f.i W. F. OEN HERPER, Tcleprafiscfc Weerbericht. lugezondeu Stukken. Saiktberichten. Gemeente- Pu blicatiën. Rekening: Pensioenfonds. ADVERTENTIES. Ziekenverplegings- Artikelen. EEN MEID Ken üinfce DIENSTBODE op den hear Davidson. Tot viermaal toe gaf hij een alibi op, dat onjuist werd bevonden. Inbraak en mishandeling. Maan dagnacht verschafte zich een tot nu toe onbekend persoon toegang tot de woning van den alleenwonenden R. te Made. Na dezen deorlyk mishandeld te hebben, o.a. werd hem een gedeelte van zyn oor afgeslagen, doorzocht de dief alle laden en kisten en nam mee wat van zjjn gading was. Een hardlooper. ünder Heeze (N.-B.) heeft men het vermakelijke schouwspel kunnen zien, dat een jacht opziener op de kousen een pedelend wildstrooper achtervolgde, dien hy een haas uit een strik had zien halen. De jachtopziener bleek een eerste klas hardlooper te zijn, want, ondanks zijn snel doortrappen, werd de strooper door den opziener achterhaald, en hom het wild ontnomen. ibieraden tusschen hef afval. De erfgenamen van wylen baron Van Paliandt hebben opruiming gehouden onder papieren enz. op den huize „Lyndenstein" te Beetsterzwaag. Deze papartssen werden verbrand en de aach werd op een vuilnishoop ge worpen Nu hebben kinderen daaruit verschillende voorwerpen gehaald als een gouden zegelring, gouden medail lons, ringen en andore sieraden van waarde. Uit minnenijd. Te Heerlen heeft een landlooper uit minnenijd twee schoten op zijn vroegere bjjzit gelost. Het eerste schot trof de vrouw in den rechterschouder, het tweede trof een klein kind van een der buren van het logement, waar het tweetal vertoefde. Het volk wierp zich op den onverlaat en gooide hem zoodanig met steenen, dat hg bloedend en onherkenbaar door de politie moest worden ontzet en achter slot en grendel gebracht. De wonden der schachtoffers zijn niet levensgevaarlijk. Op de Zigeuner jacht. Sedert ruim een week houdt een bende zigeuners het district Fulda, in de buurt van Frankfort, in den grootsten angst. De opschudding is te grooter, wyl men van de drie aanvoerders der benden weet, dat zy wegens verscheidene moorden gezocht worden. De 24 jarige zigeuner Wilhelm Eben- den schoot midden op den rijksweg een gendarme dood, die hem wilde arresteeren; daarop verdween de ge- heele troep zigeuners, tot zij eenige dagen geleden by Fulda weder opdook. Te Fntzlau kreeg dezelfde Ebender met zjjn vader ruzie over een paar denhandel en stak den ouden man op het marktplein dood.Nogmaalsslaagde de moordenaar er in, met zjjn bende te ontkomen. De zigeuners namen de wijk in de bosschen by Kammerzell, maar waag den zich toch weder in een dorps herberg en ontmoetten daar een gendarme, die hen wilde arresteeren. De bandieten trokken nu bliksemsuel opvouwbare geweren van onder hun kleederen, en cp den weg had nu tusschen den gendarme en 'n aantal leden van de vereeniging van vete ranen van Kfimmerzell, die zich ge wapend hadden, 'n geregeld vuurge vecht plaats, waarbij een paar boeren schampschoten kregen en de gendarme zwaar gewond werd. De zigeuners trokken zich vervolgens in het bosch teiug en ontmoetten daar den niets vermoedenden boschwachter Romsn. Wilhelm Ebender doodde den be ambte door een schot midden in het hait. Nu werden 60 man artillerie uit Fulda gealarmeerd. De zigeuners waren echter met een geforceeruen marsch op Weimarsch grondgebied gevlucht, waar zij in het dorp Borsch een boer overvielen, en den man door twee schoten in het hoofd zwaar ver- woudden. Des nachts keerden zy in de buurt van Fulda terug. Intusschen