Eeclame. onmerkbaar afglijden naar het alco holisme door het door hem veroor zaakte zelfbedrog buitengewoon groot is. De buitengewone rol, die het voor beeld heeft op de verbreiding van het alcoholgebruik, verklaart ook het gevolg van het onthoudings-voorbeeld en maakt dit voor iederen ernstigen drankbestrijder tot plieht. Do verhoogde vatbaarheid van den dronkaard en van den aangesehotene voor de verleiding maakt den strijd tegen de door het alcoholbedryf op de uitgebreidste wijze aangewende verleidingsmiddelen onvermijdelijk. Tuberculose en melk. De resultaten, die deskundigen ver- krügon bij hun onderzoek of en in hoeverie 't gebruik van rauwe, tuber kelbacillen bevattende melk bij zuige lingen tuberculose doet ontstaan, blij ven zeer uiteenloopend. Terwijl in Duitschland, vooral na de desbetref fende publicaties in de Arbeiten aus tlem Kaiserlichem Oesundlieidsambte 't standpunt van Koch, dat de runder- tuberkelbaeil by den mensch slechts uiterst zelden tuberculose doet ont staan, meer en meer veld wint, is men in Amerika heel wat sceptischer. Wel stemt men daar met de stelling in, dat bij toenemenden leeftijd 't ge vaar voor bovine infeetie steeds ge ringer wordt, maar voor kinderen acht men toch 't gevaar vrij groot. Zoo vonden Park en Krumwiede b\j 37 kinderen benedon 5 jaar in 11 geval len tuberculose van dierlijken oor sprong j bij 34 kinderen tusschen 5 en 16 jaar 5 maal, en bij 230 personen boven 16 jaar slechts éénmaal. De 11 gevallen bij kinderen beneden 5 jaar betroffen 6 maal tuberculose der hals- Iymphklieren, 4 maal algemeone en eens buiktubereulose. In een nieuw onderzoek, dat over 1910 loopt, vorkregen Pard en Krum wiede nog zuiverder gegevens, door dien thans een grooter aantal personen onderzocht is. In 686 gevallen van tuberculose van volwassenen waren er 9 van dierlijken oorsprongin 132 gevallen bij kinderen beneden 16 jaar 33 maal (meestal klier- en buiktubereulose); in 220 gevallen bij kinderen beneden vijf jaar 59 maal. Volgens dit laatste cijfer zou dus in 25% der gevallen de besmetting te wijten zijn aan 't gebruik van rauwe melk van tuberculeuze runderen 1 Rechtzaken. Door de Arrondhsements-Rechtbank te Middelburg is rechtsingang ver leend met bevel tot gevangenhouding en verwijzing naar de terechtzitting tegen M. W. v. d. L., 26 j., varens gezel, geb. te Kapelle, wonende te Antwerpen, thans gedetineerd te Mid delburg, beklaagd van diefstal met braak. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht E. E., 46 j., arbeider, geb. te Zierikzee, zonder vaste woonplaats, verdacht van land- looperij in Zuid-Beveland. Tn den strijd om het bestaan der kinderen moeten vooral de zomers voorkomende maag- en darmziekten onder de ergste vijanden worden ge rekend. Het beste behoedmiddel daar tegen is een rationeele voeding met .,KUFEKE", dat aan het organisme de voor zijn groei noodige voedings stoffen verstrekt en het daardoor tegen ziekten grooter weerstandsvermogen verleent. De voedingszouten en eiwit stoffen, die „KUFEKE" bevat, be vorderen in 't bizonder de ontwikke ling van beenderen en spieren. r a ti s is i e u w s. Müziek op de tent. Ter gelegenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin-Moeder zal „Euphonia" hedenavond te 8 i/a ure een volksconcert geven op de tent. Bond v, Gem.-Ambt. Gistermiddag vergaderde in de Prins van Oranje de onderafdeeling „Zuid en Noord-Beveland" van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. De behandeling der agenda voor de a.s. vergadering van de afdeeling Zeeland gaf tot geen bijzondere o; merkingen aanleiding. Tot afgevaardigde naar die vergadering werd benoemd dhr. W. Geleedst, ambtenaar ter secretarie te Krabbendyke. Deze maakte ver volgens eenige opmerkingen omtrent de beweging over gezegelde sollicita tie-adressen, waarna werd besloten deze zaak in de e.v. afdeelingsver- gadering ter sprake te brengen en te trachten een beslissing van den minis ter van financiën in dezen te ver krijgen. JüBILEDM. Den 25en Augustus a.s. zal het 25 jaar geleden zijD, dat dhr. A. de Jonge, bewaarder le rang (Brigadier) aan de strafgevangenis alhier, bjj het ge vangeniswezen in dienst trad. 2 Ausustds. