4» Appels Peren EEN HUIS EN ERF. INBOEDEL. Gemengd JSieuws, Marktbericht. LAATSTE M TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Posterijen. Burgerlijke Stand van Goes. Televraf. Weerbericht Verkoopingen en verpachtingen. Gemeente-Publicatiën. Watergetijen voor Wemeldinge. ADVERTENTIEN. Bij inschrijving te huar Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Openbare Verkooping VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1921, echtevoetbaldag, de sportliefhebbers za- cen nie tminder dan zes elftallen zich opstellen op de G. V. V. terreinen. Om trree uur speelde L'nitas (Vlissingen) tegen Zeelandia (M'burg) Deze wedstrijd werd van beide kanten met vuur gespeeld zoodat dan ook menig doelpunt gemaakt werd allen uit doortast spel en goed combineeren verkregen. De rust ging in met 31, met als leidende ploeg Zeelandia. Na de rust zat Unitas geducht op en wist zij een 3-tal doelpunten er bij te maken, Zeelandia nog één doelpunt, zoodat het einde met 44 kwam. Na een verlengtijd van 15 minuten, was de stand nog hetzelfde, zoodat er ver lengd werd, totdat een van de partijen een doelpunt maakte. |Na een ^scher mutseling voor het Zeelandiadoel werd de bal naar het midden van het ter rein gewerkt waar de linksbuiten van Zeelandia hem bemachtigde, een pracht- ren ondernam en na passeering der Unitas-achterhoede hem prachtig in liet net doel deed belanden, zoodat Zeelandia winner in dezen wedstrijd werd en de volgende week tegen G. V. V. uit komt voor den eersten en tweeden prijs der A afdeeling. Op het hooge terrein speelde Ajax (lerseke)tegen Olympia (Heinkenszand) Eerstgenoemde vereeniging won met 50 stand bij rust was 20 voor Ajax. Om lialfvijf speelde G. V. V. tegen K. D. O. 1 ook voor de B afdeeling. In dezen wedstrijd werd G. V. V. II de overwinnende met 70, zoodat ook G. V V. II in de winnersronde komt. De stand bii de rust was 3d) voor G. V. V. Maaltijden in de 17 de eeuo. De 17de eeuwer hield er niet van, zich aan tafel te matigen, noch wat betreft het gebruik van spijs, noch ten aanzien van dat van drank. Vooral aan het Hannoversche hof »as men omstreeks de helft der 17de t-eus bijzonder op een goede tafel gesteld en wat daaronder verstaan werd, leert onderstaand menu van een maaltijd, aan dat hof, die op Zondag 13 Juni 1647 werd geserveerd. Men begon met wijnsoep, daarna reebout, gebraden kiein-wild, pasteitjes, een ge vulde lamsborat, roodekool, wilde zwij- nenham, kalfsvleesch, kalkoen, jonge haantjes, rundvleesch en karper. Dat was de éérste gang. De tweede ving aan met lamskoteletten, afgewisseld door vijgentaart en sprits. En deze gerechten werden weer onmiddellijk gevolgd d:or snoek, gebraad van wilde herten, artisjokken, kreeft, speenvar- keutjes, zure rolpens, kalfspens, en een osseupootje voor toe. En had men zich door dezen spijzenberg heengewerkt dan werd met veel genoegen van het weelderig dessert gebruik gemaakt. Het spreekt vanzelf, dat gevallen van indigestie tot de dagelijks voor komende dingen behoorden. Hetschoone woord matigheid stond niet in het 17de-eeuwsch woordenboek en zelfs de grooten der aarde, van wie toch het goede voorbeeld moest uitgaan, wisten hun gulzigheidsneigingen niet te be dwingen. Zoo vertélt men van Hendrik IV, dat hij zich altijd onpasselijk at aan meloen. En de Zonnekoning mocht evenzeer tot de schrok-oppen gerekend worden, gezien het feit, dat hij bij één maaltijd wist te verzwelgen vier borden soep, een heele faisant, een patrijs, een groot bord 9alade, een bord Irish stew, twee flinke schijven ham, fruit en confituren. Krankxinnige huishuren. Dat de honge huishuren iemand krankzin nig kunnen maken, hebben de bewo ners van Toledo (Ohio V. St.) onder