nette Dienstbode Gemeente-Publicatiën. VERBOUW VAN HANDELSGEWASSEN. AD VERTEN TIEN. TE KOOP: een gehuwde tweedeRnecht, een gehnwde derde Knecht, Schaapherder Muiderpoort ta Amsterdam ging deier dagen naar een vriendin, wonendein de bnart bniten de Haarlemmerpoort, om deze te helpen met huiselijke werkzaamheden. Met het oog op de vele insluipingen in de Mnlderpoort- baurt sloot zS haar woning goed af en verz-kerde ij] de buitendeur zelfs met een hangslot. Toen zij 's avonds terug kwam, waren alle sloten nog in ordeniettemin waren uit haar woning verschillende gouden sieraden gestolen. Wat bleek? Da vriendin uit de Haarlemmerbuurt had de sleutels uit haar taseh genomen, was er mee naar de Muiderpoortbuurt gegaan, had de sloten geopend, de sieraden gestolen, en vervolgens alles weer netjes op slot gedaan. De sieraden had zij be- leend terugkomende had zij de sleu tels weer in de tasch van de andere juffrouw geborgen. Omgewaaid. Zaterdagmiddag omstreeks halfdrle is de hooge schut ting, die stond voor den gevel van het nieuwe gebouw van Peek en Cloppenburg aan den Dam en In de Kalverstraat te Amsterdam, omge waaid. De schutting kwam met don derend geweld omlaag op eenlge voorbijgangers. Een ongeveer 12- jarig meisje werd door een balk aan het hoofd getroffenz{j was onmid dellijk dood. Een tramconducteur werd onder de planken weggehaald met een gebroken been; een andere man werd aan de voeten gewond een dame en een meisje werden minder ernstig gewond. De belde laatsten konden, na in de hoofdwacht van hst palels te z(jn binnengebracht, 2ich naar huls begeven. Het gedcode meisje is de 12-jarlge Dlna Visser. De 27 jarige heer J. Heins kreeg een hoofd- en een kniewonde en kneuzingen aan den rechtervoet. Moj. B. Kortes werd inwendig ge kneusd de 12-jarlge Bebekka Keens, is aan de beenen gekneusd; de 44 jarige J. Jonker, wagenbestuurder van de gemeentetram, heeft kneuzin gen aan de lendenen gekregen, en de IS jarige mej. J. Puts beeft een been gebroken en Is in het gelaat gewond. Alle gewonden z{jn naar het Binnen gasthuis vervoerd. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot den avond van28 dezer. Aanvankelijk zwakke tot matige winden nit Westelijke richtingen, nevelig tot halfbewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. M arktberichten. GOES, 27 December 1916. Wegens de feestdagen weinig aanvoer. Kroonerwten (100 k.g.) 32,a 33,50 Bruine Boonen - 30,a - 32,50 Eleien per 100 stuks - 12,— a Boter per K.G. - 1,80 a Middenprijs eieren per 25 stuks 13, idem boter i 0,90 per halve kilo. Eieren aan particulieren verkocht voor f o,per 25 stuks. Boter Idem 1 o,— per halve kilo. Geen aanvoer van beteekenis. Aanvoer eieren 100, boter 15 pond. Eendeieren ct. p. st. Poeleieren ct. per st. Ganseieren ct. per st, Elerenverkoop. Onderaideeling Zuid-Beveland V. P. N, Aangevoerde eieren 1390 stuks. Prijs: f 11,70 a o,per 100 stuks. Burgerlijke Stand van Goes. Van 22—27 Dec. Geboren: 26, Dina Neeltje d.v. Ma- rinus de Jongh en Gsertrnlda Klap 24, Pieternolla Cornelia, d.v. Leendert Jan Pik en Martha Cornelia de Vos. Overleden: 24, Johanna Jacoba Elsman, 71 j. wed. van Jan de Kok; 25, Anthong Jar son 80 j., gehuwd met Jacoba Gorsso26, Janus Jacob, 2 m. z v. Johannes Jacobus Petrus Llplijn en Krlna Cooman te Botterdam. Levenloos aangegeven 25, een kind van het^mannellk geslacht van Petrus Johannes Vaes en Cornelia Vermast. DE BURGEMEESTER van GOES maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, inge volge het Koninklijk besluit van 30 September 1916 (Staatsblad no. 463), houdende aanwijzing ran de gewas sen, waarvan het verbouwen over eenkomstig art. 7 der Distribntiewet 1916 kan worden verboden, beperkt of niet dan voorwaardelijk worden toegestaan, bij beschikking van 13 October 1916, gewijzigd 10 November 1916, het volgende heeft bepaald I. De verbouw van geel mosterd zaad, bruin mosterdzaad, karwij- zaad, kanariezaad, blanw-maanzaad, spinaziezaad, zaai-uien, suikerbieten en vlas wordt niet toegestaan dan onder de voorwaarden a. dat de verbonwer vóór 1 Ja nuari 1917 opgave heeft gedaan aan den burgemeester der gemeente,waar zijn bedrijf is gevestigd, van de oppervlakte der door hem