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin Moedor wap pert heden hier te stede hot dundoek van de verschillende Ry'ks- en Ge meente-, alsmede van particuliere ge bouwen. PlETSONGEVAt. Gistermiddag kwam een fietser bjj de Karnemelkspnt, door het breken der voorvork van z'n karretje, zoo leelyk te vallen, dat hij een hevig bloedende wonde boven het linkeroog opliep en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tdinconcert. Maandagavond gaf „Euphonia" in den tuin van V. O. V. haar eerste abonnements concert voor leden dei- sociëteit en inteekenaren. Hoewel het een alleszins uitlokkend weertje was, had het publiek veel grooter kunnen zijn. Krijgt men soms des Guten zu viel? Dan is 'ttoch wel een beetjo heel gauw 1 I' r o v i ii c i e n i e u w s. Polderbenoemingen. Benoemd tot dijkgraaf van den Volckerpolder, dhr. J. Overbeeke, Ril- land-Bathvan den Anna Mariapolder, dezelfde tot gezworene van het water schap Hoedekenskerke, dhr. J. Jas- perse, aldaarvan den Molenpolder, dhr. J. de Bruijne, lerseke van den Volckerpolder, dhr. J. Van Wijek, Ril land-Bath. Kloetinge. Toen de werkman D. H. van den zolder kwam, gleed de trap onder uit, zoodat 11. op den steenen vloer viel. Hoewel niet uitwendig ge wond, voelde hij toch hevige pijnen, waarom geneeskundige hulp werd ingeroepen, waarna bleek, dat H. zware inwendige kneuzingen bekomen had. Tengevolge van de groote hitte viel de arbeider S. gisterenmiddag onder het werk op den akker be wusteloos neer. Het drinken van veel water heeft stellig daaraan geen goed gedaan. Per rijtuig moest de man naar zijn woning gebracht worden. Nieuwdorp. De arbeider H. U. had het ongeluk van een voer erwten te glijden met het gevolg, dat hij zijn sleutelbeen brak. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het zoontje van den schilder G. M. viel, doordat de leuning brak, van den trap. De te hulp geroepen geneeskundige constateerde dat de polB waB gebroken. Borsselen. Zoodra bekend was geworden dat de heer J. L. Richel herbenoemd was als Buigemeester dezer gemeente, werd van huis tot huis de driekleur uitgestoken. De burgemeester was niet in de gemeente aanwezig en het zal hem zeker aan genaam hebben aangedaan, bij zijn terugkomst de vlaggentooi en een eerepoort te zijner eere te mogen aanschouwen. Des avonds bracht het muziekkorps den burgemeester een serenade. Baarland. Met ingang van 1 Augus tus zal voortaan de avondbestelling, door den brievengaarder te verrichten, ook worden uitgevoerd aan het z.g. „zandpaadje", en wel tot en met de woning van dhr. C. Dommisse. Driewegen. De raad vergaderde Maandag. Present 5 leden, afwezig J. L. Mol en W. Noels. De geloofs brieven der gekozen raadsleden C. Vaar, C. de Jager en Johs. van Oosten werden onderzocht en in orde be vonden en tot hunne toelating besloten. In de begrooting voor 1911 werd een af- en overschrijving aangebracht. Besloten werd ontheffing te vragen voor vak j, voor den tijd van 1 jaar en zulks in verband met den bouw eener nieuwe school. Van het goed slot over 1910 werd een bedrag ad f 100 bestemd voor buitengewone aflossing op een geldleening. Een adres van mej. wed. Steuvoer om hoogere jaarwedde als telefoniste werd aan gehouden. Van dhr J. L. Mol kwam staande de vergadering een schrijven in, dat hij zijn ontslag neemt als wethouder. Kruiningen. Benoemd aan eene bijz. (R.C.) school te Amsterdam, mej. C. Simons van Kruiningen, leerlinge der R. N. S. te