waren verscheidene hun ner vrouwen gearresteerd. Daar men vreesde, dat de roovers slechts terug gekeerd waren om die vrouwen te bevrijden, werd de gevangenis van Fulda door een sterke afdeeling gen darmerie bewaakt. Sinds dezen tfid verging er geen dag, waarop de zigeuners niet van zich deden spreken, 's Nachts droDgon zjj in afgezonderd staande huizen, en dwongen do boeren met gewapende hand, hun levensmiddelen en geld te geven. Bjj Bengerode overvielen zij ter sterkte van twaalf man het houtves tershuis en dwongen den houtvester met voorgehouden geweren, een ge- stroopten reebok voor hen te bereiden. Niemand van de geheele bevolking, ook in kleine steden niet, waagt zich na het invallen der duisternis op straat. Zondag zijn honderd man van het bataljon jagers te Marburg uitgerukt om dat gevaarlijk geboefte te gaan achtervolgen. Zij zijn van scherpe patronen voorzien. Voorts is een vrij willig houtvesterskorps gevormd, dat de bosschen doorkruist. Tenslotte heeft de politieoverheid 50 gendarmen te Lauterbach verzamold, om van 't noorden 't opdrjj ven der boeven van uit hot zuiden te steunen. In de kleine plaatsjes hebben alle oud strijders en brandwachts zich ge wapend. De hoop, dat de zigeuners van honger we! godwongen zouden worden in de dorpen te komen, iB ■niet vervuld, daar de bandieten juist eergisteren een geheelen hoenderhof JbÜ een hoer hebben leeggestolen. Hoogste baiometerstand 773.0 te Clermont. Laagste barometerstand 742.4 te Bodo. Verwachting tot den avond van 29 dezerToenemende tot krachtige tijdelijk wellicht stormachtige Zuide lijke tot Z.W.-ljjke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarsehynigk regenbuien, zelfde temperatuur. Burgerlijke »ihi>u van Boes. Van 26—28 Febr. Gehuwd28, Marinus Gerhardus Nicolaas Le Heux, 33 j. jm. te N. en St. Joosland en Marie van Heel 26 j. jd. te Goes. Geboren: 27, Pieternella, d. v. Job Jobse en Lena Zweedyk27, Krina Johanna Cornelia, d. v. Cornelis Wal- rave en Jannetje Potter. Buiten verantwoordelijkheid der Re dactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur1 Naar aanleiding van gedane onder zoekingen naar de toestanden in de Nederlandsche huisindustrie komen in dit verslag ook mededeelingen voor over de bijzonderheden betreffende de woningen der erwten- en boonenlezers te Goes en luidt: -r Het verwekt afgrijzen, als men nagaat, hoe daar gezinnen van 7 of 8 personen den dag en den nacht doorbrengen in één vunzige halfdon kere kamer. Overdag begrijpt men niet, hoe daar door allen geslapen wordt, maar als men laat op den avond komt en ziet, dat daar reeds drie kinderen in een kleerkast liggen, terwijl vaa lompen, zakken en kleeren op vloer en tafel nachtlegers worden gespreid, is het onbegrijpelijke moge lijk gebleken. In een éénkamerwoning, waar man en vrouw en kinderen van 13, 12, II, 9 en 7 jaar erwtenlezen en nog vier jongere kinderen zyn, was bijna niets dat op huisraad of beddengoed leek. De vrouw vertelde geen tijd te hebben, om veel aan haar huishouden te doen, want dan kwamen de erwten niet op tyd klaar. Huur f 1,15. Dicht daarbij een even groot gezin in de kamer, waar de ateenen vloer vol gaten is, terwijl de zolder niet geschikt is, om er iemand te laten slapen, huur f 1,40. In een andere éénkamerwoning, waar geen behoorlijk stuk huisraad in staat, wonen man, vrouw en 7 kinderen, o.a. jongens van 11, 12 en 14 jaar en een meisje van 15 jaar. Niet beter is het gesteld in een één- kamerswoning, die f 1,50 huur doet, waar 7 kinderen van 16 tot 1 jaar thuis zjjn en de vloer bedekt