BIJVOEGSEL GOESCHE COdittM. «cttuoi on iierk. Hunst en Wetenschap. Landbouw, Veeteelt en tisscherij. Frovincienieawg. Stadsnieuw s. tteweiigd Aleutvb. VAN DE van ZATERDAG 17 AUG. 1912. Do alg. Synode der Nederl. Her vormde Kerk heeft toelagen nit de verschillende fondsen verleend o.a. Uit het Fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften aan Kruinin- gen (cl. Goes) voor Hansweert f 300. Uit het Fonds tot verbetering der schraalste Predikants-tractementen aan Kattendjjke, vergoeding van kos ten wegens gemis der pastorie 1 250, aan Krniningen voor de bijkerk te Hansweert f 1000 en aan Kamperland, voor een predikautstraktement f200. Frieslandoudste schrijver. Waling-om, de Friesche dichter Wa ling Dijkstra, is 91 jaar. De humoris tische schrijver van den „Fryske Tyl Ulespegel of De wonderlike libbens- skiednis fen Hüntsje Pik" is nog ge zond en trisoh en werkt nog dage lijks eenige uren. «port. Sen uitvinding op het gebied der luchtscheepvaart. De T&gliche Rundschau vertelt een nieuwtje op het gebied van de lucht scheepvaart, zóó belangrijk, vooral voor de toekomst, dat het blad zelf niet aan de waarheid zou geloo- ven, wanneer niet de zegsman vol komen betrouwbaar was. Het moet een Duitschen ingenieur nl. gelukt zijn, een vliegmachine te eonstrueeren, die door een vernuftig mechanisme gedurende geruimen tijd bewegingloos op een bepaald punt in de lucht kan blijven. Deze vliegma chine w[jkt in uiterltjken vorm en in constructie zeer af van de tegenwoor dige aeroplanes. De uitvinding moet voor militaire doeleinden van het grootste belang zijn. Het Pruisische legerbestuur neemt sedert geruimen tijd reeds proeven met de nieuwe vliegmachine. Wielrennen. Er is een herleving in de wielren- sport te bespeuren. Vooral voor de wedstrijden op den weg komt den laatsten tijd meer belangstelling. In wlelrenkringen zamelt men nu geld bjjeen, ten einde een internationalen toer door Nederland in te richten. Besmettelijke veeziekten. Een bijvoegsel tot de Staatscourant (no. 191) bevat een staat van de ge vallen van besmettelijke veeziekten in Nederland, voorgekomen gedurende de maand Juli 1912. Daaraan ontleenen w{j de volgende opgave (de cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigenaren aan, onder wier vee de ziefcto voorkwam): mond- en klauw zeer bij de herkauwende dieren en de varkens 2 (2)rotkreupel bij sc tapen 51 (16); vlekziekte by varkens 134 (97); miltvuur onder alle vee 31 (30). Landbouwschool overgeplaatst. Bij Kon. besluit van 10 dezer is, met ingang van 1 September o.a. a. opgeheven de Rykslandbouw- school te Wageningen b. benoemd tot directeur van en leeraar aan de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer, dr. H. D. Tjeenk Willink, onder toekenning van eervol ontBlag als directeur der Btjkslandbouwschool te Wageningen. Waarschuwing voor veehouders. Bijna 4 jaren geleden werd, vertelt de Prov. Qron Qrt. uit Peize, een koe van Jac.Hendrikadood gevonden in een stuk weideland in 't Broek, dat hjj in huur heeft. Op een hoek van het wei land werd het cadaver begraven. Wat later stierf een schaap van denzelfden eigenaar, dat daar ook had geweid en nog iets later een koe. Van dit laatste geval werd aangifte gedaan en nu bleek, dat miltvuur de doods oorzaak was. Zorgvuldig werd nu het Ijjk totaal verbrand en alles met cre- oline ontsmet. Nog iets later had iemand een paard in dezelfde weide laten loopen, meenende, dat een paard niet door miltvuur zou worden aan getast. Op eens viel dit dier echter voor den wagen dood neer en weer was miltvuur de oorzaak van den dood en werd het doode dier ver brand. De veearts te Koden verklaarde dan ook, dat niet alleen runderen maar ook andere dieren miltvuur konden krijgen. De hoek van genoemde weide, waar de eerste koe was be