Aandeeien, 74 Sanadabsomeii, Bouwland, ADYSRTENTIEN. 0 0 0 0 0 0 0 0 Te koop bij inschrijving 1 COKESGRUIS. c. B. SIMONS Pz., Vrijdag 2 Maart 1917, AANBESTEDING Openbare Verkooping, V rijdag 29 December 1916, ioaw- goWeilud, Welland, TE KOOP: Te Koop bij inschrijving 101 Olme- en 15 Esscheboomen. 109 Olme- en 15 Esscheboomen. Bij inschrijving te koop: fiseren Boomkweekers Houten Verzendings-labels Zaterdag 23, Woensdag 27 eo Zaterdag 30 December a.s, 1U1ET geveild worden. Woensdag 3 Januari 1917, Artikel 12. 1. Behoudens het bepaalde in art. 13 wordt voor de militie ingeschreven le. ieder minderjarig mannelijk INederlander, die op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18e levensjaar heeft volbracht, binnen het Rijk, in liet Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Belgë woonplaats heeft, of wiens vader moeder of voogd op genoemd tijdstip in een dier rijken woonplaats heeft; 2e. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die op genoemd tijdstip in een der genoemde Rijken woonplaats heeft 3e. ieder mannelijk niet-Nederlauder, die op genoemd tijdstip ingezetene van het Rijk is. 2. Voor ingezetene in den zin dezer wet wordt gehouden A. de minderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft le. indien zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen woonplaats gehad heeft 2e. indien hij zelf gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen woonplaats gehad heeft, tenzij hij in den zin dezer wet een vader of moeder heeft en deze elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft; B. de meerderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen woonplaats gehad heeft. 3. Voor de toepassing van het bepaalde in het vorig lid wordt gehouden voor minderjarig hij, die minderjarig is in den zin der Nederlandsche wet; voor meerderjarig hij, die meerderjarig is in den zin der Nederlandsche wel. Artikel 13. Voor de militie wordt niet ingeschreven le. de ingezetene niet-Nederlander, die blijkt te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan den verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen 2e. hij, die blijkt in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere wereld deelen woonplaats te hebben, mits dit niet zij ter zake van krijgsdienst. Artikel 14. 1. De inschrijving geschiedt: le. van hem, bedoeld in art. 12, eerste lid, onder le a. zoo zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd b. zoo hij binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente zijner woon plaats, tenzij hij in den zin dezer wet een vader, moeder of voogd heeft en deze in eene andere gemeeute binnen het Rijk woonplaats heeft c. zoo zijn vader, moeder of voogd in het Duitsche Rijk en hij niet binnen het Rijk woonplaats heeft in de gemeente Amsterdam tl. zoo zijn vader, moeder of voogd in het Koninkrijk België en hij niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente Rotterdam; e. zoo hij in het Duitsche Rijk en zijn vader, moeder of voogd niet binnen hel Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, in de gemeente Am sterdam f. zoo hij in het Koninkrijk België en zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk of in het Duitsche Riik woonplaats heeft, in de gemeente Rotterdam 2e, van hem, bedoeld in art 12, eerste lid, onder 2e cl. zoo hij woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente zijner woonplaats b. zoo hij woonplaats heeft in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam c. zoo hij woonplaats heeft in het Koninkrijk België, in de gemeente Rotterdam 3e. A. van hem, bedoeld in art. 12, eerste lid, onder 3e., indien hij min derjarig is a. zoo zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd b. zoo hij in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft of zoo zijn voogd niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij zelf woonplaats heeftlt B. van hem, bedoeld in ait. 12, eerste lid, onder 3e, indien hij meer derjarig is in de gemeente, waar hij woonplaats heeft. 