Petrograd. By Liazkow bij de Windau deden de Duitschers vergeel' scbe aanvallen. By Popeljany staken onze troepen de Wenta ov8r. Bg Szawle wordt raat afwisselend geluk geatroden. Aan gene zijde van de midden Njemen trachtte de vijand tevergeefs tot het offensief over te gaan en leed daarbij zware verliezen. Bij Marlampol wonnen w{j terrein. Het bombardeeren van Ossowiee had geen succes. Het dorp JednoroBez is hevig beschoten, doch de vyand wist hier geen voordeelen te behalen. Ten N. van Przasnycs herwonnen wü de verloren loopgraven. In W. Galiclë duurt de slag aan de San voort Aan den Dnjeotr werden de gevechten tusschen de Tysmleniea en de Bystr zyea In onB voordeel voortgezet. Rome. De bezetting van de be heerichende punten aan de grens van Tirol en Trentlno wordt geleidelijk voortgezet. In Cadore, vooral in den Monte Crocepa», deed do vflsnd tever geefs krachtige pogingen om door te breken. Rome. Orer het gebeele front z$n onze krygsverrichtlngen met sncees bekroond. In Trentlno en aan de Isonzo bevestigen wy onze voordeelen. Binnenland. Grondwetsherziening. De regeericg heeft thans de voor stellen tot wyziglng van de Gi ondwet bQ den raad van state aanhangig ge maakt. Uitvoer van pluimgedierte Vanwege het departement van Land- bouw, Nyverheld en Handel wordt Ingesteld een bureau tot regeling van den uitvoer van pluimgedierte, welk bureau zich voorloopig zal bezig hou den met den uitvoer van jonge hanen. Als hootd van dit bureau zal optre den de pluimveeteelt-consulent, de heer H. B. Beaufort, te Amersfoort, in welke plaats het bureau ook ge vestigd zal worden. Nader wordt medegedeeld, dat de uitvoer van jonge hanen van 21 dezer af ls toegestaan. Order van den opptrbcvelhebber. De onderstaande order van den opperbevelhebber van land- en zee macht is gisieren aan alle troepen voorgelezen De dagen van 16 en 18 Juni 1915 verlevendigen de herinnering aan de vóór honderd jaren door de voorgan gers van de meeste Nederiandsche korpsen verrichte roemryko daden tot bevestiging van het op 16 Maart 1815 gestichte Koninkryk, welke daden in de registers der mede honderd jarige Militaire Willemsorde zyn ge boekt. Op dezen merkwaardlgen dag is het my een behoefte, mijne tevreden heid te betuigen aan de Nederiand sche krijgsmacht, by den geweldigen volkenstrgd tot handhaving onzer onzijdigheid te zamen geroepen. De overwinningen van Qaatre Bras en van Waterloo waren te danken aan de rotsvaste houding en de trouwe kameraadschap der verbonden troepen, aan de zelfstandigheid onzer bevel hebbers onder aanvoering van den Prins van Oranje Aan de voorbeelden ons spiegelende, gebieden plicht, eer en belang, om tot behoud van 'a lands aloude, dier bare vryheid waakzaam, krachtig en gereed te biyven. Leve de Koniagio I 's Gravenhage, 16 Juni 1915 De Opperbevelhebber van Land en Zeemacht, get. Snijders Mol dus ook niet op vooruitgang, nterby komt nog, dat ditmaal de suc cessie rechten meer dan oen halve ton ln de hoogte gingen, hetgeen het elnd- eyier folteiyk dua nog meer drukt. By de eenige hootdrubrlek, welke ook ditmaal een hooger cijfer aar.wyst, de Indirecte belastingen, is dit hoo ger bedrag eigeriljjk fictief. Die indirecte belastingen gaven f73 747 méér, doch wanneer men de f545 896, die de snocessie-reehten meer ople verden, daarby ln rekening brengt, daalt het overschot feiteiyk tot een tekort van f 472.149 En ook de voor Uitgang by de Invoerrechten en de loodsgelden kan niet tjzondergeroemd worden. Het oorstgrnoemde middel gaf f 187 234 minder dan Mei 1914. In de maand April was het tekort een kleinigheid hooger (f 190 446) het geen dus weinig beteekent. By de loodsgelden is zelfs a. hternitgang te boekon. Zy bleven in April f 185 075 ten achter bij dezeltde maand van 1814. Thans is er weer een tekort van 1204,604, (f300,563 in Mei 