DE STAMMEN best Bouwland Allï O-G ARAtil Prijscouranten etc. Buitenlandsch Nieuws. Watergetij en voor Wemeldinge. Verkoopingen en verpachtingen. Vergaderingen en Voorstellingen enz. LMTffi EK TELEGRAFISCHE HEüicmm Burgerlijke Stand Afloop van Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verkoopingen. Burgerlijke Stand van Goes. Telegraf. Weerbericht Marktbericht, AD VERTEN TIEN. de Wisschen en Hakhout Boerderijen m Landerijen Het kan goed zijn Turfkade 15, een Huishoudster, EERSTE ZEEÜWSCHE Wij belasten ous zeer gaarne met alle voorkomende Reparatiën aan diverse merken van Automobielen en Motoren. Onze jarenlange ondervinding op dit gebied, ons vakkundig personeel, dat reeds vele jaren aan onze zaak is verbonden en onze prima werktuigen en gereedschappen waarborgen U een solide en duurzame afwerking welke steeds onder garantie geschiedt. P. J. W1JTENBURG. de wijk Eastern! in Londen, ia een dezer dagen in alle stilte in 't huwelijk getreden met een mohammedaanschen prins, een broer van den ex-Schedive van Egypte, n.l. Prins Mohammed Ojem Aladdin Mahmud. De bruid droeg een bruine tailleur met sabelbont en had een prachtig snoer van paarlen aas. Zij heet Jessica Harrington, vroeger echtgenjole van Arthur Ellis, en zij ie 24 jaar oud. Na de trouwplechtig heid, slechts bijgewoond door enkele aristocratische getuigen en een half dozijn voorname gasten, begaf het jonge paar zich over Parijs naar Zwitserland waar op de prinselijke bez:ttingen de witte-broodsweken zullen worden door gebracht. Voor den oorlog had Jessica Har rington een zeer ondergeschikt baande in een der eerste zaken van Londen in de Regentstraat, en ofschoon daar veel bekoorlijke meisj;s in betrekking zijn, gold Jessica voor de schoonste, als zij de uitstalkast in orde bracht, bleven de menschen staan om haar te be wonderen. Kort daarop verbond zij zich aan een zooveelste-rangtooneel, speelde kleine tricotrolletjes en leerde zoo haar eerste man kennen, een rijk aristocraat. Hun huwelijk was niet gelukkig de schoone Jessica scheidde van Arthur Ellis. Vervolgens werd zij fii n-actrice. Een jaar geleden ontmoette zij haar tegenwoordigen man op een besloten bal. Zij heeft een zuster, Beatrice, even schoon als zij, en deze huwde in Jnli 1914 met prins Lodewijk van Bourbon, een neef van koning Alfons van Spanje. Welke fee heeft er aan de wieg gestaan van deze beide kroegkindereD? Trotaki. Een Russisch emigranten-blad geeft de volgende bijzonderheden over de leefwijze van Trotski ,1e Moskou, in de stadswijk Bol- chonka, in een villa-paleis met steenen muren omgeven en voorzien van een dubbele ijzeren deur, die zoowel van buiten als van binnen bewaakt wordt door een lijfgarde van Lesginen en Basjkircn, woont de ^volkscommissaris van militaire zaken en voorzitter van den oppersten revolutionairen krijgs raad van de Republiek" Lew Trotski. In het paleis worden alleen diegenen toegelaten, die Trotski zelf ontboden heeft. Ieder bezoeker wordt eerst naar de wacht gebracht, aan den lijve onder zocht en daarna door een secretaris bij Trotski binnen geleid. Het huis is voorzien van de meu belen van den