Stad nieuws. Aanbestedingen en Verknopingen. Sport. Zondag J.l. werd voor de Zeeuwsche Competitie nog gespeeld E. M. M. II Vlissingen, welke wedstrijd eindigde met een 4—2 overwinning voor de jongere E. M. M.'ers. De stand is nu geworden: Naam S*^ j S oh 0 »3 O bjj b£ bfj p, +J fcc Zeel. (G.) 9 7 0 2 14 52 101.55 M.V. V.OII 9 5 1 3 11 28-16 1.22 Vlissingen 6 3 1 2 7 17-261.16 E. M. M. II 7 4 0 3 8 30-27 1.14 Zeel. II 11 6 0 5 1232-191.09 GOES 11 5 0 6 10 21-29 0.90 Zeel. III 9 0 0 9 0 6-59 0. A.s. Zondag worden gespeeld Zeel. (G) M. V. V. O. II. Scheidsrechter A. J. Goedhart. Zeel. III (11) Vlissingen. ScheidsrechterA. E. Dndok v. Heel. voordrachtavond plerrk C. 13oS. Er was gisteravond een zeer klein publiek in de schoawbnrgzaal der sociëteit V. O. V., waar do heer Pierre C. Bos, nit Parijs, optrad met een dramatisch en komisch internationaal programma. De declamator begon met een somber één-actertje van mevrouw Snijder van Wissekerke, „November nacht", een luguber ding, dat bijzonder weinig om het lyf heeft. Hoe de heer Bos er toe gekomen is, dit misproduct op zjjn programma te plaatsen, is ons een raadsel. Ook de voordracht was zoo-zoo. Trouwens: wjj kregen gisteravond meer onbeduidends te slikkenhet afgezaagde, zouteluoze fragment uit „Woutertje Pieterse", waar laag-by-de- grondsehe moppen voor „geest" moe ten doorgaan, en de „MenniBteVrjjagie" van Starter. In de fragmenten uit „Cyrano de Bergerac", bijzonderlijk in „Ce sont les cadets de Gascogne" deed overdreven drukte van gebaren schade. Ook zou „Anx pieds du Christ" van Paul Verlaine meer indruk hebben gemaakt, als het soberder was voor gedragen. Doch met zeer groot genoegen heb ben wij naar den heer Bos geluisterd, toen hjj voordroeg de kleine gedichtjes en „Belsazer" van Heinrich Heine, „SchlagendeHerzen" van dr.Bierbaum en Boeren-Klompjesdans" van Pol de Mont. Het fraaie geluid van den decla mator kwam geheel en al tot zijn recht in Bierbaum's zeer aardig gedicht. Summa Summarum: de heer Bos beschikt over veel middelen, den declamator onmisbaar. Hij zuivere echter zjjngesteB en kieze een program, dat aan hoogere eischen beantwoorden kan. Een vechtpartij. In een proeflokaal in de Hagda- lenastraat alhier kwam het Dinsdag middag tussehen eenige bezoekers tot hooge woorden, jmet het gevolg, dat zekere J. K. uit 's Gravenpolder een bierglas greep en er zijn tegenstan der, M. D. nit Kloetinge, een hevigen slag mee op het hoofd gaf, welke zoo aankwam, dat een bloedende wond werd veroorzaakt. De politie maakte proces-verbaal op. Politieagent benoemd. Met ingang van 1 April a.s. is be noemd tot agent van politie alhier, de heer J. S. JanBzen te Middelburg. V. P. N. De staatscourant no. 65 bevat de gewijzigde statuten van de V. P. N. (vereeDiging tot bevordering der pluim veehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland). Vergadering Spaarkas. De jaarlijksche vergadering der coöperatieve voorschotvereeniging en spaarbank te Goes werd gisteren ge houden in de Prins van Oranje en bijgewoond door slechts een klein aantal ledenhet bestuur was bijna voltallig. Door den kassier werd het 43e jaar verslag uitgebracht en rekening en verantwoording gedaan over het dienstjaar, loopende van 5 Februari 1911 tot 5 Febr. 1912. Daaraan ont- leenen we het volgende: Het leden tal bedroeg bij den aanvang van het boekjaar 308; in den loop van het jaar vermeerde dit met 19, doch ver minderde met 9, zoodat het aantal op het einde van het jaar 318 bedroeg. Het aandeelenkapitaal beliep toen f 22807,25; het reservefonds f18532,335, de spaargelden f 142443,99, waarbij aan intrest werd gevoegd f3903,37, verdeeld over 1300 spaarbankboekjes, de onafgeloste voorschotten bedroegen f134535, verleend in 