Here personen, welke fokgeiten wen- schen in te voeren, kannen zich vóór 5 Augustas wenden tot den heer J. Zuurbier te Alkmaar. Rechtzaken. Kechtiingang verleend. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is thans rechtsingang verleend, met verwijzing naar de terechtzitting, tegen H. V., 43 jaren, oesterhandelaar te Terseke, beklaagd van het afleggen van een valsche verklaring in een civiele procedure. Naar het huil van bewaring. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht J. M., 49 jaren, arbeider, geboren teColJnsplaat, thans zwervende. Boeken en Tijdschriften. Gedenkplaten 18131913. In dezen tijd, nu men allerwege hoort van onafhankeiykheidBfeeBten, is het begrijpelijk, dat het publiek, naast veel lectnur over dat belangrijke tjjdperk uit de geschiedenis van ons vaderland, ook gaarne eens afbeeldin gen uit dien ouden tjjd onder de oogen wil krijgen. Het is daarom van den heer W. de Haan, uitgever te Utrecht, een gelukkige gedachte geweest, een tweetal platen, benevens een brief kaart, het licht te doen zien, waarop een aantal voorstellingen, betrekking hebbende op het jubeljaar 1813, zjjn afgebeeld, o.a. de landing van den erfprins te Scheveningen, het verbran- den van douanehuisjes te Amsterdam en de inhuldiging van Willem I in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. De platen zijn uitgevoerd in vierkleurendruk en in bruinen autotype-druk, terwijl de briefkaart eveneens in vierkleuren druk verschijnt. Zoowel de gekleurde, als de andere plaat ziet er frisch uit en doet het oog aangenaam aan en daar ook de uiterst geringe prijs, resp. 25 en 10 ets. voor niemand een bezwaar zal zijn, twijfelen we er niet aan of velen zullen zich deze nieuwe uitgave aanschaffen. Uit de Pers. De Kabinetscrisis. Slot van een artikel in De (r.k.) Tijd. Dus geen kabinet, gevormd uit de geheele linkerzijdeliberalen en socia listen. Geen concentratie Kabinet, hetwelk, onder liberale vlag varend, alleen steun zou vinden bij de liberale min derheid geen concentratie-Kabinet ook, hetwelk, om zeker te zjjn van de stemmen der socialisten, in hoofd zaak zich tot de uitvoering van het socialistisch program zou te bepalen hebben. Wfj gelooven, alle mogelijke mid delen, welke tot oplossing der bestaan de crisis kunnen leiden, hiermede te hebben opgesomd, met uitzondering van één enkel een Zaken-Kabinet. Als alle andere middelen, om tot uitkomst te geraken, onmogelijk zijn gebleken, zal men zelf wel tot dit -laatste zijn toevlucht moeten nemen. Want een Zaken-Kabinet, wat men overigens ook er tegen moge aan voeren, heeft althans dit op de overige combinatiën voor, dat het wèl moge lijk is. Het komt hier slechts op het willen aan. De ministers in een dergelijk Zakon- Kablnet zouden personen moeten zijn, die in den politieken strijd van den laatsten t$d weinig op dan voorgrond zijn getreden en zouden dit kan na de uitspraak der stembus wel niet anders moeten 'behooren tot de linkerzijde. Het arbeidsveld van zoodanig kabinet zoude, ais van zelf spreekt, gelegen zijn in de neutrale zó je. Maar ook in die zóne zou door ministers, die nut tigen arbeid wensch ten te verrichten, volstrekt niet vergeefs naar zoodani- gen arbeid behoeven gezocht te worden. Voor elk departement zou, meenen wjj, zonder veel moeite een schoone en volstrekt niet eng beperkte taak zijn aan te wijzen. De vraag bij dit een en ander is eenvoudig, of men zich van de linker- zijde zou willen verstaan met rechts Wy voor ons gelooven, hoewel w(j daaromtrent alleen kunnen spreken voor ons zeiven, dat, werd van links een ernstige stap in die richting gedaan, men by de rechterzijde niet tevergeefs zou aankloppen. De overwegingen van algemeen nationaal belang, in het begin van dit artikel aangehaald, zouden zich ook zeker by on te politieke vrienden