Veldvruchten. openbare verkoopijng Heeren-, Jangehesren- en KinderKfeeding. Tarwe en Kanthooi, HOOIGKAS, ROOIGRAS, 3°- HOGXGRAS, 172 roeden TARWE, Tandarts REGENSBURG Jr, Openbare Verkooping WOENSDAG 26 JUNI 1912, W NTERGERST, TARWE, ROODE KLAVER, Onder Garantie AD VERTENTIEN. AANBESTEDING Openbare Verkooping. Woensdag 26 Juni 1912, Openbare Verkooping ZATERDAG 29 JUNI 1912, overigens, dat de aanhangers van Roosevelt een afzonderlijk congres zullen houden, waardoor een scheuring in de party onstaan zou. Intussehen is ook een aanhanger van Taft tot voortzitter van het comité voor de geloofsbrieven gekozen. In een vergadering, door dit comité Donderdag gehouden, hebben deRoose- veltianen, die hun zin niet konden doordrijven,de zaal verlaten. Roosevelt heeft inmiddels zijn aanhangers opge roepen, om in dezelfde zaal, waar de conventie zitting heeft, een eigen con ventie te openen. Mocht dat plan doorgaan, dan is een scheuring in de republikeinsche partij bijna onvermijdelijk. Het geheimzinnige schip te Zeebrugge. Met groote nauwkeurigheid worden de onderzoekingen naar dat schip voortgezet. Do kapitein heeft thans verklaard, dat ongeveer twee maan den geleden de heeren Depauw en Nolson het schip in Engeland kochten. Zy bestemden het voor toeristen-reizen en hadden Zeebrugge als haven ge kozen. Voor vijf weken, terwijl het schip in de haven van Glasgow lag, kregen zij het aanbod om een lading van drie ton koopwaren te vervoeren naar Las Palmas. Depauw en Nolson sloten een contract met deaanbiedende party en de verzendingsbrief meldde in volle letters den aard der koopwaren „Geweren, schietvoorraad", fir bestond dus geen reden tot wantrouwen. Zy verborgen het voor niemand. Da wapenen komen niet voort van een Belgische fabriek, maar zyn uit Berlyn verzonden, langs Antwerpen. Op verzoek van Depauw bleven de drie waggons wapenen drie weken in bewaring te Brugge. Voor 10 dagen werden de waggons naar Zeebrugge gestuurd, waar de „Vos" ze moest aan boord nemen. De wapenen moes ten te Las Paliuas ontscheept worden, doch de kapitein kent de verdere bestemming der verzending niet. Op den dag, toen de Vos" te Zee brugge aankwam, ontving de „Trans port- en Handelsmaatschappy", eige nares en bevrachtster van het schip,een naamioozen brief uit Duitschland. De onbekende correspondent schreef dat hy wist, dat de „Vos" door Por- tugeesche revolutionairen was be vracht geworden en dat hy de „Trans port- en Handelsmaatschappy" zou aanklagen, indien men hem, postlig- gende te Brugge, onder zekere naam letters, geen som van 50,C00 francs stuurde. Men gaf den brief aan het parket, dat het postbureel deed bewaken, maar do onbekende liep niet in de val. Men ziet, het is een heel geheim zinnige geschiedenis. Wat de rechte bestemming van het schip echter ge weest mag zpn, thans zal het weinig of geen kwaad meer kunnen uitrich ten, want de lading is in beslag ge nomen en het schip zelf ligt stovig aan den ketting. Russische toestanden in Duitschland. Wat we dezer dagen over de on gehoorde toestanden uit de Russische politiewereld vertelden, biykt voor een groot deel ook op Duitschland van toepassing te zyn, al behooren derge- lyke misstanden daar gelukkig tot de uitzonderingen. Twee jonge werklieden stonden dezer dagen te Berlyn terecht wegens poging tot inbraak. Uit hun ver klaringen bleek, dat een derde, een zekere Albrecht, hen op het denk beeld had gebracht om in te breken hy had hun aandacht gevestigd op een schoenmakerswinkel, waarvan de eigenaar veel geld had ontvangen, fien paar maal mislukte de poging, doch toen zy op een avond bezig waren in te breken, werden zy ge arresteerd. En nu kwam Albrecht, de man die hen had overgehaald om de misdaad te begaan, als getuige in de recht zaal, hoewel hy de aanlegger en zeker de medeplichtige was. Op een vraag van den verdediger, over zyn betrekkingen tot de politie, weigerde Albrecht elke verklaring. In zyn pleidooi wees de verdediger dan op het zeer afkeurenswaardige verschijnsel, dat een handlanger der politie andere