256 posten; de intrest van voorschotten, effecten en deposito's beliep f 8672,17, welk bedrag verminderd moest woi den met f 6122,12 aan vóór den vervaldag betaalde voor schotten, salaris van het bestuur en onkosten, zoodat er een zuivere winst overbleef van f 2550,05 of 6,62 van het aandeelenkapitaal. Door een der leden werd de wensche- ljjkheid uitgesproken, naast het uitge bracht jaarverslag ook dat van het vorig dienstjaar te vermelden, ten einde een vergelijkend overzicht te kunnen maken. Het bestuur zeide toe dit denkbeeld in overweging te zullen nemen. Het bedrag der op te nemen gelden en de wijze van beleggen van kasgeld boven een bepaald bedrag werd vast gesteld als het vorige jaar. De heeren A. E. Janssen, kassier, W. S. Duvekot en Mr. J. de Witt Hamer, commissarissen, die aan de beurt van aftreden waren, werden met bijna algemeene stemmen als zoodanig herkozen, terwijl in de vacature als commissaris, ontstaan door het overigden van den heer A. Neter, werd benoemd de heer J. Don- ner Sr. Alle benoemden verklaarden zich bereid. De voorzitter, de heer W. Temper- man, wjjdde een woord van dankbare hulde aan de nagedachtenis van den heer A. Neter, die steeds trouw tegen woordig en voor menigeen een vraag baak was, de vereeniging van gewaar deerde adviezen diende, een te appre- ciëeren vasthoudendheid bezat en daarom door het bestuur met leedwezen wordt gemist. Rechtzaken. De Leidsche groencnquaestie. Maandag 22 April zal voor de Haagsche rechtbank behandeld wor den de zaak tegen eenige Leidsche studenten, vervaardigers van het li bretto, dat by gelegenheid van de receptie van hot Collegium in October van het vorige jaar in Zomerzorg werd opgevoerd en dat aanleiding heeft gegeven tot allerlei beschou wingen over de instelling van het ontgroenen. Mr. J. H. Goudsmit, te Leiden, zal de studenten verdedigen. Reclame. Bij uitstek proefhoudend gebleken Voedsel. De kinderen groeien er flink en voorspoedig van op en lijden niet aan slechte spijsvertering. ProviiicienieuwH. Colijnspiaat. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men inbraak gepleegd in de direetiekeet aan Glas- jesnol (polder Ond-Noordbeveland). Eenige voorwerpen zyn ontvreemd, waaronder een paar waterlaarzen. De politie doet onderzoek. De heer W. J. C. van Santen, uit Goes, welbekend door zjjn krach tig propageoren voor staatspension- neering, zal ook hier, en wel Zater dag a.s., over dit interessante onder werp eene rede houden. 's-Heer Arandskerke. Maandag avond werden alhier, in een er school lokalen, in tegenwoordigheid van den Rjjkslandbouwleeraar.den heer Caman, en eenige belangstellenden, de examens afgenomen van een twaalftal leerlin gen, die dezen winter den landbouw- eursns hadden bijgewoond. Allen werd door voornoemden leeraar een diploma uitgereikt, terwijl hij hun tevens een woord van lof bracht voor hun ijver. Hjj meende, zeide hjj, dat ze toch ook begrepen, dat het oude gezegde zoo deed vader en zoo doe ik ook, niet voort kan bljjven gaan. Hjj dankte ook de o. derwjjzers, de heeren Van der Slikke en W. P. Markusse, voor de moeite en inspan ning aan hnn leerlingen betoond. Een der leerlingen overhandigde den onderwijzers ieder een souvenir en dankte hen nit aller naam voor het genoten onderwijs. Heinkenszand. Donderdag 2i Maart houdt de Goesehe Esperanto- veroeniging alhier, des avond-, 7 Vs nar, in de openbare school, een propaganda lezing, opgeluisterd door zang en een kleine tentoonstelling. Daar de toegang vrij kan verwacht weden, dat meerderen in onze gemeente van de gelegenheid, om iets meer van Espe ranto te weten te komen, gal gebruik zullen maken. lerseke. By de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. van de Pol te