Goes. lerseke. In de Maandagavond ge houden raadsvergadering werd mee gedeeld, dat de ge- en herkozen raads leden J. Willcmsen, D. Schipper en J. C. v. d. Burght dio benoeming aan nemen. Aan 't eind der vergadering werd na onderzoek hunner geloofsbrieven tot hunne toelating besloten. Het Burg. Armbest. bood zijn nieuwe begrooting aan, tot het nazien waar van werden aangewezen de heeren v. d. Burght, Born en Schipper. Van 't zelfde bestuur was een ver zoek om goedkeuring van een wijziging der loopende begrooting ingekomen, die werd verleend. Dhr. C. Klaassen vroeg om ontheffing van f 1.40 straatgeld voor een perceel, waarvan hij, naar zijn bewering, niet de eigenaar was. Het verzoek werd op dien grond ingewilligd. Het adres van de fanfare-vereeniging Mozart om gasverlichting van gemeen tewege voor haar tont werd aange houden. De tent wordt in den winter opgeruimd, en nu moet de aansluiting bjj de gasleiding nog bepaald worden. Voor de benoeming van een lid van 't Burg. Armbest. was de volgende aanbeveling ingekomen1 IVBom Lz. en 2 I Hage. Bij de le stemming kreeg o. a. dhr. M. van Stee (die tusschentijdsbedankte) 3 st. Hij verzocht niet in aanmerking te komen. Benoemd werd daarna de heer C. E Sauër. Nog werd de gemeenterekening aangeboden met een goed slot van f 3493.655 (ontvangsten 1 36042,78», uit gaven f 32549,13De dhrn. Hartoog, v. d, Burght en van Stee werden be noemd om haar na te zien. Mejuffrouw M. E. van der Pejjl is met ingang van 4 Sept. toegelaten als leerling der Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam. Rilland-Baih. In de Maandag ge houden raadszitting werden de ge loofsbrieven der herkozen leden on derzocht. Voorts werd aangeboden de gemeenterekening met een bedrag aan inkomsten van f 19008,76 en aan uitgaven van f 18416,00 V», batig slot dus f592,75 V». De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sloot met een inkomstentotaal van f 1980,44 V» be droegen en uitgaven f 1806,40, goed slot dus f 174,04 Aangeboden werd nog de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur met een bedrag in ont vang en uitgaaf van f 2008,38 i/», ter wijl eene subsidie uit de gemeentekas aangevraagd werd van f 1670. Wegens periodieke aftreding der heeren C. v. Burg en C. Hirdes als lid van het College van Zetters werden behalve de aftredenden ook nog op de voordracht geplaatst de heeren Chr. Blok te Bath en L. van Weele te Rilland. Tenslotte werd besloten weder voor een tijdvak van 5 jaren ontheffing te vragen van het geven van vrije en orde oefeningen aan de O. L. school te Bath. Kolijneplaat. Mej, Ja. Baardolf, oud-leerlinge der openbare school alhier, is Dinsdag geslaagd voor het admissie-examen voor de Rijkskweek school voor vroedvrouwen. Er waren 128 sollicitanten voor 25 plaatsen. Vlissingen- Bij de jongste perio dieke verkiezing voor den Gemeente raad werd o. a. gekozen het eerste sociaal-democratisch lid, de heer G. P. Lindeijer. Een paar dagen na zijne verkiezing ontving de heer Lindeijer een schiyven van den Burgemeester waarin deze bezwaar maakt tegen het afgeven van eene verklaring getuigen de dat de gekozene op den dag waarop de uitslag der verkiezing werd vast gesteld ingezetene was, zooals art. 17 der Gemeentewet dit voorschrijft. En wel op grond dat de heer Lindeijer eerst op 30 Juli 1910 in de bevolkings registers werd ingeschreven, terwijl hy op 18 Juli 1911 gekozen werd tot Raadslid. Als de heer L. het bewijs kan levereD, dat hij althans van 18 Juli 1910 zijn woonplaats binnen de gemeente heeft gehad, zou de burgemeester bereid zijn alsnog bedoelde verklaring af te geven. Volgens de Baanbreker, het door den heer Lindeijer geredigeerde weekblad, verklaarde de burgemeester in een onderhoud, dat hy van meoning was, dat art. 19 der Gemeentewet, waarin als een der vereischten om