graven, is toen op zijn last met prik keldraad afgerasterd en opdat stukje giond worden sedert aardappels ver bouwd. Dezer dagen liepen iu die zelfde weide twee jonge beesten en ean t oe van een arbeider. Het dier van den laatste werd wederom dood op het land gevonden. En wat bleek nu De koeien hadden de afrastering verbro ken, de aardappels uitgetrokken en «r van gegeten en daarmede natuur lek van den besmetten grond, die om de aardappels "zat, mede naar binnen gewerkt. Het cadaver is volgens de voorschriften verbrand en de afraste ring hersteld. De beide jonge beesten zijn ingeënt en mogen in den eersten t(jd niet worden verweid. Deze geval len mogen anderen veehouders tot lee ring strekken. Jacht. De commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend, dat de opening der jacht op klein wild is bepaald in de Dames-, Anna Maria- en Völeker- polders op Zaterdag 24 Augustus 1912, met zonsopgang, met uitzondering van die op hazen en fazanten, waarvan de opening wordt bepaald op Zaterdag 28 September d. a. v., met zonsop gang! in Zeeuw sch-Vlaanderen resp. op Maandag 2 September en Maandag 30 September in het overige deel der provincie eveneens op laatstgenoemde data. Voor de geheele provincie zal de korte jacht geoorloofd zijn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woens dag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de vier dagen, vooraf gaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering van de Zon dagen. Hansweert. B(j het te 's-Graven- zande gehouden concours heeft het muziekgezelschap „Scheldegalm" al hier den 3en p.ys behaald in de 3e afdeeling. In den marsch-wedstrijd behaalde dit gezelschap den 2en prjjs. lerseke. Voor de vacature van hoofd van school 1 hebben zich 4 sol licitanten aangemeld, waarvan 2 met Fransch, Engelsch en Duitsch, 1 met Fransch en Duitsch en 1 met Fransch. Bij de Geref. Gemeente alhier is beroepen de heer G. H. Kerstons, te Rotterdam. Kapelle. Een vrouw uit Vlissingen was de vorige week met haar doch tertje hier b(j haar ouders komen loge,■ren. Dezer dagen werd dit meisje niet goed en drie dagen later overleed het reeds aan buikvlies-ontsteking, juist op haar verjaardag. Het arrestantenlokaal, waar al zooveel over gepraat en geschreven is als een onmisbaar iets in de ge meente, is dezer dagen door een architect opgenomen en goedgekeurd. Die hier in komt, komt er beslist, zonder hulp van anderen, niet uit, zoo hecht en sterk is dit nu gebouwd. Klootinge. De heer H. Oele, alhier, slaagde gisteren te 's Gravenhage voor het examen Fransch, Lager Onderwijs Wolfertsdijk. Vrijdag en Zaterdag werd alhier de bazaar van de meisjes- vereeniging .Arbeid Adelt" gehouden in de prachtig versierde zaal van den heer J. Polleij. Beide avonden was er druk bezoek en werden bijna al de eigengemaakte goederen verkocht. Ieder vond er iets van zijn gading. Den heeren werden sigaren te koop aangeboden en vrouwen en meisjes werden heerlijke stukjes chocolade gepresenteerd. Wy kunnen dan ook gerust zeggen, dat deze bazaar uit stekend is geslaagd en dat de ver eeniging zjjn naam eer aaDdoet. Syuphonie-Orkest. Ons verdienstelijk Symphonie-orkest, dat op zoo bekwame w(jze het orches- traal gedeelte der beide jongste Toon kunst-uitvoeringen heeft verzorgd, hoopt in het komend winterseizoen het publiek wederom te toonen, wat het vermag, welke nieuwe vorderingen het heeft gemaakt. De laatste uitvoeringen hebben echter groote financieele offers van de vereeniging geëischt en om het orkest op nooger peil te kunnen bren gen, is de aauschaihng van eenige nieuwe instrumenten beslist nood zakelijk. De kas der vereeniging kan natuur lijk gestijfd worden door toetreding van een aantal kunstlievende leden. Wij wekken onze stadgenooten daartoe gaarne op. Maar zijn er