Stadsnieuws. Café .Hoilandais" te 's Gravenhage, maakt ernstige bezwaren, tegen de door a nitgevaardigde circulairs aan de burgemeesters betreffende den maximum-prijs tot verkoop van aard appelen en groenten. De prys, d&a in vervat, kan door de kleinhande laren niet worden nagekomen, daar de Inkoopprijs van verschillende arti kelen voor de kleinhandelaren hooger la dan de verkoopsprijs door Uw Excellentie aangegeven. Het baataar betreurt ten zoorste door Uwe Excel lentie niet te z(jn erkend, te meer, daar in nw telegram van 20 dezer op algeheele medewerking van den llond werd aangedrongen. Hulp van militairen bij den hooi-oogst. Naar aanleiding van bezwaren, wolke thans door den hooibouw wor den ondervonden, en met het oog op het groote algemeens en het bijzonder militaire belang, dat aan het volslagen van den hooioogst verbonden ie, is bepaald, dat aan militairen tot een aantal van ten hoogste 6 der presente aterkte door de compagnies- (en over eenkomstige) commandanten geheele ot gedeeltelijke vrijstelling van den dienst (uitgezonderd van wacht- en grensdienaten) kan worden verleend om den landboawers, doch nitslnitend by den in gang zSndea hooibouw en niteriyk tot on met 31 Juli, In de omgeving van de troepeuatandplaataen binnen den afstand van één unr gaans van de kwartieren, hulp te verleenen en alsdan bop&aldeiyk tegen het loon, dat plaatseiyk voor dien arbeid Ic den regel aan de werklieden wordt bataald. De genoemde commandanten zullen zich vergewissen, dat ten gevolge van hot verleenen van vorenbedoelde vrijstelling de arbeiders, ter plaatse of in ds nabyhoid woonachtig, niet worden uitgesloten. Vorenbedoelde vryatelling mag alleen worden verleend aan militairen, die ten minste sedert 8 V» maand onder de wzpaueu zjn. Zy, die van de vrystelllng van dienst gebruik maken, genieten tijdens den duar daarvan geen periodieke ver loven dientengevolge verzuimde ver- lofbeurten worden Diet ingehaald. Vrouwenkiesrecht. Onder begunstiging van prachtig weer werd gistermiddag op het land goed Drafna te Naarden de Gooische Landdag van de afdeeiingen Hilver sum en Naurden-Bussum van den Nederlandachen Bond voor Vrouwen kiesrecht gehouden. Aardappelen en groenten. De minister van landbouw heeft bepaald, dat bet percentage van de dageiykscbe aanvoeren van groenten ter veiling, dat op de ingeschreven groentenveilingen voor het binnenland moet worden geveild, voor de week van 29 dezer wordt vastgesteld op: voor lo en 2e kwaliteit bloemkool, 60, bosjes peen, doperwten en peulen ieder 50 procent, en dat het percen tage van de dageiyksche aanvoeren van vroege aardappelen boven de vastgestelde zelfmaat, dat op de be doelde vellingen voor het binnenland most worden geveild, voor de ge noemde week wordt vastgesteld op 50 procent. Tarwe, gerst en haver. Het Byksgraanbureau dealt mede, dat ernstig overwogen wordt, behalve de rogge, ook alle teveldo staande tarwe, gerst en haver voor ryksreke- nlng te laten sankoopen tegen pryzen, die verband houden met den door het Byk te besteden prys voor de rogge. Zy, die thans reeds te velde staande gewassen mochten nankoopen, zullen goed doen, hiermede rekening te houden. landbouw, Veeteelt en Visscherij, Vroege aardappelen. Wü ontvingen het volgende schrij ven met verzoek om plaatsing. Ondergetekende vestigt de aan dacht van belanghebbenden er op, dat .gezien de ingekomen opgaven be treffende de oppervlakten grond, In beslag genomen door de vroege aardappelcultuur, ar geen sprake van zal kuunen zyn by gezaghebbende zyde aan te dringen op opheffing van het uitvoerverbod uit de provincie Zeeland*. Ten sterkste raadt hy aan niet te wachten met het rooien, maar gere geld op bestaande vellingen in te zenden voor plaatselijk gebruik, opdat geen stagnatie