GOESCHE COURANT BIJVOEGSEL VAN DE DINSDAG 22 MEI 1917. Sport. Voetbal. Uitslagen Zondag 20 Mei. Kampioenschap van Nederland. DeventerGo Ahead.Willem II11. UtrechtU.V.V.Bo Qaick 11, Stand Go Ahaed 3 2 1 6—3 5 1.67 U.V.V. 4 2 1 1 8-3 5 1.25 Willem II 3 111 4—4 3 1.— Be Quick 4 13 3—111 0.25 Promotie Zuid. Ie klas. Helmond: HelmondV.V.V. 11. Eindstand V.V.V. 6 3 2 1 11—6 8 1.33 Helmond 6 2 3 1 9—8 7 1.17 M.S.V. 6 2 2 2 9—9 6 1.— Vllssingen 6 3 3 3—9 3 0.50 Promotie Zald. 2e klas. Breda: Velocitas IIZeeland-Voornit 22—0. Provincie-nieuws. Kloetinge. De heer S. Tamminga te Goes is benoemd tot directeur van de zangvereeniglng .Cloetings ge mengd koor". In de Vrijdagavond gehouden jaarvergadering van de afdeelfngKloe- tlnge van het Groene Kruis bracht de de secretaris-penningmeester het finan cieel verslag uit, waaruit bleek, dat ontvangen was f 894,521/, en uitge geven f 297,06 i/t, loodat het batig slot f 597,46 bedraagt. Door het bedanken van Jhr. J. E. Lewe van NDesteJn wa» een verkiezing van voorzitter noodig. Als zoodanig werd benoemd de heer A. Wagtho, burgemeester. Ook de secretaris-penningmeester, de heer E. Hoek, wenschte niet meer in aanmer king te komen voor herbenoeming, zoodat in die vacature gekozen werd de heer P. C. de Jong. Tevens werd de heer A, Wagtho benoemd tot afge- vaardigde naar de algemeene verga dering, te houden te Middelburg op 30 Mei a.s. Als plaatsvervanger werd aangewezen de heer E. Hoek. De ver- gaderlng stelde candidaat voor het hooidbeBtuur den heer Hoorweg, arts te Heinkenszand. Nog besloot de afdeeling Kloetinge een draaibare lighal aan te schaffen. Colijneplaat In de Vrijdag alhier gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Oud-Noordbeveland waren 32 van de 45 stembevoegde leden tegenwoordig of vertegenwoor digd. De rekening over het afgeloo- pen dienstjaar werd vastgesteld in ontvang op f86586,02; in uitgaaf op f 69475 781/,dus een goed slot van f 17110,231/«. De begrooting voor het dienstjaar 1917/18 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 171504,46 met een post voor onvoorzien van f 14500,70 ïA- Ingevolge voorstel van 't bestuur werd aan den waterbouw kundigen ambtenaar, den heer M. J. Krjger, voor het dienstjaar 1917/18 een duurtetoeslag toegekend van f 100. Het dfikgeschot bleef bepaald op f30, per H.A. en op f 15, per H.A. voor vroonen en vrijlanden. Heinkenszand. Alhier circuleert een adres aan B. en W. bQ ouders van schoolgaande kinderen om geen nadere wijzigingen te brengen in de schooluren. Dit in verband met een genomen besluit in den raad van 12 Mei om op voorstel van den heer Van Iwaarden pogingen aan te wenden om de schooluren in den namiddag een half uur te verzetten. Zaterdag kwam do bakker A. alhier zoodanig onder een broodkar terecht, dat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Rilland'Bath. In de Zaterdag gehouden gemeenteraadszitting werd besloten tot het aangaan van een geldleenlng groot f4000, wegens ge brek aan kasgeld. De jaarwedde van dan telefoonhouder, den heer Van Bo ven, werd gebracht van f 300 op f 375 met 4 tegen 2 stemmen, die der wet houders. De heer A. Blok Jz. zag liever een toeslag van f 100 toegekend. De jaarwedden der wegwerkers werden gebracht