Ingezonden Mededeelingen regeeringswege overgegaan worden tot het bouwen van geschikte arbei derswoningen, die gezond en prac- tisch worden ingericht en, voorzien van een lapje bouwgrond, tegen lagen prijs zullen verhuurd worden. Uitsluitend om overbevolking in de groote steden tegen te gaan, legde Lloyd George er den nadruk op, dat gestreeld moet worden naargoedkoope verkeersmiddelen, waardoor vele ar beiders uit de steden in de gelegen, held gesteld zullen worden, buiten te wonen. De liberale pers juicht deze plannen van harte toe, andere bladen, ofschoon toegevende, dat de regeering een prachtig doel nastreeft, betwijfelen of zij dit wel ten uitvoer zal kunnen brengen en noemen vele van de voor gestelde maatregelen toekomst idealen, van welker verwezenlijking nooit iets kan komen. Aan het nieuw op te richten minis terie, aan de voormannen op land bouwgebied, die met minister Lloyd George dit stelsel ontwierpen, is het nu, op dezen twijfel een daadwerkelijk antwoord te geven. Hun wacht een zware maar dank bare taak, de oplossing van een sociaal probleem, de heerlijke roeping den zwakken en rechteloozen kleinen landbouwer te beschermen tegen de willekeur der landheeren, tot heil van den geheelen Engelschen staat BinnenJand. Prov. Staten van Zuid-Holland. De buitengewone zitting van do Provinciale Staten van Zuid-Holland voor de verkiezing van een lid der Kerste Kamer (vaeature-dr. Vermeu len), voor de benoeming van een lid van Ged. Staten wegens het bedan ken van prof. Van Swaaij, is uitge schreven tegen Vrjjdag 7 Novembei Bond van Vrije Liberalen. Naar De Fakkel meldt, zal de alge meens vergadering van den Hond van Vrfle Liberalen gehouden worden 15 November a. s. te Amsterdam. De vergadering zal een huishoudelijk karakter dragen en gewijd zijn aan een bespreking van de organisatie en een in verband daarmee voor te stellen statuten-wijziging. Vrijzinnig-Democratische Bond. In de algemeens vergadering, Zater dag 15 November a. s. te Haarlem te houden, zal dr. D. Bos een rede houden over: „De crisis en hare oplossing.' In de Zondag voort te zetten ver gadering komen verschillende voor stellen aan de orde ln een huishoude lijke bijeenkomst een voorstel van het hoofdbestuu" inzake samenwerking met de andere vrijzinnige partjen. Pro vinei enieuws. Borsaelen. In de Vr{jdag gehou den raadsvergadering waren alle le den tegenwoordig, uitgezonderd de heer C. van 't Westeinde. Een verzoekschrift van vele inge zetenen om te trachten, alsnog aan sluiting te verkrijgen aan de Zuid- Bevel. waterleiding, werd in handen gesteld van B. en W. tot verder on derzoek. Tot ambtenaar van den Burgerlij ken Stand werden benoemd de heeren C. van de Velde en J. C. van Burg, tot leden voor het college van zetters de heeren M. de Regt Jz. en J. C. van Burg. Tot lid van de Commissie tot we ring van Schoolverzuim werd be noemd de heer G. van Vulpen, hoofd der bijzondere school en tot lid van het Burgerlijk armbestuur de heer P. Polderdijk. Op een verzoek van de gezond heidscommissie werd toegestaan, bjj eenige ingezetenen rioleering aan te brengen en werd de woning van de wed. J. Paardekooper onbewoonbaar verklaard. De voors. stelde voor, de pensioens bijdrage der gemeente-ambtenaren ten laste van de gemeente te brengen, wat werd goedgekeurd. Een reclame H. O. van de dames Minderhond is door G 8. niet ontvankelijk verklaard Ten slotte werd goedgekeurd, dat de opcenten op de personeele belasting van 35 pet. op 50 p( t. werden ge bracht. ■erceke. Dezer dagen werd door de aangeslotenen aan de Waterleiding, in een vergadering, die overdruk be zocht werd, besloten, om, alhoewel aan enkelen verlaging der rekening bfj Bchrïven van den raad van beheer was toegezegd, dit voor allen te eischen en niet te betalen dan na daartoe door