DISTRIBUTIE. Soirée 3 Januari 1018, LA INBOEDEL, Provincie-nieuw». en Verpachting-en. "ADVERTED TIEN. Maandag 21 Jannari 1918, Bouw- en Weilanden, Woensdag 23 Jan. 1918, een WERKSTER, een nette Dienstbode een DIENSTBODE EEN MEID, 2e. van hem, bedoeld in art. 12, eerste lid, onder 2e a. zoo hij woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente zijner woonplaats; b. zoo hij woonplaats heeft in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam 0. zoo hij woonplaats heeft in het Koninkrijk België, in de gemeente Rotterdam. 3e. A. van hem bedoeld in art. 12, eerste lid, onder 3e., indien hij min derjarig is a. zoo zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd b. zoo hij in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft of zoo zijn voogd niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij zelf woonplaats heeft; B. van hem, bedoeld in art. 12, eerste lid, onder 3e, indien hij meer derjarig is in de gemeente waar hij woonplaats heeft. 2. De in het vorig lid als plaats van inschrijving aangewezen gemeente is die, waar de woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18e levensjaar vol bracht. Ten aanzien van hem, Wiens inschrijving te Amsterdam of te Rotter dam moet geschieden wegens woonplaats onderscheidenlijk in het Duitsche Rijk of in hfft Koninkrijk België, wordt de gemeeDte, waar de inschrijving moet plaats hebben, bepaald naar het Rijk, waar de woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18e levensjaar volbracht. Artikel 15. 1. Hij, die volgens art. 12 moet worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe aan te geven bij den burgemeester der gemeente, waar de inschrijving moet geschieden. 2. Indien hij ongesteld of afwezig is, rust de verplichting tot het doen van de aangifte a. indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd, mits de vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, of indien de voogdij is opgedragen aan eene rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging, aan eene stichting of aan eene instelling van weldadigheid op de bestuurders b. indien het een meerderjarige betreft, die onder curateele staat, op zijn curator. S. De minderjarige, die in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft, of wiens vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, is, behoudens het bepaalde in het volgend lid, steeds zelf tot het doen van de aangifte verplicht. 4. Hij, die is opgenomen in een der in art. 16 vermelde gestichten en inrichtingen of behoort tot de in het tweede lid van genoemd artikel bedoelde personen dan wel in dienst is bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, behoeft niet ter inschrijving te worden aangegeven. 5. De aangifte geschiedt in de maand Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18de levensjaar volbracht. 6. Voor hem of haar, die tot het doen van de aangifte verplicht is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemachtigd. Artikel 16. 1. De bestuurders van krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- en blinden- gestichten, van gevangenissen, van rijkswerkinrichtingen, van rijksopvoedings gestichten en van tuchtscholen zenden jaarlijks vóór 10 Januari eene opgave, ingericht in den door Ons te bepalen vorm, vait de daarin opgenomen manne lijke personen, die alsdan voor de militie moeten worden ingeschreven, aan Onzen commissaris in de provincie, binnen welke de inschrijving moet plaats hebben. 2. Ten aanzien van de mannelijke personen, die ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strafrecht ter beschikking van de Regeering zijn gesteld en niet in een Rijksopvoedingsgesticht zijn opgenomen, geschiedt gelijke opgave vanwege Onzen Minister van Justitie. 3. De inschrijving van de in het eerste en het tweede lid bedoelde personen, zoomede van die, welke in dienst zijn bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, geschiedt overeenkomstig door Ons te geven voorschriften. Art. 17. 