Gemeente -Publicatiën. VETVOORZIENING. inbezitneming Inlandsch Geel Mosterdzaad. Maximumprijzen voor Zeeppoeder. PETROLEUM, Nagekomen Advertentiën. MINISTERIE VAN KOLONIËN. WIJ OFF'Fe.BHlR.Einsr 5 pCt. nieuwe leening der stad Frankfurt a/M. ad 99 p€t. tegen den marken koers van den dag. Zonder provisie, plns berekening Hollandsch zegel. ItiLUMSCI: CBiaiEI- IfHCTUIMI, 's GR AVENHAGE. Diversen. Spruitkool f21 a f.26, Gele savoye kool 3.90, Roode kool (uitschot) f 4, Prei f10, Stekuien f6 a f 9, Sjalotten f 35. Alles per 100 K.G, Boerenkool f 1,20 per 100 stuks. V eiKoopiugeis en Verpachtingen. Maart. 7 Kapelle, vendutie, Huvers. 7 Goes, inspan, Hollmann en Verhoek 7 Kw idendamrae, bouwiand, Neervoort. 7 Nisse, öeestiaal, Hoilraannen Verhoek. 7 Roosendaal, paarden, Mertens. 8 Kapelle, Inspan, Pil >ar. 8 Ierseke, huizen, bouw- en weiiand, Van Dissel. 11 's H. H.kinderen, hoefje. Pilaar. 14 Kroningen, huizen, café en bouwterrein, Schram. 14 Kattendijke, smederij-inventaris, Huvers 19 Goes, woon- en wmkexbuizen, v, DisseL 20 Kruiningen, inspan, Hollmann en Verhoek. 12 Hoedeker skerke, timmermansinventa- ris, Neervoort. April, Wissenkerke, hof3tede met bouw- en weilanden. Markusse. Marktberichten. GOES, 5 Maart 1918. Eieren per 100 stuks 9,60 a Boter per K.G. - 3,16 a Middenprijs eieren per 25 stuks f 2,40 idem boter f 1,58 per halve kilo. Eieren aan particulieren verkocht voor fo,— per 2$ stuks. Boter idem i 1,65 per kilo Aanvoer boter 65 pondeieren 200 stuks. Ganzeneieren 18 ttuks. Eiercnverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V. P. N. 1 Aangevoerde eieren 5914 stuks. Prijs f9,60 per 100 stuks. ROTTERDAM, 5 Maart 1918. Ter veemarkt waren heden aangevoerd} 171 paaiden, 3 veulens, oezel, 486 magere en 25 vette runderen, 113 vette, 1090 nuchtere en 118 graskalveren, 4 schapenol lammeren, 141 varkens en biggen, 12 bokken of geiten. Koeien -- totct, ossen ct., stieren tot a ct., vette kalveren tot a ct., varkens ct., lichte varkens (exp.- handei) van tot ct., alles per halve kilo. Melkkoeien t 225 a f 600, kaltkoeien f 2co a f500, stieren i aipinken i 150 a 1 200, graskalveren i 100 a i 140, vaarzen f 160 a f 240, alles mager veebiggen f 30,a i 60,—slachtpaarden 1200 a f 300, werkpaarden f 400 a f 600, hitten f 250 a t 450. Nuchtere kalveren fok- f 30 a f 38, slacht- f 15 a i 25. Biggen f 3,— a 1 3,20 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd: -/8, -/16 vn. en 86 stukken van l/t kilo. Prijzenie kwal. f 2e kwal. f 3e kwal. fper 40 kg.; stukken va». V, kg. a ct. Staten (jreneraal. Tweede Kamer. De heer Koster (V.D.) zet zijn rede voort en dringt aan op rantsoeneering van ineer artikeleu. Meel, margarine- boter, enz., ook kleedingstukken moeten gedistribueerd. Maximumprijzen moeten worden vastgesteld, zonder met specu latief opgedreven prijzen rekening te houden. Een klosje naaigaren kost nu f 1,Nog is geen maximumprijs vast gesteld. Hij vraagt of de oorlogvoerende .regeeringen zorgen voor de voedsel voorziening dergeïntemeerdén. Hij trekt de benoeming van daarvoor geschikte personen aan de verschillende bureaux in twijfel. Er wordt op die bureaux niet zuinig gewerkt. Hij brengt bnlde aan Dr. Bos, die beeft begrepen dat Kamerleden niejtrin commissies moeten zitten. De heer Sannes (S.D.A.P.) gaat in veel opzichten met den beer Koster accoord. Hij verklaart, dat maatregelen moeten worden doorgevoerd voor „pro ductie in grooten stijl" en dat bet niet moet kunnen voorkomen, dat bet aantal geteelde handelsgewassen met 50 de door den minister gestelde limiet te boven gaat. Men verdient ook nu bij graanbouw vrij veel, maar hij wil niet de zandboeren en de kleiboeren op één lijn stellen. Verstandige kunstmestver- strekking