&3£SCH£ COMMT BIJVOEGSEL Correspondentie. VAN DE van DINSDAG 26 MAART 1912. Door een fout op de drukkerij Ie, in plaats van nr. 37 van den 26en Maart, aan het hoofd van dit nummer afgedrukt het vorig hoofd nr. 36 van 23 Maart 1912. (Uit de Pers. De tchool als partijwerktuig. Het unie-liberale Vaderlandschryft: „In geheel Zeeuwsch Vlaanderen is geen gelegenheid om H. B. S.-onder- wys te ontvangen. Leerlingen van daar moeten de Schelde over, hetzj naar Vlissingen, naar Middelburg of Goes. Men heeft nu in dat afgelegen ge west de handen ineen geslagen om te Terneuzen een H. B. S. met 3-j. eur- »us op te richten. De kosten worden op 15000 h 16000 gld. geraamd, na aftrek van de opbrengst der school gelden. En men rekent op een Rijks subsidie ten bedrage van de helft dezer som. De school is niet alleen bestemd voor leerlingen uit de stad, maar ook uit de overige plaatsen in den omtrek. Anders zouden de lasten te groot worden. Men lette nu op, hoe dit besluit (want de Raad van Terneuzen besloot er reeds toe) door De Standaard by hare lezers wordt ingeleid. Ziehier „Hoe men 'tvan liberale zjjde er op toelegt, om te morsen met 's lands geld, blijkt nu weer in Terneuzen. In dat stedeke van het Zuider land moet nu, 't koste wat 't kost, een H. B. S. komen Nota bene, in een plaatsje, dat slechts even 9000 zielen telt en dus kleiner is,danmeer dan één dorp"... ,Er zitten 8 liberalen in den Raad en 5 niet-liberalen, en juist met 8 tegen 5 stemmen is deze kaart doorgesto ken". „Heel 't zaakje is er bjj ver rassing doorgejaagd, en met opzet heeft men de burgers willen beletten te remonstreeren". Vanwaar toch die heftige verbittering bij een orgaan, dat van subsidie-jacht allerminst afkeerig is, en steeds ver zekert, zelf óók voor goed ouderwijs te zijn Aan het slot komt de aap uit den mouw. Het blad vreest, „dat de leeraren aan die nieuwe school weer niet anders dan geknipte mannekens zullen zijn, om in Terneuzen en heel den omtrek den liberalen, zoo niet den socialisti- «chen propagandist te spelen". Dhhr hoeft men het. Het blad van den leider der a.-r. partij kan zich een school niet anders meer voor stellen dan als werktuig van party- propaganda. Maar... met een liberaal Minister van Binnenlandsche Zaken zou dat misschien lukken. Doch ,nu zit er een wijzer man in 't Torentje Wat zegt men van zulk een beroep op den Min ster der Kroon, om ter wille van de belangen der coalitie in het district Oostburg, de beweging tot het verkrijgen van goed onderwijs in die streek tegen te gaan otaus nieuws. Vereeniqing „Da SyMPHONia." Wanneer het bekende gezegdela oritique est aisée, l'art difficile, ergens op zijn plaats is, dan voorzeker by dilettanten uitvoeringen. De ongerech tigheden daarbjj zijn vele en velerlei. Maar aan den anderen kanthet zyn liefhebbers, die de uitvoering tot stand brengen, mensehen, die alleen in hun vaak krap toegemeten tijd zich aan de kunst kunnen wijden Ons dunkt daar heeft de kritiek rekening mede te houden, zelfs ondanks het feit, dat dergelijke dilettanten-uitvoeringen voor een ieder tegen betaling toegan kelijk zyn. By de bespreking van het concert, Vrijdagavond door de orkestvereni ging „De Symphonie", onder leiding van den heer F. X. Mannhardt, ge geven, dringt zich allereerst de vraag op heeft deze vereeniging reden van bestaan? Het antwoord mag bevesti gend luiden. Zy neemt in ons vereeni- gings-leven een eigen plaats in en waar wij op muzikaal gebied hier niet verwend worden, behooren wij dank baar te zijn dengenen, die ons in de gelegenheid stellen, muziek te genieten. Natuurlijk zal en mag die dank baarheid niet beletten, op de tekort komingen