kleurig landschap, vol leven, vol af wisseling, in zfin duizenderlei kleur schakeering van boomen en «truiken in zijn volien rjjken bloesemtooi. De meeste vreemdelingen, die ons land bezoeken, zien echter dat mooie niet. zy brengen hun vacantia door in steden als Den Haag en Amsterdam en ongetwijfeld moeten deze plaatsen den indruk- van een surrogaat van eigen wereldsteden by hen achterlaten. Maar buiten, op het land, in onze velden en bosschen, daar is tot nu toe de vreemdeling nog heel weinig door gedrongen. En waar door buiten landers onze Marker visschers op klompen en in wjjde broek en onze Volendammer meisjes in hun eigen aardige kleeding zoo bekend zijn ge worden, dat men in Engeland zich een Hollander eigenlijk niet anders dan in het costuum van een Volen- dammer visscher kan voorstellen, wat zouden diezelfde buitenlanders wel zeggen, wanneer ze eens wisten, dat er ook een Zuid-Beveland bestond, wanneer ze hier onze eigen eilands bevolking eens in haar tienmaal schilderachtiger dracht konden be wonderen In buiteulandscbe dagbladen en tydsehriiten heeft Vlissingen zich als badplaats beksnd gemaakt en te Mid delburg heeft do vereaniging tot be vordering van het vreemdelingenver keer op pructischa wijze de aandacht op Walcheren en Zeeland's hoofdstad weten te vestigen. In binnen- en buitenland zijn reclameplaten aange piaktj duizenden geïllustreerde brochu res in Fransob, Duitsch en Engelsoh in het buitenland, in höteis en op leestafels verspreid, hebben de aan dacht der toeristen op Walcheren ge vestigd, raed3 deed de vereeniging stappen, waardoor speciale treinen van Belgische zyde talrijke touristen aan voeren, die, de Schelde overgestoken, Vlissingen en Middelburg bezoeken en telkenmale hoogst voldaan over dat uitstapje ons land weer verlaten. Eu wat een vroolijk gezicht, is het niet, als daar, vooral op Marktdag, te Middelburg tram na tram al maar weer audere toeristen aanvoert en Duitschers, Engelschen en Fransehen een oogenblik later bewonderend voor het stadhuis staan of, opgetogen, de zoekende camera's richten op de ver- Bchrikte Walcnersehe boerinnetjes om een kiekje daarvan mee naar huis te nemen als de beste, de mooiste reclame van Zeeland's tuin. Maar achter Walcheren ligt Zuid- Beveland. En zoover komen do vreem'- delingen niet. Zjj weten niet, dat er een Zuid-Beveland bestaat. Geen ver eeniging heeft er hun opmerk zaam op gemaakt, geen reclameplaten hebben 't schoon van dit eiland ge tooid, geen brochures hebben de eigenaardige bekoring ervan beschre ven. Zjj kennen 't niet en als gevolg daarvan zoeken zij 't niet. Maar wat zouden diezelfde Engel schen, Fransehen, Duitschers en Ame rikanen zeggen, wanneer zjj eens een enkelen keer een marktdag te Goes bezochten, wanneer zj' diezelfde ca mera's eens konden richten op onze Znid-Beveiandsche meiskes, wanneer zij, per rijtuig of flets, eens een tocht kouden maken door ons wonder mooie eiland, langs boomgaarden en weiden, langs hofsteden en tuinen en hot kleurige landschap konden bewonde- ien van een dorp in de verte, de huisjes schilderachtig gegroepeerd om den toren, tegen een achtergrond van diep-blauwe luchten. Op Zuid-Beveland komen de vreem delingen niet. En dat is voor een groot deel de schuld van Zuid-Beveland zelf. Want wanneer ook hier de handen werden ineen gesiagen, wanneer men ook hier kon besluiten tot oprichting van een Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, dan zou ook hier wjj twijfelen er geen oogen blik aan hetzelfde succes bereikt kunnen worden. Dan zouden ook hier, evenals op Walcheren, talrijke toeris ten, van allerlei nationaliteit, onze stad en