11,— -rr— - Nagekomen Advertentie. lende byeenkomsten niet door geen. In de tegen gisteravond nageschre ven vergadering voor verlek erin ga agenten telde men; naast den «preker, «lechti een viertal bolan gitellenden waarvoor het niet de moeite loonde de door den hondivooraitter belootds rede over de veraekeringiplannen van minister Treub te houden. En het concours hippique, dat heden middag te Goes «ou plaats hebben. We hadden ons er reeda eeutge dagen geloden van overtuigd, dat het aantal inschrijvingen daarvoor bulten, gewoon klein was. Maar daar uitvoerige advertenties met klinkende namen er onder en aanplakbiljetten op de hoeken onzer straten voor dit concours reclame gemaakt hadden, verwachtten wjj toch niet anders dan dat men het publiek xeker even zou waarschuwen, wanneer het concours onverhoopt niet zou kun nen door gaan. Toen w{| gistermiddag nog geen enkel bericht daarover ontvangen hadden, zijn wij zelf eens op onder zoek uitgegaan met het resultaat, dat ons gebleken is, dat er bfl geen der belanghebbenden in Goes ook maar iets over het al dan niet doorgaan van dele feestelijkheden bekend was. Eindelfik, na lang zoeken, kregen w(j in Zevenbergen iemand aan de telefoon, die biykbaar bij dit concours geinterresseerd was en ons doodleuk mededeelde, dat het door onvoldoende inschrijving niet door kon gaan. Waarom hebben de oomlté-leden van dit concours die tussohen twee haakjes de geheele zaak zeer onge lukkig schjnen aangepakt te hebben niet even de moeite genomen, dit aan het publiek hekend te maken Het concours hippique-comité, met den Baron De Thoadoor Koost d'Alke- made aan het hoofd, moge voortaan eens bedenken, dat, wanneer het de bevolking van Goes en omstreken een concours hippique belooft, het ook moet zorgen, dat er een gehouden wordt. Kon het concours niet doorgaan, wat toch wel eerige dagen tevoren vast te stellen is, dan had het comité dit, om groote teleurstelling te voor komen, tijdig moeten publiceeren. De vele belangstellenden, die thans van bnlten onze gemeente naar ons stadje gekomen z{jn, in de hoop eenige mooie paardensprongen te zien, kunnen slechts constateeren, dat zijn door de bokkesprongen van het comité leeljjk gedupeerd zyn. Wjj hebben gisteren nog door een bulletin voor onze ramen getracht, die teleurstelling zoo klein mogelijk te doen zijn, maar het was ons na tuurlijk niet meer mogeljk, de belang stellenden bulten onze gemeente van een en ander op de hoogte te stellen. Zooals da zaak er thans voor stond, hadden da vele bezoekers, die vol belangstelling naar het terrein van .Klein Frankrijk* getrokken zijn, recht op een uitvoering, al zouden de baron en zijn mede-commissieleden daar desnoods zelf hebben moeten draven en springen. Een jubilzdm Van een zeldzaam jubileum hebbeu wij heden bericht gekregen. De heer B. Knieriem was heden 65 jsren als eerste bediende bjj den heer T. FabsrS de Jonge werkzaam. Vijf en zestig jaren, een menschen- ieeftjjd. En altijd door heeft deze getrouwe, stil en Ijverig gewerkt voor de zaak waaraan hjj zijn leven gewijd heeft. De heer Faberj de Jonge heeft den jubilaris vanmorgen zich geroepen, na een passende toespraak pen enveloppe met inhoud overhandigd en de hoop uitgesproken, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren met dezelfde opgewektheid zijn werk zaamheden te kunnen biyven ver richten. Het is wel een voorrecht als msn na 65 dienstjaren een dergeiyke wensch boort niten. Gemengd JXieuws. MoordaanslagNaar men aan „Het Huisgezin" meedeelt, heeft te Viarllngsbeek een moordaanslag plaats gehad. De verdachte is in hechtenis genomen. Nadere gegevens ontbreken nog. Zeilbootje omgeslagen. Gisteren middag is in het Wondmandje by Leeuwarden een zeilbootje met acht inzittenden omgeslagen, waarbij ver dronken de eehtgenoote, een zoontje en een broer van sergeant-majoor Bergman, van het 9e reg inf. en twee kindoren van den heer Carpay, op zichter by de gemeentewerken van Leenwarden. De sergeant-majoor Bergman, zjjn dochtertje en een logé werden gered. Gewelf ingestort Gisterenmorgen had aan de in aanbouw zyude Kruis kerk te 'b Hertogenbosch een ongeval plaats, dat zonder ernstige gevolgen is afgeloopen. Doordat iemand over een pas gemetseld gewelf ld een der zijbeuken liep, storte dit naar beneden en sleepte de onder dit gewelf wer kende stucadoors mee. Een viertal werden licht gewondhet ergste was een armbreuk. Een dokter, die spoedig ter plaatse was, verbond de gekwetsten en con stateerde, dat de wonden niet ernstig waren Ruzie. By een gezin in de'le Weteringdwarsitraat te Amsterdam had een getrouwde zuster van den man, die uit Enschedé hierheen was gekomen, een tydlang ingewoond, tot >y een woning voor zleh had gevonden. Belde gezinnen hadden het niet te gc8d met elkaar kunnen vinden on ook nadat ze afzondeiiyk woonden, was do vrede niet teruggekeerd. Gisteravond nu zat hot zoontje op de stoep van genoemd huls te lezen, toen zfin twintigjarige neef daar met een vriend aankwam en hem voor boter- dlaf uitschold. Doch bij schelden bleef het niet, klappen volgden al gauw. Binnen hoorde men het kabaal, de moeder en haar dochter holden de trappen af om tusncbenbeide te komen. Daarop vloog de neef de dochter naar -de keel. Haar vader, die inmiddels ook buiten was gekomen, greep hem aan om z{ja dochter te bevrijden. Terwijl hy daarmee bezig was, bracht de vriend van zijn neef Iemand uit de f mille, die by de politie wel b6kend moet syn, hem een steek met een voorwerp toe, zoodat hfi een tamelijk ernstige hoofdwonde bekwam. De neef werd door de politie gearresteerd doch de vriend wist zich uit de voe ten te maken. Een etrooper. Een bewoner van De Melcweg, een gedeelte van de Limhurgi^he gemeente Melick Herken bosch, die aan drie kanten doorDuitsch gebied wordt omgeven, hoorde voor enkele dagen in 't holste van den nacht gerucht inzyn woning, dat naar zUn meening door een monscheiyk wezen moest worden veroorzaakt. HJ hield zich rustig tot hy-hemerkte, dat zyn ongevraagde bezoeker in den' kelder afdaalde, sloop toen zyn bed uit, wierp toen het kelderluik dicht en grendelde dat, om vervolgens de .politie op hot dorp te waarschuwen. Toen die arriveerde en den inbreker te voorsohyn haalde, bleek zfj met een onderofficier van de ia de bnurt ge plaatste Dcilsehe waoht te doen te heb ben, die den nacht te baat had ge. nomen om zich op Nederlandseh ge bied eens te goed te doen. Da man werd aan de wacht uitgeleverd, en zal zonder twyfel zdfer nadeelige gevolgen van zyn zucht om te stroopen mosten dragen. Prettige ontdekking. Door een