en bondgenooten doen gelden. Op den voorgrond zou echter moeten staan, dat man zich van lioerale zijde geheel los maakte van het bondge nootschap der socialisten en van de eischen van het socialistisch program. De socialisten zouden dan worden verklaard, hetgeen zij ook inderdaad zjjn, de gemeenschappelijke vijanden, terwijl liberalen en rechts gozinden een eerlijke poging konden aanwen den, om, zoolang de tegenwoordige politieke constellatie voorduurt, in gemeenschappelijk overleg nuttigen arbeid tot stand te brengen op neutraal gebied. W{j weten, dat dit niet het hoogste is en zouden daarom voor elk der partijen van den beginne at volle vrijheid willen voorbehouden, om, door aan wending van alle gepaste middelen, een anderen en beteren politieken toestand in het leven te roepen, welke het weder optreden van een priucipi- eele regeering mogelijk maakt. De toestand, op die wijze in 't leven geroepen, zou niet anders mogen be schouwd worden dan als eenoverganga- toestandals zoodanig, en ook alleen als zoodanig, zou men daarmede o.l. aan de rechterzijde kunnen vrede nemen. Wij zijn overtuigd, dat deze weg in de gegeven moeiiyke en onaangename omstandigheden de goede zou z$jn. Iets vroeger of later, gelooven wy ook, zal dit door zeer velen, misschien wel door de meesten, worden ingezien. Volstrekt niet zoo stellig echter zouden w{j durven verzekeren, dat dit reeds thans het geval zal zijn. Onder den titel „Hen smoesje", schryft Bet Volk; De Nieuwe Crt. wil geen concen tratie-ministerie. Om hieraan te ont komen, oppert zij het plan van een kabinet, gevormd door nlet-polltieke mannenen zg bedenkt voor dat kabinet een program, waarop o. a. ook herziening van de onderwys- paragraaf in de grondwet voorkomt. Meent het blad misschien, dat de katholieke en anti-revolutionaire par tijen zui'en afzien van hun leuze bijzonder onderwijs regel, openbaar aanvulling Of dat de vryzinnige partyen op dit punt plooibaar zullen biyken Is de Nieuwe Crt. zelf voor dat denkbeeld te vinden Dan had zQ het dienen tc zeggen vóór de ver kiezingen 1 Het feit, dat het vry-Iiberale orgaan zulk een werkprogram uitdenkt voor het ministerie van zyn vinding, bewyst al, dat het zelf zyn idee niet ernstig neemt. Het extra parlementaire kabinet moet dienst doen om aan een concen tratie-kabinet te ontkomen. Van zulk een ministerie zegt de Nieuwe Crt.; B(jna ondenkbaar ïykt ons de vorming van een parlementair kabi net uit de concentratie-partyen, ook al zou dit zich uitsluitend de uit voering van de sociaal-demokra- tische herstemmingseiBchen ten doel Btellen. Ook die uitvoering toch eischt zeker een paar jaar tyds men denke Blechts aan de omvang- ryke financiëele maatregelen, die noodig zullen zjjn. Juist de redenen nu, die de B. D. A. F. hebben be wogen, de aangeboden portefeuilles af te slaan, zijn voor iedere regeering een verhindering zich op den steun van desoclaal-demokratischeKamer- leden te verlaten. De soclaaldemo- kratie wil zich de gelegenheid en het recht voorbehouden tot telle kritiek op de regeering, tot het indienen van vérstrekkende amen dementen en allesverlangende mo ties, tot het van zich afschuiven van de verantwoordelijkheid voor de uitvoering van diepingrypende en kostbare maatregelen. Wat zal men eraan hebben of de S. D. A. F. al belooft een concentratie-kabinet te ontzien, mits het algemeen kies recht brengt. Zfi offert nu, by de krisis, alles, ook de zekerheid van de totstandkoming van jarenlang door haar naar voren geschoven hervormingen, op aan haar positie als revolutionaire party zal zy dit in de toekomst, tegenover een vrij zinnig kabinet, minder doen Men spreekt van een wèiomBchreven vorm van steun. Bet Vaderland stelt de vraag „of het praktisch wel mo- gelijk is, wat men toezegt en belooft zóó te omsehry ven, dat de