1. Voor de militie worden ook iugeschreven of wordt opnieuw ingeschreven le. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht en voor het intreden van het 2lste levensjaar zijne woonplaats "binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft en wiens vader, moeder of voogd niets reeds in een dier rijken woonplaats had 2e. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die niet in een der genoemde Rijken woonplaats heeft, doch wiens vader, moeder of voogd na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18de levensjaar volbracht, en voor het intreden van diens 21ste levensjaar zijne of haar woonplaats binnen een dier Rijken gevestigd heeft 3e. ieder mannelijk minderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18e levensjaar volbracht, en voor het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij of zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft; 4e. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór bet intreden van het 21ste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft; 5e. ieder mannelijk meerderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dal, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft 6e. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgen op dat, wanneer hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van heiHLLste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden in den zin van art. 12, tweede lid 7e. hij, die vóór het intreden van het 2lste levensjaar ophoudt teverkeeren in een der gevallen, bedoeld in art. 13, indien hij overigens, hetzij volgens art. 12, hetzij volgens het hiervoren onder le.6e. bepaalde ingeschreven zou moeten worden. 2. Met betrekking tot het bepaalde onder le6e gelden art. 12, laatste lid en art. 13. 3. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving, of de inschrijving opnieuw, moet geschieden, geldt art. 14, eerste lid, met dien verstande, dat de piaais van inschrijving wordt bepaald naar de gemeente of het Rijk, waar de woonplaats gevestigd is of was op den dag, waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt in een der in het eerste lid van dit artikel omschreven gevallen. 4. Ten aanzien van de aangifte of opgave ter inschrijving, of ter inschrij ving opnieuw, gelden de artt. 15 en 16, met dien verstande, dat de aangifte geschiedt binnen dertig en de opgave binnen tien dagen na den dag, waarop de in te schrijven personen of zijn vader, moeder of voogd is geraakt, in een der in het eerste lid van dit artikel omschreven gevallen. Artikel 102, 1. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden wordt gestraftle. de in art. 15, eerste of tweede lid bedoelde personen of diegene der in laatstgenoemd lid bedoelde bestuur ders, die niet voldoet aan eene hem bij dat artikel of bij artikel 17, vierde lid opgelegde verplichting2e. de ingeschrevene, die niet voldoet aan eene verplichting krachtens art. 59, eerste of derde lid of krachtens art. 46, tweede lid, eersten volzin of derde lid op hem rustende. 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden wordt gestraft hij, die opzettelijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. De bijzondere aandacht wordt er op gevestigd, dat bij de in art. 15 ver melde aangifte ter inschrijving gelegenheid bestaat om op te geven de reden van vrijstelling, die de in te schrijven persoon vermoedelijk zal kunnen doen gelden. Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moeder of voogd heeft zulks betrekking op minderjarigen en strekt de uitdrukking „vader" voor het geval, dat de vader de ouderlijke macht of de voogdij uitoefentde uitdrukking „moeder" voor het geval, dat de moeder de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent; en de uitdrukking „voogd" voor het geval, dat over den minderjarige voogdij wordt uitgeoefend door een ander dan den vader of de moeder. De uitdrukking „curator" heeft betrekking op meerderjarigen en strekt voor het geval, dat dezen onder curateele staan. Waar in het bovenstaande sprake is van woonplaats, wordt ten aanzien van hen, die geen vrijwillige woonplaats hebben, daaronder verstaan de plaats, waar zij werkelijk wonen, en, zoo deze ontbreekt, de plaats van. verblijf. Voor het doen van de aangifte ter inschrijving, die moet plaats hebben tusschen l en 31 Januari a.s., zal meer bepaald gelegenheid worden gegeven ter Gemeente-Secretarie op Donderdag 17 Jan aar! 1918, des voormiddags van 9 tot 12 nnr. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gemeente-secretarie te vervoegen. GOES, den 29 December 1917. De Burgemeester voornoemd, D. D. VAN DEN BOUT 1. B. De Burgemeester van Goes maakt bekend dat In verband met de „Gem. Centrale Keuken" te Goes de Aardappelen voortaan aLletit verkrijgbaar zijn op de vroegere Aerdassjieieoi- bunlsoekjec. Deze kunnen a.St. Vrijdag 4 Januari worden afgehaald aan het Gem. Distributie-Bureau, tusschen v.m. iO-i uur en 25 uur n.m. Aanvullingsboekjes 5 cent. De Burgemeester voornoemd, D. D. VAN DEN BOüT, l.B. Colijneplaat. Maandagmorgen had de vrouw van AG. alhier hat onge luk door da gladheid uit te glijden, waardoor se soodanig kwam ts vallen, dat se een polo brak. De salarisverordenlng voor on. derwjzers te Kata le voor de tweede maal door Gedeputeerde Staten nlat goedgekeurd. De landbouwersknsoht S. 8. had op da hofstede van den landbouwer IsraSl alhier het ongeluk met de lin kerhand in esn peemolen te geraken, waardoor 's eerste lid van don wijs vinger werd afgesneden. Verknopingen Januari, 4 Colijnsplatt, hotstede Kat», Pilaar. 9 Kruiuingên, woonhuizen en erven en schuur. Schram. 9 'iH, Hendrikskinderen, olmeboomen. 9 Goes, houtwaren, Hollmann en Verhoek, 10 Ierseke, woenhulien en erren, Pilaar. 10 Hoedekenskerke, woon- en winkel- huizen en mboedel, rf d. Kleet, 16 Goes, vendutie, Hollmann en Verhoek. 16 Kapelle, woonhuis en luin, Hu vers. 17 Krabbendijke, bouwland, Schram, si Wifisenkerke, hofstede, bouw- en wei land, Hioolan en Markusse. 23 Wiisenkerke, inspan, Hioolen en Mar kusse. Goes, winkelhuis en woonhuizen met erven, Pilaar. Baarsdorp, inspan, Pilaar, Schort, bouw- cn wellanden, Pilaar. Waterg-etijeo voor Ierseke M arktberichten. GOESj 2 Januari 1918. Eleien per 100 stuks 15,— a Boter per K.G. - 3,— a Middenprijs eieren per 25 stuks 13,75 idem boter 1 1,50 per halve kilo. Eieren aan particulieren verkocht voor fo,per 25 stuks. Boter idem 11,60 per 7« kilo Aanvoer boter 80 pondeieren 100 stuks. Eieren ver koop. Onderaideellng Zuid-Beveland V. P, N. Aangevoerde eieren 342 stuks. Prijs f 15,10 oer ïoo stuks Telegranscfa Vfc eerbericM Hoogste barometerstand 76^,8 te VllaelngeB. Laagste barometerstand 740 in oost-Duitschl&nd. Verwachting tot den avond van 3 dezermatige tot krachtige, tJdelSk afnemende noordelijke tot westelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelijk weinig of geen neerslag, kans op nachtvorst vooral In hst oosten, overdag toenemende dooi. Nieuwjaarsgroet aan familie, vrien den, bekenden en begunstigers door J. KOPMEL8 Jlsn.j mr. Timmerman, Waarde. Heden overleed, in do hope des Eeuwigen Levens, la het Gast huis te Middelburg, oase innig geliefde echtgenoot en vader, de hs®r JACOB VISSER, in den ouderdom van 46 jaar. Goes, 26 Dec. 1917. Wed. J. VISSER—Duvbkot, ca Kinderen. Eenige en algtmeeno kennisgeving. Heden overlssd, in de hope dea eeuwigen levens, oase ga- liefde broeder en swagsr, da haar JACOB VISSEB, In de», ouderdom van 46 jaar. E. HOFSTEEVissssk. A, VISSER. P. H. EOPSTBR. Goes, 26 December 1917. Eeltige en algemeeno kennisgeving. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 3 Jan. 6.42 7.— 0 26 4 7.13 7.35 0 34 0 59 6 7 51 817 112 141 6 8.34 914 2.02 2 32 7 9.31 10.17 3 3 34 8 10 46 1135 4.07 4 43 9 12.