Tabak, Zwavelzuur. Cacaoboter. -Ir?, IJ S T. Ontslag werklieden. prijzen respectievelijk in den groot-, tusschen- en kleinhandelgroothandel a. Zuiderzee-bokking (zachte zonder staartvin) f 3,80 per tal van 200 stuks b. Zuiderzee-bokking (harde zonder staartvin) f4,55 per tal van 200 stuks tnsschwihaudela. Zuiderzee-bok king (zachte zonder staartvin) f4,00 per tal van 200 stuks; b. Zuiderzee- bokking (harde zonder staartvin) f 4,75 per tal van 200 stukskleinhandel a. Zuiderzee-bokking (zachte zonder staartvin) 21/» cent per stukb. Zuiderzee-bokking (harde zonder staart vin) 3 cent per stuk. IV. te bepalen, dat vorenvermelde maximum-groothan- delprijs is te verstaan franco station van bestemming, t spoor, boot of laatste veer. Goes, 12 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. A. HAJENIUS, De wnd. Secretaris, J. LODDER. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien zijne be schikking van 6 Maart 1918, no. 1769, afdeeling Crisiszaken, Bureau Nijver heid, betreffende inventarisatie van ruwe tabak Overwegende, dat er reden is om aan te nemen, dat verschillende houders van tabak nog niet hebben voldaan aan de in genoemde beschik king tot hen gerichte uitnoodiging om opgave te doen van hun voorraad tabak, aan het Bijksbureau voor Tabak, heeft goedgevonden te bepalen le. Aanvragen van de voor de inven tarisatie ncodige lijsten moeten bij bet Bijksbureau voor Tabak worden inge diend, uiterlijk 8 dagen na dagteekening van deze beschikking, terwijl deze lijsten nauwkeurig ingevuld 26 dagen na dagteekening van deze beschikking weder bij Bet K. B. T. zullen moeten worden ingezonden, 2e. Dat aanvragen om voor de inventarisatie noodige lijsten, welke na genoemd tijdstip worden ontvangen, of lijsten, welke na den gestelden termijn bij het B. B. T. worden ontvangen, zon der verdere behandeling zullen worden terzijde gelegd. 3e. Dat voorraden, waarvan op de voorgeschreven wijze geen tijdige opgave aan bet B. B. T. is toegezonden, zullen worden beschouwd, als te worden ont trokken aan de regelmatige consumptie hier te lande, zoodat tot onmiddellijke inbezitneming van dergelijke partijen zal moeten worden overgegaan. Goes, 12 April 1918. De Burgemeester van Goe§, G. A. HAJENIUS. Steenkolenteer, teeroliën, enz. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van L., N. en H., gezien artikel I, 1 sub b van de Wet van 1 September 1917, Staatsblad no. 578. Gezien artikel 8 der Distri- butiewet 1916; heeft goedgevonden te bepalen lo. het vervoer uit eenig deel eener gemeente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, is verboden van steenkolenteer, teeroliën, carbolineum en naphtalihe 2o. de verkoop en de aflevering van steenkolenteer, teeroliën, carbolineum en naphtaline is verboden 3o. de verbodsbepalingen sub" 1 en 2 gesteld zijn niet van toepassing op boeveelheden van niet meer dan 1 K.G. 4o. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld zijn niet van toepassing op verkoop, aflevering en vervoer van steenkolenteer, teeroliën, carbolineum en naphtaline, ten behoeve van of in dienst van Leger en Vloot l)o. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld zijn niet van toepassing voor zoover het betreft bet vervoer door de Spoorwegmaatschappijen van steenkolen teer, teeroliën, carbolineum en naph taline uit hare inrichtingen ten dienste van haar bedrijf elders; 6e. ontheffing van de verbodsbe palingen sub 1 en 2 gesteld kan, zoo noodig onder daarbij te stellen voor waarden, worden verleend voor wat betreftsteenkolenteer door de Bijks- kolendistributie, Javastraat 44, 's Gra- venbage voor wat betreftteeroliën, carbolineum en naphtaline door de Toewijzingscommissie voor Gasolie, Parkstraat 107, 's Gravenbage 7o. in geval van twijfel of een artikel al dan niet onder een der in deze verbodsbepalingen opgenomen producten moet worden gerangschikt, beslist de tToewijzingscommissie voor Gasolie. Goes, 12 April 1918. De Burgemeester van Goes, G. A. HAJENIUS. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van L, N. en H., gezien art. 8 der Distribntiewet 1916; gezien artikel I, 1 sub b, van de wet van 1 September 1917, Staats blad no. 578 heeft goedgevonden te bepalen ie. de aflevering van zwavel in iederen vorm is verboden 2o. het vervoer uit eenig deel eener gemeente naar alle overige deelen des lands, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, is verboden 3o. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld, zijn niet van toepassing op de aflevering en bet vervoer van boe veelheden van ten hoogste 100 Gram zwavel, af te leveren door apothekers en drogisten in winkeldebiet 4o. ontheffingen van de verbods bepalingen sub 1 en 2 gesteld, kunnen zoo noodig, onder daarbij te stellen voorwaarden, worden verleend door het Bijksbureau voor Pyriet en Zwavelzuur, gevestigd Buitenhof 8, 's Gravenhage 5o. aanvragen om ontheffing zijn schriftelijk te richten tot het Bijks bureau voormeld. Goes, 12 April 1918. De Burgemeester van Goes, G. A. HAJENIUS. Boter. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien artikel 8 der üistributiewet 1916, heeft goed gevonden te bepalend 1. Het is aan producenten van en grossiers in boter verboden boter af te eeveren aan verbruikers; het is hun aveneens verboden boter af te leveren nan anderen dan hunne gewone af nemers en tot grootere hoeveelheden an gebruikelijk is. 2. Het bepaalde sub 1 is ook van toepassing op de aflevering van boter uit filialen en depots van producenten. 3. Van het bepaalde sub 1 kan ontheffing worden verleend door de Bijkseommissie van Toezicht op de Botervereenigingdeze ontheffing zal niet worden verleend voor zoover deze beoogt het opslaan van boter door ver bruikers. 4. Het is aan detaillisten verboden boter aan anderen dan hun gewone afnemers en bij meer dan 1 K.G. af te leveren. 5. Overtreding der vorenstaande verbodsbepalingen zal leiden tot uit sluiting van den overtreder van de distributie van boter. Goes, 12 April 1918. De Burgemeester van Goes, G. A. HAJENIUS. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributiewet 1916, Gezien artikel I, 1, sub b der Wet van 1 September 1917 (Staatsblad No. 578); heeft goed gevonden te bepalen 1De aflevering en het vervoer van cacaoboter is verboden. 2. Van de verbodsbepalingen van artikel I kan, zoo noodig, onder daarbij te stellen voorwaarden, ontheffipg wor den verleend door het Vet-Distributie- Bureau, Stadhouderslaan 102, 's Gra venhage. 3. Bedoelde verbodsbepalingen zijn niet van toepassing op hoeveelheden van ten hoogste 100 gram, bij levering door Apothekers en Drogisten. Goes, 12 April 1918. De Burgemeester van Goes, G. A. HAJENIUS. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien zijne be schikking van 27 November 1917, No. 880, Afd. Crisiszaken, Bureau Volksvoeding, beeft goedgevonden onder intrekking van het terzake be paalde bij zijne beschikkingen van 8 Apriri917, nos. 28600a en 28600b, Afdeeling Handel en 8 Mei 1917, No. 38290, Afd. Handel, vast te stellen ingevolge art. 8 der Distributiewet 1916, voor Bassein- en Bangoonrijst een maxi mum groothandelsprijs van f 36 per 100 K.G., een maximum tusschenhan- delsprijs van f 37 per 100 K.G. en een maximum kleinhandelsprijs van 45 cent per K.G. Goes, den 12 April 1918. De Burgemeester voornoemd, G. A. HAJENIUS. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien de in den laatsten tijd in de dagbladen voor komende mededeelingen, dat sigaren- en tabaksfabrikanten pen deel hunner werklieden willen ontslaan, dan wel reeds tot ontslag van hunne arbeiders zijn overgegaan, maakt bekenddat zoodra het Bijksbureau voor tabak ken nis krijgt, dat door een sigaren- of tabaksfabrikant een deel van of alle zijne werkHtden zijn ontslagen, door dit Bureau onmiddellijk een onderzoek zal worden ingesteld naar de bijzonderheden, die tot dit ontslag hebben aanleiding gegeven en daarbij in het bijzonder zal moeten worden nagegaan le. of dit ontslag uitsluitend ver band houdt met het bij de betrokken fabrikanten bestaande gebrek aan grond stoffen 2e. of de voorschriften betreffende aflevering en vervoer van rnwe tabak door den werkgever steeds nauwkeurig zijn opgevolgd Se. of de werkgever ruwe grond stoffen beeft verkocht en daardoor zelf oorzaak is geweest, dat zijn productie niet geregeld meer kan worden voort gezet. Van den uitslag van dit onder zoek zal het Bijksbureau voor Tabak rapport uitbrengen aan den Minister voornoemd, die, wanneer mocht blijken, dat de noodzakelijkheid van het ontslag aan werklieden verleend, niet op zeer goede gronden berust, of dat dit ontslag eenigszins in verband staat met door den fabrikant vrijwillig gepleegde han delingen, strenge maatregelen ten op zichte van deze fabrikanten zal nemen, hetzij door inbezitneming van de nog aanwezige grondstoffen, welke dan ten dienste kunnen komen van andere fabri kanten, die wel regelmatig doorwerken, betzij op andere door hem geschikt geachte wijze. Goes, 12 April 1918. De Burgemeester van Goes, G. A. HAJENIUS,

Goessche Courant | 1918 | | pagina bijlage 2