is met vodden en zaxken met erwten. Een donkere havelooze kamer, huur f 1,10, ia het woon- en slaapvertrek van man, vrouw en 6 kinderen, van wie 1 dochter 18 jaar en 2 zoons 15 en 16 jaar. In één kamer wonen en slapen 6 personen, nl. een ongehuwde moeder met hare dochters van 15 en 17 jaar, een zoon van 16 jaar, een broer en een kostganger. Erwten lagen overal over den vervuilden vloer verspreid. Een gezin werd bezocht, bestaande uit man, vrouw en 10 volwassen of bjjna volwassen kinderen, allen te zamen wonend in één kamer van 3.80 b\j 3.50 Meter. Verregaand vervuild en ondragelijk stinkend was de woning van een gezin van 5 personen, als eenig huis raad een wieg met lompen, een tafel, een kachel en afzichtelijke bedgor dijnen, de vrouw en kinderen in hoogste mate vervuild en haveloos. Even erg was het in 2 gezinnen van respectievelijk 8 en 7 personen, waar voortdurend niet opgeruimde wiegen, ledikanten en bedsteden met afzichtelijk „beddegoed" te aanschou wen en te ruiken zjjn. Een verlaten ongehuwde moeder woont met haar kincije in een totaal uitgewoond krot, met geen ander meubilair dan één tafel en 2 stoelen. Wanneer wy dit nagaan is bet zeker een terrein, waar de gezondheids commissie heel wat te doen heeft om hierin verbetering te brengen. E. BARBIER. Goes, 26 Febr. 1912. Mijnheer de Redacteur I Als lid van de afdeeling Zeeland der Nederlandsche Politiehonden Ver eeniging wil ik gaarne iets omtrent mijn hond aan de lezers van Uw blad mededeelen. Op Maandag 19 Febr. j.l. werd aan den alhier gestationneerden rijksveld wachter, brig. tit. G. v. d. D., aangifte gedaan, dat er een partijtje oesters uit den oesterput was ontvreemd, doch men niet de minste aanwijzing kon doen omtrent de dader(s), waarop genoemde rijksveldwachter naar mij kwam, om met den door mij, A. Koe man, afgerichten Holl herdershond „Amor" een onderzoek in te stellen. Volgens aangever moest de diefstal op Zondag of in deu nacht van Zondag op Maandag plaats hebben gehad. Nadat ik genoemden hond aan de voetsporen en het daar aanwezige sljjk had laten lucht nemen, liep hg over een djjk, onder langs den'haven- kant in de richting van een in de haven liggend steenschip, doch keerde al spoedig terug. Daar ter plaatse was dien dag een schip zand gelost, terwijl uit gemeld schip eenige mannen bezig waren dit te lossen. Genoemde veldwachter en ik bega ven ons naar gemeld schip en wy zagen een tweetal jongens op dé luiken van het schip liggen, welke de veldwachter by zich liet komen, en nadat deze de maat van hun klompen had genomen, werden zy medegeno men naar de plaats, waar de oesters waren ontvreemd, alwaar hun klom pen geheel overeen kwamen met do achtergebleven voetafdrukken. Nadat de veldwachter hen had ondervraagd, bekenden gemelde jongens heel spoe dig, dat zy de daders waren, en zy de oesters hadden ontvreemd. Op hun terugweg gelastte de ryksveldwachter hun, weer te loopen, zooals zy dit hadden gedaan, toen zy in het bezit der oesters waren, waaraan zy vol deden, en toen bleek ons, dat de hond juist hun spoor had gevolgd tot by den hoop zand. Bedoelde jongens be kenden ons, dat zy den diefstal op Zondagavond te 6 i/s uur hadden ge pleegd, terwyi het Maandagmiddag 2 uur was, toen ik den hond lucht liet nemen. Krabbendyke, 24 Febr. 1912. A. KOEMAN. Den heer Hoofdredacteur Qoesche Courant te Goes. WelDdele Beer. Gaarne zou ik door middel van Uw blad willen wijzen op den middel eeuwschen toestand van een weg, ge legen in ons mooi Zuid-Beveland. Het is de weg, die loopt langs den zoo- genaamden