GOESCHE COURANT BIJVOEGSEL VAN DE van ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1911. School e n H e r k Orthodoxen. Bet Weekblad voor Vrijzinnige Her vormden vermeldde verleden week, dat te Hoogeveen uit naam van den kerkeraad der Ned. Horv. gemeente de leden der gemeente gewaarschuwd waren, niet ter kerke te gaan bij een modern predikant, die er in de vaca- tnre zou komen preeken. Nu deelt het blad een dergelijk geval mede, dat te Hasselt is gebeurd. „Ook te Hasselt is één van de beide predikantsplaatsen vacant, en wordt dus een deel der beurten vervuld door de riugpredikanten. De plaatselijke orthodoxe predikant nu, de heer J. Kraay, heeft de gemeente aangeraden, niet ter kerk te gaan, toen een ring- beurt zou worden waargenomen door den heer H. Visser, pred. te Zwolle, die ook orthodox is. De autori teiten hebben toen tevens de verpleeg den van het arm- en weeshuis ver boden, dia godsdienstoefening bij te wonen." Eenige lidmaten der gemeente heb ben in een circulaire daartegen ge protesteerd, en het Weekblad schrijft „Het bovenstaande wy behoeven wel nauwelijks op te merken, dat de heeren Kraay en Vissers tot verschil lende groepen van de orthodoxie be- hooren is zeker een sterk voor beeld van den grooten afstand, die er tusschcn orthodoxen en orthodoxen bestaat, en toont duidelijk de onzin nigheid van het feit, dat de aanhangers der verschillende groepen toch allen dien naam handhaven. Ook hebben de machthebbers te Hasselt er een Bterk voorbeeld van onverdraagzaam heid mee gegeven." Stadsnieuws, Kwajongenswerk 1 Kwajongens, dat is overbekend, scheppen er te allen tijde behagen in de „smerissen een loer te draaien", maar dat, „beere i" of althans personen, die zich gaarne alszoodanig doen gel den, dat voorbeeld gaan volgen, zie, dat is iets, wat we ons niet kunnen begrijpenEn toch is het Woensdag avond maar al te duidelijk gebleken 1 Tjjdens het concert, dat de Harmonie Euphonia op de Markt gaf, heerschte er een hoogst gezellige drukte in onze anders vaak zoo doodsch-uitziende straten en na afloop ging dan ook het meerendeel van het auditorium wel gemoed huiswaarts. Een ander deel evenwel meende z'n Oranjeliefde eerst nu te moeten luchten en op wat voor een manier dat gebeurde, laten we hier volgen, 't Was zoo ongeveer tegen elven, toen we plotseling op verschillende plaatsen vuurwerk zagen en hoorden afschieten Voetzoekers en zwermers knetterden in de lucht en over de straten, donderbussen en Bengaalsch vuur werden ontstoken, kortom 't was alles leven en beweging. Alles ter eere van H. M. de Konin gin-Moeder 1 Jammer dus, zou men zoo zeggen, dat die Oranjeklanten „in de overtreding" waren, zooals de politieterm luidt. Er was echter geen permissie aangevraagd voor het ont steken van vuurwerk en dus ook niet verleend, zoodat de politie genood zaakt was der pretmakers vreugde wreedelijk te verstoren, 't Werd even wel hoog tydNiet alleen op de Markt, waar nu niet zoo direct- gevaar dreigde, maar ook in nauwe straten knalden de geweldige schoten en van meer dan een kant kwam een dringend verzoek om alsjeblieft maar elders die grappen te vertoonen, wjjl het in de nabijheid hunner per- ceelen te gevaarlijk was. De firma Nathan Emanuel zat iu doodsangst, dat het vuur haar lucifers- bergplaats zou bereiken en dan waren de gevolgen, bij deze aanhoudende droogte, niet te 'overzien geweest. De politie kwam dus tusschenbeide, bracht zooveel mogelijk den nacht brakers onder het oog, dat ze hun spel moesten staken, deed meer dus reeds dan ze feitelijk verplicht was, daar ieder wordt gerekend de wetten en verordeningen te kennen, en tot loon daarvoor maakte men haar het leven vreeselyk zuur. Van alle kanten werden de dienstdoende agenten met vuur omringd, waar men het kon er zelfs mee