maanden van 1913bedroeg f 160.311.077 tegen f 152,218 367 over de eerste tien maanden van 1912. Alzoo een vermoerdering van f 8,092.710. Vrijzinnig-Democr. Bond. Het 11de jaarverslag van den Vrijz.- Democr. Bond, opgenomen in iiet weekblad De Wereldmeldt, dat het getal afdeelingen van den Bond is gestegen van 58 tot 60, het aantal afdeelingsleden van 4348 tot 4685, en het aantal personeele leden van 501 tot 529. Huldeblijk. Aan den heer mr. Th Staart, den Nederlandschen Regeeringscommis- saris op de wereldtentoonstelling te Gent, zal Zaterdag 22 dezer te Amster dam een huldeblijk worden aangeboden als een bewys van waardeering voor de uitnemende wijze, waarop hij de belangen der Nederlandsehe inzen ders heeft behartigd. Socialistisch Verkiezingsgebed. Het bericht uit de Zuid Holl. wordt door een der medewerkers van de N. Ct. tegengesproken. Hy schrijft: Ik zelf heb de geheelo godsdienst oefening, in Odeon, waar dr. H. W. Ph. E. v. d. Bergh v. Eysinga op trad, bijgewoond. In z{jn zniver-religieuse toespraak kwam geen woord over .verkiezing" of ietB van dien aard voor. En een gebed wordt niet uitgespro ken in deze bijeenkomsten van reli gieus-socialisten. Vóór den aanvang is er .gelegenheid tot stil gebed". Staten-Generaal. Tweede Kamer. Van de rechtsehe Kamerloden is hot de heer Ankerman (chr.-hist.) ge weest, wiens zucht het blijkbaar was, .origineel" te zijn. Wij staan niet alleen, zoo wy beweren, dat hoffelijk heid dezen politicus vreemd is. Hy wenschte het woord bjj de Indische begrooting te voeren en sprak zoo ongeveer over allesbehalve juist over de Indische begrooting. En dat duurde maar voort. Toen het half vier was geworden, wenschte de heer Ankerman te eindigen h(j had zulk een gewichtige conferentie I De voorzitter, mr. Ooeman Borgesius, vond terechtgeentermen, het verzoek in te willigen ;de Kamer was pas bfleenen bij het begin van de nieuwe parlementaire week wenschte Minister Pltyte de ver schillende sprekers te beantwoorden. En wat gebeurde toen De heer Ankermandie in de ver- kiezlngs-campagne op de hem eigen wijze vrijzinnigen en sociaal democra ten van obstructie beschuldigde, ging. zelf tot obstructie over 1 Het voorbeeld des heeren buys (soc.-dem.) schijnt aanstekelijk op hem gewerkt te heb ben. Toen dus door den voorzitter z(jn verzoek niet werd ingewilligd, diende de heer Ankerman een motie in, om de discussies op te schorten, een motie, welke slechts door den roomschen heer Boogaardt ver moedelijk zonder te weten, waar het om ging werd ondersteund, en dus niet in behandeling kon komen. Dies draaide de heer Ankerman tot circa "half vjf zjn rol af en kreeg toen, tot verademing van de gansche Kamer, gelegenheid, zijn .gewichtige confe rentie" te houdenbuiten het par lement. WJj nemen van den afgevaardigde voor Harlingen afscheid. Als h(j niets beters in het midden heeft te brengen, dan voorgoed. De vrij-liberale heer Van Voil en hoi-e heeft er op gewezen, dat de econo mische ontwikkeling onzer Indische bevolking, z(j het geringe, toch althans vorderingen maakt. Hy vond steun b(j dr. Bos (vrjjz.-dem), die echter in die ontwikkeling een sneller tempo hoogst gewenscht achtte er valt in Indië, vooral op materieel gebied, nog zoo veel te verbeteren. Dat de afge vaardigde voor Winschoten ook het zijne zei over de gevaarlijke kerste- nings-politiek van het Ministerie- Hecmskerk, het ligt voor de hand. De zending kan op zijn zeer gewaar- deerden steun rekenen, maar dan moet de zending ook zending blij ven, en niet beproeven, een haar geenszins passende staatkundige rol te gaan spelen. De woorden van een zoo bekwaam en gematigd staatsman als dr. Bos verdienen inderdaad alle overweging. Reclame. 