— 5.16 5 57 Heden overleed ssaeht en kalm ia sjjn Hot en Heiland, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, da heer KORNBLIS DOMINICUS, Weduwnaar van Cath« Rottier, in den gezagenden ouderdom vast 84 jaar en 9 maanden. Battendjjke ADRa. BURGER—Dominicd3. B. BURGER. Wemsldingei L. DOMINICUS. Ma. DOMINICUS—Dhkkbb. F. DOMINICUS. E. DOMINICU8—bruijnzhbl. JOHa. DOMINICUS. Schiedam J. K. DOMINICUS. A. J. M. DOMINICUS—Qabeu, Wemeldinget J. A. DOMINICUS Wemeldiage, 25 December 1917. Algemeenn kennisgeving. Da heer W. P, K. LENSHOEK fee tuigt,met wedorkoerigea geinkwesseb, zijn dank voor da blfjken van belang stelling, op 1 dezer ontvangen. Kloetinge, 2 Jan. 1918. Da Heer en Mevr. LUCASS 55 betui gen,met wederkeerde gtlakwenschen, hunnen dank voer da blijken vin bsiangstalling op 1 dezer ontvangen Goes, 2 Januari 1918. Da Heer en Mevrouw DEKKER Vbktbhgt betuigen, met wederkseri- gen gelukwensch, hun d&ttk voor de de wisseling des jaars ontvangen blijken van belangstelling. Goes, 2 Jan. 1918. Wedcrkeerig heil en zegen tocge- weEOcht aan familie, vrienden cn bakenden. A. M. 8TEKETBE Baarland. en Echtgenoote. R H B.3. Bond Boes. Zie aanplakbiljetten. De Notarissen W. HIOOLEN, te Middelburg, en H. M, MARKUSSE, ta Kortger.e, z{ju voornemens op des namiddags 1 uur, in het café ,de Koon", te Witsekerke, voor do Wed. en Erven van wQlen den heer P. C. Meulcnberg, in het openbaar te verkoopen de door genoemden overledene be woond geweest zjnde te Witsekerke, in den Wissekerkepol- der, aan den Moolweg, met de daarbQ bchoorecde uitmuntende in de Wiesekerke- en Mariapolders, te zsman groot 7 Hectares 59 Aren 60 Centiaren of 18 Gem. 67 Roeden. Breeder omschreven bij notltlën met verdere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van Notaris MARKUSSE voornoemd. De notarissen W. HIOOLEN te Mid delburg en H. M. MARKUSSE te Kortgene zijn voornemens op des voormiddags half 10 uur, voor de wad. ec erven van wijlen dam heer P. C. Muujenberg op de door dezen bewoond geweest zjnde hofdstede in den Wissekerkepoldergem. Witsekerke, het openbaar te verkoopen den geheelen bestaande o.m. uit: 1 bruine Merrie, oud 9 jaar, (veu- lendragend), 1 vos-Merrie, oud 10 j,aar (veulendragend), 2 vos-bles- Merrieveulens, 1 bonte Koe, 1 éénjarige Vaars, 1 stier-kalf, 1 Vaars-kalf, een ll/3 jarige jStier, 2 Varkens, Kippen en Eenden, Pee molen, Stroomolen, Windmolen, 'la in een Aardappelsproeier, Hand- wiedmachine, Boerenwagen, Kipkar, Landkar, 2 Ploegen, 4 Eggen in soort, Sleper, ijzeren Rolblok, Tent wagen met éénpaardstuig, Rijtuig lantaarns, Harnassement, Graan- zeven, V2 Hectoliter, Vleeschblok, lange Ladder, Trap, Bascule met Gewichten, Meelkist, Schoppen, Rieken, Vorken, Aardappelzeel, Kiaverruiters, Zeis, IJzerwerk, Zwin gen, Waterbak met goot, Kippen hok met toebehooren, Konijnenhok, Hekken, Brandhout, partij onge- dorschen Tarwe in stapel, Hooi en Strooi, Aardappelen, Mest in den mestput. Voorts d an keurig enderheuden bestaande o.m. lit: Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, Pendules met Coupes, Naai machine met Tafel, Barometer, Lampen, 2 Vulkachels, Tegelplaat, Keukenkachel, Lips-Brandkast, hou ten en ijzeren Ledikanten, Wasch- tafel, Kapokbed met toebehooren, Matrassen, Tapijt, Vloerkleeden, Matten, Vloerzeil, Glas en Aarde werk, Bloempotten, Kleerkist, Spek kast, Spekrek, Boterbak, Inmaak- potten, Wascbgerei, Fiets en wat meer zal worden gepresenteerd. Verhoep van paarden on hoornvee te 12 uur preelee, onmiddellijk daarna verhoop van den inboedel. Betaaldag 30 November 1918, bult ten Noord Bevelend wonende koopirz en onbekende hoopers betalen eontant. Onkosten 8 pCt., contant 6 pCt. Geen stalling1, wel bergplaats voor fietsen, muziek verboden. Gevraagd tegen 1 Februari voor 's Zaterdags, en tegen 1 Mei of eerder door mevr. CON8TANDSE, Kade Goes, Met Mei a.s. gevraagd bjj J. DE JONGE, Land bouwer 's Beer Abtskerke. Gevtaagd tegen Mei wegens huwelijk der tegenwoordige, bij J- J. VAN LIERE, landbouwer, Wolf aartsdijk.

Goessche Courant | 1918 | | pagina 3