Donkere Schaduwen. ËIÏ 3i FEUILLETON. en ander toe en sluit daarop, na dank zegging aan dhr. v. Poelgeest voor de verstrekte inlichtingen, de verga dering. Buitenland. De relletjes te Weenen. Het Berl. Tagebl. meldt het volgende omtrent de demonstraties tegen de duurte der levensmiddelen te Weenen. Na afloop eener socialistische volks vergadering, waar een 30-tal sprekers de gemoederen addon opgezweept, weerklonk by don terugke. der stoet plotseling het geluid van een Distooi- schot. Waarschijnlijk had ecL jongen een voetzoeker op den grond gegooid, om de paarden van de bereden agen ten aan het schrikken te maken. De menigte dacht echter, dat uit het Gerechtshof geschoten werd. Ben algemeene opwinding ontstond. De menschen trokken steenen nit den grond en bombardeerden met die pro jectielen het gerechtshof, zoodat alle ruiten vernield werden. Ook de lan taarns, o.a. de prachtige bronzen lan taarns voor de keizerlijke Hofmnsea, moesten het ontgelden. De ruiten van enkele groote eaié's en van hetDuit- sche Theater werden ingeworpen. Zelfs de electrische trams werden ge bombardeerd met steenen. Ook het stadhuis werd niet ontzien. De ruiten van de eerste verdieping, waar ook de woning van den burgemeester ge vestigd is, werden verbrijzeld. De commissarissen van politie, geholpen door den s.-d. afgevaardigd David, trachtten de menigte tot '"'mte te brengen. Doch het volk wa utmeer te houden en sloeg om zich heen. Hierby kreeg David een slag met een stok tegen het voorhoofd. De politie moest wel krachtiger optreden. Doch zy was machteloos tegenover deze duizenden en vroeg hnlp van de ca valerie. Huzaren, dragonders en nhlanen kwamen aangereden en be gonnen de menigte terug te dringen. Daarna trok de menigte achter het raadhuis steenen uit den grond en richtte barricaden op, waarachter zy zieh opstelde, om de militairen te bombardeeren met steenen, bierglazen, enz. Uit een kroeg werden bierglazen gehaald, die voor de roeten der paar den geworpen werden. De cavalerie sprong daarna met de paarden over de barricaden en by het gevecht, dat daarop ontstond, werden 30 personen gewond, velen gekwetst. De infanterie kwam aangesneld, veegde de straat schoon en herstelde de rust. Erger nog ging het 's middags toe in de wjjk Ottakring, waar de arme bevolking en veel gepeupel woont. De ongeregeldheden daar bereikten het toppunt, toen het gepeupel een schoolgebouw, waarin een detache ment soldaten lag, met steenen bom bardeerde. De commissaris van politie maande de menschen aan tot kalmte, daar anders de militairen schieten zouden. Doch de menigte was niet tot inkeer te brengen. Steenen werden naar de soldaten geworpen. De com- mandeerende officier deed een paar maal alsof hy wilde laten schieten ook deze schijnbeweging hielp niets. Daarop liet hij twee salvo's afvuren. Ben gillend geschreeuw klonk. Velen vielen bloedend neder. Een persoon werd, voor zoover thans bekend is, gedood, 30 h 40 personen werden gewond. Het geheele garnizoen van Weenen wei geconsigneerd. In een volksschool wierp de menigte de ruiten tot boven toe stuk. Het ijzeren hek om de school werd omgetrokken, de ijzeren staven dienden het gepeupel tot wapen. De massa drong binnen ea vernielde alles in het gebouw, wierp alles op straat, waar het aangestoken werd, zoodat de vlammen hoog op sloegen. In den avond kregen de ong-'-egeld- heden een beslist revolution--.r karak- Naar het Duitse h. Wel zoo, twyfelt u dns ook aan de schuld van Beek antwoordde hy toen haastig. Uit de stukken is mij toch zooeven nog gebleken, dat u de meeste schuldbewijzen tegen den ge vangene bijeengebracht heeft. Ik wou, dat ik maar dadelyk den eersten dag een huiszoeking by Schimmel bad laten doen, dan zou misschien