vonden. Een huurder was met toestem ming der autoriteiten, op zekeren dag door zijn huisbaas de huur opgeslagen, waarop hij verklaarde, voortaan in hét geheel geen huur meer te zullen be talen. Er volgde toen een gerechtelijk bevel tot ontruiming van het huis. Een deurwaarder, die zich in verband daar mede aan zijn woning kwam vervoegen, schoot hij zonder meer dood. Twee politieagenten die werden uitgezonden, om den man te arresteeren, werden door eenige schoten gewond. Ten aan- schouwe van een ongeveer 5000 man sterke menigte werd het huis toen door 140 politieagenten omsingeld, doch de halsstarrige huurder had zich gebarri cadeerd en opende een geregeld vuur op zijn belagers. Het ongelijke gevecht duurde meer dan een uur voort, waarna men tot bestorming van het huis overging. Den ongelukkigen huurder vond men badende in zijn bloed, doorboord door niet minder dan negen kogels. Vrouw met een extra rib. Naar Central News uit Philadelfia meldt, ontdekten doktoren, die te York in Pennsylvanië, een vrouwelijke patiënt onderzochten, dal ze een rib te veel had. De aanwezigheid van deze rib werd geconstateerd, toen men de patiënte met Xstialen onderzocht om te zien, wat de oorzaak was van een pijnlijken aanval van neuritis iu den rechtersch. uder der dame. De folo vertoonde de extra rib in de rechte,- zijde. De lib was bevestigd aan de wervelkolom en do >r middel van kraak been verbonden met een gewone rib. De drukking, welke ze uitoefende op de zenuwen en de bloedvaten, veroor zaakte de pijn en de steken, waaraan de patiënte leed. Men gelooft met een zeer zeldzaam voorkomend geval te doen te hebben en is overluigd, du een verwijdering der extra rib de patiënte van haar lijden zal afhelpen. Een verraste gevangenisdirec teur. Te Burg aan de Ihle, schrijft ecu correspondent van het Berl. Tageblat', werd dezer dagen een zeer mot i, jong meisje wegens diefstal in de plaatselijke gevangenis opgesloten. De directeur van de gevangenis werd verlitfd op haar, en op een zekeren avond vergat hij zijn positie zoozeer, dat hij de ge vangene in haar cel een bezoek brachl. Vriendelijk werd hij welkom geheeten, doch hij was n.g geen minuut binnen of do gevangene maakte een snelle beweging, rukte de deur open, en snelde de cel uit. Voo dat de verblufte tnin- uaar vau de verrassing bekomen was, hoorde hij het slot van de celdeur klikken, en zag zich in plaats van de schoone dievegge opgesloten. Smeeken, vloeken, razen, niets hielp. Ten slotte moest bij d n schoorsteen afbreken om door het daardoor ontstane gat de vrijheid te herkrijgen. Het meisje was toen natuurlijk al lang verdwenen. Het is thans weer gearresteerd, doch de weinig plichtsgetrouwe ambtenaar is ontslagen. Te laat berouiv. De jonge vrouw van een handelsreiziger te Nevers ging er met een vroegere liefde vau haar van door naar Orleans. Zij kwamen daar den 14en aan en namen naar hartelust deel aan de feesten ter gelegenheid vau de 14 Juli-viering. Den volgeuden dag kwam het berouw en het jonge paar besloot zich onder den trein te werpeu. Zij wandelden naar een eenzame plrk aan den ParijsOrleans-spoorweg en toen er in de verte een sneltrein aan- daverde, stonden de geliefden in een laalste omhelzing op de rails. Maar de moed zonk de vrouw in de schoenen toen de tiein nader kwam. Zij probeerde zich van haar minnaar los te rukken, een worsteling ontstond, en pas op het allerlaatsle cogenblik wist zij vrij te komen. De man wierp zich nu alleen onder den sneltrein, en was onmidde- lijk dood. De vrouw is naar een poli tiepost gegaan en ligt nn in ernsligen toestand in een ziekenhuis. Onverplichte huwelijksformali teiten. Uit Hoboken (in België) wordt aan de „Volksgazet" bericht