vroegeren Moskouschen millionnair Morosof. De dagverdeeling van den om ge- kroonden dictator van Rusland is als volgtHij staat om 7 uur op en doet gymnastiek. Om 8 uur thee en ont bijt. Om halfnegen maakt hij een autorit en op den terugtocht bezoekt hij bijna altijd een kazerne. Hij woont daar militaire oefeningen bij eu geeft zich vervolgens naar het Kremlin of naar den revolutionairen krijgsraad. Om één uur middageten, waarbij altijd eenige partijgenooten en generaals tegenwooidig zijn. Daarna wordt in de werkkamer koffie en likeur gedronken. Dat is het uur waarop meestal de gewichtigste zaken behandeld en be sloten worden. Om vijf uur rijdt Trotski naar het Kremlin (waar de zetel is van den raad van volkscom missarissen). Om zeven uur ontvangt hij de specialisten van het oorlogs commissariaat. Om acht uur 's avonds gaat hij bf naar vergadering van commissies of naar volksvergaderingen. Een enkele maal, doch zeer zelden, bezoekt hij den schouwburg, waar hij dan plaats neemt in de vroegere keizer lijke loge. Soms wordt ook in zijn villa wel een concert voor enkele ge- noodigden gegeven. Maar vrijvel al zijn tijd wordt door de vervulling van zijn arbeid in beslag genomen." (Die voor Ierseke vallen ongeveer 5 minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger.) Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam Vrm. Nam 5 Nov, 6.12 6.29 LI.50 6 6.49 7.11 0.08 0.30 1 ti 7.32 8.02 0.60 1.12 8 8.27 9.08 1.43 2.14 9 it 9.38 10.24 2 59 3.36 10 10.56 11.39 4 23 4.50 11 0.05 5.35 5.58 November, 8 Goes, keerenkuis, Neer voort. 9 Beinkenszand, huizen en erven, Yan Cleef 10 Ileinkenszand, verp. bouwland, Pilaar 11 Wolfertsdijk, buis, erf en inboedel, Pilaar 15 Goes, bouwland, van Dissel. 15 Goes, weiland Van Dissel. 16 Sckore woonhuis en erf boomgaard schuur en erf, Pilaar 16 Wemeldinge, winkeli en koffiehuis met schuur en boomgaardhuis met bouwland, Huvers. 16 Kapelle, wisschen en hakhout, van Dissel. 18 Baarland, bouwland en inboedel, Beth. 21 Goes, olmen, van Dissel. Januari. 11 's Gravenpolder, inboedel, Van Dissel. November f, 6 en 8 Witte Biosooop, Het verleden eener vrouw. 10 Allerzielen 18 'Solistenconcert Toonkunst Ierland. Sir James Craig, de eerste minister van Ulster heeft Lloyd George's uit- noodiging om te Londen de positie van Ierland te komen bespreken aan vaard. Hij zal een week in Londen blijven. Scheepsramp- Het stoomschip „Bellgrove" uit Landskrona is op zes mijl afstands van Rubjerg-Knude in het Skagerrak gezonken. Van de uit negentien koppen bestaande bemanning zijn vijftien man omgekomen. Zes man trachtten op een geimproviseerd vlot het land te berei ken, doch twee van he» verdronken daarbij. De benoeming van Mr. Van Cauwelaerf. De Antwerpsche liberalen prosteeren tegen de benoeming van mr. van Cauwe- laert (r.k.) als burgemeester van Ant werpen, aangezien zij meeneu dat deze tegen den uitgesproken wil van het kiezerscorps is. Het gerucht loopt dat mr. Louis Frank, de minister van koloniën en liberaal Vlaamsch kamer lid voor Antwerpen bij wijze van protest zou altreden. Nader wordt gemeld dat minister Frank zijn ontslag den koning