Winkeljuffrouw. Gemengd Nieuws. Landbouw, Veeteelt en Visseherij, BuitenlandschJNieuws, Laatste en Telegrafische berichten. Marktbericht. Burgerlijke Stand van Goes. Telegraf, Weerbericht Nagekomen AdverJentiën. Openbare Verpachting Vrijdag 13 lïïd 1921, 32 parcëebn Beuw en Weiland en Dijk "Vies oJnerij een Winkeljuffrouw, kanaal een stoomboot met eenige schepen, vervoerende 930 lijken van den in den oorlog gevallen A merikaan- pche soldaten. De doodkisten vormden op de schepen een bovenlast, waar over dekkleeden en een laag bloemen. Zij kwamen uit Frankrijk met be stemming naar Amerika, via Antwerpen. Het lugubere convooi trok veel bekijks. Malle gevallenIn de wieken van den korenmolen van Bergers te Goedereede zijn spreeuweneieren uit gebroed. De jonge vogels draaien in hun nest dagelijks met den wind mee. geenszins uit het veld geslagen, en daarop luidde het: //Kus mij.* Bekl. had intusschen het hoofd binnen de kooi gestoken en de papegaai raakte zijn lippeu met den snavel aan. Met een vaarwel, vaarwel gericht lot het publiek, verliet get. de getuigen bank. Wel is waar zeide de inspecteur der dierenbescherming, dat de beklaagde nu niet, zooals op het tooneel, met een stok tegen de kooi had geslagen, maar daar beklaagde zich verbond geen stok meer te zullen bezigen, werd de zaak voor onbepaalden tijd uitgesteld. aan leerlingen uit de eene school naar de andere niet in het belang van het onderwijs Ook de heer Constandse voerde een en ander daar tegen aan, doch aldra bleek dat de raadsleden over het alge meen zich nog niet voldoende in de voorstellen hadden ingewerkt, waarom het voorstel om dit onderwerp aan te houden, met op een na algemeene stemmen werd aangenomen. Dat het de raadsleden aan zelfstandig oordeel niet ontbreekt bleek bij de be noeming van een directeur der Rijks- warenkeuring buiten de aanbeveling om. Of het nu is, wegens de noodlottige ontknooping der vorige verbintenissen, dat men zelf maar eens op zoek is gegaan. Of omdat men de beide aanbevolen candidaten niet geschikt achtte, wat voor een raadslid nog al moeilijk valt te beoordeelen. Of om welkè niet bekend gemaakte reden dan ook. Het feit is er niet te minder ver wonderlijk om en voor B. en W., die deze aanbeveling zeer zeker wel over wogen hebben en den hoofdinspecteur van de volksgezondheid allicht daarin hebben gekend, een zeer onaangenaam geval. Het was in dit geval dan ook nog iets meer dan een gewone formaliteit, dat de voorzitter meedeelde, dat moet worden afgewacht of de benoeming van hooger hand wordt goedgekeurd, van den heer Van Borssum-Waalkes, apo theker te Ter Neuzen, die 7 van de 12 stemmen op zich vereenigde. Ten slotte kunnen we nog vermelden, dat een commissie is benoemd om met B. en W. een plan te beramen over de wijze van exploitatie der aangekochte gebouwen van de Sociëteit V.O.V. Waar in deze commissie zijn benoemd de heeren Vienings, v. d. Leeuw, Plazier en De Die is gelegenheid gegeven aan alle partijen zich over een geschikte oplossing uit te spreken en hebben wij daarvan de beste verwachting. Drijvende doodkisten. Te Maas tricht passeerde dezer dagen door het Een papegaai als getuige. Voor de politie-rechtbank van Kingston werd dezer dagen een zaak behandeld, waarin de voornaamste getuige een papegaai was. De eigenaar van dezen vogel, een variété-artist, was op verzoek van de Vereeniging tot Bescherming van Dieren vervolgd wegens wreedheid. Hij zou Lorre nl. door vrees gedwon gen hebben kunstjes te vertoonen. Een inspecteur der vereeniging ver telde dat als de beklaagde met een stok tegen de vergulde kooi sloeg, en gevederde kunstemaker teekenen vad ontsteltenis vertoonde en vroeg „Wat moet je Beklaagde, die naar zijn zeggen reeds veertien jaar met zijn papegaaien Engeland en het vasteland van Europa afreisde, ontkende en op zijn verzoek werd de vogel als getuige