niet in Goes eenige muziek-vrienden, die de ver eeniging aan een zeker bedrag kunnen helpen, waardoor de aanschaffing van de noodzakelijke instrumenten moge lijk wordt Zjj zullen niet alleen van den dank van het orkestf doch van allen ver zekerd zjjn, die de uitvoeringen van de Symphonie-vereeniging op prijs weten te stellen. Nederland's 100-jarige ona fhankelijkheid. Alom in den lande worden plannen gemaakt, het eeuwfeest van onze hon derdjarige onafhankelijkheid in 1913 op waardige wijze te vieren. Hier in Got blijft alles nog stil. Het Eerste Zeeuw- sche Vlieg-Comité heeft weliswaar dit punt besproken, doch meende, dat het niet op zijn weg, maar wel op dien van het gemeentebestuur ligt, jubi leum feesten te organiseeren. Er zyn plaatsen in ons land, klei ner dan Goes, die voor het groote feest in het volgende jaar reeds voor bereidende maatregelen hebben getrof fen. Dit is een goed idee. Hoe beter voorbereid, hoe zekerder het welslagen. Velen hopen dan ook, dat spoedig blijken zal, dat onze gemeente niet bjj andere wil achter staan en, op Initiatief van hen, die dpor bnrgerjj lot haar vertegenwoordigers zfln ge kozen, besloten zal worden tot een feestviering in 1913, welke Goes alle eer aandoet. Op hun verzoek is het, dat wij er hier even de aandacht op vestigen. Wjj vertrouwen, dat ons gemeente bestuur plannen overwegen en die zoo spoedig mogelijk aan de ingezetenen kenbaar maken zal. Jaarvergadering „Hosanna." Gisteravond hield het Muziekgezel schap .Hosanna" te Goes zijn jaar vergadering. De verslagen, door den ▼ioe-secretaris en den penningmees ter uitgebracht, gaven stof tot dank Er zjjn thans 35 werkende leden. Bjj tal van christelijke leesten verleende „Hosanna" haar medewerking; op de jaardagen van leden van ons Koninklijk Hnis werden muzikale wan delingen door de stad gemaakt. Een tweetal concerten werd in de muziek tent op de Markt gegeven en drie voor de begunstigers met huisgenooten. De rekening van den penningmeester sloot met een klein batig slot. Namens het bestuur werd de be- grootiug 1912/13 toegelicht door den vlce-voorzitter, don heer H. JanseBz. Daaruit bleek, dat enkele nieuwe instrumenten noodig zullen zijn, daar na meer dan twintigjarig gebruik de tand des tjjds zich heeft geopen baard; bovendien zien nog een paar leerlingen verlangend uit naar een instrument. Meerdere steun bljjft dus zeer gewenseht. De voorzitter, de heer L. de Beste Wz., en het bestuurslid, de heer A. Gunst, aan de beurt van aftreding, werden met nagenoeg algemeene stem men herkozen en namen hun herbe noeming aan. De directeur, de heer J. C. Anderson, werd by hernieuwing als zoodanig benoemd en de voor zitter werd tot zyn plaatsvervanger aangewezen. Besloten werd, te trach ten in den a,s. winter nog een zaal- concert te geven. De voorzitter wekte op, om hiertoe te geraken, tot goede opkomst en ijverige studie. Nadat de voorzitter den aanwezigen heeren H. Dronkers en Joh. van As- peren Vervenne, leden der Comm. v. Advies, dank betuigd had namens het gezelschap voor hun gewaardeerden steun en ijver, werd de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. Ernstig verwond. De 64-jarige heer D. van Z. te Ophemert waB Maandag bij het verpalen van een geit op een paal gevallen, die hem daarbij in het onderlijf was gedrongen. Tengevolge van de bekomen wonden is hij overleden. Inbrekers gevat. Er waren in den laatsten tijd te Leiden herhaaldelijk diefstallen met braak gepleegd, zonder dat men den dader of de daders op het spoor kon komen, Dat er dezer dagen weer geld werd vermist in het bestel- kantoor d ir S. Sdeed bij de politie het vermoeden omstaan, dat allicht de lader onder het bestellerspersoneel moest worden gezocht. Zoo werd de 35 jarige besteller H. in hechteniB ge nomen. Een huiszoeking