Landbouw, Veeteelt en Visscherlf. Keclame. Stadsnieuws. van den burgemeester werden de nieuwe raadsleden, de heeren v. d. Menlen en Dekker, geïnstalleerd. De heer v. d. Heulen werd met algemeene stemmen tot wethouder herkozen. By de rondvraag vroeg de heer De Graag Inlichtingen, wanneer er met de straat verlichting werd begonnen. De voor zitter antwoorddemet October. Voor dit jaar werd er genoegen mede ge nomen, doch een volgend jaar zal er vroeger mee begonnen worden. Hartsweer!* De door de aideeling Hansweert van den Volksbond tegen drankmisbruik alhier gehouden ten toonstelling van bloemen en huisviyt mag in alle opzichten geslaagd heat011. Er waren zeer vele inzendingen ingekomen, alsook vele voorwerpen ter opluistering. De volgende bekroningen werden toegekend Afdeeling bloemenle prys, zilveren medaille mej. De Koning; 2e prys, bronzen medaille Mej. Griep; 3«prys Mej. Wisse, terwijl bovendien nog zes geldprijzen werden uitgeloofd. Afdeeling Huisvlijt, a/ voor vaklie den le prys, zilveren medaille de heer W. Dronk2e prys (in geld) G. Stein en 3e prys (in geld) Joh, Oele. b voor amateurs: le prijs, zilveren, medaille, aan J. Pickaart te Wemel- dinge; 2e prys (in geld) aan C Peytel te Wemeldinge en 3e prys (in geld) aan Jacs. Van Dort alhier. Bovendien werden nog aan vier inzenders geld- pryzen toegekend. Wegens te late in zending werd nog een toegevoegde prys toegekend aan Jacs. Polderman voor eigengemaakte stoommachine. Afdeeling Handwerkenle prys zil veren medaille aan Mej. A. Van Hoote- gem te Kruiningen2e prijs (in geld) aan Mej. Van der Straaten en 3e prys (In geld) aan Mej. Smet beiden alhier. Bovendien werden nog 3 geldpry'zen toegekend. Mej. P. Den Boer alhier ontving een eervolle vermelding voor een keurig Uitgevoerde naailap. De tentoonstelling werd zeer druk bezocht. Helnkenazand. Aan de loting voor de nationale militie voor deze ge meente op 13 dezer, moeten 15 per sonen van de 22, die ingeschreven zyn, deelnemen. Toen dezer dagen de vrouw van P. Hoonderd alhier stukken van een gebroken tafelbord wegwierp, kwa men deze ongelukkigerwys terecht in do oogen van haar U-jarig dochtertje. Ter geneeskundige behandeling werd zy naar Middelburg gebracht. Kapalle. De heer L. E. A. Liebert, notaris alhier, is benoemd tot lid der Kamer van Toezicht op de notarissen te Middelburg, zulks in plaats van wylen den heer J. Hosang. Rilland-Bath. Van de 26 ingeschre venen voor de Nat. Militie zyn er slechts 13 aangewezen voor de loting. In den tuin van den heer P. de Hamer alhier is een witte kool aange troffen, die het kolosale gewicht be reikte van 20 pond. Oudelande. Maandag j.l. kreeg bet driejarig dochtertje van den vracht- ryder de B. alhier zulk eeu hevigen slag van een der paarden tegen het voorhoofd, dat ze over het erf rolde en met een vreeseiyke wonde als voor dood bleef liggen. Door den gemeen te-veldwachter werd een noodverband aangelegd; later verleende de heer Polmer, arts te Drie wegen, heelkundige hulp. Hy achtte schedelbreuk niet onwaar- schynlyk en het kind niet buiten gevaar. Dinsdag j.l. zou het zoontje van den slager L. alhier met de flets een boodschap gaan doen, waarby hy in de sloot terecht kwam en een polsbrak. Wolfertsdijk. In de Raadsverga dering van Vrydag jl. werd de ge meenterekening over 1911 in ontvang sten op f36922,625, in uitgaven op f35550,20, alzoo met een goed slot van f 1372,426, voorloopig vastgesteld. De rekening over 1911 en de begroo ting over 1913 van het Burgerlijk Armbestuur werden goedgekeurd, de eerBte in ontvangsten op f 4058,36, in uitgaven op f2947,085, met een voor- deelig saldo van f 1111,275 en de laatste sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 14197,004. Tot lid van het Burgerlyk Armbe stuur werd de met 