in het oogst jaar 1917 met één of meer der voor noemde gewassen te betelen en bem daarvoor door dien burgemeester een vergunningsbewijs volgens een door den Minister van Landbouw Nijverheid en Handel vast te stellen model is uitgereikt b. dat de oppervlakte door den aanvrager in bet geheel met geel mosterdzaad, bruin mosterdzaad, karwij- zaad, kanariezaad, blauw-maanzaad, spinaziezaad en zaai-uien te betelen, niet grooter zij dan het gemiddelde der oppervlakten, welke in het bedrijf, waarover de opgave loopt, in de jaren 1913, 1914 en 1915 met deze gewassen in 't geheel zijn beteeld c. dat de oppervlakte door den aanvrager met suikerbieten en vlas te betelen voor elk dezer gewassen niet grooter zij dan het gemiddelde der oppervlakten, welke in het bedrijf, waarover de opgave loopt, in de jaren 1913, 1914 en 1915 met elk dezer gewassen zijn beteeld; d. dat het vergunningsbewijs, be doeld onder a, op eerste vordering wordt getoond aan de ambtenaren, vermeld in artikel 19 der Distributie- wet 1916. II. De oppervlakten, welke vol gens het hiervoor onder Ie vermelde met suikerbieten of met vlas mogen worden beteeld, kunnen telkens met 1 H.A. worden vergroot, wanneer de oppervlakte, welke door denzelfden aanvrager met de onder 15 genoemde gewassen mag worden beteeld, met 2 H.A. wordt ingekrompen. III. Het vorenstaande is niet van toepassing op den verbouw van reeds te velde staande karwij, met dien ver stande, dat de daarmede beteeide op pervlakte wel in rekening wordt ge bracht, indien] de aanvrager naast kar- wijzaad tevens een of meer der gewas sen genoemd onder Ió wenscht te verbouwen. Formulieren voor opgaven en aanvra gen om vergunningsbewijzen als onder la bedoeldvoor zoover niet aan de letrok- Icen landbouwers toegezondenzijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Het is ter verkrijging van een ver gunningsbewijs niet noodzakelijk, dat de landbouwer op zijn bedrijf zelf den verbouw van genoemde gewassen uit oefent. Hij kan de hem toegestane oppervlakte geheel of ten deele door onderhuur of anderszins aan anderen afstaan ten behoeve van den verbouw van handelsgewassen, mits op zijn be drijf biermede niet meer wordt beteeld dan gemiddeld in de jaren 1913,1914 en 1915. Aan niemand kunnen ver gunningsbewijzen worden afgegeven tot verbouw op gronden, welke niet tot zijn landbouwbedrijf behooren. Mocht een landbouwer na bet. afge ven van hel vergunningsbewijs, op grond van verandering in zijn bouw plan, een verzoek tot den burgemees ter richten tot wijziging, dan be staan hiertegen van de zijde des mi nisters geen bezwaren, mits het nieuwe vergunningsbewijs in overeenstemming met de hierboven vermelde beschikking van 18 October 1916 is opgemaakt. Landbouwers, wier landerijen in twee of meer gemeenten liggen, behooren hun aanvragen om een vergunnings bewijs in te dienen bij den burge meester der gemeente, waarin de bedrijfs gebouwen liggen. Goes, 27 December 1916. De Burgemeester voornoemd, D. D. VAN DEN BOUT, 1. B. VsiUngs-Veresnlglng Znld-Bevsland- Veiling van 23 December. Groote Veiling. Court Pendu f 15,80, Ajnin f 14,40 a f 14,50, Wijnpeen f 6,80. Alles psr 100 K.G. Kleine Veiling. Appels. Zure Bellefleur 20 a 22, Campagne oet 14 a 18, Goud Reinet 20 a 32, Rambour Mortier 'lOjfa 12, Giescr Wildeman 20 a 21; ct. Alles per K.G.~7-CSU Divers ejn. Spruiten 17 ct. per [KG., Gele kool 2 a 3 ct. Hazen 1 3,10> f 3,40 p. stuk. De Uien-veilingen zijn tot nadere aankondiging stop gezet. DANKBETUIGING. Voor de groote liefde en he! innig deelnemen, bij let overlijden vsnmijn dierbaren Echtgenoot, den heer A. TOLHOEK, betuig ik mijn hsrteltjken dank. Wed. A, TOLHOEK— Evbrsbn. Kloetlnge, 271 Dee. 1916. RUIM ZOO H.L. bi) E. VERMUE en C. ZUIDWEG, 'l Oravenpolder en b$ A. PHILIPSE, Brakstraat, Middelburg. Gevraagd, tegen 1 Maart 1917, In den Fredericapolder (e Rilland, bfi L. VAN DE VOORDE, liefst met werkend gezin, en bi( P. BONTE liefst met werkend gezin. Voor belden woning beschikbaar. Met Mei a.s. een gevraagd bfj A. C. J. NOTEBOOM te Wolphaarisdijk. Met Mei een benoodlgd, woning beschikbaar, bij G. M. TIMMERMAN, Kattendijke, ,Monnlkenbol°.

Goessche Courant | 1916 | | pagina bijlage 2