Zaterdag acht dagen geleden deed zich het volgend vermakelijk gevalletje voor in de trouwzaal van het gemeente huis. De heer Verhulst, in hoedanigheid van dienstdoenden burgemeester had drie jonge paartjes in den echt te verbinden. Toen hij de gebruikelijke vraag stelde aan het voorstel jonge paar, of hij haar lot wettelijke huis vrouw en zij hem tot echtgjnoot wilde, kon de bruid hare ontroering niet langer bedwingen en barstte in tranen uit een voorbeeld, dat onmiddellijk door den bruidegom werd gevolgd. De tijdelijke burgemeester, aan der gelijke uitbarstingen niet gewoon zijn de, was wel zoo goed te wachten tot de stortvloed over was om zijn vraag te herhalen, doch het was enkel nadat de bruidegom zijn aanstaande in c'e armen genomen en met klinkende liefdesbetuigingen tot bedaren had ge bracht, dat hij een beiestigead antwoord kreeg en zijn edel werk kon voort zetten. Maar toen hij nu dezelfde vraag stelde aan het volgend paartje, dach ten dezen niet beter dan dat het zoe nen tot de plechtigheid behoorde en volgden het hun gegeven voorbeeld, vooraleer bet jawoord uit te spreken. Aan het derde jonge paar had hij nu goed te zeggen dat hij een antwoord, zonder meer, op de wettelijke vraag verlangde om in regel te zijn er was niets aan te doen. Ook dezen wilden toonen, in wederzijdsche genegenheid geen zier bij hunne voorgangers ten achter te staan en speelden met on vergelijkelijk brio het derde bedrijf van het liefdesblijspel. Schoonmoeders, zooals men weet, weenen geregeld wanneer zij afstand doen van zoon of dochter. Maar bij deze gelegenheid stortte zelfs de strenge ambtenaar van den burgerlijken stand tranen van het lachen. Wie waart ge 't liefste „Welke bekende vrouw uit de historie der we reld had ge 't liefst willen zijn Deze vraag heeft het Romeinsche dagblad „Piccolo" aanzijn lezeressenvoorgelegd. De antwoorden waren zoo talrijk dat men haast kon zeggen dat er een volks stemming over deze vraag heefc plaats gehad. Het grootste deel der vrouwen had gaarne „Eva" willen zijn Al waren vele Italiaansche vrouwen eenstemmig in haar wensch, zij waren dat niet iu de motiveering daarvan. Signorina Rivona had graag Eva. willen zijn cm „neen" tegen Adam te hebben kunnen zeggen en daardoor levens ook de bevolking van de aarde voorkomen te hebben. Ik had Eva willen zijn, zoo schreef mevrouw Voltan, omdat ik dan ook stellig aan ééo man trouw had kunnen zijn. Een andere vrouw antwoordde dat zij ous aller moeder had willen zijn, omdat zij de wijste van alle vrouwen was geweest toen zij de liefde uitvond en zij het gelukkigste van alle v.ouwen was geweest omdat zij geen mede dingsters behoefte te vreezen Er was een signor na die gaarne Helena had willen zijn opdat zij een oorlog niet van tien maar van twiniig jaar zou kunnen doen ontbranden en zij niet alleen Troye maar de geheele wereld en alle mannen op de aardbodem had kunnen verdelgen Aandoenlijk was de w.ensch van Arnaldi Lazzi, die graag Madeleine bad willeu zijn, de vrouw die, omdat zij zooveel had liefgehad in den hemel werd opgenomen. Weer anderen hadden Dante's Beatri ce, de maagd Maria of Boucis, de geliefde van Philemon willen zijn. Teresa Capuzi wilde geen andere vrouw zijn dan zij was. Ik zou het liefst van allen een goed-huismoedertje zijn, schreef zij. De jurv kende haar den prijs toe I Deze bestond in een prachtig toilet, ter waarde van 3000 lire door een der grootste modehuizen van Rome beschikt baar gesteld. Be Tiende Penning. Op 31 Juli is het 350 jaar geleden, dat de hertog van Alva hier te lande den tienden pen ning invoerde. Rotterdam, 1 Angaslns 1921 Vlaiaanvcer 40 st, blauw, 700 it. geel, 500 it. wit, 1260 it. dauwroot, handel stil. Aardappelen WeitUndioha land 1 4,25 a f 4,60 Eigenheimers f 5,25 a 15,80. Granen bultenlacdiche kalm. Meel f 27,50. Mals 1 238 Haver f 15—. Blnnenlandeche: Lijnzaad blauw 9 (wil) "~~l 9 9 voer 22,- 9 23 Karwjjaaad 27.