lid van den Raad te kunnen zjjn is, wordt genoemd dat men gedurende de laatste twaalf maanden zyn woonplaats in de gemeente heeft gehad, ook van toe passing is op art. 17. De heer Lindeijer meent dat dit niet het geval is en beroept zich hierbij op hetgeen prof. mr. J. Oppenheim in zijn Gemeenterecht betreffende deze zaak zegt. Prof. Oppenheim komt tot de conclussie dat het ontbreken van genoemde verklaring geen reden is om iemand uit den Raad te weren, als blijkt, dat hu gedurende het jaar dat met het aanvangen v.an het lid maatschap verstrijkt, woonplaats bin nen de gemeente heeft gehad. Mocht de burgemeester blijven wei geren de verklaring af' te geven, dan zal de heer Lindeyer zijn andere stuk ken toch inzenden, opdat de Raad in dezen uitspraak doet. {Jesiiengd ftienws. Ongelukken. Zondagmiddag is in de Zuid-Willemsvaart te 's-Hertogen- bosch verdronken het 7-jarig zoontje van M. van de Goorberg, wonende aldaar. De doctoren slaagden er niet in de levonsgeeston weder op te wek ken. Een droevig ongeluk heeft zich Zaterdagnamiddag te Deventer afgespeeld met den fabrieksbaas Pels van de stoomsteenfabriek „Petro", diens halfbroer, een 11 jarige jongen en zün 12-jarigen neef. In een roeiboot zou Pels de beide knapen, die wilden zwemmen, vergezellen. Kort nadat zjj zich te water hadden begeven, zag hü de beide knapen zinken. Onmid dellijk sprong hjj gekleed te water en had het geluk beiden te grijpen, doch voordat hij den oever bereikte, ver dween hy met hen in de diepte. Zoo dra het droevig ongeluk bekend werd, werd door de politie gedregd, die kort daarna het ïyk van Pels en diens half broer op het droge bracht. Zondag middag werd het lyk van het andere slachtoffer gedregd. Een klerk der posterüen en telegrafie te Amsterdam vertoefde Zondag te Aalsmeer ten huize van zün meisje, wier vader post directeur is. Met een zoon van dezen gir g hy zwemmen in de kleine Poel, nabjj het dorp. De klerk, die de zwem kunst niet goed verstond, zonk plot seling voor de oogen van zün vriend naar dej diepte. Deze, een geoefend zwemmer, trachtte hem op te duiken, wat hem echter niet mocht gelukken. Na ruim een half uur dreggen werd zyn lijk opgehaald. Te Stadskanaal is de onderwyzer Smit bjj het zwem men verdronken. Door het omslaan der roeiboot verdronk te Kampen de 11-jarige H. Kalter, die met zyne kameraadjes op den IJsel aan het roeien wasdeze laatsten werden ge red. Te Leeuwarden zjjn 2 broeders van 16 en 18 jaar bjj het zwemmen verdronken. Een 7-jarig jongetje te Amsterdam kreeg een vallend stuk mastiek op het hoofd en was onmid dellijk dood. De vrouw van den landbouwer B. te Rozenburg viel onder hare huiseiyke bezigheden plotseling neer en was een lyk. Te Soest werd een arbeider in z'n woning door den bliksem gedood. Door hetuitBchieten van een touw kwam een werkman te Dordrecht voorover in het water te vallen, met het gevolg, dat hij onmid- deliy'k in de diepte verdween. Hy laat een vrouw met 9 kinderen achter. Te Waspik en Vledderveen zyn werklieden door de warmte bezweken. Gebakken appels aan den boom. Een merkwaardig verschynsel, gevolg van de geweldige hitte der laatste dagen, wordt ons gemeld en... door geloofwaardige personen. De felle zonnebrand heeft op een byzondere plaats, die wij als een geheim bewaren, aan een by zonderen appelboom de, natuurlijk nog onrijpe vruchten op zoo eigenaardige wyze gekoesterd, dat de gelukkige eigenaar kan spreken van „gebakken appels aan den boom". Een der appels, die geplukt werd, had een middeliyn van ongeveer 5 cM. Uy was groen en bruinachtig, maar aan de zonzyde over een derde deel van de oppervlakte donkerbruin gebrand, zoo, dat de schil evenals by gebakken appels gebarsten was en heel gemak- kelyk verwyderd kon worden. Bjj het doorsnijden van de vrucht bleek, dat de appel onder het