de geheele aanklacht cc iel anders uitgezien hebben, zei nu de commissaris. Verrast bleef Rudolf staar Dat is dezelfde wenscb, dien Beek herhaaldelijk vergeefs beeft geuit, antwoordde by. Dns houdt uBeck inderdaad voor onschuldig Dat is eigenlijk een vraag waarop moailyk een antwoord is te geven, zei Grosser, men kan alleen vermoedens hebben. In elk ge val ben ik van mijn eerste meening, waarbij ik Beek voor den eeuig schul dige aanzag, teruggekomen. Ik geloof zelfs niet eens meer, dat hy aandeel heeft gehad in den moord. Maar dat zjjn, zooals ik reeds zeide, louter ver moedens, een zekere aanwijzing is niet voorhanden. U zal in elk geval voor een moeilijke taak komen te staan by de verdediging, mijnheer de advocaat. Ik kan u wel in vertrouwen zeggen, antwoordde do jonge ad- ter. De barricaden waren zeer solide gebouwd uit planken, balken en lad ders, van hoven zwaar gemaakt door lagen cement, en bijeen gehouden door ijzeren haken. Bovendien was in de breedte van enkele straten prikkel draad gespannen, om de paarden ten val te brengen. Driemaal in den loop van don avond heeft de militaire macht moeten schie ten. Enkele soldaten zijn door revol verschoten gewond. Eerst laat in den avond kwam er rust. Do wjjk Ottakring lag in volko men duisternis. Alle lantaarns zijn vernield. In de arbeiderswoningen zag men geen licht. Volgens andere berichten zjjn 7 per- Bonen gedood, onder wie een kind van driejaar. Er hadden 170arresta ties plaats. De sociaal-democratisehe party-or ganisatie heeft een circulaire verspreid, waarin zij de schuld van de ongere geldheden geelt aan het gepeupel, en waarin zij de arbeiders aanspoort, nu niet meer te demonstreeren. Spoorwegstaking. In Ierland is een spoorwegstaking uitgebroken. Toen twee arbeiders van de „Great Southern" geen hout wil den laden, dat door niet-aangeslote- nen was behandeld werd buu voor beeld alras gevolgd door het geheele personeel van de goederenloodsen. Zaterdag voegden zich ook beambten van het personenverkeer bij do sta kers, maar de directie kon door de medewerking van andere beambten den dienst dien i nog geregeld laten doorgaan De --weging breidde zich ictusschen snel rit. De beambten der goederenloodsen van de „Great NorthernRailway" te Dublin en het meerendeel van de arbeiders aan de loodsen van de „Midland Great Wes tern Railway" aan de „North Wall" legden eveneens het werk neder. Zondag werd de toestand nog ernsti ger. De arbeiders aan het hoofddêpot te Inehicore besloten toen het werk neder te leggen, de mannen van het station Limerick eveneens. In laatst genoemde plaats bleven alleen de machinisten en seinwaehters aan het werk. In een schrijven aan den directeur van de „Great Southern and Western" deelden de stakers mede, dat zy den arbeid zouden hervatten op voor waarde, dat van hen niet gevergd zou worden goederen te behandelen van firma's, die geschillen hebben met hun personeel en dat geen der stakers gestraft zou worden. De directeur antwoordde, dat de maatschappjj, met bet oog op de op haar rustende ver plichtingen, aan de beambten niet kon toestaan uitte maken, welke goederen zjj al of niet zouden behandelen, het geen den vertegenwoordiger van de „Amalgamated Soe'ety of Railway Servants" te Dublin aanleiding gaf tot de verklaring, dat nu den mannen de handschoen was toegeworpen en de handelwijze der maatschappij een nieuwe nationale staking ten gevolge zou hebben. In een Zondagavond ge houden vergadering besloten de be ambten van de Great Southern" de algemeene staking uit te roepen op alle lijnen van de maatschappij. Stoltfin overleden. Minister Stolypin is Maandagavond aan zijn wonden bezweken. Wel teekenend is het voor Russische toestanden, dat tjjdens het transport