1914, tegen f95,959 thans). By al de hoofdrubrieken hebben wy verder tekorten te boeken, wat het eindcyfer betreft. De directe belastingen stelden dit maal teleur voor een bedrag van f 537.577 waarvan komen ten laste van de grondbelasting f119.430, van het Personeel f237.146, van de Ver mogensbelasting ook in hoofdsom 1105.544. De (gewone) opeenten bij deze beide belastingen gaven meer, resp. f 143 644 en f 18,660. De aceyzen gaven 1355 216 minder, doordat tsgtnover hoogere opbreng sten van 't zout ad f 49 490 van de bieren en asjnen ad f 15 241 en van 't geslacht ad f 136 214, de accynzon op do suiker, op den wyu en het ge distilleerd ten achter bleven, resp. f380 770, f10 375 en f164 536. De indirecte belastingen hebben wy reeds genoemd. Zegelrecht, registratie recht ld hyptheekrechten gaven resp. f38,868, f379 261 en f54,443 minder. Slechts de enorm» Btyglng by de suc cessierechten heeft deze rubriek een driekwart ton ia de hoogte kunnen brengen. 85 den waarborg der gouden en zilveren werken hebben wy nog slechts een tekort van t 8,843. De domeinon gaven een Dadeellg saldo van f 199,183, en van de jacht- en vlschakten is dit maal niets ontvangen, zoadat het heele bodrog van Mei 1914, n.l. f 14,325, te kort is. De eind-uitkomst is de volgende Op het ramlngseyfer voor vyf maan den (ad 74 531,666) is er een tekort van f13,895,835 en in vergelijking met het vytmaandeiyksch tydvak van 1914 is er f 9,379,019 minder ontvan gen. Do buitengewone opcenteD, geheven ten bate van hetLeeningsfonds 1914" hebben slnda Januari f 3,902,978 87 opgebracht. Uitvoer veulens Naar de N. R. Ct. verneemt, over weegt de Minister van Landbouw, Nyverheld en Handel, op een nader te bepalen datum, den nltvoer van veulens en anderhalfjarigo paarden, met uitzondering van die van het vrouwelijk geslacht, weder toe te ataan. Tijdelijk gezantschap bij het Valicaan De Eerste Kamer heeft heden zon der atemmlug aangenomen het wets ontwerp betreffende een tydeiyk ge zantschap by het Vaticaan. Landbouw, Veeteelt en Visscherij. vrykomen om het Westfront opnieuw aanzieniyk te veraterken. Dan, als geen vyand meer op vreemd grondgebied staat en in het Westen het Zuiden an het OoBten sterke stel lingen, zooals nu reeds maanden lang in het Westen gebeurt, leder vyandeiyk offeuBief breken, kan de stryd wan neer zy tenminste door kracht van wapenen moet beslist worden jaren lang duren. Welke hulptroepen kannon de ge allieerden dan nog aanvoeren Het zyn er niet vele meer. Neder land en de Scandinavische rUkeu laten zich niet zoo spoedig in den stryd meesleepen en ép den Balkan, waar de vriend van heden de vjjand van mor gen is, zou men slechts een actie legen Turksche zyde kannen ver wachten, welke nog zeer onwaarsehyn- ïyk ls, zoolang: de belangen der Bal- kanstaten tegenstrydig blijven en de geallieerden niet beter aannemeiyk kunnen maken, dat hetgeen zy be loven ook werkeiyk in hun macht ligt. Tenzy de Russische legermacht zich herstelt, den vyandeiyken opmarsch opnieuw stuit en den vijand op Duitsch of Oostenrijksch gebied voor zich uitdryft, tenzy het Itallaansche leger een zoo geweldigen druk van het Zuiden uitoefent, dat het steeds meer Oostenrijksch gebied zegevierend bin nentrekt, is niet alleen van een ver nietiging van de weerkracht der centrale mogendheden geen sprake, maar zal men steeds verplicht zyn, millioenen manschappen op den been te houden om te beletten, dat de vyand, als overwinnaar, van dag tot dag zyn front etteiyke kilometers vooruit brengt. De jongste vooruitgang der Oosten- rijksehe au Duitsche troepen in Galicië bespreken wij in een volgend over zicht. Hieronder nog eenige telegrammen van het oorlogeterrein. Parijs. De Engelsche troepen hebben een linie loopgraven ten W. van La Baisée genomen. In den loop van den nacht ontwikkelden zich