on3 eiland bezoeken, dan zouden ook hier Middelburg heeft het zoo ruimschoots ondervonden die bezoeken ten goede komen aan den handeldrij venden middenstand, aan koffiehuizen, restauraties, maga zijnen en winkels en de indruk, die onze vreemde gasten van stad en eiland zouden meenemen, de foto's, later in eigen kring verspreid, zy zouden de grootste attractie, de beste reclame voor ons eiland zyn. En wanneer 't dan nog eens zoover mag komen, dat de Scheidedam voor auto- en rij tuig verkeer wordt geopend, dat de muur wordt neergehaald, die thans Zeeland toch al zoo moeilijk te bereiken houdt afgesloten van alle andere provincies, dan zal ook van die zijde onze provincie toeganke lijk worden voor landgenooten en buitenlanders, die tot nu toe bij het bepalen hunner reisroute stelselmatig onze provincie hebben vermeden. En dat zou dan in de eerste plaats aan Zuid Beveland, dat zou, voor alles, aan ons eigen eiland ten goede komen Gesnapt. Woensdag meldde zich by de politie te dezer stede zekere J. L. O. om nacht,verblyf aan. Bij het doorsnuffelen van hot politieblad wat in dergelijke gevallen in den regel gebeurt, omdat dit blad maar al te dikwijls het adresboek van den zich aanmeldenden logé blijkt te" 'zpn ontdekte men al heel spoedig, dat de juist aange komene, wegens verduistering, nog her een en ander van de Rotterdamscht justitie te goed had. Op last van den commissaris var politie is de man dan ook Donderdag morgen naar Rotterdam overgebracht Een Jübiledm. Dinsdag 11 Juni a.s. zal de heer W. N. G. Coenen, alhier, den dag herdenken, waarop hij* voor vyfen twintig jaar tot arts bevorderd werd Het Festival. Nog slechts enkele dagen scheider ons van het festival, dat op Tweeder Pinksterdag hier zal worden gehouden bij gelegenheid van Euphonia s 25-jarig bestaan. Gaarne vestigen wij nog even de aandacht op dit feest. Zooals reeds is medegedeeld, znllen veertien muziek-gezelschappen, be halve het jubileerende, aan het festi val deelnemenbovendien hebben acht turnvereenigingen haar mede werking toegezegd. Het feest begint reeds vroeg met een vereenigings-wedBtrpd in de Schouw burgzaal der sociëteit V. O. V. negen unr door de vereenigingen van den Zuid-Be velandschen Turnbond. Om 11.30 heeft de optocht der muziek gezelschappen en gymnastiek-vereeni- gingen plaats de stoet wordt op den Stationsweg bjj het Station opgesteld, om, na een wandeling door de stad, op de Groote Markt (westzijde) uiteen te gaan. Te half één is er officieele ontvangst door het eere-comité en het bestuur van de Harmonie „Euphonia" van de leden der deelnemende ver eenigingen op het „Slot Oostende", waar de eerewpn aangeboden wordt. Dan begint het eigenlijke feest pas Om één uur des namiddags wordt op de Groote Markt door de gezamenlijke muziekgezelschappen den feestmarsch, onder leiding van den componist, den heer J. Horst, directeur der Harmonie Euphonia", uitgevoerd. Dit zal een zeer interessant moment zijn. Daarna volgen de gymuastisehe oefeningen. In de muziektent op de Markt zullen zich doen hooren „Euphonia" uit Goes (2 uur); St. Cecilia Eensge zindheid" uit Halsteren (2.25)„Excel sior" nit Kloetinge (2 50)Eendracht" uit Stavenisse |3.15); „Caecilia" uit Hoeven (3.40); „Luctor et Emergo" uit Renesse (4 05); „Rillandia" uit Rilland(4.30)„Witte van Haamstede" uit Haamstede (4.55). In de muziektent op de Beesten markt wordt gespeeld door: „Neder land en Oranje" uit Rnephen (2 uur) Oefening kweekt Kunst" nit West- Kapelle (2 25); „Oefening en Uitspan ning" uit Nieuwerkerk(2 50); „Oran- jevaau" nit Fynaart (3.15)„Wolfarts Faufare" uit Wolfertsdjjk (3.40) „Kunst na Arbeid" uit