METSELSTEEN Slachtoffers Huidziekten Sport. School en Kerk. Stadsnieuws. Boeken en Tijdschriften. Buitenlancbch Nieuws. ADVERTENTIEN. 5poed .Spoed. Te Koop 60 000 beste oude DE APPELS EN PEREN van D.13.D. Woensdag 7 September 1921 BOUW- EN WEILAND, DE APPELS EN PEREN, GAAT NIET DOOR. Boixwlancl, TE HUUR een Weide, Wotftsdag 31 Aug. 1921. een nette 'Dienstbode, Bureau-Chef Baarland. Met ingang van t Sep tember a.s. wordt de besteller J. Mol overgeplaatst naar Goes. Rilland-Bath. Door den commis saris der KoniDgin zijn tot zetters voor 'a Rijks directe belastingen in de gemeente Rilland-Bath benoemd de Keeren A. Blok en J. Nieuwenhuijse ter voorziening iu de vacatures, welke op 31 December a.s. zijn ontslaan. Besmettelijke ziekten. Het aantal besmettelijke ziekten over de week van 7 tot en met 13 Augustus op Noord- en Zuid-Beveland bedroegBuiktypbus, Borsselen 1, 's Heer Abtskerke 1, Wemeldinge 1. DiphtetitusWissekerke 1. Briefpost. Naar de „M. Ct." meldt, zal met ingang van 1 September a.s. trein 18 VlissingenRoosendaal, welke om 1.23 uit Goea vertrekt, op werkdagen worden aangewezen voor bet vervoer van brief post. Met deze gelegenheid zullen geen aangeteekende stukken kunnen worden verzonden. De brieven kunnen voor dezen trein niet aan het stafion worden gepost. Botterdam—Vlissingen en terur. Over den propaganda-vliegtocbt van de Kon. Luchtvaart Mij. voor Ne derland en koloniën, RotterdamVlis singen en terug, welke Woensdag plaats vond, lezen wij nog in de N R.Crt. Die tocht vond natuurlijk niet zon der reden plaats. De K.L.M. heeft de bedoeling, het volgende seizoen een lijn tje naar Vlissingen te openen en zal daaraan desgeweoscht een autotocht door het mooie Walcheren verbinden. Ook voor hen, die een week-end op Walcheren willen doorbrengen, zal deze gelegenheid dan uiterst geschikt zijn om op de snelste wijze en tegen een billijke vergoediog Viissengen te berei ken en naar Rotterdam terug te keeren. Dat de burgemeester van Rotterdam en eeuige autoriteiten uit Zeeland bereid waren, dezen eersten tocht mede te maken, is voor de K.L.M. natuurlijk een steun en een eerste belangrijke stap in de goede richting. Nisse. Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden wa ren aanwezig. De voorzitter werd als secretaris beëedigd door den oudsten weth- nder. Een af- en overschrijving inde begrooting over 1921 had plaats tot ei a bedrag van f 4,06. In verband met de restauratie van den kerktoren werd besloten tot het aangaan van een leening van f 24450. De aflossing zal geregeld worden naar de termijnen van uitbetaling der subsidiën van Rijk en provincie. De gemeenterekening over 1920 kwam in behandeling. De Raad stelde ze voorloopig vast met f 21890,09 in ontvangsten, f 21127,19 in uitga ven en een goed slot van f 762,90. Voetbal. G. V. V. A.s. Zondag speelt op bet terrein aan den Polderschen wt.g AJAX (Ierseke) tegen E. M. M. (Goes) in de finale der G. V. V.«wedstrijden. Door het gelijk spel van verleden week moet deze wedstrijd worden overgespeeld. Voor de 4en en 5en prijs spelen G.V.V. Ill en S.E.O.L.T.O. Hsnsweert. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudelande, H. van Essen te Hoedekenskerke. Woensdag had te Ierseke de stem ming plaats voor leden van het kies college der Ned. Herv. Kerk. Liet aaDtal kiezers bedraagt 256. Uitge bracht zijn 126 stemmen. Er waren niet minder dan 104 candidaten. Ge kozen zijn de heeren Jacob Kosten, M, Schrier, L. de Rijke, J. Slabbe- koom, G. Paauwe Czn D. B. Poort vliet, D. Verschnre Pzn., Janus LuteijD, M. v. Stee Ezn., J. Goeman, P, de Regl, G. Schouwenburg, M. J. Steketee, J. Nijssen, Jan Kosten, C. Korstanje, Jac. Pikaar, W. van Oeveren. Door de Notabelen der Ned. Herv. kerk te Driewegen zijn in de vacatures C. van Strien en C. Vaar gekozen tot kerkvoogden de heereh W. Westveer en M. Nijsse. Door het college van Kerkvoogden der Ned. Herv. kerk te Driewegen is in de vacature C. an Strien benoemd tot president-kerkvoogd de heer A. Noels. Deken van Middelburg. Tot deken van het dekeuaat Mid delburg is met ingang van 31 Aug. a.s. benoemd de ZeerEerw. Hter P. G. W. J. v. d. Aa, pastoor te Vlissingen, Benoemd Tot kapelaan te 's Heerenhoek is benoemd de heer J. P. Doeswijk (Neomist.) Met geld smijten. Men schrijft aan de N.R.Ct. Het bestuur van de Vlissingsche Sehoolvereeniging vraagt voor een te openen school voor neutraal bijzonder lager onderwijs zes leerkrachten. Het bestuur van de gemeente Vissingen stelt tegelijkertijd tien leerkrachten van bet openbaar lager onderwijs op wachtgeld. ZONDAGSLUITING AïOTHEKEN. Zondag a.s. en de daarop volgende week, ook 's avonds na 8 uur, zal de apotheek van den heer La Porte voor het publiek zijn geopend. Een Rijtoertje. Dinsdagmiddag zijn de oudjes uit het Gasthuis van de opbrengst van de straatmuziek der Middelburgsche padvinders, uit rijden geweest. Om 2 uur vertrokken de 2 breacken vanaf het Gasthuis over 's H. Hendrikskin- deren, 's H. Arendskerke naar Hein- kenszand, waar de oudjes op het Gemeentehuis kopjes koffie en ver snaperingen nuttigden. Daarna werd de tocht vooitgezet over Nisse en 's Gravenpolder en werden de bouw plannen Nieuw Goes I en II bezich tigd. Te 6.30 uur keerden de oudjes, die zich uitstekend geamuseerd hadden, in het Gasthuis terug. Goesche Burgerwacht. De Goesche Burgerwacht heeft bij den te Vlissingen gehouden provin cialen schietwedstrijd den derden prijs behaald, zijnde een bronzen medaille. Benoemd. Tot hoofd eener R.K. Jongensschool te 's Gravenhage is benoemd dhr. P. van Hest, hoofd der R.K. Jongens school alhier. Amsterdam, zoo het weent en i.acht. We herinneren onze lezers nog even aan de opvoeringen van bovengenoemd blijspel in de.Prins van Oranje. In een der recensies lezen we o.m, //Er komt een woekeraar in voor en als tegenstelling een edel meisje, dat haar bespaarde centjes aan een vriend cadeau doet om den woekeraar te be talen; voorts een kijvende vrouw en een brave man, die werkloos is, een grooteerfenis enook'n lied over de Beurs waarin rommel rijmt op trommel, zoodat hieruit al blijkt, dat de schrijver in effecten niet veel vertrouwen heeft. Op 't laatst schijnt het, nadat de woeke raar betaald is, voor de brave menschen sltcht te loopen want de groote erfenis raakt verloreD, maar dan komt de Staat en die heeft een Staatsloterij daaruit trekt een der braven de hon derdduizend en het stuk eindigt met hovenstaand couplet en twee huwelijken, waaruit blijkt, dat de schrijver het zoo erg niet gemeend heeft. Dit, de gemoedelijkheid, is de groote verdienste van het stuk en die wordt gezongen op vlotte melodieën van den componist Chr. van Dinteren." Voor nadere bijzonderheden verwij zen we naar de advertentie in dit nr. Kisderieest. Verwijzende naar de annonce in dit blad, voldoen wij gaarne aan het ver zoek cm onze lezers nogmaals op te wek ken toch vooral met de kleintjes dezen Jeagdmiudag een bezoek te brengen. Imme.s hoezeldeD gebeurt het dat er zoo speciaal iets kinderlijks gegeven wordt. De