...w^lEZENVEEN.,, mtöetacMorat aüooj» Aanbestedingen en V<!rk«»ojï(figer!. Burgerlijke Stand run Boes, Ingezonden Stukke». J&arJubericfeieii. Gemeente- Publicatiën. BRANDWEER. Aanbestedingen. Werkooplngen en Verpachtingen. AD VEKTENT1EN. TE KOOP een goed beklante Melkerij, TE KOOP Nieuwe en oude KEIEN, BRIK enz. F. DUIJNHOUVER. TE HU UK HUISmetSCHUUR JANSEN T1LANUS g T 1 uit Rotterdam naar Ioraoke gekomen is, hier en in andere gemeenten van Znid-Boveland volstrekt geen onbe kende is, was toch de belangstelling, by z{jn bevestiging en intrede, Zondag buitengewoon groot en was het vry ruime kerkgebouw beide keeren eivol. Er waren veel hoorders van elders voor overgekomen. De inleiding door don heer Van Oort, van Middelburg, had plaats naar aanleiding van 2 Kor. 2 14—16 de intrede geschiedde met een predikatie over Joh. 329 en 30. Kolijnsplaat- Eenige weken gele den trad in de Herv. Kerk alhier de heer Hoekendijk op vanwege de stichting tot verzorging van ïyders aan vallende ziekte te Heemstede. Na afloop der preekbeurt voldeden een drietal dames aan zyn nitnoodiging om contribuanten te werven, tot in standhouding der stichting. Thans is reedB tot een bedrag van f70 aan jaarljksche bijdragen geteekend, wel een bewjjs, dat deze dames zich met ver van haar taak hebben gekweten. Oudelande, Door den heer J. de Bakker, onderwijzer alhier, is tegen 1 Januari 1913 eervol ontslag als zoo danig aangevraagd. Wolferstdijk. Vrgdagavond werd in de O. L. S. alhier de gewone open bare les gegeven aan den landbouw- cursus voor meisjes, ter overgang naar de tweede klasse. De cursus werd gevolgd door 7 leerlingen, die bljjk gaven van ern stige studie. Na de les sprak de heer Kakebeeke uit Soes nog eenige op wekkende woorden. Vrijdag had een der opzichters bj de werken voor de waterleiding, toen hy per rü wiel uit Goes naar deze gemeente reed, het ongeluk, metzyn rfiwiel te vallen, waardoor hp zyn knie zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Wemeldinge. Vrijdag vergaderde de raad. Alle leden waren tegenwoor dig. Afsehryving van H. O. ot school geld werd verleend aan de heeren Ossewaarde en J. v. Klink. Op een reclame der hondenbelasting van den heer Smits werd afwfizend beschikt. Besloten werd, het grootste gedeelte der boomen, staande op de nieuw aangekochte begraafplaats, te rooien en bp inscbrjjving onderhandB te ver- koopen. Tot gasmeester werd met algemaene stemmen benoemd de heer A. B. Hoo- gerheide. De instructie voor den boek houder en gasmeester werd aange houden tot een volgende vergadering. Besloten werd, een stukje tuingrond en put aan den heer M. v. Oosten en de wed. C. Dekker te verkoopen 4 f 40 den hoop. Wissekerke. Byv. no. 1529 tot de ,St. Ct." van Zaterdag bevat de sta tuten van de N. V. Maatachappy tot exploitatie van de ijzeren motorboot „Magdalena Catharina'te Kamperland, gemeente Wissekerke. De N. V. is opgericht voor dentyd van 20 jaren, eindigende 31 Decem ber 1932, door de heeren J. C., M. M., M. M. en K.J. SehipperB, allen graanhande laars te Kamperland. Het kapitaal bedraagt f 10,000, ver deeld in 4 aandeelen, elk groot f2500, welke alle geplaatst en volgestort zyn. Gemengd Nieuws. Moord. In een proeflokaal met vergunning aan den Haringvliet te Rotterdam kreeg, naar de „N. R. Ct." meldt, de houder van deze inrichting Vrijdagavond woorden met zyn huis houdster. Met deze vrouw had hy al meer twist gehad. Ditmaal liep de twist, waarvan eenige bezoekers van het proeflokaal getuigen waren, zoo hoog, dat de kastelein in drift met een broodmes, waarmee hy juist worst stond te snyden, op de vrouw toeliep en haar, volgens getuigen, daarmee een steek in de hartstreek toebracht. Volgens het beweren van den kaste lein zelf liep de vrouw in het mes, toen hy