Familie-Berichten PREMIES DUBBEL SLANK ZEEP Binnenland. Provincie-Nieuws. Gemengd Nieuws. Sport. AD VERTEN TIEN. DE STAMMEN Speelgoederen LïBeiZHSCHAP. onderling leesgezelschap, de: ABM OER «oesche courant- De Zeetumhe Bij Inschrijving te Koop tjetWinkelfyuis Mit gif het wel Verkoop Hout op Stam Hoofdprijs: II! een Slagersknecht 1 Verpachting van grond. B. en W. geven den Read in over weging aan den lieer AI. Verbeen), herbergier alhier, met ingang van 1 Januari 1922 tot wederopzegging onder' hands te verpachten een strook grond, groot ongeveer 12 Aren, gelegen tus- schen de Emmastraat en het plein sectie C No. 1604, zulks onder voor waarden en tegen betaling van een pachtsom, berekend naar £35 per jaar. De heer Verbeem gaat met een en ander accoord. Blectriciteitsvoorziening. Naar aanleiding van een verzoek van den Directeur der N.V. Provin ciale Zeeuwsche Electriciteits-Maat- schappij (P.ZE.M.) van welke maat schappij ook deze gemeente aandeel houdster is, om mede te deelen, of er mogelijkheid zou bestaan, een overeen komst te sluiten betreffeude levering vau Electrischen stroom, stellen B. en W. den Raad voor hun college te machtigen om bij het Electrificatie- bureau der Ver. van Nederlandsche Gemeenten al die inlichtingen in te winnen, welke voor een juiste beoor deeling dezer zaak noodzakelijk zijn. Hoewel voorziening van electriciteit een eisch van den tijd is en voor vele neringdoenden en nij veren alhier van zeer groot b ?lang is te achten, hebben B. en W. gemeend den Raad geen voorstellen dienaangaande te moeten doen alvorens omtrent het concept contract van deskundige zijde advies te hebben ingewonnen. Zij hebben zich gewend tot het electriiicatiebureau der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten met verzoek om prijsopgave van een dergelijk advies en daarop de mededeeling ontvangen, dat voor een op zich zelf staande schriftelijke be oordeeling van meergemeld concept contract een honorarium van f60 a f 100, zal worden bedongen. Een onder zoek naar de vermoedelijke rentabili teit van e.v. electriciteitsvoorziening hier ter plaatse zou natuurlijk meer dere kosten met zich brengen, welke uit den aard der zaak thans niet kun nen worden opgegeven. Bevaren van Sas en Haven. Door den heer Directeur van den Wilbelminapolder is aan B. en VV. verzocht te willen bevorderen dat een regeling wordt getroffen krachtens welke de brug te Wilhelminadorp voortaan voor de scheepvaart gesloten zal zijn tusschen des namiddags 10 en des voormiddags 6 uur, zulks ter bevordering van de nachtrust van het bedienend personeel. Tegen de inwilliging van dit ver zoek bestaat bij B enW. geen bezwaar, aangezien de vaart gedurende den nacht zeer gering en wellicht geheel te ver- mijden is. In verband hiermede stellen B. en W. een wijziging voor van de verordening op het aanleggen aan en bevaren van het Sas en de Haven van Goes, en geven zij in overweging machtiging aan Ged. Staten te vragen om deze zaak gemeenschappelijk met de gemeente Kattendijke, in samen werking waarmede de verordening des tijds werd vastgesteld, te regelen. Zekerheidsstelling Bureauchef Keuringsdienst van Waren. B. en W. stellen voor om de zrker- heidsstelling van den Bureauchef van den Keuringsdienst van Waren te bepalen op f 3000, d.i. gelijk aan die van den Directeur van het Gasbedrijf. De bureauchef is verplicht om wan neer de beschikbare kasgelden een door B. en W. vast te stellen bedrag hetwelk dat van de te stellen zeker heid niet mag overschrijden te boven gaan, het meerdere te storten bij den gemeente-ontvanger of een door 11. en W. aan te wijzen bankinstelling. 