Elbnrg. Kortgene. De heer J. T. Gelner, deurwaarder bjj de arrondissement- rechtbank te Middelburg, ter stand plaats alhier, is, op verzoek, eervol ontslag verleend, met ingang van 1 Mei. Kwadendamma. Benoemd is tot onderwijzer aan de bijzondere school te Middelburg, met ingang van 15 Mei, de heer C. J. Plazier, onderwijzer alhier. Schore. Een zoontje van den ar beider J. van Koevering alhier kwam Dinsdagmiddag zoo ongelukkig met een zijner oogen tegen een deurkruk terecht, dat dr. Kolf, van Kruiningen, het noodig oordeelde, het ventje dade lijk naar Middelburg te brengen om het gekwetste oog door een specia liteit te doen behandelen. Wissenkerke. In de jl. Vrijdag gehouden raadsvergadering waren met den voorzitter alle leden aanwezig Ingekomen waren verschillende stukken. VoortB werd nog overgelegd de door B. en W. van Kortgene ge dane opgave van het aandeel in het tekort op de kosten van het algemeen post- en telegraafkantoor aldaar, be dragende voor deze gemeente f40,99. Nog wordt overgelegd een brief van Ged. Staten, waarbij wordt bericht, dat voor dat college geen redenen betsaan om, betreffende de adressen van mej. Swenne en den heer De Priester, omtrent het bevorderen van verhooging hunner salaristen, tus- schenbeide te treden. Vervolgens kwam in behandeling een besluit tot wijzigingen der be grooting van 1911 tot een gezamen lijk bedrag vau f750, welk bedrag kan worden gevonden uit het onaan geroerd goed slot van 1910, groot ruim f 1400. Uit de toelichting blijkt, dat die meerdere uitgaaf v.n.l. is ontstaan door het herleggen van een keiweg te Kamperland, het herleggen van een keiweg onder den dijk bp 't dorp naar de begraafplaats en het plaatsen van een beschoeiing in den verleden jaar aangekochten waterput te Geersdijk. Naar aanleiding van het hooge be drag dier bogrootingswyziging, uit de voorzitter de klacht, dat dergelijke werken nakomen, zoodat ze de be grooting in de war sturen, wat aan den heer Van Hee de opmerking ont lokt, dat het hem voorkomt, dat B. en W. daarin konden voorzien, door, even als andere besturen, vóór de opmaking der begrootiug na te gaan of te doen nagaan, welke noodige herstellingen of werken in de begrooting dienen te worden opgenomen. Deze opmerking lokte van den voorzitter het betoog uit, dat een dusdanig verwijt van een raadslid niet paBt, wijl het de plicht der raadsleden is om, by het ter inzage ontvangen van de door B. en W. op gemaakte begrooting, na te gaan, of door dat collego daarin is opgenomen wat noodig is en zoo niet, dat College dan daarop te wijzen. Ook knoopte de voorzitter daaraan vast een betoog, dat de kaaien eer nadeel dan voordeel gaven voor de gemeente, terwjjl de mensehen maar denken, dat ze aan de gemeente gouden bergen bezorgen. Over deze stellingen stonden de heeren blijkbaar perplex en het voor gestelde wijzigingsbesluit werd dan ook, zonder verdere tegenweer met algemeene stemmen vastgesteld. Als laatste punt van de agenda werd, op voorstel van B. en W. op haar desbe treffend verzoek tegen 1 Mei a.s. eer vol ontslag verleend aan mej. E. A. Lansen,onderwijzeres aan de o.l. school te Kamperland, thans als zoodanig benoemd te Nisse. Alvorens tot ge heime zitting over te gaan, deed de voorzitter de gewone rondvraag, waar van het lid Van Hee gebruik maakte om terug te komen op de in de vorige vergadering door denvoorzitter gedane belofte van het met de wegen en voet paden zóó te znllen maken, dat mensch en beest tevreden zonden zyn. Hy voor zich heeft echter niet ontwaard, dat er voor de mensehen iets naders is gedaan en vraagt daarom, of er nu al aan Gedeputeerde Staten toestemming is gevraagd, om d p .Ier teplaatppn. De voorzitter meende, dat de toe stand der voetpaden thans geen