Ellemeet (4.05) Oefening" uit Standaardbuiten (4,30) In den tuin van de sociëteit hebben van 2 i/t tot 3 en van 3 i/i tot 4 Vi uur muziekuitvoeringen plaats, resp. door de Harmonie Witte van Haam stede' en de Harmonie „Nederland en Oranje". Van 7 Va tot 9 i/« uur wordt in de muziektent op da Groote Markt een concert gegeven door het fanfa recorps „Oefening kweekt Kunst". In de schouwburgzaal van „De Prins van Oranje" doet zich om 7 uur de ju bileerende Harmonie „Euphonia" hoo ren met een keurig programma. Tot slotde clou. Een groot, schit terend vuurwerk, geleverd door de Nederlandsche pyrotechnisehe fabriek v/h firma G. J. Ruy'scb, uit Utrecht. De slot-deeoratie, gew(jd aan de feest vierende vereeniging, zal een verras sing zijn. Na afloop van het vuurwerk is er in verschillende café's gelegenheid, de beenen van den vloer te lichten. Het bestuur van de vereeniging „Euphonia"verzoekt den stadgenooten, op den feestdag de vlag nit te steken om aan de stad een zoo feestelijk mogeiyk aanzien te geven. Wy ver trouwen, dat zeer velen aan de uitnoodiging gevolg znllen geven. Alle bijzonderheden, op het feest betrekking hebbend, vindt men in den feestwijzer, door den heer Talsma uitgegeven. En nu hebben allen slechts één hoop dat het weder op Tweeden Pinksterdag zoo uitlokkelqk mogelijk zal wezen. Dan komen talrijken naar ons vriendeiyk stadje, waar hun een dag wacht van groot genot. Want dat men in Goes by uitstek feest vieren kan, behoeft het nog gezegd Stamboek van het Zeeuwsoh- Belgisoh Trekpaard. De leden dezer vereeniging hielden hedenmiddag in de „Prins van Oranje" alhier een drukbezochte algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer F. C. O. M. Hombach De voorzitter deelde mede, dat het stamboek steeds zeer krachtig voor uitgaat. Op het oogenblik bedraagt het ledental reeds 621245 hdhgsten zyn ingeschreven en meer dan 1000 merries en b{jna evenveel venlens Ook de financiën staan er goed voor. De kas wijst niet minder dan f 1481,84 aan. De rekening van den penningmees ter werd goedgekeurd. Zy bedraagt in ontvangst f 291633, ft, in nitgaaf f 1598,26 Vi, en heeft dus een goed slot van f 1318,07. De voorzitter bracht daarbjj een woord van dank aan den secretaris- penningmeester, den heer G. A. Vor- sterman van Often, voor zjjjn uitstekend beheer. Daar de uitgaven van het secre tariaat zeer hoog zyn geweest, zoodat er voor den secretaris bijua niets is overgebleven, werd voorgesteld dit bestuurslid van het goed slot van deze rekening f250 alB honorarinm toe te kennen. Het bestuur stelde voor, aan alle leden van het stamboek een schrijven te richten met de vraag, of zij paarden bezitten, die in aanmerking kunnen komen voor collectieve inzending naar de in 1913 in Den Haag te houden tentoonstelling. Wanneer verschillende eigenaars zich hebben opgegeven, zullen hun paarden door keurmeesters, door hen zelf aan te wftzen, in deze provincie worden onderzocht. Vervolgens zullen de uitgezochte paarden te Goes sa menkomen en daar door een nieuwe commissie opnieuw worden gekeurd. Vijftien paarden zullen dan op de Haagsche tentoonstelling Zeeland ver tegenwoordigen. Op die manier kan men er zeker van zyn, dat een uit gezochte collectie op de tentoonstel ling zal verschijnen. Mocht een paard by eerste onder zoek worden afgekeurd, dan kan de eigenaar het op eigen kosten toch naar Goes laten komen en kan het daar aan de herkeuring deelnemen. Wordt het dan goedgekeurd, dan ontvangt de eigenaar de gemaakte onkosten terug. De provinciale regelingscommissie, waaraan de inzending is opgedragen, geeft dit dns weer aan het stamboek over, terwijl er voor het