GQESCH£ COURANT BIJVOEGSEL Staten-Generaal. Binnenland. Boeken en Tijdschriften. Stadsnieuws. Pro vincie-Nieuws Gemengd Nieuws. VAN DE van ZATERDAG 4 JUNI 1921. TWEEDE KAMER. Donderdag werd het wetsontwerp tot vereenvoudiging van rechtspleging in lichte strafzaken z.h.s. aangenomen. Aan de orde was hierna de behandeling van de nieuwe overeenkomsten met de spoorwegmaatschappijen. De nieuwe regeling, aan de Staten- Generaal voorgelegd, komt nu hierop neei het kapitaal der Mijen. (18 -f- 22J millioen) wordt uitgebreid met 22 -J- 27£ millioen, welke bedragen de Staat zal nemen, waardoor de Staat de meer derheid der aandeelen zal bezitten en de meerderheid van de zetels in den Raad van Commissarissen zal bezetten. De Staat zal hierdoor een beslissen ten invloed kunnen uitoefenen b.v. op de kwestie of het bedrijf eventueel al dan niet door den Staat zal worden genaast, daarvoor waarborgt de Regee ring den aandeelhouders een dividend van 5 pCt. Dr. Lely (v.bwas zeer voldaan over de nieuwe regeling, die volgens hem in wezen is Staatsexploitatie met de naamlooze vennootschap als bedrijfs vorm. Door de verschillende arbeiders vertegenwoordigers werd eea warm pleidooi gevoerd voor de medezeggins- scbap van het personeel in het bedrijf. Jhr. de Muralt. Naar aanleiding van het bericht, dat jhr. R. R. L. de Muralt voornemens zou zijn, zijn ontslag als Kamerlid te nemen, beeft deze verklaard, dat hij er niet aan denkt thans reeds zijn Kamerlidmaatschap neder te leggen. Slechts overweegt hij om zich bij de aanstaande algemeene verkiezingen in 1922 niet meer beschikbaar te stellen. Mooi Zeeland. No. -3 van dit blad behandelt in een fraai geillustveerd artikel Zeeland's grootste eiland Zuid-Beveland, en de hoofdplaats Goes. De luxe moderne woningen van Nieuw Goes worden terecht geprezen. Wij meenen evenwel dat de schrij ver beslist de plank misslaat waar hij zegt van de bevolking,/Een groot deel belijdt den Roomsch-Katholieken godsdienst, liet overige deel is Ned. ïlerv. of Gereformeerd." Deze voorstelling is niet juist daar slechts een betrekkelijk klein deel der bevolking Roomsck is. Blijkeus den uitslag van de verkiezingen voor de Prov. Staten van Zeeland op 11 Apri 1919, werden door de katholieken 157en door de overige partyen 9717 stemmen uitgebracht. Eb.N' onderscheiding. De gouden medaille van de Oranje Xas- sau-orde werd heden verleend aan A. Meerman, afgetreden huisvader, van het tehuis voor millitairen te Vlissingen, thans hier ter stede woonachtig. j3evoi.king. Gedurende de 2e helft der maand Mei 1921. Ingekomen H. C. Steenbergen, Inspecteur R. V. S., uit lerseke, Jacoba van Beijeren- straat 2 H. M. J. Resiuk, verpleegster, uit Maastricht, Lange Vorststraat 40 M. J. J. Haakman v. d. Bergh, ver pleegster, uit Amsterdam, Lange Vort- straat 40 J. P. Cornell's, onderwijzer, uit Gie8sendam, Jacoba van Beijeren- straat 4. A, Mijnsbergeu, gepension., uit Amsterdam, Zwakestraat 1. A. van der Maas, stuurman groote vaart, nit Vlissingen, Schengestraat 4. S. P. van Zweden, strijkster, nit Rotterdam, Schen gestraat 30. P. Tilroe, koopman, nit Kloetinge, M. Sm, buurt 40. F. van Loenhout, chauffeur, uit Hoedekens- kerke, Schengestraat 28. D. de Smit, zonder beroep, uil O. en W. Souburg, Piccardtstraat 20. J. van Liere, zon der beroep, uit Middelburg, van Ga lenstraat 1. J. M. Bookelaar, arbeider, uil Gent (België) Westsingel 21. D. J- van der Linden, sigarenmaker uit Vlis* singeD, Schengestraat 8. Vertrokken W. Rijn, meubelmaker, naar Rotter1 dam, A. Robleder, stanzmessenmaker naar Vlissingen, C. Vogelaar, slagers knecht naar Dinteloord, J. C. Ruiten beek, ondïrwijzer naar Middelburg, N. Tierie, winkelbediende naar Helmond, C. Schipper, huishoudster naar 's Heer Arendskerke, P. van Liere, drogist, naar Kloetinge, G. Reitsma, kantoor bediende naar Leeuwarden, C. C. v. d. Kroon, verpleegster naar Wijeben, A. C. v. d. Hurk, verpleegster naar Maastricht, J. H. Jacobs, opperman naar Rotterdam, L. Merison, teekenaar kadaster naar Maasniel bij Roermond, Adr. Potter, onderwijzeres naar Katwijk aan Zee, J. J. Schrijver, kinderjuffrouw naar Middelburg, Joh. Zeilstra, naai ster naar