naam van den heer John Pient heeft door geheel het land een goeden klank en het zou jammer zijn wanneer b. g. heer door te weinig bezoek in het vervolg Goes voorbij ging. De heer Prent is een goede bekende van het Goesche publiek. Wie herin nert zich niet het succes dat hij had als chef-explicateur van Herman Smits uit Haarlem. Later ïagen wij den heer Prent terug als organisator van Jeugd voorstellingen met zijn Opvoedkundig Poppenspel, nu ongeveer 2 jaar ge leden. Thans heeft de heer Prent het waagstuk aangedurfd in de Sociëteit V. O. V. een jeugdmiddag te arran- geeren. De heer Prent komt in per soon de kleintjes een middag bezig houden, met de Kleine Lord, een boek, ieder bekend en door hem zelf be werkt; na afloop een Zangwedstrijd; ieder kind mag zingen wat het wil, en de beoordeeling der Kinder-Juiy zal uitmaken wie het mooist zingt. Voor de meisjes-afdeeling is een Pop en voor de jongens afdeeling een boek de prijs. Wij zien reeds in gedachten de leiders van dit feest bezig en hooren de kleintjes al zingen, 't Zal een leuke en echt kinderlijke feestdag zjjn voor de kleintjes. Ook kinderen van 15 k 16 jaar zullen zich uitstekend amuseeren en voor de ouders is de vreugde der kinderen op zichzelf al een genot. Het zal zeker vol zijn in V. O. V., Maandagmiddag. Stampcrius-biblictheek. Door de Zioitsersche Bergen; Oude Wytske. Van de Uitgevers Mij. E. J. Bosch Jbzn. ontvingen wij twee nieuwe deelen der Stamperius-bibliotheek. Het eerste boek is een vlotgeschreven reisverhaal door J. Stamperius een reis dagboek waarin Willem Veltman ver haalt van de reis, die hij met Oom Cn Tante uit Zaandam maakt en waar van het eerste deel verscheen onder den titel: Met de Rembrandt naar Genua Het behoeft geen betoog dat uit dit boek heel wat te leeren valt, maar het geschiedt ongemerkt, spelenderwijze. Nu zoovele Nederlanders hun vacantie doorbrengen in de Zwitsersche bergen (wij hoorden ligt getaL 20000 noemen) is het zeker van belang de jeugd op een prettige wijze een en ander over de Zwitsersche bergen mee te deelen. Zij kunnen er later hun voordeel mee doen. Oude Wytske is een aardig verhaal, dat door de jongeus en meisjes zeker met belangstelling zal worden gelezen. De. schrijver, H. Bruining zorgde er voor het opvoedend element in zijn vertelling niet te verwaarloozen. Het ijsvermaak speelt in het boek een voor name rol en we maken een paar spannende wedstrijden in 't hardrijden mede, daarbij spijtig denkend aan de kwakkelwinters der laatste jaren. Beide werkjes zijn aardig geïllustreerd door B. Reith. Geïl. Gemeenteblad. Het Augustus nr. van het Geïllus treerd Gemeenteblad bevat artikelen over Amstelodamiana (van gemeente lijk zwemmeu en baden, de gemeen telijke wasch en de gemeentelijke solioonmakerij)Hoek van Holland badplaats DeHaagsche Politie Tehuizen van Onbekuisdeu Woning bouw en Stadsuitbreiding te Helder (dit artikel wordt door een tweetal foto's geïllustreerdhet stadsbeeld op de tweede foto lijkt'ons nogal eento nig. De gelukkige afwisseling in het bouwtype der woningen, die Nieuw Goes zoo aantrekkelijk doet zijn, vin den we hier niet.)Groot Amsterdam en Het Woningvraagstuk te 's Graven hage. De rubriek Personalia besluit de aflevering. Het gaat voor den Weenschen straf rechter vaak gemoedelijk toe. De vorige week stond Katherine Jaux terecht. Er was tegen haar een klacht wegens eeraantasting ingediend door een andere vrouw. Katherine had namelijk aan kennissen verteld, dat die an tere vrouw wel de straat opging