acht bij noodig. Ook bet omhoogvliegen der pachten van 40 tot 200 percent, is ontstaan door de kortzichtige export-politiek. Zouden we niet, zoo vraagt bij, kunnen overgaan tot invoering eener Paeht- commissiewet. Hij sprak schamper van „al die vereenigingen en commissies," waarnaast dan weer de commissie van bijstand en waar men van hel kastje naar den muur wordt gestuurd. Ook wij gelooven, dat er veel waars is in de opmerkingen van den heer Sannes, maar bet is ook voor de regee ring niet gemakkelijk in het steeds meer zich ontwikkelend staatssocialisme een weg te betreden, die het allen naar den zin maakt, en bet geeft na tuurlijk vooral den heer Sannes en zijn partijgenooten een harde noot te kraken, wanneer de verwezenlijking huuner idealen in de praktijk voor de meesten zoo weinig begeerlijk blijkt. In de avondvergadering werd de Indische begrootiug voortgezet. De minister verklaarde dat onderzeebooten voorsbands nog niet in Iudië kun nen worden gebouwd, ook de vol tooiing der kruisers kan nog lang duren. De beer Biehon [(O.C.H.) ontried voor- ui tloopen op de keuze van een Marine- bas is. De voorzitter verklaarde echter in elk geval de voorzieningen in de haven van Soerabaja noodig, onafliank elijk van de vraag of bet tegenwoordi ge of West-Javaausche steunpunt als vloot- basis zal worden aangenomen. De beer Gerhard (S.D.A.P.) wilde e en algemeen alcoholverbod voor de inlanders en daarmee gelijkgesteiden. Minister Pleyte raadde aan te. wachten tot de volksraad voor bet eerst bijeen komt en die daarover zich kan uiten. De beer Gerhard wilde toch niet een tweede Stolypin worden en de plak hanteeren tegenover den volksraad. Donderdag wordt over de motie gestemd. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van L.,N. en H., gezien art. 1 van de wet van 23 Febru ari 1918, Staatsblad no. 133heeft goedgevonden vast te stellen de navol gende regeling voor het A. Slachtverbod.. I. Het slachten van runderen en van schapen is verboden. H. Het slachten van varkens is ver boden, III. (1) Van het verbod onder 1 ge steld, wordt bij dezen, met uitzondering van voor kennelijk dragende dieren, algemeene ontheffing verleend onder de volgende voorwaarden: a. dat ten aanzien van iedere slachting nauwkeurig zal worden gehandeld overeenkomstig te dien aanzien wordt geschreven in de „Distributieregeling van vet) afkomstig van geslachte die ren". b. dat alle vet en vetafval, uit iedere 'slachting verkrijgbaar, op vakkundige wijze wordt afgescheiden en daarmede wordt gehandeld overeenkomstig het geen te dien aanzien wordt voorge schreven in de „Distributieregeling van vet afkomstig van geslachte diereu". (2). De Minister van L., N. en H. behoudt zich het recht voor de alge meene ontheffing, in het eerste lid van dit artikel verleend, in te trekken ten aanzien vaD bepaaldelijk door hem aan te wijzen personen. IV. Van het verbod onder I en II wordt bij dezen algemeene ontheffing verleend voor het geval van noodslach- tingen, mits te dien aanzien bestaaude wettelijke voorschritten worden in acht genomen en voorts aan de voorwaar den onder lila en b wordt voldaan. De eigenaars van de uit nood geslachte dieren zijn verplicht op eerste aanvrage het vleesch dezer dieren af te leveren voor de gemeentelijke distributie tegen den prijs, vastgesteld door taxateurs welke door den burgemeester worden benoemd. V. (1). Van het verbod onder II gesteld wordt bij dezen onder de voorwaarden genoemd sub Ilia en Mb algemeene ontheffing verleend voor zoover betreft de slachting van die varkens, welke aan of ten behoeve van een gemeente zijn geleverd, om in die gemeente te worden gedistribueerd. VI. Van het verbod onder II ge steld kan voorts ontheffing worden