fioml Je KnHsl" Een Huis, L. P. J. van Rooi jen Voordracht-Avond Voorloopige aankondiging. A.s. Maandag en Dinsdag Muziek voor den Dans Burgerlijke fetand Verkoopingen en verpachtingen. Vergaderingen en Voorstellingen enz, Telegraf. Weerbericht LAATSTE M TELEGRAFISCHE BERICHTEN, Watergetijen voor Wemeldinge. Burgerlijke Stand van Goes. Marktbericht. Afloop van Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingen. ADVERTENTIEN. Openbare Ver hooping VRIJDAGEN 6 EN 13 JANUARI 1922 C. van Dissel. Joh. Pilaar. Dinsdag 10 Jan. 1922 ÏTMPARTEMifF KAPELLE bij C. Ptemijn „Nederland" Kattenburg en Co. keer zooveel gegeven als het Reliëf werk kon doen. De bevolking zelf doet wat zij kan door collecte s enz. In Praag gaf zij 20.000,000 kronen voor huisvesting De studenten zelf helpen zich zoo veel mogelijk. In Riga zijn de college's 's morgens van 6 tot 9 en 's avonds van 4 tot 10 uur. Overdag werken zij als houthakker,koet8ier,tramconducteur, op kantoren, in één woord zij vatten alles aan, wat zjj kunnen vinden In Leoben zijn zij allen teven mijn werker. In Weenen zijn vele meisjes studenten 's nachts verpleegster. In Oostenrijk, Polen, Letland en Estland moeten zij letterlijk allen hun eigen kost verdienen, in Hongarije en Duitschland 40 pCt. In Duitschland krijgt niemand ondersteuning, die zich niet verbindt minstens één jaar in fabrieken te gaan werken. Alle Univer siteiten hebben dezen zomer 5 maanden vacantie gehad gedurende welke de studenten in de bosschen op het veld, in de fabriek en op het kantoor werkten. In Warschau gaf het Relief-Comité f 600. Dat was toen 200.000 mark op voorwaarde dat de studenten zelf een gelijk bedrag bijeen brachten. Binnen drie dagen was het geld er. In th-az haalden de studenten zelf steenkool uit de mijnen voor hun kamers en voor de Universeiteit. Zij bouwen zelf hun barakken, zij koken zelf hun eten en bakken hun brood in groote coöperatieve keukens, waardoor zij heel goedkoop kunnen leven. In Berlijn eten er 4000 in een kazerne een goed middagmaal tegen een kostprijs van naar onze maatstaf 5 a 6 cent. Jn Graz hebben zij een hospitaal waar de verpleging 15 cent per dag kost. Wist gij dat gij door één gulden te geven een zieke een week lang kunt laten verplegen In Rusland hebben alle studenten zich georganiseerd, waardoor zij allen precies evenveel te eten hebben. Zij sterven allen tegelijk of blijven allen leven Tot nu toe hebben zij hun leven kunnen rekken. De studenten moesten kiezen tusschen werkstudent of bedel- student te worden. Zij hebben het eerste gekozen. Maar door de enorme prijsstijgingen sedert Augustus (in Polen is sedert dien alles tien keer zoo duur geworden) is het hun onmogelijk van het over verdiende in dezen zomer den winter door te komen. Zy moeten dezen winter geholpen worden en wij allen kunnen daaraan medehelpen. Zonder hnlp zullen zij bij duizenden sterven of lichamelijk voor goed geknakt worden. Weet gij dat dit beteekent dat dan Oost- en Midden-Europa voor goed aan de ellende is prijs gegeven Want zonder doktors, Ingenieurs en Leeraars zullen die landen zich nooit kunnen herstellen. Hoe kunnen toy hen helpen f De gezamenlijke Zeeuwsche studenten zijn van plan U in de Kerstvacantie om een gave te komen vragen voor hun collega's. Gij kunt allereerst helpen met giften iu natura levensmiddelen suiker, rijst, peulvruchten, geconden seerde melk, vetten, cacau enz.kies- dingstukken onder- en bovenkleeren, boordeD, kousen en sokken, schoenen, voor jongens- e meisjesstudenten dekens, lakens, katoen, leer voor re paratie schoenen, knoopen, garen, spel den, zeep' Papier, pennen, inkt en andere schrijfbehoeften. Alles is welkom. - één boordje kost in Weenen meer dan één maand maand geld van een student. Met het