CIRCUS BAARÜM GOESCHE COURANT een flinke Dienstbode. BIJVOEGSEL Provincie-Nieuws. Stadsnieuws. Sport. School en Kerk. Buitenlandsch Nieuws. Telesraf. Weerbericht Posterijen. LUT8TE IN TELEGRAFISCHE Vergaderingen en Voorstellingen enz. Burgerlijke Stand Marktbericht. AP VERTENTIEN. GROOTE GALA-VOORSTELLING. Extra KINDER- en FAMILIEVOORSTELLING GROOTE GALA-ELITE-VOORSTELLING. VAN DB Tan ZATERDAG 15 JULI 1922. Wemeldinge. Maandagavond is de heer M. L. Westfaal-Quadekker na een ernstig lijden in deu leeftijd van 53 jaar overleden. Deu 7 Februari '01 werd hij benoemd tot secretaris-ontvanger dezer gemeente en heeft beide betrekkingen tot bet laatst toe met de meeste gaven en toewijding vervuld. Donderdag is zijn stoffelijk overschot ter aarde besteld. Een groote schare van familie en vrien den was bij de groeve aanwezig. Door den WelEerw. heer Ds, Drost werd daar een treffende rede uitgesproken. De le wethouder, de heer P. Lindenbergh, aprak namens den burgemeester die door ziekte verhinderd was tegenwoor dig te zijn. Hij herinnerde in korle woorden wie en wat de heer Quadekker was geweest voor den Raad der gemeente en de buvgerij, hoe hij steeds voor ieder belangloos hulp verleende waar die werd gevraagd en dat hij daarvoor de achting van de gansche burgerij had verworven. Een der familieleden dankte voor het gesprokene en de laatste eer den overledene bewezen. 's Heer Abtafcevke. Donderdag heeft onze schooljend ouder leiding van het hoofd der school, zijn echtgenoote en de onderwijzeres begunstigd door heerlijk weer een uitstapje naar Middelburg en Vüssingen gemaakt. Een zevental land bouwers hebben gratis de kinderen naar en van het station Goes gereden. Het is veie jaren geledeu dat hier zoo iets plaats vond. Heerlijk en volop hebben de kinderen genoten in bet museum in de hoofdstad onzer provincie en te Vüssingen aan 't strand. Aan de glun dere gezichten der kinderen kon men zien dat zij dankbaar waren voor 't genotvol dage. Kruiningen. Op Zaterdag 8 Juli jl. hield de schietvereeniging „Christiaan de Wet" te Kruiningen baar jaarlijk- schen schietwedstrijd. De prijzen bestonden in kunstvoorwerpen. Prijs- winners waren Groep A. 1. G. Duindam 48 p., 2. H. Kievit 45 p., 3. Pb. Meijaard 43 p., 4. J. Witte 43 p., 5. Jac. r. d. Parel 43 p., S. j. Krijger 42 p., 7. J. J. Francois 40 p., 8. P. Wondergatu 40 p., 9. W. J. Hoencamp 39 p., 10. L. Meijaard 38 p. Groep B. 1. D. de Jonge 41 p., 2. P. Snoep 40 p., 3. J. Hamelink 38 p., 4. A. v. Noorden 38 p., 5. P. v. Burg 37 p., 6. L. Paauwe 35 p., 7. Jer. Wave- rijn 38 p., 8. H. Jansen 33 p., 9. Joost Waverijn 30 p., 10. B. v. d. Parel 27 p., 11. A. Mol. Groep G. 1. S. ran Dijke 41 p., 2. E. Hout man 37 p., 3. W. de Bat 36 p., 4. B. van Noorden 28 p., 5 Job. Boone 27 p., 6. A- Saaman 23 p., 7. M. Cok 22 p., 8. A. Paauwe 12 p., 9. L. Houtman 11 p., 10. M. Boone 11 p., 11. J. Paauwe 11 p. Zierikzee. De historische feesten ter herdenking van den intocht der Geuzen in 1572 hebben Donderdag alhier plaats gehad. Des morgens om half acht vond de landing der geuzen plaats en daarna hield Jhr. van Bose een feestrede in de Nieuwe Kerk. Des middags was er een groote historische- allegorische optocht die zeer mooi was van samenstelling en werden ver schillende volksspelen gehouden, waarna een vuurwerk het feest besloot. Een vliegmachine cirkelde eenigen tijd boven de stad. Vele vaartuigen met passagiers waren de haven binnengeloopen. Het mooie, standvastige weer had zeer veel bezoekers vooral uit Schouwen en Duiveland naar de stad gelokt, waar