VERORDENING, Telegrafisch Weerbericht richting tot aan den z.g. Veerweg te Oudvossemeer, met dienverstande, dat die strook, ook al is de afstand geringer, steeds blijft ten Oosten van den grindweg van Tholen naar Oudvossemeerhet havenplateau te Oudvossemeer, en verder eenzelfde strook van 200 meter breedte in Noordelijke richting tot aan het stoomgemaal van Oudvossemeer en de artikelen 3, 4, 5, en 6 laatste lid. Het tijdelijk buiten werking stellen van artikel 2 geldt niet voor de Ooster- scheide ten Oosten van een lijn GorishoekYerSeke, ten Westen van een lijn van het Havenhoofd van ZierikzeeColijnsplaat en .voor het Veersche Gat. Uitgevaardigd te Middelburg den len September 1917. De Commandant voornoemd, De Vice Admiraal, W. C. J. SMIT. Afgekondigd als ter plaatse gebruikelijk den 1 September 1917, De Burgemeester, J. B. BEAUFORT. De Commandant der Stelling van de Monden der Maas en der Schelde (Commando Zeeland) Gezien de Koninklijke Besluiten van 29 Augustus 1914 (Staatsblad no. 435), van 8 September 1914 (Staatsblad no. 448), van 25 September 1914 (Staats blad no. 468) en van 11 Februari 1915 (Staatsblad no. 81), waarbij de gemeenten in de Provincie Zeeland zijn verklaard „in Staat van Beleg" overwegende, dat htt wenschelijk is, de bepalingen in het leven te roepen betreffende het vervoer en de nederlage van goederen in zijn gezagsgebied gelet op de Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad no. 128), in het bijzonder artikel 23 en 35 dier Wet heeft goedgevonden voor bovenbedoeld gebied, nochtans met uitzondering van de Gemeente Rilland-Bath, de navolgende Verordening vast te stellen Artikel 1. De invoer van paarden en vee is verboden, tenzij de invoer gedekt wordt door geldige documenten tot uit- of doorvoer, door een geleibiljet, afgegeven volgens dezelfde regelen, als in artikel 2 der Resolutie van den Minister van Financiën van 28 Februari 1916 no. 78 is bepaald voor het ingevolge de Wet van 31 December 1915 (Staatsblad no. 533) aangewezen grondgebied, of door een bewijs van vergunning, afgegeven door den betrokken Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen. Onder vee wordt in deze Verordening verstaan rundvee, varkens en schapen. Artikel 2. Het vervoer in andere dan binnenwaartsche richting, alsmede de in- en uitslag in en uit panden en erven, is verboden van lo. paarden en vee; 2o. alle ten uitvoer verboden genotmiddelen en voedingsmiddelen voor mensch en dier, uitgezonderd hooi en stroo 3o. margarine, benzine, petroleum, niet eetbare vetten, oliën, zaden, metalen, zeep, zeemleder, leder, wollen garens, sajet, elastiek, rubber en guttapercha, alsmede van de uit of met een der laatstgenoemde zeven stoffen vervaardigde artikelen. Dit verbod geldt niet voor a. goederen, gedekt door geldige documenten tot uit- of doorvoer b. goederen, gedekt door binnenlandsche paspoorten, afgegeven volgens de regelen der Wet van 31 December 1915 (Staatsblad No. 533), met dien verstande, dat de Inspecteurs der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen bevoegd zijn voor te schrijven, dat in door hen te noemen gevallen binnen hun ambtsgebied paspoorten kunnen worden afgegeven, zonder dat eene ver gunning tot inslag wordt overgelegd c. goederen, gedekt door een algemeene vergunning, afgegeven door, of eene bijzondere vergunning, afgegeven door of namens, den Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, binnen wiens gebied wordt vervoerd d. paarden en andere als trekkracht gebezigde dieren, indien de vervoerder, bestuurder, of geleider bij zich heeft een geleibiljet-, als bovenbedoeld in artikel I