Gebr. SLUIS, een HUIS, 19 PAARDE Shmhmmmm BOUWHOF, IIDI PAARDEN. 2* ADVERTENTIEN Zaadteelt en -JCandel, Vrijdag 10 Maart 1916, met Schuur, Erf eu Tuin, Dinsdag 29 Februari 1916 14 Maart 1916 Openbare Verkooping Woensdag 8 Maart 1916, der geitenvereeniging „Verbeterde Volks behoefte" bleken 12 leden van de 37 aanwezig. De rekening over 1915 sluit met een batig saldo van f 20,756 ge volg hiervan is, dat de contributie voor 1916 werd teruggebracht van f 0,60 op f 0,50. De aftredende bestuursleden S. Mol en P. Braam werden als voorzitter en commissaris herkozen. Het loon van den bokhouder blijft op f40 vastgesteld voor 1916. De jonge geiten zullen alle bij in schrijving worden verkocht. Woensdag a.s. houdt de Jonge- dochtersvereeniging „Jehova Nizzi" alhier, evenals twee jaar geleden, een bazar in de cousistorie van de Geref, Kerk. Driewegen. Woensdagavond gaf de christelijke Zangvereeniging „Hosanna", in de Ger. Kerk alhier, eene openbare uitvoering. Een 17-tal nummers werden zeer goed ten gehoore gebracht en oogstten de dankbaarheid van het pu bliek. De opbrengst dezer uitvoering zal gegeven worden aan de Waters nood Commissie. Wolfertsdijk. Woensdagavond hield de afd. van den Bond van staatspensi- onneering alhier een propaganda-uitvoe- ring in de zaal van den heer J. Poleij, onder voorzitterschap van den heer M. Kloosterman. Een tweetal tooneel- stukjes, getiteld „Oude Toon" en „De verzorgde ouden dag", benevens een tweetal voordrachten, getiteld „Het bedelvrouwtje" en „Waarom geen staats pensioen" werden alle zeer net uitge voerd. Den spelers komt alle eer toe voor het succes van dezen avond. Ka het speleu van het tooneelstuk „Oude Toon" hield de voorzitter een korte rede naar aanleiding van bet opgevoerde tooneelstuk, dat ons deed zien, wat het is, oud en arm te zijn. Hij riep iedereen, die nog geen lid van de afd. was, toe, zich aan te sluiten bij den Bond om mee te werken om te voorkomen wal men zoo straks had zien opvoeren. Vijftien personen gaven zich daarna als lid voor de atd. op. Na de pauze werd door mej. A. Kloosterman voorgedragen de voor drachten „Bedelvrouwtje" en „Waarom geen Staatspensioen", welke voordrach ten door het publiek met aandacht werden gevolgd. Nu volgde het too neelstuk „De verzorgde ouden dag", dat onder de diepste stilte werd ge volgd en ook den spelers alle eer aan doet. De voorzitter besprak ook nog even dit tooneelstukje en sprak als zijn meeniug uit, dat het stukje is getiteld „De verzorgde ouden dag" doch z.i. moet het tot titel hebben „De onver zorgde ouden dag", want dat iemand zijn laatste dagen in een armenhuis moet slijten, mag niet genoemd worden als goed verzorgd. De voorzitter had nu het genoegen, dat er zich weder tien nieuwe leden aanmeldden, zoodat er 25 nieuwe leden bijkwamen, w.o. 10 vrouwen. Tot slot volgde nu een marmergroep, 'n engel met een S-tal oudjes aan haar voeten geknield waarover zij bescher mend het vaandel van de afd. uitbreidt. Daar het programma hiermede was afgewerkt nam de, voorzitter nogmaals het woord en wees de leden er op, dat zij