geworpen, zoodat de eerste processenverbaal vielen 1 Dat leek wel olie in het vuur I Erger en geweldiger nog lichtte het, knalde het overal 1 De grootste belhamels werden toen naar het politiebureau gebracht, onder hevig opdringen van de rest, kennelijk met het doel de „opgebrachten" te be vrijden, en vaak onder een vuurzee, die van verschillende kanten over de politie werd uitgestort 1 Niet dan met de grootste moeite werd dan ook eerst na middernacht de rust hersteld. En dat, terwijl nog een der agenten toegang tot den burgemeester had trachten te verkrijgen om verlof te vragen voor het vuurwerk I In één woord, de daders hebben o. i. een alleszins afkeurenswaardige houding aangenomen met dit optreden tegen de politie. Dat doen geen heeren, dat doen straatjongens l Gelukkig Jzullen' de schuldigen.hun gerechte straf niet ontgaan, daar reeds veler namen in verband met deze herrie z(jn opgeteekend en nog meerdere zullen volgen, 't Wordt meer dan tijd, dat zekeren elementen hier ter stede eindelijk eens wordt duidelijk gemaakt, dat zij niet hiar de lakens hebben uit te deeleu Ten slotte een woord van hulde aan de Goesche politiemannen, die door hun tactvol optreden erger wisten te voorkomen. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor het examen Engelsch L O. onze stadgenoot dhr. G. P. Buijze. Ontvangen gieten. Met hartelijken dank ontving de wijkzuster f 5 voor verleende lmlp voor het busje en f 2,50 voor de zieken. Te water. Gistermiddag, omstreeks 5 uur, had de 7-jarige J. P. alhier het ongeluk iy de brug aan de Kade te water te geraken. Na een minder gewensebt onverwacht bad wist hij zich zelf weer op den wal te werken, zoodat het ge valletje wonder goed afliep. Ons dunkt dit evenwel een goede gelegenheid om ouders aan te sporen hun kroost nadrukkelijk te wijzen op het gevaar lijke van zoo dicht op den waterkant spelen, 't Is zeker meer geluk dan wijsheid, dat we hier weinig gevallen van verdrinken hebben te vermelden, daar het grut bjj voorkeur vlak aan het water schijnt te huizen. Gevallen. Bjj den Afslag kwam gistermiddag het paard van den pas gevulden sproei wagen door de gladheid der straat- steenen zoodanig te vallen, dat het niet meer kon opstaan. Eerst toen het dier was afgespannen kwam hjj met behulp der omstanders weer „op z'n pooten terecht", waarbij bleek, dat het gelukkig niet gewond was. Ook de opzitteuden van dan sproei wagen kwamen er heelhuids af. Rectificatie. Dhr. de Jouge, bewaarder aan do strafgevangenis alhier, viert niet den 25 Aug., zcoals we in ons vorig num mer per abuis meldden, z'n zilveren jubileum, maar den 15 Aug. Levensverz. Margarine. Belangstellenden verwjjzon we naar de in dit nummer voorkomende annonce omtrent „Levensverzekering Margarine." Doopsgezinde Gemeente. Zondag 6 Aug., 's morgens 10 uur, ds. T. H. Siemelink. Tekst Haud. 8 39. Onderw. „Reizen". i" o v i n c i e n i c u s. Nisse. Bjj de wed. Bostelaar alhier zyn twee melkkoeien en een rund door mond- en klauwzeer aangetast. 's-Gravenpolder. Het mond- en klauwzeer is alhier uitgebroken onder het melkvee van dhr. J. Buteiju. Naar aanleiding van het request, onderteekend door de meerderheid der stemgerechtigde leden der Herv. Gemeente, werden de landerijen der Ned. Herv. Gemeente en van de Diaconie dier gemeente Donderdag onder doopleden en lidmaten der Herv Kerk alhier verpacht. De vroegere zevenjaarlyksche verpachting was publiek. De besturen kunnen tevreden zjjn, daar de totale opbrengst thans liooger is dan bij de vorige verpach ting. Sparen deden, de broeders elkander in 't algemeen nietde perceelen bouwland toch golden van in de 40 tot in de 90 gulden per gemet. Driewegen. Toen de ruim 71 jkrige koopman P. alhier met een paar hos sen stroo op den ladder stond om er mede op zijn