sterk verbrande deel, ongeveer 1 cM. diep, week vleesch had, terwijl verderop nog halfrjjpe deelen waren. En wat nog meer zegtde appel had, vooral na het doorsneden, de typische geur van een gebakken appel. De vrucht was gezond. Een trouw beestje. De bakker S. van K., te Tiel, had ongeveer vier jaar geleden zjjn keeshond voor een ander hondje geruild met den rijks veldwachter N. Kamp, te Dreumel. Ongeveer een half jaar later ontliep de hond zyn nieuwen meester, toen deze met het dier in de stad kwam, doch werd toen weder teruggezonden. Thans, nu Kamp inmiddels te Leeu warden in een andere betrekking is werkzaam gesteld, is het trouwe dier eensklaps weder by den heer van K., te Tiel, teruggekomen; hongerig en biykbaar zeer vermoeid. Waarschijn- lük heeft het dus den verren afstand van Leeuwarden afgelegd om zyn ouden meester weer te vinden, aan wien hij zeer gehecht is en die hem nu vermoedeiyk wel niet meer zal terug zenden. Berooving. Aan een loopjongen van de goudsmidsfirma W. J. de Haan, te Amsterdam, is een pakje, inhou dende voor een waarde van luim f 100 aan ruw goud, ontstolen. De jongen had het pakje aan de afdeeling aan- gsteekende brieven van het hoofd postkantoor afgehaald en was daarna naar een winkel in de PaleiBstraat gegaan, om er een boodschap te doen. Toen hy weer buiten kwam, miste hy het pakje. De politie heeft vermoeden op een heer, die kort na den knaap zeer haastig den winkel binnenkwam en zonder iets te koopen weer vertrok. Ondeugdelijke waar. Te Haarlem is een vüf-jarig knaapje na het eten van worst ornstig ongesteld geworden en spoedig overicden. De vader, die ook van de worst at, is eveneens on gesteld geworden. Laffe grap. In een der bladen kwam het volgende bericht voor „Dr. A. Dupont, geneesheer-direc teur van Lozenoord te Ermelo, viel de hooge eer ten deel, door H. M. de Koningin benoemd te worden totlyf- arts van H. K. H. Prinses Juliana. Het eerste consult heeft reeds Dins dagmiddag ten paleize te Soestdyk plaats gehad." Naar aanleiding daarvan schryft de correspondent van de Tel. tc Ermelo Bü onderzoek is gebleken, dat de heer Dupont de dupe is gew orden van iemand, die meende zeer grappig te zijn. Genoemde heer ontving een soortgeiyk schrijven, onderteekend dr. Pot naluuriyk valsch en spoedde zich naar Soestdjjk. By de politie was inmiddels een telegram ontvangen (van denzelfden persoon?), dat een gevaarlijk sujet op reis was naar Soestdyk en 't op Prinses Juliana voorzien bad. Dr. D. werd nu nage gaan door een paar rechercheurs en werd op 't paleis lang niet vriendeiyk ontvangen en ten slotte weggestuurd. Door dr. D. is een aanklacht by de justitie ingediend. De beroemde zeeslang. Men schrjjft aan het Bdbl. uit IJmuiden In Amerikaansche alsmede in vele Nederlandsehe dagbladen leest men nog al eens dat schepen by binnen komst rapporteeren de beroemde zee slang op den Noord Atlantischen Oce aan te hebben gezien. Kapitein J. Schmidt van het Nederlandsehe tank stoomschip „Charlois", dat hier Zater dagavond van Philadelphia binnen kwam r ertelde ons het volgende Ook wy hadden de gelegenheid op de reis naar Noord-Amerika den 28en Juni van dit jaar op 46 gr. 20' Noor derbreedte en 34 gr. Westerlengte by kalm weder een oogenschü'niyk mon sterachtig dier van 200 tot 300 meter lengte te kunnen waarnemen. De staart sloeg steeds het water eenige meters omhoog. De kop van het reuzenbeest, die telkens boven de oppervlakte van het water kwam, gooide het water ver om zich heen. Tusschen kop en staart waren twee kronkelingen te zien. Het geheel geleek volkomen op de beschry vingen van zeeslangen, die by vorige gelegenheden gezien waren en wy waren allen dus aan boord in de grootste spanning. Onze koers was recht op het wonderbeest toe en toen wjj er ongeveer twintig meter van verwuderd waren, gaven wy