in do voeding van de burgery en de militaire bezetting plaats grypo. Mocht daardoor overwaoht bijken, dat er alsnog een overschot Is, dan zal ongetwyfeld door gezaghebbenden daarmede rekening gehouden worden. Middelburg, 3 Juli 1916. De Rgkatuinbouwleeraar in Zeeland, D. BLOEMSMA. Bevolking. Over de 2e helft van Juni 1916. Ingekomen A. P. van Hse, landbouwer uit Wissenkerke, Voorstad 89. J. Pilon, hoofd Chr. School uit Koog a/d Zaan, 's Heer Hendrikskinderenstraat 98. Vertrokken L. Hugense, slagersknecht naar Scheveningen. A. van den Berg, bar- biersbsdlende naar Mlddelbnrg. J. A. de Jonge, jachtopziener naar Kortgene. J. Gips, winkelier naar Leerdam. J. Dalebout, boerenknecht naar Katten- dyko. G. Llmonard, winkeljuffrouw naar Hilversum. wijkverpleging. Met harteiyken dank ontving de wijkzuster f5 voor verleende hulp. Teekenaar kadaster benoemd. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot tcekenaar aan het kadaster alhier de heer H. Wolthers teGasselternJveen. J. M. Pilaar f- lu den ouderdom van 79 jaren is hier stede de heer J. M. Pilaar over leden. De heer Pilaar was 33 jaren notaris te dezer stede en heelt zich op veler lei gebied voor onze gemeente zeer verdienstelijk gemaakt. De overledene was eertyds diaken der Ned. Herv. kerk, regent van het gasthuis, regent van de strafgevan genis, plaatsvervangend kantonrech ter en lid van den gemeenteraad van Goes. De begrafenis zal Woensdagmorgen tc 12 uur plaats hebben. N.V. Eerste Goeschk stoom- wasoh-, bad en strijkineiohting ,Db ZoN*. In de hedenmorgen gehouden ver gadering dezer N.V. zyn de hearan A. P. de Paauw on W. G. Witkam ais directeur en commissaris afgetreden. Ais zoodanig zjn resp. benoemd de hoeren G. Gojsen en Joh. C. Assel- bergB. Ha ndelsbelangen. Vrydagavond hield de vereeniging Handelsbelangen* haar jaarljksche algemesne vergadering in da Socië teit ,V. O. V." Aanwezig waren 24 leden. De vergadering werd geleid door den viee-voorzitter, den heer J. M. de Jonge Mz., die voorlezing deed vaa een schrjven van den heer A. 8 J. Dekker, waarby deze als voorzitter en bestuurslid der vereeniging be dankte. De heer De Jonge wydde eanige woo den van dank aan den afgetreden voorzitter, voor alles wat deze in het belang der vereeniging in het bijzonder en voor den midden stand in 't algemeen heeft gedaan. Door applaus betuigde do vergadering hare instemming met het gesprokene. Verder word medegedeeld, dat de C. J. Smit z(jno benoeming tot be stuurslid heeft aangenomen en hem de functie van bibliothecaris is toe gewezen. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat de oorlogstoestand niet gunstig op het laven der vereeniging heeft gewerkt -, het ledental ging iets achteruit, terwijl allerlei omstandig heden oorzaak waren, dat slechts een paar vergaderingen werden gehouden. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek, dat do vereeniging er financieel niet slecht voorstaat. Naar de buitongewone vergadering van den Middenstandsbond op Dinsdag 4 dozer ta Utrecht to honden, tor bespreking van de maatregelen door de Begeering genomen ten opzichte van levensmiddelen en andere artiken, die kg de distributie betrokken z{jn, werd afgevaardigd de heer J. M. de Jonge Mz. In de vacature A. 8. J. Dekker word tot voorzitter gekozen do heer J. M. de Jonge Mz., die deze benoe ming aannam. Tot bestuurslid werd daarop gekozen de heer C. Oranje Lz., die tevens als secretaris zal optreden, aangezien de heer Oosterbaan had te kennen gegeven, dat hem de tjjd ontbrak, do functie van secretaris naar behooren te vervullen. De voorzitter zeide den attredenden dank voor alles, wat hy gedurende meer dan tien jaren als secretaris voor de vereeniging had gedaan. De vereeniging koesterde de beste W6cschen omtrent de