aan leiding geeft, om er verder werk van te maken. Het lid Van Hee gaf toe, dat ze op 'i oogenblik goed zijn, maar dat zulks geen reden is om nu ook niet ie zergen dat ze goed blijven, ook ten tjjde van slecht weer en bie- tenvervoer en daartoe bleef z.i. afpa ling van sommige gedeelten van de hoofdverbindingswegen in de gemeen te noodzak-iyk. li(j vroeg daarom of, indien het bepleiten dier verbetering daar een vertegenwoordigerder kiez rs in den raad niet voldoende we'd geacht, het dan meer gewenscht zcu worden gevonden, dat de kiezers zieli rechtstreeks per adres tot den Raad wenden Nadat wethoude.r Vsn dor Maas en het lid Rottier ais hunne meening hadden te kennen gegeven, dat aan voetpaden meer zorg dan aan de rij- wege.n wordt besteed, geeft de voor zitter op de vraag van Van Hee tot beschoid, dat, zoo de toestand der voetpaden in 't vervolg weer aanlei ding tot klacht mocht geven, zoodanig adres dan kan worden ingediend en er zoo noodig dan gevolg aan kon worden gegeven. Daarop ging de openbare vergilde ring over tot geheime zitting ter be handeling van het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1912. Rentengd Meuws. Gearresteerd. Te Amsterdam is een postbeambte gearresteerd. In ver band daarmede meldt men, dat reeds gernimen tyd het vermoeden bestend, dat hy zich schuldig zon maken aan diefstal. Uitgebreide maatregolen wer den genomen met het gevolg, dat hy gistermorgen by het openen van een postpakket, bestemd voor do rieh- ting Enkliuizen, op heeterdaad betrapt werd. Hy had zich een bedrag aan zilvergeld uit het postpakket toege- eigend. De man is sedert twee jaar in betrekking by de posterijen en onge huwd. Hy heeft oen volledige beken tenis afgelegd. Onvoorzichtigheid met schietge weer. Aan de Groote Wetering te Terwoldo wilde gisteren zekere H. J. met een buks een kraai schieten. Het vuurwapen ging plotseling af, toen de loup nog naar zyn lichaam was ge keerd. De kogel drong in de longen door. Hjj werd naar het ziekenhuis te Twello overgebracht. Zjjn toestand is niet buiten gevaar. Bjj een huwelijksfeest te Meteren (Tielerwaard) werd er door eenige feestgangers volgens gewoonte dapper op los geschoten, by wyze van vreugde-niting. Een der schutters wilde eens op een geweldige wyze hulde brengen aan het jonge paar en meende dat niet beter te kunnen doen dan door het geweer zeer overdadig met kruit te laden Het geweer vloog uit elkaar en do schutter werd zeer ernstig gewond. Voor de omstanders, ender wie veel medehuldebelooners, liep het gelukkig goed af. De dood van mevrouw Ewöidt. Uit Heeren veen wordt gemeld, flat de Rechtbank de voorloopige hechtenis van dominee Ewoldt met 30 dagen heeft verlengd. En in verband hiermede wordt ook gemeld, dat bij de instrnctie moet gebleken zijn, dat mevrouw niet is verdronken, maar tengevolge van op haar gepleegd geweld is overleden en eerst na haar dood te water is geraakt. Lijk opgehaald. Dinsdagmorgen is een lyk opgehaald aan de Ooster- dokkade te Amsterdam, dat vast zat in de meerketting van de zandbakken. Het werd herkend als te zyn dat van een vrouw uit Amsterdam. Moordaanslag. Te Drouwenermond (Dr.) heeft Zondagavond een moord aanslag plaats gehad. G. M. sloeg zyn 73-jarigen vader met een turf op het hoofd, zoodat deze bewusteloos ach terover viel, en bracht hem daarna met een me3 erstige verwondingen aan den slaap toe. De dader, die vroeger soms niet wel by het hoofd was, werd gearresteerd. De staking in de kolenmijnen. Tengevolge van den kleinen voorraad steenkolen heeft men aan de flessohen- fabriek te Delft een reparatie aan de ovens thans laten doen, waardoor een 140-tal arbeiders gedurende 6 weken zonder werk komen. De gemeente-gasfabriek te 's Her togenbosch