regeering niet telkens en telkens bloot staat aan zeer onaangename verrassla gen". Wy voor ons, zun overtuigd, dat op die vraag slechts een ont kennend antwoord gegeven kan worden. Ware het anders, de S. D. A. P. zou óók een vorm hebben weten te vinden waarin zy de aan geboden portefeuilles zou hebben kunnen aannemen. In dit stukje worden een aantal groote woorden op elkaar gestapold, om de zwakke konklusie aan het slot wat gemakkeiyker te doen Blikken. Wanneer het blad in zyD taal beweert, dat de S. D. A. P., met haar intreden in de regeering, tevens haar recht op „felle" kritiek, op „verstrekkende" amendementen, op „allesverlangende* moties en op het voorstellen van „diepingrypende en kostbare" maat regelen moet prys geven, dan beteekent dat in onze taal, dat de socialistische ministers en de socialistische Kamer- iraktie zich moeten voegen naar het regeeringabeleid, zooals dat in deD ministerraad door de zeB vryzinnige ministers wordt vastgesteld. Indien wy eenige reden hadden om het wezen en het verleden van onze party te verloochenen, Indien onze propaganda den tegenstand tegen het Algemeen Kiesrecht, in pl„ats van dien te breken, versterkte, dan kon de „Nieuwe Crt." met recht van ons eischen, dat wg o iB doodstil hielden, tot het Algemeen Kiesrecht was veroverd. Maar de Nieuwe Crt. weet zeer gojd, dat indien wy onze aktie staken, bet Algemeen Kiesrecht niet veroverd zal worden. De houding van dit blad 1b wel merkwaardig. Denkt het er ook maar één oogenbJik aan, dat de concentra tie heeren zouden toestemmen in het niet-verdedigen der heilige maatscbap- peiyke orde? Dat deze heeren, ter wille van het Algemeen Kiesrecht het zwygen zonden opleggen aan hun overtuiging, dat recht de grondslag is der huidige maatschappij, zouden afzien van de daden, die uit die over tuiging voortvloeien, van het hand haven en verheeriyken van de machts middelen waarmee de kapitalisten klasse haar heerschappy verdedigt? Neen, de vrye liberalen willen in het komplete harnas blyven staan, maar onze mannen zouden bg het binnen treden in het kabinet hun wapenen moeten afgeven, en die van onze Kamerleden daarby. Dat Is de voor stelling, die zich de Nieuwe Crt. van haar kiesrecht min isterie maakt. Om haar zwakke positie een beetje te versterken, wekt de „Nieuwe Crt." den indruk, alsof er by het aanbod der ministerportefeuilles voorwaarden wa ren gesteld, alsoi wg waren uitge- noodigd een vorm te vinden voor de aanneming ervan. Deze voorstelling wykt af van de waarheid. De party werd gesteld voor de keuzeaanvaar den of afwyzen en eerst nadat de aan vaarding in beginsel was besloten, zou over de voorwaarden worden onderhandeld.Welke voorwaarden dan van vry-liberale zyde zouden zijn ge steld, daarover hebben „De Nieuwe Crt.", „Het Handelsblad" enz. vol doende licht verspreid. Onze Kameriraktle heelt, uit eigen vryen wil, ter bevordering van een aannemeiyke oplossing der krisis, de voorwaarden kei baar gemaakt, waar onder zy zich wil verbinden, een concentratie kabinet te steunen by de uitvoering van ons herBtemmings- pogram niet alleen dat zy dit doen zou Bpreekt vanzelf maar ook om aan het kabinet dat dat program loyaal uitvoert, het leven mogeljjk te maken. Zy heeft den weg voor een kles- rechtministerie geëffend. By deze op lossingbehouden liberalisme en sociaal- demokratie elk hun karakter. De Nieuwe Courant wil niet inzien, dat dit een onafwysbare voorwaarde is voor partyen, die groote hervormingen zullen tot stand brengen. Zy wil de party met de sterkste hervormende kracht het doorvoeren van haar eisch laten betalen met haar karakter. Dit is een onmogeiyke vooorwaarde. 