Telegrafisch Weerbericht, Laatste en Telegrafische. Berichten. Vergaderingen en Vesrshiilingen etiz. Ej£ gsrfijks Stead v&a Csér Buitenlandsch JNieuwe. Gemeente-Publicatiën. naar waarnemingen; verricht in den morgen van 4 Febr. medeged. door feet Eon. Ned. Meteor. Inetilutit te De Bilt Hoogste barometerstand 782.0 te Haparanö». Lsagste barometerstand 747.8 te Va'entia. Verwachting tot den avond van 5 dezer; Zwakke tot matige wind nlt oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar of balfbewolkt, weinig of geen neer- •lag, lichts vorst 's nacht», overdag cm het vriespunt. Bezuinigingsinspectie. Ingediend is een wetsontwerp tot Installing van eea bozuigingidnspeaala waarvoor een bedrag van f 22000,— wordt aangevraagd. Bii wijst' van voorloopigen proef- maatregel anllen by da Generale Thesaurie van bet departement van financiën «enige ambtenaren worden benoemd. die tot taak sullen hebben te onderioekan, welke maatregelen ten opsiehts van de departementen en daaronder rassorteereade dienst takken kunnen genomen worden om tot beperking en inkrimping van uitgaven te geraken. Een nauws band tuischan de werk. saamheden van de Rekenkamer en die van de xoinigheidtir s pectie wordt wenieheiyk geacht. Levensverzekeringmaatscliappyen. Ingediend is een wetsontwerp, hou dende voorschriften teu aanzien van levensverzekeringmaatschappijen, wel ke bjzondere voorziening behoeven. Be Belgische 8>nrenwet. De Belgische Kamer heeft in tweede lezing de waf op den 8'nrigen werk dag en 48'urige werkweek aange nomen. Be Zomerdienst bij de Spoorwegen. Den eersten Juni zullen, naar het Hbid, meldt, de Nederiandsahe Spoorwegen den Zomerdienst invoe ren, die vrijwel overeenkomt met deu zomerdienst van 1920. Met de wem schen in het vorig ]aar door belang hebbenden te dien opzichte geuit, werd zooveel mogelijk rekening gehouden. Geen troepen naar Litanen? De Lilsusche regeering heeft ven klasrd geen internationaal troepen- contingent op haar gebied ts kunnen toelaten in verband met de houding van Sovjet-Rusland. VeTkooprng-ec en Verpachting-en. Febr. 5 Wolfertsdijk, huis met schuurjte en tuin Pilaar. 7 Nisse, verp. boomgaard, Hollmann. 8 Eist, hoistede, Lechner. 8 Goes olmen, Beth. 9 's Heerenhoek. Vrachtrijdersinspan Hollmann. 9 Hoedekeoskerke, vrachtrijderslr.span, De Kok. lo Philippine, hoistede met bouw en Weiland, boomgaard en tuin, Adama Zijlstra 10 Borssele, bouw- en Wellard, Pilaar 11 Rilland, woon- en winkelhuls en cafc- Inventarls, Pilaar, 15 Goes, heerenhnii, van Campen en Veenstra. 16 Wlssenkerke, Inspan, Markusse. 16 's Heer Arendskerke, woonhuis en eri en inboedel, Pilaar. 16 Goes, netten Inboedel, De Kok. 17 Kats, landbouwerslnspan, Markusse. 17 Kloetinge, woonhuis met schuur en erf en inboedel, Van Dissel. 17 Goes, courante manufacturen, De Kok. 18 Goes, aannemers-inventaris eaz, Pilaar. 18 Kamperland, inspan, Markusse. 21 Hoedekenskerke, hoelje Pilaar. 23 Baarland, verp. boompaard en bouw land, Hollmann. 23 Kamperland, inspan, Markusse. 24 Hoedekenskerke, kaplialeu boerenin- span, Pilaar. 25 Borsselen Kap, boerenlnspao, Holl mann. 25 Goes. Hoevenlersinventaris, Van Dissel. Kapelle, hoistede, hoefje woonhuizen, landerijen en zijkantwegen In Kapelle en Kattendijke, Pilaar. Goes, onroerende goederen, Neervoort, Maart. 2 Rozenburg, kap. Boereninspan, v, d. Blink. 2 Etlewoutsdijk, huis, beuwlanden In boedel, Beth. 2 Wllhelminadorp, Paarden, Hollmann. Rilland, hoistede met bouw- en wel. landen en dijk, Pilaar. Kruisingen, hofstede met bouw- en wellanden, Pilaar. Aanbesteding-en. Febr. 9 Goes, 18 middenstands woningen, Rot- huizen. Febr. 4 Symphonie. 7 Generale repetitie Toonkunst. 8 Concert Toonkunst. 10 Raad. 10 3e cursus-avond, ds. de Jonge. 11 Sinfonetta. 14 tot Febr., V.O.V. Tentoonstelt g Motorrijwielen enz. Gobornn. 1, Joiina, d.v. Fleter Hiii man eu Maatje Meuibroek. 2, Elizabeth, Pleteraelia, d.v. Abraham Tilroe eu Pistarctilfi J.tinetja Schipper. Huw.>at sg. 3, Dirk J. cobus de Vos, 25j.jm. en Adri. da "afeet. 