te wijzen, waar dit noodig is. En dan lijkt het ons gewaagd voor een orkest, dat zóó zwak bezet is, een symphonie van Ludwig van Beet hoven (niet von Beethoven, zooals het programma vermeldde) uit te voeren. Men moge zeggen, dat de eorste sym phonie niet tot de moeilijkste werken van den meester behoort, in bet oog dient echter gehouden, dat Beethoven één van die figuren is, welke men volkomen recht behoort te doen. En dit is Vrijdagavond niet geschied. Zekerde musici hebben met toewij ding en vaak met verve gespeeld, doch, wij zeiden het reedsde bezet ting van het orkest is van dien aard, dat een symphonie van Beethoven onmogelijk tot haar recht komon kan. Wanneer met deze omstandigheid voor -de toskomtt rekening wordt gehou den, zal de criticus op een dergelijk bezwaar niet meer behoeven te wjizon. De hoedanigheden van het orkest kwamen beter tot haar recht in het tweede gedeelte van het programma, dat ingeruimd was voor de lichtere muziek, en bij velen van het publiek bijzonder in den smaak viel. De ver eeniging heeft enkele nummers met veel entrain gespeeld en, bij wijlen, trof de klankschoonheid. In het diver tissement uit de operette „De graaf van Luxemburg" speciaal in de populaire wals hadden de tempi wat langzamer genomen knnnen wor den. De heer Loos was de solist van den avond, vergastte het publiek op de sonate op. 15 van Mozart, op een Romanze van Svendsen, C'avatine van Raff en een legende van Bohm. De Mozartsche sonate werd vóór, de drie kleinere nummerB werden na de pauze gegeven. Ook hier viel het tweede gedeelte bij de groote massa beter in den smaak dan het eerste. De heer Loos is een violist, die het in de tech niek reeds een respectabel eind heeft gebrachtzijn voordracht mist echter warmte, gloed, in één woord senti ment. Doch ook hierin iB verbetering aan te brengenvele goede eigen schappen als violist bezit de heer Loos en ineens is men geen Paganini, geen Sarasate of Kreisier. Met vuur heeft de heer Mannhardt zijn wakkere schare geleid. Aan bij val van het publiek heeft het niet ontbroken; het toonde op de meeBt ondubbelzinnige wjjze, de praestatieg der vereenigiDg op prijs te stellen. En daar was reden toe. N, 0. G. In de j.l. Zaterdag gehouden ver gadering der Afdeeling „Goes", van het Nederiandseh Onderwijzers Ge nootschap werd door den voorzitter, den heer A. v. d. Bruggen, verslag uitgebracht als afgevaardigde naar de onlangs in den Haag gehouden meeting voor de salaris-actie der Nederiandsehe onderwijzers. Hij schetste den over weldigenden indruk,door de sprekers gemaakt op de ruim 2700 ouderwijzers en belangstellenden, die de meeting bezochten. De heeren Dr. Bos en Oosterbaan, leden 2de Kamer en Baron, voorzitter van den Roomsch-Katholieken Onder wijzersbond in het bisdom 's Hertogen bosch, voerden het woord en trachtten als om strijd in bezielende taal aan te toonen, dat de Balarissen der meeste onderwijzers te laag zijn in verband met hun moeilijken en belangrijken arbeid, met den invloed, dien zjj op de maatschappij uitoefenen en met de betere levensomstandigheden, waarop zij daardoor recht hebben. Een daverend en langdurig applaus der aanwezigen gaf uiting aan hnnne instemming met het gesprokene. B{j acclamatie werd dan ook een motie aangenomen, waarin de wenschelyk- heid werd uitgedrukt, dat door de Hooge Regeering en door de Volks vertegenwoordiging de mogelijkheid worde overwogen om nog in deze wetgevende periode, door een wijziging van de desbetreffende artikelen der wet op het Lager Onderwijs, spoedig verandering te brengen in de thans bestaande onvoldoende regeling der salarissen, om daardoor aan de drin gende