leidde tot de ontdekking, dat hij een groot aantal sleutels had, waarvan enkele pasten op de denren derwoningen of kantoren, waar diefstallen werden gepleegd. Reeds heeft de man bekend van enkele der plaats gehad hebbende diefstallen de dader te zon. Een waarschuwingBy enkele bewoners in de stadswijk achter de Maliebaan te Utrecht heeft zich Dins dag 'n als heer gekleed persoon ver voegd, die zich aanmeldde als ver tegenwoordiger van een notaris, met de mededeeling, dat de familie een erfenis had gekregen. Alvorens deze kon worden uitbetaald, was het noodig enkele papieren in te zien, o.a. de trouwacte enz. aiynheer verzocht daarom deze bescheiden even te mogen nakjjken. Hjj bleek goed op de hoogte te zijn van de familie-betrekkingen, waarvan hij enkele bijzonderheden vertelde, die juist waren. Bij alle bewoners kwam hi] op tijdstippen, dat de heer des huizes afwezig was, wat argwaan wekte. De meeste bewoners verklaarden zich niet zoo maar dade lijk bereid, hun familiepapieren over te leggen, waar de „notaris-vertegen woordiger" naar vroeg met de blijk bare bedoeling, een oog inblik alleen te worden gelaten, om alsdan gelegen heid te hebben iets van zijn gading weg te nemen. Dit is hem intusschen by niemand gelakt Ernstig ongeluk. In de machine kamer van het motortankschip „Vul- canus", van de ijed.-lnd. Tankstoom boot Mij., dat in herstelling aan de werf van de Ned. Scheepsbouw lljj. te Amsterdam ligt, is Woensdag, zoo- als we reeds in oi s vorig no. onder laatste berichten in ldden, een ernstig ongeluk gebeurd. Door nog onbekende oorzaak is de luchtkast gesprongen; v(jf werklieden weiden door de weg geslingerde machinedeolen verwond, van wie twee ernstig. De 3e machinist kreeg een schouderwond, hem werd bovendien een oor afgescheurdhet ergste was de 5e machinist er echter aan toezyn linkerarm werd verbrij zeld. Ook een bankwerker werd vrjj ernstig aan een van de beenen ge kneusd. De kwetsuren van de twee andere getroffenen waren van minder beteekenis. De gewonden werden naar het Binnengasthuis vervoerd. De „Vnl- canus" zou Donderdag weer vertrek ken, doch zal nu vermoedelijk nog moeten blijven liggen, in afwachting van het gerechtelijk onderzoek naai de oorzaak van het ongeluk. Been af gekneld. Te Veghel werd den 45-jarigen schippersknecht Schee pers van Amsterdam door een staal draad het linkerbeen onder de knie geheel afgeknepen. De toestand van den l(jder is bevredigend. Staking te Velsen. -ends eenige dagen staken de bootwerkers in dienst van den heer Reijgersberg en belast met de lossing van de houtbooten voor de firma Smidt van Gelder te Velzen. Daar geen overeenstemming tot op lossing van 't geschil kon verkregen worden, heeft thans de heer Reigers berg de booten, zonder zelf de lossing ter hand te nemen, aan de firma Smidt van Gelder overgedragen, welke deze nu door eigen personeel doet lossen. Politie bewaakt dag en nacht het terrein. Ernstig ongeluk. De timmerman P. te Vlissingen, werkzaam aan de in aanbouw zijnde villa's bjj het Grand HÓtel, wilde Woensdag een losse patroon afschieten door met een door slag er op te slaan. De man kreeg ongelukkigerwijze al het kruit in een zyner oogen Hevig bloedende werd hy naar het gasthuis vervoerd. Met geweten. In de Zondag ge houden godsdienstoefening der Ned. Herv. Gemeente te Nieuw-Loosdrecht werd, volgens het N. v. d. D., door den predikant medegedeeld, dat in den loop der week door den kerkeraad was ontvangen uit Medan (Ned.