E. VERBEEN-GOES STADSNIEUWS. Buitenlandsck Nieuws. Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Vrije Kamer(s), waarop door den voorz. werd geant woord, dat zulks niet in de macht was van oe plaatselijke overheid. Daar het de laatste vergadering was in deze zittingsperiode, sprak de voorz. een woord van dank tot de leden, voor alles wat zij in deze vier jaar tot stand hebben helpen brengen in 't belaDg van de gemeente. Spr. wendde zich hierbij speciaal tot de leden Nieuwen- huize en Kloosterman, welke niet meer in den nieuwen Raad zu len terugkeereu. Tot beide heer en richtte hij nog zijn per soonlijken dank voor de aangename samenwerking, waardoor ziiu taak als voorz. veel wetd verlicht. Dhr. Nieu wenbuize dankte voor de hartelijke woorden, door den voorz. aan zijn adres gesproken en hoopte dat er in den nieuwen raad een stemming moge heer- scben, zooals in de oude periode heeft geheerscht, wat zeker zal zijn in het be'ang van de gemeente, bij welke woarden dhr. Kloosterman zich geheel aansloot. Daarna sluiting. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zija, gelet op art. 16 lid 4 en art. 17 lid 2 der land- en tuinb.auvr-OLgevallenwet aan gewezen ala bestuursleden van de Na tionale Bóeren-Onderlinge „de Voor zong", afdeeling Wolphaartsdijk, als leden A. L. Abrahamse te Wissen- kerke, P. van der Htide, idem, Jacobus van der Schraaf te Wolfaartsdijk, J. llannewijk, idem, P. Luikenaar, idem en als plaatsvervangende leden T. C. Begiel te Wissenkerke, W. L. Leen- dertse, idem, D. Meeuwse te Wolphaarts dijk, A. Meeuwse, idem, Adr. Nagel- ketke, idem. Onderscheidingen. Iu Zeeland ziju de volgende ouder scheidingen verleend Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd H. Jonker, predikant bij de Ned, Herv. gemeente te MiddelburgP. A. L. Nolson, oud-stationschef bij de Spoorweg Mij GeDt-Terneuien te Sas van Gent F. van de Poll, gewezen eerste-machi- ni-i bij de Stoomvaart Mij „Zeeland" te Vli8siugen. Tot officier in de orde van Oranje- Nassauzijn benoemd: jbr, W. Z. van Teyiingen, burgemeester van Oost- kapelleJ. L. van Ntfttik Jr., wet- Louder van Vlissingen J. Polderman, o.'itvaDger der gemeente Sl. Annaland A. H. de Milliano, voorz. van den Chr. Boerenbond van Z.-Vlaanderen (W.D.) te Wateilandkerkje. Tot ridder in de orde van den Ne- derlandachen Leeuw zijn benoemd mr. F. J. N. van Dam, kantonrechter te Oostburg mr. F. JSprenger, oud-lid van Ged. Staten van Zeeland, te Mid delburg. De eere-medaiile, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver is verleend aan P. Lauret hoofdkommies der dir. belastingen te Oostburg H. v. Westeu, machinist bij de visscherij- politie op de Zeeuwsche Stroomen te ZierikzeeH. W. Huson, baas bij de Ned. Spoorwegen te VlissingenJ. Stouthamer hoofdbesteller bij den P. en T. dienst, te Vlissingen J, T. HartiDg baas ia de koperslagerij der Kon. Mij „de Schelde" te Vlissingen. In zilver, bij bevordering aan J. G. Haeck, opziener der vissoherijen op de Zeeuwsche Stroomen 1ste klasse te Moerdijk. In brons aan J. P. Corneins, voor heen boekbinder en drukker te Mid delburg A. Zonnevijlle, drukkersknecht te Oostburgmej. W. M. van Luyk, dienstbode te Oostburg J. F. Sterzen- bach, metaalschaver der Kon. Mij „de Schelde" te Vlissingen Z. Koole, land arbeider te Dreischor A. R. de Boo van Nijen, majoor-rechercheur bij de gemeente-politie te Vlissingen. Op Zuid- en Noord-Beveland werd verleend de eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in «filver, aan A. de Jonge, hoofdbewaar der bij de S-.rafgevangenis te Goes. In brons aan J. Sobrier kantonnier bij de waterkeering van den Calami- teuzen Leendert Abrahampolder te Kats, te ColijnsplaatB. van Donge, be steller bij den post- en telegraafdienst te Hansweerl. Paard op hol. Woensdagavond had op den Katteu- dijkschen dijk een ernstig