1 Juni 1913 perio diek aftredende herkozen, nl. de heer A. Pot, met algemeene stemmenmet hem stond op de aanbeveling de heer Eemynse. In verband met de storting op de aandeelen in de N. Waterlei- ding-My. werd de begrooting 1912 gewjjzigd en verhoogd in ontvungsten en uitgaven met f 3900 Goedgekeurd werd een wyziging in de begrooting Burgerlijk Armbestuur. De gemeente- begrooting werd door B. en W. aan geboden, sluitende in ontvangst en uitgaat tot een bedrag van f 19112,555, met een post voor H. O. van f5000 en van f385.52 voor onvoorzien. Besloten werd, de gemeentegebou- wen aan te sluiten aan de waterleiding en tevens met het oog hierop en tot betaling der kotten voor aankoop van brandwearmateriaal tot nadere rege ling de «floss ag der geldleening van 1891 indien by du sehuldeischeresse; n.l. de Herv. Kerk, geen bezwaar hiertegen bestaat. Dezeregeiin g betreft, één j tar de aflossing van f 700 uit te stellen. Niets meer aan de orde z\jnde, •loot de voorzitter de vergadering. Waard». van da aehtingeschreve- i nen voor de nationale militie zullen er vyt aan de lating deelnemen. Wisaenkerke- In de raadsverga dering van jl. Maandag waren alle leden aanwezigwegens ongesteldheid van den burgemeester werd zy geleid door den ondsten wethouder Van der Maas. De nienwe secretaris werd be- eedigd en door den voorzitter geluk gewenscht, waarna hy zich in de welwillendheid der vergadering aan beval. Daarna werd vastgesteld een wijziging der begrooting voor 1912, ten einde over dat jaar het pensioen van den oud-secretaris ten bedrage van f133,335 te kannen aitbetalen. De rekening 1911 van het Burger lyk Armbestuur werd goedgekeurd in ontvang op f 1048,99 Vt, in uitgaaf op f 977,25, alzoo met een goed slot van f 71,741/», de begrooting voor 1913 in ontvang en uitgaaf op f1039, met een subsidie van de ge meente van f 900. Medegedeeld werd, dat met 31 Dec. a.s. de verordening op de heffing en invordering van het haven-, kaai- en liggeld te Kamper land zullen vervallen en het noodig is daarin te voorzien, waarom B. en W. voorstellen die heffing en invordering op denzelfden voet voort te zetten, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. De gemeente- begrooting voor 1913 werd aangebo den, bedragende in ontvang en uit gaaf f 28457,69 i/t, met een post voor onvoorzien van f 480,94. Besloten werd de salarisregeling voor het onderwy- zend persooneel te wjjzigen in verband met de nienwe militie- en landweer- wet. Op voorstel van B. en W. wordt het salaris van de telefoon houdsters te Wissenkerke en te Kamperland op haar verzoek met 1 Jannari a. s. ge bracht van f 100 op f 125, met dien verstande, dat de kosten van ver vanging ten haren laste komen. Aan den onderwyzer Verhage werd toe gestaan het gebrnik van de school voor het geven van gymnastiefc-onder- wjjs. Eeu adres van de vereeniging van schoolartsen om een verordening vast te stellen op besmettelijke ziekten op school, werd voor kennisgeving aangenomen. Als laatste punt der agenda kwam aan de orde de aanleg van een begraafplaats te Kamperland. Na bespreking werd besloten grond aan te koopen van den heer Van Hee voor f 8 per roede of f 2400 per gemet. By de rondvraag vestigde de heer Van Hee de aandacht op het schoonhouden van den keiweg te Kamperland en de heer Dieleman op het plaatsen van een balie langs het Spui. «por t. Zilveren Voetbalwedstrijden 1912. Zooals reeds gemeld, zullen deze wedstrijden 8, 15 en 22 September plaats hebben op het terrein van Sparta, Prinsenlaan, te Rotterdam. De loting heeft het volgende resul taat gehad Zondag, 8 September. a. 11 unr. Sparta IIH. B. S. (den Haag). b. 12 ij, uur. Haarlem II (Haarlem)— 't Zesde (Breda). c. 2 uur. H. F. C. (Haarlem)—V. O. C. d. 3 i/i nar. D. F. C. (Dordrecht)— Sparta. Vrygeloot hebben voor de eerste ronde U. V. V. (Utrecht), Concordia (Delft). Haarlem I (Haarlem) en V. V A. (Amsterdam). Zondag, 15 September. e. 11 uur. Concordia (Delft)—Win ner c. f 12 nur. V. V. A. (Amsterdam) Winner a. g. 2 nur. Haarlem I (Haarlem)— Winner d. h. 3 Vj uur. U. V. V. (Utrecht)— Winner b. Zondag, 22 September. j. 10.15 nar. Winner eWinner f. k. 10.15 nur. Winner gWinner h. 1. 