Pro vincie- JN ieuws Stadsnieuws. verbindend verklaring der verordeuing als niet iu overeenstemming met de wet, snbs. f 0,50 boete. Daarna werd behandeld de zaak van K. van D. te Wemeldinge. Gedaagde be twistte met grooter dan 15 K.M. snelheid te hebben gereden. Veld wachter J. Meulendijk, Kloetinge ver klaarde dat gedaagde in 40 seconden den afstand vaa den overweg bij Kloetinge tot aan den Tol, welke 250 M. bedraagt heeft afgelegd en dus reed met een snelheid grooter dan 15 K.M, Gecontroleerd is met een chronomeier. Getuige a decharge M. de Groene verklaart dat men gewaarschuwd was dat men kans liep op een bekeuring en dat men dus zeer voorzichtig reed. Bij den overweg waar men stil stond, wees de snelheidsmeter 0 aan, bij den Tol 15. De majoor van de Rijksveldwacht bevestigde de verklaring van Meulendijk. üe ambtenaar O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte, waar de max. snelheid slechts in geringe mate werd overtreden, f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Mr. Duizings meende dat het niet vaststaat dat de chronometer juister heeft aangewezen dan de snelheids meter. En ook een veldwachter kan dwalen. Spreker is bekeurd in Limburg omdat, naar in de dagvaarding stond, hij gereden had met 20 'C.M. vaart. Maar hij reed met een snelheid van 40 K.M. Spreker betoogt dat men toch niet over den weg hoeft te kruipen. Spr. heeft een schrijven ontvaugen van dr. Wurfbain, schoolopziener in het dis trict Arnhem, die de 1 SOschölen niet ge regeld kan bezoeken wegens allerlei chicanes met snelheidsverordeningen. Spreker beroept zich op Drucker, die zeide dat nooit een ongeluk door inachtneming van de max. snelheid is te voorkomen. De kantonrechterDe heer Drucker is allang dood. Mr. Toen hij dat zeide leefde hij nog, mijnheer de kantonrechter, en hij was toen een bezadigd man en geen losbol. Spreker meent dat vele ongelukken ontstaan zijn doordat de weggebruiker zich niet hield aan de regelen van den weg. Mr. Duizings re'ereerde zich voor de overige zaken aan zijn eerste pleidooi. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens Overtreding Leerplichtwet H. T. v. S. te Goes 2 X f 0,50 s. 2 X 1 dag, A. d. J. te 's H. Arendskerke, F. C. te Heinkenszand, C. G. te Waarde, G. te Kamperland, P. H. te Colijns- plaat f 3 s. 3 d„ G. C. S. te Wissen- kerke f 2 s. 2 d., -IW. te Wissen- kerke f 5 s. 5 d,, J. v. S. te lerseke f 1 s. 1 d., Ie herhaling F. W. K. te Goes f 2 s. 2 d., J. B. te Co'ijnsplaat f3,8. 3 dagen. In het veld bevinden met een af- draaier A. F. te Ovezande f 3 s. 3 d. Niet beletten dat hond wild opspoort J.- S., P. S. te 's H. Abtskerke f 2 s. 2 d. Met wildstrikken pogen wild te be machtigen L. M. te Wemeldinge f 3 s. 3 dagen. Straatschenderij C. J. R., C. P. te Oudelande f 8 s. 3 dagen. Kippen laten loopen op bezaaiden grond L. J. V., A. d. H. te Wissen- kerke f 2 s. 2 dagen. Zonder vergunning zich bevinden op perceel in Schelde: C. K. Jzn. te St. Philipsland, J. K, te St. Phiiipsland f 3 s. 3 dagen. Kreukels rapen M. M. te Wemel dinge f 2 s. 1 week tuchtschool. VisBchen zonder akte en vergunning E. M. te lerseke, F. K. K. te Waarde f 5 s. 5 dagen. Schelde bevisschen zonder consent (J. A." d. M. te lerseke f 2 s. 2 dagen. Overtreding PaardenwetJ L. G., J. d. D. te Hoedekenskerke, M. d. K. te Borssele f 10 s. 10 dagen. Mest op straat morsen J. J. S. Jzn. te Ellewoutedijk f 3 s. 3 dagen. Na sluitingsuur bezoekers aanwezig hebbenK. P. te 's Heerenlioek f 5 s. 5 dagen. Na sluitingsuur in tapperij als be zoekers