Gemengd Nieuws. Ernstig ongeluk. Donderdagavond had ta Axel een ongeval plaat», dat ernatlger had kunnen afloopen. Te half zeven liep Iemand op den weg naar Drie Schouwen, toen juist de tram aankwam. De man, die onder den in vloed van sterken drank verkeerde, liep langs de Rjn, en maakte, daar hj ook ilecht ter been was, een zwaai ende beweging, zoodat h(J door de tram gegrepen werd. Ernstig gekwetst (o. m. werd hersenschudding gecon stateerd) werd h J opgenomen, en direct met denzelfden tram naar zflu woon plaats Sas van Gent vervoerd. Einde 1916! Een vrouwtje uit de Wilhelmlnastraat te Barneveld heeft by de politie een aanklacht wegens laster tegen haar buurman ingediend. Deze had namelijk het vrouwtje beschuldigd, zjjn varken te hebben betooverd 1 Dievenbenden. In de jongste dagen werd Loosduinen onveilig gemaakt door een paar dievenbenden, die Woensdag nu zjjn Ingerekend. Behalve tal van kippen en konijnen werden uit de tulndersschuren kledingstuk ken ontvreemd en gereedschap. Bij burgers werd 's nachts de deur open gemaakt en de rijwielen nit gang of vestibule gehaald. Met de Kerstdagen stal het tweede clubje, dat bestaat uit twee soldaten en een burger, dat met twee vrouwen bj elkaar woont, vijf H.L. aardappelen en een partij roode kool, daarmee liepen ze in de val. Bet eerste troepje werd opgespoord nadat het lood had verkocht ln Den Haag, dat te Loosduinen bij een schip per was gestolen en een waarde van ongeveer f 400 vertegenwoordigde. Ook deze bende bestond uit drie per sonen. Brand. Donderdag omstreeks half een brak, door tot nu toe onbekende oorsaak brand uit in de biscuitfabriek ,De Lindeboom" van de firma Does burg te Mijdrecht. De brand greep vrij snel om zich heen. De pompers van de dorps-brandweer wilden in den beginne niet snel genoeg pompen, doch nadat f 1 per uur voor het pompen werd aangeboden, was het vuur spoe dig gebluscht. Ongeveer een derde gedeelte van de fabriek is afgebrand, dat gedeelte waar zich een gedeelte van de ovens en de machines bevinden. Het bedrijf zal echter kunnen worden voortgezet. Alles is verzekerd op beurspolls, doch da schade is toch aanzienlijk, daar de prüzen van machi nes op het oogenblik 50 A 60 hooger zijn dan in normalen tgd. Een goedgeslaagde vossenjacht. Men schrijft aan het ,Hbld.*: Den laatsten tijd hadden de boeren in en om het aardige dorpje Heetwjjk in Noord Brabant ongemakkelijk veel last van roovers, die op geweldige wijze in de kippenhokken te keer gingen. En spoedig bleek, dat men met vossen te doen had. Men had al pogingen gedaan om Betntje aan het lijf te komen, doch zonder resultaat. Dat ook de wildstand in het oog loopend gedund werd door de vossen- familie, is te begrijpen. Een en ander verdroot mede de jachtclub Heeswjjk, die in de boschrjjke omgeving haar jachtterreinen heeft en waarvan de bekende Bportsmen, deheoren J.Haiff uit Utrecht, F. de Bruin uitBerlikum en Helderman alt den Haag de leiders z{jn. Men besloot tot een formeele vossen jacht en Bpeciaal werd voor deze gelegenheid uitgenoodigd het clublid de heer J Bach Jr. uit Zeist, niet alleen een goed schutter, maar boven dien bekend als een geroutineerd vossenjager. Men trok er op utt en het vertrouwen in