schuurzolder te komen, gleed hfj uit en viel op den vloer. Daar hij veel pijn gevoelde, werd er geneeskundige hulp ingeroepen, waar na bleek, dat P. een rib gebroken had. Kapelle. Dat het op kleine hulp- telegraaf- en telefoonkantoren ook druk kan zijn, blijkt uit de statistiek van Kapelle over de maand Juli. Daar werden behandeld 394 tele- gi ammen, te weten197 verzonden en 197 ontvangen. Er werden gehouden 419 gesprekken, n.l. 11 plaatselijke verzonden 199 en ontvangen 189, verzonden 5 telefoonoproepberichten en ontvangen 15. Het mond- en klauwzeer neemt steeds grooter afmetingen aan in onze gemeente. Heden is het weer gecon stateerd b(j den landbouwer W. de Groene, zoodat het thans op 3 plaatsen heerscht. Hoe langer hoe meer blijkt thans wat een schade de hagelslag van Vrijdag j. 1. heeft teweeg gebracht. In Vroonland zien wjj stukken peeën, waar geen blad aan heel gebleven is uien, waar d3 groene spruiten naast liggen j erwten en boonen, waaronder (le grond bezaaid ligt met p6u'.en en losse vruchten. Gelukkig weer den- gene, die zyn landbouwvruchten tegen hagelslag heeft verzekerd. lerseke. De heer P. H. de Koster, klerk b(j de posterijen- en telegrafie te Amsterdam, afkomstig van lerseke, is geslaagd on aangesteld als commies by denzelfden lak van dienst. Wissankerke Gisterenavond was het zeer levendig in deze gemeente Het muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" van Kortgene was naar deze gemeente gekomen om aan een harer leden, die met een Wiskerk- sche uit de familie Kryger trouwde eene serenade te brengen. Dat deze zoowel by de huwenden als by de lamilie in goede aarde viel, bewees do gulle ontvangst. Na afloop toog het gezelschap met oen opgewekte marscli naar de muziektent op de Voorstraat en gaf den ingezetenen aldaar nog menig nummer te genie ten. Uitgelokt voor het sehoone weder werd door een groot publiek daarvan met ingenomenheid gebruik gemaakt, zoodat onze Voorstraat gedurende een paar u>en een gezellig aanzien had Huuhi en tt etensciiap. Zonnesteek. De wetenBChsp maakt onderscheid tussohen direeten en indirecten zonne steek. De directe zonnesteek kan weer verschillende vormen aannemen. Nu eens treft hij mensehen by zware inspanning, die er niet aan gewoon zyn, bijvoorbeeld jonge soldaten by inspannende marsehen in den zomer of na de aankomst in een tropisch land. Hoe vochtiger de lucht is, des te grooter het gevaar, door de uit waseming van de huid. De zonnesteek kondigt zich door een hevige hoofd- pyn aan. Als er nu niet dadelyk iets geschiedt om het gevaar af te wenden, dan stort de getroffene spoedig op den grond. Het lichaam maakt kramp achtige bewegingen, de tanden zyn krampachtig op elkander geklemd, de huid is geheel ongevoelig, de adem haling sterk gestoord. Een ander maal kondigt zich de zonnesteek met sterke transpiratie aan. De getroffene wordt voortdurend bleeker, de lippen blauwachtig, de oogen met bloeddoorloopen, de aderen gezwollen, de ademhaling rustig, maar zeer zwak, tot de man eindelijk neervalt. Het ergst is echter diegene er aan toe, die zonder een gevoel van pjjn of vermoeidheid te voelen slechts een buitengewonen dorst bespeurt en dan plotaeliog in onmacht valt. Deze on macht kan tot anderhalven dag duren en dan op den dood uitloopen, zonder dat de zieke is ontwaakt. Eindelijk kondigt de zonnesteek zieh door een vreeselyke hoofdpyn aan, die van uur tot uur heftiger wordt, totdat eindeljjk waanzin intreedt. In bovengenoemde gevallen is sprake van direeten zonnesteek. De dood is niet onvermjjdelyk maar de hevige hoofdpynen kunnen 6 tot 8 weken lang telkens opnieuw terngkeeren en tot nieuwe bozwjjmingen leiden, zon der dat de aanwending van eenig geneesmiddel er tegen helpt. De zoogenaamde indirecte zonne steek treedt niet op in de open