oüesche couaaüt. BIJVOEGSEL VAN DE van ZATERDAG 28 SEPT. 1912. THUIö ZIJJN. Thais zjjn, dat is zich weten in den intiemen kring van hen, die we lief hebben, zich behagelyk voelen in een milieu, waarin niets vreemd en niets ongemakkelijk is, omdat het wordt gevormd door al die dingen, waaraan we door jarenlang bezit en dagelyksch gebruik vertrouwd en gehecht zijn geraakt. Tnuis zijn, dat is een rustig hoekje hebben, waar wij ongestoord en on bezorgd ons na voidanen arbeid kun nen terugtrekken, in een vriendelijke kamer zien, waar zij, die ons het lieiat. zijn, ons wachten in liefde en trouw, in onveranderlijke zorg. lloe ook da storm des lovens in brute kracht mag woeden, de orkaan van levensstrijd en krachtsinspanning mag banken, boe ook de koude mist, de iroostelooze regenvlagen van zorg en mislukking over huis en hof mogen gaan, daarbinnen is een rustig hoekje, daar schijnt de lamp en in de ge zellige huiskamer, waar by den bran denden haard het kleine klokje op den schoorsteen aldoor tiktakt, heerscht vrede, is rust, is liefde door onder linge waarüeer.ng en onveranderlijke belangstelling. En de menscb, dia ver op 's levens zeeën, den vuist aan het stuurrad, door torenhooge golven gedragen of in diepe waterkolken neergesmakt, storm en windvlagen trotBeert, weet, dat hij slechts één doel heeft, dat hg slechts één richting kent, dat iedere slag der machine hem dichter voert bij het plekje, dat ham het liefst is op geheel de wereld, bij het huis, dat na voi- braente reis zijn toevluchtsoord en rustplaats zai zijn. Daar, in den huiselijken kring, zijn wjj het laven begonnen. Daarh3bben wij ge.peeld en gedarteld, onbezorgd voor wat de toekomst ons zou brengen, daar hebben w0 onze gelukkige kinder jaren gesleten en door de liefde en zorg van vader en moeder, en den intiemen omgang met broeder en zns- ter, zjjn wij opgegroeid in blijheid voor het leven, in een onwrikbaar vertrouwen aan wat edel en recht schapen is, in een vast voornemen, het goede te doen en het voorbeeld, ons steeds gegeven, de liefdevolle lessen, ons dagelijks ingeprent, in geen enkel opziciit te beschamen. En zooals het voor een toren, die zich hoog in de lucbt zal verheffen, een eerste eisch is, dat zware en degelijke fundamenten hem onder steunen, wil h(j vast en onwrikbaar staaa tegen storm en rukwinden, zoo is net ook dringend noodzakelijk, dat w0 van huis uit den wil voor het goede, da liefde voor het schoone, de kracht voor het moeilijke mee brengen, om, daarop vertrouwend, daarop steunend, in den strijd met het ieven, in de worsteling met moeite en zorg, als overwinnaar nit de kamp plaats treden. Gelukkig hij, die in de herinnering aan het ouderlijk huis de waarborgen voor een liefdevol en welbesteed leven met zich meedraagtgelukkig hij, die in moeilijke omstandigheden, bjj een vieraproog van den levensweg, hoe lang dan ook de tjjd van jeugd en kinderlijk vertrouwen achter hem moge liggen, één oogenblik deoogen sluitend, een momentje uit de ouder- lfiku woning ziet en in de intieme huiskamer, bjj het zachte schijnsel van het lamplicht, het ernstige, vrien delijke gelaat van zyn vader, de lief devolle, zaehte trekken van zijn moeder aanschouwt. Hy zal niet aar zelen, niet langer twijfelen, maar doen, wat zijn hart hem ingeeft en, in de herinnering aan wat geweest is en nooit meer kan terugkomen, den weg inslsan, die liefde en rechtschapenheid, zelfopoffering en vertrouwen hem als den eenig goeden zulon aanwijzen Hanst en W etenschap. P. A. M. Boele van Bensbroek, f Dit Den Haag wordt het overlijden bericht van P. A. M. Boele van Hens- broek, in de uitgeverswereld welbe kend ais deelgenoot in de zaak van zijn schoonvader Martinns Njjhofl'. Ook als dichter heeft hg zich doen kennende vertaling van Hamerling's Amor en Psysche, do bundels