Een Kinderpreefc V erkoopragen en verpachtingen. LAATSTE EN TELEGRAFISCHE BERICHTEN. Burgerlijke Stand van Goes. Ingezonden Stukben. Marktbericht Sport. Telegraf. Weerbericht Afloop van Aanbeste dingen, Verpachtingen en Verknopingen. ADVERTENTIEN. ZONDAG 10 Juli 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om afschrijving van belasting en schoolgeld. 3. Verzoek van Mej. Wed. W. Tim merman om over te gaan tot dem ping van een gedeelte sloot langs de M. A. de Ruijterlaan. 4. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van de z.g. Westerschans met bijbehoorende gronden aan den heer S. van Noort. 5. Voorstel om voor den dienst der gemeente-reiniging te bestemmen, het hu is met schuur, erf en wei land alsmede eeuig bouwland, tot 1 Januari 1922 in pacht bij Mej. Wed. S. Boone. 6. Voorstel tot het aanvaarden uit 's-Rijks kas en het verleenen aan den lieer G. V. Pennings van een hypothecair crediet voor den bouw eener met Rijkspremie daar te stellen woning. 7. Voorstel betreffende het verleenen van consenten tot visschen in ge meentewater. 8. Voorstel tot het opnieuw vast stellen van de verkoopsprijzen der gemeentelijke bouwterreinen. 9. Voorstel tot wijziging der ver ordening, regelende de heffing eener plaatselijke belasting op het gebruik van openbaren gemeente grond. 10. Voorstel tot wijziging der Motor en Rijwielverordening. 11. Verzoek van het Bestuur der Anti- Revolutionaire kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje" om geen afzonderlijk staangeld meer te heffen voor de Toondagen, althans voor die dagen verbindend te verklaren het verbod tot ver-' koop van sterken drank in het klein. 12. Voorstel tot vaststelling eener verordening tot regeling van het openbaar vervolgonderwijs. 13. Verzoek van Mej. M. J. Dominicus om eervol ontslag als onderwijzeres aan de M.U.L.O.School. 14. Vaststelling van balans en verlies- en winstrekening van het gemeente gasbedrijf over het jaar 1920. 15. Verzoek van het Bestuur der Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders om over te gaan tot werkverschaffing aan //uitge trokken" werklooze leden dier ver eeniging of wel voor hen een steunregeling te treffen. 16. Vaststelling van het 2e supple toir kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 19201921. Juli. 9 's-Heer Arendskerke, houtwareo, Hoff mann. 9 Driewegen, houtwaren, Holimanr.. 9 's-Gravenpolder, hcutwaren, Hoffmann. 11 Wolfertsöijk, mat.utturen, de Kok 12 Goes, woonhuizen met erven, van Disstl. 13 's-Heerenhoek, veldvruchten, ds Kok. 13 Borsselen, woonhuis, schuur en ert sa inboedel, Beth. 13 VHeerenhoek, manufacturen, de Kok. 14 Ellewoutsdijk, it 15 Wtmeldinge, 18 Woilertsriijk, veldvruchten, Pilaar en Van Dissel. 19 Goes, woonhuis (café) met pakhuis en ert, Van Dissel. 20 Goes, meub, goederen en herberg- inventaris, Van Dissel. 22 Boisselen, vexp. oester- e 1 mossel perceel vlsscherij in verschillende weeleu en kreken; schorren wegen, bouw- ei weiland, Beth 22 Brielle, hofstede met tuin, boom gaard-, wei-, bouw- en griendlanden, Snoodijk en v. d. Blink. 27 Goes, nette., inboedel, de Kok. 27 Woltertsdijk, Kóp Boereninspan, Hoff mann en Heijboer. Colijnsplaat, landbouwerslnspan, Heij- boer. J. PLAZiER. t Heden overleed in den ouderdom van bijna 69 jaar, de heer J. Plazier, sedert 1915 lid van den gemeenteraad (c.h.). De heer Plazier was geacht en be mind bij vrijwel de ganscbe burgerij om zijn aangenaam karakter. Hij was geen felle strijder, doch een zacht mensch. Veel praten deed hij niet, doch zijn korte maar zakelijke adviezen werden in den gemeenteraad met belangstelling aangehoord. In ziju krachtige jaren interesseerde de overledene zich zeer voor het Zon dagsschool-onderwijs op Zuid-Beveland. De heer Plazier was voorzitter van de Zuid- en Noord -Be velandsclie Werk- mansvereeniging, bestuurslid van de c. li. kiesvereeniging, en bekleedde een plaats in de besturen van verschillende organisaties. In den laatsten tijd trok de heer Plazier zich om gezondheidsredenen meer en meer terug uit het openbare leven. Met