Niet iedereen Maar velen School en Kerk. Burgerlijke Stand LAATSTE U TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Burgerlijke Stand van Goes. Telegraf. Weerbericht Marktbericht. Verkoopingen en verpachtingen. Yergaderingen en Voorstellingen enz. ADVERTENTIEN. Openbare Verkooping. WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1921, De Boomvruchten, Donderdag 11 Augustus, een Bruin Merrie-Paard, Zaterdag 13 Angnstns a s. weet nog, dat de Goesche Courant alle drukwerken tegen zeer billijke prijzen en goed uit gevoerd levert. die het daar bestel den, zijn tot die conclusie gekomen een klein jaar minister-heerlijkheid. Door vervroeging der verkiezingen schijnt men nu te hopen, alsnog vier jaren een kerkelijke meerderheid te halen voordat de bui losbreekt en de kiezers genoeg krijgen van den reakti- nairen koers, die de regeering reeds heeft ingeslagen. Eigenaardige zegswijze. In de Ned. Herv. gemeente te Leeu warden is men op zoek naar een ver- draagzamen predikant van confessio- neele richting. In de commissie van voorbereiding werd ook een niet-ortho- dox lidmaat gekozen en de overige ortheloxe leden bedankten toen voor hun benoeming. Veertien dagen later namen zij genoegen met dit zwarte schaap en namen de benoeming aan. De heer Feddema, orthodox ouderling te Leeuwarden, verdedigde deze houding in het Hervormd Zondagsblad met de opmerking, dat de menscben niet regee- ren, maar „dat God ook nog wel zal meekiezeu". Dr. Niemeijer in hetWbd. v. Vrijz. Hervormden vindt deze uitdrukking alles behalve gereformeerd en zegt „Ons godsdienstig gevoel verlangt, dat over het werk en de leidiDg Gods wordt geaproken met meer eerbied, met meer besef van de menscbelijke kleinheid tegenover Gods groctbeid. Dat men God vergelijkt, zoo al niet vereenzelvigt, met een kiezer, zij het dan met een, die' meer stemmen uit brengt dan anderen, neen, dat kunnen wij niet verdragen." OVER DE MAAND JULI. KRUININGEN. Geboren Adriaan Cornelis, z.v. Cornell's den Boer en Martha Rosalia van Krnijsens. Juliana Marie Theresia, d.v. Johannis Francis- cus Flips en Maria Hendrika Sophia Beiernaert. Pieternella Metta, d. van Hendrik Ensing en Maria Hendrika Markusse. Leendert Pieter, z.v. Paulus van Iwaarden en Elizabel Kole. Neeltje Jakomina, d.v. Cornelis Marinus van der Plasse en Dina Houtekamer. Maria, d.v. Maarten Meeuwsen en Wilhelmina Mulder. Johannes, z.v. Marinus van den Berge en Fransina Tramper. Pieter Marines, z.v. Jacobus van den Berge en Dina Elizabet Paauwe. Hendrik, z. van Folkert Sparrius en Adrians Johanna de Visser. Jan, z. van Jan Kaat en Maria Cornelia Verdonk. Johannes Jan, z.v. Pieter Dommanschet en Adriana van den Berge. Clementina Anfonetta Angelina, d.v. Alphonsus de Poorter en Johanna Maria Lomberl. Ondertrouwd Marinus Steutel, 23 jr. en Josina Johanna Snijders, 23 jr. Adrianus van der Linde, 23 jr. en Pietje Zwijnenburg, 23 jr. Pieter Hen drik Nieuwenbuijze, 31 jr. en Maria de Bel, 27 jr. Augustijn Lokerse, 23 jr. en Margaretha Gijssen, 24 jr. Leen dert Openneer, 21 jr. en Pieternella Jacoba Stevense, 19 jr. Gehuwd Pieter Adriaan de Ridder, 24 jr. en Johanna Bak, 26 jr. Marinus Steutel, 23 jr. en Josina Johanna Snijders, 23 jr. Overleden Pieter Roelands, 55 jr. Steven Gerard Koster, 16 jr. Abraham Goetgeluk, 8 jr. COLlJNSPLAAT. Geboren 4-, Aart Leendert z.v. Jan Jacob Sfeendam en Sandrina Maria de Looff; 21, David Abraham z.v. Matthijs Kramer en Mai rina Agnita Karreman.27, Cornelia Geertruida