men op een gepaste manier feestvierde. Kapelle. Men zal alhier vanwege het vaste personeel van de Firma D. J. v. d. Have een vereeniging oprich ten die den naam zal dragen Vereeni ging personeel Eureka". Getracht wordt een kas te verkrijgen waaruit kan betaald worden o.a. cadeaux die worden verstrekt aan jubileerende leden, bij huwelijken enz. Het bezoeken van tentoonstellingen bevorderen, het mogelijk maken van excursie's, eveneens het samenstellen van een bibliotheek met uitsluitend vakkundige werken stelt zich deze vereeniging ten doel teneinde verdere kennis aas te kweeken en mogelijk te maken. Binnenkort zal een bestuur gekozen worden. Dhr. B. de Klerk kwam dezer dagen zoo ongelukkig van zijn fiets te vallen dat hij zijn arm brak en na door dr. Pfeiffer verbonden te zijn zich voor verdere behandeling uaa' Middelburg moest begeven. Biezelinge. Dinsdagavond had de eerste steenlegging plaats voor de nieuw te bouwen pastorie der Chr. Ger. Kerk alhier. Voor deze gelegenheid was overgeko men de Legerpredikant Ds. Jansen die, nadat de eerste steen doorhet 12-jarig dochtertje vaa Ouderling Slabbekeorn was gelegd, leden en publiek toesprak naar aanleiding van Psalm 127. Ceiynsplut. Woensdagmorgen had de heer C. H. het ongeluk zich zoo danig met een zeepblik in de band te snijden, dat bjj naar het ziekenhuis te Vüssingen vervoerd moest worden. Borssele. in de Donderdag gehouden bestuursvergadering der coöperatieve boerenleenbank alhier werd besloten de rente vanaf 1 Augustus te wijzigen. De percenten werden als volgt vast gesteld spaargelden direct opeisch- baar 3'/s pet-, gelden voor een jaar vast 4.'/s pet., rente voor voorschotten 5'/< pet., rente voir loopende rekening 5!/« pet. Woensdag werd alhier weer de jaarlijksche „volkszangdag" gehouden. Des namiddags zongen eerst de leer lingen van de 4e, 5e, 6e en 7e klasse der openbare school te zamen mooie tweestemmige liederen, terwijl de kleu ters van le, 2e en 8e leerjaar, samen leuke kinderversjes zongen, dit alles op de tent op het dorpsplein. Onder bet zingen van marschüede- ren werd om het dorpsplein en om de singels gemarcheerd, een der groot sten met een groote vlag voorop en de andere kindereu allen met vlag getjes in de hand. Of de kleinen ge noten En dat genot werd niet weinig verhoogd, waar ze zoo nu en dan de school mochten binnengaan, om bun dorst te lesschen met kostelijke limo nade en te smullen van gebak en kwatta. Dat alles was een tractatie van onzen burgemeester. Het was voor de kleinen een dag van oprecht genot. En niet alleen voor hen, ook ouders en ouderwijzers verheugden zich methun kinderen, 's Avonds te zeven uur gaf bet kinderkoor een uitvoering op de teut. Dit zong uit den bundel „Lente, zaugen", door Gilles van Hees en J. C. van Herwaarden op verdienstelijke wjjze tal van schoone melodieën. Na afloop hiervan werd door de zangver- eeniging „Tot Oefening en Uitspan ning" en hel fanfarekorps „Oefening Kweekt Kunst" gezongen en gespeeld. Een talrijk publiek woonde dit alles bij. De heer H. de Priester verklaarde het publiek, wat het doel is van den „volkszangdag", die door het gebeele land in tal van plaatsen wordt ge- houdem. Hij wees op deu veredelenden invloed van zang en muziek eu con- atateerde, dat die invloed, evenals op andere plaatsen, ook in deze gemeente zich doet gelden. Hij sprak een woord van hulde tot den Burgemeester der gemeente, die steeds door daden toont, overtuigd te zijn, dat men „met niets beters, dan met muziek en zaug het leren kan versieren*. Daarop schaarden zieh op verzoek