8! Indien de concentratie een kiesrecht ministerie ernstig wil, dan moet zij het middel, door onze Kameriraktle gewezen, beproeven. Doet zy dit niet, maar verklaart zy op hoogen toon er valt niet met u te onderhandelen, omdat gy uw socialistische overtuiging niet wilt smoren In uw hart, dan heeft zy een ernstige poging tot uitvoering van haar programma niet gedaan 1 Stadsnieuws Concert „Hosanna". Bg gunstig weer, hoopt „Hosanna' Dinsdagavond, ten 8 V* ure,een muziek uitvoering te geven in de tent op de Groote Markt. Eind -examen R. H. B. fi. in Zeeland. Vierde groep. GeslaagdA. P.Bliek.W. Hildernisse, J. G. van Niftrik en J. F. Roest van Middelburg; M. D. Ramondt van Goes en J. C. de Groot extraneus. Teruggetrokken 2, afgewezen 2. Postduif aansekomkn. By den heer J. J. P. C. Bartelse is gister komen aanvliegen een postduif met een ringetje aan den poot, gemerkt Ostende 2 674. WaarBchyniyk is het dier uit den koers geraakt. Het schynt een lange reis achter den rug te hebben. Volksconcert. Gisteravond gaf de Harmonie „Eupho- nia' een volksconcert in de sociëteit V. O. V. Dank zy het gunstige weer was da opkomst van het publiek zeer groot. Het ryk voorziene programma werd uitgevoerd op de uitstekende wyze, die men van het gezelschap en zyn ijverig en directeur gewoon is. Benoemd. Tot leeraar in het Fransch aan de H. B. S. te Terneuzen is benoemd de heer W. Temperman, afkomstig van Gobb. Pro vincienieuws. Colljnsplaat. In de Vrydag alhier gehouden raadsvergadering waren tegenwoordig alle leden. Ingekomen was een aanvrage van den heer P. Beun om eervol ontslag als onderwyzer aan de openbare Bchool tegen 16 October a s Op voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen besloten, genoemd ontslag te verleenen. Voor de vacature voor 1 lid in de Commissie tot wering van schoolver zuim (vacature P. Beun) was door B. en W. de volgende voordracht opgemaakt1 H. Blok, 2 J. Hulsson. Benoemd werd de heer H. Blok, hoofd der openbare school. De rekenlDg van 't Burgeriyk Arm bestuur, dienst 1912, werd goedge keurd. Het ontwerp-regelement voor 't Burgeiyk Armbestuur werd behandeld, en, met eenige kleine wyziglngen, met algemeene stemmen aangenomen. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden, W. Potappel en Anth. Verburg Cz werden onderzocht door de heeren M. Nourdyke en I. P. v. d. Weele, die, by monde van den heer Noordgke, verklaarden ze in orde bevonden te hebben, waarna tot toe lating besloten werd. Een rekest van den heer H. Blok, hoofd der O. L. School, houdende verzoek tot het bouwen een er ambts woning, werd ter nadere overweging aangehouden tot een volgende ver gadering. Kwadendamme- Door het polder bestuur zyn maatregelen genomen om de geul onder de opril aan den dyk nab(j ons dorp te verlengen. Dit zou zeker een groote verbeteriog zyn. Krabbendijke. Geslaagd is voor 3e stuurman voor de groote stoomvaart, de heer Jac. Welieman, leerling van de Zeevaartschool te Vlissingen. Kamperland. Tot weger van de weegbrug „De Onderneming" is aan gesteld de heer C. M. Noordhoek,alhier. 12 sollicitanten hadden zich daarvoor aangemeld. Kloetlnge. Hedenmiddag vergader de de raad. Afwezig was burgemees ter Wagtho. Voorzitter was de heer C. Beenhakker. In deze vergadering werden de geloofsbrieven der gekozen raadsleden onderzocht en in orde bevonden. De rekeningen der gemeente en van het Burgerl. Armbestuur werden aangeboden en in handen der commis sie gesteld. Als lid van het B. A. werd gekozen de heer H. M. Bruynzeel. Eervol ontslag als helpster aan de gemeentebewaarschool verkreeg op haar verzoek, mej. J. Sonke. In haar plaats werd benoemd mej P. v. d. Boomgaard. Op de hofstede van de wed. W. staat thans, dUB geheel buitentyds, een appelboom in vollen bloei, die, hoewel al eenige jaren oud, nog nim mer gebloeid heeft. Rilland Bath. Met ingang van 1 Augustus a. b. is tot waarnemend secretaris van Krabbendyke benoemd den heer W. Griep, gemeentesecretaris alhier. Wlasenkerke. De