maar gcdurondo een zekeren tyd. Toe slag geven vindt spr. echter heel wat anders dan een verhooging van hot loon. Verhooging van het mini mam salaris tot f1200, zooals spr. dit voorstelde, zou maar weinig finan cieel verschil voor de gemeente op leveren. De voorz. zegt nogmaals, dat do gemeentekas dat niet toelaat. De heer Fr. v. d. Putte meent, dat deze grooto duurte het volgende jaar wel weer zal opgeheven zijn en steunt nogmaals het idee van den heer von Schpiidt. De dageljjksche levensmid delen zyn voornamelijk in prijs ge stegen en dat is voor allen gelyk. De voorz. stelt voor eerst uit te maken of men in principe voor toe slag is of niet. Uit de stemming blijkt, dat men hier voor is; alleen de heer Pilaar stemde tegen. Dan komt in stemming of men een toeslag van f 20 in eens zal geveiy dan wel 2 i/i van het inkomen. Het eerste wordt aangenomen tegen Btem- den de heeren l)e Witt Hamer en Pilaar. De heer Dekker stelt nu voor de grens te bepalen op f 1000. Dit wordt evenwel niet ondersteund, zoodat de grons op' i 700 blijft bepaald. 22 amb tenaren genieten van dezen toeslag. 10. Voorstel tot het verhoogen der jaarwedden van de onderwijzeressen bfl het handwerk-onderwijs aan de scholen B en C, mejuffrn. M. Pennings- Stokmans en A. L. Arentz. Waar genoemde dames resp. reeds 11 en 22 jaren onderwijs in de nuttige handwerken gaven aan school B en C, wenschen B. en W. haar een gelijk salaiis te geven als de met bedoeld onderwijs belaste juffrouw aan school A. Ze stellen daarom voor haar sa laris met ingang van 1 Januari '12 met f 25 te verhoogen en alzoo te brengen op f150. De heer v. d. Leeuw vraagt of daar mede geen onrecht wordt gedaan aan de onderwijzeres aan school A. Deze is immers belast met de administratie en het inkoopen der benoodigde in grediënten, wat bjj de andere twee niet het geval is. Do heer de Witt Hamer meent, dat dat nooit onrecht kan worden, hoog 3tenB zou het een onaangenaam ge voel kunnen opwekken. Bovendien zal dit inkoopen van lapjes, enz. nu niet zoo moeilijk zijn voor iemand, die daarin is vergrijsd, en verder hebben de betrokken dames meer les uren dan de onderwijzeres aan school A. Op oen desbetreffende vraag van den heer Hollmann licht de heer de Witt Hamer toe, dat deze toelage uit sluitend aan genoemde twee dames wordt verleend. Zonder stemming overeenkomstig het voorstel beBloten. 11. Wijziging der verordening, regelende het politiepersoneel en zijne bezoldiging, in verband met de vast gestelde gom.-begrooting voor 1912. De hoofdzaak dier wijziging bestaat hierin, dat de bepaling vervalt, dat er hoogstens twee agenten le en 2e klasse zijn, dat het aanvangssalaris met f25 wordt verhoogd en dat agen ten 2e en 3e klasse bij gebleken ge schiktheid bevorderd kunnen worden tot le en 2e klasse, na drie jaren dienst in de gemeente en met ingang van 1 Januari, volgende op den datum, waarop die drie jaren zijn verstreken De heer Hollmann wil het salaris van alle agenten met f 50 verhoogen. Spr. legt een berekening over, waaruit blijkt dat een agent 3e klasse van ongeveer f275 moet rondkomen met z'n gezin. Een te laag salaris werkt omkoopbaarheid, enz. in de hand en dat mag niet. Spr. stelt dan voor het salaris met f50 te verhoogen. De heer Dekker meent, dat dit voor stel niet aan de orde gesteld mag worden. Het is bovendien gemakkelijk van een andermans leer riemen te snijden, maar we moeten de belangen van de gemeente ook in het oog houden De heer Hollmann antwoordt, dat de heer Dekker niet het recht heeft hem tegen te werken in dit voorstel. Wanneer er iemand is, die riemen snijdt van andermans leer, dan is dat juist de heer Dekker. De heer Dekker zegt, dat die per soonlijke beschuldiging hem noopt te zeggen, dat hjj niet meer met den heer Hollmamn zal debatteeren, als die hem niet rehabiliteert. De voorz. is het eens met den heer Dekker, dat het voorstel van den heer Hollmann niet in behandeling kan komen. De heer HoUmann mompelt nog een heel tijdje tegen, maar niemand ondersteunt het voorstel, zoodat dit niet in behandeling komt. (De heer v. d. Bout komt ter ver gadering.) 