den rechter te zijn veroordeeld Ebd lflst ligt ter teekening bij de comitéleden voor allen, die reclames hebben en deze wenschen verhoord te zien. I. Crt Driewegen. Herkozen zijn tot notabelen der Ned. Herv. Gem. de aftredende leden J. Nijsse Cz met 28 en M. van Houte met 26 stemmen. Er waren 46 geldige stemmen uitge bracht. Gekozen is tot lid van de com missie .van toezicht bij de Ned. Herv. Gem M. Verburg, in de plaats van J. Timmerman (aftrHerstemming heeft plaats tusschen de hoeren W. de Bue, en Johs. de Witte Sr. Herkozen zijn d« heeren J. Jobsen, P. Koole, P. J van Strien, J. Krijger, C. van Iwaarden en P. Koeman (aftr.) 'a-Gravenpolder. Aangezien over het benoodigde kapitaal voor het aan schaffen van instrumenten kan worden beschikt, is tot de oprichting van een muziekgezelschap besloten. Aan een comité is de uitvoering der voorbereidende werkzaamheden opge dragen. Voor de instandhouding van het gezelschap is noodig t-n wordt ge rekend op algemeen toetreden als contribueerend lid Wolphaartsdijk. In de Vrijdag middag gehouden raadsvergadering werd besloten tot het aangaan van oen 30-jarige annuïteitsleening, groot f 7000,ten behoeve van schoolbouw, straten en riolen aanleg, erz. Ten aanzien van da pensioenwedden voor de gemeente-ambtenaren besloot men op de ambtenaren te verhalen wat de gemeente toestaat Voor de 3 jongste eategoriën van onderwijzers werden de jaarwedden verhoogd met f50 en gebracht op f600,—, f650,— en f700,—. Dit besluit werd met 6 voor en 1 stem tegen genomen. Enkele ontheffingen H. O. werden verleend, en op een reclame H. O. gunstig beschikt. Het reglement van het Burg. Arm bestuur werd aangevuld met betrek king tot opneming der boeken en kas van die instelling. In het laatst van de vorige week is het Vereenigingsgebouw T.A.V.E N.U. door de aandeelhouders op eenigszins feestelijke wijze geopend, zoodat nu in het gebouw, tegen betaling, ver gaderd kan worden Heer Arendskerke. Zaterdag geraakte het paard van den vracht rijder Phlipse op hol, doordat het lamoen van den wagen losraakte en op de hielen van het paard viel. De wagen, waarop de voerman en drie kinderen zaten, reed in een sloot. Wonder genoeg bekwam geen van allen eerig I--tsel. De wagen brak aan stukken en het paard, dat verder holde, kwam eindelijk te vallen en bekwam zulke wonden aan de knieën, dat het wel eenige dagen op nonactiviteit zal worden gesteld. Heinkenazand. De vrachtrijder C. Karelse alhier had hedenmorgen het ongeluk, zijn linkerhand zoover in een snflmolen te steken, dat het mes een groot stuk van zijn duim weg nam. Kruiningen. De heer F. J. Kolff van Oosterwijk, arts alhier, zal 30 November a s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar tot arts be vorderd werd. Zaterdag werd in deze gemeente een nieuwe winkel geopend, die kan wedijveren met alle winkels van dien aard op Zuid-Beveland. De zaak zelve is niet nieuw, 't is de manufacturen zaak van den heer J. Blok Az., die sinds 1861 te Kruiningen is gevestigd. Door verbouwing van de woning naast den bestaanden winkel, is een groote ruime winkel ontstaan met oen front, zooals hier geen enkele zaak totnogtoe beza". De opening van dezen winkel, dien zelfs Goes trotsch zou zijn te bezitten, iB een waar Bucees geweeBt. De oude manufacturenzaak is tot eene hoogte opgevoerd, waarop Kruiningen met recht trotsch mag wezen. Immers het gebouw zelf Btrekt tot sieraad van het dorp, op een gedeelte, waar iedere doortrekkende vreemdeling moet pas- seeren. Zaterdagnamiddag werd alhier eene vergadering gehouden van de Afd. Kruiningen der ZeouwscheLandb. Maatschappij in hotel Korenbeurs Slechts ruim een 20-tal leden waren tegenwoordig. De voorz. wijdde bfl de opening eenige waardeerende woor den aan de nagedachtenis der heeren Van Gorsel en