van f468 op f572, terwijl de gemeenteveldwachter f50 meer kreeg als veldwachter en f50 meer als bode. Het adres van de afdeeling het Oosten van Zuid-Beveland om ver hooging der jaarwedden van de onder- w(|zers werd op eigen verzoek aan gehouden tot de begrootiug 1918. Door ingelanden van den Reigersbergschenpolder werd in de Zaterdag gehouden vergadering de rekening over 1916/17 vastgesteld in ontvang op f 14798,08 en ia uitgaaf op f 14002,67. De begrooting over 1917/18 werd In ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 22278,08°, terwijl het dykgeschot evenals over het afgeloopeu dienstjaar bepaald werd op f 12,per hectare. Op den staat van aanbeveling ter benoeming van een gezworene wegens periodieke altrediog van den heer W. P. van Gorsei, op 1 Aug. a.s. werden geplaatst de heeren W. F. van Gorsei, C. J. van der Werff en Jac. Krijger. Heer-Abtekerko. Dinsdag 22 Mei herdenkt de heer ds. v. d. Plas- sche alhier den dag, waarop by zich 25 jaren geleden in deze gemeente als predikant vestigde. Onopgemerkt zal die dag wel niet voorbijgaan. Vrijdagavond kwam de land bouwer Van O. door 't onverwacht doorloopen van zyn paard, te vallen waardoor hQ een sleutelheen brak. Woliertadljk. De handboogschut ter „Doel naar Hooger' alhier, besloot in haar vergadering van Zaterdag haar gewoon conconrs, evenals voor gaande jaren, wederom te houden op den Zaterdag van Helnkenszandsche kermis. Schors. Benoemd is tot tydelfik onderwijzer aan de openbare school alhier de heer P. A. M. de Volder, thans volontair te Goes. De heer F. verzoekt ons te melden, dat het bericht in ods vorig nummer, door onzen correspondent gezonden, in zooverre onjuist is, dat het niet zijn kinderen waren, die op den rug van het paard wilden klimmen en dat dit daardoor ook niet de borstkas maar een poot heeft gebroken. Kattendijke. i)(j Kon. besluit van 18 dezer is, met ingang van 26 dezer, benoemd tot burgemeester der ge meente Hellevoetilnls, A. Lindeman van Bloemen Waanders, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Kat- tendjjke. Wlasenkerke. Dezer dagen hadden eenige jongens het huisje weten binnen te dringen, waar de patronen van de Vrywlllige Landstorm lagen. Naar schatting z{|n er thans 300 patronen gestolen. Deze week sjn eindelijk weer eenz wat kolen gekomen, waaraan ook hier gebrek is. Nog steeds zyn er evenwel geen bonnetjes voor deze kolen te verkrygen. Begunstigd door het fraaie zomer weder gaf het mnziekgezelschap „Apollo" alhier, hedenavond haar eerste concert in de tont op de Voor atraat. Dat deze nitvoeringen steeds zeer in den smaak vallen bewees weer het groote aantal menschen, dat in de anders zoo stille dorpsstraat op de been was. In de in den loop der vorige week gehonden poldervergaderingen werd in de verschillende vacatures als volgt voorzien In Qecrsdijkpolder werd tengevolge van bedanken wegens hoogen leeftijd door den dykgratf H. Menlenberg, wien voor z$n 50 jarigen dienst, den polder bewezen, door Ingelanden har- teiyk dank gebracht werd, als djkgrsaf benoemd de heer J. J. Verhulst Iz. Tot gezworene werd herbenoemd de heer S. J. de Ragt. In Camperlondpolder werd tot dyk- graaf herbenoemd de heer W. de Jonge, terwijl voor den gezworene D. Verburg