niet tevreden moeten zijn en den ken, dat zij nu genoeg doen voor de oudjes door lid te zijn van de afd., doch ook mede moeten werken in het belang van de goede zaak en dat ieder lid een propagandist moet zijn voor staatspensioen. Dan twijfelen wij er ook niet aan, dat, als straks de verkiezing voor leden van de Prov. Staten zal plaats hebben, er mannen zullen wor den aangewezen, die voorstanders zijn van staatspensioen. Verder dankte hi, de spelers voor hun leerzaam spel en het publiek voor zijn talrijke opkomst en aandachtig gehoor en sloot de vergadering onder de mededeeling dat de afd. nu 150 leden telt. Mochten er afdeelingen zijn op Noord- of Zuid-Beveland, die wenscben, dat de spelers van de afd. Wolfertsdijk een herhaling geven van het spel voor hunne leden, dan zijn deze gaarne hiertoe bereid. Voor de vereeniging van Leera ren in de Handelswetenschappen te Amsterdam slaagde voor het diploma Eugelsche Handelscorrespondentie de heer E. M. Broekhoven, thans te Amsterdam. Waarde. Donderdagavond hield de eerste Zeeuwsche Geitenfokvereeniging alhier haar jaarvergadering. De secreta ris, de heer M. Weststrate, bracht een gunstig jaarverslag uit over den toestand der vereeniging, die thans 46 leden telt met 78 geiten. Lit de rekening van den penningmeester, den heer L, de Looze, bleek, dat was ontvangen met het goed slot van het vorige dienst jaar f 86,50 en uitgegeven f 55,26. Er is alzoo een goed slot van 31,24. De aftredende bestuursleden, de heeren M. Krijnsen en L. de Looze, werden met algemeene stemmen herkozen. Be sloten werd, de contributie per geit te bepalen op f 0,60 benevens f 0,10 per lid voor de provinciale kas. Daar de geitenfokvereeniging te Krabbendijke ontbonden is, werd besloten, 8 leden als lid van onze vereeniging aan te nemen. Ierseke. Maandag zijn weer twee lersekschevisschers, die met hun vaartuig te Brussel hun mossels verkocht hadden, door de Duitsche overheid gevangen genomen. Een hunner had een goeden kennis uit Ierseke zonder pas mede genomen, met den ander zou deze terug varen. Te Antwerpen werd deze smokkelarij ontdekt en alle drie werden ingerekend. De knechts mochten mei de vaartuigen huiswaarts keeren. Een ongeluk komt zelden alleen een der scheepjes werd op de Schelde voorbij Antwerpen door een rijnaak aangevaren en bekwam fr. 500 schade De lijsten voor den watersnood hebben hier f 522,08 opgebracht. (iemerijSfti Nieuws Diefstal ran 4000 kilogram mais. Nadat het de rivierpolitie te Rotter dam ter oore was gekomen, dat de motorschipper A. M. K. van het mo torschip Culemborg II. te Culemborg 4000 kilogram mais te koop had aan geboden, doch dat men daar niet op den koop was ingegaan, omdat men de zaak niet vertrouwde, is deze motor schipper te R'dam gearresteerd. Hierna is gebleken, dat hij kort ge leden uit het pand St. Job aan de St. Jobshaven aldaar, 50.000 kilogram mais heeft geladen, doch zich door werklieden 4000 kilogram te veel heeft laten geven. Deze 4000 kilogram mais zijn door den motorschipper A. M. K., toen men ze te Culemborg niet wilde koopen, in 50 zakken