e. goederen, die worden vervoerd tusschen zons op-, en zonsondergang, en gedekt zijn door een verzendingslijst, zakboek of geleibiljet, afgegeven door, of namens den Directeur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, binnen wiens gebied wordt vervoerd, overeenkomstig de bepalingen der artikelen 5 en 6 der Resolutie van den Minister van Financiën van 28 Februari 1916 no. 78; f. kleine partijen goederen voor huiselijk gebruik en normale dagelijksche behoefte, die worden vervoerd tusschen zonsop-, en zonsondergang, mits het vervoer plaats heeft door dengene, voor wiens persoon, huishouden of dieren de goederen zijn bestemd, door leden van zijn gezin of door personen in zijn dienst, en wel langs de gewone route tusschen de plaats, waar zij worden betrokken en de plaats van bestemming, en mits het vervoer niet op heimelijke wijze plaats heeft g. vee, waarvan de vervoerder of geleider kan aantoonen, dat het van de stallen naar de weiden, of omgekeerd, wordt vervoerd, mits de stallen en de weiden in dezelfde gemeende of in elkanders nabijheid in aangrenzende gemeenten zijn gelegen en het vervoer plaats vindt tusschen zonsop-, en zonsondergang h. voortbrengselen van landbouw, alsmede zuivelproducten en eieren, die van de landerijen naar de schuren, ter molen, ter markt of ter verwerking naar eene fabriek worden gebracht, of vandaar worden teruggevoerd, zoomede zaaigraan en zaaizaad, dat van de schuren naar de landerijen, en afvalproducten, die van de fabrieken naar de landerijen worden vervoerd, mits het vervoer plaats vindt tusschen zonsop-, en zonsondergang i. militaire transporten, zoomede goederen, die worden vervoerd voor den dienst van het Rijk of van andere publiekrechtelijke lichamen, met uitzondering van postpakketten j. goederen, die als bestel-, ijl-, of vrachtgoed, of als ingeschreven bagage door spoor- en tramwegmaatschappijen, of door scheepvaartondernemingen in geregelden dienst worden vervoerd, mits de goederen in de betrokken vracht brieven of andere ladingpapieren onder hunne ware of eigen benaming zijn aangegeven. In ieder geval is het vervoer in andere dan binnenwaartsche richting, alsmede de in- en uitslag in, en uit panden en erven verboden van automobiel-, motor rijwiel-, en rijwielbanden, wanneer deze voorwerpen niet zijn voorzien van fabrieksmerk en nummer. Met vervoer van goederen in andere dan binnenwaartsche richting wordt gelijkgesteld herbij zich hebben van goederen in stations of halten of op de daarbij behoorende perrons en emplacementen, of op aanlegplaatsen van scheep- vaartoBdernemingen, tenzij of redelijke gronden kan worden aangenomen, dat geen vervoer, dan wel vervoer in binnenwaartsche richting zal plaats hebben. Onder goederen worden in deze verordening steeds paarden en vee begrepen. Artikel 3. Iedere houder van paarden of vee is verplicht daarvan binnen 14 dagen na het in werking treden dezer verordening schriftelijk aangifte te doen bij den dienstgeleider van den kommiezenpost, binnen wiens kring de paarden of het vee worden gehouden, onder opgaaf van het aantal stuks van elke soort, van den ouderdom en de bijzondere kenteekenen van elk stuk, alsmede van den stal en de weide, waarin zij worden gehouden. Hij, die na het in werking treden van deze verordening houder wordt van paarden of vee, is verplicht binnen 24 uren na de verkrijging daarvan gelijke aangifte te doen. Het is behoudens in gevallen van onverwachte noodzaak, den houder van paarden en vee verboden aenig paard of eenig stuk vee af te geven, af te leveren, of zich op welke wijze ook daarvan te ontdoen, dan wel dezelve naar een