lucht, maar in gesloten ruimten, en kan eveneens in ernstige gevallen den dood veroorzaken en wel onder de zelfde krampversehynselen als by den direeten zonnesteek. Over het ziekte proces, dat zich in het lichaam afspeelt, loopen de meeningen der geleerden uiteen. Sommigen spreken alleen over de inwerking der overmatige hitte op de organen, die dienen tot het hand haven van de normale temperatuur van het lichaam. Tegen deze opvatting is te zeggen, dat de stokers by de ketels van stoomschepen dikwylsnog grootere hitte verdragen zonder dat zy er veel schade van ondervinden. Verder wordt gezegd, dat door de hooge temperatuur het bloed dermate veranderd wordt, dat het op de zenuw eellen vergiftigend inwerkt, namely k op die cellen waarvan de werkzaam heid van het hart en der bloedvaten afhangt. Een derde theorie sleept er zelfs de bacteriën by, echter zonder veel grond; ten minste heeft nog niemand het fatale wezen gezien, dat zooveel on heil moet stichten. Het meest vertrouwen verdient nog de opvatting, die niet de warmtestra len, maar de zoogenaamde chemische stralen der zon, dezelfde, die bijvoor beeld op de photographische plaat werken, voor den zonnesteek verant- woordelyk stelt. Klaarbiykeljjfc moet dus een afdoend middel tegen dit gevaar zyn, de hoofd bedekking met een roode stof te om- kleeden, die de chemische zonnestralen niet doorlaat. De ondervinding heeft reeds geleerd, dat dit middel uitste kend werkt, voorop gesteld natuurlyk, dat men niet door onvoorzichtigheid in spijs of drank het lichaam als het ware op deze ziekte voorbereid. Dood aan de vliegen. De pers in de Vereenigde Staten heeft sinds eenige weken een strijd aangebonden tegen de huisvlieg en doet dat op de volgende radicale, specifiek Amerikaansche wijze de groote bladen hebben namelyk een wekelyksohen wedstrijd in het dooden van seb,«le!yk gedierte uitgeschreven, en de resultaten daarvan zyn ver rassend. De rampzalige vliegen hebben geen oogenbiik rust meer. Volgens dokter Murray, van de commissie voor Open bare Gezondheid, hebben 25jongelui, die deelnamen aan den wedstryd van de afgeloopen week, en die zich als „eerst-aankomenden" plaatsten, met hun vyf-on-twintigen 641 150 vliegen vermoord 1 Miss Laytou Burdette, een aanvallig wicht van 13 jaar, houdt het record, want zy alleen versloeg er 82,600. De groote Amerikaansche bladen publiceeren thans dag aan dag de sterk vergroote fotografie van een vlieg, die zyn pootjes, beladen met schadelijke en zelfs doodelyke kiemen, aan stukkon brood, suiker, kaas, enz. afveegt. En een menigte Yankees draagt in het knoopsgat een kleine insigne met het bloeddorstige opschrift „Dood aan de vliegen I" De afstamming van den mensch. Op de dezer dagen te Godesberg gehouden vergadering van don Kepler- bond, is door dr. Brasz betoogd, dat de menschelyke liehaamsbonw wel is waar overeenkomst vertoont met dien van sommige hoogstaande diersoorten, doch dat de lust tot systematiseeren daarom nog niet verleiden mag tot de conclusie, dat de mensch afstamt van eenige hem naverwante diergroep. Immers naast overeenkomst vertoont het menschelijke lichaam zooveel af- wykingen, tegenover dat van een dier, dat in bijna elk orgaan het specifiek menschelijke tot uiting komt. Weten schappelijk gesproken is 'tdan ook onmogelyk gelyk trouwens alle ernstige onderzoekers onzer dagen toegeven den mensch van eenige ons bekende diergroep af te leiden. Van den pithecanthropus af tot de resten der oudste historische tyden, vertoonen alle schedels en ledematen het typisch menschelyke vooral tot uiting komend in de kauwspieren, de dy beenderen en 't voetskelet lerwyl tusseheagroepen tusschcn menseh en dier nog niet bekend zyn. fjeuKHigd iVieuws. Onweer. Te Ermelo woedde een hevig onwedor. De bliksem sloeg in de