Lief en Leed en Aan den Rijn leggen getuige nis af van zijne begaving H0 hoorde tot de Spectator-groep, schreef ookin bladen als De Portefeuille, Nederland, De Leeswijzer In bet jaar 1815 werd hg door de Leidschi uni- varaite.t bekroond vooreen verhande ling over De beoefening der Oostersche talen in Nederland. Op bibliographisch gebied is Boele van Heusbroek eveneens werkzaam geweest. Nog het vorige jaar ver scheen van hem de uitgaaf in twee deelen, waarin hij Der Wereld letter kunde behandelde. De overledene was 23 Januari 1853 geboren, bereikte dus den ouderdom vso 59 jaren. School en Kerk* Dr. Joh. Dyserinck. f Te Baarn is, op 77 jarigen leeftiid, overleden dr. Joh. Dyserinck. Velen zullen het heengaan van dezen emi- nenten man oprecht betreuren. Dyserinck heeft in de theologie ge studeerd aan het toenmalige Atheneum Xllustre te Amsterdam en aan de Hooge School te Leiden. Hg is als Doopsgezind leeraar werkzaam ge weest te Helder, Vlissingen en Rot terdam. Hij was o.a. de sehrgver van een bekend godsdienstig werkje, dat tot voor eenige jaren op onze vloot werd gebruikt, maar na den veran derden koers als te vrijzinnig in den ban werd gedaan. De Senaat der Universiteit te Leiden verleende hem het doctoraat in de theologie honoris causa. Van groote beteekenis is zfln ar beid op het gebied der letterkunde en geschiedenis der letterkunde, vooral van het tijdperk, dat ligt tnssehen het laatste der 18de eeuw en het midden der 19e eeuw. Van zijn groot aantal werken noe men wg op letterkundig gebied zjjn studiën: „Vondels sterfdag gevierd* (1879); „Ter nagedachtenis van Jaco bus Bellamy" (1881); „Hildebrands Camera Obseura" (1882); „De nacht wacht van Rembrandt" (1890); „Dr. Allard Piersön" (1807). Het werk, waarvoor zyn altpd bezige geest zieh in den laatsten tijd had geïnteresseerd, was de Bosboom Toussaint-tentoonstelling, die geheel uit zyn collecties was bijeengebracht Hy heeft de opening niet meer mogen by wonen en de tentoonstelling niet meer kunnen bezoeken. Zyn kinderlijk-vriendeiyke versehynlng zal zeker by allen, die hem gekend heb ben, in liefdevolle herinnering bly ven. Zyn collectie heeft hy vermaakt aan de Maatschappij der Nederiand- sohe Letteren. Stadsnieuw Breede Watkring beWbsten Ierseke. Het verslag over het dienstjaar 19H/12 omtrent den toestand van het Waterschap „de Breede Watering be westen Ierseko", zegt o. a. Konden wy het voorafgaand verslag aanvangen met de mededeeling, dat het jaar 1910/11 niet ongunstig was geweest, thans moeten wfl tot ons leedwezen melding maken van een schade, zoo groot, als wel nimmer aan de dyken is teweeggebracht. De vloed van 30 September 1911, die de werken onder Kattendyke, Wemeldinge en lerseke zoo hevig teisterde en den polder iu groot gevaar bracht, ver oorzaakte uitgaven, die niet met de gewone middelen konden worden bestreden, zoodat in de kosten van herstelling alleen kon worden voor zien door do heffing van een buiten gewoon dyhgeschot. De schade, door andere hooge Schel- dewaterstanden aan de zeeweringen toegebraeht, is zeer onbeduidend. Voor onheilen aan de oevers bleef ook ditmaal het waterschap verschoond. Het onderhoud en de verbetering der gewone zeeweringwerken werd voordeelig aanbesteed en vereisehte geen buitengewone uitgaven. Da voorgestelde werken aan het stoomgemaal, waarvan reeds in het vorig verslag is melding gemaakt, kwamen tot standde kosten van uit voering bleven beneden de som, die hiervooi waB beschikbaar gesteld. De nieuwe werktuigen voldoen goed en beantwoorden ruimschoots aan de verwachtingen. De wegslooten, aarde, en ook vele grindwegen zyn sedert 1 Januari 1911 in beheer by het waterschap gekomen. Eenige wegen werden geteerd; de resultaten zyn voor het grootste ge deelte van dien aard geweest, dat deze nieuwe methode aanbeveling