GÜESCHE COURANT BIJVOEGSEL Gemengd Nieuws. Gemeente- Publicatiën. bevolking! BEKENDMAKING. DE SCHOUW VAN DE DONDERDAG 8 MEI 1919 Stadsnieuws Bedankt. Naar w(j vernemen hoeft da heer J P. Kögaler, welke tot onderling der Garef. kerk was gekozen, voor 4 deze benoeming bedankt. BsNOSMiüaSN. Door B. en W. dszar gemeente ie o? verzoek aan den heer J.J. VJvor- berg met ingang van 15 Mei a.s. eervol ontslag verleend ala deur waarder by de plaatiaiyke belastingen alhier en 1% als zoodanig aangesteld de heer C. M. McQlsr, bsvolkiageagent dezer gemeente. Bevorderd tot Ëookhonder bQ hot Gasbedrijf alhier de heer M. D. Ra- mondt, thans le klerk aan dat bedrijf. Door de vaste ambtenaren dezer gemeente zün vcorloopig oandidaat gesteld voor nan scheidsgerecht de heeran J. C. E Massee, W. Wattoz, J, J. Oshtman. P. O. Labrjjn, G. Ra- deker, A. Kleija, Joh. Pilaar en J. M. Slags, Bevorderd iot le stoker aan het gasbeörïf sliilar ös heer Joh. Gelok, thans 2a stoker. Aan dat bedrijf zijn aangesteld tot 2e stokers de heeren J. Kramer, D. Olivier en F. Temmer man, terwijl tot watet'gasmsker is aangesteld de heer J Voois, allen wonende in deze gemeente. {talverstikking. Zondagmorgen werd door borea het geheel* gszia van Jan Nnijten te Bergen op Zoom' bestaande nitmaa, vrouw en VtJfkini deren bewusteloos in zjjn woning ge vonden. Er bleek een defect aan de lamp in de kamer, die voor woon- an slaapkamer diende, zoodat hot uit- stroomende g» het gehsele geain vergiftigd had. De man en drie kindera van 16, 6 en 4 jaren waren reeds overleden. De vronw en twee der andere kinderen, alhoewel bewusteloos, toonden nog teekenen van leven. Maandagnacht Is echter eok de vrouw gestorven. Nu zju nog slechts twee kinderen over, van wie het ondste nog niet tot bewustzijn geko. men is. De gehesle stad is diep onder den indruk van het gebeurde. Gemeentaraadtverkiezingen. In Schoonhoven is de ljjst der Liberale Unie voor de raadsverkiezingen on geldig verklaard om een dier vorm gebreken, welke ook in eoniga andere gemeenten tot nietig verklaring van de door een 8.D A.P.-afdealing of door andere partijen ingediende listen leidden. Men wil nu trachten gedaan te krijgen in overlag met ds andere partpen, dat geen der candidaten op de lijsten der verschillende partijen genoemd, zijn gelooisbrieven Inzendt. Indien dit geschiedt, zal wel een nieuwe verkiezing moeten worden uitgeschreven. Buitenlandsch Nieuws. De vredesconferentie heeft de onafhankelijkheid van Finland erkend. Do vredesvoorwaarden zfjn Woensdagmiddag 7 Mei aan de Duit- nchers overhandigd. De lialissnache delegatie zal Woensdag te Paris terugkeeren. Zou het waar zijn Een correspondent van deKoelniiehe Zeitung is val bewondering over de snelheid waarmede de Frasschen den saoorbaan. in het verwoeste gebied hebben gebracht en nit die aldne: .Treedt hier reeds da flksche kracht aan den dag, die wij, ouderen, in Frankrijk bewonderden, toen het na 1870 zoo vlug den sswareü slag te boven kwam Laatste en Telegrafische Berichten. DE VREDESVOORWAARDEN. Londan. De Times publiceert een samenvatting van de voornaamste vredesvoorwaarden. De belangrijkste bepaiingen zijn de volgendeDe Dnltsehe strijdkrachten te land zullen totaal 100000 man bedragen, waarvan vijftien duizend tot de marine behoo- ren. De militaire en maritieme werken op Helgoland sullen worden geslecht. Het Kioltcho kanaal wordt een vrije haven. Na 1 October mogen geen militaire en maritieme luchtstrijd krachten door Duitschland worden gebonden. De Dnltsehe keizer zal voor een bfzocder gerechtshof terechtstaan wegens de meest ernstige schending van de internationale moraliteit en van de heiligheid der verdragen. Iu afwachting van de volledige vast stelling der vorderingen van de ge allieerden moet Dnitschland duizend millioen pond aterling betalen, Elzas Lotharingen aan Frankr|k afstaan en het Saarbekken vijftien jaar onder toezicht van een eommissie nit den volkerenbond stellen, waarna een volksstemming zal worden gehouden. Polen krijgt een ultgangsweg tot Danzig. Dezo stad wordt een vrije