flipms Vaa Me PLATZETTER GOEDEREN. zwart-bonte VAARS, een zwart-bonte Kalfvaars, Gemeente - Publicatiën. ADVEKTENTIEN. UiïVERKOOP contant Vermist onder Itrseke TE KOOP antwoord op deze woorden. Onder de aanwezigen merkten we op mevrouw de echtgeuoote van dhr. de Beaufort, diens broer, het gemeenteambtena- rencorps, alsmede dhr. directeur van het Postkantoor en den burgemeester van Zeist. Van de gelegenheid om kennis te maken met den nieuwen functionaris werd druk gebruik gemaakt. Gemengd Nieuws. Boschbrand. Onder Eersel (N.8) is een partij heide en jong mastbosch door brand vernield. De gemeente arbeider J. Lepelaar, die in de nabij heid aan het werken was, trachtte te vergeefs het vuur tot staan te bren gen, hjj beliep daarbjj ernstige brand wonden aan armen, handen en hoofd. Zjjne kleederen waren zelfs gedeelte lijk verbrand. Op het luiden der noodklok kwam meerdere hulp op dagen en konden daardoor de uitge strekte nabij gelegen jonge dennen- bosschen der gemeente behouden blijven. Ongeveer 25 hectaren heide en bosch zijn afgebrand. Kostbaar speelgoedEen dame te O. Pekela verloor een portefeuille met f 800 aan bankbiljetten. Kinde ren vonden de portefeuille, en deel den de papiertjes met vriendjes en vriendinnetjes. De politie vernam het en zoo is het bedrag wonder boven wonder ongeveer weer terechtge komen. Toch gesnaptOngeveer een jaar geleden werd te Sassenheim vaD 't kantoor der heeren Frijlink en Zn. een geldkistje met f 130 ontvreemd en eerst nu is het geldkistje in een leege sloot teruggevonden. De dader bleef onbekend. Doch die vondst als mede de omstandigheid, dat dezer dagen weer f10 van 't kantoor werd vermist, gaven den gemeenteveld wachter aanleiding een streng onder zoek in te stellen en met goed succes. De dief bleek het 14-jarige knechtje der firma te zijn hjj bekende het geldkistje weggenomen, in een schuur tje ve stopt, later te voorschijn ge haald, opengebroken en in een stuk land begraven te. hebben. Geregeld baalde hij er eenig geld uit, om het met zijn kameraads te versnoepen. Ongelukken. In de Maashaven te Katendreeht is verdronken de 11-jarige scholier L de W. Ruim een half uur later werd het lijkje opgeviseht. De veertienjarige zoon van den heer Kortenhoef te Neder-Hardingsveld, die Vrijdagavond in de Merwede is gaan zwemmen, is niet teruggekeerd. De boot, waarin men zijn kieeding vond, vestigt het ernstige vermoeden, dat de jongen verdronken is Bij het zwemmen in de Laakhaven, te 's-Gra- venhage is een 21-jarige jongeman verdronken. De 32 jarige arbeider A. van Baren op den steenoven van den heer Van Dusseldorp te Zenne- wynen, is by het baden in de Waal verdronken. Hij laat een weduwe en een kind na. Zaterdagmiddag, te half 5 uur, ontwaarde een heer, die zich bevond aan het strand bij het Ververschingslokaal te 's-Gravenhage, op eenige tientallen meters van het strand een drenkeling. Zonder zich te bedenken, begaf hij zich half gekleed te water, en mocht er in slagen een 7-jarige knaap in bewusteloozen toe stand weer op het droge te brengen. Na toepassing van kunstmatige adem haling, mocht de moedige redder er in slagen de levensgeesten weer op te wekken. De knaap was, al badende, afgedreven en was stellig verdronken, zoo de moedige redder, welke, jammer genoeg, onbekend bleef, door zijn stoutmoedig optreden niet ter hulp was gesneld. Bij het rangeeren op het station Roermond is de werkman N., wonende aldaar, aangereden, met het gevolg, dat hem het rechterbeen boven de knie afgereden werd. Bij het zwemmen in de rivier de Eem is naby Amersfoort om het leven geko men de 13-jarige P. L. Met een boot werd het lijk aan den wal gebracht. By Wezel heeft een arbeider by het roggemaaien het rechterbeen van een 4-jarig