des hoeren Bach's onfeilbaor schot werd niet beschaamd. Hij heeft dien dag terdege oprniming gehouden onder de even slimme als stoute roovers. Of de ingezetenen van Hees wijk en omstreken in hun schik waren? Zoo dra had de tijding niet het dorp bereikt, of het Jagershuls, eigenaar De Bool te Dinteren, werd versierd en 's avonds, toen het jachtgezelschap terugkeerde, werd den heer Bach en z0n vrienden een hartelQk feestelijke ontvangst bereid ou toen is tot laat in den nacht over het welgeslaagd jachtavontuur op joviale jagersmanier prettig nageboomd. Openhartig afgewezen. BJ een landbouwer nabij Oldenzaal was sinds het begin van den oorlog een Duitsch dienstmeisje in betrekking, dat sedert dien niemand van haar familie had gesproken. Per brief was ze met haar vader daarom overeengekomen, dat ze elkander aan de grens bij Glaner- brug zouden ontmoeten, wjjl beiden geen buitanlandsch paspoort hadden. Vader en dochter begaven zich dan ook tegen het vastgesteld uur naar Glanerbrug. De Hollandsche grens wacht gaf het meisje verlof zich naar de grensscheiding te begeven, maar de Duitsche grenswacht was niet zoo toeschietelijk. Zij gebood den vader op grooten afstand van de grens te blijven. Daardoor kon de dochter haar vader slechts uit de verte toe wuiven en moest ze weer vertrekken, zonder een woord met hem te hebben gewisseld. De roofmoord Omtrent den roof moord te Oss wordt nog het volgende gemeld De verslagens was gewoon 's Woens dags vroeg in den oohtend met zin broer Pietjen Johannes van Bavenstein- Gefien, naar de Bossche markt te fietsen om aldaar vee te koopen en te verkoopen. Marinns ging dan steeds z{jn broer Piet, eveneens veekoopman, die een einde verder woonde, nl. aan de spoorweghalte Heihoek, aanroepen en met hun tweeëen fietsten zij dan verder naar Geffen, waar de derde veekoopman, Johannes van Bavenstein, zich bij hen aansloot. Zijn gewoonte getrouw, ging Ma- rlnus ook op Woensdag dezer week des ochtendB omstreeks 4 uur van huis, doch toen h{j op den overeen gekomen tijd niet bj zijn broer aan kwam, ging deze aan züu huis infor- meeren, waar bij bleef. Nadat de huis houdster van Marlnus hem verteld had, dat deze reeds uit huis vertrok ken was, gingen Plet en de huishoud ster, een ongeluk vermoedende, samen op zoek, en vonden Marlnus des morgens te circa 5 uur op den open baren weg, genaamd Heihoekstraat, badend in z(jn bloed naast zgn fiets liggen. Een tweetal kogelwonden, een in den rug, de andere in het voorhoofd, vermoedelijk uit een revolver, hadden hem doodeljk getroffen. Wel leefde hij nog tot des morgens half zeven, alhoewel steedB bulten kennis, doch toen dr. Verbeek en een ontboden geestelijke in allerijl aankwamen, was h{j reeds overleden. De verslagene had de gewoonte, niet alleen als h0 naar de Bossche markt ging, doch ook op andere dagen, zijne contanten, ter waarde van ongeveer f 800 a f 900 bij zich te dragen in een geel lederen portefeuille, zich bevin dend in den binnenzak van zfln vest en bevestigd aan een koperen ketting, welke hij om zijn hals droeg. De ge woonte van den verslagene, om zfjn geld steeds bjj zich te dragen, was te Oss aan velen bekend. De portefeuille met inhoud was echter thans ver