anderen stal of eene andere weide over te brengen, tenzij daarvan minstens 24 uren tevoren aangifte heeft gedaan bij vorenbedoelden dienstgeleider. Binnen 24 uren, nadat het aantal stuks paarden of vee is vermeerderd, of wegens sterven, of eene onvoorziene oorzaak is verminderd, dan wel wegens onverwachte noodzaak naar een anderen stal of eene andere weide is overgebracht, is de houder verplicht daarvan aangifte te doen bij den dienstgeleider van den kommiezenpost, binnen wiens kring het dier wordt of werd gehouden, De in dit artikel bedoelde aangiften moeten geschieden in tweevoud op daartoe bestemde formulieren, welke kosteloos verkrijgbaar zijn bij de dienst- geleiders der kommiezenposteu één exemplaar blijft berusten bij den dienst geleider, het andere wordt, door den dienstgeleider geviseerd, aan den aangever teruggegeven. In geval van sterven van een der in dit artikel bedoelde diereu mag het cadaver niet worden weggevoerd, vernietigd of begraven, dan na bekomen schriftelijke machtiging van meergenoemden dienstgeleider. Dit artikel is njet van toepassing op paarden, gehouden door militairen en publiekrechtelijke lichamen, en op paarden en vee, gahouden door beroepsslagers voorzien van eene bijzondere of doorloopende vergunning, bedoeld in artikel 4. Artikel 4. Het is verboden paarden of vee te slachten, of te doen slachten, tenzij het slachten gedekt wordt door eeue bijzondere of doorloopende vergunning, afge geven door of namens een Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen. Artikel 5. Het is verboden op markten 'en openbare wegen koffie, cacao, chocolade, spek, vet, margarine, zeep, zeemleder,^ leder, wollen garens, sajet, elastiek, rubber en gutta-percha, benevens uit of met een der laatstgenoemde zeven stoffeu vervaardigde artikelen uit te stallen, ten verkoop voorhanden te hebben, ten verkoop aan te bieden of te verkoopen. Dit verbod is niet van toepassing op personen, die voorzien zijn van een zakboek, afgegeven door den betrokken Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen. Artikel 6. Het is aan een ieder verboden, goederen onder eene andere, dan hunne ware of eigen benaming voor vervoer per spoor, tram of Bcheepvaartondevneming aan te bieden of te laten aanbieden. Het is aan personen, in dienst van spoor- of tramwegmaatschappijen, van scheepvaartondernemingen, alsmede aan schippers en het hij hen in dienst zijnde personeel verboden, goederen, waarvan de soort of de hoeveelheid niet in de vrachtbrieven of andere ladingspapieren is uitgedrukt of waarvan zij weten of redelijker wijze kunnen vermoeden, dat zij ouder eene andere, dan hunne ware of eigen benaming ten vervoer zijn aangeboden, ten vervoer aan te nemen of deze goederen af te leveren. De in het voorgaande lid bedoelde personen zijn verplicht, wanneer door hen wordt geconstateerd, dat goederen in strijd met de bepalingen vau dit artikel ten vervoer zijn of worden aangeboden, ingeschreven, vervoerd of afgeleverd, zulks terstond ter kennis te brengen van een ambtenaar der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijuzen. Zij zijn tevens verplicht de vrachtbrieven en andere ladingspapieren aan de in artikel 12 genoemde personen op hun verzoek te vertoonen. Het is den in het tweede lid bedoelden personen verboden goederen, met uitzondering van gebruikte rijwielen, af te leveren of aan personen in dienst eener andere onderneming van vervoer over te geven, tenzij zij kunnen aan toonen, dat door een ambtenaar der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen is vastgesteld, dat tegen die afgifte geen bezwaar bestaat. Artikel 