9 B»i de automobielsport, de rensport en vele andere sporten is het succes en dikwijls het leven van de rustige en zekere hand en van de lichamelijke be* fcwaamheid afhankelijk. Daar de caffeine hart, zenuwen en andere orga nen verzwakt, prefereeren verstandige sportbeoefe naars de ca ff eïn vrije koffie ,,Kag?'. S o r t. EngelandNederland. In oon zeer interessanten wedstrijd, waarin beide partijen elkander geen kamp gaven, heeft het elftal, dat het Engelsche amateur-voetbal vertegen woordigde, het Nederlandsehe elftal met slechts 2—1 verslagen. Deze uitBlag is voor Nederland zoo gunstig mogeiyk. Jan Vos moest, on middellijk na het begin, wegens een kwetsuur het veld verlaten. Een gelijk spel had de verhouding zeer goed weergegeven. Provincienieu ws. Baarland. Zaterdag kwam de Raad in voltallige vergadering bjjeen. De voorzitter deelde mee, dat het 2de suppl. kohier H. O. door God. Staten is goedgekeurd, en dat de oude straat keien bij verkoop hebben opgebracht f 142,60. De pensioengrondslagen der gemeente-ambtenaren werden voor- loopig vastgesteld op hun tegenwoor dige jaarwedde. Het reglement van het burgeriyk armbestuur werd ge wijzigd. Tot af- en overschrijving van een bedrag ad f312.28 op de begrooting 1913 werd besloten. Nog werd goed gevonden, de slootjes aan den Blin den Achterweg bjj Java schoon te maken en het zand van de nieuwe straat by de kastanjeboomen op een hoop te brengen. Ellewoutsdijk. Mochten wij in ons vorig nummer nog de hoop koesteren, dat de 77-jarige J. Potter, die het onge luk had in de kom te vallen, waaruit hy nog juist gered mocht worden, het er met den schrik zou afbrengen, thans moeten wij melden, dat de man Don derdagmiddag aan de gevolgen is overleden. 's Gravenpolder. Na eenige strub belingen is het muziekgezelschap al- nog hier toch opgericht. in een vergadering, belegd door het voorloopig comité op Zaterdagavond, werd een bestuur gekozen, bestaande uit zeven personen, en werd een regle ment vastgesteld. Het plan bestaat, om zoo mogelijk as. Zaterdag reeds met de lessen te beginnen. Benoemd is tot bestuurslid van het waterschap de Willem-Annapolder, de heer A. van Dijke, alhier. Hoadekenskerke. In de Vrij dagmiddag gehouden raadszitting wa ren alle leden tegenwoordig. Naar aanleiding van een request van I. Elenbaas c.s. te Baarland om verbetering van een gedeelte weg, liggende onder deze gemeente, werd besloten, adressant mede te deelen, dat bedoeld weggedeelte zooveel mogelijk met de machine voor weg- verbetering is bijgewerkt, overigens werd het request voor kennisgeving aangenomen. Algemeen was men van oordeel dat de grintwegen dit jaar niet zijn gebruikt, doch misbruikt, vrach ten van 3500 en meer kilogram kwamen geregeld voor. Op een vraag van Ged. St., inzake den slechten toe stand der kunstwegen, is dan ook door B. en W. geantwoord, dat zy geen kans zien, de wegen in behoor lijken staat te houden, wanneer dit zeer drukke verkeer met die enorme vrachten blijft voortduren en is aan dit college in overweging gegeven, een bepaling in het provinciaal regle ment op de wegen en voetpaden in Zeeland op te nemen, waarbjj het zal verboden zijn, meer dan b.v. 2000 K.G. netto te laden, terwjjl tevens zeer wenschelijk wordt geacht, het gebruik van breede velgen aan de wagens verplichtend te stellen, daar nn die velgen zéér dikwijls nog geen 6 c.M. breed zijn. Een voorstel van de meerderheid van B. en W,, om het recht tot hef fing der haven-, los-, laad- en leggel den voor 1914 op de gebruikelijke wijze te verpachten bjj inschrijving, en slechts dan in eigen beheer te innen, wanneer niet de daarvoor ge raamde som werd ingeschreven, of men het niet raadzaam achtte, dat recht tot helling aan een der inschrij vers te gunnen, werd met 6 tegen 1 stem (wethouder Verbeek) verworpen en daarna besloten, de havengelden, zonder openbare inschrijving, direct met ingang van 1 Januari 1914 voor