ongeluk plaats. Ben zoon van de wed. de Jager van de Hollandsche hoeve keerde met paard en leegen wagen huiswaarts, toen bet paard plotseling op hol sloeg. De kDecht raakte hierdoor tusschen wiel en wagen beklemd en werd een eindweegs meegesleurd. Hij kreeg wonden in zijn gezicht en een groote wond in zijn rui- Dr. v. d. Berg verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar Mid delburg noodzakelijk. Uit het saam gevallen. Het zoontje van den heer De Hondt alhier, leerling van de Cbr. school aan den Westwal alhier is Wueusdag vauaf een hoogte van ongeveer 4'/a M, uit een raam der school gevallen. Het ventje kwam juist naast het houten hek terecht; had het toeval gewild dat hij daarop was gevallen, dan nas liet zeer zeker niet zoo goed afgeloopen, temeer nog naar dit hik van houten punten is voorzien. Thans kwam het jongetje er op wonderbaarlijke wijze af geringe kwetsuren met Ongeluk. De brievenbesteller De G., alhier, die met de post naar het station reed, had Woensdag het ongeluk dat de postwagen op het trottoir van het j station naar boven wipte, waardoor de heer De G. zulk een slag van een der boomen tegen den neus kreeg, dat hij het bewustzijn verloor en per brancard naar zijn woning moest worden ver voerd. ZoNDAGSLUITING APOTHEKEN. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van dhr. La Porte voor het publiek zijn geopend. Op de wandeling. Op een avond wandelde ik op de kermis. Het woei nog al en af en loe vielen er druppels. Hier en daar klap perde een stuk zeil van. een tent tegen een paal. Mijn aandacht werd getrokken door het drukke gebaren van een tamelijk dik persoou in zwarte gekleede jas, met een prettig blozend gelaat, vóór een grijs tentje. Aanvankelijk dacht ik dat het een soort van Staphorster boertje was die met zalfjes en pillen op de Markt stond, of een kiezentrekker of iets dergelijks. Maar toen ik dichter bij kwam hoorde ik dat uit het groepje vóór het tentje een gezang omhoog steeg. De wind woei het aan flarden en ver mengde het met het geluid van de schetterende trompet vaa het dichtbij staand theater en de orgelklanken van de luchtschommel. De man voor het tentje bleek te zijn een dominé. Hij sprak tegen de kermis en ventte met tractaatjss en bijbeltjes. En wat mij het meest trof was de tegenstelling tusschen de weldoorvoed- beid van het lichaam des dominé's en de bleekheid en vermoeidheid van het gelaat van vele kermisreizigers. Deze trachtten op moeitevolle wijze hun bete broods te bemachtigen en dominé was bezig te probeeren om bun dit uit den mond te stooten. Wij vermoeden dat Loogere machten deze poging niet hebben doen gelukken en dat dominé op de kermis ee, attractie heeft gevormd en in zekeren zin er reclame voor heeft gemaakt. Wat echter niet in dominé's bedoeling lag. En de gemeente Goes is zeker wél gevaren door het optreden van den dominé. Want ongetwijfeld zal deze om te mogen optreden op speciaal de drukste uren van de kermis, een flink staan geld hebben moeten betalen. Dat toch is niet meer dan billijk ten opzichte van anderen die met een inrichting op de kermis stonden. TOMMY. Onderscheiding. De eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver, is verleend aan A. de Jonge, hoofdbe waarder bij de strafgevangenis te Goes. Raadsagendi. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Goes, op Dinsdag den 4 September 1923, des namiddags drie uur. Punten van behandeling 1. Beëediging der toegelaten raads leden. 2. Benoeming van wethouders. 3. Benoeming van leden in onder scheidene raadscommissies en andere functies. 