3 uur. Eindstrijd (Winner j. winner k.). Alle wedstrgden duren tweemaal een half uur, behalve de eindstrijd, welke in tweemaal drie kwartier gespeeld zal worden. Houdster Zilveren Voetbal over 1911 is: V. O. C., Rotterdam. Houdster Revue Beker over 1911 is Sparta II, Rotterdam. grens te hebben bereikt; althans I tegelykertgd, dat het aantal bebouwde hectaren in de meeste landen toenam, verminderde dit aldaar, hoewel Neder land nog altyd steeg. Op de laaggelegen zware kleigron den in Oost-Groniogen, zoowel als in de heele provincie, hebben de koren- gewassen erg door de vele regens der jongste vier weken geleden. Het koren, dat reeds in hokken te velde stond, is doorgewaesen tot groote schade der landbonwers. Nog honderden hectaren koren, voornamelgk gerst en haver, staan bniten op het veldde schade wordt op vele duizenden guldens geschat. Aardappelen, tuinvruchten en -boo- nen lgden mede door de vele regens, de laatrype pruimen zyn thans by het afvallen door den regen gebarsten en Biecht verkoopbaar. De schade is ook in de oofitninen groot. Zesmaal melken per dag. Wg lezen in De Veldpost: By na oveial in ons land wordt het melkfee tweemaal daags gemolken. De eerste dagen na het kalven ge schiedt dit meestal driemaal. Melkt men meermalen, dan wordt de melkgiit grooter. In deOostenryk sche Znivelconrant komt een artikel voor van den zuivelconsulent Von Kaffay, die daarin mededeelingen doet over tie bevindingen bg zesmaal mel ken. Op een boedery bg Hamburg wordt dit toegepast. Om de 4 uur wordt het vee daar gemolken. Er wordt voor gezorgd, dat de dieren nituiun- tend voedsel ontvangen. Het resultaat is, dat de koeien gemiddeld 6000 L<. melk geven. Er zyn zelfs exemplaren bg, die het tot 12000 L. brengen. De gemiddelde hoeveelheid zou nog hoo- ger zgn, wanneer niet tevens dieren voor de slachtbank werden verkocht. Koeien met een melkopbrengst van 10 U. per dag worden afgedankt. Bg een zoodanige intensieve melkery kan het niet uitblyven of het vee moet vatbaarder worden voor ziekte, vooral voor tuberculose, wat daar dan ook het geval is. Gemiddeld slechts vier jaar kunnen de dieren het volhouden. Zoo te handelen kan dan ook volstrekt niet aanbevolen worden. Toch acht ik het van belang bet bovenstaande in ruimen kring mee te deelen. Men ziet al weer, dat ook meer en meer ge tracht wordt het veehondersbedrgf intensiever, meer winstgevend, te ma ken. Het Laatste woord zal in dezen ook nog wel niet gesproken zgn. M. K. Bij uitstek proefhoudend gebleken Voedsel. De klnderengroslen er flink en voorspoedig van op en lgden niet aan sfethle spijsvertering. De toekomst der suikerbietencultuur in Nederland. Het Ned. Landbouwweekblad wgst er op, hoe sinds 1870 de verbouw van suikerwortelen een ontzaglyke vlucht genomen heeft en hoe deze toename geleidelyk voortgaat. Maar dan sehryft het blad: En al is het nu waar, dat, dank zg een meer wetenschappelgke cultuur en rationeele bemesting, telkens meer gronden met suikerbieten kunnen worden verbouwd, ook vele, die vroe ger daarvoor niet geschikt werden geacht, of om reden van ligging als anderszins niet in aanmerking kwa men, aan alles is een grens, en in een kle(vi land als Nederland is ten slotte de grondoppervlakte niet moeilyk te overzien. Hierop lettende, mag men aannemen, dat heel veeiuitbreiding van de bieten- cultuur niet meer mogelgk