van het theater naar het ziekenhuis, aan Stolypin, die op een baar lag, zyn gouden horloge met ketting ont stolen werd. Uit Petersburg wordt aan bet Ber liner Tageblatt geseind, dat de aanslag op Stolypin ernstige gevolgen zal hebben voor de Joden, daar de natio nalisten besloten hebben van de om standigheden gebruik te maken, om vocaat, dat ik een nwer ondergeschik ten heb weten te bewegen, den uit drager in 't geheim te bewaken. Daar weet ik al van. Agent Pohl deelde rny dat mede, zooals zjjn plicht was, zei Grösser daarop. Ik be schouw dien maatregel als verstandig en voorzichtig, maar hy zal waar schijnlijk wel niet veel resultaat op leveren. Als u er niets op tegen heeft, zal ik af en toe naar de vorde ringen van het onderzoek informeeren; ik heb mjj ook voorgenomen, dezen voortreffelyksten van alle uitdragers scherp in het oog te honden, en het zou my heel aangenaam zyn, als het my mocht gelukken, n eenige getui genissen décharge aan de hand te doen. U zcr daardoor den onschuldige een onseha. .ren .-.-.nat bewijzen, verzekerde ltndoll Zy liepen een pr.osje naast eikaar voort. Rudolf meende op te merken, dat de commissaris hem van ter zyde met een veelbeteekenenden blik aan keek. Een komische geschiedenis is het in elk geval, zei Grösser nu weer. Er is zooveel tegenstrijdigs in het spelwat zegt uw cliënt by v. over het verdwijnen van het testa ment Weer rustten de blikken van den commissaris met een bjjna stekende uitdrukking op Rudolf. Deze keek hem oven ontsteld, aan. Daarover heb ik nog niet met hem gesproken, antwoordde hy, de rechteloosheid der Joden te ver- grooten. In de Petersburgsche natio- Dale club hebben reeds vergaderingen plaats gehad, waarin moties aange nomen werden, volgens welke het wenschelijk is, den Joden te verbieden, Christelijke namen te dragen, de Joden uit te sluiten van den staatsdienst en van de advocatuur. Bovendien wordt verlangd een rivisie van het woonrecht van alle in Petersburg gevestigde Joden. B I «i n >t i a it Kiesrechtbetooging te 'a Gravenhage. Al vroeg trokken de deelnemers aan de te nouden kiesrechtbetooging Dinsdagmorgen den Haag binnen en het terrein van samenkomst begon al spoedig vol te loopen. Tal van commissarissen zorgden voor een goede regeling, waardoor aan ingang en op het terrein geen oogenblik gedrang ontstond. Vertegenwoordigd waren 950 orga nisaties met ruim 60J banieren. Het aantal aanwezigen werd op een 15,000 geschat. Tegen half een werden de spreek gestoelten beklommen. Dat, waar mr. Troelstra zou spreken, trok verreweg de meeste toehoorders. De leider van de S. D. A. P. zette eerst de betee- kenis vau het algemeen kiesrecht niteen. Elk jaar, zoo zei hji ten Blotte, zullen de socialisten komen met het dubbel aantal van het vorige jaar en dan zal ten slotte met hun verlangen rekening gehouden worden. Tegen het uur van afstellen werd de belangstelling buiten het veld reus achtig, Lang Koninginnegracht stond een dichte menigte en de brug by de Javastraat leek een menschenmassa. Het vormen van den stoet vorderde veel tyd, maar lukte ten slotte tooh en daarop trok men, met muziek langs Raamweg, Javastraat, Na.ssaulaan, Sophialaan, Plein 1813 Alexander- straat, Parkstraat, Lange Voorhout, Kneuterdijk, waar de kop van den stoet zich afscheidde om naar het Binnenhof te gaan. üp het terrein aan den Raamweg werd de stoet ontbonden. Vrijs innig Democratische Bond. De Vrijzinnig-Democratische Bond houdt Zaterdag 4 en Zondag 5 No vember te Zutphen zyn algemeene vergadering. Daarin zal worden voorzien in de vacatures van leden van het hoofd bestuur wegens periodieke aftreding der heeren Welleman, Nolting en Ketelaar en in de vacature-Visser. Verder komen aan de orde een reglementswijziging