Korker Puncture Cure. 5 DBUMTll:* NEDERLAND 1914 pijpen ia (Mn, Mui en Barnsteen. St. Nicolaas ruime keuze TABAK, SIGAREN en CIGARETTEN. L. H. A. FRENKS. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand van Goes. telegrafisch W eerbericht, Gemeente -Pufelicatiën. YLEESCH WAREN. VARKENSVLEESCH. Maximumprijzen gedroogd Fruit. DISTRIBUTIE, Melk voor Zieken, Zwakken en Kinderen. WIJZIGING VERBOD VAN VERVOER ENZ. VAN PASMUNT. VERVOER BRONZEN NIKKELEN PASMUNT, Drogen van Fruit. adyërtentienr heüen ontvangen JOH. HARTHOORN, SOLIEDE AGIfêTEM op Zuid-Beveland gevraagd. kunnen reeds thans ter aflossing of ter inwisseling in 4% °/0 obligatiën worden ingeleverd ten kantore van Voor de ontvangen een Aanbevelend In het postkantoor. Aan het post kantoor aan de Charlotte de Bonrbon- straat te 'i Gravenhago kwam een jongetje een aangeteekenden brief halen. Bjj het overreiken van den brief werd de knaap weggeduwd door een tot dasver onbekenden man, die den aangsteekenden brief in ontvangst nam en er mede vluchtte. Da politie heett de zaak in ondersoek. Natuurschoon behouden. Men meldt uit HarderwijkIn do gehouden aandeelhoudersvergadering van de N. V. het Speulderboseh werd besloten tot verkoop van het Speulderboseh groot 1000 H.A., aan het Rijk voor de •om van f450,000. Een eigenaardige questie. Dit Amsterdam meldt iaën In Mei van het vorig jaar werd zekere Hellingh oud huzaar hier ter stede voor den militairen dienst opgeroepen 6n als landstormer Inge deeld b? een infanterie brigade in een der Frieioho plaatsen. Hij werd eehter steeds in den militairen dienst ten onrechte Hellingha geroemd on dus blikbaar met een ander verward. Dit heeft tot verschillende moeilijkheden geleld. Toen zijn vader, voor wien Hellingh kostwinner was, zich aanmeldde voor ondersteuning werd hem b.v. geant woord. dat hij geon zoon had, die in dienst was, ondanks het feit, dat Hellingh's vader herhaaldelijk het tegendeel beweerde. Eindelijk, in October 11. werd de vergissing ontdekt en werd Hollingh, na dus gedurende 16 maanden ten onrechte in dienst te zijn geweest, naar huls gezonden Naar wf) vernemen, hebban Hellingh en zjjn vader dezer dagen een ver zoekschrift aan den Minister van Oorlog gezonden, waarin verzocht wordt het toekennen van een schade vergoeding van minsteas f 1500 aan Hellingh in verband met de door hem ten onrechte volbrachten diensttijd als landstormer, alsmede het toekennen van een bedrag van ongeveer f 500 aan Hellingh's vader ter vergoeding van de financieels schade, ten gevolge dor afwezigheid van zijn zoon geleden Gearresteerd. Naar de .Dordtscho Ct." meldt, heeft de politie Zaterdag avond een gegradueerd militair ge arresteerd en tot nu toe in arrest geüouden toen deze te Dordrecht met den trein aankwam. Togen hem bestaan ernstige ver moedens van het verkoopen aah een vreemde mogendheid van teekeningen, omtrent kort geleden in de provincie Zuld'Holland aangelegde verster kingen. Weer twee. In een pand aan den Binnenrotte te Rotterdam is «en buiten man van f 2700 beroofd. Drie publieke vrouwen zijn, verdacht van dezen diefstal, aangehouden. In een pand aan de Bagünenstraat is een buitenman beroofd van f2600. Kras. Gemoente veldwaohters te Nijmegen hebben twee Nïmegsnsars aangehouden, die den vorlgen nacht zich ta Hatert voor kommiezen had den uitgegeveneen hunner, gekleed in geleende uniform dor infanterie en voorzien van een model-geweer trad op als hulpkommies. Hun doel was smokkelaars aan te roepen en op de vlucht te jagen, om zoodoende aan smokkelwaar te komen. ,De waschl' Bg een bewoner dor Nassaukade te Amsterdam belde,eenige weken geleden, een man aan, die naar bovon riep „de wasoh!" Het dienst meisje, meanendo dat dit de man was, die gewoonljk de wasch kwam halen, wierp den zak met waschgoed naar beneden en do man vertrok. Een half uur later werd er weer gescheld; weer werd er om de wasch gevraagd. Ditmaal bieek het de echte waschbaas te zQn, die behoeft