Kostense, eereleden der afd., door den dood ontvallen aan de vereeniging. Voor de lezing der notulen compli menteerde de secretaris den voorz. met zijne burgemeestersbenoeming, de wenscb uitsprekende, dat do heer Welleman nog verscheidene jaren als voorz. der afdeeling mocht fungeeren. Na den dank van den voorz. voor deze welmeenende woorden van waar deering, namen de gewone werkzaam heden een aanvang. De volgende mededoelingen werden gedaanVoor deelneming aan den cursus in paardenkennis hebben zich opgegeven 15 leerlingen. De leiding is opgedragen aan den heer M. v. d. Vliet, veearts te Kruiningen, als plaats is Kruiningen aangewezen, en tot leden van de commissie van Toezicht zjn benoemd de heeren Welleman, Kooü'man en Verhage. Voor de vaca ture in de commissie van toezicht op de proefvelden, ontstaan door het be danken van den heer Welleman, is de volgende aanbeveling opgemaakt J. J. Mol en De Koning. Van den Bond van Oud-leerlingen van landbouw- wlntercursussen was een verzoek om subBidie Ingekomen. Van het Centraal Bureau te En schede is bericht ontvangen, dat het een spreker beschikbaar stelt over het onderwerp„Coöperatie. Vervolgens had de verkiezing plaats van 3 bestuursleden in de vacatures ontstaan door de periodieke aftreding der heeren Koojman, Van der Vliet en Van Nieuwenhutjzen. Allen werden met groote meerderheid van stemmen herkozen en verklaarden zich bereid, de hun opgedragen functie weder te aanvaarden. De secretaris bracht verslag uit over den gehouden smidscursus iu dit jaar. Daaruit bleek, dat twee leerlingen slaagden. Daarna werd behandeld de agenda voor de najaarsvergadering van het H. B. Aangaande het te behandelen voor stel Tholen, besloot de afdeeling mee te gaan met het H. B. voorstel, om de niet geslaagde leerlingen van den cursus te Oud-Vosmeer in de gelegen heid te stellen, in 1915 zich aan een examen te onderwerpen en niet on middellijk in 1914 Het bestuur stelt voor, zich homo geen te vorklaren met het voorstel van het Dag. best., betreffende het samenstellen van een commissie van arbitrage in zake paarden- en veehan del. Evenzoo besloot de afd., op voor stel van het best., het H. B. te steunen in zjjn streven tot het benoemen van een commissie tot het verzamelen van gegevens in verschillende provincies naar aanleiding van een verhandeling van den heer P. Lindenbergh In de algem. verg. te Zierikzee om te gera keu tot eene vermindering van de groote onkosten, die in Zeeland ver bonden zijn aan den publleken verkoop van roerende goederen. Het voorstel van het dag. best. om een rechtskundig adviseur voor de Maatsch. aan te stellen, vond instem ming. Het bestuur der afd. zou echter graag zien, dat het dag. best. eene instructie samenstelde, die in de afd. vergaderingen der Mjj. rustig kan worden overwogen, en dat elke benoe ming slechts tjjdeljk, b.v. voor twee jaar, geschiede. Aan den afgev. voor de H. B.-verga- dering is opgedragen, van de meening der afdeeling in deze zaken bljjk te geven. Daarna hield de heer Welleman oene belangwekkende lezing over de stich ting eener Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek te Middelburg. Hij wers op het groote belang van coöperatie in dezen tjjd voor den landbouwer en gaf voorbeelden waar die coöperatie gunstig heeft gewerkt en de tegen werking van groote lichamen, met het oog op de belangen van den land bouw, belangrijk heeft verminderd. De plaatsing eener fabriek te Middelburg heeft bij nadere beschouwing veel voor op de vroeger voorgenomen stichting te Goes. Met het oog op te leggen locaal- spoorwegen op Zuid-Beveland, zullen de vervoerkosten der suikerpeeën min der bedragen dan velen nu van mee ning zijn. Het afvalwater kan onver hinderd in het kanaal van Walcheren vloeien, terwijl juist in GoeB bezwaren bestonden