zijnD. R., I. W. te 's Heerenhoek f 2 s. 2 dagen. In verboden richting iu straat rijden C. W. te Goes f 2 s. 2 dagen. Op zijklinkerpad fietsen G. J. V. te Delft f 2 s. 2 dagen Gestorven ongekeurd vee invoeren A. D. te Goes f 15 s 15 dagen. Gebouw sloopen zonder vergunning P. C. te Goes f 5 s. 5 dagen. Overtreding ArbeidswetJ. v. d. P. te Oudelande 2xf3 s. 2x3 dagen en 12 X f 0,50 s. 12 X 1 dag, A. d. J. te Waarde f3 s. 3 dagen. Overtreding Boterwet A. V. te Nisse f 10 s. 10 d., P. A. M. V. te Woeasdrecht f 50 en f 10 s. 25 en 10 dagen. Overtreding HuurcommissiewetL. v. B. te Rilland Bath 2 X f 1B s. 2 X 15 dagen. Als opkooper geen doorloopend register houden M. F., C. V. Ie Wemel dinge f 10 s. 10 dagen.- In dronkenschap openbare orde ver storen J. C. d. B. te Wissenk-rke f 10 s. 10 dagen. Me motorrijwiel te snel rijden: C J. K., J. J. v. d. W. heiden te Colijnsplaat flO-s. 10 d Alsvoren zonder rijbewijsM. B. te Kapelle f 3 s. 3 d. Alsvoren 's avonds zonder licht C. P. V. te Krabbendijke f 5 s. 5 d. 's Avonds fietsen zonder lichtM. d. J. te Wemeldinge terug ouders, P. J. te Arendskerke, W. A. W. te 's Gravenpolder, J. C. D. te Kruinin- gen, W. P. v. d. W. te Rilland-Bath, A. J. V. te lerseke f 3 s. 1 w.tsch., P. v. W. te Kapelle, J. v. 't W. te Arendskerke, J. A. v. D. te_Zuiddorpe, J. A. d. P. te Dordrecht, A. d J., D. S., M. 3. te Arendskerke, J. J. M. W. C. L. te lerseke, C. A M. v. S., H. N. te Kapelie, H. J. T. te Ba r- land, S. C., J. P. te Kruiniugen, L J. J. v. D. te 's Graienpolder, J. D. te 's Heerenhoek, M. C. Z., J. d. J. te Goes, B. J„ P. A. d. W., H. C M. te Goes, WJ. V. te Wisseu- kerke, G. B, te Kwadendamme, A. H. te Borssele, M. W., J. C. S., C. L. d. B. te Hoedekenskerke, A. v. K. ie Schore, C. S.( J. v. LP. V. te Biezelinge, A. N. P. A. E. te Nisse, J. V., J. Z. te Heinkenszand, J. d. J., J. d. D. te Oudelande f 3 s. 3 d. Als voren en niet op eerste vor dering stilstaan M. B. te Heinkens zand 2Xf3 s. 2X3 d. Als voren en opgeven valschen naam: M. C. V. te Zaamslag, L. K. te 's H. Arendskerke f 3 f 5 s. 3 en 5 d. Dronkenschap: J. Z. te Willem stad f 3 s. 8 d., J. M. V. te Goes f 3 s. 3 d.f Z. B. te Schore f5 s. 5 d-, 3e herb. J, -I. M. te Middelburg 14 d, liech. Vrijgesproken In het veld bevin den met afdraaierP. M. Azn. te Baarland. Zoeken naar eieren van waterwild: C. S. Czn., D. L, J. R. Nzn. te Kapelle. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg In de zitting van 19 Juli 1921 werd uitspraak gedaan in de volgende zaken VerduisteringR. V. N., 34 jaar, zonder beroep, wed. J. P Middelburg gedetineerd, 9 maanden gevangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. MishandelingA. de V., 42 jaar, klompenmaker, 's Gravenpolder f 5 s. 5 d. hecht., AJ. V., 21 jaar, koopman Goes, 14 dagen gevangenisstraf. DiefstalJ. B. v. O., 22 jaar, ar beider, Ossendrecht f 15 s. 15 d. hechtenis, H. A. J. de L.. 37 jaar, arbeider, Ossendrecht f 15 s. 15 d. hechtenis, A. J., 35 jaar, arbeider, Ossendrecht, f 15 s. 15 d. hechtenis. Niet voldoen aan het bevel van een ambtenaarJ. de D. 24 jaar, smids knecht, Oudelande f 15 s.