stamboek zelf geen onkosten aan verbonden zjjn. De vergadering vereenigde zich met deze voorstellen, waarna de voorzitter beloofde, de zaak bjj de provinciale regelin gscommissie aanhangig te zullen maken. Voorgesteld werd, ook nog indivi dueel een aantal paarden naar Den Haag te zenden en die te kiezen nit de collectie, welke voor de tweede keuring te Goes gebracht zullen wor den. De vergadering voelde hier veel voor. Besloten werd dat het stamboek tot een bepaalde som daartoe zal bijdragen. Voor dat doel werd dan ook een crediet van f200 opengesteld. Aan de orde was thans de preferent- verklaring van dekhengsten en mer ries. De voorzitter deelde mede, dat men Vóór alles een preferentieiyst voor de hengsten zou willen aanleggen. Men zou dau die hengsten willen opnemen, die de meeste bekroonde paarden hebben voorgebracht. Met preferentielysten voor merries zou het bestuur nog wat willen wach ten. Het uitkiezen daarvan is nog moei lijker dan van hengsten en een regle ment voor preferent-verklaring blykt een heel lastige zaak te zyn. De heer Dorst stelde voor om, wan neer vader en moeder preferent zyn verklaard, de venlens zonder nader onderzoek in het stamboek op te nemen. Verschillende andere voorstellen werden daarna gedaan en besprekin gen dienaangaande gevoerd. Ten slotte kwam men tot de conclusie, dat preferentverklaring toch eigenlijk minder wenschelyk zou zijn. De heer Lako brak echter nog een lans voor preierentverklaring alléén voor hengsten. Hy zou de zaak zóó willen regelen, dat ieder, die zyn hengst preferent zou willen verklaard zien, daarvan aangifte deed by het stamboek en vervolgens die gegevens by elkaar bracht, welke zjjn hengst voor preferentie in aanmerking zouden brengen. Preferentie door bekroningen raadde hy sterk af. Ten slotte werd besloten in het ge heel niet tot preferencverklaring over te gaan. Het bestuur stelde voor, voor de afdeelingstentoonstelling te Middel burg prijzen uit te loven. Daartoe werd besloten. Het bestuur werd ge machtigd buitengewone keuringen te houden. Te Neuzen heeft reeds een extra keuring plaats gehad met uitstekend resultaat. By rondvraag werd het verzoek ter tafel gebracht, de veulenbewjjzen in het vervolg grooter en sierlijker te maken, wat door het bestuur toege zegd werd. Nog werd besloten voor de te Bergen op Zoom te houden ten toonstelling van landbouw, tuinbouw en nijverheid een som van f50 be schikbaar te stellen. De heer Van Dixhoorn, van Axel, deed ten slotte eenige mededeelingen betreffende een in zjjn gemeente op 28 en 29 Jnni te honden tentoonstel- stelling. Voor den catalogus hiervoor zyn reeds 310 inschrijvingen gedaan Ook drong deze heer aan op een andere keuring van 2jarige veulens, in verband met het al of niet bezitten van tanden. Het bestuur zal in dezen een nader onderzoek instellen. Ook werd toege zegd dat het bestuur voor den aan vang van iedere vergadering voor ieder ingrijpend voorstel haar prae advies aan de leden zal bekend maken. Ieder voorstel, dat hiervoor echter in aanmerking kan komen, moet min stens 2 maanden voor iedere ver gadering aan het bestuur worden bekend gemaakt. Doopsgrz Gemeente. Zondag 26 en Maandag 21 Mei geen dienst. Een Ongeluk. Donderdagmiddag is bjj de in aan bouw zijnde stoomwasschery.De Zon", alhier, de aannemer, de heer A., van een ongeveer 3 M. hooge stelling ge vallen. Het ongeluk wilde, dat een beitel mede kwam te vallen en zoo ongelukkig op het been van den heer A terecht kwam, dat oen bloedende wonde ontstond, waarvoor geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Weaaengf! Nieuws. Levenslange gevangenisstraf. De rechtbank te Maastricht