plaatBeiyke infanterie gevechten Inde streek ten N. en ten Z van Atrecht. Alle tegenaanvallen werden afgesls gen. Wy behielden onze winst. In den nacht van 14 op 15 dezer ondernamen de Duitschers een aanval met aeht bataljons op de loopgraven, die door ons veroverd zjje. gevange nen verklaren, dat de verliezen der Duitschers aanmerkeiyk zyn. Berlijn. Opnieuw hebben de Fran sehen en Engelscben, naar aanleiding van Russische nederlagen, op ver scheidene plaatsen van het W. front met sterke strijdkrachten aangevallen. Het is den Engelschen gelukt, by Fperen onze stelling ten N. van den Vyver en van Bellewaarde ietwat achteruit te dringen. Er Wordt daar nog gevochten. Daarentegen zyn twee Engelsche aanvallen tusschen den straatweg Estaires—La Bassée en het kanaal van La Bassée volkomen ge broken. By Moulin-sous-Touvent ls de strijd nog aan den gang. De vyandelyke poging om in de Vogezen door te breken tusschen de beekdalen van Fecht en Lauch is verijdeld. Er wordt daar nog slechts ten N.W. van Metzeral en op den Hilsen forst gestreden. Berlijn. De Russische aanvallen op de Duitsche stellingen in den sector van Davina ten O. van Augustow en ten N. van Bollnow zyn afgeweerd. Onze aanval op het front Llpwo Kalvarja heeft opnieuw veld gewonnen. Op het Z O. gevechtsterrein hebben wjj ten N. van den Boven-Welehel de Russische aanvallen afgeslagen. Het verslagen Russische leger heeft op het geheele Russische front tus schen de San ten N. van Sienlawa en de moerassen van de Dnjestr ten O. van Sambor pogingen gedaan om de vervolging van de legers der bond- genooten tot staan te brengen. Des avonds was het overal, na zware gevechten, uit zyn stellingen geworpen. TusBehen de moerassen van den Dnjestr en Zurawno hebben de Russen eenig terrein gewonnen. Weonen. Krachtig achtervolgd door onze zegevierende troepen, wykt het overschot van de verslagen Rus sische legerkorpsen over Lewkow, Lubaczow en Jawozow terug. Ten Z. van den straatweg naar Lem- berg heeft hot leger van Böhm-Ermolli de Russische stellingen op het geheele front bestormd en den vyand over Sadowa, Wlsznia en Kucke terugge worpen. Ten Z. van den Dnjestr wordt op het terrein voor de brnggehoofden gevochten De troepen Van het leger van Pfl&nzer hebben Nizniow genomen. Weenon De Italianen hebben nieuwe, op zichzelf staande, aanvallen beproefd, doch zyn overal afgeslagen, o. a. aan de Isonzo bi) Monfalcone, Sagrado en Plava, aan de Kariatlsche grens in de streek ten O. van Plöoken, ln het Tirooliehe gririsgebled by Poutelttein Parijs. Ten N. van ïperen namen de Engelschen loopgraven In den sector van Atrecht namen wij op ver schillende plaatsen terrein. Reims is met brandgranaten beschoten In de Vogezen maakten wy belangrijke vorderingen op heide oevers van de boven-Fecht. Aan (ie Belgische grens. De territoriale bevelhebber in Zee land maakt het volgorde bekend Het ls aan ieder verboden, zich zonder bepaalde noodzakelijkheid bin nen een afstand van 50 meter van de grens op te houden, welke nood zakelijkheid echter niet altyd behoeft te biyken uit een door een militair commandant afgegeven vergunnings- bewys. Het is verboden, zoowel van als naar België de grens te passeeren langs andere dan de heerbanen en de door de directie der belastingen aangewezen wegen. Overtreding wordt gestraft met drie maanden heehtenis. Door deze verordening vervallen alle andere. Op aanzegging van militaire zijde moeten alle duivenhokken worden opengezet en moet toegelaten worden, dat de duiven worden onderzocht. Overtreding wordt gestraft met ge vangenis van drie maanden of boete tot f300. De Rijksmiddelen. Ook van Mei kan niet gezegd wor den, dat het een voordeelige maand was voor de schatkist, al kwam dan, zooals blijken zal, ln het ramings-cy- fer oen kentering ten goede. Het 1/12 der beraming bedraagt