en het rapport der commissie voor de ouderdoms- verzekering. Naar aanleiding daarvan stelt het hoofdbestuur voor, dat de Houd als zyn meening uitspreke a. Invaliditeits- en ouderdomsver zorging behooren gelijktijdig en in onderling verband te worden geregeld. b. De vorm van deze invaliditeits- en ouderdomsverzorging zij een com binatie van verplichte verzekering en Staatspensioneeringzoodanig, dat voor looutrekkeuden de verzekerings premie voor de helft wordt betaald door de werkgevers en voor de helft door de werklieden, met dien ver- Btande, dat de betaling van de premie voor de werklieden met lage loonen door den Staat wordt overgenomen. Voor niet-loontrekkenden met ge ringe inkomens gelde betzelfde be ginsel. c. Het bedrag van de wekelijksehe inkomens, waarvoor de premiebetaling door den Staat wordt overgenomen, worde in verband met plaatselijke omstandigheden zoo mogelijk op f6 tot f10 bepaald. d. De leeftjjd voor de ouderdoms- onwillekeurig zyn schreden wat inhou dend. Wei moet ik toegeven, dat ook mij dat vreemde verdwynen van het testament, dat door onbevooroor deelde personen bevestigd wordt, won derlijk is voorgekomenintussehen hoop ik juist uit deze omstandigheid munt te kunnen slaan. U moet echter voorzichtig aan doen, anders zou u wel eens voor een heel moeilijk geval kunnen komen te staan. Rudolf bleef staan en keek den ander vragend aan. Hoe bedoelt u dat ant woordde hij. Laten wij openhartig met elkaar praten. U zegt my de ge heele waarheid niet, u denkt anders dan u spreekt. "Waarom zou ik voor een moeilijk geval komen te staan Ik meende alleen maar, dat men heel gemakkelijk oen onschuldige kan verdenken, antwoordde de com missaris op luchtigen toon. Vooral u heeft met zekere personen rekening te honden. Alleen de gedachte al, dat tenslotte uw aanstaande zwager, die toeh zeker een onafhankelijk man is, groot belang zou kunnen hebben bij het verdwijnen van het testament Hy voltooide den zin niet, want plotseling greep Rudolf hem bjj den arm. Zoo, dus is ook die afschuwelijke gedachte, die ik tot nu toe als een troosteloos geheim diep in myn bin nenste bewaarde, ook ai by u opge komen? U heeft verdenking tegen den baron, zeg my, om welke reden Grösser keek hem schijnbaar ver rente worde gestold op 65 jaar. e. De organisaüe dezer verzekering beruste op het beginsel van zoo sterk mogelijke decentralisatie en zoo groot mogelijke modewerking van belang hebbenden. f. I>e noodige middelen ter voor ziening in de kosten dezer verzekering mogen in geen geval worden gevon den door verhooging van invoer rechten. Leerplichtwet. Het wetsvoorstel der Sociaal-Demo cratische Kamerfractie, strekkende tot uitbreiding van den leerplicht, is by de Tweede Kamer ingediend. Het wetsontwerp strekt lo. tot ver lenging van den leerplicht tot den leeftjjd van 14 jaren '2o. tot strafbaarstelling van den werkgever, die een leerplichtig kind arbeid laat verrichtenen 3o. tot wegneming van het land- bouwverlof. Proeven met de drijfstof ttetlung te Hoek van Holland. Te Hoek van Holland zjjn in tegen woordigheid van prinB Hendrik door de bemanning der reddingbooten proe ven genomen met de pas uitgevonden dryfstof „Rettung*. De manschappen waren voorzien van een soort gordel, vervaardigd van de stof „Rettung", bestaande uit rug- en borstlap, waarover hun trui, en daarna een zwaar oiiepak was aan getrokken. Hiermede roeiden zij, na met huil bootje van de stoomredding- boot „Prins der Nederlanden" te zjjn losgemaakt, door de golven in volle zee, benoorden de Noorderpier. Na hun terugkomst vroeg de Prins hun of zij zich gemakkelijk hadden kunnen bewegen, en de mannen waren bjjzonder tevreden, zjj verkozen deze gordels verre boven de thans in ge bruik