repa- reeren en in orde brengen der gedra gen kleeren verdienen weer een aantal studenten hun brood. Geeft ons alles wat gij missen kunt zoonoodig vindt er ruiling plaats met andere steuncomité's. Gij kunt eveugoed helpen met geld, indien gij niets in natura te geven hebt. Gij hebt zekerheid dat U gift goed besteed wordt, alles wordt tegen de volle waarde verzekerd, verstuurd en door de controleurs van het Wereld- studenten steuncomité wordt ter plaatse voor een goede verdeeling gezorgd. In Middelburg zal de collecte ge houden worden Dinsdag 3 Januari; in Goes, Dinsdag 3 Januari (de win kelstraten 4 Januari). Voor de dorpen is geen aparte dag vastgesteld. Giften worden graag in ontvangst genomen door alle studenten of aan de verzamelplaatsen, in verband met de vacantie liefst niet na 5 Januari in Goes bij de concierge der R.H.B.S., in Middelburg in de Rijschool. Giften in geld worden graag in ontvangst genomen op postrekening 47599, E. de Vries, Wageningen. Geeft allen mild, bedenkt met welke gevoelens nw medemensch het nieuwe jaar in moet gaan 1 Men wordt verzocht tegen Dinsdag morgen zijn bijdrage klaar te leggen voor de inzameling, waartoe we langs de huizen zullen rondgaan. Namens het Zeeuwsche Studenten- Comité J. P. Bekdenis v. Beri.ekom, Rou- aansche Kade G. 153, Middelburg. J. C. de Looff, Kleine Kade, Goes. C TjeBbes, Rott. Kade 226, M'burg P. Veriiulst, Molenwater W. 51, Middelburg. E. de Vries, Wilhelminadorp. Aan het Nederlanschc Volk. Een groote nood teistert de veen- streken van Drenthe. De werkloosheid, welke bijkans het geheele afgeloopen jaar haar druk deed gevoelen, heeft onrustbarende afmetin gen aangenomen. De voorheen zoo be drijvige streken kenmerken zich door algemeene ellende onder de arbeiders gezinnen. Duizenden arbeiders, in de oorlogs jaren tengevolge van de in ons land heerschende brandstofschaarsehte naar de venen gehaald, teneinde de turf- productie zoo hoog mogelijk te helpen opvoeren, verkommeren, nu bij de be staande overproductie hun arbeid niet meer gevraagd wordt. Met eerbiedigen 'dank maken wij melding van de gaven in natura, welke Hare Majesteit de Koningin reeds ten behoeve van de noodlijdenden heeft ter beschikking gesteld. Aan U, landgenoote'n, te toonen dat dit Koninklijk voorbeeld tot navolging getrokken heeft 1 Gaven in geld worden gaarne inge wacht aan het adres van den Secre taris Penningmeester. Het Comité verzoekt beleefd geen giften in natura te zenden. Voor de inkomende gelden zullen door het Comité goederen worden aangeschaft ter uitdeeling onder de noodlijdenden zonder aanzien van godsdienstige of staatkundige richting. Het Centraal Algemeen Comité van Steun voor de noodlijdende arbeidersgezinnen in de veenstreken in Drenthe Mr. J. T. Linthorst Homan, Com missaris der Koningin in de provincie Drenthe, Algem. Voorzitter. G. Kootstra, Burgemeester van Emmen, Voorzitter. A. Gautier, Burgemeester van Coe- vorden, Mr. J. A. ten Holte. Burgemeester van Dalen. A. VriendBurgemeester van Odoorn. M. L. MuldersBurgemeester van Schoonebeek. A. Jongbloed. Burgemeester van Sleen. Mr. Dr. A. Boodvoets, Secretaris- Penningmeester, Emmen (gemeentel secretarie.) OVER DE MAAND NOV. 1921. WOLFAARTSDIJK. Geboren5, Jacomina Dina dv. Pieter Saaman eD Jannetje Verhage, 7, Jacobus zv. Jacobus Remijnse en Jannetje Janna Thorenaar, 8, Pieter zv. Kornelis Proos en Katharina Polderdijk, 13, Janna Cornelia dv. Hubrecht Bliek en Adriana Janna de Jonge, 15, Wilhelmina dv. Jan Jacob de Vrieze en Jacoba Bliek, 19, Fraacois zv. Jacobus Bliek en Elizabeth de Waard, 21, Cornelia dv. Quinten van Boven en Janna Jobsen, 23, Adriaan zv. Rijk Rijkse en Wil helmina de Witte, 26, Cornelia Adriana dv. Hendrik Nouse en Jacoba Maria van Zweden. Gehuwd 3, Johannes Kraak 25 jr. jm. en Jannetje de Bad 20 jr. jd., 3, Cornelis Kloosterman 33 jr. jm. en Maatje Meijaard 31 jr. jd. Overleden 20, Jan van Maldegem 791 jr. wedn. van Jannetje Zandee, 22, Jacoba Zandee 47 jr. echtg. van Johannes Andries le Coq, 22, Cornelia van Boven 1 dg. dv. Quinten van Boven en Janna Jobsen, 24, Eliza van de Kreeke 10 jr. zv. Jacobus van de Kreeke en Cornelia Nagelkerke. Januari. 