GOESCHE mum BIJVOEGSEL Binnenland. Stadsnieuws. Buitenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Sport. Uit de Pers. VAN DE van ZATERDAG 6 AUG. 1921. Oud-minister De Vrie-s. De Tijd meldt, in tegenstelling met haar aanvankelijk bericht, dat oud minister De Vries niet tot burgemees ter van Arnhem, maar in plaats van mr. Everwijn, onzen nieuwen gezant te Washington, benoemd zal worden tot Regeeringscommissaris in verband met het aan Duitschland verleende crediet. De hongersnood in Rusland en het I. V. V. De aan het einde der vorige week, na afloop van het congres van de Con federation Générale du Travail, te Rijssel gehouden vergadering van het Bureau van het Internationaal Verbond van Vakvereenigingen heeft besloten zich met een dringenden oproep te wenden tot alle georganiseerde arbei ders, om in alle bij het I. V, V. aan gesloten landen steunbewegingen te organiseeren ten behoeve van het Rus sische volk. De legerorganisatie. Volgens de Avondpost zal de voor genomen legerorganisatie eerst haar volledig beslag krijgen na de verkie zingen van 1922. Tot dien tijd zal het legerstelsel in zijn tegenwoordigen vorm worden gehandhaafd. Het moet niet in het voornemen liggen vau den huidigen minister van oorlog om over te gaan tot splitsing van het leger in z.g. kern- en reservetroepen, zooals het voorstel-Pop beoogde. Daar gaan ze. Het Ned. weekblad voor den handel in kruidenierswaren meldt, dat in de week van 28 Juli tot 4 Augustus naar Engeland zijn uitgevoerd 763 kisten, inhoudende 915,600 eieren. Openbaarmaking acte van oprichting van een N. V. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot opheffing van het voorschrift, dat de openbaarmaking in de Staatscourant der akte van oprich ting van een naamlooze vennootschap en coöperatieve vereeniging kosteloos geschiedt. Het komt den minister van justitie weuschelijk voor, dat de drukkosten der akten van oprichting voortaan zullen kunnen worden ten laste gebracht van de naamlooze vennootschappen en coöpe ratieve vereenigingen zelf. In het jaar 1920 bedroegen de druk kosten in totaal meer dan een derde millioen gulden. Hosanna. Donderdagavond gaf „Hosanna" on der directie van deu heer J. R. v. d. Glas een uitstekend geslaagd concert op de Groote Markt. Vooral de fantaisie uit de „Martha" viel zeer in den smaak van het publiek en verkreeg een welverdiend applaus. Deze werd dan ook weer voortreffelijk gespeeld. De marschen genieten bij Hosanna steeds een pittige vertolking, wat onder v. d. Glas' leiding niet anders te verwachten is. Bevolking. Gedurende de 2e helft der maand Juli 1921. Ingekomen G. Venema, verpleegster uit Ten Boer, Oude Vischmarkt 12J. Acda, vrouw van C. Driedijk, uit Wolphaarts- dijk, 'sH. Hendrikskiuderendijk 19; G. W. van Leussen, onderwijzeres, uit Hellendoorn, Westwal 18. Vertrokken L. Smallegange, onderwijzeres, uaar WissenkerkeC. Eossen, boomkwee- kersknecht, naar Middelburg; P. K. Burgs, bankwerker, naar Middelburg H. van Riel, directeur gasbedrijf, naar Pernis N. Bakker, directeur R.H.B.S., naar VelsenM. J. Dominicus, onder wijzeres, naar Wemeldinge R. J. Kok, bedrijfsleider drukkerij,naar Rotterdam E. Frenkel, leeraar M. O., naar Am sterdam H. Hijma, winkelbediende, naar Middelburg. Vrijstelling dienst. Aan M. 1, Vendeville is voor goed vrijstelling van den dienst verleend. Geslaagd. Voor het examen Engelsch M. O. (A) slaagde te 's Gravenhage mej. E. L. Brants, alhier. O. B. K. Naar wij vernemen zal de Zangver- eeniging „Oefening Baart Kunst", alhier, dir. dhr. S. J. Taraminga, Dinsdagavond 8'/i uur een zanguit voering geven op de Groote Markt, met medewerking van het kinderkool'. Het publiek zal zeker in grooten getale aanwezig zijn om de prestaties van O. B. K., welke vereeniging op het onlangs gebonden zangconcours zoowel den eersten prijs in de eerste afdeeling, als de groote zilveren me daille van de Koningin in de eere- afdeeling wist te behalen, aan te hooren. Waar tijdens de muziekuitvoeringen, voornamelijk door kinderen nog al eens leven en beweging wordt veroorzaakt, en de indruk door den zang