verdient en meer zal worden toegepast. Begunstigd door aanhoudende droog te en lagen waterstand, werden in den zomer en het najaar van 1911 vele kleine deifwerken verricht en inzon derheid de verbindingen mat de hoofd leidingen verbeterd, zoodat thans de groote verschillen in waterstand te Kattendyke en in den Poel tot het verleden behooren. Hooge waterstanden, hinderlijk voor den landbouw, kwamen niet voorde regenval kon voldoende worden be- heerscht,dank zij de nieuwe bemalings werktuigen, die in het verloopen voor jaar, gedurende een periode van veel neerslag, sterke westenwinden en weinig of geen sluisgang, hun nut en onmisbaarheid duidelyk in het licht hebben gesteld. Tilly Koenen. Op het kerkeoncert van Maandag avond a s. in de Lroote Kerk alhier, te geven door de beroemde altzangeres Tilly Koenen, met medewerking van den organist Louis Robert, zal het volgende programma worden uitge voerd: Til y Koenen zaliiederen zin gen van Tosti, Hugo Wolf, Heinr. van Eyken, Grieg, Verdi, Bern. Zweers, Liszt en Dvóihfc. Louis Robert zal orgelstukken spe len van Bach, Boëilmann, César Franck en Guilmant. Volbrachte zending. De heer I. G. J. Kakebeeke, Rijks landbouwleeraar te Goes, is gisteren van zyn, in opdracht der regeering gedane, reis naar West-Indië, via New-Tork, teruggekeerd. Veeeeniging „Handelsbelangen." In de Maandag gehouden vergade ring werd als lid toegelaten de heer W. KoevoetB. Door den voorzitter werd mededeelipg gedaan van een confe rentie tusschen het bestuur van de Vereeniging voor Handelsonderwys en den heer Dr Koekens, Inspecteur van het Handelsonderwys. Uit deze mede- deelingen bleek, dat de bedoeling is de oprichting van een drie-jarigen cursus, te geven in de avonduren- De cursus zai gelegenheid bieden tot het ontvangen van onderwas in Ned. Taal, Fransch, Duitseh of Engelsch, Handelscorrespondentie, Handelsaard- rykskunde, Boekhouden, Stenografie, Machinesohryven enz. Belangryke flnaneieele offers zullen in den vorm van een jaariyksehe subsidie door het R0k, Provincie en de Gemeente moe ten gebracht, wil de zaak mogelijk worden, terwyl uit een flink bedrag aan contributiën en donatiën het be lang, da( onze omgeving by een der gelyke inrichting heeft, moet blyken. liet schoolgeld wordt laag gesteld, terwyi onvermogenden gratis en min vermogenden tegen verlaagd tarief worden toegelaten. Mede in verband met de aan te vragen subsidies kan de cursus niet vóór 1 Jannari 1914 aanvangen. Dat intussehen velen van hun be langstelling doen blyken en zich als lid en (of) donateur van de Vereeni ging voor Handelsonderwys aanmel den, is te hopen. Besloten werd, aan de Staten van Zeeland een adres te richten met ver zoek, niet in te gaan op een voor stel door een der Statenleden in de zomerzitting gedaan, om den stoom- bootdienst HoedekenskerkeTerneu- zen op te heffen, doch integendeel dezen dienst eenigszins nit te breiden. De vaststelling van wat ter viering van het 10-jarig bestaan der Vereeni ging zai worden gedaan, b.v. het or- ganiseeren van een étalage-wedstryd, wordt uitgesteld tot zieh te dezer plaatse een comitié ter viering van de onafhankeiykheidsfeesten in 1913 zal hebben gevormd en de plannen van dat comité eenigszins bekend zyn. Hoofd der school benoemd. Tot hoofd der Chriatelyke school voor L. en M. U. L. O. in de W0n- „aardstraat alhier is benoemd de heer Tj. Dykstra, thans eerste onderwBzer aan een school voor M. U. L. O. te Amsterdam. Plan 1913. Ook Middelburg heeft zich by „Plan 1913" aangeslbten en een tentoonstel lingscommissie heeft besloten, in die gemeente het volgend jaar, een ten toonstelling van Zeeuwsche kleder drachten, woningen, menbeien, volks kunst, gebruiken enz. te houden. Correspondeerende leden zyn o. a. de heerenJ. B. de Beaufort, Burge meester, L. van Bruggen, Directenr