overgestort en voor f400 verkocht aan den pakhuisbaas A. W. uit de Jensiusstraat en diens patroon den koopman A.V.,vanden Bergweg teR'dam. Deze pakbuisbaas en koopman zijn eveu- eens aangehouden. Mede zijn door de rivierpolitie gearresteerd J. van V., als baas werkzaam aan de graansilo St. Job, de wegers K. M. S., J. J. B., K. L. S. eu H. H. K. alsmede de motor drijver W. K., zijnde de werklieden, die de 4000 kilogram mais te veel iu het moterschip Culemborg II geladen hebben. Dit zestal ontving van de door den motorschipper ontvangen f 4000 een groot gedeelte, welk geld zij onderling deelden. De 50 zakken mais, inmiddels al weder naar buiten de gemeente R'dam verkocht, werden in beslag genomen. Zonderlinge ontmoeting. Een zon derlinge ontmoeting had een timmer mansjongen te Delft. Op een oogenblik, dat hij alleen in den winkel was, kwam een man daarbinnen en gelastte den knaap, den slijpsteen voor hem te draaien, onder bedreiging met een revolver. De man sleep een groot hak mes en een dolkmes vlijmscherp en verliet de werkplaats zonder den jongen leed te doen. De politie mocht er weldra in slagen het adres te vinden, waar het hakmes was gekocht, maar de zonderling is tot nu toe onbekend gebleven. Aanranding. Zondagmiddag begaf zich een jonge vrouw, Belgische vluchte linge, naar de bedevaartplaats „De Kapelberg". onder de gemeente Roosen daal. Op den terugweg werd zij aangespro ken door een jong arbeider, die haar met een bijl bedreigde, toen zij om hulp wilde roepen. De onverlaat sleurde zijn slachtoffer naar een nabij zijnden akker en mishandelde haar op een niet nader te omschrijven manier. Hierna nam hij de vlucht. Te Roosendaal aangekomen, verwittigde de jonge vrouw de gemeentepolitie, die onmid dellijk een onderzoek instelde. Het is de politie gelukt in een woning op den Gastelschenweg den lafhartigen dader te arresteeren, dank zij het juiste sig nalement, dat de vrouw haar had ver schaft. De dader heeft reeds alles be kend en zal zijn straf niet ontgaan. Geweldige Irand in Amerika. De stoomschepen „Boston Castle" en „Paci fic", behoorende aan de Union Castle Mail S. S. Co., te Londen, een stuk of twintig kleinere stoomschepen en ongeveer 900 voet van de pier te Brooklyn, zijn door een brand vernield. De ramp had plaats aan de kade, waar de schepen voor anker lagen, bezig lading in te nemen met bestemming voor de Russische haven Wladiwostok. Door de snelheid, waarmee het vuur om zich heengreep en door de ontplof fing der stoomketels, werden ongeveer 100 man gedwongen, van de schepen in het water te springen 25 man van de „Boston Castle" worden vermist de schade wordt op ruim een millioen dollars geschat. Voorzichtig, Mijnheer H. van de geheime politie gaat op zekeren dag tamelijk laat naar huis. Opeens bemerkt hij aan een lan taarnpaal iets wits, een biljet. „Ha, die schurken", denkt mijnheer H., „zeker een opruiend geschrift" Hij gaat naar den lantaarnpaal, maar het biljet zit te hoog slecht van gezicht, klimt hij in den lantaarnpaal en leest „Voorzichtig, pas geverfd". Watergetijen voor Ierseke (dia voor WemeldiDge kannen ongeveer 5 minuien en voor Hanewecrt een half nnr vroeger gerekend worden.) Dagen. Hoogwater. Lsagwater. Vrm Nam. Vrm. Nam. 19 Febr. 340 8.57 9 20 9 34 20 4 11 4.32 952 10 04 21 4 42 5 03 10.19 1031 22 512 5 32 10 53 1106 23 5 46 604 11.31 1143 6 19 6.41 0.08 25 6 55 7 24 0.22 0.47 Laatste en Telegrafische Berichten. Purmerend. Da kistdam is tot over een breedte van 20 M. weggeslagen. Do winkels zjn grootendeels gesloten. In sommige huizen stroomt het water voor in an achter weer alt. Enkele bakkerijen kunnen nog bakken. Het plan, een d{jk van zandzakken te leg gen, gelakte niet. De kaasmarkt ligt nog droog. Monlkkendam- Da gemeente stond hedenmorgen geheel onder water. Alleen de hoofdstraten waren droog. Durgerdam- De smalle d{jk voorbfj de Ky&sel geelt teekenen van ver zakken. Amsterdam- Een klein gedeelte der gemeente is overstroomd. Zaandam In de Wydo Wormer ls de toestand crliiek. Het water staat aan de O. zfjde van Zaandam i/a M. hoog. Washington-Minister Lansing heeft aanBernstof meegedeeld, dat de jongste Dnttsche formale voor de byiegglng vhn het Lasitanla-geschil voor de Ver- eenigde Staten aannemelijk is voor zoover dit bizondere geval betreft, doch h(j vroeg de verzekering van Daltsobland, dat het zijn polltls kom ge wapende koopvaardijschepen tot zin kende brengen niet zal uitbreiden tot mallbooten, zelfs indien deze gewapend mochten zjn voor verdedigende doel einden. Atioop Aanbestedingen en Verkoopingen. Coiijnsplaat. Door het bes*uur van den Oud- Noordbevelandpolder werd Woensdag alhier aanbesteed de leve ring van 1438 M3 grint en 458 M' steenslag. Voor grint waB Ingeichreven door A. Vrijland en Co te Utrecht voor f 2,24 en door W. Borsje te Papen- drecht voor 11,90 voor Duitsche en f 1,80 per M3 voor Hollandsche grint. Voor steen was ingeschreven door A. Vrijland on Co voor f 5,90 voor steenslag van 2—4 c.M. en voor f 5,30 voor stearslag van 1—3 o M. an door W. BorBje voor f6,62 voor stukken van 2—4 c.M. on voor f6,22 voor stukken van 1—3 c.M. De levering der grint ls gegnnd aan W. Borsja en die der steenslag A. Vrijland en Co. Terzelfder tjjd werd door't Bestuur van den Nlonw- Noordbevelandpolder aanbesteed da levering van 235 M3 grint en 60 M3 steenslag, walko gegund werd aan W. Borsje te Papendrecht, n.l. Hollandsche grint voor f 1,78, Duitsche voor f 1.83 en steenslag voor voor f 6,62 per M*. De losslag werd gegund aan P. Janse te Colfinsplaats voor f 0,45 per M3, en het vervoer ter as aan M. Provoost alhier voor f 0,90 per M3 voor Oud- en f 1,10 per M3 voor Nleuw- Noordbeveland. Wolfertsdijk- Bij de aanbesteding van twee woonhuizen, voor den heer Klompe alhier, bleek, dat er geen enkel inschrijvingsbiljet was Ingeko men. Als opzichter was gesteld de heer P. Koeman alhier. Telegrafisch Weerbericht. Verwachting tot den avond van 19 dezer. Matige tot krachtlgen, later wellicht toenemende Zuidwestelijke tot Westelijken wind zwaarbewolkt tot betrokken waarschijnlijk regen- bqi9D aanvankelijk zachter. iJories poii üeutie. O. iC den B. Zooals U ziet, was reeds aan Uw verzoek voldaan. Uw schrjven is dus overbodig. Bed. „G. Ct.