A. Kreymborg C»„ Een Huis en Erf Solisten-Concert „ONSCHULDIG" Bouwland met Zijkantweg, Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst Orkest- en Tooneelvereeniging „Kuostvrienien" - Goes Maandag 21 Nov. a.s. opvoering van Rechtszaken. Gemengd Nieuws. velen toegebonden blinddoek afrukken. helfder doen zien Hofleveranciers, Middelburg, Lange Delft H 13. Marktbericht, Burgerlijke Stand Goes. van Telegraf. Weerbericht Vergaderingen en Voorstellingen enz. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE Gemeente- Publication. advertentien. VRIJDAG 18 NOVEMBER 1921, Ben KOE Jftejuffrouw Olga Clias, den heer Jon boskamp, cussie over den vcrra dec organisatie vastgesteld. Het bestuur zal bestaan uit een voorzitter, een secretaris en een pen ningmeester, te kiezen door de alge- meene vergadering en 7 andere leden, namelijk een afgevaardigde uit ieder der 7 kieskringen voor de provinciale Staten. Ditmaal werden tot voorzitter, sec retaris en penningmeester resp. gekozen de heeren T. H. Siemelink te Vlis- singen, M. Laernoes te Vlissingeu en K. van Schouwen te Middelburg. Mededeeling werd gedaan betref fende den stand van het opgerichte propaganda-fonds, waarvoor reeds be langrijke bijdragen zijn toegezegd. Be sloten werd tot krachtige versterking van het fonds, dat een levensbelang is voor de partij in deze provincie. De uil gave van bet weekblad „de Vrijheid" werd eveneens besproken. Zoodra het bestuur volledig is samen gesteld, zal omtrent de voortzetting een beslissing worden genomen. Ten slotte werden besproken de maatregelen voor een doelmatige pro paganda, zoomede de houding der Kamerleden bij de grondwetsherziening. Deze besprekingen droegen een intiem karakter. Besmettelijke ziekten. Over de week van 30 October lot en met 5 November 1921 kwamen in Wemeldinge 4 gevallen voor van diphte- ritis en in Billand-Bath één. Bijdragen Woningbouw. De Minister van Arbeid beeft goed gevonden dat de volgende, vroeger toe gekende bijdragen voor woningbouw, zullen worden uitgekeerd aan de ge meenten Baarland ten behoeve van W.Zeevaart f 1360 Colijnsplaat ten behoeve van J. Ileijnsdijk, f 1500 's Heerenhoek ten behoeve van L. Stokx, ('/a ged. der bijdrage) f350; Ierseke ten behoeve van A. Hartog, f 1200 Indijking der schorren vim de Westerschelde. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer op de begrooting 1922 van financiën drongen sommige leden er op aan dat ten spoedigste een aan vang zal worden gemaakt met de uit voering vau het bestaande plan tot indijking van de schorren der Wester Schelde ten zuiden van den spoorbaan en ten westen van den Volckerpolder. Arrondissementa-Rechtbank te Zitting van 11 November 1021. Heden werd behandeld de zaak tegen J. M. K. 27 jaar, rijwielhandelaar te Goes. Beklaagde werd ten laste gelegd dat hij op 11 October 1921 te Goes Adriaan Boutens heeft mishandeld door hem opzettelijk te slaan op zijn rechteri arm en wang. Eisch f 10 of 10 dagen hechtenis. Rechtsingang is verleend met gevan. genhouding en verwijzing naar de terechtzitting tegen R. M. 27 jaren, colporteur te Amsterdam, 'gedetineerd ter zake van diefstal te Rilland-Bath. oordeel dat de aangevoerde motieven absoluut geeD grond kunnen zijn om zoo ingrijpende verandering op te doen rnslen. Immers, de verschillende ge noemde belangen kannen evengoed behaitigd worden door samenwerking naar art. 121 der Gemeentewet. Hee motief als zonden de gemeenten de lasten van de onderscheidene socialt maatregelen niet meer kunnen dragen, is h.i, niet een drangreden om gemeen ten samen te voegen, maar een reden van onderzoek voor de hooge over heid of het niet gewenscht is den drang te beteugelen om lasten op het volk te leggen, te zwaar om te dragen. Allerminst kan het motief gelden van bezuiniging, niet alleen omdat blijk baar in de eerste jaren, door het op wachtgeld stellen der tegenwoordige ambtenaren en het aanstellen van nieuwe op hooger salaris, de uitgaven nog merkbaar klimmen zullen. Ten slotte vreest de commissie voor moreele schade. De Vrijheidsbond in Zeeland. Zaterdagmiddag had te