-15 dagen hechtenis. Mishandeling E. K., 22 jaar, zonder beroep, Hansweert f 5 s. 5 d hechtenis. Wederspannighe:d J. W., 58 jaar, landbouwer en G. de K45 jaar, huisvr. W. Z., te Goes, ieder 2 maan den gevangenisstraf, voorwaardelijks proeftijd 3 jaar. Wemeldinge. In de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van den kring O. Zuid-Beveland van den Z. L M., voorzitter de heer Jac Welleman, waren 17 leden tegenwoordig Nadat mededeeling was gedaan van de ingekomen stukken, werd d.i wijzi ging van de statuten der Z. L. M. behandeld, welk punt verder op de afdcelingsvergaderingen zal worden ter sprake gebracht De wenschelijkheid tot het houden van een Ploegwedstrijd werd vrij alge meen eikend Over de vraag of de kring hiertoe het initiatief zal nemen, dan wel zich zal bepalen tot het verleenen van |sleun, werd druk gediscussieerd. Op voorstel van den heer P. Linden- bergh werd de regeling opged agen aan een commissie, bestaande uit den kring-secretaris en de heeren Geluk en Wabeke. De kring zal een steun ver. leenen van f 100 terwijl ook in de afdeelingen het verleenen van fin. steun zal worden besproken. De viee-voorzitter leidde hierna het punt slachtveeverzekering in. Spreker achtte besprekiug van dit punt op de kring- en afdeelingsvergaderingen zeer gewenscht en gaf hierna een overzicht van de verzekering op Schouwen. Hierna besprak de heer M. van L-ere de ziektewet en hare uitvoering. l)e vergadering was algemeen van opinie dat het wenschelijk is bij de uitvoering de Raden van Arbeid uit te schakelen en de voorkeur aan zelf beheer moet worden gegeven. Men achtte het goed dat de Z. L. M. zich in dezen uitspreekt. Daarna sluiting. kloetinge, Dinsdagmiddag reden ter hoogte van de Hooge Heul lussclien Kloetinge en Kapelle op een motorfiets de heer van Boven van Kapelle en C. Louisse van Kloetinge, op de duo zitting. Door het springen van een band, kwam beiden te vallen, met het gevolg dat Louisse bloedend verwond werd aan hoofd en been. Van Boven bekwam geen letsel. Dcor de o.u<o van H. Blok, Kapeile die toevallig pas seerde, werd de gewonde naar dr. Wouda te Kloetinge vervoerd, die ge neeskundige hulp verleende. Benoemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Schaes- berg(L.) de heer M. N. I). Augustijn, directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier. Hoedekenskerke. Uitslag van den schietwedstrijd op 9 en 16 Juli 1921 gehouden en uitgeschreven door de sehietvereeniging Elk naar zijn krach ten" alhier, waaraan door 19 schiet- vereenigingen en burgerwachten werd deel genomen. De vereeniging had zeven medailles beschikbaar gesteld voor Corps welke ten deel vielen aan de volgende vereenigingen. No. 1 sehietvereeniging „Pro Patria,/ 's Heer Arendskerke met 253 punten, verguld zilveren medaille aangebodeii door den Heer A van Hoboken, am bachtsheer van Hoedekenskerke. No 2 sehietvereeniging „Nimrod» van 's H. Abtskerke met 251 punten verguld zilveren medaille, aangeboden door dhr. J.Ermei'ins secretaris van Hoedenskerke No. 3 sehietvereeniging „Juliana" te Ellewoutsdijk met 245 punten, zilveren medaille, aangeboden door de wedstrijd- gevende vereeniging. No 4 Burger wacht Nisse met 244 punten, zilveren medaille, aangeboden door dhr. J. M. Slegt, burgemeester van Hoedekenskerke No. 5 sehietvereeniging „Pefening kweekt Kunst» te Waarde met 243 punten zilveren medaille aangeboden door dhr. B. Timmerman wethouder van Hoedekenskerke. No. 6 Burger wacht Kloetinge met 241 punten bronzen medaille aangeboden door dhr. L. Schouten gemeente-ontvanger van Hoedekenskerke. No. 7 sehietvereeni ging „Koos de la Reij Wemeldinge met 241) punten bronzen medaille aangeboden door het hoofdbestuur van Volksweerbaarheid. Hoogste corpsschut- ter M. de Looze Waarde met 57 punten, hij loting met Ohr. Bosman te Nisse bronzen medaille aangeboden door dhr. I. Groenewege, landbouwer te Hoedekenskerke. Eerebaan. No. 1 J. Weststrate 's Heer Arendskerke met 97 punten, verguld