boerdery van den landman G. ten Hove, in de nabyheid van Veldwijk. Het woonhuis verbrandde geheel, van den inboedel werd een weinig gered. Een en ander is verzekerd. Ook het huis, bewoond door den heer Goedhart te Ermelo, werd door den bliksem getroffen, gelukkig zonder brand te veroorzakenwel werd veel schade veroorzaakt. De eigenaar zelve viel bewusteloos neder en verkeerde langen tyd in dien toestand. Te Barneveld is de bliksem ingeslagen by den landbouwer B. Luttikhuizen, wiens gebouwen geheel in de asch gelegd zyn. Verder zyn by den landbouwer J. v. d. Brink, wonende op „De Briellard", drie pinken in het land doodgeslagen. Dan is de blik sem geslagen in een dubbel woon huis van de Gebrs. Jansen, te Kort- wykerbroek, gemeente Barneveld. Beide woningen zyn afgebrand. Ver der werd de Westerveldtstichting aldaar door het hemelvuur getroffen. Hier werd echter geen brand veroor zaakt. Bjj een hevig onweder sloeg de bliksem in de hofstede van Jac. v. d. Beek, te Wjjk by Heusden. De prachtige hofstede ging geheel in vlammen op. Te Aalburg sloeg de bliksem in een woning van H. Krop, welke geheel afbrandde. De bode van Vught op Den Bosch, J. Beks, siond Dinsdagavond tijdens het on weer voor zyn woning opden„Dyk", toen de bliksem in een boom sloeg, die versplinterd werd. J. B. kreeg een stuk schors van dien boom op zijn arm en hy viel bewusteloos op den grond. Thans is de toestaud vau J. B. weer goed, maar hy klaagt over pyn in zyn arm. Kort en bondig. Met den markt dag van Dinsdagmorgen te Oss zoeht zekere V., uit Nuland Geffen, twist met een anderen marktganger. De burgemeester, die juist passeerde, kwam tusschenbeiden, waarop V. zyn mes trok en hiermede gewapend den burgemeester te lyf wildedeze even wel nam den vechtlustige in den kraag en leverde hem aan de politie over, welke er spoedig voor zorgde, dat V. achter slot en grendel kwam te zitten. Aanhouding. Te Delft is door de politie een 13-jarige jongen aange houden, die van zyn patroon een bankbiljet van f 25 had gestolen om daarvan kermis te houden. De jongen had het overschot van het geld ver stopt achter het behangsel in de ouderlyke woning. Tusschen man en vrouw. Een bewoner der Groote Bickerstraat te Amsterdam kreeg zoo hooggaande ruzie met zyn vrouw, dat hy een mes trok en hiermede zyn wederhelft een snede in den hals toebracht. „Moord" roepende, liep de vrouw de straat op en snelde naar het politie bureau Haarlemmerpoort, waar de eerste hulp werd verleend, Intussohen begaven twee politie-agenten zieh naar de Groote Bickerstraat en arresteer den daar den dader, die daarop ge boeid naar het bureau Spaarndam- merstraat werd overgebracht. Bewaren van eetwaren. In elke woning, waarin een fornuis staat, is men best in de gelegenheid zjjn eet waren tegen bederf te vrywaren. Zet uw melk of vleeseh op het rooster van uw fornuis en ge zult versteld staan vau de werking dezer geïmpro* viseerde yskast. Men beproeve'het Vreemde gasten. By de politie aan de Nieuwe Haven te 's-Gravonhage kwam gisteren iemand mededeelen, dat op het Spui een in Oostersche kleederdraeht gestoken vrouw voor bijgangers aanhield en hen door ge- baren trachtte duideljjk te maken, dat zjj hun oogen wilde onderzoeken. De vrouw werd toen op het Spui door een politieagent aangehouden en mee genomen naar het commissariaat. Zy bleek een taal te spreken, die niemand verstond, doch een ingesteld onder zoek bracht aan het lieht, dat zjj be hoorde tot een Chineesohe familie, bestaande uit een man, twee vrouwen en een ongeveer vierjarig kind, in een logement aan de Kranestraat. Volgens bewoners dier straat, zou een der vrouwen een bord by zieh hebben gehad, waarop geschreven stond „Dokter, oog- en mondbehan- deling." Daar de menschen zolder voldoende middelen van bestaan