* Den heer J. B. alhier. Aan uw verzoek kan niet worden voldaan- Hét gevraagde in dezen vorm ls ean advertentie. Burgerlijke Stand van Goes. Van 16—18 Feb. Gahnwd17, Patras Paulas Bierens, 28 j,, jm. te Tilburg en Maria Chris tina Boel, 31 j., jd. to Goes Pieter Frederik Schijf, 22 j., jm. te Ovezand en Margaretha Schrijver, 19 j., jd. te Goes; Adriaaa Pieter van Hee, 23 j., jm. te Wissenkerko en Jannetje Catharina Koeman, 21 j., jd. to Goes. Geboren 16, Petrus, z. v. Engel- bertus Verbeem en Maria van der Pas. Overleden17, Maria Petronella van Gils, 85 jweduwe van Alexander Karei Zweede. V erKoopiagtn en Vfcïpfceütiiigen. Februari. 19 Goes, manufacturen, Holl-nann en Verhoek. 2124 Goes, manufacturen, Hollmaim en Veihoek. 21 Kapelle, inschr. mestput, Hnvers. 22 Goes, woonhuis, Pilaar. 23 's He?r Arendskerke, kapitale baeren- inspan, Pi'aar. 24 Helnkenszand, vrachtrijdersinspan, Van Cleef. 24 Kortgene, kapitale boeieninspan, Hiuolen. 29 en 14 Maart Els'c, bouwhof en weide, bij inzet en toeslag, Mr. S. Roes. Maart. 1 Kloetinge, kapitale boeren-inspan, Van Dissel. 1 Buren, verhuring hofstede, Van Ever- dingen. 2 Borssele, kapitale boeren-inspan, Hollmann en Verhoek. 2 's Gravenpolder, inboedel, enz,, Van Dissel. 3 'sH. Hendrikskinderen, kapitale boeren- inspan, Pilaar. 8 Wilhelminadorp, paarden, Hollmann en Verheek. 9 Wemeldinge, paarden, rijtuigen enz., Van Dissel. 9 Goes, kapitale hofstede, Pilaar. 10 Krabbendijke, huls met schuur, erz, Schram. 15 Goes, nof.tede Pilaar. i5 Hoedekenskerke, boereninspan, Pilaar. 17 Coiijnsplaat, bouwland, schor en siik, Van Dissel en Pilaar. 29 Krabbendijke, woonhuis met aanhoo- rlgheden, Van Dissel en Pilaar. Aanbestedingen, Februari. 26 Ellewout dijk, werkzaamh. aan woning Matth. Snullegange. Marktberichten. MIDDELBURG, 17 Februari 1916. Ter graanmarkt van heden was de aan voer gering, handel redelijk. Tarwe 25 cent lager, paardeboonen f 1 en kroonerwten 2 hooger. Genoteerd werd: nieuwe tarwe f 14, a f 15,—wintergerst f a f zomergerst 14,50 a f 15,50, per 100 kilo's; paardeboonen f 2if— a f 22,— kroonerwten ƒ25,a ƒ27,— tuinboonen a f witte boonen a f ronde bruine boonen f a lange dito f a f alles per mudmaanzaad f a f per 50 kilo's. Noteering der boter en eieren. Boter t o,8o a 10,85, voor particulieren f 0,877, per halve Kilo. Eieren 1 6,60, voor particulieren f 7,— per 100 stuks. Amsterdam, 17 Februari 1916. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in Aardappelen. Aardappelen. Per Hectoliter. Zeeuwsche Bonten t 3,60 a 1 3,70 Zeeuwsche Blauwen - 3,50 a 3,60 Zeeuwsche Eigenheimers - 2,70 a - 3, Bravos - 2,60 a 2,70 Industries - 2,40 a - 2,50 Friesche Borgers - 2,éo a 2,70 Friesche Blauwen - 3,30 a - 3,40 Eigenheimer Poters - 2,40 a - 2,50 Blauwe Poters - 2.30 a - 2,40 Bonte Poters - 2,30 a 2,40 Beverwljker zand - 5,50 a - 6, Roode Star - o,— a - o,— He don overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder GUILLAUMINE FBÉDEB1QUE WESTEBBU BGEB, Wed. van den he6r J. J. Vaar 6n van den