en door de gemeente zelve te doen innen. Een instructie voor den nieuw te benoemen havenmeester werd daarop vastgesteld. Zijn borgtocht werd op f200 bepaald, terwjjl zijn jaarwedde op f 300 werd vastgesteld. Besloten werd,dat de nieuw te benoemen haven meester meerderjarig zal moeten z(jn, en niet tevens mag fungeeren als bietenagent. Burg. eu Weth. werden daarop gemachtigd, sollicitanten voor deze betrekking op te roepen. De bespreking van de pensionneering der gemoente-ambtenaren, en van hun weduwen en weezen gaf zeer veel Btot tot prateD. De voorzitter deelde mede, dat te dezer zake geen voorstel van B. en W. uit zal gaan. Hjj gaf vervolgens een uiteenzetting van hetgeen het ieder der gemeente-ambtenaren zou kos ten, wanneer de gemeenteraad niet bereid zou gevonden worden, meer te doen, dan waartoe de wet de ge meenten verplicht. Gezien deze cfjfers, zeide b(j, dat naar zijn oordeel do gemeente-ambtenaren dergelijke stor tingen van hun toch al gering salaris niet kunnen doen, mitsdien stelde hjj voor, alle kosten, voortvloeiende uit de wet voor penBionneering der gemeen te-ambtenaren, hun weduwen en weezen voor gemeeute-rekening te nemen. Wethouder Verbeek zeide niet ver der te willen gaan met storting, dan waartoe do wet de gemeente verplicht. Wethouder Groenewege zeide, dat deze zaak door de raadsleden reeds in een afzonderlijke bijeenkomst is be sproken en men daar is overeenge komen, niet verder te gaan dan te beta len datgene, wat de wet bepaalt, dat door de gemeente betaald moet worden. Hij deelde mede, hiervan namens den geheelen raad een voorstel te maken, en was van oordeel, dat de raad niet anders kan doen, in ver band met den slechten toestand der gemeente-flnantiën en de nog aan hangig zjjnde uitgaven,als subsidie voor een tram ad f225 's jaars, sehoolver- bouw enz. Nu reeds zullen de invoering dier pensioenwetten de gemeente f 200 ad f 300 kosten. De voorzitter antwoordde,dat een der gelijk besluit door Ged St. niet zal worden goedgekeurd in verband met het Provinciaal blad 125 van 1913, waarvan voorlezing geschiedde. Voorts zeide hij het te betreuren, dat een vóórvergadering voor deze zaak is gohouden. Wethouder Groenewege antwoordde, dat in die bijeenkomst geen der ambtenaren afzonderlijk is besproken, slecht de hooge kosten, aan de pen- sionneeringverbonden, in verband met den slechten toestand der gemeente- flnanciën.zjjn daar ter sprake gebracht. De heeren A.Walraven en J. Jasperse verlieten de vergadering. De voorzitter zeide, dat, gehoord de discussies, het nu wel nutteloos zal zijn, zjjn voorstel te handhaven en trok dit mitsdien in. Daarna werd het voorstel van wet houder Groenewege, namens den ge heelen raad gedaan, om alles op de gemeente-ambtenaren te verhalen, wat de wet toelaat, in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stem men. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Een lantaarnpaal zal, op voorstel van den heer J. van der Linde,in den .kouter' worden geplaatBt en op verzoek van den heer A. den Dekker zal het havenplateau worden opgehoogd aan de zeezijde. Daarna sluiting. Hanaweert. De motor .Zeemeeuw", met een lading beetwortelen, is Zater dag tijdens het stormweer vol water geslagen en op de Oosterschelde ge zonken. De bemanning is gered. De sleepboot „Succes", met twee sleepschepen op sleeptouw naar Ant werpen, kreeg alhier op de Wester- schelde machinebreuk. De sleepboot „John P. Best" heeft den geheelen sleeptreln opgepikt en nas r Antwerpen gebracht. De tjalk „Oosterschelde", schipper Jumelet, meteen lading beetwortelen, is tijdens het stormweer met lekkage te Bruinisse binnengesleept. Na een gedeelte der lading te hebben over geladen, is de lekkage gedicht, waarna de reis werd voortgezet. Het schip „Emanuel", schipper Nome, met stukgoederen