tegen het stroomen van dit verontreinigde water in de Ooster- Sehelde.' Dat de te stichten fabriek te Mid delburg aan de oprichting dor coöp. fabriek te Zevenbergen afbreuk zal doen, kan niet waar zijn, daar beide fa brieken het begrip van zuivere coöpe ratie voorstaan en als zoodanig hand aan hand gaan. Na het eindigen dezer lezing sloot de voorzitter de vergadering. Met ingang van 1 November 1913 wordt voor deze gemeente het telefonisch verkeer opengesteld mot de Duitsche plaatsen Wernede en NieuwesluisHeenvliet en heeft ze, volgens den poBt-telegraaf-en telefoon gids, tevens gemeenschap met Adlers- hof, Altona (a. d. Elbe), Bergedorf, Dez (Hamburg), Berlijn, Blankenese, Brunswjjk, Charlottenburg, Coblenz, Köpenick, Priedenau, Friedrichsha- gen, Grosz Lichterfelde, Grunau (a. d. Mark), Hamburg, Hannover, Har- bourg (a. d. Elbe), Hoppegarten, Lichtenberg (bjj Berlijn) Neukölln, Nollondorf, NowawesNeuendorf en Ober Schöaeweide, Oranienburg. Pan- kow, Potsdam, Reinikendorf (Oost) Spandaw, Steglitz, Tegel, Tempelhof' Wandsbek, Wannfee, Weissensee (bij Berl5n)Wöimersdcrt (.bij Berlijn), Amt. Uhland, Wiimersdorf (met Pfalzburg) Wölfenbüttel, Zehlendorf (Wansee bahn.) Kwadendamme. Vrijdag en Zater dag circuleerde alhier^ uitgaande van vrachtrijders en koetsiers, een lijst waarin aan Burg. en Weth. verzocht wordt, verb-itering aan te brengen aan den weg van Kwadendamme tot het Spoordjjkje. Een zelfde Ijjat is reeds opgezonden aan Ged. Staten. Daar er flink op geteekend is, hoopt m n,dat deze poging succes zal hebben. Ellewoutsdijk. Heden mocht de postbode J. van Peenen bericht ont vangen, dat hg, op zijn verzoek, ver plaatst is naar Zierikzee. Gebrek aan woning was de oorzaak van zjjn ver zoek om verplaatsing, want én de heer Van Peenen zou hier graag gebleven zijn èu de gemeentenaren zouden hem gaarne gehouden hebben, omdat door hem zooveel werd gedaan om het ge meenschapsleven in de gemeente ge zelliger te maken. De Toonoei vereeniging toch werd door hem opgericht en de onafhanke- Ifjkheidsfeecten alhier hebben hun uit muntend tUsren aan hem te danken. Met leedwezen zal dan ook zjn ver trek vernomen worden. Een flinke bouwvereeniging zou hier veel goeds kunnen doen. Middelburg. In het oude-vrouwen huis te Middelburg vierde mej. C. Kolsters, onder buitengewoon groote belangstelling, haar lOOsten verjaar dag. Het oudje is nog kras en onder vindt nog niet de minste gebreken van den ouderdom. Velen kwamen iu don middag in hot gosllcht hun op wachting maken. Op de Heorengracht werd druk gevlagd en 's avonds was het gebouw geïllumineerd. Juffrouw Kolsters ontving veel geschenken als bloemen, kaarten, tulbanden enz. waar mede z5 op haar beurt weer de andere verpleegden traeteerde. Op de receptie vertelde zjj o.a. van den oorlog van 1830/31. Rilland-Bath. Tot president kerk voogd, inplaats van wijlen den heer J. J. van Gorsel Hz werd Zaterdag avond benoemd de heer C. van der Werff, die evenwel, wegens hoogen ouderdom, bedankte. Bij de daarop gehouden stemming verkregen de heeren F. M. Boot en W. F. van Gorsel elk 2 stemmen. De 3e stemming had tengevolge, dat de heer F. M. Boot gekozen werd met 3 stemmen en 1 blanco. De benoeming werd aange nomen. In de Vrijdag gehouden gemeen teraad werd de gemeenschappelijke regeling der gasfahriek voor de ge meenten Waarde, Krabbendtjke en Rilland-Bath, naar aanleiding van eon schrijven van Gedeputeerde Staten, gewjzigd en opnieuw vastgesteld. Tot onderwijzers en onderwijzeressen voor eventueel te geven herhalingsonderwijs werden benoemd te Rilland de dames F. A. Fruljt van Hertog en Th. J. van. Plenbroek, benevens de heeren M. Nieuwenhujse en J. C. P. M.Weststrate en voor Bath de heer M. Petri. Als hoofden van dat onderwijs werden aan gewezen de heeren M. Nieuwenhuijse