menschen aanzet tot inbraak en diefstal, om ze dan te kunnen verraden. Dit had hy tot dus ver voor onmogelijk gehouden. En hy vroeg, waarom de man, die toch de aanzetter en medeplichtige is, ook niet terecht Btaat. Daar de beide beschuldigden feitelyk door een ver rader zyn verleid, zyn de hooge straf fen, die de officier van justitie eiBchte (een jaar en 9 maanden en een jaar en 4 maanden) niet in verhonding tot het feit. De rechtbank, uitspraak doende, achtte het bewezen, dat Albrecht de beide beschuldigden had verleid en in de geheele zaak een zeer dubbel zinnige rol had gespeeld. En met toekenning van verzachten de omstandigheden veroordeelde zy de beide beschuldigden tot 6 maanden en 4 maanden hechtenis, met aftrek van 6 weken voor preventieve gevan genzetting. Intussehen zyn deze beklaagden toch slachtoffers geworden van een verderfelyk stelsel, dat hoe eer hoe beter uit den weg geruimd dient te worden. Vredesonderhandelingen tusschen Italië en Turkije. Uit Rome wordt gemeld, dat spoedig wederom pogingen zullen gedaan worden voor een internationale vredes bemiddeling. De mogendheden zullen trachten, Tnrky'e aan het vorstand te brengen, dat het doelloos is,zich verder te verzetten, na het resultaat van de jongste gevechten in Tripolis. De kwestie van de eilanden in de Egeï- sche Zee zou in dezen vorm opgelost kunnen worden, dat de eilanden worden vereenigd tot een antonomen bond, onder toezicht van Italië. Turkije zou voor dit verlies schadeloos gesteld worden met een groot geldbedrag. Het is te verwachten, dat Turkye weinig verblyd zal zyn met een der gelijke regeling, die vrywel een totale mislukking van de tot nu toe gevoerde actie mag heeten. Binnenland. De christelijke werklieden in H geweer. Een motie van de afdeeling Kampen van „Patrimonium", aangenomen naar aanleiding van de verwerping van de Bakkerswet „ook door toedoen van een groot deel der rechterzyde", besluit als volgt „geeft als hare overtuiging te ken nen, dat de steun der christelijke werklieden, zoo noodlg voor de a. s. Kamerverkiezing, bepaald zal worden naar de houding der verschillende afgevaardigden, inzake ziekte- en invaliditeitsverzekering, indien de tot standkoming daarvan door hun tegen werken, in welken vorm ook, mocht worden verhinderd". Een motie van de afdeeling Bever- wyk luidt al even ongunstig voor het „christelyk" kabinet. Een nieuw chr.-historisch dagblad Men meldt aan de Nieuwe Ct. uit Amsterdam, dat aldaar Woensdag een besloten bijeenkomst gehouden is van eenige heeren, ter bespreking van het oprichten van een nieuw christelyk- historisch dagblad. Men achtte in die byeenkomst daartoe den tyd gunstig, wegens do groote ontstemming over de benoeming van dr. Noordtzy tot hoogleeraar te Utrecht. Een der aanwezigen maakte de op merking, dat vele Ned. Herv. predi kanten, die niet coalitiegezind zyn, toch De Nederlander lezen, van welk orgaan men meende te weten, dat de geheele redactie behoort tot de ge reformeerde kerk. Een tweede byeenkomst, uitgebreider dan deze eerste, zou dezer dagen ge houden worden daarin zouden defi nitieve voorstellen ter tafel worden gebracht. Verbod van optochten en voetbal op Zondag. In den Rotterdamschen Gemeente raad is gisteren beëindigd de behan deling van de voorstellen-Van der Pols (antirev.) in zake optochten en voetbalspel op Zondag. De voorstellen beoogden, de optochten op Zondag geheel en het voetbalspel vóór één uw deB namiddags te verbieden. Het eerste voorstel (verbod van op tochten en wandelingen met muziek gedurende den geheelen Zondag) werd aangenomen met 21 tegen 20 stemmen. Tegen stemden de linkerzyde en vier katholieken. Het tweede voorstel (verbod van voetbalspel op gemeente-terreinen des Zondags vóór 1 uur 's nam.) werd verworpen mot 27 tegen 14 stemmen. Tegen de linkerzyde, 8 katholieken en 3 christelyk-historischen. Voorloopig de burgemeester deed het uitkomen zullen de optochten met muziek nog kunnen plaats hebben, totdat een desbetreffend voorstel van de commissie voor de strafverorde ningen is behandeld. Een deel der „christelyke" coalitie heeft zich weer van haar meest be nepen zydo doen kennen. De Rotter- damsche kiezers, tot nu toe zoo onverschillig, zullen, zoodra zich de gelegenheid voordoet, wel een oprui ming houden onder deze merkwaar dige „vroede vaderen". van Faillissement-Goederen, bestaande uit: zal gehouden worden vanaf Mattuda»- 24 Juni tot en met Vrijdag 29 Juni. in de WerkmansvereeniglDg Koepoortstraat Middelburg. Onderstaand een beknopt overzicht der gestelde prijzen Heeren Colbert Costuums in de nieuwste Engelscha faninsiestoffen, met l-rij en !l-rij knoopen van 7.