reeds heeft aangeboden. De beide andere liberale ministers Devéze en Neujean zullen dit voorbeeld volgen. lierman Groenen daal DEN HAAG. Tegen deD dienst weigeraar Herman Groenendaal is 9 maanden en 10 dagen gevangenisstraf geëischt. OVER DE MAAND OCT. 1921. HEINKENSZAND. Geboren 1, Bastiaan zv. Marinus Zuidweg en Grietje op 't Hof, 7, Sara Johanna dv. Cornelis Charel Cappon en Katharina Geschiere, 21, Aloysius Antonius zv. Regulus Naessen en Anna Maria Vermeule, 31, Elizabeth Catharina dv. Pieter Rijk en Josina v. d. Dries, Gehuwd13, Johannes Marinus Doggen 23 jr. jm. te Sehore en Cornelia Traas 26 jr. jd. Overleden2, Magdalena 2 mnd. dv. Marinus van Damme en Catharina Kloosterman, 5, Margaretha van de Pas 40 jr. echtg. van Jacobus Oosthoek, 29 Sept. Jacobus Versluijs 57 j. echtg. van Dina op 't Hof, overleden te Bergen op Zoom, OOLIJNSPLAAT. Geboren 2, Jan Adriaan zv. Hendrik Minnaard en Pieternella Brouwer, 3, Digna dv. Barend Korsuize en Cornelia van der Weele, 3, Neeltje Geertruida dv. Aart de Smit en Abramina van Oeveren, 4, Magritha dv. Cornelis Heijstek en Jacoba de Pree, 7, Christiaan zv. Pieter Fieman en Dina Korsuize, 9, Maria dv. Jan Platschorre enJasprina Verburg. Ondertrouwd: 13, Cornelis Adriaan Fortuin, 24 jr. jm. en Jozina Brouwer, 20 jr. jd. Gehuwd 26, Cornelis Adriaan For tuin, 24 jr. jm. en Jozina Brouwer, 20 jr. jd. Overleden: 16, Johannes Leendert Stols 59 j. echtg. van Jannetje Helena Meulenberg. WAARDE. Geboren '21, Marinus, z.v. Marinus Sinke en Geertruida Ruis- sen. 25, Jan Lourus, z.v. Maarten van FraasBen en Kornelia Jacoba Pieper. 26, Aagtje, d.v. Lourus Kopmels en Cornelia Maatje Leendertse. Overleden 12, Kornelia Pikaar, 58 jechtzen. van Adriaan Sonke. 17, Levenloos aangegeven tweeling» n, van het vrouwelijk geslacht van Dirk Sinke en Jannetje Machelina de Jager. KRABBENDIJKE. Geboren, 4, Eli" beth d. v. Joo3 Daniël Joossen en Jacomina van Baren. 9, Jan, z. v. Jacob Goud en Janna de Schipper. 16, Jacobus, z. v. Cornelia Jacobus Lin- denbergh en Maria Lavooy. 19 Cor nelia Adriana, d.v. David de Smit en Maria de Hamer. 24, Machalina, d. v. Cornelis Haverhoek en Francina van Harn. 25, Annes, z. v. Willem van den Berge en Maria van der Hart. Gehuwd 13, Marinus Brouwer, 23 j., en Forra de Vrieze, 23 j. Overleden J23, Adriana Lobbezoo, 76 j. wed. van Marinus Traas. SCHORE. Geboren7, Willem, z.v. Johannis Zuijdweg en Tannetje Hoekman; 13, Cornelis Adriaan, z v. Marinus Rijk en Catharina Vermue. Gehuwd13, Dingnus van Hoepen, 25 jr., jm. te Gilze c.a. vroeger te Kapelle, en Geertruida Catharina Bal, 17 jr., jd.13, Pieter Marinus Ste- vense, 28 jr., jm, en Janna Rijn, 22 jr" jd- Overledeni 2, Gerard, 7 weken, z.v. Jacob Sanderse en Adriana Brasser. KATTENDIJKE. Geboren 1 Sept., Jan, z.v. Dingenis de Puit en LeDa Fierloos22 Oct., Willem Cornelis, z v. Cornelis Kempe en Adriana van Schalk. Gehuwd 13 Oct., Johannis Joosse, 44 jr., weduwnaar van Johanna Gabriel, daarna gescheiden echtgenoot van Jo zina Walrave, en Pieternella Wilhel- mina Buijze, 35 jr., ongehuwd Overleden 7 Oct., Catharina Pie ternella Adriana Cornelisse, 28 jr., ongehuwd10 