wenscben der Nederiandsehe Onderwijzers tot verbeterin g van hunne materiëele positie te gemoet te komen. Ter verkiezing van twee leden van het Hooofdbestuur van het N. O. G. voor de provinciën Noord-Holland en Overijsel, werden door de afdeeling de meeste stemmen uitgebracht op de eandidaten A. Feberwee en D. J. Agter. Nedkrl. Politiebond Vereeniging. In de Zaterdag j.l. in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden algemeene vergadering van de afdeeling „Zee land" van den K. N. P. V. (Koninkljjke Nederiandsehe Politiehond Vereeni ging) werd een definitief bestuur ge kozen. Daarin hebben zitting de heeren A. Arnoldi, voorzitter, J. van Splunder, vlee-voorzitter, J. Drent, secretaris, P. Koeman, penningmeester, en A- Ganseman, commissaris, tevens tech nisch lid. Een huishoudelijk reglement werd vastgesteld. Als afgevaardigde naar de aanstaande vergadering van de K. N. V. P. te 'b Gravenhage werd aangewezen de heer A. Arnoldi en tot diens plaatsvanger de heer J. Drent. Wetenschappelijke Belangen. Voor de vereeniging van algemeen wetenschappelijke belangen zal a. s. Vrijdagavond, in de schouwburgzaal der Sociëteit V. O. V., als spreker optreden prof. G. W. Kernkamp, nit Utrecht, met het onderwerp„Olivier Cromwell". p <9 r I. Zeeuwsehe Oompetitie. De, hiervoor vastgestelde, wedstrijden gingen niet door, wegens onbeBpeel- baarheid der velden. Rolland—Duitschland. Als, bjj het verschijnen der elftallen in 't veld, de volksliederen gespeeld zijn, wint Breunig den opgooi en Thomee trapt af. Direct bestormt de Hollandsche voorhoede het doel der Duitschers en binnen 5 minuten doel punt Thomee via de paal, direct daarna loopt de Dnitsehe middenvoor door de verdediging heen en maakt met een ver, hard schot gelijk. De DuitBcbars treden na overdonderend op en weten de stand tot 31 op te voeren, door 2 mooie schoten van Hirsch. Nu herstellen onze mannen zich echter weer en Francken weet uit een voorzet van rechts het 2de doel punt te maken, Holland is nu over wegend 6terker, doch Werner houdt er alles uit, de rust gaat in met 32 voor Duitschlard. Na de rust gaan de oranjemannen weer fraai combineerend op Werner af en binnen 12 sec. is de stand gelijk. Holland is nu beBliBt sterker en weet nog tweemaal te doelpunten, resp. door Thomee en uit een voorzet van Van Berkel, die Breunig in eigen doel trapt. Tegen het einde komt Duitschland weer opzetten en slaagt er in nog 2 maal het net te vinden, beide keeren door Hirsch, aldus een gelijk spel forceerend. Hieronder laten we de elftallen volgen Duitscldand. Werner, Roepnach, Holstein, Burger, Breunig, Gross, Wegeler, Förderer, Fuchs, Hirsch, Oberle. v. Berkel, Francken, Thomee, Vos, v. Breda Kolff, Hörbnrger, de Korver, Fortgens, Heyning, jhr. Feith. Göbel. Nederland btomengd Nieuws, Van diefstal afkomstig. Te Breda zfln in beslag genomen een zilveren haan, 2 zilveren portretlijsten en een zilveren mandje, alles alkomstig van een diefstal ten huize van den heer W. B. Smith, Honigerdijk te Rotterdam gepleegd. De voorwerpen waren verkocht aan een goudsmid, die, toen hij in eene courant over den diefstal las, direct aangifte b(j de politie deed. Overleden. Het vijftienjarig dienst meisje te Zaandam, dat Woensdag door een kachel in brand geraakte, is Zaterdag in het ziekenhuis te Am sterdam aan de gevolgen overleden. Een notaris verdwenenSinds Vrijdagmorgen is te Waalwijk ver dwenen de notaris De Vocht, zonder orde op zijn zaken te stellen. Notaris De Vooht, een man van ongeveer 50 jaar, stond niet ongunstig bekend. De rechtbank te 's-Hertogen- bosch heeft reeds een onderzoek in gesteld, doch men weet nog niet of en hoe