gemaakt door het minste rumoer wordt ver stoord, meenen wij dat het niet over bodig is aau de jeugd weer eens te verzoeken om het genot der muziek liefhebbers niet te bederven en rustig en stil te luisteren. Wie spelen en ravotten wil zoeke elders zijn vermaak. Het heen en weer loopen terwijl muziek wordt ten gehoore gebracht is ook hinderlijk en moest zooveel moge lijk vermeden worden. Worden deze wenken gevolgd dan zullen de bezoekers van volksconcerten, die komen om de muziek, zeker nog meer daarvan kunnen genieten* Aangehouden. Op verzoek van den commissaris van politie te Middelburg is Woens dagavond door de gemeentepolitie van Goes nabij het station te Kapelle aan gehouden zekere J. P. de W. uit Mid delburg, verdacht van verduistering aldaar. De W. is ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. De geallieerden en Duitschland Woensdag heeft de aangekondigde stap van de gezanten der drie betrok ken iegeeringen nopens het vervoer van troepen naar Opper-Silezic plaats gehad. De nota verzoekt het vervoer der troepen door Duitschland zooveel mogelijk te vergemakkelijken. Monde» ling voegden de gezanten hieraan toe, dat de nota alleen ten doel heeft een principieele bereidverklaring van Duitschland te verkrijgen, dat het zulks doen zal, zoodra het daartoe een uit- noodiging der drie geallieerden ont vangt. Dr. Rosen, de minister van buiten- lands^he zaken, antwoordde, dat Duitschland bereid is aan het verlan gen te voldoen en dat hij zich in diei geest tot den minister van verkeers wezen zal wenden. Brand te Zandvoort. Gister middag is het Palais d'Eté te Zandvoort tot dea grond toe afgebrand, ook de inventaris is bijna geheel in de vlammen opgegaan. Ook het aangrenzend café- Cabaret le Helder ia geheel uitgebrand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Vacaniie. Clinge Doorenbos bezingt in de „Tel", liet verschil tusschen theorie en practijk Theorie Tooverachtig blanw bleek maanlicht, Zachtkens ruischt de avondwind. Practijk Oogen door de auto-lichten Vrijwel permanent verblind. Theorie Stemmig stille zomeravond, Roos- en kamperfoeliegeur. Practijk Schelle schetter-schreeuwigeluiden, Dertig-cents«*bazar-odeur. Theorie Bruingebrande zon-gezichten, Blik verliest zich in 't verschiet. Practijk Dikke schmink en poederlagen, Anders zie je zoowat niet. Theorie Zachte zang van 't nachtegaaltje, Dat daar hoog te wiegen zit. Practijk Eindelooze straatdeundreunen, 't Hooglied uit „Hiltepetit". Theorie Eenzaam plekje, ruischend beekje, Waar je echt „je zelf" eens bent. Practijk Fotograaf voor ansichtkaarten, Jongen, die met Kwatta vent. Voetl'aL G. V. V. Zondag 7 Augustus speelt G.V.V, I (Goes) tegen Zeelandia I (Middelburg) voor den wisselbeker. Daar G.V.V. volledig is en Zeelandia er alles op zal zetten om den beker te bemachtigen belooft het een mooie wedstrijd te worden. Voorts spelen voor de winnaarsronde van de B-klasse Ajax (Ierseke) tegen S.E.O.L.T.O te Hansweert en G.V.V. III tegen E.M.M. (Goes). De wedstrijden vinden plaats op de terreinen aan den Polderschen weg. t Worden de verkiezingen vervroegd t Door het Volk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat in verschillende katholieke bladen tegelijkertijd melding wordt gemaakt van de mogelijkheid, dat zeer spoedig de grondwetsherziening aau de orde gesteld zal worden en on middellijk daarna de algemeene Kamer verkiezingen gehouden zullen worden, die dus niet op den gewonen tijd het volgend jaar zouden plaats vinden. Deze bladen b.v. „Het Huisge zin" en „De Gelderlander" toouen met deze voornemens weinig ingenomen te zijn, maar achten het blijkbaar toch mogelijk en zelfs waarschijnlijk dat het toch tot vervroeging der verkiezingen komt. Men krijgt den indruk, alsof bij de koalitiekrisis aan de anti-revoluti- onnaire®, wier leider Colijn eigenlijk onmiddellijke Kamerontbinding gewild had, ter tegemoetkoming iets in dien trant beloofd is. De meening wordt ook geopperd dat iemand als de heer De Geer zijn Arnhemsche burgemeester schap niet verlaten zou hebben voor

Goessche Courant | 1921 | | pagina bijlage 1