der Hoogere Burgerschool en Archivaris en J. de Kruyter, Adjunct-archivaris, allen te GoesH. A. Hanken, Directeur van den Wilheiminapolder, te Wilhel- minadorpF. Wabeke, Burgemeester en J. Lindenbergh, Aannemer, beiden te Wemeldinge; J. G.P.TimanB, Bur gemeester, 's HeerenhoekD. Mulder, Burgemeester, Ovezande, Nisse en DriewegenJ. Sinke, Burgemeester, lerseke en A. G. C. Danekaerts, Burge meester, Kortgene. „Gravenzegen". Het bericht, dat door den heer A. v. d. Graaf te Biezelinge een middel is uitgevonden tegen den Amerikaan- sehen kruisbessenmeeldauw, heeft groote belangstelling gewekt in de truitkweekerswereld. Op aanraden van prof. dr. Ritzema Bos heeft de nitvinder zich gewend tot het secretariaat van den Neder- landschen Tuinbonwraad, welke orga nisatie mogelyk het middel van den nitvinder zou kunnen koopen. Een praatje over kippen in het algemeen en over goesohe kippen in het bijzonder. Wie tegenwoordig maar een lapje grond by zyn hnis heelt, groot genoeg om er een hok op te zetten, prakti- zeert er ernstig over, kippen te gaan houden En tegelyk met nieuwe huizen langs Singels, in den Poel of buiten de Voorstad verryzen de kippenhok ken om een afgezaagden term te gebruiken als paddenstoelen boven den grond. Waar vroeger een heeriyke stilte den geheelen nacht de bewoners in rnstigen slaap hield, kraaien nu iederen vroegen morgen, met schorre keel, de hanen elkaar een vroolyken dag toe, en wordt hun geschreenw alleen afgewisseld door het noodge schrei van een kip, die in bet gevecht om een matinenzen regenworm bet onderspit delft en met gebavenden kop z0n troost maar weer in het nachthok gaat zoeken. In den regel worden kippen ge bonden om de daarby behoorende eieren. Want als door onderlinge afspraak de Goescho kippen besloten, geen eieren meer te leggen, zouden alle kippenhokken binnen eenige da gen in kacnelhont eranderd zyn en een kip alleen recht van bestaan hebben, als zy zich wilde verbinden, oimiddeligk na haar dood, met uit- ge.rokken veeren en afgesneden poot jes, in gekookte» toestand nit een soepketel te versohynen. Intussehen is het een feit, dat ieder, jdie kippen hondt, het voor zyn pleizier en niet voor zyn voordeel doet. Want iedere eigenaar van een kippenhok beweert, wanneer je hem ook spreekt, dat de eieren door eigen fokking ver kregen, byna even duur zyn als de exemplaren, die wekelyko in ons markt bericht geprysd worden. Waarom dergelyke menschen dan ook met hnn vogelexploitatie doorgaan is iedereen een raadsel, ot het moest zyn, dat zij er een buitengewoon genoegen in vinden, de dieren te zien groeien. Waaraan de haan eigeniyk het recht ontleent, in een kippenhok groot gebracht te worden, weten alleen de eigenaren van dat hok uit te leggen. Volgens betrouwbare overleveringen is het doel van zyn bestaan geen ander, dan het in gemeenschappeiyke samenwerking fabriceeren van brood- eieren en het na zyn dood in gebraden toestand op tafel versehynen. Wie op de markt eieren koopt, doet het beste, die van zwarte kippen te vragen, wat het voordeel geeft, dat hy ze dan zelf nit mag zoeken. Voor een kuiken is het van het grootste belang, in welk hok, of liever by welken baas het wordt geboren, niet alleen met het oog op de kwaliteit van het hem dagelyks te verstrekken voedsel, maar ook op het van langer of korter duur zyn van zyn vogelleven. Want is de eene mensoh bjjzoader gesteld op gebraden joDge haantjes, een ander zal er niet licht toe over gaan, een vogel nit zyn hok te slachten vóór het dier door ouderdom of onbe- grijpelyke vertraging in het eieren leggen z0n baas absoluut geen voordeel meer kan bezorgen. Menige familie, die uit liefhebbery een hok in elkaar gezet heeft, ziet met leedwezen dergelyke exemplaren onder zyn kippen rondloopen. In den regel wordt er dan, na langen innerlyken