Zaaidyk, dicht by 's-Gra- venpolder, doch volgens inlichtingen, my verstrekt, behoorende tot de ge meente Kapelle. Ieder, die dezen weg kent, en vooral zy, die er wel eens per rijtuig over kwamen, weten, hoe bezwaarlyk het gaat, daar elkaar met ry- of voertuigen te passeeren en het is dan ook een zéér groot wonder, dat er nooit onge lukken voorgekomen zijn, doch, even als by my, is het met velen dikwijls langs het kantje afgegaan. Zou het hier ook weer moeten zynals het kalf verdronken is enz. En dat zou toch niet noodig zyn, want er is ver betering aan te brengen, door een voudig het slootje aan den kant van den dijk te dichten en voor afvoer van het water een kleine rioleering te leggen.' Laat ik van deze gelegenheid ge bruik maken, om eens te wijzen op den, ook aan de gemeente Kapelle behoorenden, straatweg Biezelinge, richting Smokkelhoek,. de schrik van alle fletsrydcrs. Mochten de autoriteiten van Kapelle toch eens besluiten een koolpad te maken langs den straatweg voorby den heer De Roo en verder langs den aardenweg achter het dorp tot de straat bij de Ger. Kerk 1 Van de zyde van den A. N. W. B. is daar ook al eens op aangedrongen, doch niettegenstaande die Bond zelf finan- tiëel wilde meewerken, tot heden zonder eenig resultaat. Laten de heeren eens even naar Krabbendyke gaan kykap hoe practisch daar de Vlietweg verbreed wordt I Hoewel ik nu niet voorstel, dat alles nu maar direct zal verbeterd worden, hoop ik toch, dat dit schrijven zal meewerken, by den Kapelsehen raad de overtuiging te vestigeu, dat de toestand onhoudbaar is en dringend verbetering eischt. Met myn dank voor de plaatsing, M. de Redacteur. Hoogachtend, Een consul van den A. N. W. B. Mijnheer de Hoofdredacteur. •Verleen mij s.v.p. een plaats in uw blad, by voorbaat myn dank. Het is myn bedoeling, het bericht van den verslaggever van uw blad, d. d. 24 Febr., toe te lichten. Ik lees in dat bericht van het verzinken van een wagen in de gleuf der waterlei ding, maar wat daarvan de oorzaak is, daarover wil ik even het een en ander mededeelen. Het is namelijk de slechte toestand van den achterweg, die na het leggen der buizen van de waterleiding zoo slecht is, dat, wan neer er twee beladen wagens elkan der ontmoeten, en een moet verzinken in de gleuf der waterleiding. Wat is hier nu de oorzaak van, daar het op andere plaatsen niet zoo slecht is als juist op den bedoelden achterweg Is het dat die gleuf niet voldoende is aangestampt, ol worden die op andere plaatsen beter onderhouden Daar kan een ieder lezer, die er be lang in stelt, zich wel even van overtui gen. want de toestand op den achter weg is zoo slecht, dat hy bijna niet begaanbaar is. Nu is mij niet goed bekend, wie dit gedeelte moet onder houden is het de waterleiding-maat schappij Dan wordt het, dunkt my, meer dan tijd, dat het dagelijksch bestuur der gemeente zich daarmede inlaat, of moet de gemeente het op laten knappen, zooals zy reeds is be gonnen met op sommige plaatsen in die gleuven steenpuln te leggen Zooiets komt toch niet erg ten goede aan een beteerden weg, want de be woners van den achterweg hebben toch ook wel recht op een goeden begaan- en berijdbaren weg, want d a betalen ook belasting en dan zon ik zeggen :"feven zware lasten maar ook de zelfde rechten, nietwaar? f.,Nu komt er nog by, dat er over dien slechten weg iederen dag plm. 170 h 180 kinderen de school moeten be zoeken, dus geloof ik niet, dat ver betering, wie hagr dan ook aanbren gen moet, èeri onbillijke eisch is. Want als men even toeziet by het uitgaan der school, dat by de kinde ren de spatten om de ooren vliegen, i dan geloof ik niets te veel te zeggen, j als ik zeg, dat die weg op spoedige verbetering wacht Hopende, dat dit schrijven er toe moge bijdragen, teeken ik J. S. Kloetinge, 26—2'12. Verkoopuigen en Verpachtingen. Maart i Wemeldinge, Paarden, landbouwgeree schappen, Liebert. i Wemeldinge, Een Hoogaars en een houten tjalk, Schram. 