4 van het leven afhankelijk, omvat de verlof- en nonac- tiviteitstraktementen, wachtgelden, pensioenen, lijfren ten, alsmede de verschuldigde verstrekkingen van levens onderhoud, huisvesting of andere zaken en, in het algemeen, alle verschuldigde uitkeeringen en verstrekkin gen, niet aan de vervulling van een ambt of dienstbetrek king verbonden, die bij overlijden van den gerechtigde, of van een derde, eindigen Periodieke uitkeeringen, die genoten worden ingevolge een verbintenis, waarvan de naleving niet in rechte kan worden gevorderd, worden niettemin als verschuldigd be schouwd. Deze bepaling geldt niet, indien de persoon, die de uitkeering geniet, met den gever samenwoont. Art. 8. Als inkomen of deel van het inkomen wordt niet be schouwd a. ten aanzien van minderjarigen, hetgeen zij van hun ouders voor onderhoud en opvoeding genieten b. winst ontstaan enkel door speculatie in fondsen of goederen, anders dan in de uitoefening van een bedrijf. Art. 9. De opbrengst eener bron van inkomen wordt, ter be rekening van haar zuiver bedrag, verminderd met de kosten tot verwerving, inning en behoud der opbrengst en met de op de opbrengst rustende lasten, zooals de bedrijfs- en beroepskosten, waaronder worden ver staan de kosten noodig voor de uitoefening van een bedrijf of beroep of rechtstreeks daartoe betrekking heb bende, met inbegrip van kosten van onderhoud, verschul digde renten en belastingen, die op het bedrijf of beroep drukken de volgende kosten, voor zoover zij niet reeds als be drijfs- of beroepskosten in aanmerking komenkosten van verzekering en onderhoud van onroerende goederen, uit keeringen wegens opstal of ander zakelijk recht krachtens hetwelk de belastingplichtige het genot van onroerend goed heeft, op onroerende goederen rustende belastingen

Goessche Courant | 1916 | | pagina bijlage 4