te trekken. Thans zfjc de Roemeniëra op de O. grens in Zevenburgen in het For- gaagebergte een nieuwe offensieve beweging begonnen en hebben tevens een actio vanuit Orsova ingezet. Bij hun opmarseh in Zevenburgen sjn de Rcemeniërs nu al Scbiissburg genaderd. Zij dwongen de Oosten rijkers tot ontrniming van Szekely Kereztur. Tan W. van Petrozeny zün Roemeensehe aanvallen afgeslagen. Tegelijkertijd hebben de Roemeniërs op den reehter Donauoever vasten voet gekregen, waardoor Bulgarije, tenzij do Roemeensehe troepen spoedig teruggeworpen worden, vanuit het Noordon bedreigd wordt. Hier en dsar hebben de Russen de Roemeensehe troepen versterkt. Aan den straatweg Brody-Lemberg en aan da Zlota Lipa deden zj vergeefscho aanvallen op het front der contrsleD. Binnenland. Brood en ongebuüd meel. De minister van L., N. en H. heeft tot de bnrgemeesters de volgende circulaire gericht: Naar aanleiding van het aanwezen van ongebuüd tarwemeel overeen komstig art. 1 der Distributiewet 19X6, heb ik de eor u het volgende mede te deelen. 1. Wegens het vervallen van de weistandsgrens zal bruiubrood voort aan voor ieder, dooh uitsluitend op broodkaarten, verkrijgbaar zyn. De maximum prijs blijft bepaald op f 0 12 per kilogram. Dit brood mag worden gebakkon, zoowel van ongebulld meel afkomstig van inlandsche tarwe, als van onge buüd meel, gemalen van Amerikaan- sehe tarwe. Evenzeer sal ongebulld msel, waar voor de maximum prijs of f 0.14 per kilogram blijft bepaald, uitsluitend worden beschikbaar gesteld op meel- kaarten. 2. De maximum prijs, bedoeld In art. 2 van da Distributiewet 1916, bedraagt ingevolge mijn circulaire van 28 September, f 11.80 per 1G0 kilogram ongebulld meel, terwijl de inkoopsprjs, bedoeld In art. 3 van deze wet, tot nader order op f 18.90 por 100 kilogram ls vastgesteld. 3. Door de gemeenten zal aan da meelfabrikanten en molenaars worden uitbetaald de prijs, waarvoor de ge meenten het meel ter beschikking van bakkers en meelhandelaren stellen, terwijl de kosten, welke ingevolge art. 3 der Distributiewet 1916 ten laste van de gemeenten komen, door het Rijks-Centraal Administratiekantoor voor de Distributie van LevenEmid- delen met n zullen worden verrekend. 4. De aanvragen van on gebuild meel moeten, evenals tot nu toe, maandelijks aan he* Rilksgraanbureau worden Ingezonden, onder opgave van den pr|js (prijzen), waarvoor da ge meente het meel ter beschikking van bakkers en meelhandelaren stelt. Overeenkomstig mijn circulaire van 29 Augustas bedraagt: de maximum hoeveelheid brood 3 kilogram per week voor ieder hoofd dsr bevolking boven da 2 jaar de maximum hoeveelheid msel 21 hectogram per week voor ieder hoofd der bevolking boven de 2 jaar. Zij, die gebruik maken van een roggebroodkaart eu z'j, die zelf brood bakken van eigen verbouwde tarwe of rogge, kunnen niet in aanmerking komen voor een tarwebrood- of meel- kaart. 6. Bovengenoemde bepalingen wor den geacht op 1 October jl. te z<jn ingegaan. Voor zoover in nw gemeente reeds een controleregeling is getroffen, ge lieve u deze overeenkomstig het boven staande te wjjzlgen en injj ter goed keuring voor te leggen. Voor zoover in uw gemeente nog een controleregeling moet worden ontworpen, verwijs ik u naar het bfl mijn circnlaire van 24 April 1915 gevoegd ontwerp, hetwelk met boven staande bepalingen zal moeten worden aangevuld. Aan deze gemeenten zal geen ongebulld meel worden verstrekt, alvorens een controleregeling aan mij ter goedkenring is ingezonden. Ik maak n nog opmerkzaam, dat het niet nakomen van eenige ver plichting, voorgeschreven bij da controleregeling als hoven bedoeld, ingevolge do Distrlbntlewet strafbaar is gesteld. Uitvoer van fruit. Da Rijkscommissie van toezieht op de veraeniging Frnit-eentrale heeft besturen van vellingsvereeniglogen, exporteurs on controleurs onder toe zending van de minlstrieele beschik kingen van 22 en 23 September, Zaterdag een uitvoerige circulairs met nuttige wenken en raadgevingen doen toekomen. Art. 192 van de Qrondu-et. Maandagavond heelt de Vrjz.