9 No. 77. Hij, die binnen vier weken na den dag, waarop ver moedelijk de belastingplicht is ontstaan, geen beschrijvings biljet heeft ontvangen, is verplicht onverwijld zoodanig biljet ter gemeente-secretarie aan te vragen. Hij, aan wien ingevolge het bepaalde bij dit artikel een beschrijvingsbiljet is uitgereikt, moet dat binnen veertien dagen na de uitreiking ingevuld en onderteekend ter gemeente-secretarie bezorgen of doen bezorgen. Art. 21. Bij het opmaken van de kohieren wordt door Burge meester en Wethouders en bij het vaststellen van de kohieren wordt door den Raad met inachtneming van het bepaalde bij de artt. 3 tot en met 18 dezer verordening het zuiver inkomen der belastingplichtigen geschat. Zij zullen daarbij letten op de door de belastingplich tigen ingevulde beschrijvingsbiljetten. Uit de kohieren moet blijken of de schatting al of niet overeenstemt met de gedane aangifte. Art. 22. Van het zuiver inkomen van iederen belastingplichtige wordt als onbelastbaar een som van 450,.voor nood zakelijk levensonderhoud afgetrokken voor ieder eigen of aangehuwd kind en voor iederen pupil van de belastingplichtige beneden den leeftijd van 17 jaar, mits zij geen eigen inkomsten hebben en hun onderhoud geheel voor rekening van den belastingplichtige komt, wordt dit onbelastbaar bedrag vermeerderd met ƒ50, Art. 23. Naar het overeenkomstig de vorige artikelen berekend belastbaar inkomen wordt ieder belastingplichtige gerang schikt in een der klassen van het bij deze verordening behoorende tarief. Art. 24. Van elk belastbaar inkomen wordt ieder jaar belasting geheven in de verhouding, als voor elke klasse aangewezen wordt door de bedragen, vermeld in de laatste kolom van het bij deze verordening behoorende tarief.

Goessche Courant | 1916 | | pagina bijlage 9