Middelburg eene algemeene vergadering plaats van den Vrijheidsbond in Zeelaud, welke vergadering werd bijgewoond door een 26-tal afgevaardigden van kiesvereeni gingen of algemeene leden in de pro vincie. Het reglement der Centrale Kies- werd na uitvoerige dis— auto's als oud roest. In de garages op de Paardenmarkt te Delft staan sinds jaar en dag on Van zijn de oogen Gemakzucht, traditie of wat het ook zij, weerhoudt hen eens te gaan kijken bij een magazijn, dat niet in hun weg ligt. In Uw eigen belang moet ge dien Onze etalages zullen U dat onze prijzen niet alleen LAAG (want dat is maar betrekkelijk) maar vooral scherp zijn. Scherp ten aanzien van kwaliteit, afwer king, coupe enz. Onze inkoop voor 75 eigen en aangesloten winkels, waarvan wij de voordeelen rechtstreeks in handen brengen onzer begunstigers, stelt ons aan de spits der Nederlandsche industrie. geveer 100 automobielen, welke in oor logstijd zijn aangekocht en waarvoor nog geen bestemming is gegeven. Er zijn peisonen- en vrachtauto's, goede, middelmatige en slechte, heele en ka potte, maar één ding hebben ze alle gemeen ze zijn alle verwaarloosd. Het is een kapitaal, dat eiken dag kleiner wordt, door de toenemende verwaarlco- zing. Het Ministerie van oorlog heeft te besliesen wat er met al die wagens moei geschieden maar het beslist niet. Er is al eenige malen gevraagd of de auto's niet verkocht kunnen wor den, doch alles blijft zooals het is Tot schade voor de schatkist, d.w.z. voor de belastingbetalers. (D. Ct.) Rotterdam, 14 November 1921. Vlasaanvoer 6380 st. blauw f 1,25 a f 1,90. 9310 st. Groningen f 1,25 a f 1 85 2490 st wit onverkocht 6250 st geel f 1 25 af f,85, 770 st dauwrood f 1 35. alles opgeruimd. Aardappelen Zeenwscbe Eigenheimers f 6.— a f 6,20, overigens prijshoudend. Granen buitenlandsche prijshoudend. Meel f 20 00 Haver f 10 80 a f 11—. Mais f 175 a f 183. Binnenlandse hje: Lijnzaad [blauw] Lijnzaad [taai] Lijnzaad [voer] Kanariezaad Maanzaad Koolzaad Mosterdzaad [bruin] Mosterdzaad [geel] Tarwe Afwijkende Tarwe later f a f 23,a 18,— a 32,a 16,a 46,a 27,— a 27 a 27.— a 11,50 a 1L— a 1175 26 20 33 17 48, 28 28 30,- 12,50 Gerst Chevalier a WintenZomer a Haver 12 a Erwten nieuwe kl, gr- 20 a Bruine Boonen puik 33 a Schokkers a Kroon a Eieren 19 00 a 12 50 22,— 37 21 VARKEN SMAAKT ROTTERDAM Varkensaanvoer 1435 eerste kwaliteit f 0 87 a f091 tweede f O 80 a f0 85, derde f 0 70 a f 0,75 lichte soort f 0,70 a f O 80. Handel redelijk door aankoop buitenland. Geboren 11, Maaike, d.v. Pieter Brouwer en Elizabeth Verhoeven 10, Pieter, z.v. Pieter Goedhart en Maria van Boven. Huw.-afk.12, Cornelis ITedericus van Wen del de Joode, 27 jr., jm. te Haarlem en Johanna Jacoba Schrijver, 23 jr., jd. te GoesAdrianus van Loenhout, 25 jr., jm. te Goes en Maatje Maria de Jonge, 19 jr., jd. te Kattendijke; Pieter Marinus Knie riem, 39 jr., jm. te Goes en Aaltje Hagedoorn, 29 jr., jd, te Kampen. Veil ngsvareeniging M. Krab&estdijke. Groote Veiling van 12 Nov. 1921. Zure Bellefleur f 8 a f 10, Ziete Bellefleur f 11 a f 13. Alles per 100 K.G. Kleine veiling. Drui'en 65 tot 83 cent per Kilo. Vailiitgs-¥-3rö8niging „Zuid-Bevaland" te Sees. Veiling van 11 November 1921. Peren Groene Chaumontel f 20, Winter Louwljes f 11, Gieser Wildeman f 9 a f 14, Kleiperen f 8 a f 13, Diverse Peren f6 a f 11, Afval- en Kroet- peren f 3 a f 8. Alles per 100 K.G. Appels Goudre'netten f 15 a f 22, Ster appels f 16, Zure Bellefleur f 7 af 11, Ersnsche Bellefleur f 5 a f 8, Court Pendu f 8 a f 10, Reinette d'Or f 4 a f 6, Pomme d'Orange f 10, Diverse Appels f 5 a f 11, Afval- en Kroet- appels f 2 a f 7. Alles per 100 K.G. Diversen Mispels f 10 a f 18, Wortelen f4, Uien f 6. Alles per 100 K.G. Wittekool f 9 a f 10 per 100 stuks. Hazen f3,70 a f 4, Fazanten f 1,40, Patrijzen f 0,70, Watersnippen f 0,19, Watersnippen f 0,19. Alles per stuk. Voortaan wordt des Dinsdags en Vrijdags des nam. 1 uur geveild. --niiwA -.