— 0 28,— Kanarleaaad 14,— 9 te 15,— Koolxaad 30,— n 9 31,— Maanzaad 44,- 9 n 46,- Moiterdiaad (brain) 29,- 9 9 31,— (geel) 30,— 9 32,- Tarwe puike i 17- ft t 21,— Overigens 9 9 J Goede 9 Afwijkende 9 Roggo 17,- 9 9 18,— Gerst Winter Zomer 15,50 9 9 16 Haver 14,50 9 15,50 Chevalier 17 50 9 9 18,50 Erwten nieuwekl. gr, 25,— 9 27,— Brntno Boonec puik 1 9 9 Afwijkende 9 9 Eieren 1L50 9 9 13!— Varkenamarkt Rotterdam. Varken taan voer 908 eerste kwaliteit f 1,10 a f 1,14, tweede f 1,— a f 1,05, derde f 0 90 a f 0,95, lichte soort f 1.00 a f 1,05. Handel matig. De stakende mijnwerkers. Op het openbaar congres van den Nederlaudsche mijnwerkersbond te Heerlen is Zondagmiddag met alge- meene stemmen besloten in de c'omaniale mijnen de staking te proclameeren. Deze staking is een zuivere loon strijd, uitgebroken wegens verklaring der directie, dat de aangekondigde loonsverlaging niet zou worden uitge- s'eld. De Duitsche arbeiders zullen zich unaniem achter hun Hollandsche kame raden scharen. Bij de domaniale mijnen zijn 3000 arbeiders werkzaam, waaraan veertig procent georganiseerd. Ook de ongeorganiseerden zullen waarschijnlijk het werk neerleggen. D« Kellnerssfakinj. Patroons nit de provincie en Duitsch kellnerspersoneel zullen de volgende week in verband met de kellnersstaking in de vier grootste steden van ons land, gaan helpen en de stakers vervangen. Hef fransch- Brifsische accoord De Opperste Raad is thans defini tief op 8 Augustus te Parijs bijeen geroepen. Te Parijs heeft het Reuter- bericht over de aanvaarding der door Frankrijk voorgestelde oplossing van het Opper-Silezische vraagstuk door Engeland groote voldoening gewekt. Aan den Engelschen gezant te Berlijn is opdracht gegeven zich met de gezan ten van Frankrijk en Italië te verstaan over de gemeenschappelijke stap bij de Duitsche regeering. Aan deze zal worden medegedeeld, dat zij bereid moet zijn met alle mo gelijke middelen bet. transport door Duitschland te vergemakkelijken van de geallieerde troepen, welker aanwe zigheid de toestand in Opper Silezië oogenblikkelijk noodzakelijk mocht maken. Waarschijnlijk zal fijt collectief optreden der gezanten niet voor Mann ing plaats vinden. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaaiten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1921. Brieven binnenland. Burgemeester Wethouder enz. 's Heerenhoek Maria v. 't Westelnde Ovezand J. A, van Dam Groningen Jean Lupesa! Schiedam C. Pickart Amsterdam. Briefkaarten Binnenland. J. Struijk HaagFredle Splelman Haag. N.B. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op d&stnkken te vermelden, opdat deze bij onbe stelbaarheid kunnen worden terug gegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer - te voorzien. Huw.-afk.30, Leendert Openneer 21 j. jtn. te Goes en Pieternella Ja« coba Ste\euse 19j.jd. te Kruiningen 30, Anthonie Verrijzer 27 j. jm. te Ede en Jacoba Marcusse 25 j. jd, te Wissenkerke, onlangs te Goes. Huw.-aaug.30, Johannes Schrij ver 23 j, jtn. en Maatje Scherp 23 j. jd. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Aug. medegedeeld door het Koninklijk Eederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 764.8 te Ziirieh. Laagste barometerstand 751.4 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 2 dezerZwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk droog, warm weer. Augustus. 3 Kapelie, oppeivruchten, Huvers. 4 Biezednge,, bouwland, Neeivoort. 5 Kap-lle, oppervruchten, va 1 Dissel, 5 Wemeldlnge, opp irvruchteo, Huvers. 