het uitstak. Zwaar gewond liep de juffrouw de straat op, waar zy ineenzakte en het bewustzijn verloor. Een dokter, die ter hulp geroepen werd, stelde den dood vast, waarop het lfik, op laBt van de politie, naar het ziekenhuis is gebracht, om daar gerechteiyk geschouwd te worden. De kastelein, 37 jaar oud, die op staanden voet gearresteerd werd, is in het bureau van politie opgesloten. Op het mes, waarmede de steek werd toegebracht, is beslag gelegd. Een noodlottig schot. De heer Drost te Ooster-Haule, die op de jacht, door het afgaan van het geweer van zyn zoon, een schot door een zyner voeten kreeg, is per auto naar Sn eek vervoerd, waar door den geneesheer amputatie noodig werd geoordeeld, zoodat de voet by den enkel is ge amputeerd. Inbraak. Terwyi de inwoners afwezig waren, is Vrydagmiddag te Made (N.-Br.) ingebroken ten huize van V. Eenige zilveren en gouden sieraden, benevens kleedingstukken, zyn ontvreemd, terwijl een begin van brand 't bewje leverde, dat men door brandstichting getracht heeft, alle spo ren weg te nemen. («Tel.") Om van te droomen. In één der „roote gemeenten van ons land, zoo vertelt de .Tel.", had de onderwijzer, die het laatst do school verliet, do deur wel goed gesloten, doch vergeten na tezien,ofdeespagnolettevan de andere deur wel behoorlyk greep. Dit was niet het geval en toen een paar jongens in de buurt en op de trap van het school gebouw gingen spelen, kwam er, toen zy de kruk vastgrepen, beweging in de deur. De jongens schrikten en holden weg.aanvoorbygangersmededeelende, dat er een dief in de school was. Dezen bleven voor de school staan en over legden, wat te doen.Inmiddels kwamen er steeds meer menschen en een paar brutale jongenstrokken de deur zoover open, als dit mogelyk was en gluurden door een reet naar binnen. Hoewel het avond en dus donker was, zagen zy duideiyk een dief in de gang heen en weer loopen. Nu moesten anderen ook zien en de ééne dief groeide aan tot twee inbrekers met maskers voor en witte kousen aan. En ze waren volstrekt niet voorzichtig en bedaard, want de omstanders 'tzag naby de school weldra zwart van mensehen tracht ten aan elk geluid, dat zy hoorden, een verklaring te geven. De een hoorde duideiyk banken verschuiven, een ander beweerde, dat hy gehoord had, dat een kaBt werd ingetrapt. Js, zei een derde, en ik heb duideiyk ver nomen, dat ze die eerst onderstboven wierpen. Hoor ze zagen en hakken, riep een vierde, 't Werd een opschud ding van belang. Waarschuw de poli tie, riep men en weldra kwamen boden het politiebureau instormen. Plotseling een luid gegil. Een jongen keek door de reet, en zag een kerel op zich afkomen. De jongen rent weg, bonst togen iemand aan, slaat op straat en valt zich den neus aan bloeden. Als hy opgericht wordt, antwoordt hy op de hem gestelde vragen, dat da kerel op hem toerende en hem de deur met geweld tegen den neus sloeg. Vandaar dat by zoo bloedde. De jon gen geloofde dit zoo stellig, dat by bewusteloos ineenzakte en in een naby- gelegen woning binnengebracht moest worden. Eindelyk kwam de politie met het gewaarschuwde hoofd der school. De deur werd geopend en eenige sterke mannen gingen met hem naar binnen. Het geheele schoolgebouw werd doorzocht. Onder alle banken werd gekeken, ja zelfs de krullen in het kolenhok werden geïnspecteerd. De menigte wachtte in angstige spanning en telkens hoorde men roepenze hebben ze. Endelyk verscheen de de putatie weer op de stoep. Groote ont nuchtering, toen zy geen arrestanten meebracht. Nog lang bleef men het schoolge bouw aangapen, want... de inbrekers waren er b? slist in geweest. Idereen had ze gozien niemand ze gevon den. Den volgenden dag waren enkele kinderen van zenuwaclltige overspan ning absent. Ommen. Ommen staat na de ge