heer J. F, van Poppslrn, ln den hoogen ouderdom van 103 jaar en ruim 11 maanden to Hoedekenskerke. Wed. H. A. MOL—Vaar en Familie. Oudelanöe, 15 Febr. 1916. S Algemeene kennisgeving. Heden overleed onzo lieve moe dar, behuwd-, groot- en over grootmoeder, Maria Petronella Van Gils, Wed. A. K. Zweede in den ouderdom van 85 jaar. Namens do Familie, A. K. ZWEEDE, Goes, 17 Februari 1916. MMÜ■MBBII Voor da zeer ve'.e bewijzen van belangstelling, op 16 dezer ontvangen, betuig ik mijnen hartcljjken dank. Goes. J. BKOÜWER Sr., in Granen. SMKHUISBK, wenschen nog contracten te sluiten met landbouwers voor de teelt van RADIJS, SPINAZIE, KRIL- IIOSTERD, enz. Tevens STAM-SNIJBOONEN en STAII-SL A BOONEN in soorten. Onze Agent is Dinsdags te spreken in Rötel „Zoutkeet" te Hoes. De Notaris M. C. SCHRAM te Kruiningen, zal op des vóórm. 11 uur, in de herberg van den heer Otte te Krabbend ij ke, voor den heer G. Verscliuure, aldaar, publiek veilen en verkoopen: gunstig gelegen te Krabbendijke, in „de Baan", en bizonder geschikt voor de uit oefening van een vrachtrijders- ofkoe- melkersbedrijf, kad. sectie C no. 1493, groot 5 Aren 12 Centiaren, benevens het recht van erfpacht op 3 Aren 52 Centiaren grond, kad. sectie C no. 1522, annex het voorgaande. Te aanvaarden 1 Mei 1916. Mr. S. BOES, notaris te Arnhemzal bfj de familie Thljasen, bij bet station „de Vork* te Eist, bij Inzet en bü den heer Hoebink te Eist, bij toeslag, telkeDS om 10 uur publiek verkoopen a. Oen uitmuntenden „DE VOSAKKERS", to Costerhout (G) aan en nabij den Rijksstraatweg van Arnhem naar Nij megen, groot 2R.38.98 H.A. (waar onder een warmoezeniershofstede). De kersen-en appelenboomgaarden, groot 12 H-A., brachten in 1915 ongeveer f7500.op. Te vellen in 8 perceelen, 2 onder massa's en massa. B. „DE MEERKAMP», aan den Rijksstraatweg, nabjj Agroot 3 86 20 H.A. Aanvaarding: gedeeltelijk 15 April 1916 en gedeeltelik terstond- Beta lingI Augustus 1916- Desverlangd 2/3 op hypotheek a 4'/,%. Veilingboekjes by not. Mr. BOES, Nieuwe Plein 37 te Arnhem. VAN De deurwaarders HOLLMANN en VERHOEK te Goes, zullen ten ver zoeke van den WelEd. hoer H. A. HANKEN, directeur van den Wilhel- mtnnpolder, aan diens koetsbuis te Wilhelminadorp, b|J Goes, op dos namlddsgs om 1 uur, verkoopen als donkerbruinen Hengst, geboren 1915, vos-Hengst, geboren 1915, schimmel-Merrie, veulendragend, stamboek N. trekpaard A. 441, ge boren 1911, bruinen witvoet-Ruin, geb. 1911, vos-schimmel-Ruin, ge boren 1910, vos-schimmel-Merrie, geboren 1910, bruine Merrie, gebo ren 1909, vos-Merrie, veulendragend, stamboek N. trekpaard B 80, ge boren 1909, vos-Merrie, veulendra gend, geboren 1906, bruine schim mel-Merrie, stamboek N. trekpaard B 1293, geboren 1906, schimmel- Ruin, geboren 1905, vos Merrie, veulendragend, geboren 1904, vos- Ruin, geboren 1904, vos-schimmel- Merrie, geboren 1902, vos-schimmel- Merrie, geboren 1902, donkerbruine Merrie, geboren 1900, donkerbruine Merrie, geboren 1900, donkerbruine Merrie, geboren 1897. Betaaldag 1 November 1916.

Goessche Courant | 1916 | | pagina bijlage 3