bewoner der Hoogstraat is aangifte gedaan, dat hy gisternacht gelogeerd heelt in een hotel in de Kalverstraat te Amsterdam en 's morgens tot de ontdekking kwam, dat uit zfln jaszak was ontvreemd een bedrag van f 4900 aan bankpapier. Geheimzinnig. Op onverklaarbare wyze, althans tot op het oogenblik onopgehelderde wyze, verloor te Am- stenrade Zondagavond circa twaalf uar, een soldaat kommies het leven dooreen schot utt een revolver, die aan hem of een zyner medekommlezen, die met hem aan tafel zaten, toebe hoorde. Niemand der aanwezigen by het ongeluk kan verklaren op weike wjzo of door welke oorzaak het heeft plaats gehad. Inmiddels wordt naar de oorzaak een onderzoek ingesteld. De verslagen heid wss groot, vooral toen men be- merkte, dat het schot doodeiyk was. Eenige uren na het ongeval stierf hy. De moord op Raepoetin. In de „Figaro" wordt thans uitvoerig de moord beschreven op den monnik Baspostin, den man, die xnlk een grooten en naar meu zegt noodlottigen Invloed op den Tsaar uitoefende. Raspoetin zou op 28 Dec. 1916 in de woning van prins Yoessoepow gelokt zijn, waar vyf mannen en een vronw by een waren, nl. de prins zelf, groot vorst Dlmitri Panlowltscb, de afge vaardigde der uiterste rechterzyde Ponrischkewltaeh, nog een vriend en een beroemde danseres. Om half twaalf des avonds verscheen Baspoetin, door prins Yoessoepow ontvangen, die hem wyn en gebak aanbood, welke hy, na een aanvaokeiyke weigering, ook gebruikte. Beide waren vergiftigd met cyaankallum, maar de monnik scheen hiervan niets te bemerken, zoodat prins Yoessoepow eindeiyk besloot, hem door geweld om 't leven te brengen. Twee revolverschoten deden Baspoetin nederstorten, die echter later weer bykwam en trachtte te ontvluchten. Drie revolverkogele en een knuppelslag velden hem ter aarde, waarop z(|n lichaam in een anto werd gelegd en naar de brug van Fetrowski gevoerd. Hier bleek dat Baspoetin róg leefde, want in een laatste Btuiptrek- klng greep hy een Boldaat, door grootvorst Dlmitri meegebracht, by zyn schouderbedekking. Het baatte echter niets en de monnik verdween In de golven van de Newa. It regen neutraal '7 Vóór eenigen tyd behandelde een Duitsch geleerde met grooten ernst de vraag, of God neutraal ls. Een tegenhanger hiervan is wel het vraagstuk, dat door een Fransch blad wordt opgeworpen aan welke zyde n.l. de regen staat. Het blad komt tot de gevolgtrekking, dat de regen, die „neutraal" moest zyn, klsarbiykeiyk aan de zyde der „boches" staat. De regen toch heeft den Engelechen en don Franschen by alle offensieven loeiyke parten gespeeld. Zoo in September 1916 by het offensief in Champagne, in April 1917 by het off-nsief aan de Aisne en thans by het offensief in Vlaande ren heeft de regen duideiyk pro Duitsohe gevoelens aan den dag ge legd, door in zulke stroomen neer te komen, dat het offensief in letteriyken zin in het water is gevallen. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Aug. medegedeeld door het 17Vil. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Boven 765 Zuid Duiaschland. 753.5 Hemoesand. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 dezer Matige, tydeiyk wellicht krachtige, xuideiyke tot zuidwesteiyke wind, half tot zwaar bewolkt, aanvankeiyk weinig of geen regen, later toene mende kans op regen of onweer, iets warmer. Watergetijen voor Ierseke (die voor Wemeldinge kunnen ongeveer 5 minuten en voor Hansweert een half uur vroeger gerekend worden) Oude tyd. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 18 Aug. 3 37 3.56 9.20 9 39 19 9 14 4.25 9.49 10 7 20 4.45 4.56 10 18 10 39 21 514 5 23 10.51 1110 22 5.41 551 11.21 11.43 23 6 11 6.24 1152 24 6 42 6 53 0.15 0.27 Ingezonden Stukken; (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Geachte Beer Redacteur1 Mogen wy beleefd een plaatsje in uw blad? By-voorbaat onzen dank. Onze vraag is hoe er in Goes met de kolen gehandeld wordt; er zyn vyf wagons noted kolen aangekomen en die zyn verdeeld met vyf, ja zelïs veel meer mudden onder enkele der voor naamste ingezetenen van Goes.Wordt bier nu recht of onrecht mede ge handeld, daar bon zeven nog niet eens afgewerkt is, of zuilen wij het mot derrie moeten doen Er zyn menscben, die geen vonkje in huis hebben en niet hun potje kunnen koken. Wy zouden daar gaarneeenig oplossing van te gemoet zien. U mynheer de redacteur dankend voor de plaatsing. Etnige Winkeliers. Mijnheer de Redacteur l Mag ik nog een plaatsje in Uw veel gelezen blad voor myn laatste woord Het gaat er bö den heer Verhaagen niet om, wat in de kas aanwezig is. JuistEn daarom gaat by op myn aanbieding niet in, wetende, dat zyn genoemde bedragen niet aanwezig zyn. Bet gaat er by hem maar om, wat in die kas is gestort. En dan kan ik hem verklaren, dat de ingezetenen van Schore veel hooger bedragen hebben gestort dan de door hem genoemde, want voor die bedragen koopt men geen waggon steenkolen. De heer V. is niet alleen voorzitter van het kolen- fonds, maar ook brievengaarder en als brievengaarder weet hy drommels goed, dat het in de kas gestorte geld daar niet biyft. Maar laat hy dan ook niet zulke dikke woorden gebruiken 'als „de pryzen worden kunstmatig opgedre ven". By weet, dat do kolen steeds onder den maxlmumprys worden ver kocht. Verder kan ik hem verklaren, dat de prjjsen der steenkolen door de commissie en niet door mij alleen worden vastgesteld en dat ik van eenigen invloed van V. op leden der commissie nog niet het minste heb bespeurd. De heer V. heeft zyn laatBte woord gezegd in de courant. Het is hem niet gelukt In het openbaar sQn be weringen mat bewjzen te staven. Wa vertrouwen echter, dat hy nu niet in het donker zal gaan wroeten en daar het werk der commissie atbreken. Hoogachtend, S. DE VISSEB, Secr. Brandst.-commlssle. Afloop, Aanbestedingen en Verkoopingen. Goes. Woensdag werden alhier, in het café „Boudeling" ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht, de appels, peren en noten, wassende ln verschillende boomgaarden In Kapello, Kloetlnge, Schore, Heinkens- zand, Wolphaartidjk, Borssele, 's Heer Hendrlksklnderén, Driewegen, Nisse en Goes, voor f9821. Kattendijke. De onderwyzerz- woning ls verkocht voor f 1420. Koopor werd de heer F. J. Fallus, te Kattendyke. Burgerlijke Stand van Goes. Van 15—17 Aug. Gehuwd: 16, Abraham de Munok, 37 j. jm. en Johanna du Bols, 44 j. jd. j Antonle Joseph Franken, 31 j. jm. te Dongen en Anna Leonards Suzanna Brusket, 27j. jd. te Goes, onlangs te OestgeeitCornells van den Berge, 89 j. jm. en Franoina Jozina Barends, 41 j. jd.Jan Slnke, 27 j. jm. en Neeltje Voois, 23 j. jd. Geboren: 15, Arnold, z.v. Frans Cornells van Strien en Johanna Wllhelmina Frar^ys. V erkoopmgen en Verpachtingen. Aug. 20 Kapelle eni., boomgaarden, bouw- en weilanden, Van Dissel. 