Sr., die zich wegens hoo gen lesftyd terugtrok, en wien voor de bewezen diensten werd dankgezegd, als gezworene benoemd werd de heer P. Verburg Dz. In Beer Janszpolder werden op de aanbeveling voor dykgraaf geplaatst no. 1 de heer J. J. v, d. Velde (aftr.) no. 2 de heer Jac. de Kam Czno. 3 do heer D. Verburg Dz., en voor ge zworene, waarvoor de heer D. Verborg Sr. (aftr. niet meer in aanmerking wenschte te komen): no. 1 de heer D. Verborg Jr., no. 2 de heer J. C. Lu'-k, no. 3 de heer M. M. Schippers. In Mariapolder werden op de aan bevoling voor djkgraaf geplaatst de heerenAdr. v. d. Maas (aftr.) Joh. v. d. Maas en M. M. Schippers en voor gezworene de heerenM. M. Schippers (aftr.) J. J. v. d. Velde en D. J. de Kam. In Soelekerkepolder voor gezworene de heeren P. Dleleman (aftr.) C. Maris en G. C. Maris Cz. In Thoornpolder trok de aftredende gezworene M. J. v. Hee zich wegens hoogen leeftyd terug. Hem werd voor de bewezen diensten dank ge zegd. Op de aanbeveling kwamen de heeren E. v. d. Maas, J. A. v. Hee en Joh. v. d. Maas. Tot lid in den dykraad van den calamiteuzen Vliet- polder werd herbenoemd de beer A. W. Priester. In Vlietpolder werden respectieve- ljk tot dykgraaf, gezworen en lid van een dykraad herbenoemd de heeren Adr. Israël, J. Flikweert en M. J. v Hee. In Wülempolder luidde de aanbe veling voor gezworenno. 1 de heer A. Breure (aftr.), co. 2 de heer A. I. Janse en no, 3 de heer J. J. Verhuist. In Witiekerkepold'r, waar de heer G. Hove(jn, aftredend gezwaren, niet meer in aanmerking wenschte te komen en die voor de bewezen dien sten den dank der vergadering ont ving, werd benoemd de heer Jae. de Kam Czn-, terwyi tot lid in den dykraad van den calamiteuzen Vliet polder benoemd werd de heer O. H. v. d. Berg (aftr.) In de vergadering van den Thoornpolder werd nog besloten tof dempiDg door rloleering van een gedeelte vuile sloot achter de hulzen van den Dorpsdjk, doch de uitvoering aan te honden tot er betere tyden komen voor den cementaanvoer. Landbouw, Veeteelt en Visseherij. Kreeften. Men meldt alt Zeeland Dank zy het mooie weer in de eerste helft van de maand Mei is de kreeftenvisschery in de Oostersehelde niet ongunstig geweestwaar vóör dien tyd de schaaldieren in hun schuilplaatsen bleven voornameiyk de bestortingen van steen aan de vooroevers daar lokte de mildere temperatuur haar te voorschyn. De pryzen zgn evenwel weinig constant geweest, wisselend van hoog f5,60 tot laag ad fl,50 De meeste kreeften worden In korven gevangen, de vioch- plaatsen zyn onder den Thoolschen wal, in de Zandkreek van Wemeidinge tot beneden Wissenkerke, langs Schouwen van den hoek van Ouwer- kerk tot aan Flaauwers j in do Wes- tersehelde wordt de kreeftvisschery niet uitgeoefend, al is het al eens voorgekomen, dat ook daar een enkele kreeft werd gevangen. Stamboek voor het Nederlandtche trekpaard Belgitch type). Op verzoek van het hoofdbestuur van bovengenoemde vereeniging is de vorige week een door de Zweedsche regeering benoemde commissie bier te lande geweest om het stambookfok- materiaal te bezichtigen van het Nederlandsche trekpaard (Belgisch type. Bovendien had het hoofdbestuur de vergunning ontvangen van den

Goessche Courant | 1917 | | pagina bijlage 1