320 millioen kapitaalverlies. Op de algemeene vergadering van het Verbond van Ned. fabrikanten- vereeaigingen, heeft de voorzitter, de heer Simon A.. Maas, aan de hand van beursnoteeringen aangetoond dat de laatste drie jaar bij 37 bedrijven een kapitaalverlies is geleden van ruim 320 millioen guldeD. Spreker noemde het roekeloos, juist in dezen tijd een proef te nemen met een verkorten arbeidstijd. De Minister verliest geheel uit het oog het economisch evenwicht tusschen de klassen van werkgevers en werk nemers en op die fout zal het Verbond den Minister wijzen. Over eischen kan men later praten. Eerst moet er door samenwerking orde komen in den chao- tischen toestand. KokadorusKamer-Candidaat. Volgens de //Vrije Socialist" be staan er plannen om den bekenden Amsterdamschen marktgrappenmaker Kokadorus voor de eerstvolgende Kamer verkiezingen candidaat te stellen. Hij zelf is bereid, om ook voor zijn candi- datuur propaganda te maken. Uit de metaalnijverheid. De directie van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij heeft haar fabriek en scheepswerf gesloten. Het werkvolk is ontslagen, de bazen zijn op wachtgeld gesteld. Wlasekerke. Voor de afd. Volks onderwijs alhier trad Dinsdag j.l. als spreker op de heer Klaas de Vries, secretaris van den Onderwijsraad te Amsterdam, met het onderwerpDe openbare school is „de" school. De hoofdgedachte in sprekers rede was Nu de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder ouderwijs een feit is gewordeu, is het voor de ouders van elke richting, meer dan ooit de vraag naar welke school moet ik mijn kind zenden De basis van het onder wijs op de openbare school ligt in het voorschrift, dat zij de jeugd heeft op te leiden tot alle christelijke en maat schappelijke deugden en daar bij nie- mands godsdienstige gevoelens kwetsen mag. Daardoor steekt zij hoog uit boven elke school, die in een bepaalde rich ting stuurt, omdat zij meer dan de sectenscholeu den vrede en de ver draagzaamheid, het zoo noodige gevoel van saamhoorigheid bevordert. Nu elke richting gelijkgerechtigd kan optreden, kan de openbare school gerust den gang van zaken afwachten, mits nie mand zich stelt tusschen het geweten der ouders en hun kind, zooals tot heden maar al te veel geschiedde. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door het hoofd der bijzondere school alhier, den heer te Gussinklo die verklaarde in te steramen met veel van het gehoorde maar er op wees, dat alleen de bijzondere school ffden Christus" tot het kind brengen kon. De heer de Vries drukte zijn vol doening uit, over het optreden van den heer te Gussinklo wat zoo veer beter was dan elkander dood te zwijgen. Hij constateerde echter, dat debater niet tegen het principieel gedeelte der rede was opgekomen en wees er nogmaals op, dat de christelijke deugden wel degelijk den grond vormden van de opvoeding der openbare school. De zaal was vol belangstellenden, voor, tusschen, en na de rede brachten vier wakkere dilettanten op viool en orgel een aangenaam klinkende muziek ten gehoore. De voorzitter der afdeeling de heer G. F, Maris, die den spreker had inge- geleid, dankte hem aan 't slot warm voor zijn schoone rede ea voor de moeite, die hij zich door zijn komst naar hier getroost had. Dank bracht hij ook aan de musici die 't aangename aan het nuttige hadden toegevoegd. Eindelijk wekte hij de opgekomen be langstellenden op zich door aansluiting bij de afd. te scharen in de rij der voorstanders van de ware school des volks. Verschillende nieuwe leden meld den zich aan. 's Heer Arendskerke. Tot 2en amb tenaar ter secretarie dezer gemeente is met ingang van 1 Decembsr a.s. be noemd de heer A. G. van Ouwerkerk, thans als zoodanig werkzaam te Echteld. Rilluud-Batk. Heden slaagde te Uticcht voor apothekers-assistente mej. C. J. Moree alhier. Tot lid van het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk alhier werden herkozen de heeren Joh. Bouwens, J. Taillie, L. van Weele en W. Griep. Tot voorzitter van de ouder commissie voor de Openb. L. School te Rilland werd door die commissie gekozen de heer W. Griep en tot secretaris de heer D. Butijn. Stukken voor de Najaarszitting Prov. Staten. (Vervolg). De Provinciale stoombcotdienst. Door den kring Schouwen en Duive- land van de Z.L.M. is een adres tot de Staten gericht, waarin hij er op wijst, dat de stoomboot ,/Walzoorden" in dienst is gesteld op de Ooster- schelde. Verder dat algemeen in Schouwen en Duiveland het in dienst brengen van deze boot met grooten schrik is vernomen, omdat deze boot bij harden Noord-Westerstorm gevaar lijk en onvoldoende zeewaardig wordt geacht, reden waarom de kring ver zoekt de beide booten van den Ooster- scheldtdienst daar te behouden of in ieder geval