zjjnde gordels, die hen in hun bewegingen meer belemmeren. Toen werden er proeven met dry ven en zwemmen genomen, en om de be manning te toonen, dat zjj zieh veilig te water konden begeven, had de be kende zwemmer P. Ooms, die zelf gaarne met de vinding eens wilde kennis maken, zieh beschikbaar ge steld, eerst in de golven te springen. Ook hjj had een zwaar oiiepak over gordel, enz. heengetrokken en begaf zich van de sterk dansende boot te water, waar hjj languit kalm bleef liggen. Daarna nam hjj staande een liggende houding aan en zwom op verzoek van den Prins een eind zee in, waarbjj hjj in staat was een flinke snelheid te bereiken. De Prins verzocht hem, te trachten to duiken, wat den zwemmer ondanks alle inspanning door de groote draag kracht van de stof Rettung niet mocht gelukken. Daarop gingen ook enkele manschappen van de reddingboot te water, die betzelfde probeerden met ge-lijken uitslag. kiHiiiKaken Arrondissements-Rechlbank te Middelburg. In de zitting van 18 September zijn veroordeeld wegens het zonder ver gunning loopen over eenigen grond, die bezaaid is, L. E., 14 j., zonder beroep, wonende te Kapelle, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes van den 10 Juli jl. tot eene berisping. Nog werden veroordeeld P. K. 16 j. zonder beroep, J. D Kkoopmans- kuecht 16 j., wonende en in hechtenis te Middelburg, wegens diefstal van 500 Meter telefoondraad van de gelei ding onder Koudekerke, ieder tot 2 maanden gevangenisstraf. Mai-klbericliten. baasd aan. Maar, mijnheer Wichern, ik ver zoek u mij vooral niet verkeerd te begrijpeD, zei hij met een onschul dig gezicht. Integendeel, ik meende het goed met u, ik zal baron Hugo v. Engler, uw aanstaanden zwager, niets ver waten. U moet het ons niet kwalyk nemen, als wij ten slotte ieder menseh voor een spitsboef aanzien wij hebben zoo dikwijls met dergelijke lieden te maken. Rudolf dacht een poosje na. U kan my niet meer bedriegen, zei hjj toen vastbesloten tot den politiecommissaris. U is een ver trouwbaar, in uw beroep uiterst dege lyk mensch en kan u er zeker wel indenken, hoezeer ik verlang den waren schurk ontmaskerd te zien. Reeds om die reden mag ik niet op bekrompen wijze rekening houden met mij zoo nabestaande personen. Het blyft echter tusschen ons, wat ik u nu vertellen ga. De commissaris knikte alleen zwy- gend met het hoofd en luisterde toen met gespannen aandacht naar de hem door Rudolf in het oor gefluisterde mededeelingen. Intussehen scheen het verhaal niet zoo bijzonder veel indruk op hem te maken. Zet dat uit uw hoofd, dat is een vergissing geweest. Neen, neen, ik heb goede oogen in rayn hoofd, die mij niet gemakke lijk bedriegen. Ik zou er een eed op kunnen doen, dat het myn aanstaande zwager is geweest, antwoordde GOES19 Sept. 1911. Aanvoer belangrijk minder dan de vorige xoeek. Oude tarwe f a f Nieuwe Tarwe, per 100 KG - 9,50 a - 10,50 Nieuwe Rogge - P.— a - O,— Winter gerst, per 100 KG. - 8,75 a - 9,95 Chevaliergerst p - a - Haver - 8,— a - 8,50 Kookerwten -16,— a -16,75 Kroonerwten - 16,— a -17,50 Bruine boonen -16,75 a - 17,50 Winterkoolzaad opgeruimd - a - Maanzaad - a - Karwijzaad -13,— d - Eieren, per 100 stuks - 5,40 a - 5,60 Boter per K.G. - 4,44 a- O, Middenprijs eieren per 25 stuks f 1,95 idem boter f 0,77 per halve kilo. Eieren aan particulieren verkocht voor f—,per 25 stuks. Boter idem f 0,80 per halve kilo. Aanvoer gering. Afwijkende boter vei kocht a 6040 cent per pond. Opgave van den Murhtzetter. der Mij. v. Landbouw, afd. Heinkenszand. Boter fl.54 a f 1,54 per K.G. Bekenprys f 1,50 per K.G. Fabrieks'jjter fO,— per K.G. Aan particulieren verkocht voor f 1,00 per K.G. Eieren f5,40 a f5,00 per 100 stuks. Rekenprijs f 5,40 per 100 stuks. Aan particulieren verkocht voor f 0,— per 100 stuks. Eierenverkoop. Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 4313 stuks. Prijs f 5,40 per 100 stuks. Veiling van Dinsdag 19 Sept. 1911. Groote veiling. Sterappels f20.50 per 100 K.G. Kleine veiling. Maagdeperen 10 a 12 ct. Boune Louise d'Avranches 29 338 ct; Wil liams Duchesse 8 a 10 ct.Lange Perzikpeer 10 a 13 ct. Ronde Per zikpeer 10 a 12 ct.Beurré d'Amau- Iis 20 a 25 ct. Beurré Hardy 13 a 20 ct.Soldat Laboureur 15 a 16 ctDiverse Peren 6 a 38 ct. Peasgood Nonsuch 16 a 19 ct. Pom- me d'Oranje 8 a 12 ct. Peperappel 8 a 11 ct. Jacques Lebel 8 a 10 ct. Zoete Ribbeling 6 a 8 ct. Paradijs appel 10 ct. Tuinzoete 8 a 10 ct. Diverse Appels 5 a 19 ct. Boontjes 10 a 12 ct. Alles per KG. Perziken 6 a 11 ct. per stuk. Roode Kool 4 a 6 ct. per stuk. Komkommers 1 a 2 ct. per stuk. ROTTERDAM, 19 Sept. 1911. Op de veemarkt waren aangevoerd40 vaarden, 0 veulen, 0 ezel, 1068 magere en 853 vette runderen, 105 vette, 237 nuch tere en 450 graskalveren, 3 schapen of lammerenvarkens, 357 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 30 tot 43 a c., stieren 27 tot 35 a —c., vette kalveren 50 tot 60 a c., export-kalveren c., schapen tot c., fokschapen c., 1-jarige lammeren f tot f varkens tot c. en lichter varkens voor export a c., alles per 1 kilo. Melkkoeien f 150 a f275, kalfkoeien f105 af 290, stieren f 130 a f370,pinken f 90 af 120, graskalveren f 35 a f 10, vaarzen f120 a f150, alles mager vee; biggen f7,50 a f 12,—, slachtpaarden f 80 a f 160, werk paarden f 125 a f 240, hitten f60 af 175 Nuchtere kalveren: fok- f 14 af 20, slacht- f 8afl2. Biggen f 1,20 a f 1,50 per week. Vette runderen flink aangev trd. lste kwaliteit duur, enkete zeer duur. Door de hooge vraagprijzen uas er aanvankelijk wei nig handel, later door lager gestelde eischen ging het beter. De puikste gingen met 1 d 2 c. boven noteering, enkele nog hooger. i oor de m<ndete qualiteiten was veel koop lust, doch de omzet ging bepaald stroef. Stieren met iamciijken aanvoer en vlug ger handel. Vette kalveren m zt goeden aanvoer vooral van beste, die grif verkocht werden, terw ijl de afwijkende soorten redelijk vlug werden verhandeld. Op de magere markt uas van alles flink aangevoerd. In melkkoeien ging niet veel om. In kalf koeien ging het beter. Er waren Spaansche veekoopers, die goede soorten kochten. M gere Ossen met goeden handel. In jong vee was meer handel dan in den laatsten tijd. Rudolf in groote opgewondenheid. U kan er zich geen idéé van maken, in welken toestand ik sinds dat oogen blik verkeer. En toch heeft u zich vergist, zei de commissaris bedaard. Lieve hemel, by die groote menschendrukte kan n niet anders dan vluchtig zien, en uw aanstaande zwager heeft een innemend, maar niet juist in het oog vallend gelaat. Een dergelyken baard ziet men duizendmaal. Bovendien zegt u immers zelf, dat zyn kleeding an ders was. Voor de vingerwijzing zelf ben ik u zeer dankbaar, voegde hy er dadelijk daarop aan toe, ik zal my veroorloven, de vervolging van dien man met de fietscape zelf op my te nemen. Natuurlyk eerst als parti culier, want zonder voldoende be wijs- stof kunnen wy toch niets beginnen. Overigens moet u zich die grillen uit het hoofd zetten, mijnheer Wichern U heeft toch in den laatsten tyd al zooveel ondervonden. De commissaris ging nog een eind- weegs met Rudolf mee, toen namen zij afscheid van elkaar en Rudolf ging peinzend den weg op naar zyn ouder lijk huis. De gelaatsuitdrukking van den com missaris echter veranderde dadelyk, zoodra hy zich onbespied wist. Het vroolyke, zorgelooze glimlachje ver dween en hy knikte veelbeteekenend met het hoofd. (Wordt vervolgd)

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2