naar Rotter dam, voer in de haven alhier op een der due d'alven, waardoor deze ernstig beschadigd werd. Na borgstelling heeft het schip de reis voortgezet. Kwadendamme. Naar wij uit goe de bron vernemen, hoopt de heer A. Walraven, alhier, op Zaterdag 22 dezer den dag te herdonken, waarop hij voor 25 jaar werd aangesteld als organist van de roomsch kath kerk alhier. Het draagt den naam „Nooit Gedacht*. lerseke. In het bericht omtrent den vermeenden oesterdietstal heeft onze correspondent een onjuistheid verhaald. De eigenaar van een der daarbjj betrokken vaartuigen was niet tevens de benadeelde. De korstoomboot „De Schelp" van de maatsch. Eendracht had Maandag (10 Nov.) mossels gekord voor den heer v. d. B. te Bruinisse. Een ver- tegenwoorder van dezen was daarbij tegenwoordig. Nu waren, zooals licht gebeuren kan, als een mosselperceel naast een oesterperceel ligt, tegeljjk met de mossels ook eenige oesters opgevischt en deze kwamen natuurlijk ook den heer v. d. B den pachter van het perceel, toe. Het zjjn deze oesters, ter waarde van ongeveer f 150, die 's nachts uit „De Schelp" in een ander visschersvaartulg ziin over geladen. Men zegt, dat de visscherjj- politie in den loop van den dag ge waarschuwd was, om op „De Schelp" te letten. De bemanning van dit schip, die een bekentenis aan de politie gedaan heeft, heeft die later teruggenomen, bewerende, dat zjj de oesters gekregen had. Wat daarvan waar is, zal de rechter wel uitmaken, want er is proces-verbaal opgemaakt en inge zonden, en de oesters zijn in beslag genomen. Er wordt nog verteld, dat de heer v. d B. verklaard heeft, geen oesters weggeschonken,noch last daar toe gegeven te hebben. De bemannirg van „De Schelp" is voorwaardelijk weer in dienst geno men. Schore. Zaterdagmiddpg verga derde de raad dezer gemeente. Alle leden waren present. Aan do orde kwam de aangehouden begrooting, daar over 3 posten in de vorige vergadering de stemmen staak ten, n.l. Ie over den post van f 60 voor een bouwkundige. Thans stemden vóór dien post de heeren In 't Anker en B. en W. De 2e post gold de bijdragen in het pensioenfonds. De heer Verhaagen had in de vorige vergadering voor gesteld, het geheele bedrag te ver halen (ook de inkoopsom) op de amb tenaren en dan. zoonoodig de salaris sen nader te regelen; B. on W. hadden voorgesteld, alles voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. deelden mede, dat zjj hun voorstel wijzigden in den zin van het prov. blad. Zoo deed ook de heer Verhaagen. Hg wilde den inkoop voor rekening der gemeente nemen en de 8pCt late i betalendoor de ambtenaren; spreker zeide, dat de ambtenaren het zich tot een eer moeten rekenen, zelf iets te mogen doen. De voorzitter meende, dat de zaak thans voldoende besproken was en bracht het voorstel van den heer Verhaagen in stemming als zijnde hot verstBtrekkende, en dit werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. De verordening van den Burg.Stand, welke in de vorige vergadering was aangehouden, werd thans weder ge wijzigd en bepaald, dat voortaan do ambtenaren van den Burg. Stand dagelfjks zitting houden in het ge meentehuis n 1. Maandag, Woensdag en Vrijdag van 9 tot 9 i/a uur v. m. en Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 11 tot 12 uur. Als bestuurslid van het Burg. arm bestuur moest aftreden de hear W. In 't Anker. De heeren Verhaagen en Sterk werden als stemopnemers aange wezen De uitslag der stemming was, dat den heer in 't Anker 4 en de heer Bruinshoofd 2 stemmen kreeg. Een stem was blano. Nu kwam aan de orde verbetering van den weg vanaf den Kruiningschen djjk tot de Schorebrug door keibeslag, en den Schorezandweg van af het bekweegje tot aan de grens van Bie zelinge door macadam, waarvoor 200 M3. noodig is. B en W. stelden voor om voor de verharding