Oct., Cornelis Zuur- veld, 65 jr., man van Maria Rijnlioud. Middelburg. Door het polderbestuur va» Walcheren werd Donderdag aan besteed het vernieuwen van versleten bazaïtglooïing met bijkomende werken aan den Westkapelschen zeedijk. Inschrijvers waren o.a. de heeren C. van de Kreke Wolphaartsdijk f 34900, en laagste dhr. J. Linden- berg Lz., Wemeldinge f 29700. Veitingsvsrasnigmg Kapalia-Siszaiings eo Omgaving. Veiling van 2 November 1921, Eieren f 16,80 per 100 stuks. App -Ia Zure Bellefleur f6 af 9, Goudreinet f 8 a f 12, Court Pendu f 7 a f 8, Hondsmuil f 7, Boumansreinet f 8 a f 11, Groninger Kroon f 8, Tulpa f 16, Bismarck f 8, Armgaard f 6 a f 10, Campagnezoet f 7 af 11, Hollandszoet f 6, a f 7, Pomme d'Orange f 7 a f 8, Bijenkorf f 9, Alles per 100 K.G. Peren Gieser Wildeman f7 a f 11, Napo leonperen f 8, Kleiperen f 8 a f 10, f 8 a f 13. Alles per 100 K.G. Noten f 0,70 a f 0,71 per 100 stuks. Vaiüngs-Varaafiigiflg „Zuid-Bevsland" te Gees. Veiling van 3 November 1921. Peren Groene Chaumontel f 31, Joden- peren f 16, Gieser Wildeman f 11 a f 13, Kleiperen f 6 a f 8, Afval- en Kroetperen f 1 a t 4. Appels Goudieinetten f 13 a f 22, Ster appels f 12 a f 20, Zure Bellefleur f 7 a f 10, Fransche Bellefleur f 6 a f7, Court Pendu f 6 a f 9, Campagnezoet f 7 a f 9, Diverse Appels f 4 a f 7, Afval- en Kroetappels 1 a f 6 per 100 K.g. Diversen Mispels f 8 a f 14 per 100 K.g., Roode Kool f 12, Groene Savoijekool f 10 a f 11, per 100 stuks, Talingen f 0,-36, Wulpen f 0,17 per stuk. Gehuwd.: 3, Franciscus Jansen, 22 jr. jm. te Goes, en Ariena Donk, 22 jr. jd. te Rotterdam. Huw. aang. 3, Gillis Pieters, 26 jr. jm. en Josina Maria Huige, 23 jr jd. 3, Johannis Petrus Capello, 32 jr. jm. en Pieternella Goeman, 24 jr. jd. te Middelburg. naar waarnemingen, verricht inden morgen van 4 Nov. medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.8 te Biarritz. Laagste barometerstand 743.7 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 5 dezer Meest matige zuidelijke tot weste. lijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur. MIDDELBURG, 3 Nov. 1921. Op de graanmarkt was lieden de aam voer zeer gering. Tarwe f 12,a f 12,50, witte boonen f 37,a f 40, ronde bruine boonen f 52, -a f 54, kroonerwten f 20,a f25, lange bruine boonen f 29, a f 31 Boter fl,37 i/f, particuliere prijs f l 47 i/f Eieren 19 i/i ct, particuliere prijs 20 Ysct De notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Woensdag 16 Nov. 1921. des avonds om 6 uur, te Kapelle bij mej. E. Hanson, a contant, publiek verknopen in verschillende bosschen. onder Kloe- tinge, Kapelle en Schore, ten verzoeke van de heeren J. A. Trimpe Burger, Jobs. Oele Hz. qq., W. de Groene en J. L. de Jager. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zaJ op Maandag 21 Nov. 1921, des namiddags om 2 uur te Goes, in //de Prins van Oranje", a contant publiek vorkoopen ten verzoeke van den Heer I. D. FRANSEN VAN DE PUTTE qq. van 65 zware Olmeboomen (middellijn 1724 Amsterd. duim) staande in den boomgaard „liet Mo lentje" te Goes aan den 's fleer Hen- drikskiuderendijk. Het wegvoeren der stammen naar de haven te Goes is voor rekening des verkoopers. Dagelijks te bezichtigen. Te koop bij inschrijving: een perceel ta 's Heer Arendskerke in den Ouden Craijertpolder aan den groenen weg, groot 1.48 IO. H-JVin pacht geweest bij F. Vermeulen te Heinkenszand. Een gedeelte der koopsom kan als le hypotheek gevestigd blijven. Inschrijvingen per gemet in te leve ren vóór of op 12 November a-s./ des namiddags 1 uur ten kantore van den notaris VAN CLEEF te Heinkens zand, alwaar inlichtingen te bekomen zijn. Te koop bij Inschrijving van Mej, J. D. NIJSSEN te Kapelle, a contant de roode on gelo Wisschen in bet Vroonland te Kapelle, in 2 peiceelen. Inschrijvingen op den 17 November 1921 vóór 4 uur 's namiddags in te zenden ten kantore van notaris VAN DISSEL te Goes. Graofe Kade 28 fe GOES heeft gelden beschikbasr ter belegging als 1ste Hypotheek op hofsteden, lan derijen en huizen, en biedt momenteel te koop aan BOERDERIJ gelegen in het Noorden van Limburg, met uieuwe gebouwen en 8'/s H.A. jongen boomgaard, samen groot 46£ H.A. Op gebruikgebouwen 1 Mei 1922 en de gronden direct. Vrij van polder- lasten gedurends de eerste 20 jaren, in ZEELAND BOERDERIJ groot plm. 50 H.A., goede gronden en gebouwen. Direct te aanvaarden. DITO, groot plm. 40 H.A., nog in pacht tot rooven oogst 1924. Koopsom billijk. Gronden van goede kwaliteit en gebouwen in goeden staat. Lage lasten. DITO, groote plm. 44 H.A. waar- ouder 6 H.A. boomgaard, weilaud en moestuin, flink huis, groote schuur van steen met rieten dak. Grond en pol- derlasten plm. f 15 per H.A, Direct op gebruik DITO, groot plm. 20 H.A. deels eigendom, deels pacht. Te aanvaarden onmiddellijk of na rooven oogst 1922. DITO, groot plm 55 H.A., nog 3 jaren ïd pachtgunstig gelegen nabij dorp en haven. Groot deel der koop som kan al» eerste hypotheek erop ge vestigd blijven tegen matige rente. DITO, groot plm. 60 H.A. aaneen- gelegen prima gronden met plm. 10 H.A. pachtgrond. Hypotheek beschik baar. Direct op gebruik. DITO, groot plm. 27 H.A. goede gronden en gebouwen, lage lasten, rooven oogst 1922 of eerder op gebruik. HOEFJE, met 4| H.A. grond, boomgaard en moestuin. Lasten plm. f 10 per H.A. DITO, met 12 H.A. prima bouw land en goede gebouwen, Boomgaard en moestuin, dicht bij dorp en haven. HOFSTEDE, met 20 H.A. houw en weiland. Gebouwen in besten staat gronden aaneengclegen. Hypotheek beschikbaar. Op gebruik dadelijk of rooven oogst 1922. Een party BOUWLAND aan eengelegen, groot plm. 20 H.A. dicht bij losplaats, direct of rooven oogst 1922 op gebruik. HOFSTEDE, met plm. 22 H.A., waarbij in pacht volgen kunnen plm. 8 H.A. Spoedig op gebiuik. Een perceel WEILAND in Wal cheren, ruim 4 II.Agunstig gelegen en onmiddellyk te aanvaarden. HOEFJE, met nieuwe gebouwen en prima gronden, aaneengelegen, groot plm. 8 H.A. rooven oogst 1922 of dadelijk te aanvaarden. om zoo nu en dan eens te informeeren bij de drukkerij voor levering Uwer - Er biedt zich aan liefst in een klein gezin. Brieven onder letter 5, Boekhande fa. F. P. D'HUY, Middelburg. Lange Noordstraat O. 19, Middelburg. Aanbevelend,

Goessche Courant | 1921 | | pagina bijlage 2