-Dam. Kleivereenlglng in Den Haag verga derd onder leiding van den heer mr. W. Francken, ter bespreking van de voorstellen der bevredig!: gscommistie. De heer Ketelaar was wegens ziekte in zjjn familie verhinderd als inleider op te treden. Belden drongen op aan nemingvan het regoeringsvoorstel aan. Da heoron Koster en Marchant leid den nu in z{jn plaats het onderwerp in, eerstgenoemde het meer tecbnltche de tweede het politieke van de quaeitle Djambi. Uit Soers.bc.ja wordt geseind: Een ofiScIëel bericht nit Djambi meldt: In ZuidDjambi is de tosstand goed tot Tambesi. Het land is ver laten. De toestand in Noord-Tambesi en Tablr is ongunstig. Ook in Boengo en tnsschen Moeara Tebo en Moeara Tambesi heeit een deel van da be volking van Toengkal zich by de op standelingen bi) Semaboa aangesloten. Op 28 September werden 13 opstan delingen gedood. Da kolonne van kapitein Snell heeft tot 30 September 20 opstandelingen gedood. Economische voorbereiding. Het hoofdbestuur der Maatschappij van Nijverheid heeft aan de departe menten verzocht de volgende vragen te bespreken 1. Is U van meening, dat nu reeds voorbereidende stappen dienen te worden gedaan om gereed te zijn, indien na den oorlog g8vr{|zigde eco nomische verhoudingen dan bloei van takken onzer nijverheid bedreigen of nitvoar van n{j verheidsproducten be moeilijken 2. Zoo ja, moeten eventueel te treffen maatregelen dan door de over heid worden genomen of bij voorkeur door particuliere lichamen? Tijdregéling. Het hoofdbestnur der Maatschappij van Nijverheid heeft aan de departe- meuten verzocht de volgende vragen te bespreken 1. ZJn de ervaringen in uw kring met den zomertijd gunstig? 2. Wonscht men in nw kring, dat, zoo de omstandigheden het veroor loven, de maatregel herhaald worde 3. Wanscht men afgescheiden van den zomertjd na den oorlog invoering van a. den Midden-Enropeeschen t{jd b. den Greenwlchtijd, met een ver vroeging met één uur van aile open baar dagwerk? Maximumprijzen. De minister van L., N. en H. hoeft tot de gemeentebesturen de volgende circulaire gericht: Ik heb de eer er uw aandacht op te vestigen, dat van de artikelen, ge noemd in mijn beschikking van 28 September, betreffende de maximum prijzen, ingaande 1 October, de vol gende bereids geregeld aan de ge meenten, die daarom hebben gevraagd, worden afgeleverd en dns in die gemsenten voor de verbruikers ver krijgbaar zijn, met inachtneming van de in bovengenoemde beschikking aangegeven maximumprijzen, te we ten ongebulld tarwemeel, rogge, varkensvleesch, margarine, boter, kaas, eieren, melk, sniker en zeovisch. De 'overige artikelen zullen eerst worden afgeleverd met ingang van een nader u mede te deelen datum, zoodat wij eorst na dien datum in de gemeenten, welko om do meerbedoelde artikelen hebben gevraagd, ingevolge de beschikbaarstelling van rijkswege en met luachtneming van de maxi mumprijzen verkrijgbaar zullen zijn. Tor verrnjding van misverstand gelieve u hiervan aan het publiek mededeeling te doen. Kamerverkiezingen Eordrecht. De reehtcche kieevereeulgingen en de afd. Dordt der S. D. A. P. hebben Zondagavond nog zeer laat vergaderd om hare houding voor de Tweede Kamerverkiezing vast te stellenzij hebben eerst het besluit der vrij zinnige kiesvereeniging Dordrecht afgewacht, en toon hekend was, dat die met den heer Da Kanter zon uitkomen, hebben beide vereenigingen na uitvoerige