verleend door den Voorzitter van de Rijkscommissie van Toezicht op de Vleesebvereenigingaan zulk een ont heffing kunnen door dien voorzitter voorwaarden worden verbonden. VII. (1). De voorzitter van de R. C. v. T. op de Vleeschvereeniging zal van het onder II gestelde verbod ont heffing verleenen voor het slachten vau eigen gemeste varkens voor eigen ge bruik (huisslachtingen) voor zoover deze in overeenstemming zijn met de normale gebruiken, welke in dit ver band staan aan zoodanige ontheffingen kunnen de voorwaarden worden ver bonden, welke met die gebruiken in overeenstemming zijn. De volgende bepalingen zijn ten deze voorts van toepassing VIII. (1). Zij, die meenen voor een ontheffing als onder VII bedoeld iu aanmerking te komen, doen daarvan reeds thans opgave aan den voorzitter van de R. C. v. T. op de Vleesch vereeniging onder opgave van bet aan tal varkens, dat zij in den loop vaD de eerstvolgende twaalf maanden in buisslachtingen wenschen te slachten. (2). De genoemde voorzitter is be voegd aan verzoeker Dadere inlichtin gen te vragen, welke inlichtingen nauwkeurig en in overeenstemming met de waarheid moeten worden ver strekt. IX. (1). Zoo spoedig mogelijk zendt genoemde voorzitter aan iederen ver zoeker bericht voor welk aantal varkens hij te zijner tijd, zeer bijzondere en thans niet te voorziene omstandighe den voorbehouden, kan rekenen ont heffing van het slachtsverbod te zullen verkrijgen. (2). Afschrift van zoodanige mede- deeling wordt door dien voorzitter ge zonden aan den burgemeester van de plaats van inwoning van verzoeker en aan den directeur van het vetdistribu- tiebureau. X. (1). Ongeacht het feit, dat een verzoeker in) het bezit is van een bericht, als onder IX bedoeld, zal hij niet tot slachting van een of meer zijner varkens mogen overgaan, alvorens voor ieder varken door hem een ont heffing als bedoeld onder VII en VIII aan den voorzitter der R. C. v. T. op de Vleeschvereeniging is gevraagd en van den voorzitter is verkregen. Bij de indiening van daartoe strekkende verzoeken moet verzoeker vermelden of de slachting in zijn huis dan wel elders, en zoo ja, waar ze zal plaats vinden. (2). Van de verleende ontheffing zendt de genoemde voorzitter terstond afschrif ten aan den burgemeester van de ge meente van inwoning van den verzoe ker en aan den directeur van het Vet- distributiebureau. B. Distributieregeling voor vet van geslachte dieren. Art. 1. (1). Er wordt opgericht een Vetdistributiebureau (na te noemen V. D. B.) hetwelk is gevestigd te 's Gra» venhage. (2). De Directeur van het V. D. B. wordt door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Haudel benoemd en ontslagen. .(3). Aan hel V. D, B. wordt een Commissie van Advies voor vet toege voegd, waarvan de leden worden be noemd en ontslagen door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. Art. 2. Hij, die gebruik maakt van de algemeene ontheffing van het slacht verbod, gegeven in artt. Ill en IV van de beschikking van 2 Maart 1918, no. 81, Afd. Crisiszaken, Bureau A. Z. is gebonden aan het nakomen van de voorschriften der volgeude artikelen. Art. 3. Ieder, die een rund, schaap of varken slacht of doet slachten, is verplicht daarvan te voren mededeeling te doen aan den burgemeester van de gemeente, waar die slachting zal plaats vindendie mededeeling behoort te geschieden in overeenstemming met hetgeen te dien aanzien door dien burgemeester zal worden voorgeschre ven. Art. 4. (1). Al het vet en de vetafval, die uit een slachting verkrijgbaar is, moet vakkundig worden afgescheiden. (2). Vet en vetafval als in het eerste lid van dit artikel bedoeld, moet zonder eenige beperking worden afgeleverd overeenkomstig de ter zake door den