met keien een renteloos voorschot aan de Provincie te vragen van f 8000, terug te betalen in 20 jaar en voor de macadam een annuïteitsleening aan te gaan van 6 pet. gedurende 30 jaar k f 156 's jaars De heer Verhaagen zeide, dat het geheele voorstel hem sympathiek is, doch kon zijn goedkeuring niet verlee- nen aan de geldmiddelen. Hy merkte op, dat daar door het rijk de weg naar de losplaats aan de sluis is afgesloten, thans het geheelo vervoer van land bouwproducten uit Kruiningen naar de Schorebrug gaat. Daardoor blijven da wegen van Kruiningen gespaard. Ook het vorige jaar heeft men, om den Zouteweg berijdbaar te maken, een extra schip grint moeten koopen. ThanB is de weg weder zoo slecht, dat men andermaal groote uit gaven moet doen voor een andere gemeente. Nu rust op de gemeente Kruiningen de moreele plicht, om Schore behulpzaam te zijn, te eerder, daar die gemeente zeker f 200 k f 300 per jaar minder aan haar grintwegen moet besteden dan voorheen. Hf] stelde voor, aan de gemeente Kruiningen,den polder Kruiningen, en den Alg Ned. Wielrjjdersbond een jasriyksehe bij drage te vragen van f 400. Een ander lid wilde ook een bijdrage aan de Ned, Automobielclub vragen. De heer In 't Anker merkte op, dat ook de gemeente Goes zeer veel be lang heeft bjj dien weg. De voorzitter stelde voor, te zamen f 200 te vragen en de andere f200 voor rekening der gemeente te nemen. De heer Verhaagen vond dit goed. Dus werd besloten. Wat aangaat de leening voor maca dam, was de heer Verhaagen het ook niet geheel eens met het voorstel van van B. en W. Hij zag gaarne, dat de raad besloot om 250 MS. te koopen en dan ook Vlake en den Steenweg naar StoSs van macadam te voorzien. Besloten werd daarvoor een annul teitsleening aan te gaan van ongeveer f180 's jaars gedurende 30 jaar. De voorzitter deelde nog mede, dat op last van den districts schoolopziener alle ramen in de school vernieuwd moeten worden, waardoor de herstel'ingen aan de school ongeveer f 1100 zullen be- loopen. Bij het einde der vergadering deel de de Voorzitter mede, dat van den hser J. Meijaard een verzoek was inge komen om schoonmaker der school te mogen blijven voor f 75 per jaar. Daar B. en W. zeer tevreden zjjn over hét onderhoud, stelden zy voor, dat ver zoek in te willigen. De raad vond dit goed Da hoer Verhaagen vestigde de aandacht van B. en W. op de omheining langs het schoolplein. Bjj de rondvraag verzocht de heer Verhaagen maatregelen te willen nemen, opdat ook het dorp en Vlake en de Zouteweg door den wegwerker behoorlijk worden onderhouden Spre ker deelde mee, dat de Schorezandweg tot aan het Bekwegjo 20 maal in de week wordt schoongemaakt, het dorp 2 maal per week, Vlake hoogst zelden en de Zouteweg eveneens zelden De heer Rottier vertelde, dat in den Smokkelhoek de wegwerker zelfs het water nog niet eens van den weg liet loopen. De voorzitter vertelde, dat hem zulks niet bekend was en zal maatregelen nemen Wemeldinge. Zaterdag vergaderde de raad. Tegenwoordig waren alle leden. Op de in de vorige vergadering genomen besluiten aangaande de pen sioenregeling der gemeente ambte naren is van Ged. St. een schrijven ontvangen, dit zij deze besluiten niet goedkeuren. Dus werd goedgevonden, het besluit tot verhooging der traete menten aan eenige ambtenaren in to trekken, en het besluit betreffende de pensioenregeling,zoo deze in de vorige vergadering waB vastgesteld, aan God. St. tor goedkeuring aan te bieden. Aangaarde de inkoopsom werd be sloten, deze in 40 jaar terug te betalen. Het voorstel der gascommissie, om het gasbuizennet tot einde Reepweg In den Stormezandepolder door te trekken werd goedgekeurd. B. en W. werden gemachtigd, de pachtvoorwaarden op te maken voor het te verpachten ongebruikte gedeelte der nieuwe begraafplaats en die voor waarden