12. Kegeling der salarissen van het personeel aan de gem. bewaar school. Hierin wordt voorgesteld, het aan vangssalaris van het hoofd dezer in richting te bepalen op f 500, met f 100 vergoeding voor huishuur en twee driejaarlyksehe verhoogingen van f 50 De helpsters aan de bewaarschool, die minstens 15 jaar oud moeten zyn, zullen aanvankelijk een jaarwedde van f50 genieten, welk bedrag om de twee jaar met f25 wordt verhoogd tot een maximum van f250. Het be zit van de akten A. en B. voor be- wuarschoolhouderes geeft recht op eene verhooging van f25. liet thans in dionst zijnd personeel zal de verhoogingen ontvangen, waar op het recht heeft. De heer Dekker dankt B. en W. voor den spoed, waarmee ze deze re geling hebben getroffen, waarna het voorstel wordt aangenomen. 13. Herbenoeming van den heer A. F. Lasonder als gemeente-geneesheer voor het tijdvak van 1 Januari 1912 tot 1 Januari 1915. Met alg. st. wordt de heer UaBonder als zoodanig herbenoemd. 14. Benoeming van commissie- en bestuursleden, in verband met de periodieke aftreding op 1 Januari 1912. Do uitslag der verschillende stem mingen is, dat in de fin. comm. wor den herbenoemd de hoerenW. Temper man, I. D. Fransen v. d. Putte en Joh. Pilaarin de gascommissie de heeren mr. J. de Witt Hamer J.Gz., W. Tem perman en J. F. v. d. Leeuwin de comm. voor de strafveroideningon de heeren Joh. Pilaar en jhr. J.W. E. von Schmidt auf Altenstadtin de aanslag commissie de heeren J. Donner en W.Temperman en benoemd in de plaats van den heer P. J. v. d. Ven de heer A. S. J. Dekkerin de reel. comm. H. O. de heeren J. Z. Kiscb, W. Kakebeeke en J. C. H. Hollmann in de comm. v. toez. M. O. do heer ds. R. J. v. d. Veen in idem L. O. de heer S A. Leopold j als regentes van het weeshuis mevr. M. C. Breetvelt—Ittmann als lid van het Burg. Armbest. de heeren I. G. J. Kakebeeke on dr. J. C. de Rujjter de Wildtin de comm. voor classificatie van leerlingen der O. L. scholen de heeren mr. J. de Witt Hamer, J.Gz. en J. F.v.d. Leeuw als lid van het R.K. Armbest. de heer J. B. van Kalmthout als id. van de Ned. Herv. diaconie de heer H. P. van der Heilals id. van het Burg. Armbest. de heeren P. A. de Ligny en I G. J. Kakekeeke als id. van de Oecon. Spjjsuitd. de heer L. A Knitel, en als afgevaardig den naar de vergaderingen van aan deelhouders der N. V. Waterleiding- maatsch. Zuid Beveland de heeren I. D. Fransen van de Putte en Joh. Pilaar. De hoer Dekker bedankt voor zjjno benoeming, omdat hjj meent, dat de heer van de Ven, ook al heeft die ontslag genomen als Raadslid, nog reeht heeft op het lidmaatschap der bedoelde commissie, tot zijn opvolger is benoemd. De heer de Witt Hamer houdt zijne benoeming tot lid van de Gascommissie in beraad. 15. Vaststelling 2e suppl. koh. H. O. 1911. In gesloten zitting behandeld en daarna vastgesteld tot een totaal van f418,14, verdield over 34 aangeslage- nen. Tevens werden in de heropende zitting B. en- W. op voorstel van den hoer van der Leeuw gemachtigd de carillon-kwestie alsnog zoo billjjk mo gelijk te regelen. Verder deelde de voorzitter mede, dat hij persoonlijk den Minister heeft gevraagd of er geen mogelijkheid bestaat, dat de ge meente Goes eenige vergoeding ont vangt voor het verstrekken van vuur, licht, enz. voor de Rijksnormaallessen, gegeven in school A., B. en C. Ook heeft de voorz. gesproken met den burgemeester van Kloetinge over le vering van