werkzaamheid van den nieuw opgetreden voorzitter en secretaris. Concierge benoemd. De heer J. Allaart is door Burg. en Weth, benoemd tot concierge van de Beurs. Provincienieuws. Prov. Staten. Verzoek van de Provinciale Zeeuwsciie Vereeniging tot bestrijding der tuberculose om een subsidie. Van het Bestnur van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestryding der tuberculose is een verzoek inge komen, om voor het jaar 1917 en zoo mogeljjk tot wederopzaggens toe een subsidie te mogen ontvangen van f1000. Daar het onderzoek daaromtrent nog niet is afgeloopan, geven Gad. Staten in overweging het stuk in hunne handen te stellen, ten einde daarover in da aauotaande Najaars zitting een voorstel te doen. Benoemingen. Benoemd tot dykgrtaf van don Ja- cobpolder de heer C. M. van Nieuwen- huyzen Jzn. te 's Heer Arendskerke van den Schengepolder de heer W. Kakebeako te Goesvan den Beiger- bergschenpolder de heer J. Blok Jzn Jr. te Billandvan den Catspoldor de heer H. van der Maas, en tot plaatsvervan gend djkgraaf do heer L. II. de Vos, beiden te Kats; Tot gezworene van het waterschap Waarde is benoemd de heer J. J. Mol te Waards; herbenoemd is tot lid van de Znlvelcommlssie vcor Zeeland de heer W. Kakeboeke te Goes. 'a Heer Abtskerke. Zaterdag ver gaderde da gemeenteraad. Atle leden waren tegenwoordig. De rekening over 1915 werd aangeboden in ontvang op f 5713,385, mat een goed slot van f 61,98s. Aan den heer Janssen, ge meenteontvanger, werd tegen 1 Ang. eervol ontslag verleend. By eerBte stemming voor gemeente-ontvanger werd no. 2 der voordracht, de heer M. Kribbe, met 5 stemmen benoemd, tegen 1 op den heer Goossen, no. 1 der voordracht, en 1 stem blanco. Do borgtocht bljft f800 en verplicht wordt gesteld te 's Heer Abtskerke woonachtig te zyn. 13 Ingezetenen hadden bezwaar Ingediend tegen het opheffen van het voetpad naar Sinouts- kerke. Thans was het den raad ge makkelijk, daar Ged. Staten toch geen goedkeuring aan de opheffing zouden hechten. Vrydagavond geraakts een beste kalfvaars van een landbouwer uit Hoedekenskerke alhier uit de weide in een sloot. Het bleek, dat 't dier een poot had gebroken en afgemaakt moest worden. Dat de schade zeer groot 1b by de tegenwoordige hooge veepryzen, laat zich begrijpen. Colljnsplaat. Een vijfjarig zoontje van G. F. alhier, had het ongeluk spelende van een wagen te vallen. Daar 't ventje niet gaan of staan kon, werd hy op een kruiwagen huiswaarts gebracht, waar bleek, dat 'tnoodig was geneeskundige hulp in te roepen. Zondag is hier overleden de heer M. Noordyke, in leven notaris, lid van den gemeenteraad en oud lid van de Prov. Staten van Zeeland. De heer N. behoorde tot ds a.-r. party. Ovezand. De watersnoodcollecte heelt in deze gemeente ruim 180 gul den opgebracht, waaronder ééne gift van 50 galden. Driewegen. Beroepen is by de Ned. Herv. Kerk van Driewegen en Ovezand, ds. P. H. Peters te Sirjznsiand. Schore. De koopman C. B. v. d. Borght, die de vorige week uit een flssch azyo-eaaenco dronk, is aan de gevolgen daarvan overleden. Rilland-Bath. Alhier is met ingang van 1 Juli 1916 gestatlonceord ds commies bij de belastingen J. Postma, afkomstig uit Goirle. Zaterdag werd in de gemeente school te Rilland aan de inwoners 200 K.G. regeeringsryst verkocht. De kooplust bleek zoo groot, dat velen onverrichter zake naar huis konden, vandaar dan ook, dat een grootero hoeveelheid zal worden aangeschaft. Ook zal een dergelijke proef gedaan worden met suiker. Waarom ook niet met regeeringa- oieren Vrydagnacht gelukte het den commiezen te Bath een smokkelaar aan te houden, die probeerde aunlicht- zeep te smokkelen. Felteiyk waren ze met hun vgven, doch vier wisten te ontkomen. De soep werd in beBlag genomen. leraeke. Vrydsg was het 10 