veroordeelde Woensdag, conform den eisch, P S. wegens den moord op G. d. V. tol levenslange gevangenisstraf. Alleen op de wereld. Maandag avond om 10 uur kwam te Ransdorp by den veehouder Dekker een 12-jarige jongen om werk vragen. Men bracht hem by den burgemeester wien hy vertelde, dat hy voor een paar dagen te Amsterdam was weggeloopen, om dat zyne moeder dood was en 2(jn vader hem in een gesticht wilde plaatsen. Op last van den burgemeester is hjj s nachts door de politie per rijtuig naar het politiebureau te Amsterdam gebracht. Verduistering. Als verdacht van verduistering van een bedrag van plm. f250, ten nadaole van de Vei- iingsvereeniging te Helpman, is door den gemeente-veldwachter Welbergen, te Helpman, mot behulp van de Gro- ningsche recherche, in een café aldaar aangehouden de administrateur dier vereeniging, C. J. B. De aangehoudene is ter beschikking van de justitie gesteld. By fouilleering werd op B. een re volver met een doos scherpe patronen bevonden. - Ernstig ongeluk. Per autozieken wagen is Woensdagavond een vrouw- naar het Wilhelminagasthnis te Am sterdam vervoerd, die, by het ophangen, van wasehgoed, nit het raam der 3e verdieping van een perceel aan de Hazenstraat was gevallen en op de binnenplaats terecht gekomen, waar door zij aan het achterhoofd werd verwond. Het ongeval ontstond, door dat een ijzeren hekje, waarop zy leunde, afbrak. Volgens nader bericht is de vrouw in het gasthuis overleden. Een wonderlijke zeug. By den heer K. Nont te Ravenswaay is door een zeng een jong ter wereld gebracht van een zeldzame gedaante. De kop is gelijk aan dien van een aap, de oogen zyn als van een gewone big, eoren en neuBgaten ontbreken. Ze is van het vrouwelijk geslacht en ge bruikt alles, wat men haar voorzet. Krasse luitjes. Woensdag vierden A. Ten Napel en echtgenoote te Kam pen, resp. 82 en 71 jaar oud, hun 50- jarige echtvereeniging. Merkwaardig is zeker, dat de moeder der bruid dit gonden feest nog mag beleven. Z5 woont te Vollenhove en is 95 jaar. Buren en vrienden hebben dezen dag tot een waren feestdag gemaakt. De woning werd keurig met bloemen versierd, terwijl hun verschillende geschenken werden aangeboden. Van een papegaail B. te V., een plaatsje in het Noorden van ons land, aldns meldt men aan een der bladen, kreeg verleden herfit een papegaai, die al aardig kon praten Nu heeft B. de gewoonte, om bjjna om het andere woord „wat zeg je daarvan?" te zeggen. Zyn knecht, die niet te best met hem kon opschieten, leerde onzen papegaai nu ook deze woorden nabauwen en t duurde niet lang, of de vogel riep telkens, als hy B. maar zag: „B.wat zeg je daarvan Weldra kwamen de schoolkinderen ook reeds voor 't glas om aan den papegaai te roepen „Wat zegt B. Geen wonder, dat B. dit danig be gon te verdrieten, en, ten einde raad, besloot hy den vogel naar zijn vriend M. te brengen, in de hoop, dat het dier 't dan zou verloeren. Twee maanden had M. den vogel reeds en verleden week zon B. hem weer terughalen. En pas zag het dier zyn ouden baas, of daar begon hy al weer het oude liedje„B., wat zegje daarvan Daar moest nu maar eens een eind aan komen, 't Dier moest maar dood, Doch om dit zelf te doen neen 1 daar kon B. toch niet toe komen. Hy trok er mee naar zijn eigen huis en wierp hem in het hoenderhok de haan zou hem wel even dood bijten En met die gedachte 't was avond ging B. de kamer binnen. Den volgenden morgen ging hy reeds vroeg weer naar 't hoenderhok In zyn verbeelding zag hy den pape gaai reeds akelig toegetakeld l'ggen. Maar jawel I Triomfantelyk stond onze „lorre" op den stok in het hok, een kip lag doodgebeten voor de tra lies. En tergend riep hy al weer: „B wat zeg je daarvan?" 