gas aan die gemeente door de Goesche gasfabriek. Bericht daaromtrent wordt tegemoet gezion. Daarna sluiting. Nabetrachtingen nit den Raad. Wanneer je een kom met goudvis- schen voor je venster hebt staan of een bloempot, die de aandacht trekt, dan kan je er zeker van zijn, dat de jengd je vensters niet met rust laat. Dat heeft de heer De Bokx onder vonden. En om nu aan dit euvel paal en perk te stellen, wilde hjj vóór zijn huls een hekje plaatsen, om de lieve jeugd althans op een behoorlijke dis tantie te houden. De heer Dekker voelde er veel voorwethouder De Witt Hamer absoluut niets. Als de heer De Bokx een hekje plaatste, met toestemming van den Raad, dan zou het juffrouw Jansen evenmin gewei gerd kunnen worden, als ze er om vroeg. Ten slotte zou heel Goes in de hekjes komen te staan. Het idee is misschien oorspronkelijk, doch nu juist niet aanbevelenswaard. Zoo werd ook van de hand gewezen het verzoek des heeren Snoep, om de luifel vóór zijn winkel uit te mogen breiden, in verband met uitbreiding zijner affaire. Zat bij de weigering door den Raad de vrees voor, dat heel Goes na verloop van jaren onder één luifel zou komen De tongen kwamen eerst goed los by het voorstel van B. en W., om een toeslag te geven op de loonen van hen, die, in dienst der gemeente, niet meer verdienen dan f 700 per jaar één en ander in verband met de duurte der levensmiddelen. Die toeslag zou, over drie maanden berekend, 2 V» pro cent van het inkomen bedragen. In ons artikel, voorkomend in de Goesche Courant van 19 December, hebben wij uiteengezet, op welke gronden wjj ons tegen dit voorstel meenden te moeten verzetten. Het betoog van den heer Pilaar liep parallel met het onze. Wy kunnen ons geheel met de woor den van dit Raadslid vereenigenals thans een toeslag moet worden ge geven met het oog op de duurte der levensmiddolen, dan zal do Raad pre cies eender moeten handelen wanneer, door bijzondere omstandigheden, de huurpryz n der woningen zouden stygen. Bovendien: niet één der spre kers heeft kunnen aantoonen, dat er oogenbhkkeljjk een nood-toestand heerscht, welke het nemen van bui tengewone maatregelen wettigt. Over deze kwestie toch het cardinale punt werd heengegleden. Wjj zullen hier de debatten niet op den voet volgendaarvoor kan naar het uitvoerig Raadsverslag verwezen worden. Maar uit alles bleek, dat de Raad zich van het voorstel van B. en W. geen bezonken oordeel had ge vormd. Hoe anders kon hij plotseling meegaan met don heer Von Schmidt gesteund door den heer Fransen van de Putte die voorstelde, den toeslag niet procentB-gewjjze toe te kennen, doch ineens een bedrag van f 20 uit te keoren Het werd op vrjj zwakke gronden verdedigdomdat het Ryk zulks voorstelt nietgedaan heeft, gelijk onjuist in het midden werd gebracht daarom behoeft de ge meente Goes toch niet klakkeloos na te volgen? Bezit men trouwens de zekerheid, dat die f 20, welke ineens worden uitgekeerd, voor het huishou den zullen aangewend worden, in ieder gevalaan het doel beantwoorden, waarvoor zij gegeven zjjn? Het lijkt ons een gevaarlijke proefneming. Alle menschen hebben niet even sterke beenen en de vrees is niet denkbeel dig, dat een gedeelte van die twintig gulden besteed wordt voor doelein den, welke een toeslag uit degemeente- kas het geld dus van alle belasting betalende burgers, onverschillig of zij in dienst zijn der gemeente, dan niet geenszins motiveeren. Het voorstel-Von Schmidt werd aan genomen, zonder dat de Raad zich rekenschap heeft gegeven van de mogelijke gevolgen. Daarmede ver viel een voorstel (of was het slechts een poging daartoe van den heer Hollmann, ,om 5 toeslag te geven, in plaats van 21/9. Een toeslag van 2 noemde dit Raadslid een kind een cent in den spaarpot geven. Wij hopen