5 Wissenkerke, Boereninspan, M. Noor- dijke. 5 Goes, Woon- en winkelhuizen, Pilaar. 6 Krabbendij ke, Koemelkerszaak, Schram. 6 's H. Arendskerke, Houtwaren, varkens, schapen, Hollmann en Verhoek. 7 Ierseke, Boereninspan, v. Dissel. 7 Oudelande, Houtwaren, varkens en runderen, Hollmann en Verhoek. 8 Kruiningen, Kapitale boereninspan, Schram. 8 Hoedekenskerke, Houtwaren en var kens, Hollmann en Verhoek. 8 Baarland, Houtwaren en vatkens, Holl mann en Verhoek. 11 Ierseke, Houtwaren, varkens, musterd, boomen, Hollmann en Verhoek. 12 Goes, Oesterperceel, van der Kloes. 14 Kloetinge, Kapitalen boereninspan, r. Dissel. 14. Wissenkerke, Kapitale hofstede, Pilaar en Claes. 15 Schore, Boomgaard, bouwland en woonhuis. Pilaar. 15 Heinkenszand, Boomgaard, timmer manswerkplaats en woonhuizen, Van Cleef. 15 Borsele, Houtwaren, varkens, Hollmann en Verhoek. 20 Kattendijke, Beestlaal enz., v. Dissel. 22 Kats, Boereninspan, Hioolen. Goes, Kapitale hotstede met boom gaard, bouw- en weilanden, in de Neord- en West-kraaijertpolder, Bur- kens en Pilaar. April 3 's Gravenpolder, Paarden, hoornvee, Hollmann en Verhoek. Mei 1 Kortgene, Boereninspan, Hioolen. GOES, 27 Februari 1912. Van alle artikelen was een ruime aanvoer. Nieuwe Tarwe, f 9,af 9,50 Essex Tarwe (100 K.G.) -10,a -10,25 Nieuwe Rogge - 9,a - 9,25 Wintergerst - 10,a - 10,30 Zomergerst - 10,a Haver - 9,— a - 9,50 Kookerwten - 11,a - 13,— Kroonerwten - 11,50 a - 13,50 Bruine Boonen - 15,a - 16,— Karwijzaad a Eieren per 100 stuks - 3,40 a - 4, Boter per K.G. - 1,30 a - 1,44 Middenprijs eieren per 25 stuks f 0,90. idem boter t 0,70 per halve kilo. Eieren aan particulieren verkocht voor fper 25 stuks. Boter idem f 0,75 per halve kilo. Eendeleren cent per stuk. Aanvoer eieren ruim, boter tamelijk. Opgave van den Marktzetter der Mij. v. Landbouw, afd, Heinkenszand. Boter f 1,36 a f 1,44 per K G. Rekenprijs f 1,40 per K.G. Aan particulieren verkocht voor f 1,50 per KG. Eieren f3,40 a f4,per 100 stuk^. Rekenprijs f 3,70 per 100 stuks. Aan particulieren verkocht voor f o,— per 100 stuks. Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V. P. N. Aangevoerde eieren 15375 stuks. Prijs f 4,per 100 stuks. ROTTERDAM, 27 Februari 1912. Op de veemarkt waren aangevoerd39 paarden,veulen, ezel, 1135 magere en 739 vette runderen, 202 vette, 1331 nuchtere en graskalveren, 2 schapen of lammeren, 2 varkens, 155 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 29 tot 40 a 41 ct., stieren 30 tot 34 a—ct., vette kalveren 50 tot 60 a 62 ct., export-kalveren k ct., schapen tot ct., fokschapen 1 t ct., lammeren tot ct., (lammeren tot f f per stuk), varkens tor ct. en lichte varkens voor export a ct., voor Frankrijk a ct. per halve kilo. Melkkoeien f 135 a f 275, kalfkoeien f 145 a f310, stieren f140 a f310, pinken f a f graskalveren f af vaarzen f90 a f150, alles mager vee; biggen fio,— a f15,slachtpaarden f70 at 170, werk paarden f85 a f215, hitten f a t— Nuchtere kalveren fok- f13 a f 18, slacht- f 7,a f 11. Biggen f 1,60 a f 1,80 per week. De aanvoer ter vette markt was ruim, ofschoon minder dan vorige week. De han del was over 't algemeen stroef, vooral in de beste