strijd, om een poelier gestuurd, die de opdracht krygt, den vogel gezond en wel mee naar huis te nemen, om hem in kippennégligé op een wit sehoteltje weer terug te bezorgen. Wanneer het dier dan gebraden op tafel verschgnt, worden gewoonlijk door een der teer- hartigste huisgenooten de goede hoe danigheden en de byzondere eigen schappen van den overledene te berde gebracht en de anderen er aan her innerd, dat zy het immers dageiyhs uit de hand een graankorreltje lieten pikken. Een dergelijk gesprek heeft dan ook tot gevolg, dat ieder der huisgenooten het besluit te kennen geeft, niet van bet arme dier te zullen eten en dit door de aangedane vrouw des huizes naar de keuken gebracht wordt, waar de dienstboden, wetende wat er komen zal, al met ongeduld op het lekkere boutje zitten te wachten. Maar dat is dan ook de grootste tragedie in het kippenlevengeslacht worden en meewerken tot het fabri ceeren van kippensoep en afgekloven beentjes. Verkads's bisodits. Op verzoek verwyzen wy onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de firma Verkade en Comp. Om het 't publiek gemakkelyk te maken, zullen alle biscuitssoorten uitsluitend in 10 cents pakjes verkryg- baar worden gesteld en zullen de pak jes meer of minder inhouden naar gelang van de eene soort meer of minder kan worden gegeven. Provlncienieuws. Borssele. Aan het strand alhier is aangespoeld een tot de walvisehach- tlgen behoorend dier, waarsehyniyk een dolfyn, met zeer spitsen kop. De lengte is 4.50 M. en de hoogte rnim 1 Meter. Driewegen- De heer W. S. Pontier, candidaat te Rotterdam, is beroepen tot predikant by de Gereformeerde Kerk alhier en bg die te Borsseie. '•-Heerenhoek. Door den Commis saris der Koningin in Zeeland is als zetter in deze gemeente herbenoemd de heer J. A. Remeyn en benoemd de heer Jac. Martens. 's-Heer Hendrikskinderen. Gis teren kwam de heer Kisseenw, ryks- veearts te Heinkenszand, met zyn rijtuig terecht tegen eeD met aard appelen geladen wagen. Het rytuigje werd ernstig beschadigd, de inzitten den bekwamen geen letsel en konden zieh te voet huiswaarts begeven. Heinkenszand. Heden herdacht mej. da wed. L. den Houd alhier haar 96sten geboortedag. Zy is de oudste ingezetene dezer gemeente. Het onde vrouwtje is nog tamelyk kraB. Woensdag herdachten in stillen eenvoud alhier Karei van Dalen en Janna Hollestelle hnn vyftigjarige echtvereeniging. Als byzonderheid kan er aan wordeu toegevoegd, dat verleden jaar de zuster van de vrouw hetzelfde voorrecht te beurt viel. Rflland-Bath. Te 's-Gravenhage is voor de hoofdakte geslaagd da heer J. P. Bode, vroeger on dorwyzer alhier, afkomstig van Vlissingen. Kruinlngen. Bg de gehouden ver kiezing va» 3 leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden de vol gende stemmen uitgebraeht: J. W. Hoencamp 2, J. Kostense 2. M Kole Jz. 23, O. Nienwenhuyse 3, D. van der Peyi 38, C. Sinke 38, Job Sinke 22 en J. Waveryn 40. De twee aftredenden, de hoeren J. Waveryn en C. Sinke, werden herkozen. Inplaats van don heer C. Nieuwenhuy'se, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer D. v. d. Peyi. Kats. Op verzoek van eenige gei tenhouders in deze gemeente, hield Woensdagavond voor een dertigtal belangstellenden de heer Kielstra, va- Middelburg, een leerryke lezing over de geitenfokkerij. Spreker aehtte het aankweeken van goede geiten van groot voordeel voor den arbeiders stand. Veor&l de melk is voor zuige lingen, zwakken en herstellenden wegens haar gemakkelyke verteer baarheid te verkiezen boven koemelk, terwyi ook voor gezonden met geiten melk voedzame en Bmakelyke spjjzen bereid kunnen worden. Verder werd gesproken over de eigenschappen, waaraan goede fokgei- ten moeten voldoen, benevens over de verpleging en do voeding der g» - ten. De heer Kielstra smaakte de voldoening, dat