't Was echter voor de laatste maal woedend draaide B. hem den nek om Afgeschaft. De Portugeesche Kamer nam met 50 tegen 45 stemmen het voorstel aan tot afschaffing van de Portugeesche legatie by het Vaticaan. De berichten, met een sterretje ge merktzijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opgenomen-, Abonneert U op „HAK ME MEE", Geïllustr. Zondagstil. van de Goesche Courant. !erstik«- Dag*n. 25 Mei 26 27 98 29 30 31 Hoogwater. Vrm. Kam. 10 34 11.40 12 05 1— 1.52 2 35 3.19 11.01 12.05 12.37 1.32 2.21 3.06 3.48 Laagwater. Vrm. Nam. 3 54 5.11 6.08 6.58 7.42 8.20 9.— 4.39 5.46 6 38 7 23 8.05 8.46 9.24 399e Staatsloterij, 5e kl. Trekking van Woensdag 22 Mei 3e lyst. t 5000: 3460 f 1000: 705414902 f 4005903 20X63 f 20020464 f 100: 216 4947 5566 612» 7399 9757 9872 11742 14816 f 70: 12 34 1599 5651 S805 7104 7329 7444 Nieten: 1658 1648 6801 7147 7354 7412 7424 7872 10336 16087 16095 19615 19619 Trekking van Donderd.23.Mei 4e iyst. f 1000 5110 11574.12701 20413 f 400: 1912 2488 3162 6624 17777 f 200 4617 5746 9943 19282 19790 f 1001788 7869 8204 91001786» f 70: 39 7124 71371033216101 19649 Nieten: 75 117 1516 1615 1653 7116 73U6 7380 7442 16088 17617 19604 Afloop Aanbestedingen en Verknopingen. Ellewoutsdijk Donderdag werd alhier, in de herberg by de wed Van der Hage, ten overstaan van Notaris Pilaar, publiek verkochtweiland en zijkantweg in de gemeente Ellewonts- dyk in Westergoadeland, groot 2 H A. 31 A. 70c.A., aan mej. wed. J. Brngge- man te Driewegen voor f1805 per H.A. is f4182,19. Kapelle- Uitslag aanbesteding onderhoud Willem Anna Polder C. Klaassen, Zaamslag, f5581; P. An- driessen, HontenlsBe, f 5570J. J. DronkerB, Kapelle f5500; A Karelse, Borsele, f5400; A. P. Adriaanien de Nys, Walsoorden f5330; A. Wil- kerke, Ellewoutsdijk f5328. Bij nadere goedkeuring van Gedep. Staten ge gund aan den laagsten inschrijver. fetkoopingen en er pat klingen. Mei 25 Colijnsplaat, Woonhuis met schuur, erf en tuin, Noordijke. 29 Kortgene, Woonhuizen, enz., Noordijke. 30 Kortgene, Inboedel, Noordijke. 30 Goes, Kruis-, zwarte- en roode bessen, Pilaar. 31 Nieuwdorp, 31 beet. Bouw- en weiland, Pilaar. Juni 3 Goes, Kersen en pruimen, Pilaar. 5 Goes, Kruis-, zwarte- en roode bessen en trambozen, Hollmann en Verhoek. 5 Goes, Zwarte bessen, Neervoort. 7 lerseke, Heerenhuis met erf en tuin, Schram. 28 Hoedekenskerke, Bouwland, Pilaar. Goes en Kloetinge, Boomkweekerij en bouwland, Neervoort. Waarde, Hofstede, Liebert. Juli 3 Schore, Inspan, Pilaar. 'sHeer Arendskerke, Hofstede Plant lust. Pilaar en Van Dissel. Aanbestedingen. Mei 28 Hansweert, Het bouwen van een school, woning en schoolmeubelen, enz., L. B. Mudde. 29 Wilhelminadorp, Het verbeteren en onderhouden van verschillende werken, Bestuur Cal. Oost-Bevel andpolder. 31 Kruiningen, Het herstel, de vernieuwing en onderhoud van verschillende wer ken, Bestuur waterschap Kruiningen. 31 Kapelle, Het leggen van een keibe strating met levering van keien, Ge meentebestuur Kapelle. Juni 4 Goes, Zuiveren van waterleidingen enz., Bestuur breede watering. l'ekegrafiseh Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 24 Mei medegedeeld door het Ned. Eon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 7713 te Cornn». Laagste barometerstand 755,6 te Riga. Verwachting tot den avond van 25 «lezer: Zwakke tot matige,N W-lyke tot N.O.-lyke wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of goen regen, iets koe ler, mogeiyk nachtvorst. ^nrgeriyk? Stand van tioes. Van 22—24 Mei. Gehuwd; 23, Ibtthjji Sohealje,

Goessche Courant | 1912 | | pagina bijlage 2