met onzen spaarpot eens bij den heer Hollmann te komen! De verlei ding is tenminste zeer groot. De heer Dekker zag den toeslag gaarne uitgestrekt tot het personeel der gemeente, dat niet meer dan f 1000 verdiende. Aangezien dit voorstel niet gesteund werd, kwam het niet behandeling. Zal de Raad te eeniger tijd niet tot de overtuiging komen, dat hij, door den toeslag toe te kennen, geofferd heeft aan den waan van den dag? Aan het slot der zitting kregen wij zoowaar nog een incidentje.De agenten van politie, van derde tot eerste klas, krijgen f25 meer per jaar. Dit was bij de begrooting aldus bepaald en als gevolg daarvan kwamen B. en W. met een desbetreffend voorstel, bestemd om er bij hamerslag door te gaan, daar de Raad het in principe reeds had goedgekeurd. De heer Hollmann wilde echter f 50 meer geveneen voorstel, dat hier niet op zijn plaats was, en de geheele begrooting in de war zou kunnen brengen. Genoemd raadslid meende, dat een agent ieder in de oogen moet kunnen zien en geen schulden mag maken als gevolg van te lage salarieering. „Als een agent nood heeft.zei de heer Hollmann. en men zon den zin aldus kunnen aan vullen dan gaat hij, waar zelfs do keizer te voet gaat. De heer Dekker verzette zich tegen een dergelijke verhooging. Het is ge makkelijk riemen snijden van ander mans leer. Maar de Raad moest eens denken aan de belasting betalende burgerij. Van haar mag niet te veel gevergd worden. Daarover maakte de heer Hollmann zich ten onrechte boos en wy zien niet in, waarom hjj den heer Dekker moest beschuldigen, dat dit Raadslid het altjjd zoo voor den werkman op neemt, terwijl hij in de praktijk wel eens anders doet, dan zyn woorden zouden doen veronderstellen. Gevolg óók de heer Dekker maakte zich boos, en verklaarde met den heer Hollmann niet meer te zullen debatteeren, als deze hem niet rehabiliteerde. De publieke tribune verkneukelde zich in het gevalletje. En toch was het sop de kool niet waard. Ais de heeren Dekker en Hollmann eens een voorbeeld namen aan dr. Kuyper en Minister De Waal Malefijt, en door een „te hartelijker omhelzing" —het behoeft niet letterlyk te worden op eevat! een einde mankt»" oor- gevat! een einde maakten aan dezen „verliefdentwist" Want wy zijn overtuigd, dat ze het beiden goed bedoelden. En eenige aanleiding tot rancune mag in dit incidentje, dat opkwam als een storm bjj nacht, niet schuilen. Binnenland. Jhr. mr. Van Swinderen. f Gisternamiddag is overleden jhr. mr. P. J. van Swinderen, vice-presi dent van den Raad van State. De overledene was commandeur der orden van den Nederlandschen Leeuw en Oranje-Nassau. Staatspensionneering. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft in een adres aan de Tweede Kamer in overweging gegeven, ten spoedigste in behandeling te nomen do motie van mr. Troelstra, betrokking hebben de op art. 356 van het ontwerp van wet tot verzekering van werklieden tegen geldelijke gevolgen van invali diteit en ouderdom. Zooals men weet, beoogt dit voor stel, om onmiddellijk aan alle ouden van dagen, die den leeftyd van 70 jaar bereikt hebben, by wjjze van overgangsmaatregel, eeD pensioen van f 2 toe te kennen. Ntaten-Ceneraal. TWEEDE KAMER. Maandagmiddag heeft dr. Kuyper een poging gedaan, het verloren ter rein van zijn invloed te herwinnen. Het was b(j Onderwijs. Hjj nam de tuchteloosheid tot uitgangspuntdaar tegen is nu al een tucht-unie opge richt, doch de middelen, waarover die vereeniging beschikt, tasten volgens dr. Kuyper het kwaad niet in zyn wortel aan dat kan alleen de bij zondere schoolAdres aan het chris telijk schoolhoofd Fjjnvandraat 1 Was de jeugd, die de bijzondere school te Nunspeet bezoekt, niet het lastigst op straat? En in dit opzicht staat Nunspeet waarlijk niet alleen. Alzoo verzamelen blazen, in naam der „unio mystica" de wortel-een heid van roomschen en calvinisten I Ziedaar dr. Kuyper's ideaal. Een nieu we aanval in 1913 op de schatkist, ten bate der bijzondere, tot schade der openbare school. En dat, terwijl van 1906 tot 1910 de bijdragen van het rjjk aan het secte-onderwys van ruim twee millioen tot ruim zeven millioen gulden stegen. De heer Ketelaar (vryz.