4. e.q. Ingekomen stukken. Toelichting tot punt 8 der Raads- agenda. Volgens de bestaande verordeningen moeten worden benoemd in de Financieele commissie 3 leden de commissie voor de strafverorde ningen 2 leden de Gascomunissie 3 leden, waaronder 1 wethouder de commissie voor het grondbedrijf 3 leden, waaronder 1 wethouder 1 afgevaardigde en 1 plaatsvervan gend afgevaardigde ter vergadering van aandeelhouders der N.V. Waterleiding Mij „Zuid-Beveland" 2 gedelegeerden naar het bestuur der Ambachtsschool. Italië stelt een ultimatum aan Griekenland. De Italiaansche regeering heeft Giiekenland aansprakelijk gesteld voor den moord op 5 Italiaansche leden der commissie voor de grensafbakening tus schen Grieke' laud en Albanië en heeft aan Griekenland een ultimatum ge- zondei. Een en ander herinnert aan het Oostenrijkache ultimatum aan Servië in 1914.: Je. het aanbieden van officieele verontschuldigingen in den meest uit- gebreiden vorm aan de Italiaansche regeering, te oveihaudigen aan de Italiaansche legatie te Athene door de hoogste Grieksche militaire autoriteit 2e. bet houden van een plechtigen lijkdienst voor de slachtoffers vau den moord iu de katholieke kathedraal te Athene, welke door alle ieden van de regeeriDg moet worden bijgewoond 3e. het breugen van eerbewijzen aan de Italiaansche vlag door de Griek sche vloot in de haven van Piraeus, waartoe een Italiaansche vlootafdeeling zich daarheen zal begeven, en wel door salvo's van 21 kanonschoten door de Grieksche schepen, die gedurende deze salvo's de Italiaansche vlag op bun eigen masten moesten hijBchen 4e. bet instellen van een zeer ge streng onderzoek door de Grieksche autoriteiten ter plaatse van den moord, in tegenwoordigheid van kolonel Per- rone, den Ilaliaanschen attaché, voor wiens persoonlijke veiligheid de Griek sche regeering verantwoordelijk wordt gesteld. Dit oiderzoek moet zijn afge loopen binnen vijf dagen na de aan bieding van deze eischen 5e, Let straffen van alle schuldigen met den dood 6e. het betalen van een schadeloos stelling van 50 millioen Italiaansche lire binnen vijf dagen na de overhan diging van deze nota 7e. het bewijzen van militaire eer aan het stoffelijk overschot van de slachtoffers op het oogenblik van in scheping te Prevesa aan boord van een Italiaansch schip. De Italiaansche regeering verzoekt aan Griekenland ten spoedigste te ant woorden. De zegeningen van het bolsjewisme De „Times"-correspondent te Riga schrijft aan zijn blad enkele passages uit een brief onlangs uit Petersburg ontvangenOver het stadsbeeld van Petersburg en het verval der huizen en de materieele ellende, zegt de brief schrijver „Hoewel de' regeering 10 millioen gouJroebels ter beschikking heeft gesteld om de stad te herstellen, vooral het rioleeringssysteem, is dat herstel nog zeer, zeer onvoldoende wel honderd maal zooveel is ernoodig om al hetgee» verwaarloosd is te her stellen, om de onbewoonbare huizen weer bewoonbaar te maken. Want de woningqnaestie wordt hoe langer hoe meer urgent. In de voorsteden is bijna geen bewoonbaar huis mrer. ledereen is zooveel mogelijk naar de binnenstad getrokken, zoodat het centrum den indruk van levendig maakt. Maar daar is het ook al ellende, sinds de regeering niet te betalen belastingen is gaan heffen. De zwaarste belasting is de huurbelasting. Deze is ondragelijk hoog voor particuliere personen, die in het zelfde huis als sovjet-beambten wonen, want zij moeten de belastingen dezer beambten betalen. Het is ongeloofe- lijk moeielijk voor hen, die niets meer te verknopen hebben, om rond te komen. Iemand, die 15 millioen roebels per maand uit te geven heeft, kan net leven De meeste kinderen uit burger kringen zijn er elleudig aan toe. Zij die hun ouders verloren hebben, dwalen door de straten en sterven meestal den hongerdood. Doordat eenzelfdeadvertentie 3 maal geplaatst 2 maal wordt berekend, K de prijs per regel slechts 16 cent. Spoorwegongeval te Amstelveen. Dinsdagavond heeft nabij het station Amstelveen een ernstig) spoorwegonge val plaats gehad, dat wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken ten gevolge heeft gehad. Om 8,45 vertrok trein 620 van Uithoorn in de richting Amsterdam met twee personen rijtuigen en een goederenwagen. Vlak voor het station Amstelveen kantelde om even voor negenen een derde klasse rijtuig, dat als middelste wagen in de treinformatie liep. Older hevig gekraak helde het plotseling over en viel daarna met den zijkant naar rechts van den spoordijk. De reizigers beschrijven den schok als zeer zwaar. Er waren in het derde klasse rijtuig veel passagiers. Als kegels vielen de inzittenden door elkaar, terwijl de glasruiten en het houtwerk van den zijkant braken. Een paar per sonen liepen schrammetjes en blauwe plekken op, echter niet in die mate, dat van verwondingen van beteekenis mag worden gesproken. Zonderling mag hel boeten, dat uit eeu mand eieien, welke een boer bij zich had, slechts één brak. Natuurlijk veroorzaakte een en ander oponthoud, Vsn Haarlem vertrok kort daarop een werktrein met personeel naar het Auistelveensehe emplacement. Den geheelen nacht werd doorgewerkt. Hoe het ongeluk kon plaats vinden mag een raadsel heeten, daar het dé raillement op een recht baanvak zon der wissels plaats vond. (Tel.) Een gevaarlijk slaapmiddeltje. Te Aardenburg is een 83-jaiige we duwe overleden na gebruik vau een slaapmiddel, namelijk veronal. Een uit gebreid onderzoek wordt ingesteld naar degenen, die het veronal verschaft heb ben. Overwogen wordt een gerechtelijke vervolging tegen hen in te stellen. Twee jongens door kameraden verbrand. Onder den indruk gekomen vas gruwelverhalen, waarin wilden hdn slachtoffers op den brandstapel roosteren, besloten twee knapen te New-Yersey „voor de grap" eon de.gelijk experiment op twee hunner speelmakkers toe te passen. Ze boaden ze aan boomen vast en hoopten gras rondom hen op. Daarna volgde een wilde „krijgs dans" waarna één der jongens een brandende lucifer hield bij het gras, aan de voeten der slachtoffers opgetast. De „namaak-wilden" wisten niet, dat het gras gedrenkt was met licht brandbare olie, welke uit een fabriek in de nabijheid was weggevloeid. Onmiddellijk laaiden hooge vlammen boven de hoofden der slachtoffers uit. De jongens waren hevig verschrikt en poogden op allerlei wijzen het vuur te doover.. Zij vulden hun petten met water en wierpen dit in de vlammen, maar tevergeefs. Zij lieden nu weg om hulp te halen, maar toen deze ter plaatse verscheen, waren al de kleareu der jeugdige slacht offers, die kermden van pijn, reeds verbrand. De jongens werden naar het zieken huis vervoerd, waar zij spoedig na aankomst onder vreeselijke smarten stierven. Vóór zij den laatsten adem uitbliezen, verklaarden zij, dat hun makkers slechts een grap hadden willen uithalen en hen niet hadden willen pijnigen of laten verbranden. De slachtoffers waren resp. 11 en 16 jaar oud Onder de jongens, die de knapen levend verbrand hadden, was een broer van een der slachtoffers. Zij waren reep. 16 en 18 jaar oud. De politie arresteerde heu, in af wachting van den uilslag vau het onderzoek. Auto in een ravijn. Op 5 K.M. afstand van ChateauGontier (Frank rijk) is een auto, waarin 8 personen gezeten waren, in een ravijn gestort. Vijf personen werden gewond, waarvan twee ernstig. Auto-ongeluk- De Brusselsche redacteur van de Maasbode meldtEen uit Oostende naar Brussel komende auto is Dinsdagnacht ter hoogte van de Wesl-Vlaamsche gemeente West- kerke in het Moerdijk-kanaal gereden. Van de vier inzittenden werden er drie gered. Een 23-jarig meisje verdronk. Brutale misdaad. Een zeld zaam brutale misdaad is in den nacht van Dinsdag op Woensdag in een pen sion van het Westelijk Berlijn gepleegd. Een ernstig zieke dame bewoonde daar met haar verpleegster een kamer op de eerste verdieping. Ongeveer om twee uur 's ochtends ontwaakte de ver pleegster. Tot haar ontsteltenis zag zij in het vertrek een