waren, stelde de politie zich in verbinding met de ChineeBcbe legatie, die er voor zorgde, dat het viertal nog gisteravond de reis naar hun verre vaderland kon den aanvaarden. Van waar zy keamen en met welk doel zjj hier waren, is niet met zeker heid gebleken. Twee sterfgevallen in een kerk. Dinsdagmorgen hadden te Maastricht in de St. Servatiuskerk, tydens de laatste H. Mis (II uur) een tweetal plotselinge sterfgevallen plaats, die heel wat stoornis hebben veroorzaakt. Een reeds bejaarde juffrouw viel plot seling van haar Btoel. Enkele dames vingen haar op en een der eerw. ka pelaans van de parochie diende de juffrouw nog het H. Oliesel toe. Toen de geneesheer kwam, waB de dood reeds ingetreden, vermoedelyk direct nadat de juffrouw de beroerte had gekregen. Enkele oogenblikken later de kerkbezoekers waren nog niet van den schrik bekomen kreeg de pe del der kerk een toeval. De pastoor der parochie werd door den koster in de pastorie gewaarschuwd. Z. E. diende den stervende nog het H. Oliesel toe. Het leven was ook hier weldra gevloden. Begrypelykerwjjze hebben deze bei de zoo plotselinge sterfgevallen heel wat opspraak in de stad veroorzaakt. Per brancard zyn de lyken naar de woningen overgebracht. De fiscus gefopt. Hoe men de ge volgen eener in alle strengheid toe gepaste wet kan verzachten is te Doetichem op duidelyke wyze geble ken. Dezer dagen werden aldaar een zestal runderen in beslag genomen, die uit een verboden kring waren vervoerd. Niettegenstaande de dieren volmaakt gezond werden bevonden en er een drietal eerstdaags kalveren moesten, werden zjj toch afgemaakt en had de verkoop van het vleeseh en de huiden plaats. De oorspronke lijke eigenaren werden koopers van het vleeseh voor f 42,57, van de hui den voor f 1. Onmiddellyk na afloop begonnen de nieuwe eigenaren weer een verkoop en bracht het vleeseh thans op f 591, de hniden f 93. Door de solidariteit van de slagers was deze geschiedenis voor den fiscus geen buitenkansje. Ongelukken. Een paar dagen geleden was de kachelsmid P. H. Chabot, in dienst der gemeente Rot terdam, bezig met in het gebouw der reddingsbrigade een kachelpyp weg te nemen. Door het uitglyden van den ladder, waarop hy stond, viel hjj en kwam met het hoofd terecht op een handlantaarn, waarvan de punt hem in de oogholte drong. Naar het ziekenhuis vervoerd is hy daar gis teren aan de gevolgen overleden. Uit de Sehie te Rotterdam is het lijk opgevischt van een onbekend mans persoon, 65 jaar oud. Door den bliksem gedood. Op de steenfabriek te Nieuwaal is een ar beider, vader van zes kinderen, door den bliksem gedood. De warmte. Te Lienden zjjn twee kinderen door de warmte bezweken, te Maastricht een man en te Valther- mond drie jonge kinderen. Diefachtig bediende gesnapt. De boekhandelaarsbediende P. K. was van den heer Nolthenius te Haarlem ver huisd naar den heer Den Hertog, te Gouda. Voor een paar dagen vond de heer N. een brief in zyn winkel, ge adresseerd aan zyn loopknecht en afkomstig van P. K., waarin stond: „Als by in de gaten krijgt dat ik boe ken heb meegenomen, moet je mjj waarschuwen". De heer N. gaf kennis aan de politie, deze zond een recher cheur naar Gouda en die vond op de kamer van P. K.postpapier, boeken, potlooden, pennen, hangers, ljjm, inkt, briefkaartformulieren, enz., aUes bjj den heer N. gestolen. P. K. heeft bekend. Een kasteel verbrand. Dinsdag avond, ruim 9 uur, is het prachtige kasteel op het landgoed .De Lathmer", te Wilp, toebehoorende aan mr. C. Crommelin, te 's-Gravenhage, en be woond door de familie Van de Broek D'Ubrenan, uit 's Gravenhage, totaal afgebrand. Door een der gouvernautes werd de brand ontdekt, toen zij na het hooren van een knal een brand lucht waarnam, die uit de werkamei

Goessche Courant | 1911 | | pagina bijlage 1