-dem.) gaf verschillende voorbeelden van open bare-school-leegpompery, de ergerlijke manier, waarop „christelijke" school besturen het rijk trachten te bedriegen, om hooger subsidie deelachtig te wor den het aantal leerlingen op 15 Januari geeft den maatstaf aanwelnu, dan leent en huurt men eenvoudig kinderen, ten einde het benoodigd aantal leerlingen bijeen te krijgen. Fraaie taktiek van lieden, die als de ware Christenen willen poseeren Binnenlandsche Zaken is nu afge handeld. Toch komt de Kamer niet vóór Kerstmis door de begrootingen heen. En dan zal zich het zeldzame feit voordoen, dat de afgevaardigden na Kerstmis weder bijeen moeten komen, om den begrootings-arbeid te voltooien Dank zjj de Militiewet 1 Rechtzaken. Hooger Beroep. Door den Amb. O. M. aan het kantongerecht alhier is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter van den 18 December j.l., waarbij J- de M., te 's Heer Arendskerke, wegens het by het bestaan van besmettelijke vee ziekte invoeren van vee in een ver boden kring, werd veroordeeld tot een boete van f 200, subsidiair 40 dagen hechtenis. Provincienieuws. lerseke. Ds. J. Laurense te Oost- kapelle heeft voer het beroep naar hier bedankt. (VI. Crt.) Hansweert. In de Stct. (no 297) zijn opgenomen de concessievoorwaar den voor den spoorweg Hansweert- Station Vlake van den Staatsspoorweg, waarop geen vervoer zal plaats hebben dan met een snelheid van ten hoogste 20 K. M. per uur. Hoedekenskerke. In de Maandag avond gehouden algemeene vergade ring van het „Groene Kruis" waren 50 leden tegenwoordig. Het aftredend bestuurslid de heer J. D. Elenbaas werd met 32 stemmen als zoodanig herkozen. Ds. H. van Essen verkreeg 17 stemmen. Na een lange, dikwijls heftige discussie tusschen dr. H. van Ingen Schouten en het bestuurslid J. Ermerins over het optreden van den dokter tegenover de vereeniging, nam deze ontslag als adviseerend bestuurs lid. 't Bestuur werd daarop gemach tigd dat materieel aan te schaffen, dat hun na in te winnen advies het meest wenschelijk zal voor komen. RHIand-Bath. Maandagavond werd in de zaal van J. Rottier de jaarljjk- sche vergadering gehouden van het leesgezelschap „Rilland-Bath". SlechtB 13 van de 23 leden waren aanwezig. De aftredende bestuursleden W. M, Moree en P. T. van Boven werden met algemeene stemmen herkozen. Uit 't verslag van den penningmeester bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van ruim f 3. Daarna werd overgegaan tot den verkoop der gele zen tijdschriften, waarvan de opbrengst f4.70 bedroeg. Met ingang van 20 dezer zijn de uren der openstelling van het hulptelephoon- en telegraafkantoor definitief vastgesteld op iederen werk- van 8—1, van 2—3'/i en van 6—8 uur. Beroepen tot predikant by de Ned. Herv. Kerk te Uerwynen Db. J. C. Fontein alhier. Helnkenszand. Hedenmorgen had alhier een treurig ongeval plaats. Een vierjarig kind van P. Kuzee had het ongeluk in don kelder te vallen, met het gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. Krabbendijke. In de verg. Van de Werkliedenvereeuiging „Onderling Belang" op Dinsdag 19. Dec. was aan de orde: wijziging van de ver eeniging. Het voorstel van het be stuur om de contributie te verhoogen en te brengen op 5 cent per maand, werd verworpen. Besloten werd 5 cent boete te heffen voor het verlaten van de verg. voor ze gesloten wordt. Ook bet