zilveren medaille, aangeboden door dhr. C. Koek, Arts te Hoeaekens- kevke. No. 2 L. S Kramer Kloetinge met 97 punten, zilveren medaille aan geboden door dhr. L. Lous voorzitter der vereeniging. Personeele baan. No. 1 P. C. Drijgers 's Heer Abtskerke 1)6 pun ten No. 2 J. Matthijsse Nisse 116 punten. No. 3 J. de Kuiper Nisse, No. 4 P. Butler, 's Heer Arenskerke, No. 5 J- C. Adriaanse Wemeldinge, No. 6 J. Siervogel Kloetinge. No. 7 P. Polderman Kloetinge. No. 8 J. M. Kramer, Kloetinge, allen met 113 pun ten No. 9 J. J. Hoogvliet Baarland, No. 10 S Roelse Hoedekenskerke, No. 11 C. Eversdijk, Kloetinge, No. 12 A. J. Muljé, 's Heer Arendskerke No. 13 M. de Looze, Waarde No. 14 P. Kieviet, Wemeldinge, allen met 112 punten. Voor deze afdeeling waren kunstvoorwerpen beschikbaar gesteld. Vrije baan. Buks of cilinder. No. 1 J. M. Drijgers 's Heer Abts kerke met 297 punten. No. 2 J. Weststraten 's Heer Arendskerke met 297 punten, No. 3. P. C. Drijgers 's Heer Abtskerke met 295 punten, No. 4 P. Geeuse Hoedekenskerke, No, 5 L. Lous Hoedekenskerke, No. 6. P. A. Vleugel Hoedekenskerke, allen met 293 punten No. 7. J. Braam, 's II. Abtskerke, No. 8 G. J. Bos, Nisse, No. 9 S. Roelse Hoedekenskerke, No. 10 J. Overbeeke 's Gravenpolder, allen met 291 punten. In de Maandag gehonden vergadering van den Raad dezer gemeente waren alle leden tegen woordig. De gemeentereki niüg 1920 werd aangehoden in ontvang ad. f 40602,53£ in uitgaaf ad. f 37415.14^ alzoo met een goed slot van f3187.39. Tot commissie belast met het nazien van deze rekening werden door den vootz'tter aangewezen dhrn. A. den Dekker en Jac. Bal die in een volgende vergadering verslag van hnn bevinding dienaangaande zullen doen. Een verordening op het openbaar vervolgonderwijs werd vastgesteld. Tot lid der commissie van toezicht, bedoeld bij art. 176 der wet op het Lager onderwijs-1920 werd benoemd de heer Joh. Lucasse Pzn. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1920 werd goedgekeurd in ontvang ad. f7629,34 in uitgaaf ad. f7486,79, mitsdien mei een poel slot van f 142.55. Een besluit tol beschikking over den post van oi voorziene uitgaven dienst 1921 weid genomen. Ovezand. Aan den heer M. Raas Pz. is een bouwpremie toegekend van f2000. Hansweert. Bevorderd lot wacht meester bij de Kon. Mareehau-see, de heer A. Bras, alhier. Coiyusplaat. Bij 't afbreken van den dtaaimolen had Dinsdagmorgen een ongeval plaats, dat ongerekend belang rijke materieele schade, betrekkelijk zeer goed afliep. Door 't te vroeg los laten van een touw, viel de mast omver. Gelukkig, dat de vrouw van den eige naar, den heer J., het ongeluk zag aan komen, waardoor ze de omstanders kon waarschuwen. Ware dit niet het geval geweest, zeer zeker waren ernstige ongelukken gebeurd. Nu werd de eige naar nog door een bilk aan 't hoofd getroffen, waardoor hij een bloedende wonde opliep, zoodat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Wissenlterke. Maandag-vond om streeks 5 uur brak er brand uit in een stookhokje; grenzende aan het stookhokje van het huis van den landbouwer S. v. d. B. waarschijnlijk door het spatten van vonken uil 't fornuis Het hokje brandde geheel uil. Gelukkig kon duor een paar emmers water het vuur gebluscht worden, zoodat oiger voorkomen werd. Dinsdagmiddag lag er in de weide van v. d. B. een koe dood, waarschijnlijk door gebrek aan drink water. Door eenige landbouwers zijn tegen Je musschenplaag met goed succes mosselen tusschen de op liet veld staande tarwe geworpen. Wanneer deze. mosselen nu sterven, gaan