voor Rilland en M. Petri voor Bath. Wat de pensionneerlngder gemeente ambtenaren betreft, werd met alge- meene stemmen een voorstel der meer derheid van B. en W. verworpen om de ambtenaren wat minder te laten betalen dan zij volgens de wet verplicht zjjn. Ofschoon de burgemeester er op wees, dat bijna alle gemeenten wat bijdragen, het baatte niet. Het voorstel werd met algemeene stemmen ver worpen. Hier deed zich het niet alle- daagsch en onbegrijpelijk geval voor, dat één der wethouders, zonder zjjn stem nader te motiveeren, b{j de stem ming den burgemeester afviel, zoodat het voorstel, uitgaande van de meer derheid van B. enW., geen enkele stem kreeg. Mot den te betalen inkoop ging het niet veel beter. Ook hiervoor werd besloten, de ambtenaren, voor zoover dat van hen gevergd kan worden, alles te laten betalen. Dit besluit werd ge nomen met 4 tegen 2 stemmen. Voor het voorstel, de inkoop voor rekening der gemeente te nemen, stemden de heeren De Jager en Boot, tegen de heeren Van der Werff, Butljn, J. Blok Jz. en A. Blok Jz. Hier deed zich ook weer hetzelfde geval voor met een der wethouders. Aan mej. C. van de Kreke, onder wijzeres te Rilland, werd, wegens aanstaand huwelijk en vertrek uit de gemeente, op verzoek eervol ontslag verleend. Een verzoek om plaatsing van een lantaarn, gedaan door de inwoners aan den Tweeden weg met aanvrage, die nab{j 1104 B.K. Klooster te zetten, werd van de hand gewezen, omdat wanneer de gasfabriek voor do ge meenten Krabbendjke, Waarde en Rilland Bath tot stand komt, daar een lantaarn zal komen. Daarna kwam een voorstel van B, en W aan de orde om mej. J. H. Parlevliet, onderwijzeres, wegens aan staand huwelijk met den heer J. C. P. M. Westrate, onderwijzer, onge vraagd ontslag te verleenen (De be raadslaging hierover had plaats in geheime zitting). In de openbare vergadering werd het voorstel van B. en W. verworpen met 3 tegen 2 stemmen en 1 onthouding. Voor het ontslag stemden da wethouders Van der Werff en Butljn, tegen het ontslag de heeren J. de Jager, J. Blok Jz. Jr. en F. M. Boot, en de heer A. Blok onthield zich van stemming. Aan den heer Q M. v. d. Linde werd, wegens vertrek naar Zwolle, ontheffing van H. O. verleend. De aanslag van den heer Völcker te E sfdc werd gehand haafd en zijn reclame van de hand gewezen. Daarna hadden eenige af- en overschrijvingen plaats in de be grooting van 1913 en werd de ge meente-begrooting voor 1914 vastge steld ln ontvang en uitgaaf op f 50295,70. Tot leden van het stembureau voor eene eventueele stemming en her stemming voor den gemeenteraad, vacature wijlen den heer Van Gorsel, werden benoemd de heeren de Jager en Boot, de overige leden tot plaats vervangers. Voor het laten inbinden van archief stukken werd een blanco crediet ver leend. Wat betreft de vacature van onder wijzeres werd goedgevonden,een tijde lijke onderwijzeres te benoemen, vooral met het oog op de weldra te bouwen en te openen R. K. School. Op een verzoek van het onderwij zend personeel om verhooging van jaarwedde of spoediger opklimming, werd afwijzend beschikt, omdat geene financiën voorradig zjjn. De heer Boot gaf in overweging, zoodra, de geldmiddelen wat gunstiger mochten ztin over de tractementen der onderwijzers eens te denken, daar hjj het treurig vond, dat, zooals wellicht weldra zal gebeuren, de beste kracht voor het onderw?s voor een f 100 of f 150 meer do gemeente verlaat. ^.Do heer Butljn verklaarde zich daar- togen De voorzitter beloofde met de op merking van den heer Boot rekening te zullen houden. Ten slotte werd nog besloten, wat afbraak van de scholen te verkoopen. Wiasenkerke. Donderdag werd alhier het onafhankelljkheidsfeest ge vierd. Uit bijna alle woningen wap perde de vlag. Een zeer fraaie eerepoort, in de Voorstraat opgesteld, deed