in de ge tuigenbank geplaatst of liever op den rand er van, met kooi en al. Zoodra hij den rechter in zijn ambsgewaad zag riep hij „Hallo, hallo Wat is er aan de hand van daag P* Op de gebruikelijke wijze vermaand, dat hij als getuige verschenen was en geen vragen moest stellen, berustte het zoogenaamde slachtoffer van men- schelijke wreedheid, terwijl de beklaagde zich intusschen gereed maakte een vertooning te geven. Nieuwsgierig rordkijkend met zijn kraaloogen en vervolgens den rechter fixeerend, vroeg getuige: „Wat moet je?" Er volgde geen antwoord. //Ik wou wat eten,* vervolgde get., Buitenlandsche voorlichtingsdienst voor den landbouw. De heer A. H. Joustra, adjunct- rijkslandbouwconsulent te Goes zal geplaatst worden bij den buitenlandschen voorlichtingsdienst voor den landbouw, die enkele weken geleden is ingesteld. Aan den heer Joustra zal zeer waar schijnlijk Berlijn tot standpunt worden aangewezen. -*■«5-r- Afwijzend antwoord van "Amerika. Hughes, de minister van buiten landsche zaken der Vereenigde Staten, heeft aan dr. Simons een nota gezon den, waarin hij zegt, dat de Duitsche voorstellen geen grondslag voor besprei kingen kunnen vormen. Staking in Opper-Silezië. In Opper-Silezië staken 190000 van de 240000 mijnwerkers. F. VAN TWISK f GOES. In den ouderdom van ruim 56 jaar is heden overleden de heer F. van Twisk, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier. De heer van Twisk, die in het najaar 1919 te Goes werd benoemd, had zich alhier in dien korten tijd reeds vele vrienden verworven ook onder het personeel, om zijn aange naam en rechtschapen karakter. Wetsontwerp Tabaksaccij n s DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft heden met 22 tegen 8 stemmen aan genomen het wetsontwerp tot heffing van den Tabaksaccijns. Nieuwe Duitsche voorstellen. LONDEN. Volgens de Times is gisteren een nieuw Duitsch aanbod aan den Duitschen ambassadeur te Parijs geseind ter mededeeling aan de commissie van herstel. Men neemt aan dat de voorwaarden vrijwel overeen komen met de aanvaarding der besluiten door de gallieerden genomen tijdens de beraadslagingen einde Januari te Parijs. De Schilderijententoonstellin g. De Schilderijententoonstelling te Goes van denVeerschen kunstschilder A.J.van Dijek is een groot succes geworden. In totaal werden verkocht 17 doeken, dat is ongeveer de helft der geëxpo seerde werken. MIDDELBURG 4 Mei 19/1. Boter i 1 371/, ati 47 Vt. t ieren 18 50 a 19 50. Graar-markt aanvoer zeer geting. Geen noteeriDg. Geboren 3, Cornelis z.v. Johannes Jacobus Oranje en Albertha Cornelia Noteboom. Huw.-aang.3, Adriaan Jacobus Johannes Poleij 30 jr. jm. te Welte vreden (Indië) en Melanie Neeltje Ma rie Wessels 28 jr. jd. te Goes; 4, Jo hannes Pantus 27 jr. jm. te Hein- kenszand en Jozina Maria de Dreu 28 jr. jd. te Goes; 4, Hidde Reinder Jan van der Veen 27 jr. jm. en Maria Johanna Dnvekot 25 jr. jd. Iluw.: 4-, Jean Hendriks 44 jr. jm. te Helmond en Anna Bookelaar 34 jr. jd. te Goes 4, Jacques Visser 21 jr. jm. en Johanna Adriana Verlinde 19 jr. jd.4, Marinus Menlenberg 26 jr. jm. en Elizabeth Maria Rooze 20 jr. jd, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Mei medegedeeld door het Koninklijk Bederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.5 te SeydisfjordLaagste barometerstand 748.3 te Bodo. Verwachting tot den avond van 5 dezer Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tem peratuur. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal op des voormiddags 11 nnr (N.T.) in de herberg van de heer VAN BELSEN, te Hoedekenskerke, in het openbaar voor 7 jaar verpachten: henevens de in de Sluiskolk te Hoedekenskerke. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. Gevraagd voor direct flinke verkoopster, goed kunnende rekenen en schrijven. F. J. BOONE, (Joes.

Goessche Courant | 1921 | | pagina bijlage 1