20 'sH. Aiendskerke, inspan, Hollmann en Verhoek. 20 Nisse, hofstede, bouw- en weilanden, Neetvoort. 21 Goes, oppet vruchten, Van Dissel. 21 Goes, appels en peren, Hollmann en Verhoek. 21 Qoes, opper vruchten, Pilaar. 22 Nisse, inspan, Van Dissel. 23 Driewegen, inspan, Neervoort. 23 Kruiningen, appels en peren, Schram. 24 Goes, bouw- en wellanden, Pilaar, 24 Driewegen, inboedel, Neervoort. 24 Oudelande, oppervruchten, v. d. Kloes. 28 Woensdrecht, masteboomen, Goderie. 29 Wemeldinge, woonhuis en bouwland, Van Dissel. 29 Kamperland, bouwland, Markusse. 30 Ierseke, woonhuizen en winkel met erf, Schram. Kats, hofstede, Pilaar. Goes, woonhuis, Pilaar. September. 3 Kapell?, hofstede, bouw- en weilanden en boomgaarden, Van Dissel. 5 Ovezand, verpachting bouw- en weilan den, Pilaar. Schore, hofstede met landerijen en woonhuis, Huvers. Wolphaartsdijk, bakkerij en erf, Pilaar. OvezaLd, bouwland, Pilaar. BJaiktberichten. Amsterdam, 16 Augustus 1917. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in Aardappelen. Aardappelen. Per Hectoliter. Eigenheimers f 5,15 a f 5,90 Zeeuwsche Eigenheimers - 4>5° a 4-75 Friesche Borgers - 4*5° a 4>8o Andijker Muizen - 3>5° a 4,2° Zand-Eigenhelmers - 7,7° a - o,— Velllngsvereeniging Krulningen-Ierseke en Omgeving Veiling van 15 Augustus. Groote Veiling. 3 boomgaarden: f930, f145, f55. Appels binnenl. Ie soort 8—12 ct., 2e soort 4 - 6 ct., Peren binnenl. Ie soort 6W ct., 2e soort 3—«6 ct., Appels buitenl. Ie soort 20 25 ct., Peren buitenl. Ie soort' 1222 ct. Alles per K.G. Veilings-Vereenlglng Zuid-Beveland Veiling van 15 Augustus. Groote Veiling. Princepruim (buitenl.) f 19,a f 22, Marbelanen (buitenl.) f 15,a f 18, Okkelanen (buitenl.) f 18,af Vroege appels(binnenl.) f 5,a f 9, Vroege appels (fabriek) f 5,af Vroege appels(buiteni.) f 7,a f'23, Vroege peren (binnenl.) f 5,af 15,- Vroege peren (buitenl.) f 7,a f 22, Kleine V e i 1 i n j a f 33,— af 18,— af 13,— a f 6, af 12,— af 16,— af 12,- a f 10, a f 10,— a f/8., a f 20,— af 12,— a f 9, af 10,— af 13,— a f 9, Waschingtonpruirnen f 22, Witte wijnpruimen f 16, Prince pruimen Kouwelijnen Diverse pruimen The Queen Keizer Alexander Cox Pomona Codlin Keswick Diverse appels Clapps Favorite Oomskinderenperen XT LT f 8,- 3,- f 8,- f 12,— f 8,- f 1- f 4,- f 5,— f 12,— f 8,- f 7- f 7,— f 12,— f 4,_ N.H. suikerperen Heerenperen Beurré Giffard Diverse peren Alles per 100 K.G. 'Augurkjes per 100 f 0,24 Komkommers per 100 f 2, Veiling van 16 Aug. Groote veiling. Princepruim (buitenl.) f L9,a f Okkelanen (buitenl.) f 18,a f Vroegeappels(binnenl.)f 5,a f Vroege appels(buitenl.) f 7,af Vroege peren (binnenl.) f 2,a f Vroege peren (buitenl.) f 6,a f Kroetappels (fabriek) f 5,a f Kroetappels (buitenl.) f 6,a f Zwijndreclitsche pootuien (buitenl. Kleine Veiling. af—,70 a f Clapps Favorite f 10,a f N.H. Suikerpeer f 8,a f J utteperen f 10,a f Williams Duchesse f 8,a f Diverse peren f 6,—af Afval peren f 2,a f Jluch. d'Oldenburgli f 18,a f The Queen f 10,- - a f Glasappel f 12,a f Codlin Keswick f 4.,a f Mancks Codlin f 4,—af Diverse appels