den heer Plazier gaat een man van den ouden stempel heen. Dreigende staking te Berlijn. Te Berlijn hebben de gemeente arbeiders zich - bij meerderheid ver klaard voor staking. Men hoopt even wel nog tot een oplossing van het conflict te komen. De Spoorwegramp in Henegouwen. De //Etoile Beige" verneemt dat van de waarde-inhoudende brieven en pakketten, die na de ramp over de spoorlijn verspreid lagen, geen enkele wordt vermist. Volgens sommige bladen moet de aanslag waarschijnlijk worden toege schreven aan een wraakneming van ontslagen Frausche spoorwegarbeiders. Lid van den Gemeenteraad. GOES. In de door het overlijden van den heer J. Plazier ontstane va cature voor lid van den gemeenteraad zal worden benoemd de heer A. L. van Melle. Geboren 7, Lambregt, z. v. Jan Al. bertus Nieuwkamer en Anna Catharina van Hecke. Huw. aang. 8, Hendrik Willem van Tricht, S3 jr. jm. te Utrecht en Maria Hendrika Geertruida Labrijn 24 jr. j.d. te Goes. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s.v.p. een plaatsje voor onderstaande in uw veelgelezen blad. In uw verslag der hoofdbestuurs vergadering der Z.L.M. en dat in het Landbouwblad bemerkte ik een onte vredenheid bij de landbouwers, welke een kommervollen tijd tegemoet zien. Er dient bezuinigd te worden. De ambachtslieden die werkzaamheden en leveranties hebben ten dienste der landbouwers schijnen wel wat onbillijk te zijn met berekenen. Dat kan dan nu door de benoemde commissie on derzocht worden, ten minste wanneer die ambachtslieden goed boek gehou den hebben. Ik denk dat het daarmede evenals bij vele landbouwers vaak nog treurig gesteld is. 't Is geen wonder, daar op de dorpen, zelfs niet bij her- ha i in gson der wijs, onderricht in 't boek houden wordt gegeven. Ik veronderstel dat de bedrijfs- of onkostenrekeningen bij timmerlieden, wagenmakers, smeden en schoen- of gareelmakers veel uiteen zullen loopeu en door den 8-urigen werkdag over minder uren worden verdeeld. Die uit gaven dienen precentsgewijze bij de berekening van hun werk bij het uurloon gevoegd te worden, om te kunnen blijven bestaan. Ik zou nog de aandacht kunnen vestigen op de N.V. Waterleiding, Dierenartsen. Geneesheeren. Die zijn ook bij den landbouw betrokken, maar geen ambachtslieden. Ik acht die als boekhouders bij uitnemendheid, zie hun -rekeningen maar eens na. Huiverig zijn de meeste landbouwers, als ze van voornoemden een rekening wachtende zijn. Zouden voornoemden niet wat kunnen bezuinigen op hun rekeningen om het den landbouwers gemakkelijker te maken Want zeer velen hebben de goede raadgevingen van liooger hand in den wind geslagen, te hoog gepacht, en voor te langen termijn. Met dank voor de verleende plaats ruimte. Een getrouw lezer van voornoemde bladen MIDDELBURG 7 1921. Boter i 1 37V. Eieren i li,— f \i. Vcetbai. Goes. Zondag speelt G. V. V. III tegen Sparta, Hansweert. "b^Z; Hoogste barometerstand 76S.S te Scilly. Laagst barometerstand 742.0 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond vau 9 dezer Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind, gedeeltelijk bewolkt, latei-wellicht toenemende bewolking, waarschijnlijk nog droog weer, iets warmer. Wolphaas-tsilijk. Woensdag werd al- Uier ten overstaan van Notaris Pilaar, publiek verkocht een hofstede, bestaande uit woonhuis schuren, erf, boomgaard, bouw- en weiland, in de gemeente Wolp- liasrtsdijk, in den Oosterlandpolder, samen groot 2 H.A. 61 A. 56 c.A., aan Grijsbrecht Heijnsdijk Junior aldaar voor f 17050, accessoir f543.70. Samen f 17593.70. Heinfrenszami. Hoor den uoiaris F. van Cleel' te Heinkenszand werd 7 Juli. 1. 1. te Wolfaartsdijk publiek verkocht 1.17.40 H .A. bouwland aldaar aan J. Oudkerk voor f 4590.34 Voor de Vereeniging van VIÏIJZ. GODSDIENSTIGE^ zal op des morgens half elf ter sluiting van den leergang Zondagsschool 1920-'21 worden gehouden door Mej. A. PINO, ten huize van den heer H. J. MOL HOEK, ingang Papagaaistraat. Toegankelijk voor leden der Vereen, en verdere belangstellenden.

Goessche Courant | 1921 | | pagina bijlage 1