jaar geleden, dat de Boerenleenbank in werking trad. Op dien dag werden de ongeveer 70 leden allen aangenaam verrast door de ontvangst van een heeriyken tulband, es daar de waar- schyniykheid bestond, dat de meesten hunner zich dezen lOan verjaardag niet bewast waren, deed hst bestuur het geschenk vergezeld gaan van oen mooi uitgevoerde herinneringskaart. Voorwaar een sympathieke attentie van dat bestuur. Het bestuur der werkmansver- eeniging .Eendracht maakt Macht', heeft de aanstelling van een zieken verpleegster op haar program gezet, d.wz. wil trachten znlk een aanstel ling met de hulp van andere vereeni- gingen, de armbesturen, de gemeente ca particulieren te verwezeniyken. Do vorige week werden vele uit- noodlgingen nltgezonden, om deze zaak te hespreken in een byeenkomst, die Vrydagavond plaats vond. Slechts ruim 20 personen hadden aan de uit- noodiging gevolg gegeven. Voor zoo ver deze zich uitten, verklaarden zy zich hoogiyk met de verwozeniyking van het plan ingenomen. Doch daar bovengenoemd bestuur, evenmin als de andere aanwezigen, alle gerezen vragen kon beantwoorden nam het bestuur van ,E. M. M.' op zich een nieuwe byeenkomst voor te bereiden. Voor de kerk der Ned. Harv. gemeente staat een ry mooie groote kaetanjeboomen. Deze boomen trekken om dezen tyd van het jaar de byzondere aandacht der jeugd, niet om hun machtige bladerkronen, noch om hun mooie kegelbloemon, maar om de pas ge vormde vruchtjes. Men begrypt wat er op volgt, regens van steenen, die niet enkel de trossen van kleine kastanjes treffen, maar doorvliegen door de ruiten dor kerkramen. Het schijnt, dat de politie met of zonder hulp van het publiek, niet by machte is, aan deze telken j are terug- koerende vernieling een eind te ma ken. Het vorig jaar heeft het kerk bestuur de aandacht van den Commis saris der Koningin hierop gevestigd zonder genoegzaam gevolg evenwel, er zqn weer al ralten ingegooid. Daarom heeft de Kerkvoogdj, zeker niet voor haar genoegen, besloten de boomgroep, zoovat het eenige stokje levende natuur binnen het dorp en een Bieraad van de kerk en het kerk plein, te rooien. Zou Heemschut daar geen raad tegen weten Krabbendljke. Vrydagavond ver gaderde de gemeenteraad. Na opening en goedkeuring van de notnlen, werd door den voorzitter, den heer Jac. Welleman, een uitvoerig overzicht gegeven van de genomen maatregelen in het belang van de burgery in deze gemeente. Uit deza mededeeling bleek, dat door het be stnur van onze gemeente, in het by- zonder da burgemeester, bygestaan door secretaris en gemeentebode, al het mogeiyke is gedaan cm de circu laires van den minister ten uitvoer te brongen. Onze gemeente was wol een van de esrsto, die de burgers regeeringsbrood verschafte. Van re- geeringsmeel is ongeveer verbakken 100000 K.G., voor den prys van f 11040,50. Het aantal broodkaarten bedroeg 387, thans 300. Ook in de voorziening van viseh, spek en vle6Sch werd behoorlijk ge zorgd. Op een verzoek van de slagers zal getracht worden de rogeorings- v&rkens hier te slachten. De te maken kosten zullen de slagers zelf dragen en het vleeseh zal daardoor iets goed- kooper kunnen verkocht worden. Ook heeft hst gemeentebestuur ge zorgd, dat reeds eon voldoende hoe veelheid regeeringsryst verkrijgbaar is. Wat de maximumpryzen betreft, de burgers kunnen hier alles tegen den gostelden maximumprijs verkrij gen, zoodat de burgemeester het niet noodig acht verder in te grypen. Door de inkwartiering van meer dan oeu jaar zyn op de schouders van den burgemeester zware lasten gelegd; doch dank zy de goede medewerking van de burgery, prijzen de militairen de goede ontvangst en de verpleging. Naar aanleiding van het gegeven concert op Zondag door militairen, waren een drietal adressen van de verschillende