verschoond te mogen blijven van het genoemde scheepje. Ged. Staten wijzen er op dat de Walzoorden alvorens het naar den Oosterschelde-dienst werd overgebracht de daarvoor noodige herstelling heeft ondergaan. Het komt hun ,voor, dat het schip voor dezm dienst zeer goed bruikbaar is gemaakt. Het schip heeft ruim 15 jaren de verbind ng tusschen Hansweert en Walzoorden onderhouden, meermalen onder ongunstige omstandigheden als storm ijsgang en mist en nog wel met j veel passagiers, goederen en vee. Daar- bij hebben zich nimmer ODgevallen met de boot voorgedaan. Zij stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Ben Hyena Uit Wedde meldt men aan het N. v. h. N. Sedert eenigen tijd loopen liier ge ruchten, als zou er zich een wolf in de buurt ophouden. Velen hoorden dit met een ongeloovig schouderophalen aan. Verschillende personen verklaarden 's avonds een langgerekt gehuil te hebben gehoord, ongeveer als dat van een hond, wanneer er muziek gemaakt wordt, maar een gehuil van langen duur. Een nader ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat personen uit ons dorp reeds in den tijd van het korenzichten in de bossehen van Wetsinghuizen een vreemd dier hebben gezien, dat er als volgt uitzagde voorpooten langer dan de achterpooten, kleur bruinachtig geel gevlamd met zwarte dwarsstrepen, een dikke staart, een stompe snuit, recht opstaande ooren. Het moet dan een gestreepte hyena zijn. Overdag hoort men hem wel, maar hij blijft onzichtbaar. Toen den persoon, die hem gezien had, eenige afbeeldingen van dieren werden getoond, wees hij direot den hyena aan. Een groote hond, waarmee mon er des nachts jacht op maakte, durfde niet doorloopen, maar verzette zich uit alle macht, toen men hem wilde meetrekken. Het vreemde dier had hem n.l. al vroeger eens te pakken gehad. Zondag hebben vijf jagers er jacht op gemaakt, maar zagen hem niet. Wel kwam er luid huilende een kind bij hen, zeggende, een monster dier te hebben gezien, maar het kind was zóó ontsteld, dat het de plaats niet durfde aanwijzen, waar het ondier zich ophield. Grootvader van zijn eigen kinderen. Een zekere Georg Bidder, een ruim zestig-jarig inwoner van Michigan, is dezer dagen van zijn vrouw gescheiden om te trouwen metzijn schoonmoeder. Bidder is daardoor zijn eigen schoonvader gewordeu en hij is dientengevolge de grootvader van zijn zes kinderen. Het huwelijk leidt toch tot alles I Vier personen doodgevonden. Vier personen zijn onder zeer geheim zinnige omstandigheden in een groot huis in Slrealham (Engeland) gestor ven. Zondag hadden hun buren hen nog gezond eu wel gezien, maar Maan dagmiddag vond de politie hen dood in hun bedden en men vermoedt dat ze alle vier vergiftigd zijn. De gestor venen zijn een electrotechnisch inge nieur, diens vrouw en twee kinderen van de vrouw uit haar eerste huwelijk. Zaterdagmiddag hadden ze de dienstbode weggezonden om den Zondag in eigen kring door te brengen. Maandagmiddag keerde de meid terug en bemerkte, dat de politie in huis was. Een broer van den ingenieur had Maandagmorgen een brief van den thans overledene ontvangen en waarschuwde naar aan leiding daarvan onmiddellijk de plaat selijke politie. De politie bracht een bezoek aan het huis. Geen teeken van leveu werd er waargenomen. De och tendbladen lagen nog op de vloermat in de gang. De politie deed daarna een onderzoek in de slaapkamers. In de eerste de beste kamer, waar ze binnentiad, vond ze de lijken van den ingenieur en diens vrouw in bed lig gen. De houding, waarin ze lagen, deed geen vermoedens rijzen, dat er geweld was gebruikt. Het lijk van de dochter lag in een ander kamer, even eens in nachtgewaad gekleed, in bed. Ook hier geen teekenen van geweld pleging. In de derde kamer lag de zoon van de ingenieursvrouw, geheel ge kleed op een bed uitgestrekt. De inge nieur en zijn vrouw lagen in bed met zakdoek om hun hoofden gebonden en wel van ouder de kin tot boven den schedel. Hel onderzoek werd voortgezet in de keuken, waar men een aantal leege Champagneflesschen vond. De flesschen maakten den indruk van eerst kortgeleden geledigd te zijn. Gymnastiek. Bij de Zondag j.l. onder leiding van den Turnkring Bergen op Zoom ge houden vaardigheidsproeven K. N. G. V. slaagdpn de dames M. van Boven voor de 2e en N. Sinke voor de le maal. Voetbal. De Goesche voetbalclub E. M. AI. heeft haar naam gewijzigd in A. V. M. (Altijd Vol Moed.) A.s. Zondag speelt Goes II haar eersten wedstrijd voor de eerste klas A. van den Z. V. B. en wel tegen Zeelandia 11 uit Middelburg. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader JOZIAS VAN LIERE Bz. Wed. JOZ. VAN LIERE en Kinderen. Kloetinge, 11 November 1921. Dank aan allen die ons bewijzen van belangstelling gaven bij de herdenking van onze 65-jarige Echt- vereeniging op 5 dezer. M. BARTELSE. h'. C. BARTELSE-Gasille. Goes, 11 Nov. 1921. Voor de vele bewijzen van deelne ming, bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, Wed. P. A. HUBREGTSE. Goes, 11 November 1921. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Maandag 2Nov. 1921 des namiddags om 2 uur te Goes, in //(le Prins van Oranje", a coutaut publiek verkoopen ten verzoeke van den Heer I. D. FRANSEN VAN DE PUTTE qq. van 65 zware Olmeboomen (middellijn 1724 Amsterd. duim) staande in den boomgaard „Het Mo lentje" te Goes aan den 's fleer Hen- drikskinderendijk. Het wegvoeren der stammen naar de haven te Goes is voor rekening des verkoopers. Dagelijks te bezichtigen. De Etalage van is gereed en bevat eene ruime keuze Speelgoederen aan voordeelige prijzen. Firma Wed. B. FABERIJ DE JONGE, Lange Kerkstraat. Dames en Heeren te Goes woon achtig, die zich interesseeren voor de oprichting van een worden verzocht hun naam en adres op te geven aan ondergeteekende. A. H. VAN DER FEEN, Stationsweg 31. worden zonder eenige ver hooging van kosten opgegeven ter plaatsing in andere bladen - - door - - - Y&Ü 1824, gevestigd te Zierikzee, verzekert op billijke voorwaarden, zoowel onderling alt wegen eene waste premie. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door De Kanter en Hordijk's Bank te GOES, vertegenwoordigen voor Zuid-Boveland, van den heer H. IC. KRAMER A 112 met Werkplaats, Erf en Tuin, aan de Weststraat te Kapelle, groot 4 Aren. De Winkel is ook zeer geschikt voor Melksalon. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 21 Nov. 1921 ten kantore van ondergeteekende, waar inlichtingen veikrijgbaar zijn. J. C. A. HUVERS, Notaris te Kapelle. Lijdt gij aan zenuwzwakte Hebt gij last dat gij niet kunt inslapen Zijt gij, des morgeus bij het opstaan al vermoeid Ilebt gij een gevoel dat U alles te veel is? Ontbreekt U de levenslustde kracht eu de energie Lijdt gij aan hoofd pijn aan suizen in het hoofd en de ooren Zijt gij zenuw achtig en angstig zijt gij prik kelbaar en zwaarmoedig dan moet gij niet lang wachten maar dadelijk dien vijand be strijden en die zwakte over winnen. De SANGUINOSE is //het" middel dat U stellig en spoedig helpen kan. Honder den bij honderden hebben dit reeds ondervonden. Neemt er de proef van. Zij zal U ook helpen. Prijs per fi. f 2.6 11. f 11,12 fl. f21.—. Te verkrijgen bij de meesfe Apothekers en goede Drogis'en Wacht U voor namaak. VAN DAM Co De Riemeistr 2c/4, Den Haag. bij inschrijving van: I.60 zware zachte Olmen, op de hofstede, bewoond door P. J. VAN OEVEREN, onder Kortgene, Noord-Beveland. II. 9 zware Esscheboomen aldaar. III. 78 lichte Esscheboomen en 76 Wilgetronken, aan den Oostelijken Prinsendijk nabij die hofstede. IV. 19 zware zachte Olmen, in den boomgaard tegen de hofstede bewoond door LEENDERTSE in het dorp HoedekenskerkeZuid-Beveland. Aanwijzing door de genoemde pachters. Betaling uitsluitend contant, zonder korting. Inlichtingen verkrijgbaar en inschrij- viiigsbiljetten (perceelsgewijs) in te leveren tot Dinsdag 22 November 1921, 's middags 12 uur ten kantore van De Nationale Bank vereeniging te Goes. wint U door het gebruik van le Een heldere wasch. 2e Een prijs in den Dubbel Blank wedstrijd. Inlichtingen in elk pak. Ieder verbruiker wint een prijs. Gevraagd be A. J. DE VISSER, S'ager, Hans- weert. R.K. huisgezin met kinderen weuschi voor direct een R.K. of P.O. MEISJE ouderdom circa 20 jaar, goed kunnen de werken. Aanbiedingen persoonlij'* of schriftelijk aan het adresF. V. VAN DEURSEN, Voorstraat. 30, Dordrecht.

Goessche Courant | 1921 | | pagina 2