groot een tekort aanwezig ls. Getroffen door een molenwiek. De 70-jarige molenaar Laurens Tetteroo te Voorbnrg, aan den Binnen- of Vlie- genmolen, kreeg dezer dagen een slag van een der wieken van zijn molen, waardoor hij in het water geslingerd werd en bijna onmiddellijk overleed. Een schokkend voorval. Zaterdag - avond bad een schokkend voorval plaats in den schonwbnrg te 's-Graven- hage. Een jongmensch, naar schatting 20 h 25 jaar ond, schoot zich op de trap, die naar den 3eu rang leidt met een revolver voor het hoofd. Een dokter, die de voorstelling bij woonde, verleende de eerste hulp. Het bleek, dat de kogel in den rechter slaap gedrongen was. In hoogst be- denkelijken toestand werd de onge lukkige door den ziekenauto van den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis vervoerd. Men vond geen enkel papier by hem, waaruit kon worden afgeleid wie hjj was. Levend begraven. Een zeer onge wone ontdekking deed Zaterdagnacht om twee uur een politieagent, die op de Weteringschans bjj het Gymnasium surveilleerde. In een kuil, gegraven voor de rioleering, zag hjj een jong mensch. Het verdere lichaam was onder het zand bedolven. De levend begraven jongeling werd bevrijd en overgebracht naar het bureau Leid scheplein: hij zeide student te zijn, doch kon niet opgeven, hoe hy in deze zonderlinge poBitie gekomen was. Vermoedelyk heeft men hier met een studentengrap te maken gehad. Ds. Ewoldt. De justitie trekt het net om ds. Ewoldt vaster on vaster aan. Het Nwsbl. v. Fr. verneemt, dat op het lyk van zyn echtgenoote twee verwondingen aan het voorhoofd zyn geconstateerd. Eerst dacht men men zag het aan voor een onbeteekenende huidaf- Bchaving dat deze veroorzaakt zouden zijn geworden door het uit het water halen 't kon toch heel wel zyn, dat het hoofd toen tegen den steenen walmuur was geschuurd. Ook konden ze wel een gevolg zyn van het heen en weer rollen van het lyk over de Btraatsteenen, by de poging om de levensgeesten weer op te wek ken. By afwassching bleken het echter twee vrij ernstige wonden te z{jn, waarsebynlyk toegebracht door een hevigen slag met een bot voorwerp. Die slag moet wel zoo krachtig zyn geweest, dat het slachtoffer of dade- lyk er aan gestorven is, of thans be wusteloos is geworden. Verder verneemt het blad, dat ge bleken is, dat ds. E., toen hjj In den nacht, nadat hy van de boerdery van den heer Schaap te Spannenburg, waar hy het lyk zyner vrouw had achter gelaten, naar de pastorie te Oosterzee was gefietst, do dienstbode dadeiyk heeft uitgezonden naar bedienaren van de begrafenisvereeniging om de noo- dige orders te geveu, terwyl hy zelf weer op de fiets sprong en in den nacht verdween om pas een paar uren later weer thuis te komen. Later is uitgekomen, dat hy op dat middernaehtelyk nur naar de moeder van zyn vroegere dienstbode, aan den Hoogendyk onder St. Johannesga, is gereden. Bouwmeester en del Bioscoop, i Er is een overeenkomst gesloten tusschen den heer Louis Bouwmeester Sr. en de firma Alberts Fréres om gedurende het aanstaande zomerseizoen, d. w. z. van Mei tot September, gecombineerde voorstellingen te geven in de provincie. Alberts fréreB zullen bjj deze voor stellingen, behalve hun nieuw reper toire, ook de sprekende films met de laatste verbeteringen ten tooneele voeren, terwijl de heer Lonis Bouw meester zich voorstelt zyn bekende één-acters „De Groep", „Blind" enz. op te voeren. Mishandeling. Te Delft is tydens den gocostumeerden optocht der stu denten, de student F. door een werk man, zonder eenig aanleiding, her- haaldelyk met een mes gestoken. De student verkeert niet buiten gevaar. De dader is in arrest. Moordaanslag. In