van den spreker alle hoorders, mannen en vrouwen, jong en oud, van allerlei stand, om de tent en zongen onder zijn leiding het „Onde Wilhelmus" eu Ons Volkslied'. Flink in de maat klonk dit krachtig geluid, er sprak een geestdrift uit dit gezang en op de opwekking van den heer de Priester om de edele kunst in eere te houden, om, zoo mogelijk, het kinderkoor ook met een jaarlijksche bijdrage te steu nen volgde een daverend applaus. Onder het spelen van het fanfarecorps werd nog een rondgang in het dorp gemaakt en daarmee kwam aan de feestvreugde een einde. Reeds verschei- deneu gaven zich bij den directeur van het kinderkoor als begunstigend lid op. Korfbal. Men schrijft aan de N. Z. Door de Hansweertache Korfoaleub Zeelandia zijn competitiewedstrijden uit geschreven tusschen genoemde clnb, Vol harding Ierseke en M.E.V.O. uit Goes. De reden voor dit uitschrijven ligt hierin dat de Zeeuwsche Korfbalbond veel te langzaam is met een begin te maken aan de zomeravondcompetitie. Athletiekdag. Naar men ons bericht heeft de Gymnastiekver. „O.K.K." te Goes zich teruggetrokken van den in September aldaar te houden athletiekdag. Voetbal. Seriewedstrijden G. V. V. Zondagmiddag speelt op het terrein aan den Polderschen weg voor de afdeeling B G.V.V. II tegen Rood- Wit I uit Middelburg. (Daar deze wedstrijd de vorige week wegens het slechte weer gestaakt werd wordt deze thans overgespeeld). Beukscokmissie. Met ingang van 15 Juli a.s. zijn benoemd tot leden van de beurscommis- sie (graanbeurs) alhier in de vacatures Van Heel, Lindenbergh en Remijn, de heeren T. van Heel te Goes, C. Zandee Azn. te Kloetinge en J. Vermue Jacz. te 's-Heer Arendskerke. R. H. B. School. Toegelaten tot de eerste klasse C. W. de Jonge, D. Heiusdyk, E. A. de Gnchtenaere, H. J. Blaas, D. J. C. van der Peil, C. Ade Looze, M. P. Zweede, G. F. W. Siemons, H, J. van Buren, Na. C. A. Maijs, H. J. Roose, M. S. de Die, H. B. Pilaar en L. A. Sillevis van Goes, A. J. Wisse, A. S. de Visser, G. C. van Dijk, A. H. van den Ende van Hausweert, A. de Graag, C. Kribbe van 's Heer Abtskerke, A. van der Poe8t Clement vau Nisse.A. Kousemaker M.Lindenbergh, B. Polderdijk,P. D. Blok van Kruiningen, H. M. Slabbekoorn van Wilhelminadorp. J. Kalshoveu, J. C. Steketee van O vezand, P. Sterk, W. M. Snoep van Schare, N. Gansemau, J. C. de Jager, J. J. Pikkaart, J. C. Kram van Kaptlle, J. C. Versprille van Kortgene, J. M. Geleedst van Waarde, L. Meijers van 's Heer Arends kerke, L. L. de Graag van 's Graven polder, J. Kousemaker van 's Heer Hendrikskinderen. Vee, van Vrije. Goosdiknstigkn. Zondag 16 Juli, geen dienst. Ned. Herv. Kerk. Wegens het bedanken van ds. J. J. Homburg, pred. te Goes, is diens secundus, ds. J. H. C. Kamsteeg, pred. te 's-Heer Hendrikskinderen, opge treden als lid van bet provinciaal kerk bestuur van Zeeland. Geslaagd. Geslaagd voor 't notarieel staatsexamen le ged. dbr. J. C. v. d. Poest Clement te Leiden. Middelbare Handelsdagschool te Middelburg. Van de eerste naar de tweede klasse van de Middelbare Handelsdagschool te Middelburg zijn bevorderdS. C. Bliek, J. C. de Blok, J. Brokmeijer, D. L. de Broeder, H. Kersten, J. Koole, A. Leijnse, W. 8. van Loo, P. H. Luiks, R. P. Pots, E. Pundke, C. de Raad, A. Verburg, P. J. Bakker, G. Daman, W. C. Dielissen, J. Eenen- naam, P. Geertse, H. J. Heeren, N. P. Littooij, J. A. Pouwer, P. Schoonen- boom, J. M. Tazelaar. Niet bevorderd 8 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse A. J. Barentsen, P. Danielse, J.Goeman, J. Hollestelle, A. Imanse, M. Linden