f 14 906.333. In Mei j.l. werdf 15.750 647 ontvangen,dus f 854 314 méér. In April bleven wy f 874 322 beneden de raming; in Mazrt f1 581.348; in Februari f3 643,464. In vargeiyking met Mei 1914 is f 1 419 017 minder ontvangen f17.169 664 tegen f15 750.647. Maar in April was dat tekort f4.129 207, ook omdat het Personeel toen niet was meegerekend en de successierechten zoo enorm veel lager waren. In Maart was het nadeellg verschil f 1.344.107 en ln Februari f937,290. Dit zUn de normale cflfers en deze wijzen voor Mond- en klauwzeer By het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp betreffende kosten van maatregelen ter bestrydlng van het mond- en klauwzeer en regeling wachtgelden (suppletolre landbouw begrotingen voor 1914 en 1915) waren hoewel do energieke pogingen der rsgeering om door afmaking het mond en klauwzeer te beteugelen moesten wolden op prys gesteld eenige leden van oordeel, dat thans het afmakings- syateem moet worden gestaakt. Nu, tetwyi al het vee ia de welde is en de ligging der landeryen hot in nauwe aanraking komen van het vee der verschillende boerderijen in de hand werkt, achten vele der zake kundlgen het afmaken niet langer gemotiveerd. Het is gebleken, dat na het dooden van alle vee op een boe- dery, en na eenige dagen in de naaste omgeving en zelfs op eenigen afstand, nieuwe gevallen voorkwameD, die weer tot afmaking aanleiding gaven. Wanneer echter de veestapel door ziekt zal men, naar de meening van deze leden, voor eenige jaren van het mond- en klauwzeer af zyn, terwyi, wanneer het afmaken blijft doorgaan men er nooit zal afkomen. De bezwaren, voortspruitende uit de verhoudingen in de weiden van Zuid-Holland, worden, naar de mee ning dezer loden, te licht geteld en het zal onmogeiyk blyken, waar een maal de ziekte onder het weidvee ls uitgebroken, de besmetting van nog niet aangetaste dieren,op welke manier ook, op den duur ie voorkomen. Waar dus geen succes verwacht wordt van het afmaken van vee, daar moet dit als roekeloos kapitaal verspillen wor den veroordeeld, aangezien het vleesch slechts een geringen prys opbrengt. Tegen het afmaken van melkvee ln Zuid-Holland bestaat het nog gewlch tiger bezwaar, dat de boeren, al krj- gen zy een hoogen prys voor hun afgemaakte koeien, totaal uit hun be drijf zyn en de grootste moeite zullen hebben, dieren van geiyke waarde als de afgemaakte terug te koopen Verder moet naar voren gebracht worden, meende men, dat de schade, door het mond en klauwzeer veroor zaakt aan den veestapel, niet zoo groot is als sommigen meenen In den regel sterven de dieren aan de ziekte Diet en zyn de meeste in acht dagen weder in zoover hersteld, dat zy hun uormaal quantum melk leveren. De meening, dat de melk van aan mond en klauwzeer ïydende dieren waardeloos is, kan naar de meening van deze leden geen stand houden en gevaar voor de volksgezondheid is er ook niet aan verbonden. Nog werd er op gewezen, dat ook de landeryen geducht lijden door het afmaken van het vee hot gras groeit door en kan niet worden gebruikt, soo- als noodig is. Tegen deze beschouwingen werd door andere leden opgemerkt, dat by de bestrydlng der ziekte hoogst aan zleniyke belangen zijn betrokken De onmiddeliyke schade, die door het doorzieken wordt veroorzaakt, is zeer groot. Bovendien ïydt de uitvoer handel nog lang na het eindigen der epidemie er onder. Intusschen rekenden deze leden er op, dat de regeering met het afmaken niet zal voortgaan, indien blijkt, dat daardoor in den weidetljd de ziekte toch niet is te bedwingen. Najaarskeuring van dekhengsten. De Minister heeft de rjjksnajaars keuringen vbd dekhengsten voor Zoelapd bepaald te Kattendyke op 8 September. Stand der landbouwgewassen op 10 Juni 1915. Het hieronder volgend overzicht van den stand der landbouwgewassen cp 10 JnDi 1915 is