tengevolge zyter lezing, staande de vergadering, een geitenfokvereeniging werd opgericht met aanvankelijk 16 leden. Kattendijke. Woensdag gaf de onderwyzeres Mej. M. Pennings-Stok- mans haar laatste handwerkles alhier. Na door den heer A. Arnoldi, hoofd der school, toegesproken te zyn, word door de meisjes een toepasselyk lied gezongen en de scheidende een fraai cadeautje aangebodenals een blijvende herinnering aan de veie prettige uurtjes samen doorgebracht. Kapalle. Tot zetters by 's Rijks directe Belastingen z0n herbenoemd, de heeren Jacob Daane en W. van' Liere. Deze week is een ploeg arbei ders van hier vertrokken naar Anna Jacobapolder, om werkzaam te zyn by het klaarmaken van zilverniljes. Aan deze mensehen is een weekloon beloofd van twintig gulden. Voorwaar een mooie verdienste. De heer W. Glas, opzichter over de boomgaarden Flora en Pomona van den heer Van der Have alhier, slaagde Woensdag te Frederiksoord voor het diploma voor fruitteelt, inge steld door de Nederlandsche Porno- logische vereeniging. Kortgene. De knecht van S., werk zaam op een motorboot, wilde Woe- s- dagmorgen de motor aan deD gang brengen. De motor weigerde en door het afsteken van een lucifer ontplofte een hoeveelheid gas, waardoor de man ernstig aan het gelaat verwond werd. Nisse. Tot zetter van 's Ryks directe belastingen is herbenoemd de heer J. Kabboord en benoemd de heer Johs. Jansen, zulks in de plaats van den heer Johs. Kloosterman, die niet meer in aanmerking mocht komen, omdat hg gemeente-ambtenaar is. Ovezand. Herbenoemd zyn tot zettersder Ryksdir. bel.de heeren A. de Jonge en A. van der Slikke. Wolf erts dijk. By de perlodi.ka verkiezing van leden van het kies college der Herv. Gemeente alhier, werden uitgebracht 81 geldige stem men. Hiervan ontvinger P. Waterman, aftredend, 76 St., P. Castel, aftredend, 75 St., D. Vleugel, aftredend, 74 st., terwyl nog eenige personen enkele stemmen ontvingen. De aitredenden zyn dus herkozen. Er waren geen meerdere eandidaten gesteld, tteuieftgd üieiiws. Schandelijk. Naby Oosterbeek is Dinsdagmiddag de heer C. G. v. Heel- Bum, deurwaarder te Wageningen, by het uitwijken voor de automobiel vaa mevrouw D., te Wageningen, die het rywielpad in beslag nam, met zyn motorfiets tegen een telegraafp. t terecht gekomen. Hy bleef bewuste loos liggen de chauffeur verleende geen hulp en reed door. Geruimen tyd later kwam de gewonde, die door een notaris nit Rhenen, per auto thuis werd gebracht, weer by kennis. Het ongeluk schijnt nog al mee te vallen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zorg voor het openbaar onderwijs In de Maandag gehouden vergaderin van den gemeenteraad van Liampu' heeft de burgemeester ais een middel om de gemeentefinanoiën er bovenop te helpen, geroemd overneming van het openbaar underwys door het kerk- bestaardat zou de gemeente jaar- ïgks f 1500 schelen zonder dat de kerk er schade door lyden zou, omdat die toch hooge subsidie krygt. Hy beval den leden aan, hun invloed daartoe aan te wenden en sprak de hoop uit, dat vooral de kerkmeesters, welke in den raad zitting hebben, tot verwezenlyking van zgn denkbeeld zonden meewerken. Het onderwys zou daarenboven dan niet meer neutraal, maar godsdienstig zyn, wat hy mede een groot voordeel achtte. Muizenplaag. Te Rninerwold (Dr.) heerseht eea geweldige muizenplaag. Ia groote massa's worden de kleine knagers in het veld aangetroffen. Van daar verhuizen ze naar de woningen. Gedurende den zomer hebben ze groote schade aangebracht in de roggeakkers en de grasvelden. Thans doen ze veel kwaad in de aardappellanden Men niet by maebte dit voikj j te verdrijven of nit te roeien Verpleegsters in militaire hos pitalen. De genomen prooi met do werksaatnstelling van verpleegsters.

Goessche Courant | 1912 | | pagina bijlage 1