7. Het is aan een ieder verboden in de panden of op de erven, die bij hem in gebruik zijn, eene grootere hoeveelheid ten uitvoer verboden goederen en margarine aanwezig te hebben dan redelijker wijze geacht kan worden noodig te zijn voor zijn huiselijk gebruik of voor de uitoefening van zijn bedrijf, in verband met den normalen omvang van zijn bedrijf en zijn normaal binnen- landsch debiet. Indien een der met de opsporing van overtredfngen dezer verordening belaste ambtenaren oordeelt, dat eene grootere hoeveelheid goederen voorhanden is, dan volgens het eerste lid van dit artikel is toegelaten, kan hij den gebruiker van het pand of erf gelasten de door hem aan te wijzen goederen, binnen een door hem te stellen termijn te vervoeren naar eene binnenlandsche plaats, gelegen buiten het gezagsgebied van den Commandant in Zeeland. Wordt aan dit hevel niet voldaan, dan worden de aangewezen goederen in beslag genomen. Artikel 8. Het Militair Gezag zal- aan personen, van wie redelijker wijze kan worden aangenomen, dat zij ten uitvoer verboden goederen en margarine afgeleverd hebben met bestemming voor het buitenland, uitslag van die goederen uit de panden en erven, die bij hen in gebruik zijn of door hen in gebruik worden genomen, verbieden. Artikel 9. Het bepaalde in de artikelen 2, 6, 7 en het tweede lid van artikel 12 van deze verordening geldt niet voor de gebiedsgedeelteu, waar de wet van 31 December 1915 (Staatsblad no. 533) van toepassing is. Artikel 0. - Elke bepaling van deze verordening kan door het Militair 'Gezag bij afzon derlijk besluit voor bepaalde gedeelten van het in den aanhef bedoelde gezags gebied tijdelijk geheel of gedeeltelijk buiten werking worden gesteld. De afkondiging van de daartoe strekkende besluiten geschiedt door aanplakking in iedere betrokken gemeente. Artikel 11. Overtreding der bepalingen van deze verordening, alsmede van het krachtens artikel '8 gegeven verbod, wordt gestraft overeenkomstig het bepaalde in Hoofd stuk IV der Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad No. 128). Artikel 12. Met het opsporen van overtredingen dezer verordening zijn, behalve de in artikel 8 van het Wetboek van Strafvordering aangewezen ambtenaren, belast de ambtenaren der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, alle als tijdelijk onbezoldigd Rijksveldwachter dan wel krachtens artikel 50 der Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad No. 128) aangestelde en beëdigde personen, en alle ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie. Zij zijn bevoegd verdachte personen te visiteeren en hun te gelasten mede te gaan naar door de Directeuren der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen aangewezen plaatsen, waar door hen of door van Rijkswege aangestelde visiteuses lijfsvisitatie kan geschieden genoemde verdachte personen zijn gehouden aan deze last te voldoen. Zij hebben toegang tot alle panden en erven waarvan bekend is, of redelijker wijze vermoed kan worden, dat er overtreding van de bepalingen vau deze Verordening plaats vindt. Zij zijn bevoegd de hoeveelheid der in de panden of' op die erven aanwezige goederen op te nemen. Wordt hun de toegang belet of geweigerd, dan verschaffen zij zich dien desnoods met behulp van den sterken arm. Lokalen, die uitsluitend tot woning dienen, of die alleen door eene woning uitsluitend hiertoe dienende,'toegankelijk zijn, worden tegen den wil van den bewoner alleen binnengetreden op een daartoe strekkende schriftelijke bijzondere lastgeving van de Autoriteit die het Militair Gezag uitoefent door een Officier, die zich, zoo noodig, door