haven. In Sleeswijk zal een plebicist worden gehouden. De Dnltsehe ko loniën moeten worden afgestaan. Duitschland moet ook afstand doen van alle rechten in Marokko. Vjjftlan Duitsehe kabels moeten ter beschik king van de geallieerden komen. Italië en de conferentie. De geloofsbrieven der Itallaansche delegatie zijn DinBdag aan de Duit gevolmachtigden overhandigd. (Renter.) Het Belgiaobe Algemeen Kiesrecht. Havas seint nit Brussel, dat de Belgische senaat met algemeena stem men het wetsontwerp heeft aanga nomen, waarbij het algemeen kiesrecht wordt toegekend aan mannen van 21 jaar en aan vrouwen, weduwen of moeders van op het veld van eer gesneuvelde soldaten. Burgerlijke Stand van Goes, Van 5-7 Mei. Geboren: 6, Johannes Josephns Maria, z. v. Johannes Leonard» Hu bert» van Damme en Bartha Marga- retha Maria Pennings; 5, Christiaan Willem, z. v. Cornells Duvekot en Sara Sparenberg. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Mei medeged. door het Son. Ned. Metereal. Instituut ie De Bilt. Hoogste barometerstand 777.2 te Memel. Laagste barometerstand 760.9 te Carlsrnha. Verwachting tot den avond van 8 dezer: Matige tot krachtige Ooste lijke tot Noord-Oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Burgemeester en Wethouders van Goes herinneren de ingezetenen aan hunne verplichtingen tot het doen van aangifte van VERHUIZIN6EN binnen da gemeente- Eik hoofd van een gezin of afzonder lijk levend persoon moet aangifte doen op het stadhuis, binnen acht dagen, nadat de verhuizing heeft plaats gehad. VESTIGING in de gemeente van elders. Ieder persoon, die zich vestigt in de gemeente, moet aangifte doen voor zich zelf of voor zijn gezin, binnen een maand na de vestiging. leder is verplicht tot aangifte van vertrek of inkomen van bij hem inwonende BIENSTB0DEV. De dienstboden zelf zijn ook aan sprakelijk voor niet-inschrijving of nigt- opgave van verandering van woonplaats binnen de gemeente. Ieder is verplicht bij vertrek uit de gemeente een verhuisbiljet te komen afhalen ten gemeentehnize. Ieder bewoner en eigenaar is ver plicht te zorgen, dat zijn perceelen voorzien zijn van een duidelijk zicht baar huisnummer en wijkletter, welke steeds in goeden staat moeten wor den onderhouden. Overtredingen zijn strafbaar met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of een geldboete van ten hoogste honderd gulden. Goes, 6 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. A. HAJENIUS. De Secretaris, VAN BALLEGOIJEN DE JONG. Ter voorkoming van teleurstelling en geldelijk nadeel wordt bekend gemaakt, dat de militieplichtigen zich er wel voor moeten wachten zich met tusschen- personen in verbinding te stellen om voor den dienst afgekeurd te worden, omdat, indien zij inderdaad ongeschikt zijn, de afkeuring ook, zonder de tus scheukomst van die personen, zou plaats hebben, en tevens wordt met nadruk hunne aandacht gevestigd op art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, hetwelk Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: le. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken 2e. hij, die een ander op diens verzoek opzettelijk voor den dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood tengevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Goes, 7 Mei 1919. De Burgemeester van Goes, G, A. HAJENIUS. over de WEGEN en VOETPADEN, SLOOTEY HEULEN en DUIKERS, ingevolge art. 42 van het provinciaal reglement op de wegen en voetpaden, zal op Maandag 1# Mei 191# en vol gende dagen plaats hebben. Goes, 7 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. A. HAJENIUS, De Secretaris, VAN BALLEGOIJEN DE JONG. De blanco aanvragen om akten voor de JACHT, zijn ter gemeente-secretarie kosteloos verkrijgbaar en moeten behoorlijk inge vuld en onderteekend, worden ingediend bij den Burgemeester ter opzending aan den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie. Goes, 6 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders van Goes, G. A. HAJENIUS. De Secretaris, VAN BALLEGOIJEN DE JONG. t

Goessche Courant | 1919 | | pagina bijlage 1