zangvereenlging „Zang en Vriendschap" zal op de tentoonstelling van Zeeuwsche klee derdrachten enz. te Middelburg, op Vrgdag 15 Augustus, een concert geven. Donderdag zyn alhier aan den zee- dyk by den heer A. W. Geluk het lyk van een manspersoon, eenige stukken beddegoed en een paar luiken aan gespoeld. Vrydagavond is door de christ. Werkmansvereeniging alhier haar 10-jarlg bestaan feesteiyk herdacht. Wolfertsdijk. In de op Zaterdag j.l. gehouden vergadering van ingelanden van den Heerenpolder werd besloten, afwyzend te beschikken op het verzoek van het Waterschap 's Beer Arends- kerke om by te dragen in de kosten van bestrating van den toegangsweg naar en langs de nieuwe los-enlaad plaats aan het station 's Heer Arends- kerke. Door ingelanden vaD den Nieuw- Sabbingepolder werd in de op Zater dag gehouden vergadering besloten, niet by te dragen in de kosten van bestrating van den toegangsweg naar en langs de nieuwe los- en laadplaats aan het station 's Heer Arendskerke. In de vergadering van kerk voogden en notabelen van de Herv. Kerk, gehonden op 25 Juli, werd de heer C. Zuydweg op verzoek eervol ontslagen uit de betiekking vanker- keiyk-ontvanger. Sollicitanten voor genoemde betrekking zullen worden opgeroepen. Vrydag vergaderde de raad. Tegenwoordig waren alle leden. De rekening over 1912 werd aangeboden, sluitende in ontvangst op f73577,815 en in ultgaal' op f71895,71, alzoo met een goed slot van f 1682,105. Eveneens werd de rekening over dat jaar van het Burg. Armbestuur overgelegd met de slotcyfers in ontvangst van f 4415,21 en uitgaaf van f3827,72 alzoo met een goed slot van f 587,49. De begroo ting voor dat college, dienst 1914, werd vastgesteld op f'4495,22 ia ont vang en ultgaai. De staat van ODinbare posten H.O. wei d vastgesteld tot een bedrag van f 206,606. De geloofsbrieven van de herkozen leden, de heeren P. Koeman en C. Zuidweg, werden onderzocht en in orde bevonden en tot hun toelating be sloten. Op het verzoek van het comité tot het totstandkomen van een los- en laadplaats aan het station Noord- Kraaiert om f50 bydrage voor den aankoop van grond daartoe, werd afwyzend beschikt. Daarentegen werd op het verzoek van het hoofd der Bchool te Oostkerke om herziening zgner jaarwedde gun stig beschikt en besloten, de verorde ning tot regeling der jaarwedden van het onderwyzend personeel te wyzieen in dien zin, dat van den onderwyzer belaBt met het onderwys in het Fransch de jaarwedde wordt verhoogd met f 50 en deze dus van f 200 op f 250 wordt gebracht. Tevens werd besloten, het schoolgeld voor het onderwys in het Fransch te verhoogen tot ongeveer ï/A van het tegenwoordige bedrag. Óp een reclame tegen een aanslag iff den H. O. werd gunstig beschikt. Wemeldlnge. We ontvingen het programma van de feesteiykheden ter viering van Nederlands 100-jarige onafhankeiykheid alhier. Deze beloven heel wat en Bteken de Kattendyksche feesten, waaraan iedere bezoeker Bteeds met genoegen zal terugdenken, sterk naar den kroon. Om 8 uur reeds wordt het feest geopend met klckgelu' en koraalmuziekvan 9—10 uur houdt de heer Drost, predikant te dezer plaatse, een feestrede en heeft er een zanguitvoering plaats in de Ned. Herv. kerk. Om half elf begint de optocht der schoolkinderen, na afloop waarvan deze in hun scholen worden gotrac- teerd, en om 2 uur heeft het hoofd nummer plaats: de landing van den erfprins, waarby een koor van school kinderen eenige welkomstliederen zal zingen. De prins houdt vervolgens een half uur receptie in het huis van graaf' Van Limburg Stirum (gemeen tehuis), terwyi gedurende dat opont houd de optocht opgesteld wordt, welke uit niet minder dan 13 nummers bestaat. Tan half 6 tot 7 uur geeft de gymnastiekvereeniging „W. I, K." een uitvoering en hebben er verschil lende volksspelen plaats. De