militairen van lageren rang kan doen vergezellen. Deze officier is gehouden van zijne bevindingen proces-verbaal op te maken en dit in te leveren bij den, in de vorige alinea bedoelden Commannant. Artikel 13. Met ingang van 16 September 1917 wordt ingetrokken de Verordening van den Commandant in Zeeland van 23 Maart 1916. Uitgevaardigd te Middelburg, den 29 Augustus 1917. De Commandant voornoemd, De Vice-Admiraal, W. C. J. SMIT. Afgekondigd te Goes als ter plaatse gebruikelijk, den 1 September 1917. De Burgemeester, J. B. DE BEAUFORT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogate barometerstand boven 765 Zatd-Dnltichlandlaagste barometer stand 750.2 te Skagen. Verwachting tot den avond van 4 dezerMatige, later wellicht toene mende Weateijke tot Zuidweatelijken wind, aanvankelUk halfbewolkt met weinig of geen regen, later toenemende bewolking met meer kans op regen. Zelfde temperatuur. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van hier verzonden ge durende de 2e helft der maand Aug- 1917. Binnenland, Brieven. Frank Juffrouw, Rotterdam. Huij d' N. S-, Nijmegen. Levensmiddelen Directie, Utrecht. Nagelkerke Mej. J., 's Gravenhage. Een brief zonder adres. Binnenland, Brieikaarten. Twee briefkaarten zonder adres. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestel baarheid kunnen worden terugge geven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en hulsnummer te voorzien. Velllngsvereenlging Krulningen-Ierseke en Omgeving. Veiling vau 3L Aug. binnenl. buitenl. Juttepeien le soort f,05 f,10 Beurré de Merode Buerré Hardy Bismarckappels Vijgepeer Groentjesperen Spekperen f ,06 f—,12 f ,06 f-,12 f ,05 f— ,11 f ,06 f—,11 f—,04 f—,11 f—,03 f— ,10 Kroet voor binnenland. Goud reinette f,11 f,12j Diverse zure appels f ,08 f Bellefleur f,11 f Alles per K.G. Velllngsvereenlging Kapelle-Biezellnge en Omgeving. Veiling vau 31 Augustus. Groote Veiling. Sjalotten f 14,10 a f Afval Goudreinetten eu Bellefleur voor fabriek f 10,05 a f 11,51 Gevallen gemengde soorten zuur voor fabriek f 9,40 Zoete afval (fabriek) f 5,a f Afval peren (fabriek) f 3,a'f Appels (buitenl.) f 7,a f 18, Peren (buitenl.) f 7,a f 18, Pronkboonen (fabriek) f 8,a f Kleine Veiling. Duchesse Williams f 6,50 a f 7,50 Muscusperen f 5,af 6,— Calleboutsperen Spekperen Duifjesperen Zwaanshals Beurré Hardy Jacques Lebel Zoete Ribbeling Cox' Pomona Diverse appeleu Abrikoospruimen Noten Alles per 100 K.G. Blauwe druiven p. kilo f f 4,50 af 6,10 f 5,—af 6,— f 5,50 af 6,— f T,- f 5,60 a f 8,— f 5,10 af 6,20 f 7,50'af— f 6,a f ,-j- f 4,50 af 7,— f 10,50 af 14,— f 2,-af 2,50 a f ,65 Velilngs-Vereeniging Znld Beveland. Veiling van 1 September. Beurré Hardy f 5, Beurré de Merode f 7, Beurré d'Amanlis f 7, Bon Chrétien Wiljiams f 8,— Souvenir du Congres f 8, Clapp's Favorite f12, Triomphe de Vienne f 6, Jutteperen f 9, Calleboulspereu f 5, Bergamotte f 8, Duifjesperen f 6, Wittebroodsperen f 7, Dr. Jules Gugot f 6,— Duchesse Williams f 8, Diverse peren f 6, Afval peren f 4, Schutters reinette f 6,— Signe Thillesh f 12, Cox' Pomona f 12, Jacques Lebel 12, Bismarck f 12, Lady Hiuneken f 12; Zomerbellefleur f 15, Blanke Armgaarde f 7, Gulderling f 10, Zomer Court-pendu f 9, Zoete Ribbeling f 1, Diverse appels f 6, Zure afval f 4,— Zoete afval f 3, Reine Claude f 11, Reine Victoria f 16,— a f 11,— af 12,— a f 9, af 11,— a f 9, a f 14,— a f 12,— a f 14,— af 8,— af 10,— af 8,- a f 9, af 10, af 11,— a f 12, af 7,— af 8,— af] 6, a f 14,— a f 14, af 13,— af 15,- a f 16,— af 11,- af 11,- af 11,— a f 12,— af 10,— af 8,— af 6,— a f 18, a f 18,

Goessche Courant | 1917 | | pagina 3