bergh, A. Man in 't Veld, G. Mulder, B. de Pauw, M. Petermeijer, A. J. van Willigen, J. Wijtman, H Akkenaar, J. Boone, C. Broerse, J. Julianus, J. Maartense, F. Rietdijk, E. Rijke, A. Vinke, A. Wageuaar, J. Wattez, C. Wissink, J. Witte. Niet bevorderd 8 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse Th. Bakker, J. Broekstra, P. van Driel, M. Dijke, P. Goeman, C. Hertogs, A. Jentink, J. Kersten, S. Kersten, B. Xruze, J. Labruijere, W. Louisse, P. Minderhoud, L, Nolson, F. de Paauw, J. van Riel, L. Roth, J. Siereveld, M. de Vos, R. G. Zoethout, M. Besuijen, P. Davidse. J. Gooze, P. Hamelink, J. van Heusdeu, C. Jobse, G. Jonge- pier, J. de Kuiper, A. Polderman, C. de Putter, M. Reijerse, P. Schoonen- boom, H. Sonius, M. Verburg. Niet bevorderd 8 leerlingen. Het einddiploma van de school werd o.a. uitgereikt aan C. Florusse, We- meldinge. Hoogere Handelsschool te Middelburg. Aan deze school zijn o.a. bevorderd I van de eerste klasse naar de tweede j klasse, zijnde de klasse IVb en V van i de HandelsschoolF. Kakebeeke, Goes, j A. Maas, Kortgene en J. r. d. Voorde, j Wolfaartsdijk. Het Duitsebe postvliegtuig D 148 is op weg naar Hamburg naar Berlijn nabij het vliegveld Fuhlsbuettel naar beneden gestort. De bestanrder, Lothar von Richthofen, een broer Tan de uit den wereldoorlog bekende Vlie gers, is reeds aan zijn wonden over leden. De bekende filmspeelster Fern Audra, die de reis meemaakte, is licht gewond. De correspondent van de Daily Express te Dublin verhaalt van een geheimzinnige doodkist met zilveren schroeven in den vorm \*n klaver blaadjes (het Iersehe embleem), die Dinsdagavond laat is neergezet in de Chapel of the Three Patrons daar. De kist is gedekt door een driekleurige vlag en wordt nacht en dag bewaakt, maar draagt geen naam als opschrift. De redactie plaatst boven het bericht de vraag Is de Valera dood en ves tigt er de aandacht op, dat men na zijn ontsnapping uit Sackvillestreet niets meer van hem gehoord heeft. Bij de begrafenis van Catbal Brugha, waar hij Maandag verwacht werd, was bjj niet aanwezig. De rijksdag heeft in tweede lezing ook de laatste artikelen van het wets ontwerp ter bescherming der republiek aangenomen. Over het geheel van het ontwerp zal echter pas in derde lezing worden gestemd. Bij een spoorwegramp in Spanje zijn 12 personen gedood en verschei dene anderen gewosd. Bij ees botsing tusschen de politie en een aantal betoogers in bet Siciliaansche dorp Lentine, werden 14 personen gedood en verscheidene ge wond. De moordenaars van Rathenau zijn nog niet gevat. Het bericht in ons vorig nr. van Vaz Dias was eenigs- zins voorbarig. naar waarnemingen, verricht in den morgen van L2 Juli medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 764,1 te Hernösand. Laagste barometerstand 746,7 te Stormoway. Verwachting tot den avond van 15 dezer. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelijke wiud, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen vanaf i Juli tot en met io Juli 1922. Brieven binnenland. C. de Jonge, Rotterdam. Mej. Hoogeiande, 's-Heer Hendrikskinde ren. N.V. Waterleiding, Goes. J A. van Schoolholm, Coevorden. J. Vos, Coevorden. Het Duitsche Consulaat, Passenstelle, Rotterdam. Een zonder adres. Briefkaarten Binnenland. C. van den Berg, Dordrecht. C. Matthijssen, Middelburg. A. van der Welle, Hoek. Verongelukt. De handelsreiziger L. A. W. Bur german, uit Den Haag passeerde op zijn motorfiets de» Hoofdweg in de Haarlemmermeer met een gang van circa 90 K.M toen een band sprong. De motorfiets sloeg over den kop en B. werd vootover geslingerd, met bet hoofd tegen den grond. In zorgwek- kenden toestand werd hij bij een land. bonwer binnengedragen en is aan de gevolgen overleden. Juli. 14 Schuttershof, Opsnbare les Toon' kunst. 