onder modewerking van de Kijkslandbouwleeraren. samen gesteld raar gegevens, verstrekt door de correspondenten van de directie van den landbouw. Zooals reeds lu het oogstberlcht van 9 April werd opgemerkt, ke - merkte zich de nawlnter door veel regenval, waardoor, vooral in streken met een slechte afwatering, nogal schade aan de te velde afaande ge wassen werd toegebracht. Door dien regen had voorts de voorjaarsbestel ling over het algemeen laat en onder ongunstige omstandigheden plaats. Omstreeks midden April trad een droge periode ln. Over het geheel was de temperatunr in April een weinig beneder de normale De tweede helft was ryk san zonneschyn. De maand Mei kenmerkte zich door groote tegenstellingen op het gebied van temperatuur en regen. De eerste en derde deeade waren droog. Id de tweede viel er, vooral in Holland en Friesland, nogal regen, die achter ge paard ging met koud weer. In de ge heele maand kwamen noord-oosteiyke winden byzonder veel voor, terwyi bet aantal uren zonneschyn grootor was dan normaal. Nachtvorst kwam voor op den 3den, 15den en 3l3ten. Van 1 tot 10 Juni was het weer in het algemeen droog en warm, van den 7den tot den lOden zelfs zeer warm. Na 7 Juni kwamen onweers buien voor. op enkele plaatsen, spe ciaal lu het zuiden en westen, verge zeld van buitengewoon zwaren regen val. Over het algemeen zyn de vooruit zichten van den oogst ln het oosten des lands minder dan ln het westen, ofschoon men vry algemeen klaagt over koude en droogte, alsmede over den nadeeligen invloed, dien onvol doende bemesting, vooral met stikstof- mest, op den oogst zal uitoefenen. Het ultbiyven van een deel der verwachte chilisalpeter werkt zeer schadelijk. Met zekerheid kan thans reeds worden voorspeld, dat de roggeoogst niet ruim zal zyn, terwyi in de oos- teiyke provinciën ook de hooioogst te wenschen zal overlaten. In het westen is over het algemeen de toestand beter. In tal van plaatsen werd by het afzenden der berichten door de cor respondenten sterk naar regen ver langd. Zooals uit het bovenstaande wceroverzicht biykt, hebben ln de laatste dagen in verschillende streken onweersbuien regen gebracht. Deze buien zyn echter slechts plaatseiyk geweest, zoodat ls aan te nemen, dat het verlangen naar regen velerwege nog zeer groot ls. Voor zoover Zeeland betreft, vinden wij de volgeDde byzonderheden ver meld: Bootten De Waalsche, wierde-, paarden- en dnivenfcoonen staan in de meeste streken goed. Alleen hier en daar is de stand iets minder. ErwtenDe stand van de erwten is in het noorden des lands goed, ln het zuiden vrU goed. In Zeeland heeft dit gewas plaatse- ïyk nog al geleden door droogte en vretery. Bruine boonenDe bruine boonen staan over het algemeen goed. VlasHet vlas loopt in stand nogal uiteen. Het ls goed in Zeeland, in welke provincie het vlas inzonderheid een mooi gewas belooft, met uitzonde ring van Zeeuwsoh-Vlaanderen, waar de stand minder ls. Koolzaad Üc stand fs goed. Karwij-. De opbrengst van de karwjj, waarvan de stand als vry goed wordt opgegeven, zal waarschynlyk beneden het gemiddelde biyven. Aardappelen-. Over de vooruitzichten van den aardappeloogst valt nog niet veel met zekerheid mede te deelen. Over het algemeen staat bet gewas goed. Hier en daar klaagt men over onregelmatig opkomen, een klacht welke plaatselijk leder jaar vernomen wordt SuikerbietenDe stand der suiker bieten is good. Id onze provinele, waar de met bleten beteelde oppervlakte kleiner is dan het vorige jaar, zyn de bieten dit jaar bemest met zwavel- zuren ammoniak in plaats van met Chilisalpeter. Men acht het niet on- mogeiyk, dat het gewas per slot van rekening nog zal tegenvallen. Uien: De uien staan vry goed tot goed. KlaverDs stand van de roode en witte klaver is over het algemeen goed. De roode klaver zal een flinke snede