kerkgenootschappen in gekomen, waarin ten krachtigste geprotesteerd werd tegen het geven van een concert op Zondag. Op een vraag van den heer Vogelaar, waarom de burgemeester dit niet verhinderd had, antwoordde de burgemeester, dat hy in deze kwestie geheel vry uit gaat. De bataljonscommandant heeft er hem geen kermis van gegeven, zoodat hy er officieel niets van wist. De vorige commandantes vroegen altyd zyn advies, hy heeft het dan ook steeds ontraden om op Zondag concert te geven, wat dan ook nooit Is gebeurd, Bovendien was hot geen coneert voor de burgerij, maar voor da 1100 militairen, die niet buiten het kantonneffient mochtenindien hy het verhinderd had, was er herrie ont staan, en nu is alles rnstig verloopen. De rekening van het burgeriyk Armbestuur word goedgekeurd met f 1181.54 ontvangsten en f 1178,34 als uitgaaf, alzoo oen goed slot van f 3.02. Do geloofsbrieven van hel nieuw gekozen raadslid, H. de Kok, werden onderzocht en tot toelating besloten. By da rondvraag bracht de heer Hirdes den burgemeester een woord van dank voor de wyze, waarop hy in deze tyden is opgetreden. Vooral de beschikbaarstelling van goedkoope levensmiddelen had zyn tymp&thie. De heer Vogelaar wees er op, dat bestuurders van motorrijwielen vaak over 't voetpad in het dorp rijden. De voorsitter zal de politie aanzeggen, neg nauwkeuriger toe te zien, of schoon kort geleden daarvoor nog procesverbaal is opgemaakt. Rechtzaken. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zjjn veroordeeld wegens: Overtreding Leerplichtwet: M. F. te HoedekeuBkerke, f2 s. 2 d. Niet beletten dat hond wild opspoort J. C. M. te Wolfertsdyk en A. T. te Ierseke, Ieder f 2 s. 2 d. Zoeken naar eieren van waterwild: J. S. te Krulningen, J. 8., J. S. te 's H. Hendrlkskinderen, A. C., A. de K. te Middelburg, allen 12 s. 2 d. Overtrading Boterwet: B. L. te Hoedekenskerke, f5 s. 5 d., J. V., wed. C. B. te Wolfertsdyk, f 3 s. 3 d. Verwekken van nachtrumoerD. v. H. te Blezclicge, f3 s. 3 d. Trekdier onbeheerd laten staan J. G. te Geersdyk, f2 s. 2 d. Na sluitingsuur zich in herberg bevindenG. F. v. H. to H. Ido Ambacht. T. J. A. to Botterdam, ieder I2t. 2d. Eénpsrsoocnrywiel voor meer dan één persoon bezigenJ. v. S. te Kapalle 11 s. 1 d. 's Avonds ryden zonder lichtW. K. 8. te leraeke, 12 s. 2 d. 's Avonds Henen zonder lantaarn J. A. v. D. te 's Gravenpolder. G. P. S. te Wissenkerke, leder f 2 s. 1 w. tuchtschoolJ. V. te Ierseke, H. B. aldaar, P. B., C. M. te Krabbendyke, A. K., C. K., J. A. K. te Krulningen, J. M. H. d. B. te Hansweert, M. H. te Kloetingo, M. S., J. M. te 's Arends kerke, J. Z. to Schore, A. M. W. te Kortgene, M. d. J., J. v. W. te Ka- pelle, M. W. M. te Amsterdam, J. B. te Nisse, P. J. M. te Oudelande, C. O. te Ovezande, allen f 2 s. 2 d. Dronkenschap D. V. (2 maal) Kats, D. J. H. zonder bekende woonplaats, P. M. te Hansweert, F. K. te Goes, A. s. aldaar, allen f 2 b. 2 dgn.A. S. Azn. te Goes f 3 s. 3 dgn.; bij lo herh. C. J. M. zonder bakende woon plaats f 10 s. 5 dgn.; A. W. de M. (2 maal) te Hansweert f 10 s. 5 dgr. De Rijndijk. Naar men zich herinneren zal, is het stoomschip *Byndyk*, van de flrma Solleveld, Van d r Meer Van Hattum te Rotterdam, op 7 April door een myn of torpedo getroffen. In de Zaterdag gehouden vergade ring van den Baad voor do Scheep vaart heeft de voorzitter medegedeeld, dat by het onderzoek van de aan dek van de .Rijndijk* gevonden stukken metaal is gebleken, dat deze afkom stig zyn van een white-head torpedo. Centrale Raad van Beroep. Voor dezen Baad is Zaterdag behan deld het hooger beroep van de Hyks verzekeringsbank tegen de uitspraak van den Baad van Beroep te Middel burg, houdende vernietiging der be slissing van de bank, wasiby de onderneming van da