soortenenkele zeer puike gingen 1 ct. boven noteering. Het zal moeilijk zijn de noteering te handhaven, de afloop is stellig onbevredigend. Stieren beperkt aangevoerd, handel tame lijk goed. Vette kalveren met goeden aanvoer, de beste soorten gingen vlug en duur weg; inferieure qualiteit werd behooilijk geplaatst. Op de magere markt heerschte een op gewekte stemming. Met het oog op den invotr op 1 Maart a.s. van dikke koeien in België, werd door Belgische kooplieden flink gekocht, hetgeen aan den handel een levendig aanzien gaf. Melk- en kali koeien werden grif gekocht. Voor jong vee was meer vraag, handel goed. Magere ossen goed te plaatsen. Nuchtere kalveren aeei ruim aangevoerde handel minder vlottend. Paarden duur, handel traag. Biggen gingen langzaam, doch duur weg. Op de botermarkt werden heden aange voerd 73/8, 25/16 vn. en 176 stukken van V» kilo. Prijzenie kwal. 1 70, 2e kwal. f 66, 3e kwal. 1 64 per 40 kg.stukken van V, kg. 85 k 90 c. Waaronder 6 vaten a 50 kg. Russische. De rekening over 1911 van het Gemeente-Pensioenfonds, goedgekeurd door Burgemeester en Wethouders, ligt gedurende de maand Maart voor be langhebbenden ter visie op de secre tarie der gemeente van des voormid- dags 9 tot des namiddags 2 uren. Goes, 28 Februari 1912. Burgemeester en Wethouders van Goes. J. B. DE BEAUFORT. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Fonds tot ondersteuning van de weduwen van gemeente-ambtenaren. De rekening over 1911 ligt gedu rende de maand Maart voor belang hebbenden ter visie op eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namid dags 2 uren ten bnreele van den secretaris der gemeente. Goes, 28 Februari 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. B. DE BEAUFORT. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Getrouwd: M. G. N. LE HEUX Med. Docts. Arts en M. VAN HEEL. Nieuw en St. Joosland. Goes. 28 Febr. 1912. De Heer en Mevrouw LE HEUX Vak Heel betuigen, mede namens wederzijdsche familie, hunnen harte- ïyken dank voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelijk onder vonden. Heden overleed te 's Oraven- hage, Weimarstraat 181, na een hevig iyden, onze geliefde zoon en broeder JAN VAN DER VOORDE Fz„ in den ouderdom van 51 jaar. Namens Echtgenoote, Kinderen, Vader, Broeders en Zusters, FRANS VAN DER VOORDE. Goes, 25 Febr. 1912. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed te Tholen na een kortstondige ziekte, onze waarde broeder en zwager de heer B. A. OVERMAN op den leeftyd van ruim 54 jaar. Uit aller naam, L. A. PAARDEKOOPER— Overman. Teteringen, 27 Februari 1912. Ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen harteiyken dank aan allen, die op 21 dezer blyken van be langstelling gaven. J. VERBURG en Echtgenoote. 's-Heer Hendrikskinderen, 29 Februari 1912. PRO DEO. Bij vonnis der Arr.-Rechtbank te Middelburg, d.d. 27 December 1911, is tusBcben JULIANA KALLE, her bergierster, wonende te Hansweert, gemeente Kruiningen, en CONSTAN- TINUS SMET, visscher, mede wonende aldaar, nitgesproken de scheiding van tafel en bed, met alle gevolgen daar aan tij de wet verbonden. De Procureur v. d. Eiseheres, Mr. J. DE WITT HAMER J.Gz. Goes, 29 Januari 1912. 5 Bedttof, Windkmiem, IJizakkea, Glycerine- ipnitjei, Lavomentipni- ten, Irrigatoren, Oogbad- jei, Ondcriteken, Nen«- ipoeleri, Koortithermo- meteri enz. enz. JÜ m O) O b C «s Kadn, doe». Met Mei of eerder benoodigd by J. v. d. MAALE, win. keiier, 's-Beer Arendskerke. gevraagd met Mei. Wasch buitenshuis by J. F. VAN DEU LEEUW.

Goessche Courant | 1912 | | pagina 3