burgemeester van de gemeente van slachting te geven aanwijzingen. (3). De voorschriften van dit artikel zijn niet van toepassing op huisslach tingen, voor welke door den Voorzitter der R. C. T. op de Vleeschvereeniging ontheffing van het slachtverbod is verleend. Art. 5. De aanwijzingen, door den burgemeester ingevolge het bepaalde in het 2e lid van het voorgaande artikel te geven, worden hem door het V. D. B. namens den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel verstrekt. Aït. 6. Voor zoover de aanwijzin gen van het V. D. B. ertoe strekken vet en vetafval te doen uitsmelten, wordt aan de productie dier smelting de bestemming gegeven, welke door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel wordt bepaald. Art. 7. (1). De afgevers van het ruwe vet en vetafval en de daaruit verkregen producten dienen hunne rekening in aan het adres en op de wijze, als door het V. D. B. te bepalen. (2) Het ruwe vet en vetafval wordt berekend op het bij afzending ten ge noegen van het V. D. B. vastgestelde ntto-gewicht, en geleverd franco aan gewezen plaats van bestemmingde emballage is door ontvanger -franco terug te zenden. Aït. 8. Het uitgesmolten eetbare vet wordt berekend op het netto ge wicht bij aflevering ten genoegen van het V. D. B. vastgesteldhet wordt door afzender ongefrankeerd verzonden in vaten, die tijdig en franco door de aangewezen ontvangers ter vulling worden geleverd. Art. 9 (1) De prijzen, waartoe het ruwe vet en vetafval en het uitgesmolten eetbare vet te leveren zijn, worden door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel vastgesteld. (2) De prijzen van uitgesmolten eetbaar vet aan ontvangers in rekening te brengen door het V. D. B., zullen worden verhoogd met een bedrag ter dekking van administratiekosten. Art. 10. Zij, aan wier adres of voor wier rekening vet of een daaiuit ver kregen product verzonden werd, zijn verplicht tot onmiddellijke betaling van het geleverde, mits de juistheid der vordering naar het oordeel van het V. D. B. vaststaat. Art. 11 (1) Het V. D. B. is bevoegd voor al datgene wat verband houdt met de uitvoering van deze regeling modellen en formulieren vast te stellen. (2) Een ieder is verplicht de door het V. D. B, vastgestelde modellen en formulieren nauwkeurig te volgen en zich te gedragen naar de daarop voor komende aanwijzingen. C. Maximumprijzen rundvet. Prijzen, tegen welke ruw vet en vet afval van slachtingen afkomstig, ten hoogste zullen moeten worden afgele verd overeenkomstig de bepalingen van bovengenoemde distrihutievegeling alles per K.G. slagen incl. niervet beneden 15 K.G. f 0,80 van 15— 30 K.G. f 1,10 boven 30 K.G. f 1,40vet van met zoete melk gemeste kalveren f 1,40 scha penvet f 0,80 varkensvet f 1,alle afvalvet en brokken f 0,50. Goes, 5 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. d. BOUT, 1. B. De Burgemeester van Goes maakt namens den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel bekend, dat is of wordt inbezitgenomen alle inlandsch geel mosterdzaad van den oogst 1917 en van vroegere oogstendat in elke provincie de Regeerings-Commissaris voor de Rijksgraanverzameling belast is met de inbezitneming en verzame ling van genoemd productdat bij belanghebbenden met nadruk er op wijst, dat bet verbruik of de aflevering van dit product aan andere personen dan bedoelde Regeerings Commissaris sen, voor ben de meest ernstige gevolgen na zich zou kunnen sleepen en zij zich blootstellen aan strafrechterlijke ver- volging. Goes, den 5 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. d. BOUT, I. B. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributiewet 1916 en artikel 1 van de wet van 1 September 1917 (Staatsblad no. 578), beeft goedgevon den te bepalen Artikel I. De aflevering en het vervoer van inlandsch geel mosterdzaad is verboden. Artikel II. Het verbod gesteld iu artikel I geldt niet a. voor partijen inlandsch gi mosterdzaad", geadresseerd aan een Re geerings Commissaris belast met de Rij ksgraan verzameling b. voor partijen inlandsch geel mosterdzaad, waarvan het vervoer is gedekt door een vervoerbewijs, afge geven door een Regeerings-Commissaris belast met de Rijksgraanverzameling. Goes, den 5 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. o. BOUT, 1. B. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, INliiverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributiewet 1916, heeft goed gevonden vast te stellen de navolgende I maximumprijzen voor zeeppoeder Groothandelprijs f 16,per 100 pak van 250 gram netto. Tusschenhaudelprijs f 18,50 per 100 pak van 250 gram netto. Beide franco station van bestemming, spoor, boot of plaats van het veer, inclusief verpakking, betaling a contant, zonder korting. Kleinhandelprijs f 0,22 per pakje van 250 gram netto. Goes, den 5 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. D. BOUT, 1. B. Verbod tot verkoop en afleve ring van Magnesium Sulfaat (bltterzout). De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributiewet 1916; heeft goed gevonden te bepalen le. dat de verkoop en aflevering van magnesium sulfaat (bitterzout) ver boden is 2e. dat het verbod sub 1 gesteld niet van toepassing is op verkoop en aflevering 'van glauberzout, bestemd voor geneeskundige doeleinden aan apotheken, drogisten, doctoren en vee artsen, voor zoover de verkoop en aflevering plaats vindt bij hoeveelheden van niet meer dan 5 K.G. Het verbod sub 1 gesteld is niet van toepassing op rechtstreek sche leve ring door importeurs en fabrikanten, en textiel- en papierfabrieken. Van het verbod sub 1 gesteld kan ontheffing worden verleend door de Afd. Crisiszaken, Bureau Nijverheid van Zijn Departement. Goes, 5 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. d. BOUT, l.B. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van L., N. en H., heeft goedgevonden te bepalen dat tu8schen 6 en 31 Maart 1918 op de Rijks-petroleumdistributiekaart kan worden verstrekt een hoeveelheid van 2 Liter petroleum, tegen inlevering van de kaart met de daaraan nog ge hechte bons, nos. 10, 11 en 12. Goes, 5 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. p. BOUT, l.B. Burgemeester en Wethouders der gemeente Goes brengen ter openbare kennis, dat de bijgewerkte alphabe- tische lijst van de in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaren van paarden, bedoeld bij artikel 17 van het Koninklijk Besluit d.d. 16 December 1902 (St.bl. no. 222), op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is Goes, 5 Maart 1918. Burgemeester en Wethouders van Goes, D. D. v. d. BOUT, 1. B. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de gelegenheid om ook dit jaar met Lnndssteun te worden opgeleid voor de onder- volgende betrekkingen bij den INDISCHE N DIENST. Ambtenaar voor Chineesclie Zaken. Ambtenaar voer de beoefening van de Indische talen. Rechterlijk ambtenaar. Houtvester Administratief ambtenaar bij het Binnenlandse!) Bestuur. Gezaghebber bij het Binnenlandsch Bestnur. Civiel-Ingenieur. Mijn-Ingenieur. Bouwkundig-Ingenieur. Technoloog. Arts. Veearts. Adspirant-veriftcateur b(j de In- en Uitvoer eu accijnzen. Commies bij den Post- T. en T. dienst. Hoofdonderwijzer. Derde Stuurman Gouv. Marine. Voor het verkrijgen van nadere inlichtingen wende* men zich tot de 9de Afd. (Personeele Zaken, Burgert, dienst) van het Ministerie v. Koloniën. ^Telegram-adres: HQLCREBANK. - Telefoon H 6710^

Goessche Courant | 1918 | | pagina 3