21 j. jd. G-hawd. 3. Gerarduj Martens de Leeuw, 25 j, ju-., te Middelburg en Matia Jacoba Ciiha.ia Verbeem.a, 23 j. jd. Treinongeluk in Frankrijk. Te Lino.'es iflu twse treinen op alka.-i gaisopeti. Er zjju 47 gèteobueii ecg dooien. Ingezonden stukken. (8u«en verantwoordelijkheid der Redactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen Sewijtt geenitint, dat de Redactie er mede inetemt.) Mynheer de Redacteur Met verwondering kennis genomen hebbende van het raadsverslag van de gemeente Kapelle in Dw courant van Woensdag 1.1., z(n we zoo vrij U mee te deelen, dat we de woorden door den Heer Wethouder Verceke gesproken geheel voor zijn rekening laten. Met dank voor de opname. Uw dienstw. dien., A. C. Abrahamse, Hoofd der O.L.-Sehool, W. K. 0. Bchrlor, Onaerwjser. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand Jaauari 1921 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevon den aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen te bekomen betredende deze voorwerpen Een nijptang, een dameszak inhou dende een portemonnaie met eenig geld, een sierhaarspeld, zeven vel schillende handschoenen, een porte monnaie Inhoudende eenig geid, een zilveren dameshorloge met armband, een paar bretels, twee huissleutels, een zilverbon van één gulden, een bankbiljet van tien gulden, een kin derschortje, twee reticule's, een zil veren vingerhoed, een zwart haarlint, twee aan elkaar gebonden sleutels, een stalen schakelkettfng, een zflvei ren" armbandje, een portemonnaie Inhoudende eenig geld, een nachtzak, een das, een kindermutsje, een Swani vulpenhouder, een zwart langharig hondje en een heerenrijwiel. Goes, 1 Feb. 19ZO. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. OPENBARE VERGADERING VAN DIN Raad der gemeente Goes OP Donderdag, den 10 FEBRUARI 1921. des namiddags TWEE uur. Goes, den 4 Februari 1921. De Burgemeester, HAJENIUS. Punten van behandeling. Vaststelling der notulen van de laatste twee vergaderingen. 1. Installatie van de heeren M. P. de Looff en P. Oosterbaan als leden van den Raad. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoeken om afschrijving van schoolgeld. 4. Benoeming van 3 ledsn in de Financieele Commissie, van 2 af gevaardigden naar de vergadering van aandeelhouders der N. V. Waterleiding Maatschappij Zuid- Beveland en van 2 gedelegeerden in het Bestuurder Ambachtsschool. 5. Benoeming van een Directeur van den Keuringsdienst van Wareu De aanbeveling luidt als volgt 1. Dr. G. J. van Meurs,. Gemeente-Scheikundige, belast met het onderzoek van voedings middelen en andere waren te Gorinchem 2. P. Post, Gemeente-apotheker en Directeur van den Keuringsdienst vac Waren te Helder. 6. Voorstel tot vaststelling eener verordening, regelende de inrich ting en samenstelling eener Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 7. Voorstel tot benoeming van leden in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 8. Verzoek van den heer A. W. A. Ross om ontslag als lid der Commissie tot Wering van School verzuim. 9. Verzoek van de Commissie voor de Restauratie van de Groote1 of St. Maria Magdalenakerk om een subsidie uit de gemeentekas. 10. Voorstel om bet Raadsbesluit van 10 Juni 1920 no. 18, te wijzigen in dier voege, dat het daarbij aan vaarde voorschot uit 's Rijks kas ad f 45695.voor den bouw van woningen voorRijksambtenaren wordt gebracht op f 46562,90. 11. Voorstel tot onderhandsche ver pachting van eenige stukjes ge meentegrond aan den Westhaven dijk. 12. Verzoek van Mevrouw Wed. A. van der HaveBakker e. a. om het daarheen te leiden, dat de kosten van aanleg van trottoirs in de beide bouwplannen komen voor rekening der gemeente. 18. Verzoek van den heer C. Loggers om wijziging der Verordening op het beffen van retributiën voor het gebruik van Sas en Haven. 14. Wijziging der gemeente-begrooting voor 1920. 15. Voorstel tot het doen van een betaling uit den post voor on voorziene uitgaven der 'gemeente- begrooting voor 1920. li. Reclames tegen het primitief-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1919—1920.

Goessche Courant | 1921 | | pagina bijlage 2