2. De in het vorig lid als plaats van inschrijving aangewezen gemeente is die, waar de woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari vau het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18de levensjaar vol bracht. Ten aanzien van hem, wiens inschrijving te Amsterdam of le Rotter dam moet geschieden wegens woonplaats onderscheidenlijk in het Duitsche Rijk of in het Koniukrijk België, wordt de gemeente, waar de inschrijving moet plaats hebben, bepaald naar het Rijk, waar de woonplaats gevestigd is of was op 1 Januari van het jaar, volgende op dat,, waarin de in te schrijven persoon het 18e levensjaar volbracht. Artikel 15. 1. Hij, die volgens art. 12 moet worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe aan te geven bij den burgemeester der gemeente, waar de inschrijving moet geschieden. 2. Indien hij ongesteld of afwezig is, rust de verplichting tot het doen van de aangifte a. indien het een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd, mits de vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk ot in het Koninkrijk België woonplaats heeft, of indien de voogdij is opgedragen aan eene rechtspersoonlijkheid bezittende vereeuiging. aan eene stichting of aan eene instelling van weldadigheid op de bestuurders b. indien het een mterderjarige betreft, die ouder curateele staat, op zijn curator. 8. De minderjarige, die in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft, of wiens vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, is, behoudens het bepaalde in het volgend lid, steeds zelf tot het doen van de aangifte vei plicht. 4. Hij, die is opgenomen in een der in art. 16 vermelde gestichten en inrichtingen of behoort tot de in het tweede lid van genoemd artikel bedoelde, personen dan wel in dienst is bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, behoeft niet ter inschrijving te worden aangegeven. 5. De aangifte geschiedt in de maand Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18de levensjaar volbracht. 6. Voor hem of haar, die tot het doen van de aangifte verplicht is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemachtigd. Artikel 16. 1. De bestuurders van krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- en bliuden- gestichten, van gevangenissen, van rijkswerkinrichtingen, van rijksopvoedings gestichten en van tuchtscholen zenden jaarlijks vóór 10 Januari eene opgave, ingericht in den door Ons te bepalen vorm, van de daarin opgenomen manne lijke personen, die alsdan voor de militie moeten worden ingeschreven, aan Onzen commissaris in de provincie, binnen welke de inschrijving moet plaats hebben. 2. Ten aanzien van de mannelijke personen, die ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strafrecht ter beschikking van de Regeering zijn gesteld en niet in een Rijksopvoedingsgesticht zijn opgenomen, geschiedt gelijke opgave vanwege Onzen Minister van Justitie. 3. De inschrijving van de in het eerste jen het tweede lid bedoelde personen, zoomede van die, welke in dienst zijn bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen, geschiedt overeenkomstig door Ons te geven voorschriften. Art. 17. 1. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschreven le. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht en voor het intreden van het 21ste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft en wiens vader, moeder of voogd niet reeds in een dier Rijken woonplaats had 2e. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die niet in een der genoemde Rijken woonplaats heeft, doch wiens vader, moeder of voogd na l Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18de levensjaar vol bracht, en voor bet intreden van diens 21ste levensjaar zijne of hare woon- plaats binnen een dier Rijken gevestigd heeft 3e. ieder mannelijk minderjarige, die na 1 Januari van het. jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij of zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft 4e. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het. 21ste levensjaar zijne woonplaat»-binnen het Rij!;, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België gevestigd heeft; 5e. ieder mannelijk meerderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór hel intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander ts geworden, zoo hij binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk Be'gië woonp'aats heeft Ue. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden in den zin van art. 12, tweede lid 7e. hij, die vóór het intreden van het 21ste. levensjaar ophoudt te verkccren in een der gevallen, bedoeld in art. 13, indien hij overigens, hetzij volgens art. 12, hetzij volgens het hiervoren onder le6e. bepaalde ingeschreven zou moeteu worden. 2. Met betrekking lot het bepaalde onder le--6e gelden art. 12, laatste lid en art. 13. 3. Ten aanzien van de gemeente, vaar de inschrijving, of de inschrijving opnieuw, moet geschieden, geldt art. 14, eerste iid, met dien verstande, dat de plaats van inschrijving wordt bepaald naar de gemeente of het Rijk, waar de woonplaats gevestigd is of was op den dag, waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt in een der in het eerste lid van dit artikel omschreven gevallen. 4 Ten aanzien van de aangifte of opgave ter inschrijving, of ter inschrij ving opnieuw, gelden de arlt. 15 en 16, met dien verstande, dat de aangifte geschiedt binnen dertig en de opgave binnen tien dagen na den dag, waarop de in te schrijven personen of zijn vader, moeder of voogd is geraakt, in een der in het eerste lid van dit artikel oinschrevru gevallen. Artikel 102. 1. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden wordt gestraft de in art 15, eerste of tweede lid bedoelde persoon of diegene der in laatstgenoemd lid bedoelde bestuur ders, die niet voldoet aan eene hem bij dat artikel of bij artikel 17, vierde lid opgelegde verplichting. 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste Iwee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden wordt gestraft hij, die opzettelijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. Dc bijzondere aandacht wordt erop gevestigd, dat bij de in art. 15 ver melde aangifte ter inschrijving gelegenheid bestaat om op te geven de reden van vrijstelling, die de in te schrijven persoon vermoedelijk zal kunnen doen gelden. IBS" Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moeder of voogd heeft zulks betrekking op minderjarigen en strekt de uitdrukking //vader" voor het geval, dat de vader de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent; de uitdrukking //moeder" voor het geval, dat de moeder de ouderlijke macht of de voogdij uitoefent; en de uitdrukking //voogd" voor het geval, dat. over den minderjarige voogdij wordt uitgeoefend door een ander dan den vader of de moeder. De uitdrukking //curator" heeft bedekking op meerderjarigen en strekt voor het geval, dat dezen onder curateele staan. Waar in het bovenstaande sprake is van woonplaats, wordt ten aanzien van hen, die geen vrijwillige woonplaats hebben, daaronder verstaan de plaats, waar zij werkelijk wonen, en, zoo deze ontbreekt, de plaats van verblijf. Voorts is het noodig, dat door of voor hen, die elders geboren zijn, bij het doen van de aangifte Ier inschrijving wordt overgelegd een uittreksel uit het geboorte-register, welk uittreksel op aanvrage kosteloos wordt verstrekt. Voor het doen vau de aangifte Ier inschrijving, die moet plaats hebben tusschen l en 31 Januari a.s., zal meer bepaald gelegenheid worden gegeven ter Gemeente-secretarie op Woensdag den \7 Januari 1917, des voormiddags van 1) tot 18 uur. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gpmeente-secretarie te vervoegen. GOES, den 19 December 1916. De Burgemeester voornoemd, D. D. VAN DEN BOUT 1. B lOOOOOOOOOOOO.' Zuo da Heere wil hot en Zater dag 23 dezoronze geliefde Onder», ABRAHAM HOOGE3TEGER 0 hunne 35 jarige Ëchtveresni 0 ging ta herdenken. ADRIANA MOLENDIJK, 0 Kapalle Dee. 1916. Hunne dankbare Klederen, 0 Behuwd- en Kleinkinderen. ÖooooooooooooO Voor de vale bljjken van deelno- micg, gedurende de ziekte en ca het overladen van onzen Innig geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvador, DAUMIS VAN DER POEL, betuigen wfi biermede onzen oprech ten dauk. Uit aller naam, Wed. D. VAN DER POEL en Zoon. P.8. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. Beleefd aanbevelend, Wed. D. VAN DER POEL en ZOON. Oveiaod, 21 Dec. 1916. bU J. OP 't HOP Bin. te Borssele. Inschrfj vingBblljetten in te zenden tot 3 Januari 1917. Zoolang de voorraad strekt, Cokesgruis verkrijgbaar, afgehaald f 0,50, thuisbezorgd f 0,55 per H.L. Gemeente Gasfabriek Goes, De Directeur, 8. B. BONTHUIS. Beden overleed, ca een kort stondig lijden van slechts eenige dagen, onze innig geliefde Doch ter au Zuster Immina Christina Jannetje Dominicus, in den ouderdom van 18 jaren en byna 5 maanden. Ktuinlngen, 13 December 1916 H. C. J DOMINICUS. J. DOMINIUS— Dz Jongs. D P. A. DOMINICUS. IC L. DOMINICUS Chtribon J CH D0MINICDS— <-Java> I Ladnij J. DOMINICUS. De Alg. Paarden- or. Veeverzekering Nlantachappij te 's-Gravenhage (Dc Oude Zwolsche van 1895), Ilrecteur Linthout, die soowel hier alc elders bekend staat als eene solide ondornemlng, betuig ik bij dezen mün tevredenheid voor de spoedige ultkeeric g van s(ja afgemaakt paard. Hare premiêa sU11 billijk en onveranderlijk, zoodst lk lederen paarden- en veehouder geroemde Maatschappij gerust kan aan be reien D. POELMAN. Ierseke, den 5/12/1916. Agent de heer W. J. v. OEVEREN. 5 WEDER ONTVANGENi 2 een groote party prachtige, oude a sn nieuwe BLOEDKORALEN. Concurreersode prijzen. Lange Vorstatraat 213 GOES, g De VERKOOPING van den KAPITALEN BOERENINSPAN van den Heer D. SCHIPPER te N i e u w d o r p zal plaats hebben Notaris PILAAR. voor het BURGERLIJK ARMBE STUUR van Rund-, Kalfs-, e n versch inlandsch Varkens- vleesch, gedurende hef fe kwartaal 1917, op voorwaarden, bij den vader in het Weeshuis ter inzage. Inschrijvingen met het opschrift Besteding Burg. Armbestuur"Dins dag 26 Dec. 1916, vóór 4 uur, bij den Voorzitter, den Heer D. D. VAN DEN BOUT. OP dos namiddags te 3 uur te Kapelle, in de herberg bij mejuffrouw Hanson, voor den heer J. C. Veraalewel dc Wlti Hamer, ten overstaan van den notaris JOH. PILAAR te Goos, van: le in do gemeente Kapelle, aan het Ambachtsheeren Wegellug, groot 1 H.A. 03 A. 20 c A. ton oosten van het vorige perceel, groot 97 A. 30 c.A. 3e ten zuiden van perceel 1, groot 99 A. Alle percealen zijn in pacht bjj G. BAAS, tot 25 November 1917. Informatiën te bekomen 'oj den notaris. (groot flOOO) In HARINGLOG- GERSCHEPEN. Brieven onder No. 1015, aan NOBELS' ADV. BUREAU, Haarlem. Winstgevende onderneming. van den heer JOH. DE ROO te Bie- zelinge, tegen contante betaling, vanaf don Weeldtjk tot aan den opril-grind weg Schore (Schore en Kapelle). le perceel Noordzijde 2e perceel Zuidzijde Inschrijvingen In ta leveren, voor de psrceelen afzonderlijk of gecom bineerd, vóór of op 2 Januari 1917, ten kantorn van Notaris VAN DISSEL te Ooes, alwaar nadere inlichtingen verkrijgbaar zjjn. op de hofstede .Eiken morgen nieuwe zorgen* te JZloetinge. Aas .wijzing door dan pachter H. v IWAAHDBN. Inlichtingen te bekomen en lnschrfj- vingsblljettan in te leveren vóór of op 29 December 1916, by K. H. STRAUBWbllbman, Kloetinge. verkrijgbaar aan de Fabriek voer Houtbewerking te GOES. Met het oog op de a.s. feestdagen zal door de vellingsvereeniging E M.M. ta Krabbendyko, op De eerstvolgende velling zal plaats hebben op n.m drie uur. J. A. KRIJGER, Veilingmeester. A. TOLLENAAR, Administrateur. H. H. Ambtenaren en Beambten. Vereeuiglng op Coöp. groEdslag ver schaft U GELD in groote en kleine bedragen. Gemakk. en.blliyke cond. Br. letter C bur. v. d. blad,

Goessche Courant | 1916 | | pagina 3