— 8.50 10 50 12 50 14.50 18.— 20.— 22.50 25.— 6.75 8.25 voor 3.75 4.75 5.50 27.50 30 32 50 34 - 9.75 11 50 12.50 14.— 15.50 17.— 19.— 21.— Heeren Colberts Costuums in blauw en zwart Drapé, Cheviot, Diagonaal en Kamgaren met l-rij en ll-rii knoopen van. 10.— 12.50 15 18.— 20 22.50 26.— 29.— 32.— 35.— 38— voor 5.50 7 8 50 9.75 11.50 13.— 14.50 16 50 18.50 20.— 22.— Ook vsor corpulente personen zeer groote maten voorradig. Jongeh^eren Costuums met korte of lange Pantalons, groote verscheidenheid, nieuwste modellen van 56.50 8.50 10.— 11.50 13.50 15.— 1719.— voor 3 3 75 4 50 5.75 6 50 7.50 8 50 9.75 11.50 Kinderpakjes in Blouse, Norfolk en Suffolk-model van 34.5 50 6 50 7 50 8.50 10. voor~L75 2.25 3.25 4.— 4 25 4.75 5 50 Jacquet en gekleerie Costuums in zwart Kamgaren, Cheviot en Drapé, prima kwaliteiten tegen spotprijzen. Groote sorteering HEEBEN-PANTALONS, nieuwste Engelsche des sins, in Kamgaren en Bukskin stoffen. OamesGummi-Regenrnantels ar, Heeren Regenjassen, Heeren-Demisaisnns. Alles tegen getaxeerde prjjzen. REGELING VAN DEN VERKOOP Dagelijks geopend vaD 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur. De reiskosten worden vergoeci. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op MAMD1G 24 M\ 1912, des namiddags om 2 uur te Kloetinge, ten herberge van Th. Dasevos, voor den heer J. A. Trimpe Burger publiek verkoopen lo. EENIGE PERCEELEN wassende onder Kloetinge in Jacht- hoek, op het terrein afgebakend Zo- a EEN PERCEEL in den boomgaard „het Leidingstuk" onder Kloetinge groot 39,88 Aren 6. EEN PERCEEL in den boomgaard „de Lange Won den" onder Kloetinge groot 1 05.42 H.A. aan den Zwaakschen dijk, den Baar- landschen Zandweg en het VVeegje. 4o. voor de wed. Kalmeijn, te Kloetinge, in Gasjeshoek. BERGEN OP ZOOM, Consult te Goes Kleine Kade B 192, eiken Dinsdag van 9—4 VAN Do Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal, ten verzoeke van den hoer M. Ruijsaard te 's Heer Arendskerke, op des namiddags 1 uur, in de herberg van den heer Van Schaik te 'b li e e r Arendskerke, in het openbaar verkoopen: 11 PERCEELEN 9 PERCEELEN alles wassende by de door hem be woonde Hofstede te 's Heer Arends kerke en voor den heer J. V»2kirr te 's lieer Arendskerke, 3 PERCEELEN le en 2e SNEDE, wassende in Anker- veerepolder te 's Heer Arendskerke. De perceelen zyn met paaltjes op het terrein aangeduid. Verkoopboekjes te hekomen ten kantore van genoemden Notaris. zuivert ondergeteekondo steeds ge bouwen van Wandgedierte, Kakker lakken of andere insecten. Aanbevelend, DE BESTE, Westsingel 131, GOES Een geneeskundig Consult. Wy willen onze lezers heden eens in de gelegenheid stellen de meening te hooren van een geacht en beroemd geneesheer, over eene aangelegenheid, die voor ons allen van belang is. Dr. Pol Demade, die in onderscheidene bladen de geneeskundige Kroniek sehryft, heeft in een boeiend opstel de vraag behandeld hoe het toch komt, dat zoo vele lyders aan bloedarmoede zoo slecht geholpen worden door de gewone middelen. Hy zegt onder an deren Het staal is, zooals de geleerde professor Rossbach uit Jena consta teerde, een van de wsinige middelen over wier geneeskracht de geneeshee ren het eens zyn. Het is noodig, het iB onontheerlykmaar op welko wyze moet het nu in 't lichaam worden gebracht Ik ken lyderB aan armbloe- digheid, die jarenlang staal geslikt hebben, met elkaar veel kilo's staal, maar ze zyn armbloedig gebleven. Welnu in de groote hoeveelheid zit het niet. Groote hoeveelheden zyn eerder schadelijk. In ons heele lichaam zit niet meer dan even drie gram yzer, het jniste getal is 3.07 gram. Neen, do groote hoeveelheid doet het niet. Maar hierop komt het aan, dat het staal A.s. Maandag 24 Juni hoopt onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader J. SCHOUT, te Hoedekenskerke, zyn 80sten Ge boortedag te herdenken. Uit aller naam, De Familie B. TRAAS. A. TRAAS, geb. Schodt. Baarland, 18 Juni 1912. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA BRONKHORST, (Wed. J. Dingemanse) in den ouderdom van 77 jaar, 1 maand en 7 dagen. Dat zij ruste in vrede. Uit aller naam, A. DINGEMANSE. Wolpbaartsdyk, 17 Juni 1912. By vonnis der Arrondisse- ments-Reehtbank te Middelburg van den 19den Jnni 1912, is Isaac van de Guchte, oud 73 jaar, zonder be roep, wonende te Driewegen, wegens zwakheid van vermogens, gesteld onder curateele. De Officier van Justitie, MIJNLIEFF. voor het BURGERLIJK ARMBE STUUR van Rund- Kali's- en versch Inlandsch Varkensvleescli, benevens 3000 stuks korte en 200 stuks lange Turf', op voorwaarden, bij den vader in het Weeshuis ter inzage. Inschrijvingen met het opschrift Besteding Burg. ArmbestuurDins dag 25 Juni, vóór 4 uur, by den Voorzitter, den Heer D. D. VAN DEN BOUT. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 unr, te Goes, in de „Prins van Oranje", voor de Erven van Mej. G. J. Zandijk, publiek verkoopen 2 raah. Secretaires, mah. Chif fonnière, Linnenkast, Tafels, Penanttafeltjes, Stoelen, Vloer- kleeden, Looper, Spiegels, Pen dule, Klokken, Gaslampen, Gang lantaarn, Waschtafels, Nacht kastjes, Ledikanten, Beddegoed, Schilderijen, Barometer, Kachels, Kachelplaat, Haardstel, Koperen Schotels, Parapluie-Standerd, Boekenrekjes, Filter, Gordijnen, Matten, 7 oud-porceleinen Borden, 3 dito Schotels, 3 dito Schoteltjes, Glas- en Aardewerk, enz. Kjjkdag Dinsdag 25 Juni van lO—5 uur. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goeszullen op des namiddags om 1 uur, aan het woonhuis en ten verzoeke van den heer J. van Eijkeren, Molenaar te Nieuwdorp, VERKOOPEN: Vos Merriepaard oud 8 jaar, 4 vette Varkens (geschat op 145 K.G. per stuk), 2 Zeugen met Biggen, Menwagen, Boerenwagen (onder doordraaiers), zware Kar, Balansploeg, Egge, Moesmaker, Stroomolen, Windmolen, Geesel- steen en paard, eenig Gereed schap en hetgeen meer ten ver koop wordt aangeboden. wordt opgenomen in het bloed. Het chemische staal wordt in vele gevallen niet in het bloed opgenomen en doet derhalve het organisme geen goed. Het staal moet in plantaardige verbinding genomen worden. Ook prof. Nothagel uit Weenen zegt het met zoovele woorden: „het staal is ons van geen nut of voordeel dan wanneer het ons in organische verbindingwordt toegediend door de plant". En aan deze voorwaarde, zoo gaat Dr. Pol Demade voort, voldoet de SANGUINOSE. Zy biedt aan het menschelyk lichaam geen ander staal, dan wat in de krui den en planten zelve aanwezig is en nit die kruiden wordt afgezonderd' Daarom verdient de Sanguinose een eereplaats in de behandeling van kin deren, van herstellenden, van zwan- geren, van grijsaardsalleen reeds hierom mag zy met aandrang worden aanbevolen aan alle oververmoeiden, overwerkten, zenuwzwakken, kortom aan allen, by wie de rijkdom en dus de kracht en de waarde van het bloed verminderd is. Sommigen my'ner col lega's behandelen dergelijke gevallen hygiënisch, of door eene voeding, die vele zieken niet verdragen. Dat is jam mer. Ik raad hun in gemoede„Neemt eens een proef met de SANGUINOSE!" Ik zelf heb de SANGUINOSE toege past in zeer verschillende gevallen „by klierachtige kinderen, by belem mering in den groei, by herstellenden, na de influenza. Ik kan niet anders, dan de voortreffelyke uitwerking roe men. Zy werkte langzaam en geleide lijk, maar zy werkte grondig en had geen schadeïyke by werkingen". Dr. POL DEMADE. Verkrijgbaar by de meeste Apothe kers en goede Drogisten. Van DAM Co., Den naag, de Riem'erstraat 2c 4.

Goessche Courant | 1912 | | pagina 2