dwenen. Later op den dag werd de porte feuille ledig teruggevonden te Oss in een watersloot, gelegen aan de Oost- zjdo van de spoorbaan 's BoschOss, zoodat de moordenaar vermoedelijk na z(jn misdaad de richting naar Oss is Ingeslagen over het harde voetpad langs de spoorljn. Wegens de vorst was dit voetpad te hard om er voetsporen waar te nemen. Alles wjjst er op, dat roof het hoofdmotief van den lagen sluip moord geweest is- Wellicht heeft de een of andere onverlaat zich ten koste van een menschenleven uitzijn geld nood trachten te redden. De dader is nog steeds onbekend, alhoewel door de politie ijverige na sporingen worden verricht. Veilings-ereenlglng Zuld-Beveland. Veiling van 30 December 1916. Groote Veiling. Paradijs-appel f21,Meiknollen f 3,a f 3,50, Wijnpeen f 3,50 a f 5,Wijnpeen voor de drogerij f 6,50 a f 7,Savoyekool f 6.— Alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Goud Reinet 28 a 32 ct., Zure Bellefleur 18 a 28 ct., Court Peudu 16 a 24 ct., Weidragers 18 ct., Ponds peer 21 a 22 et., Fransche Bellefleur 6 a 28 ct., Spruiten 17 ct. Alles per K.G. Groene Kool f 2,Ronde Kool f 2, a f3,beiden per 100 K.G.Hazen f2,60 a f3,20 per stuk. Voortaan alleen Dinsdags veiling. Afloop Aanbesteding-en en Verkooping-en. Kapalle. Vrijdag werd alhier in de herberg bij Mej. Hanson, ten overstaan van Notaris Pilaar, publiek verkocht bouw- en weiland in de gemeente Kapelle aan het Ambachts- heerenwegeling, groot 2 H A. 99 A. 50 c.A., aan den heer F. Betjnierse te Kapelle, voor f 2220 per H.A. is f 6648.90; accessoiren f 20, samen f 6668.90. Vrienden, bekenden en begunstigers wordt bij de intrede van het nieuwjaar veel heil en zegen toegewenscbt door A. Bakker en Echtgenoote, slager. 's Gravenpolder. Bij den aanvang van het nieuwe jaar 1917 wenschen ondergeteekenden aan familie, vrienden en bekenden een gezegend nieuwjaar toe. A. Kousemaker en Echtgenoote. 's Gravenpolder. Vrienden, bekenden en begunstigers wordt bij de intrede van het Nieuwe jaar veel heil en zegen toegewenscht door Jac. Kierloos en Echtgenoote. Rijwielhandel. 's Gravenpolder. Bij den aanvang van het Nieuwe jaar 1917 wenscht ondergeteekende aan vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel binnen als buiten deze gemeente, een gelukkig Nieuwjaar toe. J. Verboom, Schilder. 's Gravenpolder. Heil en zegen aan vrienden en be gunstigers in 1917 toegewenscht door A. C. Ëckhardt. Bakker. 's Gravenpolder. Bij den aanvang van het nieuwe aar 1917 wenscht ondergeteekende aan vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel binuen als buiten deze gemeente, een gelukkig nieuwjaar toe. C. Zuidweg en Echtgenoote. 's Gravenpolder. Onze beste wenschen aan familie, vrienden en begunstigers bij de intrede van het nieuwe jaar. J. Minnaar, en Echtgenoote. 's Gravenpolder. Bij den aanvang van het Nieuwe jaar 1917 wenschen ondergeteekenden aan vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel binnen als buiten deze gemeente, een gelukkig nieuwjaar toe. Gebroeders Verdoek Kooplieden. 's Gravenpolder. Heil en zegen aan vrienden en be gunstigers in 1917 toegewenscht door P. J. Reijerse, Herbergier. 's Gravenpolder. Veel heil en zegen aan vrienden, bekenden en begunstigers. P. Hubregtse en Echtgenoote. Timmerman. 