isBelgië en andere landen blijken reeds de Nederlandsch Operette-Ensemble. Een buitengewoon groot en in elk opzicht verdiend succes heeft het Nederlandsch Operette-Ensemble hier Maandagavond behaald met de op voering van „De moderne Eva". Dit waB een voorstelling, waarop na let- terlgk niets viel aan te merken en wy moeten eeriyk bekennen, voorstellin gen van Duitache operette-gezelschap pen bygewoond te hebben, die vèr by die van bet Nederlandsch Operette- Ensemble ten achter bleven. Dit ver heugt ons voor het hard-werkend clubje, dat zich, na veel moeite en stryd, in ons land een eervolle plaats veroverd heeft. Bg'zonderlyk vielen Maandagavond de mooie costuums op. Den inhoud van de allervermakelyk- Bte operette navertellen, gaat nietde verwikkelingen zyn al te dol. Maar het publiek ging zóó in de opvoeriDg op, dat het dans-couplet „Liefje, laat ons dansen" aldra werd meegezongen Over bet vocale gedeelte niets dan lof. De dames Samehtini, Pioksen, Farber en Heilbron hebben zich van haarbestezyde doen kennen. Een geiyk aandeel in het succes kregen de hee ren Meermans wat een aanwinst is deze sympathieke, beschaafde artiest voor het ensemble 1 Van Dyk, Groot- veld, Rentmeester en Anderson. Her- haaldelyk werden de uitvoerenden bg open doek ternggeroepen. Het was een avond, dien men niet licht vergeten zal en, komt het Nederlandsch Operette-Ensemble aan staanden winter hier terug, dan zullen w{j het zeer, zeer dankbaar zyn. De Kermis. Het is gisteren, op den laatsten dag onzer kermis, een zoete inval van muziek geweeBtgedraaid, gebla zen, gezongen, op de fonograaf ge schetterd en wat dies meer zy. En toch is de kermis zelve even saai gebleven, gelyk zij by den aanvang, een week geleden, was. De kermis- stemming ontbrak totaal, ondankB het talr(jke publiek, dat onze stad met een bezoek vereerde. Het cirous- Semay heeft gisteren uitstekende zaken gemaakt. Verscheidene voor stellingen werden gegeven en telkens was de rnime, smaakvolle tent vol. Ook de andere inrichtingen van ver maak hadden over het bezoek niet te klagen. Maar, zooals gezegd, de echte kennis-stemming was er niet. Het Leger dei Heils heeft gister avond op de hoeken vsn de Groote Markt gemanifesteerd tegen de ker- miB. De belangstelling was vrfj groot, hetgeen voornamelijk te danken was aan de soldate, die met bjzonder mooie stem haar liederen zong. Na ls bet Marktplein weer ontruimd. Totdat, met de Toondagen in Novem ber, wederom verschillende kermis- inrichtingen cr beslag op komenlcggeu. Lkqek des Heils. Men verzoekt ons te melden, dat morgen, Donderdag 5 September, een dienst aan de nagedachtenis van generaal William Booth in het lokaal van het Leger des Heils alhier zal worden gewyd. Een belangrijk pro gramma zal uitgevoerd worden. Het geheel belooft een plechtigeu en in- drukwekkenden avond. Rijks Hoogere Borgbrsohool. Als leerlingen z(jn nog toegelaten tot de eerste klasse: J. Brants, tot de tweedeC. Quakkelaar, tot de vierde C. Duvekot, allen van Goes. De nieuwe cursus is heden begonnen met 102 leerlingende eerste klas is gesplitst. Geslaagd. Onze stadgenoot, de heer J. van der Hoek, die 6 Augustus j.l. slaagde voor het eerste gedeelte notarieel examen, is gisteren reeds geslaagd voor het tweede gedeelte van dit examen. Opgedragen. By onderhalldsche aanbesteding is door den dykgraaf A. Wouters, te Krabbendyke, opgedragen aan den aannemer M. Jacobs, alhier, het be lasten van het rysbeslag aan den Oost en Stroodorpepolder. Rijkstdinbodwwintbrsohool Boskoop. Onder de 23 geslaagde leerlingen, by het op Maandag gehouden toe latingsexamen, kunnen worden ver meld de heerenJ. M. Korstanje te Goes en J. G. A. Saner te Ierseke. De cnrsUB aan de genoemde tuin bouwschool begint met 42 leerlingen. Nieuw», Bet hoofd verpletterd. Zondag avond sprongen te Weurt drie jongens op de tram Maas en Waal. Terwjjl de 14-jarige W. Jansen naar den con ducteur uitzag, kwam hy met het hoofd in aanraking met een langs den weg staanden boom. Hij kreeg daarby een zoo ernstige verwonding, dat hU na enkele oogenblikken overleed. Dood gestoken. Te Best (N.