heeft, naar de 's H. Ct. meldt, den verbruikers te kennen ge geven, dat de uiterste zuinigheid be tracht moet worden. Dienstweigering. By het 4e batal jon 9de regiment infanterie te Utrecht doet zich thans, naar de U.Ot. meldt, een geval van dienstweigering voor. De milicien M., een anti militarist, weigert nit beginsel, de hem door eenige meerderen gegeven bevelen nit te voeren. M. zal binnenkort voor den krijgsraad terecht moeten staan. Jeugdige dieven. Sedert eenigen tijd herbergt Breda een bende van jongens uit den gegoeden stand, zich noemende de „Zwarte Bende". Hoofd doel van deze edele vereeniging was diefstal. De leden hebben zeer brutaal uit verschillende winkels tal van voor werpen gestolen, die thans door de politie opgespoord en bij de justitie gedeponeerd zijn. Alle jongens, die tot de bende be hoorden, zyn door de schoolcommissie der M. U. L. O. school van het Nut, van de school weggejaagd. Een prettige terechtzitting. Dezer dagen stond zekere Lloyd Allen, een der leden van een beruchte familie terecht voor het hof te Hillsville in den Amerikaanschen staat Virginia. De voorlezing van het vonnis was nog niet geheel beëindigd, toen de beklaagde plotseling een revolver voor den dag haalde en een advokaat dood schoot. Onmiddellijk daarop richtte hij zjjn wapen op den rechter en ook deze zonk ontzield ter aarde. Den sheriff, die intusBChtn zyn eigen re volver getrokken had, werd geen tyd gelaten den moordenaar neder te vel len, ook hij werd getroffen door een schot in het hart. Na dit onverwachte moordtooneel haalden leden van de jury en een groot gedeelte van het publiek even eens hunne revolvers voor den dag en binnen tweo minuten werden niet minder dan 100 schoten gelost. Een der juryleden werddoodelyk gekwetst, de griffier eveneens. Een der gebroe ders Allen zonk eveneens levenloos neder. Te midden van de nu ontstane ver warring baanden Lloyd Allen met een anderen broeder en een aantal zijner vrienden zich een weg naar buiten. Toen sprongen zij op voor de deur gereedstaande paarden en waren bin nen korten tijd in de bergen ver dwenen Giftige jenever. Sedert Vrijdag zyn te Gelsenkirohen in Duitsehland 5 personen na het drinken van zelf vervaardigde jenever overleden. Bij den inkoop van de tot vervaardiging van den jenever vereischte bestanddee- len zou hun, waarschijnlijk met opzet, brandspiritus verkocht ziin en volgens het hoofd van het scheikundig labo ratorium te Gelsenkirohen, dr. Racin, moet men als doodsoorzaak een ver giftiging door methyl alkohol aan nemen. Militaire ballon verongelukt. Uit Straatsburg wordt gemeld, dat een bemande vlieger ballon van de ves- tingtelegraafafdeeling zich los rukte van de touwen, waaraan hy was vast gelegd, en dreef naar het Z.W. af. Een meegesleepte stalen tros kwam in aanraking met de eleetrische draad geleiding, waardoor kortsluiting ont stond. De ballon vloog in brand en stortte bij Rischheim neer. De beide opvarenden, de eerste-lnitenants Clo ver en Roewer, werden ernstig ge- wond. Lartïïit" 'ï'elepransfftc Berteltfrit. Eervol ontslagen. Men seint ons uit Den Haag Eervol ontslagen, op verzoek, de heer J. Kiel, leeraar aan de R. H. B. S. te Goes. Verplaatst. Eliewoutsdijk Met ingang van 1 April a.s. is de heer F. Radix, con- duetenr der ai tillerie en militair wach ter alhier, verplaatst naar een der lorten by Utrecht. i'Deze verplaatsing zal niet dan met leedwezen worden vernomen, daar de heer Kkdix zich alhier heeft doen kennen als een zeer geschikt en humaan ambtenaar. Kapelle. Een boerenwagen, be spannen met twee paaiden, die om kunstmest kwam, geraakte in het kanaal. Met veel moeite werd alles op 't droge gehaald De wagen was van den landbouwer Jan de Jager, nit den