's Gravenpolder. Bij de intrede van 1917 onze beste wenschen aan familie, vrienden en bekenden. P. van Boven en Echtgenoote. 's Gravenpolder. Veel heil en zegen aan vrienden en begunstigers in 1917 door J. van de Kreeke, Bakker. 's Gravenpolder. Bij den aanvang van het nieuwe jaar 1917 wenscht ondergeteekende aan vrienden, bekenden en begunstigers, zoowel binnen als buiten deze ge. meente, een gelukkig nieuwjaar. J. Felius en Echtgenoote. Zaadhandelaar. 's Gravenpolder. Bij den aanvang en gedurende het jaar 1917 wordt vrienden, begunsti gers, ja allen, veel heil en zegen toe gewenscht door C. Kosten, Houtkoope 's Gravenpolder. Bij den aanvang van het nieuwe jaar veel heil en zegen toegewenscht aan familie, vrienden, bekenden en begun stigers. M. Nieuwenhuize en Echtgenoote. 's Gravenpolder. Geluk en voorspoed in het nieuwe jaar toegewenscht door W. Vijverberg en Echtgenoote. Molen. 's Gravenpolder. Bij de intrede van 1917 onze beste wenschen aan familie, vrienden en be kenden. Wed. Lokerse en Kinderen. 's Gravenpolder. Heil en zegen aan vrienden, beken den en begunstigers. J. ds Graag. M. de GraagDe Jonge. In goud en zilver. 's Gravenpolder. Aan vrienden en begunstigers een gezegend Nieuwjaar toegewenscht. J. Kruis Voorberge, mr. Timmerman. 's Gravenpolder. yGemeente -Herberg 's Gravenpolder. Vrienden, bekenden en begunstigers wordt bij de intrede vanjhet nieuwe jaar veel heil en zegen toegewenscht door J. [van JDamme en Echtgenoote. Smid. 's Geavenpolder. L. W. Woutersen. J. J. WoutersenStols. 's Gravenpolder. p. f. Vrienden, bekenden en |begunstigers wordt bij de intrede van het nieuwe jaar veel heil en zegen toegewenscht door M. Anthonise Mzn. en Echtgenoote. Slager. 's Gravenpolder. Aan familie, vrienden en begunstigers Gods beste zegen toegewenscht in den nieuwen tijdkring. Dankende voor de gunst, beveel ik mij opnieuw aan. Jac. Snoodijk, en Echtgenoote. winkelier, 's Heer Hendrikskinderen. Een gelukkig jaar wordt u, cliénten, familie en vrienden, toegewenscht. Jb. Rouw, in machinerieën, zaden, enz. 's Heer Hendrikskinderen. Veel geluk en zegen aan vrienden en bekenden in het nieuw begonnen jaar. Wed. J, F. Buise. 's Heer Hendrikskinderen. Heil en zegen toegewenscht aan onze vrienden en bekenden bij de intrede van dit jaar. An. Zandee en Familie, 's Heer Hendrikskinderen. Veel geluk en zegen aan vrienden en bekenden in het nieuw begonnen jaar. D. Rouw Sr. 's Heer Hendrikskinderen. Veel heil en zegen toegewenscht aan alle vrienden en bekenden bij de intrede van het nieuwe jaar. J. Schipper Scb otter. o 's Heer Hendrikskinderen. Bij den aanvang van 1917 wenschen wij familie, vrienden en bekenden Gods onmisbaren zegen toe. M. Vermeule en Echtgenoote. 's Heer Hendrikskinderen. Mijn heilwensch toegebracht aan familie, begunstigers, vrienden en be kenden bij de intrede van het jaar 1917. P. Weststrate en Echtgenoote, Bakker. 