Rotterdam, Ja. Polderman- Wed. Labeur, werkvrouw naar Rot terdam. Een verzoek aan bè marktbezoekers. Vanwege bet gemeentebestuur is Dinsdag het navolgend vriendelijk ver ziek gericht aan de marktbezoekers: „Door verschillende winkeliers, woonachtig aan de Groote Markt, westzijde, wordt geklaagd dat des Dinsdag hun winkels niet door het publiek worden bezocht, aangezien zoo' veel personen op hun stoep hebben post gevat, dat bet onmogelijk is, er doorheen te komen. Aangezien deze winkeliers hiervan schade ondervonden, richten wij hierbij tot alle marktbe zoekers het vriendelijk verzoek, het beloopen der stoepen zooveel mogelijk te vermijden. Teneinde de beschikbare ruimte te vergrooten, zijn de kramen door ons achteruit geplaatst, zoodat thans aan de overzijde der straat ge legenheid is om zaken te behandelen." Ver. van Vrijz. Gobsbienstigen. Voor bovengenoemde vereem'ging zal Zondag a.s. in de Doopsgezinde kerk alhier om half elf v.m. een preekbeurt worden vervuld door ds. Pattist van Middelburg. Aan leden van deze vereeuiging en aan leden der Doopsgezinde gemeente zal een lijst van alle Predikbeurten in de Doopsgezinde kerk voor 't geheele jaar worden toegezonden. Benoemd. Bij Kon. besluit van 31 Mei is bei noqmd tot ontvanger der registratie en domeinen te Haarlem de heer A. Klein, thans bewaarder van de h\ potheken, het kadaster en de scheepsbewijzen al hier. Rilland. Woensdagavond 1 Jani hield de Chr. Werkmansbond eene openbare bijeenkomstdaarvoor was gekomen de heer Simons, bestuurder van dsn Ned. bond van Chr. land arbeiders, gevestigd te Utrecht. Op duidelijke wijze werd door spreker het nut aangetoond van Chr. Vak organisatie. Staande de vergadering werd een afdeeling opgericht met 107 leden. De volgende week zal een bestuur worden gekozen. Wolfertsdijk. Donderdagmiddag brak brand uit in een strooklamp op hel hofsteedjevan den heer C. Remijnse. De bedoelde klamp stond dicht bij de gebouwen en er woei een hevige wind. Het is alleen te danken aan het vlugge optreden van eenige mannen, dat erger werd voorkomen. Met een slang op de waterleiding waren zij het vuur spoedig meester. De ver moedelijke oorzaak is het spelen door een der kinderen met lucifers. Telefoonaansluitingen Nieuwe aansluitingen. Goes 21 Reit, MejC. van der Handel in Brandstoffen. Goes 136 Duvekots graanhandel, N.V.J. A. v. d. Goeskade 59. Goes 226 „Nationale" Café restau rant, Groote Markt 30. Goes 227 Credietvereenigiug Am sterdam, corresp Goes, Fokker Co. Goes 228Heel, T. van, lid der firma van Heel en Co. Heinkenszand 6 Hoorweg, A. J. Kapelle ZB. 19: AlmekindersJa cob, manufacturier. Nieuwdorp 6 Otte, J commissi on!] air in granen en aardappelen. Nieuwdorp 7 PoortvlietH, com- missionnair in aardappelen en vlas. Vervallen aansluitingen Goes 21 Reil, fa. wed. M. v. d. in brandstollen, lompen enz. Kapelle ZB. 18: Goozen en Jonker, van, (J. van Goozen Jr.);) import en export van land en tuinbouwproducten. Nisse 3 Bos, Gebroeders W. en J. commissionnairs, aardappelen, paarden, vee, enz. Ovezande 3 Rijk, C.herbergier, koopman, oommissionnair en boom- kweeker. Wijzigingen Goes IS Rijk-Driedijk, wed. M stalhouderij, 's Heer Hendrikskinderem straat 23 in 's Heer Hendrikskin- derenstraat 40. Goes 129; Hoornick, F. C. A. slooper van gebouwen en fruithandelaar Rozemarijnstraat B 194 in Keizersdijk 31. Het wetsvoorstel de Geer. Krachten» het wetsvoorstel van den heer de Geer c. s. tot het nemen van maatregelen tegen te zwaren gemeen telijken belastingdruk zon voor Goes de Rijksuitkeering krachtens de art. 19 der wet van 24 Mei 1897 met 70 pCt. of f 12,535,47 verhoogd worden. De bestaande aftrek volgens art. 9 bis der wet bedraagt f 4,340. Voor Wemeldinge is bet percentage 104 pCt. en de bedragen resp. f 3,842,92 en f 2,150. Het beslissende cijfer. Rousseau ontving eens bezoek -van een jong- mensch, dat hem zijn aanstaand huwe lijk kwam meedeelen en alle goede eigenschappen van zijn meisje opnoemde. Rousseau nam pen en papier. Het jongmensch zei Mijn meisje is zeer rijk. Rousseau schreef een nul. Zij is van adel. Weer een nul. Ze is mooi. Weer een nul. Ze is zeer zacht.

Goessche Courant | 1921 | | pagina bijlage 1