-B.) is Maandagnacht in de herberg van Herebeek de 20 jarige Vervoort by een rnzie doodgestoken. Twee gebroe ders v. K. zyn gevangen genomen. Een andere v. K. is levensgevaarlijk gewond. Inbraak. De heer P. K., indus trieel te Lieshout, is het slachtoffer van een inbraak geworden. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een pas nieuw ingezette ruit in de achterwoning uitgelicht en was het voor den inbreker gemakkelyk de woonkamer te bereiken en aldaar diverse zilveren en gouden voorwer pen te ontvreemden, alsmede eenig bankpapier tot een totale waarde van f200. De dienstbode heeft eenig ge- rncht gehoord, doeh meenende, dat het de dochter des huizes was, die vroeg op zou staan, omdat zy ter bedevaart moest, sliep zy weder rns tig in. De zaak is in handen der maréchanssée. Echtelijke twist. Een eehtpaar nit de Anjelierstraat te Amsterdam, dat Zondagnacht omstreeks één nur thuis kwam en onder den invloed vau ster ken drank verkeerde, kreeg hoogloo- pende rnzie. De twist werd zoo ernstig, dat de man een mes greep en daar mede zyn vronw zeer ernstige ver wondingen toebracht. De buren kwa men toesnellen op het hulpgeschrei der gewonde en vonden baar badende in haar bloed. Per autoziekenwagen werd de vrouw naar bet Wilhelmina- gasthuis vervoerd. Haar toestand is van ernstigen aard, zoodat zy nog niet verhoord ksn worden. De man meldde zich zeiven aan op het politie bureau, waar hy thans in verzekerde bewaring zit. Verdronken. Te Drimmelen (N.B.) is Maandag de visscher W. Prinsen by 't ophalen van netten verdronken. Brutaal. Gisterochtend is uit het gebouw van het Paleis van Justitie aan het Korte Voorhout te 's-Graven- hage het rijwiel gestolen van een advocaat, die zich voor ambtsbezig heden in dat gebouw bevond. Onbedachtzaam. Men sehryft aan de N. B. Ot.i In een van de grootste dorpen van de Veiuwe, waar, tenge- volgo van de hevige regens van den laatsten tyd, verzoeken van landbon wers tot verharding van de zandwegen op het oogenblik aan de orde van den dag zyn, slaakte in de jongst gehouden raadsvergadering de voorzitter, waar schijnlijk in een ondoordacht oogenblik, de verzachting„Ach, als het toch, in plaats van water, maar keisteenen regende, dan waren wy gered." Geen van de raadsleden scheen met dezen wensch in te stemmen. Vergif gedronken. Het 2 i/i-jarig zoontje van den heer L., wonende Weesperstraat 103 te Amsterdam, heeft, terwyi zyn moeder zich eenige oogen blikken verwijderd had. uit een fleschje met vergif gedronken. Het knaapje is in hedenkeiyken toestand naar bet Nederiandsoh-Israëlietisch ziekenhuis vervoerd. Steiger gebroken. Te - Stratum is Maandagmiddag een steiger van een meter of zeven hoogte, waarop 5 personen werkzaam waren aan den bouw van oen villa, Hnize De Burgt genaamd, gebroken. Alle vyf de man nen vielener kwam ook een hoop steenen, kuipen met kalk, ijzeren bal ken,enz. naar beneden, die gedeeltelijk op de mannen terecht kwam. G. C., nit Nnenen, kreeg slechts eenig letsel aan het hoofd en aan de rechterhand, doordat hy inderhaast weg wist te kruipen C. v. L., uit Schjjndel, werd gewond aan schouder en hoofdJ. K., uit Stratum, werd ernstig gewond aan beide voeten; W. S, nit Tilburg, brak zyn rechterbeen, terwyi hy ver schillende kwetsuren bekwam, oa. aan het hoofd. Het ernstigst is er aan toe de opperman C. S„ uit Stratum. Behalve wonden aan het hoofd en aan beide beenen, heeft hy inwendige kneuzingen