-Indië) een aangeteekenden brief, inhoudende vjjf-en-twintig gulden. Uit het bege leidende schryven bleek, dat de af zender vjjftig jaren geleden zich op oneerlijke wjjze een bedrag van circa een gulden vijl tig cent had toege ëigend van de diaconie. Alsnog zyn leedwezen hierover uitsprekende, maaakte hjj de f 25 over als afbetaling dezer schuld rente over rente berekend k 5 pCt. Deze gewetenszaak leverde dr. G. Vellinga tevens de Btof voor een treffende leerrede. Beschuit met muisjes. Da vorige week, toen de manschappen te Brielle moesten aantreden om uit te rukken voor den nachtdienst naar Rockanje, werden de Delftsche landverdedigers van kamer 52 onthaald op... beschuit niet muisjes. Een der landweermannen was dien dag vader geworden en die gebeurtenis wilde hij niet zonder de traditioneele muisjes voorbjj laten gaan. Bedelaars en landloopers. Men schrijft aan De TijdHet mag thans als een bekend feit worden beschouwd, dat minder bedelaars en landloopers tot de straf van opzending naar een rijkswerk inrichting worden veroordeeld. In de laatste jaren werd ook de tucht in deze inrichtingen veel verscherpt, waarby het luieren krachtig werd tegengegaan. Ook wordt beter toegezien, dat alleen die personen worden opgezonden, die tot normalen arbeid in staat zjjn. Hierdoor werd het geheele aantal dezer gestraften aanzieniyk vermin derd het cyfer der bevolking dezer inrichtingen daalde in een jaar met ruim 500; aanvankeiykwerd verwacht, dat dientengevolge de bevolking der gevangenissen zou uitbreiden,maar dit vermoeden werd tot dusver niet be waarheid. Integendeel, ook het aantal gevangenen is verminderd. Of dit ver schijnsel wyst op minder criminaliteit, scherper toezicht of meer clementie, dan wel aan andere oorzaken moet worden toegeschreven, is thans nog niet met zekerheid te constateeren. Insluiping. Terwyl do heer Lier, hoofd der school voor M. U. L. O met zyn familie afwezig was, hebben in den nacht van 14 op 15 Augustus j. 1. ongenoode gasten een bezoek gebracht in zijn woning ie Amsterdam. Voor zoover uit een voorloopig onderzoek was Da te gaan,is uit een kast niet meer vermist dan eenige zilveren lepels en vorken. De recherche onderzoekt de zaak. Een ernstig ongeluk. Te Koot- wykerbroek, gemeente Barneveld, is Donderdag de zoogenaamde omloop van den windmolen van den heer W. Loojjen plotseling naar beneden ge stort. Van de zich hierop bevindende vjjf personen bekwamen de eigenaar en de timmerman G. Brunekreeft ernstige verwondingen. Door een koe aangevallen. Een ruim 70-jarig vrouwtje, dat Woensdag nabjj Garderen, gemeente Barneveld, door een weide liep, is door een koe zoo geweldig gestooten, dat haar de ingewanden uit het lichaam puilden. In hopeloozen toestand werd de arme vrouw later aangetroffen. Schandelijkewreedhiid. Een staaltje van schandelijke wreedheid wordt uit het dorp Aires by Béziers gemeld. Nietswaardige individuen hebben daar een hond met benzine begoten en toen de vacht van het arme dier aangestoken. Wild van pijn heeft de hond, om zijn vlammen te dooven, zich tegen een meisje van zes jaar aange worpen, waarvan de kleeren onmid- dellyk vlam vatten. Het kind is, even als de hond, aan de brandwonden gestorven. De aardbeving in Turkije. Maamlag z(jr nog aardschokken gevoeld te Bigha en Demotai( Klein-Azië, zuidelijke oever van dn zee van Marmora). Er werd gerir.ge schade aangericht. Te Rodoste zyn van Vrydag tot Maandag 27 schokken waargenomen, van welke 4 zeer hevig waren. Achttien personen ziin gewond. Te lajikkei zyn 800 huizen verwoester zijn daar 50 dooden en 300 gewonden. Ook nit andere plaatsen komen verdere be richten van verwoeste huizen en mos keeën, van dooden en gewonden. Inbraak. Woensdagavond had de heer A. Verbeek, chef by deTram- weg-My. „De Graafschap" en de Tram Zutphen Emmerik voor het raam aan de straatzyde in zyn woning, aan den Tademasingel, gold zitten teilen. Dat heeft een dief biykbaar gezienhet gordijn was niet neergelaten. Toen de heer Verbeek later dat geld, f 45 van de Tram Z.