5 Hansweert, hulzen met eri en pakhuis, Schram. 5 Ieiseke, scheepsaibraak, de Kok. 8 Goes, oppervruchten, Pilaar. 8 Wemeldinge, woo a- en winkelhuis, Huvers. 10 Goes, aibraak, de Kok. 12 Ovezand, huis, erl en Inboedel» Neer- vooit, 23 Goes, oppervruchten, van Dissel, Colijnspl at, landbouwersinspan, Heij- boer. Wolphaartsdijk, bouwland, Pilaar. Goes, manufacturen, de Kok. Ellewoutsdij'c, hotstede, Neervoort, Kamperland, hotstede, Hioolen. LANDWEER. Jaariijksch onderzoek. De Burgemeester van Goe9 brengt ter algemeeue kennis, dat krachtens Koninklijk besluit van 13 Juli 1921, no. 46, in 1921 alleen de verlofgangers van de Rndweerlichting 1920 zullen worden onderworpen aan het onderzoek, vermeld in art. 29 der Landweerwet (z.g. inspectie over de verlofgangers der landweer.) Tevens heeft de Minister van Oorlog bepaald, dat een oefening, als bedoeld in bet tweede lid van gen-oemd wets artikel, niet aan het onderzoek wordt verbonden. De plaatsen, dagen en uren, waarop het onderzoek zal geschieden, zullen nader bij openbare kennisgeving worden bekend gemaakt. Goes, den l Augustus 1921. De Burgemeester, D. D. v. d. BOUT, l.B. Het kohier no. 13 der Peisoneele llelastinir, voor deze gemeente, over het belasting jaar 1921, is heden ter invordering gesteld in handen van den ontvaDger dier belasting, binnen deze gemeente. Goes, den 1 Augustus 1921. De Burgemeester van Goes, D. D. v. n. BOUT, L.B. (Die voor Ieneke vallen ongeveer 6 minuten later en voor Bamweer' ruim een half aar vroeger. (Oude tjd.) Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm Nam Vrm. Nam. 2 Aug. 127 153 7 05 7.27 3 2.22 2 46 7 54 8 17 4 3 10 3 35 8 41 9.05 5 4.00 4 19 9 26 9 54 6 4 45 5C6 10.12 10 44 7 5 27 5 50 1106 11 37 8 6.14 6 33 1152 van een HA. achter het dorp. Inlichtingen geeft P. KOLE Lz. vrachtrijder, Kruiningen. Briefjes in te leveren voor of op Maandag 8 Augustus vóór 's avonds zes uur. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal Woensdag 10 Augustus 192!, des namiddags 121/» uur, aan de her berg van dhr. VERHOEVEN te Goes (Voorstad) verkoopen eon grooote partij AFBRAAK als 60.000 Metselsteen, 5000 Pannen, partij Leien, hardsteenen Dorpels, Plan ken, Ribben, Delen, Latten, Kozijnen, Deuren, Ramen, Balken, Baddings, partij Ijzerwerk, als Ankers, enz. enz. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goe9, zal Vrijdag 5 Augustus 1921, des namiddags 1 uur, aan do haven te lerseke verkoopen: oen groote partij SCHEEPSAFBRAAK alszware eiken- en grenen Planken, eiken Palen, Delen, Lniken, Baddings, partij kleine Palen, eiken Vaten enz. enz. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal ten verzoeke van de Erfgenamen van McJ- A- C VERHAGE, op in het openbaar verkoopen Skm des middags 12 uur (N.T.) in.de herberg van de heer J. DRIJDIJK te Ovezande, te Ovezinde op het dorp, sectie A nos. 931 en 1104, groot 1 A. 94 c.A. Té aanvahrden onmiddellijk bij de betaling. b. ues'Winiddags 1 uur (N.T.) aan het te veilén pand, om contant geld, een goed onderhouden als Mah. houten Kast met marmeren Blad, Mah. houten Linnenkast, elagcro Kastje. Mah houten en andere Tafels, Stoelen, Spiegels, Lampen, (Kachels, Schilderijen, Pendule met Coupes, Parapluiestaudaard, houten Ledikant, Waschtafel, 2 veeren Bedden, Matrassen Dekens, Karpetten, Loopers, Gordijnen, Glas, Blik- en Aardewerk enz. enz. Veilingsvereeniging Kapelle-Biezalinge en Omgeving. Kleine Veiling van 29 Juli 1921. Peren Olapp's Favorite f 34 a f51, Beurré Giffard f 28, Préeose de Trévoux f 22 a f33. Oomskinderen f 20 a f21, N. H. Suikerij f 15 a f 18, Roode Suikerij f 8 a f 12, Dirkjesperen f 9 a f 10, Wittebroodsperen f 11.

Goessche Courant | 1921 | | pagina 3