den nacht van Vrydag op Zaterdag, omstreeks 31/» uur, bevonden zich in een nachthuis in de Zandstraat te Rotterdam, een aantal personen. Van dit gezelschap maakten deel uit de 21-jarige E. K., een jonge vrouw, en een 19 jarige koetsier. Deze koetsier had het meisje al herhaaldelyk lastig gevallen en met leede oogen aangezien, dat zy zich niet met hem, maar met anderen be moeide. Zoo ook in dien nacht. Plot seling, door minnenijd gedreven, stond hy op, trok zyn knipmes, liep op het meisje toe en gaf haar een gedachten steek in de maagstreek.Eenige zich in het nachthuis bevindende mannen droegen het tengevolge van bloed verlies bewusteloos geworden meisje naar het ziekenhnis, waar zy ter ver pleging is opgenomen. Haar toestand is zeer ernstig. De dader had dadelyk na het toe brengen van den steek de vlucht genomen. Zaterdagmorgen is hy ge arresteerd en naar het politiebureau gebracht, waar hy een volledige be kentenis afgelegd heeft. Het mes, waarmede hy de verwonding toe bracht, heeft hy in de Delftsehe-vaart geworpen. De loodgietersstaking opgeheven. Zaterdagochtend werd op een huis houdelijke vergadering van stakende loodgieters, welke ongeveer vier nur duurde, het besluit genomen om de staking op te heffen en heden weer het werk te hervatten. De loodgieters- staking, welke 8 Januari aanving, is dus geëindigd. Mishandeling. Een bootwerker heeft Zaterdagavond,na een hniseiyken twist in zyn woning in de Bloemkwee- kersstraat te Rotterdam, de vrouw, met wie hy leeft, mishandeld. Haar zoon, een 23-jarig losse werkman, trok voor zyn moeder party. Hy ging de boot werker te lyf en bracht hem met zjjn mes twee Bteken ia de linkerhand toe. In het ziekenhuis is de verwonde man verbondende dader werd aange houden. Vermist.Te Nymegen wordt sedert een paar dagen vermist de 70 jarige porder Vinek. Hy heeft Woensdag ochtend zyn hnis verlaten en is niet meer teruggekeerd. Ontaarde ouders. Dezer dagen meldden zich 3 kinderen van resp. 13, 5 en 3 jaren by de politie te Venio aan met een brief hunner moe der aan den grenscommissaris, hou dende het verzoek, de kinderen aan haren te Venio van haar gescheiden levenden echtgenoot over te geven, daar zy er niet langer voor wilde zorgen. Deze echter nam ze niet aan, zoodat ze weer naar Duitschland teruggezonden worden. Aangezien volgens de Nederlandsch-Dnitsche overeenkomst de kinderen uit huwe- lfiken tussehen Duitschers en Hollan ders tot de nationaliteit van den vader behooren, is deze verplicht ze te onderhouden, zoodat ze nu weer naar Venio teruggebracht zullen worden. Hevige brand. Een hevige brand heeft Vrydagnaeht het wolmagazijn van den heer H. en de diamantslij perij van de heeren P. te Tilburg in korten tyd in asch gelegd. In het wolmagazyn is er voor ongeveer f 70.000 wol, linnen- en jntegarens en kunstwol aanwezig, welke voor raad geheel verloren ging. Het kan toor met meubilair en brandkast bleef gedeeltelyk behouden. In dediamant- slypery, waar 16 jongens arbeidden, zyn de machinerieën geh-el vernield. Aangehouden^De zedenpolitie te 's-Gravenbage heeft aangehouden een gehuwden man, die zjjn vrouw door bedreigingen en mishandelingen aan zette tot het plegen van ontachtige handelingen met en het berooven van anderen. Geljjk men zich herinnert, heeft deze week juist de Hooge Raad be slist, dat ook de gehuwde man, die zyn vrouw by het plegen van ontuch tige handelingen als souteneur onder steunt, valt ouder de strafbepalingen van het souteneursverbod. Ook heeft de zedenpolitie proces verbaal opgemaakt tegen een te 's Gravenhage vertoevendon vreem deling, die jonge meisjes in zf n woning had gelokt met oneerbare bedoelingen. Laatste tn ieiegransclie Berichten. Candldaat gesteld. In de gisteren in het district Hoorn te Oosterhuizen gehouden vergadering van vry zinnige kiesvereenigingen werd b§ derde stemming definitief candi- daat gesteld voor de 2e Kamer de heer W. de Jong te 's Gravenhage, met 10 stemmen, tegen 9 stemmen op den heer dr. Wydenes Spaans %ClKO(i|HiigtU en Verpatftungttt. Maart 27 's Gravenpolder, Paarden, hoornvee, Hollmann en Verhoek. 