bekomen, zoodat voor zyn leven wordt gevreesd. Oorzaak van het ongeval is het breken van een tonw, waarmede een korteling aan den Bteiger was vastgemaakt. Spoedig waren drie doctoren aan wezig, die het eerste verband leg den S. uit Tilburg en S. uit Stratum werden per brancard, de overigen per rytuig naar het Liefdegesticht vervoerd ter verdere behandeling. Door den bliksem gedood. Te Mnssel (Gr.) is Maandag vronw D. door den bliksem gedood. Onder den wagen Maandagavond is te Midwolda (Gr.) een zeejarig dochtertje van den arbeider A. door een stroowagen overreden en dood opgenomen. Foor de bioscoop. De politie aan de overzyde van het IJ, die onlangs door haar optreden tegen vryende paartjes aan de dykglooiïngen som migen ergerde, bljjkt... nagemaakte politie geweest te z(jn, die voor een bioscoop-vertooning opnemingen deedl Ais wy bniten iets zien gebeuren, mogen wy tegenwoordig niet verzui men, ons af te vragen: Is het wel eeht 7 (N. v. d. D.) Oeen verordeningmaar brand netelsl In de joDgste zitting van den gemeenteraad van Watergraafsmeer heeft, naar het N. v.d. D. meldt, de bur gemeester, de heer De Wit, een klacht van een der leden over de vele hooge brandnetels op den berm van den weg, beantwoord met de opmerking, dat die brandnetels goede diensten kannen bewyzen ter voorkoming van ongepas te handelingen door jongelieden. Gevaarlijk schutter. Een gega- geerde militair van het O.-I. leger, zekere W., heeft, raar aan de Tel. wordt gemeld, Maandagmorgen te Put ten twee revolverschoten gelost op de weduwe B., by wien hy in den kost lag. De man is gearresteerd, de vronw, die in buik en borst werd getroffen, naar Utrecht vervoerd. Een knaap vermist. Te Amster dam wordt vermist de 13-jarige Cor nells Johannes Raadsheer, die Zater dagmorgen 6 unr de ouderlyke woning aan de Jacob van Lennepkade heeft verlaten om naar zyn werk te gaan aan de Kuiperstraat, waar hy niet is gekomen. Zyn ouders vreezen, dat hem een ODgelnk overkomen is. Mishandeling. Zaterdagnacht is te Nienw-Helvoet de omstreeks 26- jarige J. v. O. Czn., die van het ter rein, waar men had feestgevierd ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin, huiswaarts keerde, bui ten het dorp door eenige jongens nit Rockanje aangevallen. Een van zfc'n aanranders bracht hem een diepen steek in de borst toe. Daarna vlucht ten de jongens. De toestand van v. O. is op het oogenblik vry ernstig. Ds vermoedelyke dader is aangehouden. Treindiefstal. In een der mail- treinen naar Vlissingen is een reizi ger, die een dutje deed, beroofd van f500 aan bankpapier, zyn gouden horloge en enkele andere voorwerpen van waarde. Een oude veete. Te Amersfoort is J. v. d. 8eh., wonende in de St. Agathastraat, Zondagmiddag het slachtoffer geworden van een oude veete. Terwyl hy rustig met zyn vronw in zyn huis zat, drongen plotseling v. d. P., vader en zoon, binnen, de een aan de voorzyde, gewapend met een mes, de andere aan de achterzyde, gewapend met een griep. Zy vielen onverhoeds v. d. Seh. aan en brachten hem znlke belangryke wonden aan het hoofd en de beenen toe, dat z(jn overbrenging naar het ziekenhuis noodzakeiyk was. Ook de vronw van v. d. Seh., die in blyde verwachting leeft, werd deerljjk geslaven en mis handeld. Na hnn laffe daad bedreven te hebben, namen de onmenschen de vlnohtde politie heeft hen nog den zeilden avond in hechtenis genomen. Noodlottige onvoorzichtigheid Zon- dagavond beging zekere A. Maine, j gehuwd en vader van drie kinderen, de onvoorzichtigheid, te Schoon dyke van de nog in beweging zynde tram te springen, met het gevolg, dat hy viel en hem zyn beide beenen werden afgereden. In zorewekkenden toestand 1 werd de ongelukkige naar huis ver- voord. Hö is Maandag overleden.

Goessche Courant | 1912 | | pagina 2