f 5,a f 22,— 16'— 21,— 16,— 25,- 6,50 6,30 12,- 15,— 10,— 12,— 11- 13,- 3,- 23,— 13,- 14,- 10,— 10,— 12,— Afval appels f 3,_ a f 4 Wassinghtonpruimen f20,—af24- Witte Wijnpruimen f 16,a f 20 - Roode eierpruimen f- 4,a f 8,- Diverse pruimen f 5,— a f 10,— Princesseboonen f 8,a f ,- Alles per 100 K.G. Komkommers per 100 f 1,af 2,~ Bloemkool per 100 f 2,af,- Augurken per 100 f,14 af,2 Veillngsvereeniglng „E. M. M' te Krabbendljke. Veiling van 15 Augustus. Groote Veiling. ClappsFavorite(buienl.)f 14,a f Keswick (buitenl.) f 1 5,—a f Handpeer (buitenl.) f 8,—af Suikerpeer (buitenl.) f 10,af Kotte Poroenade (buitenl.) f Lord Suffield (buitenl.) f 18,— a f Zomerbellefleur (buitenl.) f Meiknollen f 7,a f Rapenloof f Clapps Favorite (binnenl.) f 8,a f Keswick (binnenl.) f 10,a f Handpeer (binnenl.) f 8,a f Suikerpeer (binnenl.) f 4,a f Kotte Pomenade (binnenl.) f Lord Suffield f 7",— af Zomerbellefleur f 7,a f Bergamotten f 7,a f Knol peer f 5,a f Present van Engeland f 7,a f Alles per 100 K.G. 22,- 22,— 16,- 20,— 14,- 12'— 2,— 11,- 11,— 9,— 6,_ 10,- 12,- Kleine Dirkjespeer Jlandpeer Bergamotten Clapps Favorite Suikerpeer Lord Suffield Keswick Zomerbellefleur Eierpruimen Wijnpruimen Komkommers Alles per K.G. Bloemkool per stuk Veiling, f— ,03 af - f— ,06 af- f— ,05 af - f —,09 a f - f—,10 a f- f ,15af- f—,07 a f- f—,07 a f- f—,15af- f—,14 af- f—,05 a f- -,07 -,08 -,06 -,10 -,11 -,08 -,08 -,34 -,15 ■,07 f—, 07 af—,08 Veiling van 16 Aug. Groote Veiling. Keswick (binnenl.) f 9,af 12, Notarispeer (binnenl.) f 10,a f 11, Tarweappel (binnenl.) f 7,af 11, Suikerpeer (binnenl.) f 7,aflO,— Dirkjespeer (binnenl.) 8,af 10, Waschappels(binnenl.) f 10,a f Okkelanen (binnen!.) f 3,a f 4, Alles per 100 K.G. Geen handel voor buitenland. Kleine veiling. Oomskinderenperen f,07 a f,08 Waschappels f,10 a f —,11 Rogevaad f,10af,15 Frevo f,11 af,13 Dirkjesperen f,05 af—,06 Marbelanen f,11 af,14 Eierpruimen f —,17 a f,18 Clapps Favorite f,10 a f,11 Afval peren f —,03 a f —,05 Alles per K.G. Veiilngsvereeniglng Kapelle-Blezellnge en Omgeving. Veiling van 16 Augustus. Groote Veiling. 6 boomgaarden te samen f 6735. Bladselderij Proukboonen Sjalotten Appels (buitenl.) Appels (binnenl.) Kleine Vei Codlin Keswick f Lord Suffield f Keizer Alexander Roode Kalwijn Zoete Ribbeling Diverse appels f 15,— a f f 17,af f 13,af f 14,— a f 16,— f 4,-af 18,— f 5,—af 6)50 f 8,- af 9,— f 9,—af 11,— f 11,- af—, f 7,50 a f— f 4,—af 14,— Diverse appels 2e soort f 4, a f 14,. J utten f 12,a f N.H. Suikerpeer f 8,afio' Clap's Favorite f 13,a f 20, Diamantpeer f 7,a f 8, Diverse peren f 3,a f 10, Kleinere peren f 3,af 10, Witte pruimen f 20,25 a f Alles per 100 K.G. Kool per stuk f 0,10 a f 0^12 Komkommer per stuk f 0,01 a f 0,2J Perziken, per stuk f 0,02 a f 1852—1917 Met henoegen herdenken wy heden den dag, dat de heer B. KNIERIEM gedurende 65 jaar by om als 1ste bediende li werkzaam geweest. Gaarne hreDgeu wy hem hulde voor zyn yver en nauwgezette plichtsbe trachting gedurende al die jaren. Wy hopen, dat het den Jnbilarll gegeven moge zyn nog vele jaren met dezelfde opgewektheid zjjne werk zaamheden te kunnen biyven waar nemen. T. FABEBIJ DE JONGE. Fabriek van Gouden en Zilveren werken. Goes, 17 Aug. 1917.

Goessche Courant | 1917 | | pagina bijlage 2