d.v. Juhannes Leendert Christiaanse en Elizabeth Lindhout. Overleden 20, Dingenis For'uin 46 jr. echtgenoot van MariaFlipse. KLOETING E. Geboren 9. Marcus, z.v. Jac. Moelker en Maria Fessen, 24' Adriana Cornelia, d.v. N. van de Pas en A. K. A. Imbens. Overleden31. (te Middelburg) Maria van Sprang, 36 j., eclitgenoote van J. B. H. Schrijver. De geallieerden en Opper-Silezië. De Temps meent te weten, dat de meeningsverschillen tusschen de ge allieerde deskundigen over de grenslijn van Opper-Silezie nog niet geëffend zijn. Frankrijk zal niet kunnen toe stemmen in een beslissing, die, onder het licht van de volksstemming een onrechtvaardigheid ten opzichte van de Polen zou zijn. De Figaro schrijft dat, wanneer het Britsche kabinet een onverzoenlijke houding zou blijven aannemen het ge schil, dat hieruit voort zou komen zijn terugslag zou hebben op de algemeene politiek en op de betrekkingen der beide landen. België's aandeel. Van het eerste door Duitschland te betalen milliard za België 850 millioen gouden marken ontvangen. Huw.-aang.4, Ludovicus Francis- cus de Haes 28 jr. jm. te Kattendijke en Prudentia Verhoeven 27 jr. jd. te Goes, 5, Cornelis de Beste 32 jr. jm. en Maria Kuijper 30 jr. jd. Hoogste barometerstand 767.5 te Zürich. Laagste barometerstand 747.3 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 6 dezer Matige zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt, of betrokken met tijdelijke opklaring, af en toe regenbuien, zelfde temperatuur. MIDDELBURG 4 Aug. 1921. Boter f 162'/, iti.721/,. Eieren 1137, a 147,. Augustus. 8 Goes, oppervruchten, Pilaar. 8 Wcmeldinge, weon- en winkelhuls, Havers. 9 Goes, appels en peren, Hollmann. 10 Goes, afbraak, de Kok. 12 Ovezand, huis, eri en Inboedel, Neer voort. 17 Rilland, vaarzen, Hollmann. 17 's Gravenpolder, boomvruchten, Neer voort, 23 Goes, oppervruchten, van Dissel, Coüjnspl at, landbouwerslnspan, Heij- boer. WoIphJfartsdljk, bouwland, Pilaar. Ellewoutsdijk, hofstede, Neervoort, Kamperland, hoistede, Hioolen. September. 7-8 Goes manufacturen, de Kok. Augustus, 22 Kin der-Matinee, Prent. Heden overleed plotseling te Oudenboscb onze veelgeliefde Schoonzoon en-Zwager, de Wel edelgestrenge Heer A. H. J. WILLRMSE in leven officier bij het N. O. I. leger in den ouderdom van 34 jaar. Namens de Familie G. DEN HERDER, Goes, 3 Augustus 1921. De Heer en Mevrouw ROOS-Rijk betuigen hiermede hun hartelijker! dank voor de belangstelling, bij de geboorte van bun zoon ondervonden. Bezoeken worden gaarne afgewacht Dinsdag en Woensdag a.s. van 2 tot 4 uur. Goes, 5 Augustus 1921. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder, zal op des voormiddags 11 uur (N.T.) in de herberg van den heer T. J. JONKER 's-GraveDpolder, om contant geld, in het openbaar verkoopen: wassende in verschillende boomgaarden in de gemeenten s-Gravenpolder en Hoedekenskerke. Breeder bij biljetten omschreven. Het bestuur der Onderlinge Vee- verzek. My. „lYOORB-BEVELAKD", zal op des voormiddags half elf (Z.T.) in „DE STADSW1JNKELDER" te Kort- gene bij Inschrijving trachten te verkoopen van den beer AR1E MIUTER te Kortgenn. Inschrijvingen in te zenden voor of op gemeld uur bij den Administrateur Tii. WOLSE te Kortgeue. Veillngs-Versenigfng Zuld-Bereland te Goes. wordt geveild voor Mej. J. BUTEIJN te Rilland, de opbrengst van een boomgaard APPELS an PEREN te Kruiningen, Inlichtingen verstrekt de heer B. BLOK Dz., Kruiningen. HET BESTUUR.

Goessche Courant | 1921 | | pagina bijlage 2