ter goedkeuring den raad voor te leggen. In de begrooting 1914 werd een wijziging goedgekeurd en f300 op die begrooting gebracht om genoemde som beschikbaar te stellen voor een sub sidie aan het Burg. Armbestuur als bijdrage in de kosten voor het aan stellen van een ziekenverpleegster, onder voorwaarde, dat di6 verpleegster kosteloos voor ieder beschikbaar zal zjjn. Besloten werd, het maximum H. O. te brengen op f6000. Het suppletoir kohier H. O. 1913 werd vastgesteld op 22 aanslagen en idem schoolgeld op 12 aanslagen. De heer Nfjssen zou gaarne zien, dat B. en W. in het vervolg eenige maan den vroeger met dit kohier bij den raad kwamen en dan zoo noodig in het laatst van 't jaar een 2e aanboden. Goedgevonden werd het voorstel van B en W., om aan den Rijksveld wachter Butfln over 1913 een gratili- catie te verleenen van f 12,50. Gemengd Nieuws. Oplichting. Dezer dagen is te De venter een geval van oplichting voor gekomen, waaraan oorspronkelijkheid en humor niet ontzegd kunnen worden. Er zaten twee lui in een café te praten in een gezelschap, waarbij ook een onbekende zich bevond. Zfl vertelden o mden volgenden dag naar Middelburg te moe'en reizen voor een aanbesteding. De vreemdeling, zeer hulpvaardig, deed hun een paar adressen voor logies aan de hand. In den verderen loop van hot gesprek vroeg hij terloops, met wie hy het ge noegen had te praten. Men haastte zich, den welwillenden onbekende visitekaartjes te overhandigen. Vergenoegd overde aargerainekon- nismaking, nam men afscheid. Den volgendon morgen stapten beide reizi gers op den trein, maar een paar uur later verscheen er een heel baminne- 15k mensch ten huize van een hunner en vroeg diens echtgenoote te Bpreken Hy kwam, aldus zya verhaal,, uit Arnhem, had haar man en diens met gezel in den trein ontmoet Omdat hy naar Deventer moest, was hem ver zocht, even naar haar woning te gaan en te vragen om reisgeld voor haar man, die vergeten had, voldoende con tanten mede te nemen. Daar de bezoeker dien dag ook naar Middelburg moest, zou hy daar ktt geld aan haar man ter hand stellen. Ten bewijze, dat hy de waarheid zeide, loonde hy het naamkaartje, dat haar echtgencot hemepzetteiyk daartoe had medegegeven. De dame, verrast door de vrleude- ïykheid van den bezoeker, haastte zich hem f25 te geven. En onder een kopje koffie werd nog wat doorgepraat. Toen ging het naar het huis van den tweeden Deventenaar hy deed daar hetzelfde verhaal en gaf ook diens naamkaartje af. Aangemoedigd door het eerste schit terende succes, deed hy hier nog maar 100 pet. by het reisgeld, dat mynheer noodig zou hebben. Grif ontving hy er f 50. Met drie gele lapjes in z(jn zak was de handige oplichter weldra uit Deven ter vertrokken. Vermoedelijke vergiftiging. Men meldt uit Amsterdam By de familie W. aan den Konin ginneweg heeft zich in de laatste dagen een geval van vermoedeiyke vergiftiging voorgedaan. In het begin der vorige week, nadat de pors van haar melk gedronken had, viel het beest bewusteloos neer en dienzelfden avond, toen de zoon thuis kwam, en als gewoonlyk een glas melk gebruik te, viel ook hy bewusteloos neer. By de familie rees het vermoeden op, dat de melk waarschijnlijk vergiltige be- standdeelen bevatto. Toen nu later de dochter 'an den heer W. een glas water dronk, dat uit een karaf geschonken was, i roefde zy een by- smaakje en ook zy werd na het ge bruik van een enkel slokje onwel. De gezondheidsdienst werd gewaar schuwd en deze kwam tot hot resul taat, dat het water door middel van blauwzuur vergiftigd moest zy'n Men veronderstelde nu, dat hot bewuste loos neervallen van den zoon en van de kat, eer.ige dagen geleden, na gebruik van melk, ook het gevolg moest zyn geweest van vergiftiging door blauwzuur. De politie werd van

Goessche Courant | 1913 | | pagina 2