27 Driewegen, Verpachting bouwland, Neervoort. 28 Ovezand, Woonhuis, schuur en erf en inboedel, van Cleef. 28 Kloetinge, Musterd, vaamhout, spaan ders en boomstammen, v. Dissel. 29 's Gravenpolder, hoemelkersinspan, Neervoort. April 3 Goes, Vendutie inboedel, Hollmann en Verhoek. 3 Kapelle, Hoefje, Liebert. 3 Goes, Boereninspan, Neervoort. 4. Goes, Kapitale holstede met boom gaard, bouw- en weilanden, in de Noord- en West-kraaijertpolder, Bur- kens en Pilaar. 4 Ierseke, Huis en erf, Schram. 10 Wolphaartsdijk, Inspan, Pilaar. 11 Geersdijk, Huis en schuur, v. Dissel. 16 Goes, Weiland, Nee» voort. 17 Krabbendijke, Inboedel, v. Dissel. 19 Nieuwdorp, Bouwland, Pilaar. 24 Nieuwdorp, Huis, schuur, erf en tuin en Inboedel, van Cleet, Mei 1 Kortgene, Boereninspan, Hioolen. Waarde, Kapitale boereninspan,Schram en Smolders. Aanbestedingen. Maart 26 Goes, Bouwen van een nieuwe schuur op de hofstede «de Baan" te Ovezande, J. W. v. d. Weert W.Jz. 30 Nieuwdorp, Het bouwen van een nieuw woonhuis en het sloopea der Destaande gebouwen, W. Bierens. April 10 Hoedekenskerke, Levering rijksmate rialen grint euz., Bestuur Waterschap Hoedekenskerke. 11 Nieuwdorp, Het afbreken van het be staande en het bouwen van een nieuw woonhuis, J. de Muijnck te Borsele. 13 Heen, Het bouwen van een nieuw woonhuis met aanbouw, W. Bierens. selegTaUseti Weerbmcut. Hoogste barometerstand 770.1 te Iledaix, laagste barometerstand 745.2 Khorshaven. Verwachting tot den avond van 26 dezer Meest matige zuidelyke tot zuid westelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, waarachynlyk eenige regen, zachter. «uigoriijke «tand van (koes. Van 22 25 Maait. Ie Huw. afk.: 24, Itje Fokke, 21 jr. jm. te Goes en Johanna Masse, 19jr. jd. te Heinkenszand. 24, Cornells Plater Amelnnxen, 25 jr. jm. te Rotterdam, onlangs te Overschie en Pieternella Muelman, 28 jr. jd. te Goes. Geboren23, Geeraard Jan z. v. Geeraard Timmerman en Anthonia Geleedst. 23, Maria Johanna, d. v. AdriaanDuivewaardeen Neeltje Groen- leer. Overleden21, Johannes Gjjsbert Verboom 20 jr. ongehuwd. W\j herinneren onze Corresponden ten er nogmaals aan, dat afloopen van aanbestedingen, welke niet te voren in ons blad geannonceerd werden, in geen geval worden opgenomen. Jiatkibcritbitn. Rotterdam, 25 Maart 1912. Vlas op het land redelyke handel Marktaanvoer 11671 st. blauw 44 a 64 st1450 st. Groningen 42 a 50 st 800 st. geel 50 a 62 St., 910 st. wit 34 a 45 st., alles sleepend opgeruimd veel vraag eerste kwaliteit. Lynzaad vlug. Koolzaad geen aanvoer. Aar dappelen veel aanvoer, redelijke vraag Zeeuwsehe blauwen f3 a f3,20, bon ten f 3,10 a f 3,30, eigenheimers f 2,20 a f2,40, Geldersche f2,20 a f2,50. Granen buitenlandsche vast, maar stil! Meel f 12,50, meer handel, onveran derd stil, pryshoudend, noteeringen onveranderd. Binnenlandsche Tarwef 9,50 Af 10,50 Haver - - Rogge Chevalier - Erwten - Koolzaad Karwyzaad 16,1625 Lynzaad (voer) - 18,25 - 19'50 Lynzaad (zaai) 14;_ Mais, nieuwe oogst - 164. Eieren Zeeuwsehe - 3,'so Overmaasche 4,20* - 4,- 4,40 Varkensmark» Rotterdam. Veeaanvoer varkens 1308, 30 h 25 ct. Licht soort 24 A 22 ct alles redelyke handel.

Goessche Courant | 1912 | | pagina bijlage 1