3 Woensdrecht, olmen, van Aalst. 4 Biezelinge, verp. bouwland t-uvers 4 Wemeldinge, 2 huizen en erven. Huvers. 6 en 13 Dirksland hotel, van der Sluijs. O Goes, huis (vilttabriek) met pakhuis schuur en erf en machinerieën, van Dissel. 12 Goes, inboedel, Pilaar. 12 Krabbendijke, verpachting bouwland, Schram. 13 Ovezand, herberg, Pilaar 16 Driewegen, bouw. eu weiland j hub zen en inboedel, Betb, 25 Goes, inspan. Hollmami. Heinkenszand, dijk, Pilaar. Februari 24 's Heer Arendskerke, Kap- Boeren- inspan, van Dissel. 'SiGravenpolder, inboedel. Van Dissel. Krabbendijke, hofstede met bouw* en weiland en dijk, Pilaar. Maart. 1 Wolfertsdijk inspan. Hollmann. 3 Biezelinge Kap. Boereninspan Pilaar 9 Kruiningen boereninspan, Hollmann 31 Dec en 1 Jan. Witte Bioscoop, de Liefde van een groot Man, 2 en 3 Jan, Witte Bioscoop, de Vrour welrjke Tandarts. 6 Witte Bioscoop De Zwarte Tulp. 1 Jan., Toonkunst (Gen Repetitie) i2 Jan Toonkunst. Stormachtige tot krachtige zuidwes telijke tot westelijke wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, zachter. De Spoorwegstaking in Duifschiand. Naar de Vorwiiits meldt, beeft het Berlijnscbe besluur van het Duilsche verbond van spoorwegpersoneel zijn standpunt vas'gesleld jegens de afwij zende houdiög van het rijkskabinet tegenover de eischen van het spoorweg personeel en besloten zich nogmaals tot de regeering te wenden om te trachten door onderhandelen tot een vergelijk te komen. De vereeniging van Duitsche spoorwegambtenaren heeft een bekend making uitgevaardigd, dat zij de sta kingen te Elberfeld, Keulen en Essen als een wilde staking beschouwt en er daarom niet aan deel wil nemen. Een nieuwe conferentie? Naar de Daily Mail meldt zou Pre sident Harding van plan zijn, na afloop der huidige ontwapeningsconferentie een nieuwe en meer uitgebreide con- ferentie bijeen te roepen ter behande ling van het duikbooten-vraagstuk. De economische wederopbouw wan Europa. De Eebo de Paris verneemt dat het door de Enpelsehe delegatie ontworpen plan voor den Opbouw van Europa op het volgende neerkomt: Er zal opgericht worden een inter nationale Mij waarvan de leden, in dustrieën, bankiers, handelszaken van Engeland, t'raakrijk, Be'gië, Italië en Roemenië en wellicht ook van Polen, Griekenland, Oostenrijk en Duitsch land z:ch verbinden zullen de econo mische organisatie in de internationale uitwisseling van goederen enz. te ver gemakkelijken. Daar de Staten met lage valuta credieten voor hun productie zoowel als voor den aankoop van grondstoffen noodig hebben zal voorgesteld worden, door belanghebbenden om de noodige middelen vorr deze Europeesche maat schappij te doen bijeenbrengen. (Hoe wordt niet gemeld. Red. G. Ct.). De leden zullen onderling controle uit oefenen. De metaalbewerkers. Naar V. D. meldt zou uit verschil lende plaatselijke uitslagen der stem mingen over al of niet voortzetten der staking, door de verschillende organi saties van metaalbewerkers blijken dat er een meerderheid is voor doorzetting der staking. (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger.) Dagen. Hoogwater. Laag water. Vrm. Nam Vrm. Nam 31 Dec. 4.24- 4.38 10.04 10.11 1 Jan. 4.57 5.15 10.35 10.35 2 v 5.31 5.51 11.09 11.18 3 6.03 6.23 11.44 11.51 4 6.39 6.57 0.19 O 1/ 7.12 7.36 0.29 1.04 6 7.55 8.24 1.12 1.43 Geboren28, Jannetje Willemina, d.v. Johannes Sehouwenaar en l'ranoina Houtman. Huw.