EenfOË-iMiflis, LEVER PASTEI NET BURGERMEISJE, Gemeente -Publication. RIJST. VERVOER AFVAL LANDBOUWGEWASSEN. Prijzen der Haring en Bokking. Belasting op de honden IJZER en STAAL. ADYERTENTIEN. OPENBARE VERK00PIN6 VRIJDAG n DECEMBER 1917, met Schuur, Erf en Tuin, HAAGSCHE WINKEL mostan conatateeren. De dame was 21 jaar on alt Tiet afkomstig. Inbreken gevat. Een decor naak ten hebben twee agenten eau dear open gevonden van da fabriek Ivor- mica aan da Wtllemakade te Sckiodam. Terwijl een kantoorbediende dar firma een sleutel haalde om da deur te sluiten, zagen de agenten drie man nen bezig met aan valsehun sleutel da deur van het naastgelegen kantoor te openau. Een der mannen werd ge grepen, de beide anderen werden later van hnis gehaald. Z|j bleken ook do daders te zij a van een inbraak bjj de fi ma van Woerkom, aveneons aan da Willemskada en worden ver dacht van eaa onlangs gepleegd™ diefstal bjj de firma Gebr, Mejar aan da Nleuwehavec. Een krankzinnige. De politie te Bellen zou Vrijdagmorgen als ver dacht van verkrachting en mishande ling In arrest nemen den arbeider H. T. ta Llsvinge bj| Bellen. Dose had zijn woning afgesloten en teen de politie trachtte ze los Se breken, begon h5 te schieten. Do burgemeester van Ballen kwam ter plaatse en gelastte de woning open te breken. Men vond den man badende in zfjn bloeddoor vrees had h$ zich twee kogels ln 't hoofd geschoten, doch do geneesheer, dr. Doornbos, constateerde, dat er geen onmiddellijk levensgevaar bestond. T. is door de politie daarna overgebracht naar 't ziekenhuis ts Assen. Afloop Aanbesteding-en en Verkoopingen. Kruinlngen. Vrijdag j.l. werd ten overstaan van de notarissen M. C. Schram te Kruinlngen en E. Dnbost te Brussel ten verzoeke van den eigenaar verkocht een hotstede gele gen ln den .verloren hoek" alhier in peroeelen. Koopera werden van per ceel 1—8, Job. Kola Mz. voor f2645, :rc. 9—13, S. Kostenso voor f2645, pere. 14, Gebr. Sinke voor f 2850, pare. 15, Joh. A. W. Swart voor f 2560, porc. 16, Schram, Teteriagen, voor f 3225, pere. 17 en 18, A. Dek Jz. voor f 2160, pere. 19 en 20, P. J. Lin- denbergh voor f2810. Alles per H.A. Gelijneplaat. Door het Gemeente bestuur van Ooljor.plaat worden Za terdag, ten overstaan van den notaris H. M. Markur.se te Kortgane, verkocht 42 kastanjeboomcnherevens aanlge olmen en populieren, samen ruim 50 stuks. De opbrengst was f660,50-, waarbij komen 10% onkosten en fl voor 't rooien per boom. Uit de tabel- achilge hoogs prezen, die warden besteed, blijkt wei welk gebrek aan brandstof hier heescht. Burgerlijke Stand van Goes. Van 30 Nov.—3 Dee. 1917. Geboren: 30, Jan Msrlnus, v. Dirk Marinus Olivier en Catharina Mondesi. Huw. afk.Arend de Haan, 43 j., wedr. van Suzanna Keljnun, te Noorde loos en Janna de Waard, 42 j., wed. van Marious Johannes Cnveljé, to Noordeloos, onlangs te Goes. P L I T S E. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan hst politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de voorwerpen, die ln de maand Novem ber 1917 gevonden zijn, als volgt Een gedeelte van een zwart bont, drie portemonnaies met geld, een band van een mantel, een heerenpet, een nikkel armbandje, een boodschap- mandje, een knipmes, een gulden vijf en twintig cent, drie sleutels, een gouden armband, een paar beenkappen en een klndersciioentje. Goes l December 1917. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. V erkdopingen en Verpachtingen. December. 6 Ovezand, smederij met woonhuis, erf en tuin, Van der Kloes. 7 Kruiningen, boomen, Schram. 7 's Graveapolder, canadaboomen, Pilaar. 7 Kloetinge, populieren en klein hout, Huvers. H G«es, boomen, Van Campen. 13 Kapelle, canadaboomen, Huvers. 13 Zierikzee. Merrieveulens. Bierman. 13 lerseke, woonhuis, erf en inboedel, Van Dissel. 22 Borsele, woonhuis en erf, Pilaar. 28 Rilland, winkelhuis en erf, Pilaar. Schore, bouw- en weilanden, Pilaar. Januari. 4 Colijnsplaat, hotstede Kats, Pilaar. Watergetijen voor lerseke (dia voor Wemaldioge kunnen ongeveer 5 minuten en voor Hansweert een half uur vroeger gerekend worden). Dagen. Hoogwater. Laagwmtor. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 4 Dec. 631 6.50 0.15 5 7.8 7.33 0 28 0 55 6 7 51 8 21 19 138 7 8.40 9 16 157 2 31 8 9 37 10.21 35 3 40 9 10 49 1131 4.15 4 49 10 12.