15, 16 en 18, Witte Bioscoop, Ziels zieken, 20 P. T- O.. Alg verg. Coöp. Beett wortelsuikerfabriek Zeeland. OVER DE MAAND JUNI. Vermue en J. van 'l Westeinde. Gehuwd22, Johannes Theoderua Kopmele, oud 25 jr jm, te Goes en Maria Schipper, oud 22 jr. jd. te Kloetinge. Overleden: 1, Johauna van Koeve- ringe, 52 jr. eebtgen. van C. Louisse 7, Johanna Hoogstrate, 70 jr. wed. van A. Bliek, COLIJN8PLAAT. Geboreu4, Pieter Gerard, z.v. Marinus van der Weele en Maria Cornelia Nieolina Israël, 7, Tannetje Johanna, d.v. Pieter Breure en Jacomina Jacoba Noordkoek, 9, Marinus Abraham, z.v. Cornelis vau der Weele en Jacomina Willemina Geluk, 13, Hendrik Jan, z.v. Pieter Adriaan Korsuize en Krina Janse, 15, Leendert, z.v. Nicolaas de Pree en Grietje van Gilst, 23, Gilles, z,v. Pieter Leendert Versluis en Tona de Wit. 23, Helena Elizabeth, d.v. Meugius Johannes Engelvaart en Elizabeth Aartje Caljouw, 26, Hendrika, d.v. Hendrik Lambertus Abraham Feijkes en Johanna Jacoba Dormaar. Ondertrouwd 2, Marius Dijke, 21 jr. jm. te 's Gravenhage en Margaretha Grevelink, 24 jr. jd., 9, Meeuwis de Bruijne, 26 jr. jm. te Kats en Jacoba Maria Tazelaar, 23 jr. jd. Gehuwd 14, Marius Dijke, 21 jr. jm. te 's Gravenhage en Margaretha Greve link, 24 jr. jd., 21, Meeuwis de Bruijne, 26 jr. jm. te Kats en Jacoba Maria Tazelaar, 23 jr. jd. Overleden18, Jannetje Merizon, 71 jr. echtgenoote van Johannie Bar bier, 28, Cornelia Sanderse, 69 jr. echtgenoote van Nicolaas de Pree. Veilingsvereeniging „E. M- M." Krabbendijke. Veiling van 12 Juli 1922. Zwarte Bessen jf 85 per 100 K.G. Aanvoer 7000 K.G. Roode Bessen f 18 tot f 38 per 100 K.G. Veilingsvereeniging Kapelle-Biezelinge en Omgeving. Kleine veiling van 13 Juli 1922. Keisen Klerken f 4*5 f 53, Vleeschkersen f 51f 56, Eierkïieken f 38f 48, zwarte Maache f 31f 36, Morellen f 30f 42, roode Kersen f 21f 26. Frambozen f 29f 47. Alles per 100 K.G. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland'' te Gees. j KLOETINGE. Geboren 7, Janna Johanna, d.v. A. J. Nijssen en E. de Jager; 13, Catharina Antonia d.v. P. Groote veiling van 13 Juli 1922. Zwarte Bessen f 72,10 a f 75,80, roode Bessen f 32,00. per 100 K.G. Klei»e veiling. Kersen Suikerkriekeu f 42 a f 56, Klerken f 52 a f57, zoete Morellen f84 a f45 zure Morellen f30, Vleeschkerseu f 33 a f 55, roode Kersen f 33 a f 35. Kruisbessen f 18 a f 16, zwarte Bessen f 41 a f 61, roode Beseen f 25 a f 35, Frambozen f 30 a f 60, Appels (Yellow Transparante) f 15 a f 22, Dorperwten f 5 a f 17. Tainboonen f 4. Slaboonen f 40 a f 61. Aardappe len (groot -) f2 a f 6,70 (poters f 2 a f 3,90, (kriel) f 1 a f 1,50. Alles per 100 K.G. Augurken f 0,30 a f 0,50, Kropsla f 0,50, Andqvie f 2.20. Alles per 10» stuks. Wortelen f 3 a f 16 per 100 bos. MIDDELBURG, 13 Juli 1922. Op de graanmarkt van beden was de aanroer gering. Noteeriug zal roor. loopig niet meer worden opgemaakt. Boter i 1,35 part. prijs f 1,45. Eieren f 7 50, part prijs f 9.50. Mevrouw VAN POELGEEST vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige met November STANDPLAATS GKOOTE MARKT GOES, geeft Vrijdagavond 8 uur Zaterdag 2 voorstellingeni des middags 3 uur aan vermindorda prijzen; des avonds 8 uur Prijzen der plaatsen: le rang f 299 2e rang f 1,50, 3e rang fl,—, staanplaats 50 DE DIRECTIE.

Goessche Courant | 1922 | | pagina bijlage 1