tamelijk elegant gekleeden jongen man, die langs het balkon naar boven was geklauterd en zijn schoenen vermoedelijk op straat had laten staan. Hij bedreigde de ver pleegster met een revolver eu vertelde, dat hij geen gewone dief was, maar alleen bij rijke mensoben juweelen ont vreemdde. Hij dwong vervolgens de in- tusschen ontwaakte patiënte alle voor werpen van waarde, die zich in het vertrek bevonden, in een harer eigen koffers in te pakken. Intusschen sloot hij de ziekenverpleegster in een kast. Toen de koffer gepakt was mishandelde de inbreker de weerlooze zieke en sloot haar vervolgens eveneens in de kast op. Met de hulp van een touw liet hij de koffer naar beneden zakken, waar zijn helpers vermoedelijk op wacht stonden. Vervolgens verdween ook hij langs het balkon. Voor de arrestatie van den inbreker, die Berljjusch dialect sprak, is een belooning van 50 millioen mark uit geloofd. Vergiftigde paddestoelen. Nadat Dinsdag negen personen uit eenzelfde gezin na het eten van vergiftige padden stoelen zyu overleden, zijn Woensdag eeu timmerinsn en drie zijner kinderen door dezelfde oorzaak bezweken. Zes verdere leden van zijn gezin bevinden zich in levensgevaar. Vuoits stierven in de verschillende B.olijnsche zieken huizen nog vier andere personen, die allen vergiftige paddenstoelen hadden gegeten. Het gemeentebestuur van Berlijn zal thans vermoedelijk het zoeken van paddenstoelen in de open bare bosschen verbieden en aan de autoriteiten der omliggende gemeenten verzoeken hetzelfde te doen. Voor ds vele bewijzen van deelne ming bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer A. W. A. ROSS, ontvangen, betuigen wij onzen harte- I ij ken dank. M. J. 0. ROSSDentz. J. A. ROSS. C. M. ROSS. M. W. A ROSS. E. T. ROSS. Goes, 31 Augustus 1923. DE WILDE HEIJBOER, deurw., zullen op Dinsdag 4 September 1923, des namiddags otn 1 uur (o.t.) aan café Tivoli te Goes verkoopen Eenige versch (gekalfde en aan de rekening zijnde MELKKOEIEN, rechtstreeks afkomstig uit Friesland. Betaaldsg 1 Januari 1924. DE WILDE HEIJBOER, deur» zullen a.s. Maandag 3 September 1923, des namiddags om 2 uur (n.t.) aau het woonhuis en ten verzoeke van dhr. C. M. LINDENBERG te Goes, (Oost.-ingel 46), wegens vertrek, verkocpen: Meubilaire goederen en timmer mansgereedschappen. Groote Nleuwhout-Veiling. DE WILDE HEIJBOER, deurw., zullen op: 1. Woensdag 5 September 1923, a. des voormiddags om 10 uur (n.\) aan de herberg vau dhr. P. v. Eykerex te 'S-Heerenhoek, b. des namiddags om 2 uur (n.t.) aau de Koekoek te Drie wegen, eu c. des namiddags om 6 uur (u.t.) op het dorp Oudelande 2. Vrijdag 7 September 1923, a. des voormiddags om 10 uur (u.t.) op het dorp Kruiningen, b. des namid dags om 1 uur (n.t.) op 't dorp Waarde, eu c. des namiddags om 6 (n.t.) aan de herberg van dhr. J. Meniteere te Blezelinge 3. Zaterdag 8 September 1923, a. des voormiddags om 10 uur, aan de herberg van dhr. Vermont te 's-H. Arendskerke, b. des namiddags om 1 uur (u.t.) op bet dorp Oud Sabbinp en c. des namiddags ooi 5 uur (o.t.) op 't dorp Kattendijke, voor de NIEUWE OOESCHE HOUTHANDEL, verkoopen partij vlotdelen, schroten, baddings, ribben, latten, partij gepl. en gesch. enz. enz. Gepens onderw. zoekt in Goes met volledige bediening. Brieven met opgaven onder No. 124, Bureau van dit Blad. Heele roodbol Kaas 130 et, Volvette Kaas per pond 55 ct. Goede witte Kaas per pond 35 ct., Komijne Kaas per pond 30 ctGerookte Hammetjes 4- A 5 ponds per pond 50 ct., 10 Bokkings voor 33 ct., Klokzeep per doos 45 ct., Glycerine Zeep per pond 16 ct. Denkt om de cadeaux, die U ontvangt bij de KOFFIEBOONEN, MARGARINE, THEE, CACAO, OCHTENDVOER, ENZ. ENZ. ENZ. Op de Toren-Maizena gaf ik al 12 SERVIEZEN CADEAU. E. VERBEENVa OCHTENDVOER mot Cadeaux. SLUIS' OCHTENDVOER aan fabrieksprijs.

Goessche Courant | 1923 | | pagina 3