Sohengepolder. Veroordeeld. A. van R. nit Vncht, beschuldigd zijn meisje A. van Roosmalen van het leven beroofd te hebben, tegen wien door het gerechtshof in Den Bosch levenslange gevangenisstraf is geëischt, werd veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Gearresteerd. Gisteren heeft een aanhonding plaats gehad in verband met den vreese- lyken moord te Beek. Een broer van vrouw Hartjes, zekere Bos, die reeds onmiddellijk na den moord onder verdenkirg stond, maar tegen wien men niet voldoende aanwjjzingen had, is gearresteerd. Een ontploffing. Porto, (Portugal). Hier had een ontploffing plaats in vier huizen van een wyk, waar bommen werden ver vaardigd. Vier lyken en vyf geworden zyn onder het puin vandaan gehaald. Een persoon werd gearresteerd. Goes. Maandagavond werd ten huize van den heer Jan J. de Jonge aanbesteedhet bouwen van een hooischuur op een terrein Sectie C no. 603, in den Poel, bij het station Goes. Ingeschreven werd daarvoor door de heeren A. Hnbrochtso, 's Graven polder, f3100; H. Schout, 's Heer Arcnskerke, 1 3025 M. J. Sanderse, Middelburg, 1 2950; T. Rozemond, aldaar, f 2925 M. Buitendijk, f 2948 J. H. Jacobs, f2798; J. Goedbloed, Kloetinge, f 2763J. de Bruiine, l 2693 en J. M. van Riet, f2683. De inschrijvers wier woonplaats niet vermeld is, wonen te Goes. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. Blezelinge. Heden werd alhier, in de herberg by A. Zuidhof, ten over staan van Notaris Pilaar te Goes, publiek verkochteen woonhuis en erf in de gemeente Schore, nabjj Biezelinge, groot 1 Are 15 Centiaren, aan den heer Joh. de Roo, alhier, voor f 670. .Km kibeiitiiitii GOES, 19 Maart 1912. Nieuwe Tarwe, f 9,40 a f 9,60 Essex Tarwe (100K.G.)a Nieuwe Rogge - 9,a - 9,25 Wintergerst - 9,a - 10, Zomergerst a Haver - 9,— a - 9,50 Kookerwten - 11,a -12, Kroonerwten - 10,a - 12, Bruine Boonen - 12,50 a - 15, Karwijzaad - a Eieren per 100 stuks - 3,60 a - o, Boter per K.G. - 1,20 a - 1,30 Middenprijs eieren per 25 stuks f 0,90. idem boter 1 0,63 per halve kilo. Eieren aan particulieren verkocht voor f i,per 25 stuks. Boter idem i o,per halve kilo. Eendeieren cent per stuk. Aanvoer ruim. Opgave van den Marktzetter der Mij. v. Landbouw, afd, Heinkenszand. Boter f 1,20 a f 1,30 per K G. Rekenprijs f 1,24 per K.G. Aan particulieren verkocht voor t 1,35 per KG. Eieren f 3,60 a f 3,60 per 100 stuk--. Rekenprijs i 3,40 per 100 stuks. Aan particulieren verkocht voor i o, per 100 stuks. Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V. P. N. Aangevoerde eieren 21091 stuks. Prijs 1 3,60 per 100 stuks. ROTTERDAM, 19 Maart 1912. Op de veemarkt waren aangevoerd44 paarden, 1376 magere en 695 vette runde ren, 213 vette, x 181 nuchtere en gras- kalveren, schapen of lammeren, 2 var kens, 199 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 32 tot 41a ct., stieren 32 tot 36 a ct., vette kalveren 50 tot 60 a ct., export-kalveren a ct., schapen tot ct., fokschapen it ct., lammeren tot ct., (lammeren tot f af per stuk), varkens tot ct. en lichte varkens voor export a ct., voor Frankrijk a ct. per halve kilo. Melkkoeien f 140 a f 290, kallkoeien 1145 a f305, stieren f 100 a 1380, pinken 18oa 1120, graskalveren f af vaarzen f 100 a f150, alles mager vee; biggen fïl,— a f 16,—slachtpaarden f7oati$o, werk paarden i 80 a t 250, hitten f 60 a 1260. Nuchtere kalveren fok- f 16 a f 22, slacht- f 7,— a f 11. Biggen f 1,70 a f 1,90 per week. Aanvoer vette runderen behoorlijk. Veel handel, doch door stijgende prijzen verkoop iets langzamer. Stieren met goeden aanvoer en goeden handel. Vette kalveren in beste soorten goed en de afwijkende behoorlijk te plaatsen. Er waren echter geen hooge prijzen te maken.

Goessche Courant | 1912 | | pagina 2