gedachtenwlssellng hetzelfde besluit genomen, nl. om geen candidaat te stellen, als de heer De Kanter de eeulge candidaat zal zijn. Om gewa pend te z\jn tegen een ovorvalling met eon tweeden candidaat, zal nu hedenmiddag iemand der rechtBChen met een candidaatstelllng van den heer Smeenk ta Arnhem en een S D. A.P.er met een ingevnlde eu getee- kende lijst voor den heer Zadelhoff te Dordrecht aanwezig z(jn, om, indien zulks noodig mocht wazen, die lljBt nog in te dienen. Hot zich niet maer beschikbaar itelleu als candidaat door mr. Schim van der Losff ls geschied, nadat ge- bleken was, dat zijn eandldatunr ba- streden zou worden en de liberale zetel ts Dordrecht gevaar zou loopen. Men was nl. te weten gekomen, dat da afd. Dordt der S.D.A.P, zeer waar schijnlijk op haar oorspronkelijk be- slnlt om, om tactische redenen, geen candidaat te stellen zou terugkomen dat bovendien de Algemeene Staats party handteekeningou op een candl- datenljjst verzamelde en dat de Bond van Melkveehouders eveneens een linkseha eandldaat zou stellen. Men achtte het nu, om versnippering dor vrijzinnige stemmen te voorkomen, gowenscht, dat mr. Schim van der Loeff zich terugtrok. Staten-Generaal. Tweede Kamer Gisteren zijn de beraadslagingen over den „Koloniale Raad" voortgezet. De minister nam de amendementen- Rock over om den naam van het nieuwe staatslichaam te veranderen in „Volksraad" en tevens om een bezol digd voorzitter te benoemen. Deze „Volksraad" wordt dan door den gou verneur-generaal geraadpleegd over alle onderwerpen, waarover deze bet advies vanjfden Raad nuttig oordeelt. Voor verschillende onderwerpen, voornamelijk de financiën betreffende, is de gouver neur-generaal verplicht den Raad te hooren. De heeren Mendeh (S. D. A. P.) en Heeres-I'ock (U. L). hebben in amende menten het hooren van den Raad over de ontwerpen van algemeene verorde ningen, "welke aan de ingezetenen per soonlijke militaire lasten opleggen en zoodanige andere onderwerpen als door de Kroon bij algemeene verordeningen worden aangewezen, eveneens verplich tend gesteld. De minister heeft, na korten strijd, het eerste amendement overgenomen. Het tweede werd aange nomen met 5017 stemmen. Dank zy een amendement Marchant (V.D). werd bepaald, dat de „Volks raad" uit ten minste 39 leden zal bestaan. Minstens één vierde der door den gouverneur-generaal benoemde en de helft der door de leden der raden ge kozen Volksraadsleden zal tot de in landsche bevolking behooren. Ingetrokken werd een amendement Bogaardt (R.K.) waarin bepaald was, dat de vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indië ambtshalve voorzitter zou zijn, terwijl verworpen werd een amendement-A/^^/5 (S.D.A.P.) om den „Volksraad" bet recht van enquête te geven en tevens een amendement betreffende den wer kingsduur der wet. De beer Mendeh wensebte aan de voorgestelde samenstelling slechts zes jaar wetskraebt te geven. Deze afgevaardigde trok, na bestrij ding door den beer Marchant (V.D.) en den minister, tevens een amendement in, wat tot bedoeling bad, inlanders en vreemde Oosterlingen gelegenheid te geven, afgezonderd van de Europea nen te vergaderen. De heer Bogaardt beeft nog enkele amendenten ter verzwaring der toelaatbaarbeidsvoorwaarden ingediend, terwijl de keer Marchant ^V.D.), teneinde tegemoet te komeu aan de bezwaren van enkele leden der rechterzijde, be treffende de verkiesbaarheid der vrouw, voorstelde te bepalen, dat bij algemeene verordening door de Kroon bepaald wordt of de vrouw tot lid van den Volksraad kan worden gekozen of benoemd. Het tot stand komen van passief-vrouwen- kiesrecht bier te lande kan dan voor- loopig afgewacht worden. Heden zou op verzoek van den beer Lokman (C.