den ontwerper-ver» aardiger den heer C. Verburg, alle eer aan. Reeds om 8 uur 's morgens begon het feest met klokgelui en vreugde schoten, en voordo het muziekgezel schap Apollo" in de tent koraalmu- ziek uit. Om half tien werd een feestrede gehouden in de kerk door Ds. van der Linde, welke afgewisseld werd door eenige zangnummers van de gezelschappen -Zang en Vriend schap" en „Hosanna". Om half elf was er optocht der schoolkinderen met muziek en uit reiken van een herinnering en een versnapering aan de jeugd. Om half één volgde opstelling en rondgang van den grooten optocht, welke uit 17 verschillende nummers bestond. Onder deze nummers kwamen voor versierde fietsen, ruiters, versierde tilbury's, een troep gevangen genomen Franschen en een 5tal praalwagens waaronder die vauden „Vrede", Oud- Noordbevelandsch gezin en e?n boot matrozen om hun fraaie aankleeding genoemd mogen worden. Om half drie waB er ringr{jderü met versierde tilbury's in de Voorstraat en tegelijkertijd in de Kerkstraat ringrljden met fietsen. Tusschen 1 en 5 uur volgde vertoo ning van het Jan Klaassenspel, die niet alleen door de jeugd, doch ook door ouderen met genoegen werd bij gewoond. Om 5 uur was er uitreiking der prijzen. De eerste prijs voor versierde tilbury's viel ten deel aan den heer S. van den Berg, voor versierde fietsen aan dan heer Joh. lleuseveldt en voor versierde paarden aan den heer G Smit. De eerste prijs bij het rlngrflden met tilbury's werd behaald door den heer M. de Reijt en met fietsen door den heer A. G. M. Marcusse. Des avonds was er zang in de tent in algeheele verlichting van de ge meente, bonevens concert van Apollo Om 7 uur had de 2e omgang van den optocht plaats, waarbij de hon derden lampions een kleurig efl'eel maakten. Van 8 tot 10 uur volgden vertooning in de openlucht van een Bioscope, die, getuige het daverend applaus, bijzonder in ieders smaak viel. Eenige particuliere woningen waren geïllumineerd, waaronder die van den heer Dr. Fret zeer zeker een der mooiste was. Ook de woning van den burgemeester mag genoemd worden. Veel voik was den geheelen dag op de been en de feestvreugde, die tot 1 uur duurde (toen was 't sluiten) werd geen oogenblik verstoord. Een tweetal auto's, een van den heer Moerland van Kortgene en een van den heer Krijger uit Goes, brachten den geheelen dag feestgangers aan uit alle plaatsen van Noord-Beveland. Goed weer begunstigde dit welge slaagde feest. De sport vordert kalme zenuwen en een gezond hart. Uit de caffeïnvrije koffie „Hag" is de voor hart en zenuwen schade lijke caffeine (welk ver gif ook in thee aanwezig is| verwijderd, en der halve is zij de gelief koosde drank van alle sportbeoefenaars. Stadsnieuws. Nkdbrlandsohb Kindbrbond. Ook Goes zal een afdeeling krijgen van dezen Bond, welke gevestigd is te 's Gravenhage. Een aantal dames hebben zich er voor gespannen en Woensdagmiddag zal jhvre. E, des Tombes, presidente van de afdeeling Middelburg, in besloten kring alhier een lezing honden, ten einde het stre ven van den Bond nader toe te lichten. Zijn doel is, om bij de kinderen, „het volk der toekomst, aan te kwee kon rechtvaardigheid en meegevoel voor al wat leeft, en ruwheid en bal dadigheid tegen te gaan". De oprlch- ters waren en zijn nog de meening toegedaan, dat in onze maatschappij, waar wreedheid jegens mensch en dier, onder zooveel vormenj nog dage lijks voorkomen, niet genoeg kan gedaan worden, om hij den jeugdigen menschen rechtvaardigheidszin en rid derlijk werkdadig meegevoel voor al wat l(jdt of ondordrnkt wordt, twee noodige elementen tot den opbouw van een waarlijk goed karakter, te bevorderen. De Bond traoht dit doel te bereiken door het honden van bijeenkomsten op geregelde tjden met elubjes van

Goessche Courant | 1913 | | pagina 2