om er met heeren kennis te maken. Door den rechter ondervraagd, antwoordde Katherine, dat ze enkel verder verteld had, wat men haar verteld had. Er werd over het gedrag van die andere vrouw heel veel gesproken, zei ze. Maar wist je ook of er iets van waar was, vroeg de rechter. Neen, zei Katherine. Dan mag je zoo iets ook niet verder vertellen. Nu zal ik je een hechtenisstraf moeten opleggen, zei de rechter. Als ik tot gevangenzetting ver oordeeld wordt, beneem ik mij onmiddel lijk het leven, riep Katherine uit. Nu, zei de rechter, er zijn wel eenige verzachtende omstandigheden. Ik veroordeel je dan maar tot een geldboete van 300 kronen. Ik dank u zeer, dat n mij het. leven gered hebt, Edelachtbare, door mij niet tot hechtenis te veroordeelen. Maar een boete van 300 kronen is mij werkelijk te hoog. Wat zijn nu driehonderd kronen, antwoordde de rechter. Dat zijn maar drie vredeskronen. Dat is eigenlijk waar, gaf Katherine toe. Ik betaal de drie kronen Vereeniging van dikzakken. Er bestond voor den oorlog te Parijs een vereeniging van personen, die minstens 100 kilo wogen, de „Société des eent kilos." Ze was, als zooveel andere gemoedelijke vroolijke dingen, ten slachtoffer gevallen aan den ooriog. Maar dezer dagen heeft een oud getrouw lid der vroegere vereeniging het plan opgevat, de vereeniging te doen herleven. Hij heeft op goed geluk af aan de oude adressen een oproeping gezonden voor een bijeen komst tot //heropbouw" van deze door den oorlog verwoeste veste. Verschei- denen waren opgekomen. Er werd besloten tot heropbouw van de vereeniging en er werd reeds een voorloopige bespreking gehouden over de statuten. Een kolos, die 158 kilo 731 gram woog het was een Zwitser, die den bijnaam van //Petit Suisse" draagt stelde voor, dat de verkiezingen voor het bestuur volgens het stelseïvaneveuredigevertegenwoordi- ging plaats zouden hebben.Het leek hem rechtvaardig, zeide hij dat zijn stem meer zou tellen dan die van een scharininkel van 110 kilo. Maar dit voorstel werd van de hand gewezen, als z(jnde van te weinig gewicht. In hoofdzaak werden de statuten van de vroegere vereeniging behouden en werd het hoofdzakelijk gezellig-gemoedelijke, gedeeltelijk weldadige doel, van de vereeniging gehandhaafd. Een concessie werd toeh aan den modernen geest gedaan, er zullen ook dames als lid toegelaten worden. Dat zal natuurlijk willen zeggen, dat die dames dan ook minstens 100 kilo zwaar zullen moeten zijn. Veilinsgvereeniging Kapelle-Biezelinge en Omgeving. Kleine veiling van 17 Juli 1921 Appels The Queen f 17 a f40, Transp. de Croncels f 15 af 27, Manks Codliu f 15 a f 30, Swedenappel Jf 59, ICe'zer Alexander f I 5 a f26, Nelson's Glorie f 10 a f13, Jacques Lebel f9 a f15, Constantijn f 10 a f13, Cox Pomona's' f 14a fló, Bismarck f14, Duch. d'Olden- bourg f 22 a f 25, Roode Calvil'e f 13 a f21, Ganzebont f 12, Gulderlingen f 10 a f 11, Keswick f7 a f 14, Lord Suffield f16, Zoele Ribbeling f 15 a f20, Blomzoet f 16 a f 18, Zoete Appelen f 15 a f J9. Peren Clapp's f 87 a f 55, Triumphe. de Vienne f 44 a f 65, Andié Desporte f 40, Doet. Jules Guyot f 38, Br. de Mérode-f 19 a f31, Seigneur d'Esperen f 42 a f 55, Br. Hardy f 36 a f 4-6, Duch. Williams f 32 a f 51, Marg. Mariliat f 51, Souvenir de Congres f49, Br. DuraDdeau f30 a f31, Br. d' Amanlis f 26 a f 86, Bon Chretien Williams f 23 a f 29, Jutten f 53 a f67, Dnlfjesperen f13 a f 17, Calle- boutsperen f 14 a f 16, Zomer Berga motten f 22 a f 27, Goudballen f 18, Dirkjesperen f 18 a f 19, Vijgeperen f 37 a f38, Groene Juffers f 15 af 16 Alles per 100 K.g. Diversen Victoriapruimen f 80, Groene boonen f 14ja f35, Sjalotten f 7 a f9 per 100 K.g., Roode Kool 6 a 20 ct., Witte Kool 15 a 16 ct. per stuk. Veilingsvereeniging „E. M. M." Krabbendijke. Groote Veiling van 17 Aug. 1921. Beurré de Mérode f 18 a f 21 Duchesse Williams f 33, Bon Cbrétien William f 17 a f20, Jutten f 18 a f 37 Clapp's f 34, Triumphe de Vienne f 30, Zure Appels f5 a fll per 100 Kg. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen besten Broeder en Behuwd- broeder den heer W. P. J. VAN DISSEL betuigen wij onzen hartelijken dank. E. C. VAN DISSEL A. T. VAN DISSEL-Heijmans Goes 18 Aug. 1921. liggende fe Goes AdresNIEUWE GOESCHE HOUTHANDEL. Bij inschrijving te koop, van den oogst 1921, wassende in den boomgaard van de hofstede Arnestein aan den Klevers- kerkschen weg bij Middelburg, groot ongeveer 6 Hectaren. Inlichtingen verstrekt de bewoner der hofstede op Woensdag 24 en Vrij dag 26 Augustus 1921. Briefjes in te leveren uiterlijk 29 Augustus 1921 ten kantore van notaris W. Hioolen te Middelburg. Gy slaakt een zacht van verlichting zoodra een druppel v.m het verzachtende en kal- meerende D.D.D. Waschmiddel Uwe huid heeft bevochtigd, Tallooze lyders danken ons dagelvks voor dit middel. Het geneest Eczeem* en doet de jeuk ophouden. Koopt het vandaag nog! F. 0.75 en f. 2.50 per fl. Genees krachtige D.D.D. Zeep a f. 1,-. Verkrygbaav by alle apothekers en drogisten. Hoofd agent: B. Meindersma Den Haag, van wion Brochure op aanvraag. Voor Huidaandoeningen Te Goes bij W. E. h HERDER te GEBR. MULDER Openbare Verpachting. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal, voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk van Hoedekens kerke op des avonds 7 uur (N.T.) in de herberg van dhr. van Belsen te Hoe dekenskerke, in het openbaar, voor 7 jaar verpachten, 10 Penoeelen in de gem II oedekenskerk e. Veilingsvereeniging „E. M. M." te Krabbendijke. De aangekondigde veiling van op Woensdag 24 Augustus a s. voor den heer W. VAN GORSEL te Rilland-Bath HET BESTUUR. UIT DE HAND TE KOOP 16 H A 85 ft30 c.ft hetzij geheel of gedeeltelijk, gelegen in den Oost-Nieuwlahdpolder, gemeente Wolfertsdijk, 2/« gedeelte der koopsom kan als eerste hypotheek voor tien jaar vast op het land gevestigd blijven. Op gebruik na rooven oogst van dit jaar. Te bevragen bij L. KOOMAN, Voorstad Goes. groot I0 gemeten, veel gras en goed drinkwater. VERHULST, Oudepolder, Wemel dinge. MEVR. BAKKER—BOERSMA Gedtyl. Verloskundige. Heeren markt 22 AMSTERDAM TEL. N. 9765 HYGIËNISCHE ARTIKELEN. Sf restaur dagelijks 11—4 aar, Viijdag 7,1 terdag» en Zondags niet. Niet per brief- De Verkooping van scheeps- afbraak geannonceerd tegen Vrijdag 19 Augustus 1921 te Hansweert, is uitgesteld tot J. M. DE KOK, Deurwaarder, Goes. Voor direct gevraagd iü klein gezin. Loon 30 gulden. Adres Mevr. U L S C H, Sophialaan 51, te Amsterdam. Aan den keuringsdienst van Waren te Goes vaceert de betrekking van jaarwedde f 2000,mdt 10 jaarlijk- scbe verhoogiDgen van f 100,Directe toekenning van één of meer periodieke verhoogingen is niet buitengesloten. Kennis van commercieele boekhou ding vereischtdiploma strekt tot aanbeveling. Pensioensbijdragen voor rekening der gemeente. Sollicitatiën op gezegeld papier wor den vergezeld van uitvoerige inlich tingen ingewacht bij den Directeur, den heer L. H. VAN BERK te Zeist, vóór 1 September 1921.

Goessche Courant | 1921 | | pagina 2