firm-. J. Th. P te Goes, ingaande 31 Januari 1916, nader Is ingedeold in klasse 33, go- varencyfer 29, ais wordende daarin uitgeoefend de bedrjjven van a. ver vaardigen van cementwarsn en van platen van gips, boton en dergeiyke stoffen, met krachtwerktuigb. kalk- blusEcher met krachtwerktuigc. han delaar, daaronder al of niet begrepen het winkelhoudersbedryf met kracht werktuig, in bouwmaterialende raad deelde do onderneming in in klasse 32, gevareneyfer 28. De Centrale Baad vernietigde nitspraak en bankbeslis- sing en deelde de onderneming in in klasse 28, gevareneyfer 28. Moordaanslag op zijn 3-jarig kind. Da reebtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in do zaak tegen den 36-jarigen varensgezel H. J. V., aldaar, die in den nacht van 18 op 19 Maart getracht had zyn 3-jarig zooutje van het leven te berooven door dit kind met een bajonet, behoorendo hij z$n dlenstgeweor, drie steken in den rug en een steek in den bulk toe te brengen. Bekl. had dit in dronken schap gedaan, na een hevige ruzie met zijn vrouw, van wie hy gescheiden leefde en die hem dien nacht had meegetroond naar hals. De rechtbank veroordeelde hem wegens poging tot doodslag tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van een maand voorloopige hechtenis. Een moeder. De rechtb. te Tiel behandeldo 'n geval, dat gelukkig hoogst zelden aan haar oordeel onderworpen werd. Te- reeht stond de 31-jarige Hendrik» V., beklaagd van mishandeling van haar 9jarlg dochtertje, tengevolge waarvan het kind in een ziekenhuis te Tiel moest worden opgenomen. De com missaris van politie, als getnige ge- hoord, noemde de mishandeline ver schrikkelijk. Toen het kind zich in tegenwoordigheid van dr. Ter Braak ontkleeddo, vertoonden zich etterende, bloedende wonden op het rugje, waar in de kleeren waren vastgeplakt. Do moeder verklaarde veel verdriet van het kind gehad te hebben, dat dief achtig en in hooge mate onzindeiyk was. In drift had zU haar geslagen, maar of dat met oen pook of matten klopper of een ander voorwerp was, wist zy niet. Zy meent, dat do ge tuigen tegen haar opgezet zyn. Dr. J. de Haan te Tiel, getuige h décharge en deskundige, heeft «enige verwondingen gezien aan het kind. De moeder, die in gezegende omstan digheden verkeert, kent by als een neurasthenie:*., die echter wel toereken baar is. In verband met deze verklaringen eischte de officier van justitie tegen de moedor 2 maanden gevangenisstrat. Tegen den stiefvader, die in den zomer van 1915 en April 1916 het kind resp. met een zweep en een broekriem sloeg, vorderde dc officier f20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Gemengd JN'ieuws. Moordaanslag. Gistermorgen heeft een BalgiEche jongeman W. genaamd, inwonende bfj ds wed. in de Spanjaardstraat to Middelburg, toen de 25 jarige dienstbode weder weigerde zyn liefde aan te nemen, deze mat een byi vier Blagen op het hoofd toegebracht, zoodat zy ineen zakte. Hierop vloog W. de trap op on riep: jelui moeten allemaal dood. Ujj verwondde toen ook den zoon van de wednwe met de byi. Deze wist hem echter ta ontwapenen en vluchtte toen met zyn moeder. Een ter hulp toe geschoten buurman trof den Belg aan, toen hy met een mes zich zelf den hals afsneed. Het Ijk van den ccgo- lukkige werd naar het ziekenhuis gebracht. De toestand van de gewon den is vry bevredigend. Aangehouden. Te Kakhuizen is aangehouden een thans in Botterdam woonachtig Belgisch koopvaardy-offi- eier.die getracht had in eerstgenoemde plaats een vissehersvaartuig aan te koopon, nadat hy eenlg personeel hiervoor reeds gehuurd had, onder voorgeven, enkele tochtjes te willen maken op de Zaiderzee. Het is uitge lekt, dat het plan was, op Urk ge- interneerde officieren te verlossen. Het

Goessche Courant | 1916 | | pagina 2