«i ï- naar waarnemingen, verricht inden morgen van 14 Nov. medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Instituut te De Bilt. Hoogste barumeterstand 775.4 te Haparanda. Laagste barometerstand 736.0 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 15 dezermeest matige wind uit zuide lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt met aauvankelijk kans op eenige neer slag, temperatuur om het vriespunt. Witte Bioscoop, Overwonnen door liefde. Raad. Louis Bouwmeester P. v. O. Solisteneoneert Toonkunst Onschuldig, Kunstvrienden, Oostende. Gebouw Ver. Vrijz. Godsd. Lezing Gösta Berling, ds. E. v-Ruytenberg. Lezing Zwitserland V. O. O. Slot Pe lerschs kwestie. Di Even'ng Standard" verneemt uit gcede bron, dat de antwoord- voorstellen van Ulster door de Britsche regeering als onaannemelijk wordeb beschouwd. Zware brand. Te Zwolle zijn de kleed'ngmagazijcen van de firma Gebr. Bervoets door biand vernield. De schade, eenige tonnen js op beurspolis verzekerd Bakkersnachtarbeid. De Burgemeester van Goes brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente ter visie is gelegd een aanvraag van H. A. F. Harmsen om vergunning tot het mogen verrichten van bakkersarbeid van 56 uur v.m. en van 8—9 uur n.m. Op Woensdag 14 December a.s. des voormiddags 11 uur, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen deze aanvrage in te dienen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbren gen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mon deling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die be zwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen vóór bovenbedoeld tijdstip op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Goes, den 14 November 1921. De Voorzitter voornoemd, HAJENIUS. Voor de vele bewijzen van belang stelling en vriendschap, ons op Woens dag 9 dezer betoond, zeggen wij ook namens de familie, onzen hartelijkeii dank. Wolfaartsdijk, 14-11-'21. C. ZUIJDWEG. Dior deze vervullen wij den treurigen plicht U kennis "te géven dal hedenavond om half tien, na een kortstondig lijden is overleden onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CATHARINA LANGEBEKE Wed. P. A. Butler, in den ouderdom van 80 jaar en 10 maanden. C. BUTLER. L. F. VAN DE VOORDE. C. MOLButler. J. MOL. J. L. OVERBEEKE en Kinderen. A, KARELSEButler. J. KARELSE. Heinkenszand 12 November 1921. De Notaris L. A. BETH te Elle- wontsdijk zal op in de herberg en ten verzoeke van den heer B. TRAAS te Baarland in het openbaar verkoopen des voormiddags 10 */a uur een perceel te Baarland in Hein Loenshoek samen groot 39 Aren, 83 Centiaren en des middags 12 uur voor gemelde herberg tegen contante betaling een Eikenhouten Kabinet, Linnen kastje, Lessenaar, Regulateur, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachels, Bed met toebebooren, Bascule met gewichten, WindmoleD, Geeselsleen met Stoel, 2 Geiten, Kleerkist, Spekstang, Slijp steen, Arbeidersgereedschappen, Glas- en Aardewerk, benevens een partij nieuwe Karpetten, Zeil, Lampen, Potten, Pannen enz. Notaris M. C. SCHRAM te Krui- gen zal op Maandag 21 Nov. 1921 om 2 uur n.m. in de Korenbeurs al daar voor Mej. Wed. M. REIJNHOUT- De Leeuw, publiek verkoopons te KRUININGEN, aan het Eindje in de Rondte, groot 1 A, ,3 c.A. Op gebruik 2 Januari 1922. Inlichtingen bij den notaris. Het bestuur der Onderlinge Vee- verz. Mij. „NOORD-BEVELAND" zal op DONDERDAG 17 DEZER, v.m. ten tien ure, in „DE 8TADS- WIJNKELDER" te KOBTGENE bij inschrijving trachten te VERKOOPEN van den heer P. GILLI8SE te Wis- senkeike. Inschrijvingen in te zenden vóór of op gemeld uur bij den Admi nistrateur TH. WOLSE te Kortgei e. Afdeeling Goes. op Vrijdag 18 Nov. 1921, 8 uur in de concertzaal der Sociëteit „V. O. V." te geven door pianiste, zanger, beiden te Amsterdam. Eutree f 1,25, tekstboekje inbegrepen. Plaatsbespreken Vrijdag, loting 1 uur precies. Kaarten verkrijgbaar in den boek handel PIETERMAN en 's avonds aan de zaal. Oorspronkelijk Tooneelspel in 3 bedrijven of 6 tafereelen door L, J, FikKeb in de Schouwburgzaal SLOT OST EN DE" te Goes Entree le Rang f 1,00, 2e Rang f 0,60. Aanvang 8 uur precies Zie verder Aanplakbiljetten. het bestuur.

Goessche Courant | 1921 | | pagina 3