ze open en verspreiden een vreeselijken stauk, waardoor de mus chen worden afge- sehrikt, zoodat schieten en op emmers slaan enz nu geiles 1 overbodig wordt. Tot wachtmeester der Kon. Marechaussee is hevorderd, de lieer C Kramer, marechaussee !e Oudeubesch, afkomstig van alhier. l)e vorige w ek zijn op een nacht van den winkelier K. 30 vier kante meters vroig» eigenheimers door kwaadwiffigen gerooid, terwijl by den landbouwer 1. de aalbessenstruiken geplunderd weiden In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn bij J. v. d. M, een 20 tal stoepen, aardappelen van het land gehaald. 's Heer Abtskerke. In het Raads- verslag ii ons vorig nr. is het goed slot der geme.enterekening foutief weer gegeven. Er staat f 64^.43. Dit moet zijn f 656.43. Wolfertsdijk. Zaterdag had alhier een ernstig ongeluk plaats bij den landbouwer A. Rijk. Toen de laeid- bouwersknechts J. van Wingeu en M. Steenbakker de paarlen voor de graant snijmachine zouden verspannen, kreeg de eerste van een der paarden een slag tegen zijn hoofd, waardoor liij tegen de machine gesliDgerd werd en in den rug kwetsuren bekwam. M. Steen bakker werd niet ernstig gekwetst aan een zijner handen en in de borst. Door dr. Preuniger werd geneeskundige hulp verleend. Van Wingen werd per rijtuig naar zijn woning vervoerd en is thans buiten gevaar. Dezer dagen trof de wed. J. E. een blijde verrassing, zij ontving n.l. van den Staat der Nederlanden een bediag van f 1000 wegens het verlies van haar man die tijdens de mobilisatie als militair wss ziek geworden en later thuis is overleden. Door de verschillende polderbesturen is met het uitdelven van watergangen begonnen om op deze wijze de werk loosheid te verminderen voor hoofden van gezinnen. Een woord van lof aan den burgemeester voor zijn spoedige bemiddeling is zeker op zijn plaats. 's-Heev Arendskerke. Zaterdagavond hield de Zangvereeniging „Zanglust", directeur dhr. P, Traas, een uitvoering iu de kerk, met medewerking van dhr. N. de Voogd (orgel) en Mej. Doijen (sopraan). Zoowel de zangnummers voor gemeng koor met orgelbegeleiding als de sololiederen van Mej, Doijen vielen goed in den smaak. De collecte, die na afloop gehouden werd, bracht f .30 op en komt ten bate van de- Groene Kruis-vereeniging alhier en „Kinderzorg" te Middelburg. Zeeuwscbe Polder- en Water- sclinpsbond. In de Maandag te iddelburg, onder leiding van mr. P. Dieleman, voorzitter, gehouden vergadering van den Zeeuwschen Polder* en Water- schapsbond, werd o.m. de rekening over 't afgeloopeu jaar goedgekeurd. Deze wijst aan in ontvangsten f1740, in uitgaaf f 1567,70, alzoo een goed -1 f n f 17?,o0 De aftredende be stuursleden werden herkozen. De heer 11. de. Muralt, lid der Tweede Kamer, hield een rede over „oeverval'en en oeverafschuivingen", waarop we Vrijdag hopen teru te komen. Vervolgens besprak mr. H. van Beke Callenfe's het vraagstuk van het meervoudig stem recht in de polders en waterschappen, waarbij hij o.m. wees op het onbillijke van het enkelvoudig stemrecht, waarbij b.v. de N.V. Wilhelminapolder slechts één stem voor 1400 H.A. grond heeft. Nadat de lunch gebruikt was, werd een excursie gemaakt naar den West- kapelschen Zeedijk. Zangconconrs. Sinds dagen scheen hedenmorgen het zonnetje niet zoo fel als anders en was de hemel vrijwel geheel bedekt. Het was op den vroegen dag niet zéé drukkend warm als we dat den laat- sten tijd gewend zijn en het scheen bijna of het zonnetje rekening hield met den bijzonderen dag, en de men- schen niet te zeer wilde afmatten. Later