met ons Winchester-geweer eenige schoten, die het beest in het lichaam troffen. Het bloed kleurde de zee hel r.ood. Het reuzendier splitste zich in vieren en deze deelsn zwommen heel aardig in eene colonne van vier weg. Het waren namelijkvier walvisschen achter elkander, van welke de voorste nu en dan den kop boven waler gooide, terwyl de achterste wild met den staart zwiepte en de middelsten rustig zwom men. De geiykenis, alsof zjj één visch vormden, was zoo treffend, dat wy in de eerste oogenblikken beduusd wa ren. Zouden er echter niet meer rap porten omtrent het zien van zeeslan gen op een dergelyk gezichtsbedrog gebaseerd zyn Woestelingen aan boord. Maandag nacht werden te Rotterdam met de veerboot „Heen en Weer V" twee matrozen overgezet. Gekomen aan de aanlegplaats aan den Linker Veerdam werden deze matrozen, die in slaap waren gevallen, gewekt. Beiden gaven te kennen aan deze aanlegplf ats niet van boord te moeten, waarop verder gevaren werd. Ter hoogte van Char lois werden de heeren rumoerig. Zy beweerden, dat men te ver doorge varen was. De machinist werd beet gegrepen en in de machinekamer ge worpen. Een luchtkoker vloog hem na een andere machinist werd tegen het dek geslagen. Nu werd aan boord van de „Heen en Weer" omadsisten- tie gefloten, waardoor de rivierpolitie verscheen, die de beide geweldenaars met de hulp van agenten van den wal arresteerde. De mishandelde machi nisten hebben geen noemenswaardig letsel gekregen. Door bijen gestoken. Te Barne- veld is een kindje van den landbou wer W. van Surksem door byen by na doodgestoken. Niet minder dan 35 angels moesten den kleine uit het hoofdje worden getrokken. Tóch bezorgd. Door de posteryen werd dezer dagen een brief ontvan gen met het volgende alleszins duis tere adres Compani Salvatici, Steamer Liontersceli, Olanda. De post heeft kans gezien dezen brief aan het juiste adres te bezorgen, door te ontdekkeD, dat bedoeld was. Salvation Company, Steamer LyonB, Terschelling, Holland. Bloedige vechtpartij. Het rnyn- werkersdorp Eygelshoven is Zondag in den laten avond in opschudding gebracht door eene bloedige vecht- party, waarby het mes de hoofdrol speelde. Een Duitsche mynwerker werd door een paar collega's onver wacht aangevallen en met het mes zoolang bewerkt, dat het leven van den aangevallene in ernstig gevaar verkeert. Dr. Cals uit Schaesberg con stateerde niet minder dan 10 mes steken op het lichaam van den myn werker, die onmiddellijk voorzien werd van de H. H. Sacramenten der Sterven den. De mynwerker werd naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Zyn aanranders hebben de vlucht ge nomen. Een der daders is een berucht in dividu, en heeft Duitschland destydB verlaten, omdat de justitie nog wat met hem te verrekenen had. Raadgevingen in de warmte. Een geneesheer geeft in de Lokal Anzeiger de volgende raadgevingen in de warm te. Ten eerste zorge men er voor, dat menschen, die bij hooge temperatuur arbeid verrichten in de buitenlucht, marschen ondernemen, wandelingen doen, in hun geheele lichaamscon- stitutio zich in normalen toestand be vinden. Het is bewezen, dat slecht slapen, een bedorven maag, storingen in de spijsvertering, misbruik van alcohol of andere genotmiddelen, ex cessen op ander gebied, praedispo- neerend zyn voor het krygen van een zonnesteek. Verder moet er op gelet worden, dat de kleeding een geschikte is, d.i. donkere stoffen zyn te vermyden reeds na eenige minuten kan een donkere stof by volle zonbestraling temperatuur van 45 graden Celsius aanwyzen. Nauwe kleedingstukken, eorsetten, hooge boorden, moeten af gelegd worden. Het is goed dikwyls kleine hoeveel heden te drinken. Slappe, koude koffie of koude thee, en ook wel zuiver frisch water kan hiervoor goede die

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2