het nog ver meld? or niets van wist, dat een half uur te voren een ander het waschgoed had afgehaald. Dinsdag werd er weer gebeld weer werd naar boven geroepen „de wasch!" Door de ervaring wijzer geworden, gaf men het waschgeld ditmaal niet af en terecht, want een half uur later kwam de bona fide wasohbaaB, die ook nu weer verklaarde niets af te weten van de, ditmaal mislukte, poging, om de wasch af te halen. Polygamie. Reeds voor den oorlog is dikwijls de kwestie besproken op welke wjjze het bost tegemoet geko men zou kunnen worden aan het steeds grooter wordende verschil in aantal tusschen mannen en vrouwen. Zooals men weet hebben de meeste Europeesche landen een teveel, aan vrouwen, waardoor voor deze de huwelükskansen sterk verminderd zijn. Met den oorlog is dit nog erger ge worden. Millioenen gezonde mannen zijn op het slagveld gebleven. Nu wordt in verscheidene buitenlandsche tijdschriften de vraag opgeworpen, of niet een tJdeHko terugkeer tot de polygamie zou zijn aan te bevelen. Men ztelt zich de zaak zoo voor, dat gedurende een bepaalden tijd na den oorlog de wet het huwelijk van een man met twee vrouwen zou toestaan. In da Duitsche geschiedenis is zoo'n tldperk van tijdelijke polygamie voor- gekomen en wol na den dsftigjwigen oorlog, toen Dultschland's bevolk ng tot op een vierde verminderd was. De Paus en de regeering gaven toen hun toestemming tot polygamie, die bestaan heeft van 1650—1660. Helnkensz.nd, Woensdag wer den alhier in ds herberg bi) M. Geus, ten overstaan van not. Pilaar publiek verkochtle. Weiland, in Heinkens- zand, in het Oudeland, groot 3.69 60 H.A. aan de heeren M. en P. Kt nit, te Hansweert, voor f2240,per H.A, is f8279,04; 2e. Bouwland, in Hein- kenszand, a/d zanddjk, groot 1 64.30 H.A. aan den hser C. Beenhakker alhier, voor f3590,por H.A. is f5898,37. Samen f 14177,41. Middelburg. Woensdag is aanbe. steed het onderhoud van verschillende waterstaatswerken in Zeeland. Voor wegen, steigers, pontons enz. In Zaid- Beveland, waaronder de verblndlgsweg tastenen Zeeland en Noord-Brabant, was laagste inschrijver de heer W. van de Linde, to Eattendijke, met f 13,595voor wegen in Westeljk Zesnwieh'Vlaacderen de heeren T. H. Cambler en J. Cambler Az., te Bres- kens, met f 19,880, en voor wegen in Oostelijk Zeenwsch-Vlaanderen en den steiger te Walsoorden de heer J. de Bree Fa., te Terneuzen, met f 15,000. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De opname van de in deee rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Mynheer de Redacteur! U wilt mij zeker wel een klein ant woord langs dezen weg toestaan aan de heeren De Vriend, Blokpo' 1 en Brninooge, bü voorbaat mjjn dank. Zoolang de heer De Vriend geen antwoord geeft op de door mij ge stelde vragen, vind ik het niet noodlg mij anders aan hem voor te stellen, namen doen hier niets, maar feiten, daar gaat het om, vindt u ook niet Ik zal de copie van mjjn brief tronw bewaren en wacht nog steeds ant woord af. Waarom ontkent men de feiten niet Men durft toch wel Aan da heeren, Blokpoel en Brnin ooge zjj hier even meegedeeld, dat er in mjjn brief wel sprake is van een belanghebbende, maar niet bepaald van oen persoon. Lees mijn brief maar esns na en u zult dit moeten toegeven en hiermede basta. Inmiddels alsvoran, EEN BURGER. Vaa 21—23 Nov. 1917. Geboren: 22, Maria, d. v. Willem Ltpljjn en Jannetje Mljnsbergen 21, Bariholomsns, z. v. Johannes Fran- ciscns van Riet en Adriana Francina Knieriem. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770 boven Znid Dnltschland Laagste barometer stand 737.4 te Haparaoda. Verwachting tot den avond van 24 dezer: Zwakke tot matige, Weste lijke tot Zuid- Weste'.Jke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. POLITIE. Vermist sedert 25 September 1917 Wllhelmlna Theodora Smiesing, zonder beroep, geb. 1 Deo. 1897 te Utrecht en aldaar woonachtig, middelmatig lang, vol aangezicht, hlanwe oogen, blood krnl lend haar en bleeke gelaatskleur. Gekloed in donker blauw mantel- costum, licht geklaarde blouse, zwart kaBtoren hoed en hooge zwart lederen rijgschoenen. Gebleken is, dat z(j zich in gezel schap bevindt van Jobannes van der Patten, loopknecht, geb. 2 Jan. 1897 te Haarlem en aldaar woonachtig, tegen wien door de Arr. Rechtbank te Haarlem, wegens verduistering in dienstbetrekking, rechtsingang met gevangenneming is verleend. Van der Putten draagt nu eens burgerkleedlng, dan weder de gras groene uniform van Sergeant der In fanterie, waartoe hij niet gerechtigd is. De commissaris van Politie in de 2e afd. te Utrecht, verzoekt een ieder, die omtrent een hunner of beiden inlichtingen kan verschaffen, zich zoo spoedig mogeljjk aan zijn bureau (Ganzenmarkt) te willen vervoegen of daarvan aldaar schrifteljk kennis te geven. Utrecht, 21 Nov. 1917. De Comm. van Politie, WIJNMALEN. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributiewet 1916, heeft goedgevonden: I. te bepalen, dat het aan alle fa brikanten van vleesohwaren en aan exportslachterijen tot nader aankondi ging zal zijn verboden af te leveren geslachte varkens, gezouten of gerookte halve varkens, versch varkensvleejch, spek, worst, geslachte runderen, kal veren, schapen, rund-, kalfs- en scha- penvleesch, en bereide vleeschwaren II. te bepalen, dat van vorenbedoeld verbod ontheffing kan worden verleend door de Rijkscommissie van Toezicht op de Vleeschvereeniging. Goes, 22 November 1917. De Burgemeester voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat xle Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien artikel 8 der Distributie wet 1916 en de wet van 1 September 1917 (Staatsblad No. 578); heeft goedge vonden te bepalfen 1. De aflevering en het vervoer van geslachte varkens of gedeelten daarvan is verboden. 2. Het onder L gestelde verbod is niet van toepassing a. voor zoover betreft de aflevering van varkensvleesch van zoogenaamde regeeringsvarkens aan consumenten in overeenstemming met de in eene ge meente bestaande distributiebepalingen b. op de aflevering van gerookte of op andere wijze geconserveerde varkens- vleeschwaren aan consumenten, welke op den datum dezer beschikking reeds ten verkoop voorradig zijn c. voor zoover daarvan ontheffing is verleend door de Rijks Commissie van Toezicht op de Vleeschvereeniging of door eenen Burgemeester, met in achtneming van betgeen hieronder is bepaald. 3. Eene ontheffing als onder 2 be doeld zal door eenen Burgemeester niet worden verleend dan a. in geval van noodslacbting in zijne gemeente waartoe vergunning werd verleend b. ten aanzien van in zyne gemeente geslachte varkens of gedeelten daarvan, voor zoover deze aan een gemeente bestuur worden geleverd (zoogenaamde Regeeringsvarkens), doch voor iedere gemeente tot ten hoogste de helft van de hoeveelheid varkensvleescb, welke vroeger (zijnde twee varkens van 100 K.G. per 1000 inwoners en per week) werd geleverd. Goes, den 22 November 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. B. DE BEAUFORT, De Secretaris, G. A. HAJENIUS. De Burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en ilandel, gelet op artikel 8 der Distributiewet 1916, overwegende, dat het wenschelijk is prijzen vast te stellen tegen welke gedroogd fruit ten hoogste mag worden te koop aangeboden of verkocht, heeft goedgevonden I. vast te stellen de navolgende maximumprijzen - Groothandel- Tusschenhan- Kleinhandel- prijs. delprijs. prijs. Gedroogde zoete appelen (geschild) f 1.50 per Kg. f 1.57^ per Kg. f 1.85 per Kg. (ongeschild) f 1.10 f 1.15 f 1-30 zure (geschild) f 1.75 f 1.85 f2.15 (ongeschild) f 1.30 fl.35 f 1.60 perenf 1.60 f 1.70 f2.00 II. ten aanzien van de sub lo. gestelde maximumprijzen te bepalen -. a. dat de groothandel- en tusschenhandelprijzen zijn te verstaan franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer, respectievelijk af pakhuis grossier b. dat de prijzen onder geen voorwaarde mogen worden verhoogd noch voor verpakking, noch voor thuisbezorgen, noch voor vracht, noch voor eenige andere door den verkooper te verrichten werkzaamheid, kunnende intusschen levering in verpakking en thuisbezorging slechts worden verlangd voor zoover die gebruikelijk was. Goes, 23 November 1917. jl De Burgemeester voornoemd J. B. DE BEAUFORT. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat van 24 November tot en met 30 November 1917 verkrijgbaar is Op Bon 12, 4 K.G. Aardappelen. 13, 2 Ons Bruine boonen. n n 14, 3 Erwten. 15, 1 n Bak- en Braadvet. n 16, 1 Zeep. Goes, den 23 November 1917. De Burgemeester voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat personen, die voor zich of voor leden van hun gezin melk tegen verlaagden prijs wenschen te betrekken, zicb schriftelijk moeten aangeven vóór 30 November op het Gein. Distri- butiebureau onder opgave: a. van hun naam en nummer van bun domiciliekaart b. den naam van den melkleverancier, van wien men de melk wenscht te betrekken c. het aantal kinderen van bet gezin, die op 1 Januari dezes jaars den leeftijd van zes jaar nog niet hadden bereikt cU de hoeveelheid melk, die voor de daarvoor in aanmerking komende leden van het gezin noodig wordt geacht, met vermelding of deze voor Zieken, Zwak ken of Kinderen bestemd is. Goes, 23 November 1917, De Burgemeester voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. De Burgemeester der gemeente Goes maakt bekend dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, ge zien zijne beschikking betreffende het verbod van vervoer Nederlandsche bronzen of nikkelen pasmunt dd. 13 November No. 2052, afdeeling Crisiszaken, Bureau Nijverheid, heeft goedgevonden: te bepalen, dat de sub 2 genoemde hoeveelheid van „niet meer den 2 K.G." wordt gewijzigd in „niet meer dan sy« K.G. Goes, den 23 November 1917. De Burgemeester voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. EN De Burgemeester der gemeente Goes maakt bekend dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, ge zien zijne beschikking van 13 November 1917, No. 2052, afdeeling Crisiszaken, Bureau Nijverheid, overwegende, dat industrieën, bankinstellingen, groote werkgevers en dergelijke regelmatig groote hoeveelheden pasmunt binnen de gemeente moeten vervoeren heeft goedgevonden: vooralsnog het vervoer van pasmunt binnen de gemeente vrij te laten, zoo lang niet van misbruik is gebleken en daartoe bepaald, dat de in voormelde beschikking sub 2 gestelde uitzondering van het verbod vau vervoer van bronzen en nikkelen pasmunt niet van toepas sing zal zijn op het vervoer binnen de gemeenten. Goes, den 23 November 1917. De Burgemeester voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. De Burgemeester der gemeente Goes maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gelet op artikel 6 der Distributiewet 1916; heeft goedgevonden te bepalen Het drogen van alle soorten fruit is van heden af verboden. Goes, 23 November 1917. De Burgemeester voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. EEN PRACHTIGE SORTEERINQ Westminster Carillons, Gewicht en Knop •Regulateurs, Klokjes, Wekkers en Barometers. Gouden. Zilveren, Nikkelen Hee ren- en Dames-Horloges en Kettingen etc. - VOORTS een uitgebreide sorteering in Galanterieën en Kinderspeel goederen. Aanbevelend, in Gond- en Zllv.rwsrk.n, 's Hisr Arsndsktrks. KOltKER het Amerikaansche middel tegen lekke fietsbanden IS IE WARE. Geen pech meer onderweg, geen spijker of glas is een strop voor uw banden. Het toenemend debiet van KORKER, demonstraties gevolgd door bestellingen van het Hoofdbestuur der Post- en Telegrafie te 's Gravenhage, leveranties aan Generaals enz, overtuigen U het beste. Vraagt onzen Chef publicisten-demonstrateur te zenden. Nieuwe inzage van onze attesten. PENNOCK Co., Den Haag. Telegram adressen K0RKERPUNT OF HIGHSPEED. Tel. Haag 6300. 1 -4.' 'V-C - LANGE KERKSTRAAT C 12.

Goessche Courant | 1917 | | pagina bijlage 2