houden verkiezing voor de Tweede Kamer in een kwaden reuk. Een kaashandelaar te Amsterdam maakte bekend, dat hy naar alle plaatsen van ons land kaas franco verzendt, met uitzondering van Ommen, waarheen slechts onder rembours wordt ge zonden. („N. R. Ct.") Stichtelijk. De „Vlissingsche Cou rant" .van Zaterdagavond bevat de volgende advertentie „Voor een stichtelijk gezin is voor matigen prys te koop of te huur een werkmanswoning aan den Koude- kerkschen weg. AdresKoudekerk- schen weg 67". Zou een paganist met voldoende middelen werkelyk geen kans hebben, eigenaar van dit stichteiyk gebouwtje te worden De. Ewoldt. De oud-predikant A. Ewoldt is, naar de .Leeuw. Crt." meldt, voornemens, in het huweiyk te treden met zyn vroegere dienstbode, L. van Zanden. Eerlijke vinders. Vrydagmiddag, aldus de „Zw. Crt.", wandelden vier jongens, een schoorsteenvegertje, een bakkertje, een loodgietortje en een werklooze, langs de Willemskade te Zwolle, toen z{j iemand met verwon dering zagen kyken naar een party bankpapier, welke op den grond ver- Bpreid lag. De jongens vlogen er met z'n vieren op aan en grepen elk een pakje. De persoon, die ze het eerst had zien liggen, raapte inmiddels ook wat op en maakte, terwyi de vinders zich er mee naar het politiebureau spoedden, er onderweg reeds een agent op opmerkzaam. De jongens trokken er verder op uit en kwamen den eigenaar, een veekooper, tegen, die reeds op het politiebureau verno men had, dat het geld gevonden was. Het geheele gevonden bedrag was f 1470, de veekooper miste nog meer dan f 1000. Hy gaf intusschen 1% be looning. De a.s. sigarenmakersstaking. Men meldt ons uit Amsterdam, dat Vrydag en Zaterdag tusschen de 1000 en 1100 sigarenmakers en tabakbewerkers den arbeid hebben opgezegd tegen 10 November voor de Israëlitische en tegen II November voor de andere pa troons. Verschillende kleinere onver- eenigde patroons in de sigarenindustrie hebben aan de werkliedenorganisaties toezegging gedaan, dat zy de eischen zullen inwilligen. Van een dolle koe. Men schryft uit Utrecht aan „Do Tol.": Zaterdagmorgen ontsnapte uit een Bchuit aan de Rijnkade een koe, die, door jongens opgehitst, aan denhaal ging en ten slotte in het parkje voor do gevangenis aan het Wolvenplein terecht kwam. De eigenaar der koe, die te Woerden woont, werd gewaar schuwd, zyn beestje te komen ophalen en kwam dan ook Zaterdagmiddag werkelyk met een wagen. Doch alle pogingen, om het dier te vangen,waren vruchteloos, vooral ook door de op hitsingen van het publiek. Men besloot toen maar om het dolle dier dood te schieten, waartoe een aantal politieagenten, onder leiding van den hoofdinspecteur Van Leeuwen, met revolvers gewapend waren aan gerukt. De jacht duurde een paar uurtal- ryk waren de wonden, die de kogels het woeste dier toebrachten, zelfs uit een roeiboot in de Singelgracht werd het dier bestookt. In de huizen van de gevangenis beambten had men politie met revol vers geposteerd, daar men vreesde, dat het dolle beest een of ander huis binnen zou komen. Omstreeks half zeven zwom het beost weder het schuitje na, waarin de politie gezeten was. Toen het den Singel was overgezwommen en den walkant op wilde gaan, wist een der agenten het touw te grypen en dit om het roer der schnit te slaan, zoodat de kop van het dier boven water bleef. Met een welgemikt schot ward de koe ten slotte gedood. Het cadaver werd uit het water gehaald en naar het abattoir vervoerd. Behalve materieele schade werden geen ongelukken aangericht. Honderden menschen sloegen deze jacht gade. Laatje en Telegrafische Méltteii. Benoeming Kruiningen. De heer J. H. O. Do minions alhier is benoemd tot lid der commissie van toezicht op de middel bare landbouwschool te GroniDgen. Wapenstilstand- Men seint ons nit Den Haag Uit Constantlnopel wordt officieel gemeld, dat de Turksche regeering aan haar vertegenwoordigers in het buitenland heeit doen weten, dat zy den grootenmogendheden kunnen mee- deelen, dat zy hulp tot het verkry- gen van een wapenstilstand gaarne zal aanvaarden. «VatBfgetijen voor lerseke. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam 5 Nov. 12.01 12.05 5.34 5.59 6 10.36 1.02 6.30 6.52 '7 1.31 1.50 7.19 7.38 8 2.18 2.34 8.01 8.21 9 3.03 3.18 8.39 8.57 10 3.44 3.56 9.16 9.31 11 4.22 4.33 9.51 10.07 Kapalle. Heden werd aanbesteed het opknappen van de torenspits. Ingeschreven werd door de heeren H. Kosten, Wemeldinge, f2200; D. van Maris, Kapelle, f2165; J. Dron- kers, Kapslle, f1450 en J. M. v. Riet Goes, f1400 tetegratiseti Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 4 Nov. medegedeeld door het Ned. Kon. Meteor, Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.1 te München.Laagste barometerstand 752.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 5 dezer: Meest matige Zuldelyke tot Westelyken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarsehynljjk regenbuien, zachter. Van 1 4 Nov. lBte Huw.-afk.3, Jacobns Johannes Mulders 28 j., jm. te Middelburg en Jakomina Walrave, 27 j., jd. te Kioe- tinge, onlangs te Goes. Geboren1, Sophia, d. v. Dingenus Jacobs en Janna van den Dries. 2, Willem David Johannes, z. v. Daniël IJsbrand Lafeber en Helena Johanna Buiten verantwoordelijkheid der Re dactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszinsdat de Redactie er mede instemt.) Geachte Redactie Nu byna geheel Nederland zich opmaakt om het volgende jaar zooveel mogelyk samen het Nationale feest te vieren, verdient het toejuiching en algemeenen steun, dat in Middelburg het initiatief genomen is voor eene Tentoonstelling van de inderdaad schilderachtige Zeenwsche kleeder drachten en overigens van nog veel, wat als bezienswaardigs in onze Pro vincie als 't ware ligt verborgen en sluimert, om langzamerhand by gemis aan belangstelling vergaten te ver- dwynen. In het jongste orgaan voor V. V. wordt het denkbeeld uitvoerig uiteen gezet door den verdiensteiyken secr. van V. V. te Middelburg, die, als oud- Goesenaar nog zeer veel voelende voor zyn vaderstad, ook de ingezete nen van bet mooie eiland Znid-Beve- land aanspoort om het plan te stennen en allerwege medewerking te ver- leenen. Nu er onlangB, Geachte Redactie, in uw orgaan sprake was tot oprich ting eener ver. voor Vreemdelingen verkeer óók te Goes, is daarvoor het moment byzonder gunstig. Die ver. zou kunnen worden het centraal punt, om allerwege belang stelling te wekken en medewerking nit te lokken door als 't ware op ieder dorp te vormen een sub-commissie, die byeenbrengt alles wat betrekking heeft op specifiek Zuld-Bevelandsche toestanden, land en volk betreffende. Door zich dan met Middelburg in verbinding te stellen, zal eon geheel worden verkregen, zóó belangwek kend en waardig om te worden ten toongesteld, dat het een aantrekkings- pnnt zal vormen voor tal van bezoe kers hier te lande en van over de grenzen, waardoor het mooie van onze nog te weinig bekende provincie op uitgebreide schaal bekend zal worden. Moge het Nationale gevoel van velen aanleiding geven, om dat denkbeeld over te nemen en uit te werken. Oók een oud-Goesenaar, tevens Secr. van V.V. elders. Rotterdam, 4 Nov. 1912. Vlasaanvoer 211 st. blauw 52 a 57 st., 860 st. Groningen 58 a 64 st200 st. geel 64 st., 200 st. wit 46 St., af gedaan. Ajninaanvoer 6000 balen, groote f0,90, kleine fl,10, stroogele 10,90, bekende conditiën. Aardappelen weinig aanvoer, redelijk, pry'zen on veranderd. Granen buitenlandsche kalm. Meel f 13,50, stil. Bonwman pryzen onveranderd, pryshoudend. Binnenlandsche: Nieuwe Tarwe - 10,75 - 12, Tarwe (afwijkende) f 7,50 f 10, Haver - - Koolzaad - - Karwyzaad - 17,- Lynzaad (voer) - 15,— - 17,50 Lynzaad (zaai) - 17,- Rogge - - Chevalier - - Erwten - - Bruine boonen - 12,50 a 14,25 Mais, Donau - 150, Mais, Servische - Eieren Zeenwsche 5,80 - 6,— Overmaasehe - 6,20 - 6,40 Varkensmarkt Rotterdam. Veeaanvoer varkens 871, 32 a 29 ct., lichte soort 28 a 27 ct., redeiyke handel. Nieuwdorp en 7sH. Arendskerke, Boo men, Neervoort. Kloetinge, Zware olmen, Van Dissel. Nov. 15 Driewegen, Verbouwing der school tot gemeentehuis, B. en W. te Driewegen. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat de jaarlyksche belooning der plaatsvervangers bij de brandweer vijl gulden bedraagt. Zy die wensehen als plaatsvervan gers op te treden, moeten daarvan aangifte doen ter secretarie voor 14 November a. s. De personen, die gedurende dit jaar als plaatsvervanger zyn opgetreden of zich reeds vroeger daarvoor hadden beschikbaar gesteld, moeten opnieuw aangifte doen ter secretarie. Goes, 4 November 1912. Burgemeester en Wethouders van Goes, J. B. DE BEAUFORT. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Nov» 5 Kapelle, Wisschen en hakhout, Van Dissel. 6 Ovezand, Boomen, v. Cieef. 6 Goes, Inboedel, Hollmann en Verhoek. 7 Heinkenszand, Meubilaire goederen, Van Cleet. 8 Zwake, Boomen, v. Dissel. 9 'sHeer Abtskerke [grooten dijk], Boo men v. Dissel. 11 Biezelinge, Olmeboomen, v. Dissel. 11 Kapelle, Wisschen, Liebert. 11 Heinkenszand, Zware Olmeboomen, Pilaar. 12 Goes, Beestiaal, Neervoort. 12 Goes, Woon- en winkelhuis, Van Dissel. 12 Goes, 60 zware olmen, Pilaar. 13 's Gravenpolder,Hofstede «Buitenleven», Neervoort. 13 Kapelle, 150 iepenboomen, Liebert. 14 's Gravenpolder, Boomen, Schram. 14 Kwadendamme, Inspan Neervoort. 15 Kortgene, Woonhuis en moestuinen, Pilaar. 15 Colijnsplaat, Woonhuis en erf, Pilaar. 15 Kruiningen, Boomen, Schram. 20 Heinkenszand, Woonhuis met erf en tuin, Van Geef. 's Gravenpolder, Boomen, Neervoort. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader ADRIAAN DE VISSER iu den ouderdom van byna 63 jaar. Wed. A. DE VISSER en kinderen, 's Heer-Arendskerke, 30 October 1912. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader M. J. GEUZE in den ouderdom van byna68jaar. WBD. M. J. GEUZE. W. J. GEUZE. M. P. VAN WEELE—Gruze. C. VAN WEELE. 's Heer Arendskerke, 1 Nov. 1912. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde dochter, zuster, behuwd zuster en tante Mejuffrouw CATHABINA VERMANDE, in den ouderdom van byna 46 jaar. Uit aller naam, Mevrouw de Wed. VERMANDEPilaar. Heinkenszand, 2 Nov. 1912. Voor de vele biyken van deelneming, ondervonden bg het over lijden van myn geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ADRIANA DE REGT, betuigt de la- milie haar harteljjken dank. A. PRIESTER en Familie. 'sHeer Arendskerke, 31 Oct. 1912. ST Door den Curator in het fail lissement van F- HAMELINK, touwslager, vroeger wonende te Krui ningen, thans onende te Goes, is heden ter Griffie der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg en van het Kantongerecht te Goes, nedergelegd de eenige uitdeelingslyst in gemeld faillissement om aldaar gednrende 1* achtereenvolgende dagen ter kOBte- looze inzage der schuldelschers te liggen. De Curator Mr. JOH. ADRIAANSE, Langedelft H. 7. Middelburg, 1 November 1912. ook geschikt voor Vrachtrijders- bedrijf. Adresbureau Goesche Courant, en groote MOESTUIN in de Voorstad te Goes van Mej. Wed. P. van der Bukk. Te bevragen bij JOHs- DEKKER, Kloetinge. DE NATUURWOLLEN ONDERGOEDEREN P. A. DE LIGNY, Goes, oenig vertegenwoordiger voor N.- en Z.-Beveland. 03 93 5 O <3 t-, 6 03 É5 W o-jgf g' h* oï O Q2 -2 B ■d 3 c3 M Is" o rt r£ a -g s» a«H "S O w a 05

Goessche Courant | 1912 | | pagina 3