dag wordt verder aangevuld met zang en muziekuitvoeringen door de gezel schappen „Luctor et Emergo" en „O. K. K." Een schitterend vuurwerk vormt tenslotte oen waardig slot van dit goed voorziene programma. Een wensch koesteren we evenwel nog en hopen, dat deze in vervulling moge komen -, deze nl. dat het Oranjezon- netje op dien dag zich niet achter grauwe regenwolken moge verschui len en de feestvreugde niet door regen en slecht weer verstoord moge wor den. Dat dan allen zich opmaken naar Wemeldlnge om het feest, dat zooveel belooft, op schitterende wyze te doen slagen is ons oprechte wensch. Heinkenszand- In de Zaterdag alhier gehouden raadsvergadering werden de geloofsbrieven van de heeren P. van den Dries (weth.), Iz. Uyterschout en J. Dominicus onder zocht en tot toelating van deze heeren besloten. De gemeenterekening over 1912 werd aangeboden, sluitende met een nadee- lig saldo van i 1101,616. Zy zal door eene commissie worden nagezien. Een ai- en oversehry ving op de begrooting voor 1913 werd goedgekeurd. Zes in gekomen reclames tegen aanslagen in den Hoofdelgken Omslag werden bej handeld, drie aanslagen werden ge handhaafd en drie verminderd. De heer P. van HeBt werd herkozen als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. De veemarkten die in April en November alhier worden gehouden, werdsn, wegens gebrek aan deelneming, afgeschaft. Tot den ver koop van een oude pomp werd op voorstel van B. en W. besloten. Voor mogelyk te houden vergaderingen van feestcommisles werd een schoollokaal gratis afgestaan. De verordening, rege lende den tyd waarop het bureau van den burgeriyken staDd zoonoodig op Zondagen en daarmede geiyk gestelde dagen zal geopend zyn, werd herzien. Daarna sluiting. Kattendijke. Door mej. L. R. Huys- sen, onderwyzeres in de nuttige hand werken alhier, is, met ingang van 1 October a.s eervol ontslag gevraagd. Midd. Crt. Hoedekenskerke. De kommieB by 's ryksbelastingenU. Rammeloo is, met ingang van 1 Augustus a.s., verplaatst van hier naar Hulst. Midd. Crt Gemengd JSieuws. Ernstig ongeluk. Omtrent het ernstig ongeluk aan het Sportpark ie Amsterdam meldt men nader nog het volgende De machinist Wurmhont werd bijna op slag door de ontploffing gedood. De personen, die zich in de nabyheid der machine bevonden, werden even eens getroffen. Daarby werden zeer zwaar gewond de heibaas W. TanuB en de opzichter van den architect, de heer Sehols, te Sloten woonachtig. De heibaas werd ernstig aan een der voeten verwond, terwyi de op zichter brandwonden bekwam en bovendien een groot gat in het hoofd. Hun beider toestand is bedenkeiyk. Voorts werden twee werklieden min der ernstig gewond. Zfi bekwamen lichtere brandwonden. Hun namen zyn Aartsen en Hellendoorn de Milde. Deze twee lichtgewonden werden per auto naar het Binnengasthuis vervoerd, terwgl de twee zwaargewonden, als mede het lyk van den bg het ongeluk omgekomen machinist naar het Wil- helminagaBthuiB werden overgebracht. Natuuriyk heerschte er naar aan leiding van het ongeluk groote con sternatie op het terrein. Van alle zyden kwamen werklieden toeloopen, terwyi spoedig de geneeskundige dienBt en de politie werden gewaarschuwd. Ook de heer Coucke, secretaris van de N V. „Het Sportpark" was weldra ter plaatse, alsmede vertegenwoordi gers van het stoomwezen, om een onderzoek naar het gebeurde In te stellen. Naar het Vad. verneemt was verleden week de machine nog nagekeken en in orde bevonden. Omtrent de oorzaak is nog niets met zekerheid te zeggen. De hoofdingenieur van bet Rjjks- toezicht op het stoomwezen te Den Hang is met het gebeurde in kennis gesteld Ook Minister Talma werd telegrafisch van bet ongeval verwittigd. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. In den loop van den morgen was

Goessche Courant | 1913 | | pagina 2