-aang.29, Thomas den Boer, 30 jr., jm., en Cornelia Reijerse, 24 jr., jd. Gehuwd29, Bastiaan Poortvliet, 36 jr., jm. te Hoedekenskerke en Josephina de Block, 29 jr., jd.29, Willem Kerkhove, 21 jr., jin., en Cornelia Schrijver, 21 jr., jd. MIDDELBURG 29 Dec. 1921. Op de graanmarkt van beden was alleen tarwe aangevoerd, waarvan de ncteering was f 11 50 - f 12,25. Boter fl,lO, particuliere prijs f 1.20 Eieren f 0,14 particuliere prijs f 0,15 's H. Heiidriksklndcren. Woensdag werd alhier door Notaris Pilaar, voor de Wed. en Erven Jacs. de Schipper, publiek verkocht een woonhuis en erf te 's Heer Hendrikskinderen aan Jan Proost voor f820, en een dito woon huis aldaar aan Pieter Cabboort voor f 660. Samen f 1480 Veilingsvereeniging Kapelle-Biezalinge en Omgeving Veiling van 28 December 1921. Eieren f 11,80 per 100 stuks. Appels Goudreinet f]4 a f22, Zure Belle fleur f 15 a f21, Courtpendu f 14, Reinador f 17, Campagnezoet 116, Armgaard f 18 a f20, Hollandschzoet f 14- a f 15, Juliana-appel f 17, Pomme d'Orange f 20, alles per 100 K.G. Peren Wiuterlouwtjes f 12 per 100 K.G. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven van het overlijden van onze dierbare Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. J, VAN" LIERE—Hoebeke, in den ouderdom van 85 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, JAN VAN LIERE Jz. Kloetinge, 29 Dec. 1921 op telkens 's nam. 3 uur, te Dirksland (Flakkee), in hel café VAN DEN DOEL bij veiling en opslag: van het sinds 20 jaar bestaande, op besten stand slaande te Dirksland, aan de kaai, ten overslaan van Notaris VAN DER SLUIJS aldaar, Hotel en inventaris zijn inmiddels uit de hand te koop. De kantoren van onder- geteekanden notarissen te Goes sullen MAAN- DAG a.s. GESLOTEN 2IJN. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des avonds om 8 uur in „de Prins van Oranje-' te Goes, krachlens art. 1223 B.W. publiek verkoopen in de gemeente Goes, aan de St. Ja- cobstraat no. 26 en 28 waarin Veiour- en Vilt tabriek. met Pakhuis, Schuur en Erf, groot 5 A. 53 c A. en daarbij behoorende Ma chinerieën. Op gebruik bij de betaling. Voor bezichtiging zich aan te mel den Vlasmarkt no. 3. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den notaris. te geven door den héér J.J vanElsacker Jr. uit Rotterdam op Woensdag 4 Januari in het lokaal van Mej. HANSON. AANVANG 8 UUR. Entree leden f 0,25, niet-Ieden f 0,75. Plaatsbespreking Woensdag tusschen 12 uur, il 10 cent per persoon. In de maand Februari 1922 zullen te Krabbendijke publiek worden ver. kocht a. de Kapitale Hofstede op het dorp Krabbendijke, aan den Noordweg, groot 1 H.A. 4-1 A. 30 c.A. h. een Woonhuis,Schuur, Erf en Tuin, te Krabben dijke, in den Noord-Westhoek, groot 14 A. 90 c.A. en c. Bouw- en Welland en Dijk, te Krabbendijke, in en aan den Karelpolder, samen groot 39 H.A, 72 A. 40 c A. Notaris Pilaar, Ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend dat de Sehiiderszaak op denxeifden voet wordt voortgezet. Hopende hetzelfde vertrouwen te blijven genieten dat haar echtgenoot werd geschonken, beveelt zij zich beleefd aan. Wed. J. P. DE REGT-Rottier, Hemkenszand. 'S HEER HENDRIKSKINDEREN. Lijdt niet onncodig. Grijpt naar het heerlijke wrijf- middel, dat dadelijk Uwe pijnen verdrijft en tot diep onder de huid zijn wel dadige werking voortzet. De Kloosterbalsem is beproefd bij Rheumatische aandoeningen, Jicht, Podagra, Spit in den rug stramheid, stijven nelf, enz. Alom verkrijgbaar. Prija per pot: i 20 gram S O 80; 50 gram f 1 60; ÏOO gram f 3.00- - E#9cht rooden band met onze han dteekening L. X AKKER Rotterdam. Vertegenwoordiger van Magazijn HOOGSTRAAT - ROTTERDAM p. f.

Goessche Courant | 1922 | | pagina 3