's Heer Hendrikskinderen. Aan familie, vrienden en begunstigers Gods onmisbaren zegen toegewenscht bij de intrede in het nieuwe jaar. P. Korstanje en Echtgenoote, mr. Bakker, 's Heer Hendrikskinderen. Heil en zegen aan familie, vrienden en bekenden. H. van Iwaarden. Heinkenszand. Nieuwjaarsgroet aan familie, vrien den en bekenden. Familie J. Zuidweg, Sr. Heinkenszand. C. A. Snijder, Schilder en Meubelhandel. Heinkenszand. p. f. Veel heil en zegen aan begunstigers, vrienden en bekenden in het Nieuwejaar. J. Vermeule, Herbergier. Heinkenszand. Veel heil en zegen aan begunstigers, vrienden en bekenden in het Nieuwe jaar 1917. A. E. Machielsen, Bakker. Heinkenszand. Veel heil en zegen aan begunstigers, vrienden en bekenden in het Nieuwejaar. W. Houtzager, Touwslager. Heinkenszand. Heil en zegen aan familie, vrienden en begunstigers bij den aanvang van het nieuwe jaar. A. Mallekote en Echtgenoote. Slager. Heinkenszand. Onze beste wenschen aan familie, vrienden en begunstigers in 1917. J. P. de Regt en Echtgenoote. Schilder. J. D. Elenbaas. J. J. ElenbaasMol. p. f. Hoedekenskerke. Gelukkig Nieuwjaar aan familie, vrien den en begunstigers. J. La Grand en Echtgenoote. Hoedekenskerke. Timmerman. M. Meulenberg E. MeulenbergBlok. p. lerseke. Een gezegend Nieuwjaar aan familie, vrienden en bekenden. J. van de Velde en Echtgenoote. Yerseke. Bij den aanvang van het nieuwe jaar zij Gods besten zegen aan vrien den en begunstigers toegewenscht door M. de Waard en Echtgenoote, Winkelier. Kloetinge. Bij de wisseling des jaars wenscht de ondergeteekende Gods besten zegen aan vrienden en begunstigers. Familie Straub. Kloetinge. Bij den aanvang van het nieuwe jaar Gods besten zegen toegewenscht aan familie, vrienden en begunstigers door Jan Beenhakker Jbz. en Echtgenoote. Kloetinge. Bij de wisseling des jaars wenschen wij allen vrienden en bekenden Gods besten zegen toe. A. Hollestelle, Echtgenoote en Kinderen. Hout- en Fruithandelaar. Kloetinge. Bij den aanvang van het nieuwe jaar zij Gods beste zegen aan familie, vrien den en begunstigers toegewenscht door A. Karman en Echtgenoote, Slager. Kloetinge. Bij de wisseling des jaars onze beste wenschen aan vrienden en begunstigers. J. Almekinders en Echtgenoote. Handel in Rijwielen, Naaimachines, Kruidenierswaren, enz. Kloetinge. Bij den aanyang van het nieuwe jaar wenscht de ondergeteekende familie, vrienden en begunstigers, zoowel bin nen als buiten de gemeente, een ge lukkig jaar. J. A. de Jager en Echtgenoote. Kloetinge. Een gelukkig jaar wordt begunstigers, vrienden en bekenden van harte toe gewenscht. K. L. Kramer, Schilder. Kloetinge. Bij den aanvang van het nieuwe jaar zij Gods beste zegen aan vrienden en begunstigers toegewenscht door Jb. Beenhakker en Echtgenoote. Kloetinge. Ondergeteekende wenscht familie, vrienden en begunstigers een gezegend Nieuwjaar. P A. Trimpe, Schilder en Behanger. Kloetinge. Veel heil en zegen wordt toegewenscht aan allen, zoowel binnen als buiten deze gemeente. W. Schipper, Slager. Kloetinge. Bij den aanvang van het nieuwe jaar Gods beste zegen toegewenscht aan familie, vrienden en begunstigers. H. M. Harinck en Echtgenoote. Winkelier. Kloetinge. Veel heil en zegen toegewenscht aan familie, vrienden en begunstigers bij den aanvang van het nieuwe jaar. Joz. van der Vliet en Kinderen. Kloetinge. Veel heil en zegen toegewenscht aan familie, vrienden en bekenden. P. Almekinders en Echtgenoote. Kloetinge.

Goessche Courant | 1917 | | pagina 5