-H.) een nieuwe regeling van werkzaamheden plaats hebben. School en Kerk. Art. 192 der Grondwet. De vereeniging .Volksonderwijs" is de eenige groote landelijke veraeniging die bi) hare afdeeltngen een onderzoek heeft ingesteld naar hare meenisgen over do voorgestelde wjziging van het onderwijs artikel in de Grondwet. Het rapport over de Ingekomen ant woorden zal deze week verschijnen. Meer dan 70 afdeellngen, over het gaheele land verspreid, hebben de door het hoofdbestuur gestolde vragen beantwoord. Verspreid Oorlogs-JNieuws. De „tanks" aan het werk. Een correspondent, de verovering van Gnendeeourt beschrijvend, zegt: Het was duidelijk, dat deze stelling moeilijk iu een frontaanval te nomen zou zijn. Daarom kreeg een van de .tanks" laBt om naar voren te komen en oenlgizlns den weg vrij te maken. Dit deed da landmonltor dan ook met sneces en onze infanterie was in staat recht door het dorp te gaan, daarbij een vierhonderdtal gevangenen bjeen- brengend. B{| de nadering van een Bterk verschanste vijandelijke loop- gravenlinle ten noordwesten van het dorp werd de tank tjdoiyk opgehou den. De Dnltsehers trachtten met sterke macht de lompe machine te bestormen. ZC zwermden er rondom heen, klommen op het dak, bombardeerden de machine haf tig en vuurden door elke reet geweren en pistolen af. Maar de „tank" hield zich niet lijdelijk onder deze behandeling en vnurde van alle zijden. Ten slotte naderde een colonne infanterie, die de Dnlt sehers aanviel. De Dnltsehers trokken terug, meer dan driehonderd dooden en gewonden achterlatend als resul taat van het conflict met de .tank*. Toen later de .tank" weg waggelde onder het gejnich der Tommies, ver gezelden nog veel meer gevangenen hem. Tfldens het gevecht vloog een Britseh vlieger tot op eon afstand van vierhonderd voet hoven de Dultschers, die de „tank" trachtten te bestormen en beschoot doze met mitrallleurvnur. De aanval op Thiepval maakte eerst goede vorderingen, maar wel- dra werd de strijd feller en nam het mltralllenrvnur op vreeseiyke wijze toe. Het voornaamste punt van tegenstand was het onde kasteel van Thiepval, vanwaar een vraoselijk vnnr den opmarseh stremde. Toen kwam een der tanks aanwaggelen. Deze machine ging rocht op het kasteel aan en het mitralUi.nrvuur van het kasteel werd zoo duchtig beantwoord, dat de fusillade spoedig verflauwde. De infanterie kroop under dekking van dezen strijd voort, overweldigde de plaats en nam den commandant en de mansshappen van de mitrailleurs gevangen. Stafls-üieuws, Bkvolkins. 2e helft September 1916. Ingekomen A. J. van der Aa, winkelbediende nit Wageningen, Slngelstraat 106 M. Zwamborn, bnitengew. opzichter RIJkswaterst. nit Strijon, St. Adriaan- straat 66J. P. A. Holtzer, bakkers knecht uit Princenhago, Groote Kade 39/40M. Janso, horlogemakorsbedien- de uit Tholen, Ganzepoortatraat 167 G. Bosma, Asp. opzïohter S. S. uit Aengwlrden, Koningstraat 9. Vertrokken F. A. C. van Grinsven, Assistent Posterijen naar Tilburg; J. G. de Rocht, kantoorbediende naar Dordrecht J. Feiten, koopman naar Rotterdam; J. J. Talsme, onderwijzeres naar 's Heer Arandskerke C. M. J. Kort, onderwijzeres naar Ellewontsatjk J. J. M. van Damme, zonder beroep naar BesoOenJ. W. Stienen, kellner naar 's Gravenhage. Bknokmd. Benoemd is te Biervliet als tarreer- der voor de Vereenigda Suikerbieten- fabrieken .Bergen op Zoom", de he6r P. Schrijver Jr. alhier. Provincie-nie uw 8. Colljnaplaat. Maandag had de candidaatstelllng plaats voor da a.s. verkieziDg van oen lid van den ge meenteraad, in de plaats van wf|len don heer M. Noordjka. Ingeleverd zijn 3 ljsten, t.w. voor den heer J. F. Daes, candidaat der vrljz. kiesvereeniging, voor den heer I. Grfispeere, eandldaat der anti