echter, overwon de nieuws gierigheid der zon het en verscheen zij strale d aan den blauwen hemel Een bijzondere dag was hetWant het groote Provinciaal Zangconconrs ter gelegenheid van het zilveren be- slaausjubileum van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt» weid hrden alhier gehouden Van heinde en ver nit onze pro vincie waren de twee-en-twintig deel- nemende vereenigingen samengestroomd en reeds vroeg was het een heele drukte van feestgangers. Omslreeks half twaalf werden de deelnemende vereenigingen ontvangen aai: het Slot Oostende en werd de optocht ond-r directie van den heer W. J. VVillemse opgesteld. De stoet, die zich onder de vroolijkste marschmuziek van „Kuplio- nia» in beweging zette, werd vooraf gegaan en gesloten door politie, die er op tactvolle wijze voor zorgde dat. het publjek, dat in het centrum der stad was samengestroomd, ruim baan maakte, en werd geflankeerd door pad vinders onder leiding vsn den hopman, den heer H. G. Fermin te Kloetinge. Na een korten ommegang door de stad werd de Groote Markt bereikt en stelden de deelnemers z;ch ter weers zijden van de muziektent ojde vaandels der vereenigingen op een rij vóór de tent. Inmiddels had p het stadhuis de, officieele ontvangst plaats door het dag. besluur der gemeente, van het Bondsbestunr, de eereleden v: li den Bond de heeren P. A. Iluibregtse te Goes en E. D. Dorreman te Middel burg, de Jury, leden van het eere comité, de regelingscommissie, het bestuur van de ontvangende ver eeniging „O. B. K.« en de afgevaar digden van de aan het concours deel nemende. vereenigingen. De burgemeester heette allen harte lijk welkom en zeide dat hel hem een genoegen was de deelnemers aan het Zangconcours namens het gemeente bestuur te ontvangen. Spreker wenschte den Zeeuwsehen Zangersbond „Zang Veredelt» geluk met haar 25-jarig jubileum en O. B. K. met haar eerste lustrum en uitte zijn bijzondere sym pathie voor zang en muziek. Het deed spreker genoegen dat er zoovele kinder koren medezingen, kinderzang wekt ontroering en spreker denkt daarbij aan den heer Houtekamer met zijn „Kleine Wertkappelaars»Spreker achtte het goed dat er op de scholen zoo veel wordt gedaan voor den kin derzang. Spreker hoopte dat allen een prettigen dag zullen hebben en dat „Zang Veredelt» zal zijn en blijven de „drager van 't Hollandsche lied". Applaus. l)hr. C. Flipse, vooizitter van den Zeeuwseben Zangershond „Zang Ver edelt» dankte voor de officieele ont vangst. Spreker herinnerde er aan hoe de Bond begon met 7 vereenigingen, dit getal daalde tot 4 en is thans tot 30 gestegen en geheel Zeeland moet ons worden, van Bnrgh tot Axel. Spreker bracht hulde aan de oprich ters van den Bond, waarvan er hier enkele tegenwoordig zijn. Daarna heette spreker de Jnry-ledeD welkom en noemde het een eer voor den Bond dat Arnold Spoel, de leermeester van H. K. H. Prinses Juliana, in de Jury zitting heeft. Spreker beschouwde Goes, dat bekend staat om de kunstzin van overheid en burgerij, ale een bijzonder geschikte plaats voor het houden van een concours. De heer C. Kloosterman, voorzit ter van de regelings-commissie, sprak hierna woorden van dank aan het eere-comité en aan het gemeente bestuur van Goes, bij wie de ontwikkeling van den Volkszang in goede handenis. Waar het Eere.comité bijna geheel uit burgemeesters bestaat zullen deze hun belangstelling voor den Volkszang ongetwijfeld op de burgerij overbrengen. Spreker bracht hulde aan O. B. K., een vereeniging, die werke-

Goessche Courant | 1921 | | pagina 2