reglement van het ziekenfonds werd gewijzigd. Alleen wijziging van art. 12 werd aangehouden. Getracht zal worden een spreker te krijgen om een of ander belangrijk onder werp te behandelen. Door één der leden werd schriftelijk de volgende motie ingediend De verg. van oordeel, dat het on gepast is, dat een voorstel op econo misch gebied, in de vorige vergade ring gedaan, van af den kansel in de Ned. Herv. Kerk wordt afgekeurd, wetende, dat dit dezer dagen is ge schied, protesteert hier tegen en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie werd met algem. st. aangenomen. Na afloop van de verg. werden de gelezen boeken uit de bibliotheek onder elkaar verkocht. Wolferlsdljk. ;in de Maandag ge houden vergadering van de vereeni ging Landbouw en Ve teelt alhier werden de heeren C. Zujjdweg en J. Lindenbergh als bestuursleden her kozen, en als leden van de commissie tot aankoop van kunstmeststoffen de heeren J. Koert en P. Koeman, terwijl laatstgenoemde mede als afgevaardig de naar de vergadering van de A. H. V. werd aangewezen. De jaarwedde van den secr.-penn. van de commissie van aankoop werd wederom vastge steld op hetzelfde bedrag als vroeger en het loon van den bode der ver eeniging verhoogd van f 12 's jaars tot f20. Door den heer A. C. J. Noteboom werd uitvoerig verBlag uitgebracht van het werk en de be vindingen van de commissie, die door de vereeniging was belast met de voor bereiding van den aankoop in Fries land van de voor de leden benoodigde pootaardappelen. Nadat men deze heeren voor hun moeite had bedankt, werd de gebrek kige postbestelling in deze gemeente nog ter sprake gebracht ,en besloten te trachten hierin verbetering te krijgen. Kats. Op de aan de haven geplaat ste weegbrug zyn in het afgeloopen najaar 7445762 K. G. beetwortelen gewogen, d. i. beduidend meer dan voorgaande jaren. Afloop Aanbestedingen en Verkeopingen. Goes. De aanbesteding van vleesch- en kruidenierswaren voor het Gast huis en het Weeshuis had den volgen den uitslag Gasthuis: Rundvl. f 1.10, kalfsvl. f 1.40, var- kensvl. f 0,73, aan L. Melsegort f 13.25, ryst f 15, zout f 5.90, glyc. zeep f 4.65, stroop f018®, koffie f 1.05, witte suiker f 0.51, bastaard suiker f 0.47, soda f 0.04®, stokvisch f0.54, aan C. de Kok Pz. Weeshuis: Rundvl. f 1.10, kalfsvl. f 1.40, aan H. J. v. Hovevarkensvl. 1 0.74, aan L. Melsegort f 13.75, rijst t 18, zout f 6, glyc. zeep f 5, stokvisch f 0.56, aan C. de Kok Pz. Gisteren werd ten overstaan van den notaris H. W. Neer voort te 's Gra venpolder in het „Slot Ostende" inj het openbaar ten verzoeke van den heer P. J. van de Ven verkochteen heerenhuis met tuin alhier sectie D| no. 2389, groot 1 A. 73 cA. Kooper werd de heer J. Visser alhier voor f 5010, onverminderd f 40 voor over name losse goederen en 80j0 voor onkosten. Correspondentie. Den heer W. J. H., KruiuiugtiU Uw ingezonden stuk achten wjj voo plaatsing minder gewenschtaanbe velingen voor een te stichten afdee ling van die lengte kunnen wy nie opnemen. Is te Kruiningen een afdee ling gesticht, dan ruimen wy va zelfsprekend onzen correspondent a daar eenige plaatsruimte in voor z(j verslag. Corr. te Wolphaartsdyk. Vergaderin gen van Varkensvereenigingen moi ten we met het oog op de plaatsruimt beslist terzijde leggen. :198e Staatsloterij, :te kl. Trekking van Maand. 18 Dec. le j 25000439 150015637 1000: 3976 5422 40017922 200: 295116315 100: 4166 56001219112668133! 45: 1812 1819 1822 1838 18j 2802 2834 2867 2876 6228 7164 7190 8583 8693 1789017895 Trekking van Dinsdag 19 Dec, ƒ1500: 19773 - 1000 8466 16003 - 40010086 14137 - 2007124 100: 4592 6814 8520 9759 121: 45: 1860 1898 2841. 2937 29 6216 8552 8558 8608 86 8654 886818361 20379. I

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2