-E. en f 25 van „De Graafschap" uit zijn schrijftafel wilde halen, waariD hij 't geborgen had, bleek het verdwenen te zyn het raam stond open. De politie zoekt den dader. Brand. In den naeht van Woens dag op Donderdag is te Middelburg de wasschery en ververij van den heer A. W. Krapels aan den PenDing- hoeksingel aigebrand. Met behulp van militairen en veel blnschmateriaal slaagde men er in, het gebouwen complex vaD pakhuizen en woningen, aan de wasschery grenzende, te be houden. Deze zelf ging geheel in de vlammen op. Men taBt naar de oorzaak in het duister. Een zeldzaamheid. Als een bij zonderheid kan gemeld worden, dat de visscher v. R., te Weesp, in de Vecht aldaar, Woensdag een edel- karper ving. 't Vischje had een ge wicht van ruim 7 pond en een lengte van 58 e.M. Onweer. Woensdag ontlastte zich boven Hoek van Holland een hevig onweder, 't welk aldaar en in den omtrek nogal schade veroorzaakte, o.a. werden 3 koeien en een paard door den bliksem getroffen en gedood, terwijl by verschillende inwoners de ruiten werden ingedrukt. Kiezersvuur. Eenige meerder- jarige jongelieden te Heer Hugo- waard, die nog by de ouders inwonen, hebben verzocht, te mogen worden aangeslagen in den hoofdelyken om slag. Het was dien adressanten om het kiesrecht te doenzij zyn nl. kiezers voor Kamer en Staten en zij willen nu ook gemeentekiezer worden. Met 4 tegen 3 stemmen heeft echter de Raad besloten, de inwonende zoons niet aan te slaan. Aan brandwonden overleden. Een kindje van 8 maanden van den ar beider A. te Deventer heeft Woens dagavond, naar de Zw. Ot. meldt, een bak met kokend water naar zieb toe getrokken, die de moeder op tafel had gezet. Gistermorgen is het aan de bekomen brandwonden overleden. De mishandeling te Schoonoord. De veldwachter te Schoonoord, die door Dnitsohers mishandeld is, moet reeds overleden zyn. Een prinses bestolen, Prinses Friedrich Karl van Hessen, de jongste znster van den Duitschen Keizer, die uit Londen naar Duitsohland vertrok, bemerkte, nadat zij eenigen tijd in den trein had gezeten, dat een kistje met haar monogram, waarboven een gouden kroontje en dat tal van kost baarheden en souvenirs bevatte, ge stolen was. De diefstal moet gepleegd zyn aan het Vietorlastation, en wel door een zeer handigen dief, die, nadat de bagage van de prinses in de voor haar gereserveerde eoupé was ge bracht, de deur aan de andere zyde moet hebben geopend en zoo zyn slag geslagen. Nog meer spionnage. Te Karlsruhe hebben, volgens een telegram aan de Berl Lok. Anz., opnieuw twee arres taties plaats gehad wegens verden king van spionnage. De gearresteerden trachtten voor werpen aan Frankrijk te verknopen, welke de militaire overheid streng geheim wenseht te honden. Beiden zijn gehuwde daglooners tussehen de 30 en 40 jaar. Een hunner heeft 5 jaar in het vreemdelingenlegioen ge diend. Zij hadden zich in een eafé te Karlsruhe bij een onderofficier inge drongen en hem door groote geldelijke beloften trachten over te halen, zich geheim gehouden wapenonderdeelen te verschaffen, die dan voor hoogen prys aan Frankrijk zouden worden verkocht. De onderofficier wilde echter niet tot landverrader worden en maakte melding van de zaak. Dure lucifers. Ook de lucifers zullen in Duitsohland duurder gaan worden dank zij de jongste belas ting-verbooging. De omzet is sedert, door het vele gebruik van zelf-ont- stekers, aar.merheHjk minder gewor den, terwyl voor de fabrieken dr bedrijfsonkostcn dezelfde bloven.. De fabrikanien hebben zieb daarom ge noodzaakt gezien, den prjjs per 1000 doosjes met 1 mark te verhoogende kleinhandel zal nu binnenkort den prijs van een pak lucifers ook hooger gaan stellen. Een soldaat in de soep. Bg het avondappèl in de infanteriekszerne te Vitré mankeerde een soldaat. Men wist echter, dat hij binnen moest zjjn. Het

Goessche Courant | 1912 | | pagina bijlage 1