geven. Lucerne gaf een matige snrde van goede quallteit. TarweDe stand, van do winter tarwe heeft zich in de laatste dagen, dank zy het warme weer, byzonder goed gehouden. De zomertarwe staat mede over het algemeen goed. RoggeDe rogge heeft over het geheel een hollen stand en zal weinig stroo geven. De korrelopbrengst kan nog mee- of tegenvallen, maar op een ruimen roggeoogst zal in geen geval meer gerekend mogen worden. GerstIn het land van Oostburg heeft de ontsmetting (warmwaterme thode) van zaalgerst zeer goede re sultaten opgeleverd Op het oogenbllk kan men heel goed het onderscheid zien tusschen de perceelen bezaaid met ontsmette gerst en de overige. De zomergerst staat goed. Haver De stand van de haver is vry goed tot goed. Velerwege werd voor dit gewas sterk naar regen ver langd. De gevolgen van de sterke droogte en hier en daar ook van on voldoende stikstofbemestlng beginnen zich te veitoonen. Verspreid Oorlogs-Nieuws. De ondergang van de Duitsche duikboot „U 14". Ie verband met de erkenning dor Duitsche admiraliteit, dat de „U 14* verloren is, vermelden wy een rap port van schipper Grootveld van de logger ,SCH 347*, reeder J. J. Van der Zwan. Deze zag 5 Juni jl. des morgens vroeg in de Noordzee, hoe een Duitsche duikboot plotseling 2 schoten loste op een Engelschen treiter, die bewapend was met een 7.5 c.M. kanon. In plaats van den treiier te verlaten, waartoe de duik boot bevel had gegeven, liet de Engel sche bewapende treiier zyn stoomfluit werken, waarop vier andere soortge lijk bewapende treffers opdaagden en nu met hun vyven de onderzeeboot de volle laag gaven, waardoor deze in het voorschip werd getroffen, dat omhoog ging, terwijl het achterschip onder water bleef. Daar de duikboot niet onder water ging en de beman ning geen antwoord gaf op de som matie, zich over te geven, ramde een der treffers de duikboot, die nu geheel onder water ging. Plotseling echter dook zy weer op en de bemanning, 41 man sterk, sprong, van zwemgordels voorzien, over boord. Een oogenbllk later dook de duikboot voor goed en de 41 man nen werden opgepikt en naar Peter head gebracht. De ,SCH 347" en ook de ,SCH 194", die van dit voorval ge tuigen waren, liepen gevaar door de over de loggers heenfluitende kogels getroffen te worden. Zy bleven echter ongedeerd. Wel kwamen nog twee Engelsche matrozen aan boord, die, met geladen revolvers gewapend, ver langden de scheepspapieren te zien en inlichtingen vroegen. Deze konden niet gegeven worden en daar de papieren in orde waren, kon de, 8CH 347", de reiB voortzetten. De „8CH 347" had steeds de Nederiandsche vlag ontplooid, wat een week tevoren ook de oorzaak was geweest, dat twee Zeppelins, die over den logger vlogen, bij bet herkennen der nationaliteit, den logger ongemoeid lieten. Schipper Grootveld heeft grond voor het vermoeden, dat de duikboot ,U 14" was. Een oud parlementslid als spion. In de New-Vork World verklaart Ignatius Temoteus Trebitsch Lincoln, hoe hy spion werd. Hy is Hongaar van geboorte, werd In Amerika An- gllcaanseh geesteiyko en vertrok naar Engeland, waar hy genaturaliseerd werd. In 1909 werd hy lid van het parlement, maar is in 1910 niet herkozen. Nadat hy in een Londen- sehe club beleedigd was, bssloot hy zich te wreken. Hy trachtte belang- ryke marine- en legergehelmen uit te vorschen, om deze aan Dultschland te verraden. In Augustus 1.1. kreeg hy een a an zoek om als censor te fungeeren over alle Hongaarsehe en Roemeen- sche correspondenties, maar na vQf weken dien post vervuld te hebben, nam hy zyn ontslag, omdat hy de heleediglngen, die hy als vreemdeling moest verduren, moede was. Daar hy goed Ingelichte vrienden had, kreeg hy soms belangryke Inlichtingen. Zoo wist ny byv. reeds twee dagen van tevoren, dat de Engelschen een aanval

Goessche Courant | 1915 | | pagina 2