rov. kiesvereeniging en voor den heer P. v. d. Weale Azdoor den heer J. J. van Arenthals en 9 anderen. De stemming is bepaald op Woens dag 11 October. Ellewoutsdljk. Bij den landbouwer C. Bruinoogo alhier werden voor de tweede maal dit jaar van eenzelfden boom rijpe peren geplukt. Harsweert. Verplaatst met ingang van 1 October de klerk der posterijen eu telegrafie la klasse C. Kara van hier naar Amsterdam (telegraalkantoor). Helnkonszand. Onze vroegere dorpsgenoot Joh. van Doorne, thans jur. docts. te Leiden, is aldaar benoemd tot adjunct-inspecteur der directe be- lastingen. Rilland-Bath, Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het eerste natuurkundig examen do heer C. Griep van hier. Gemengd jNieuws». Ongeval muziektent Newlonplein. Het bestuur der Gsm. Zangvereeni ging ,Do Stem des Volks" deelt mede, dat vijf personen bij het ongeval met de muziektent op 't New ton plein in den Haag noemenswaardige kwetsuren opliepen, w.o. zware enkelkneuzingen, twee polsbreukeD, ribknenzing en zwaar lichamelijk letsel aan borst en rug. Voorts dertien personen, die lichtere kwetsuren opliepen en vry wel weer in staat zya hun bezigheden te verrichten. Gearresteerd. Zaterdag hebben een luitenant en eenige soldaten nabij de spoorbrug over da Maas te Maas tricht een paar reeds bejaarde heeren gearresteerd, die daar in den omtrek op verdachte wijze rondliepen. Naar eeu berichtgever meldt, zonden zij van Duitsche nationaliteit zijn en in het bezit van toekeningon zijn be vonden. Een krankzinnige overreden. Een krankzinnige Belg werd door twee politle-agenten overgebracht van Ede naar het krankzinnigen gesticht te Venray. Bij het uitstappen wist h(j zich aan zjae geleiders te ontrukken en trachtte op don sneltrein Maastricht- Arnhem te springenbij geraakte onder de wielen, zoodat bem belde boenen en een arm werden afgereden. In deerniswekkender! toestand werd de man naar bet St. Servatius gesticht te Venray overgebracht, waar h{) is overleden. Opengebrand. Tot dusver onbe kende daders hebben by Mevr. B. in de Van Aerssenstraat in den Haag, door middel van koolzuur een brand kast opengebrand en zich met den Inhoud, ongeveer f 1800 aan gelds waardig papier, verwyderd. Er wordt verband vermoed tusaohaa dezen diefstal en hst sedert kortelings op vrije voeten verkeeron van eenige gevaarljke inbrekers. Schade van de tijde verwisseling Men meldt, dat de gevangenen van den terngkeer van den Amsterdam- sehen tijd één nar schade ondervinden, daar hun straf met volle dagen geteld wordt en geen rekening wordt gshoa- den met het teragzetten van de klok op 30 September. Onzedelijke handelingen. Men meldt uit Leerdam, dat de fabrieksarbeider G. v. W. daar Zaterdagavond is gD- arreeteerd wegens onzedelijke hande lingen met een meisje van 7 jaar. De man is gehuwd en vader van 6 kin deren. Spionnage. Een inspecteur der rivierpolitie heeft aangehouden en naar het bureau van de rivierpolitie te Rotterdam overgebracht den heer E. P. V., eea gewezen gezagvoerder van de Hamburg-Amerika ]Jn, thans redacteur van het Hamburger Frem- deablatt, sn diens bediende K. P. E. F beiden Dnltsehers en woonachtig in de Claes de Vrieaelaan, te Rotterdam. Zij worden verdacht vaa spionnage en het in gevaar brengen van do onzijdigheid van ons land. Verder zijn aangehouden da ge broeders H. van A. en 0. J. van A., op den Schiedamschen dijk en in de Schoonderloostraat woonachtig. H. E. de B., uit de Baan, en H. W. A. van don B., van dsn Schiedamschen dyk, als verdacht van medeplichtigheid. Dit In scheepvaartkringen bekende viertal bracht geregeld berichten om trent door nentrale, ook Naderlandsche schepen ingenomen en voor Engeland bestemde lading, alsmede berichten omtrent beweging en