— 5.24 5 52 POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van hier verzonden ge durende de 2e helft der maand November 1917. Brieven, Binnenland. Regeeringscommissaris voor de Rijksgraanverzaming, Hontcnisse. Briefkaarten, Binnenland. J. van Durenhorst, 's Gravenhage Mej, Thea Engels, Amsterdam Jan de Jonge, AmersfoortMej. Joh. Vredeveld, 's Gravenhage. Brieven, Buitenland. Dirk Verhaagen, Kalamazoo. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestel baarheid kunnen worden terugge geven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. Verbod afleievering en vervoer van ongeschild Eikenhout. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 8, 1ste lid, der Distributiewet 1916 en, voor zoover het na te stellen verbod van vervoer, artikel 1 sub b van de wet van 1 September 1917 Staatsblad no. 578 heeft goedgevonden te bepalen 1. Aflevering en vervoer van onge schild eikenhout waaronder ook te verstaan eikenbeg en eikenbeester is verboden. 2. Het in bet voorgaand lid ge stelde verbod is niet van toepassing op hout van grootere doorsnede dan 30 cM. 3. Van het voorgaande verbod kan onder daarbij te stellen voorwaarden, ontheffing wórden verleend door bet R.D.H.L. Goes, 30 November 1917. Burgemeester en Wethouders van Goes, D. I). v. d. BOUT, l.B. De Secretaris, G. A. HA JEN LUS. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, beeft goedgevonden af te voeren van de lijst van goederen, aangewezen krachtens artikel 1 der Distributiewet 1916, bet artikel Rijst. Ter toelichting zij opgemerkt, dat de hier te lande nog aanwezige voor raden niet van dien aard zyu, dat met distributie van het artikel op de ge wone wijze kan worden voortgegaan. Eene regeling is in voorbereiding om de nog aanwezige voorraden te doen strekken voor zieken en zwakken, welke doktersattest dit voedingsmiddel noodig hebben. Daarenboven zullen de verder nog beschikbare boeveelheden kunnen worden gebezigd om in perio den van groote schaarscbte aan andere voedingsmiddelen, als bijv. aan aard appelen, tijdelijk ter vervanging daarvan te dienen. Goes, 30 November 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. D. v. d. BOUT, l.B. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. VERVOER TE WATER VAN BRANDHOUT. Burgemeester eu Wethoudeis van Goes maken bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 1. 1 sub b, van de wet van 1 September 1917, Staatsblad no. 578 overwegende dat het in verband met gebrek aan seheepsruimte voor bet vervoer der meest noodzakelijke levens behoeften noodig is hier te lande het vervoer te water van andere artikelen te beperken. Heeft goedgevonden te bepalen le. Het vervoer van hout, met uit zondering van bezaagd timmerhout en van mijnhout bestemd voor de mijnen in LIMBURG is verboden. 2e. Het verbod onder lo. gesteld is niet van toepassing op vervoer per wagen, voortbewogen door menschelijke of dierlijke kracht. 3o. Van het verbod onder lo. gesteld kan in bijzondere gevallen ont heffing worden verleend, door of namens den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handeldaartoe strekkende ver zoeken zullen moeten worden gericht tot de Afdeeling Crisiszaken van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handelvoor zoover zoodanig ver zoek strekt tot vervoer van brandhout, zal het verzoek om ontheffing moeten zijn vergezeld van een schriftelijke verklaring van den Burgemeester van de gemeente van bestemming, inhou- deude dat in die gemeente dringend behoefte aan aanvoer van brandhout bestaat. 4e. Het verbod sub 1 gesteld is niet van toepassing op het hout, het welk reeds was geladen op den dag van afkondiging dezer beschikking. Goes, 30 November 1917. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, D. D. v. d. BOUT, 1. B. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributiewet 1916 en voor zoover na te stellen verbod het vervoer betreft, artikel I van de wet van 1 September 1917 (Staatsblad no. 578). Met intrekking van zijne be schikking van 12 October 1917, no. 22579/43, Rijksbureau voor de Distri butie van Graan eu Meel (Staatscourant no 240)heeft goedgevonden te bepalen Artikel I. Het is verboden, stof, kaf of uit- schoonsel uit granen, peulvruchten en handelsgewassen af te leveren, te ver voeren of te doen verroeren. Artikel II. Het verbod gesteld in artikel I geldt niet a. voor afleveringen of vervoer op last van den Regeringscommissaris, het Comité van Graanhandelaren te Rotter dam, de Commissie voor den Graanhandel te Amsterdam en de firma Van Stolk's Commissiehandel te Rotterdam. b. voor afleveringen of vervoer van partijen, die geadresseerd zijn aan een Regeeringscommissarie, de veevoeder fabriek „Zuid-Holland" te Schiedam of aan de firma Van Stolk's Commissie handel te Rotterdam c. voor afleveringen of vervoer van haverkaf, roggekaf, tarwekaf, vlaskaf, (vlasdoppen, bladkif eu bolkaf) en vlasscheven, die gedekt zijn door een vervoerbewijs, afgegeven door den Regeeringscommissaris voor de Rijks- graanverzameling in de provincie, waar het kaf of de vlasscheven zich bevinden. Artikel III. Tot het bekomen van een vervoer bewijs voor eene partij kaf of vlasscheven, als bedoeld in artikel II sub e, moet eene aanvrage, vergezeld van een monster vaD de te vervoeren partij, worden gericht tot den Regeeriugs- Commissaris voor de Rijksgraanver- zameiing, bedoeld in artikel II sub c. Het vervoerbewijs wordt slechts afgegeven voor partijen kaf en vlas scheven in onvermengden staat, waarin met name geen graan, lijnzaad of gehakt stroo aanwezig is. Artikel IV. Overeenkomstig artikel 8, 3e lid van de Distributiewet 1916 worden de volgende prijzen vastgesteld, waar tegen de in artikel II, sub c, genoemde afvalproducten ten hoogste mogen wor den te koop aangeboden of verkocht. De prijzen gelden per 1000 K.G. geleverd franco naaste spoorwegstation of groot vaarwater exclusief haal. Levering bij den producent haverkaff 60.— tarwekaff 60. roggekaff 60. vlaskaf (vlasdoppen, bladkaf en bolkaf) f 60. vlasschelvenf 30. Bij levering aan den consument mogen de hiergenoemde maximumprij zen worden verhoogd met ten hoogste f5.per 1000 K.G., vermeerderd met de zuivere spoor- of scheepsvracht en eventueel dekkleedenhuur (maximum dezer huur f 0.50 per 1000 K.G.) doch zonder eenige verdere verhooging voor staan- of liggelden of anderszins. Artikel V. Onder granen worden in deze rege ling verstaanwintertarwe, zomertarwe, spelt, winterrogge, zomerrogge, winter- gerst, zomergerst, haver, evene en boekweit. Onder peulvruchten worden in deze regeling verstaau veldboonen (wier-, ..paarden-, duiven-, schapen-, Waalsche), alle soorten groene erwten, inbegrepen gele erwten, alle soorten grauwe erwten, alle soorten bruine, gele en witte boonen. Onder handelsgewassen worden in deze regeling verstaankanariezaad, koolzaad, raapzaad, boterzaad, deder- zaad, blauw maanzaad en lijnzaad. Goes, 30 November 1917. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. u. BOUT, l.B. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden, onder intrekking van zijne beschikking van 18 Juli 1917, No. 58710, Afdeeling Handel, eu met wijziging van het terzake bepaalde bij zijne beschikking van 3 April 1917, No. 28600, Afdeeling Handel I. Ingevolge artikel 3 der Distributiewet 1916 vast te stellen de navolgende maximum-inkoopprijzen, door de gemeenten te besteden a. Engelsche bokking 4'/a cent per stuk b. Volle haring f 25.50 per ton van 750 stuks; c. Maatjesharing f 25.50 per ton van 750 stuks; d. Gemarriueerde hariug ó'/i cent per stuk e. Zuiderzee-bokking (bakkokking, zachte zonder staartvin) f 2.50 per tal van 200 stuks f. Zuiderzee-bokking (harde, zonder staartvin) f 3.25 per tal van 200 stuks II. Aan de gemeentebesturen in overweging te geven, onderstaande visch soorten te leveren tegen de daarbij vermelde prijzen, respectievelijk aan gros siersprijzen en detallisten Aan grossiers aEngelsche bokking f b. Volle haringf c. Maatjesharingf d. Gemarineerde haring f e. Zuiderzeebokking(bakbokking, zachte zon der staartvin) f 2.50 per tal van 200 stuks f. Zuiderzeebokking (harde zonder staart vin) f 3.25 per tal van 200 stuks. III. Ingevolge artikelen 2 en 8 der Distributiewet 1916 vast te stellen de navolgende maximumprijzen resp. in den groot-, tusschen- en kleinhandel. GroothandelTusschenhandelKleinhandel Aan detaillisten 4)/j cent per stuk f25.50 per ton van 750 stuks; f25.50 per ton van 750 stuks; 51/, cent per stuk f 3.per tal van 200 stuks f3.75 per tal van 200 stuks. a. Engelsche bokking b. Volle haring f 25.50 per ton van 750 st. c. Maatjesharing f 25.50 per ton van 750 st. d. Gemarineerde haring e. Zuiderzeebokking (bakbokking, zachte zon der staartvin) f 2.50 per tal van 200 stuks f. Zuiderzeebokking (harde zonder staart vin) f 3.25 per tal van 200 stuks. 