handelingen van oorlogsschepen van Duttschlauds vy- anden aan bet adres van de belde Dultschers in de Class de VrleselaaD. Nadat de aandacht der rivierpolitie op dit adres gevestigd was, werd avond op avond de omgeving daar afgezet en zijn de handelingen der verdachten nagegaan. Ten huizo van den gewezen gezag voerder E. P. V. zyn by huiszoeking verschillende bescheiden gevonden, waaruit z{|n schuld en die van »!Jn bediende blijken. De aangehoudenen werden ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huls van bewaring overgebracht. Een avonturier. Z'n buurjongen, Jan van der Velden, zoo vertelt da „MeierJjBche Ct.", had h6t ook 's go- daan zoo'n reisje gemaakt onder den wagon van den trein. En daarom wou hy ook maar probeeren. Zoo verklaarde op het politiebureau te Eindhoven een 9 jarige snaak uit Amsterdam. Ambtenaren van de S.S. hadden, hem op 't station gevonden op een groote buis onder een der wagens. Hjj bad een iange, moeilijke reis achter den rug. In Amsterdam was hy stiekum on der z'n wagon gekropen, gewapend mat een dikke boterham, om daarvan onderweg te Bmullen. Tegelykertfid vermoidu hy zleh reeds in al het schoons, dat hy op z'n toeht door 't land zou voorbij zien vliegen. Z'n hart bonsde en krampachtig had hy zich vastgegrepen aan het gasieservoir, waarover hy gebakt lag, toen de troin in Amsterdam zuchtend het Centraalstation uitrolde. Abcoude, Breukelen. Utrecht tel kens had het hem dreigend in de ooren geklonken Kuilenburg, Zalt- bommcl, Dan Bosch z'n polsen klopten vervaariyk en z'n schrik nam toe, zoo ver al van buis! Boxtel, Eindhoven, Helmond, Venlo I Hier wist hy, dat de trein zou keeren om weer den langen weg naar Groot-Mokum te ondernemen. Nog was hy nergens opgemerkt. En torwyi hy z'n oogen dichtkneep vcor het stof en do grinddeelijes, dis door den wind opstoven, ging het meteen geweldige vaart terug naar Amsterdam, waar hy hoopte, toch maar wear spoedig b|j moeder en vader thuis te zijn. Weder Helmond, Eindhoven... maar niet verder. Beambten meikten het jongentje op in z'n netelige positie, toen zij da wagens inspecteerden en noodlgden bem uit, eens af te komen van z'n „verheven" zitplaats. 't Was een aardige «naak, goed ge humeurd en met een open blik, geen vlegel van 't Amsterdsmsehe type. Doch hy had honger en van verschil lende zijden werd deze gestild. Ook had hij niet geslapen in twen dagen, maar dat was niets, zelde by, want vader Bliep ook nooit deze werkte in eon groote wasseher!) dag en nacht. Op het politiebureau is do knaap verder gespyzigd en, netjes gewas- schee, heeft men hem gebracht naar moeder, die intnsiehen wel heel onge rust over haar jongen zal geweest zijn. Is dit de zeeslang Deze vraag wordt in „Het Ned. Zeewezen" gesteld naar aanleiding van het volgende ver baal van een inzender. Stoomende in den Atlantischen Oceaan op 10 gr. 54' N.br. en 56 gr. 25' W.I., nam ik den 22en Juli'16 hot volgende vertchynBel waar: Te 3 N M W.T. a b.) vertoonde zich plotseling iets voorlijker dan dwars een lang, schynbaar dryvend voor werp, ongeveer 50 M. aan S.B. van het schip. Het vertoonde zich als een lange boom; aan 'teene eind dik en naar het andere eind steeds dunner wordend. De uiteinden gingen in het water over. De kleur was lichtgrys. De doorsnede kan misschien op z'n grootste dikte ongeveer 2 voet geweest zyn en de lengte (die moeilllk ta Behattsn valt) tnsschen 20 en 25 M. Toen het iets achterlijker was dan dwars, kwam er plotseling een ver ticale beweging in en verdween 't onder de oppervlakto van 't water. Met den kyker werd nog getracht, iets msir te zien, maar zonder resul taat. Alleen de plaats was ta zien, waar het dier onder dompeldo.

Goessche Courant | 1916 | | pagina 2