4>/s cent p. stuk. 6 cent p. stuk 4 4 I ii ii 5'/s cent p. stuk. f 3.p. tal van 200 stuks. f3.75 p. tal van 200 stuks. 21/, I, ,i IV. Ingevolge artikel 5 der Distributiewet 1916 vast te stellen een maximm- kleinhandelprijs voor Volle- en Maatjesharing, schoongemaakt, al dan niet uitgesneden of gefilleerd, van 5'/s cents per stuk. V. Te bepalen, dat de sub I vastgestelde maximum-inkoopprijzen en de sub 111 vastgestelde maximum-groothandelprijzen voor Volle haring en Maatjesharing gelden per ton met een netto-viscbgewioht van 100 K.G., netto contant, fust inbegrepen. VI. Te bepalen, dat a. de sub I vastgestelde maximum-inkoopprijzen, met uitzondering van die voor gemarineerde haring, b. de sub II in overweging gegeven prijzen, met uitzondering van die voor gemarineerde haring en voor Zuiderzeebokking (zoowel zachte als harde), c. de sub III vastgestelde maximum- groothandelprijzen eu d. de sub III vastgestelde maximum-tusachenhandelprijs voor Engelsche bokking zijn te verstaan franco station van afzending. Goes, 30 November 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. D. v. d. BOUT, l.B. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Het 2e suppletoir kohier van de voor 1917, zooals het door den gemeenteraad in zijn vergadering van 29 November 1917 werd vastgesteld, is aan den Ontvanger ter invordering uitgereikt, welk kohier in afschrift gedurende eene maand ter secretarie voor een ieder ter lezing zal liggen, kunnende binnen een maand na de dag. teekening der aanslagbiljetten bezwaren tegen den aanslag op ongezegeld papier bij den gemeenteraad worden ingebracht. Goes, 30 November 1917. Burgemeester en Wethouders van Gpes, D. D. v. d. BOUT, l.B. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. De Burgemeester der gemeente Goes brengt ter kennis aan de ingezetenen, dat ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd een afdruk van de beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dd. 26 November 1917,houdende vaststelling eener beschikking betreffende aflevering van ijzer en staal uit voorraad. Goes, 30 November 1917. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. d. BOLT, 1. B. Aflevering en vervoer van Calcium Carbid. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien zijne beschikking van 1 October 1917, No 10221 b gewijzigd bij beschikking van 5 October 1917, No. 103001; heeft goedgevonden te bepalen dat het ver bod, gesteld sub 1, in de beschikking van 1 October 1917, No 10221 niet van toepassing is op het vervoer in of ten behoeve van den militairen dienst. Goes, 30 November] 1917. De Burgemeester voornoemd, D. D. v. p. BOUT, l.B. Onzen harteljken dank voor da veis blijken van deelneming en holp oca betoond, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Zwager en Oom DANIËL TOOLENS. Wed. D. TOOLENS— Van DC Vbidb. Kinderen, Behuwden Kleinkinderen. Biezellnge, 8 Deo. 1917. Hiermede betuig Ik mtJn oprechten en hartal|ken dank voor de zeer,vele bsw(Jzen van deelneming, zoo van hier ala van eldera ontvangen, b(J het voor mi) zoo zmarteljjk verllez mjner zeer geliefde en.onvergetelJke echtgenoote. Uit aller saam. J. ALMEKINDEBS. Kapalle, 3 Dec. 1917. Voor de vele blijken van belang- a'elling,ondervonden bij het overlijden van onze geliefde ichoonznater en tante MARIA VOGEL, wed. L. Bobhovf, betuigt de familie haren bartolSken dank. Uit aller naam, J. P. BOSHOF!1 Sb. OP dea namiddags te 2 uur te Rilland, in de herberg bfl Wed. Rottibb, ten overatazn van Notaria PILAAR te Goea, van: ingericht tot BAKKERIJ, te Rilland, groot 3 Aren 80 Cen. tiaron. Bewoond door Ph. C. Ehsblvaabt. Voor direct gevraagd om tijdatijk eon kleine huietiou- ding waar te nemen. Adres bureau dezer courant.

Goessche Courant | 1917 | | pagina 3