jongetje, dat te dicht by het werk stond, met zijn zeis geheel afgesneden, -r- Te Scheveningen is by het baden een jongetje van elf jaar verdronken. Nabij den vuur toren aan het strand te Scheveningen is aangespoeld het lyk van een jonge man, genaamd De G., die Maandag avond jl. by het baden in zee is ver dronken. Mejuffrouw Harpman te Amsterdam had het ongeluk, uit het raam der derde verdieping van per ceel Hoogte Kadyk 3 te vallen. Met een ernstige hoofdwonde en inwendig gekneusd werd zij naar het Ned. Isr. Ziekenhuis gebracht. Haar toestand is zeer ernstig. Op de werf van den scheepmaker Van Duivendjjke te Brui- nisse had Vrijdagmiddag een ernstig ongeluk plaats, dat den dood van een jong werkman ten gevolge had. Ter wijl Schakel, scheepmakersknecht, bezig waB een vaartuig te repareeren, kreeg hy plotseling den mast op het hoofd, waardoor hem de schedel werd ingeslagen. Een ander, niet woteude dat het slot met op den mast was, had den stag losgemaakt. Scnakel kwam bekneld tussohen den mitst en den kant van het vaartuig, zoodanig dat hem ook ie borstkas werd inge drukt. Hy werd bowusteioos opgeno men en thuisgebracht, alwaar de inmiddels ontboden geneesheer den dood constateerde. i— Branden. Te Emmer-Erfscheiden veen is brand ontstaan in de machine- loods van den stelmaker Smilde. In een oogenblik was deze geheel uit gebrand en bestond er groot gevaar voor de wouing. Met vereende krach ten slaagde men er in deze te behouden. Niets was verzekerd. Te Zevenuar ontstond brand in de woning van H. Nas. Het huis brandde tot den grond toe af. De brand ontstond, doordat kinderen met vuur speelden. Huis en inboedel waren laag verzekerd. De woning van den landbouwer S. v. B, te Poortugaal (Z. Uis afgebraud. Te WesBem (Limb is door onbe kende oorzaak de woning van den veldwachter M. tot den grond afge brand. Huismeubelen en kleeren werden een prooi der vlammen. Ver zekering dekt de schade. Te En- spijk zyn door onbekende oorzaak afgebrand twee boerenwoningen met hooibergen, toebehoorende aan P. van Asch en de wed. D van Zandwijk. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. - Door onbekende oorzaak is brand ontstaan in een grooto hooischelf van den heer J. de Grijp te Papendrecht. Ruim 30.000 pond hooi ii verbrand. Verzekering dekt de schade. Te Heelen onder Kaalte is de hooiberg verbrand van G. Hanniuk. De vlam men deelden zich mede aan het huis, dat spoedig inBtortte. Twee varkens kwamen in de vlammen om. De ge- heele inboedel ging verloren. Verze kering dekt de schade niet geheel. Oorzaak onbekend. Vechtpartij. Aan boord \an het ss. Grangesberg, liggende in de Maas haven te Rotterdam, ontstond twist tusschen de bootwerkers W. W. en A. P., doordat P. den ander tegen het lijf liep, waardoor W. viel Eens klaps trok P. zjjn mos en bracht VV. twee steken toe, een in het hoofd en een in den rug, zoodat hij ernstig gewond naar het Ziekenhuis moo3t worden vervoerd. P. was inmiddels tegen het dek geslagen en bleek een hersenschudding bekomen te hebben. Hy is naar zijn huis gebracht. Infanterist vermist. Te Breda ontbrak de iaatste dagen de infanterist Van op het appèl. Door den veld wachter L. te Uosterhout werd onder Dorst de uniform van v. D. aan den aan den weg gevonden. Sigarendiefstal. Uit de sigaren fabriek Sumatra der firma H. te Breda zyn 5000 sigaren gestolen. De politie stelt een streng onderzoek in. De vergiftiging te Haarlemmer meer. Vrouw Hoogeuhout, die er van verdacht wordt, dat zij haar man ver giftigd hoeft, is naar de terechtzitting verwezen. Snugger. Op een schip te Leeuwar den weiden fietsen in bewaring ge nomen. De vrouw van den schipper had een aantal nummers met een speld vaslgestoken aan... de banden. Toen de lietsers hun eigendom terughaal den, en de nummers er afgenomen werden, bleek, dat van vele karretjes de banden lek waren, 't welk natuur- lyk grooto consternatie gat. Een goeie vangst. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd in de Oranjeboomstraat te Rotterdam aan gehouden de 27-jarige J. 0. A. B., die zich daar op verdachte wyze ophield. By fouilleering werden op hem be vonden een klein breokjjzer en eenigo valsche sleutels. Drie van deze iaatste pasten op de woningen, waarin de laatste dagen op zoo geheimzinnige wjjze werd ingebroken, nl. die van een hoofdonderwijzer, een schoenma ker en een nachtportier. Men denkt dus den geheimzinnigen insluiper, die den laatsten tyd de gemoederon in die buurt in onrust bracht, in handen te hebben. Liauisi» eii Telegraiisclte ftcrUiii.cn, Amste-dam, 24 Juli. Gisteravond sprong een zenuwlijder aan den Zwa nenburgwal afnier te water Een der omwonenden, een 27-jarige looper op een diauiautalyperij, gehuwden vader van è$n kind, moest zyn pogingen om den drenkeling te redden, met den dood beknepen. Rotterdam, 24 Juli. De (35-jarige v. G. in de Marnixstraat alhier heeft in een hevigen twist met zyn zoon dezen op de plaats doodgestoken. Leiden, 24 Juli. Gistermiddag had hier een droevig ongeval plaats. Ter wijl de paardentram over de hulpbrug voor de in aanbouw zynde nieuwe Biauwpoortsbrug reed, liepen een zusje en een broertje spelen op het trottoir van de brug. De zes jarige jongen stootte tegen het meisje aan, datjuist voor de tram kw am te vallen en werd overreden, met het treurig gevolg dat het kind terstond dood wis. Het was de 8-jarige Antonia Hendrik*. K., wonende in het Bieter Huibertshof. Groofe brand te Samsr.n, 4 perceelen verbrand- Nog is men in de omstreken ven Zalt-Bonimcl niet uitgepraat over dot? vreeselyken brand, nie verleden week te Brakel gewoed heeft, of opnieuw is daar in de buurt een dorp door net vuur geteisterd. Dit keer was het tooneel van den brand, het dorp Gameren, in den Bommelerwaard ge legen, op een klein nar afstands van Zalt-Bommel, in derichtlngvan Brakel. Distermiddag omstreeks drie uur ontstond by den timmerman A. van Willigen aldaar brand, die zich vooral, ook omdat er een stevige Noorden wind woei, onmiddellijk zeer ernstig liet aanzien. Het woonhuis, de timmer- winkel, de houtleods en de houtzagery werden geheel n al in de asch gelegd. Eenige kippen en konijnen kwamen in de vlammen om. Van Willigen en zyn gezin konden ternauwernood het veege lijt redden. Een geweldige vlammenzee verspreidde een ondrage lijke hitte. In minder dan geen tyd was het vuur overgeslagen naar het post- en telegraafkantoor, dat eveneens tot den grond is afgebrand. Het aanwezige goed, alsmede de bescheiden va i het kantoor, konden in veiligheid gebracht worden. De onderwijzer, de heer A. Wynne, die tevens brievengaarder is, <n als zoodanig naast het post kantoor woont, moest het aanzien dat al zyn have en goed verbrandde. Zóó geweldig woedde het vuur, met zulk een snelheid greep het om zich heen, dai in minder dan geen tyd bet woon huis van don heer Wynne als van de aarde was weggevaagd. Zelfs het baar geld, dat in de woning aanwezig was, werd een prooi der vlammen. Door den sterken wind gedreven, woedde 't vuur met steeds toenemende kracht voort. Het pand van den heer M. Kreeliug Rzn. werd thans een prooi der vlammen. Ook hier bleef van have en goed niets anders over dan een paai- meubelen, in allerijl naar bniten gesleept. De burgemeester van Gameren, de heer De Ridder, was, onmiddellijk na het uitbreken van den brand, op het terrein aanwezig, en leidde persoon lijk, van het begin tot het einde, het blusscbingswerk. De spuitgasten uit Gameren waren ook dadelijk ter plaatse. De brandweer uit Niewaal, een dorpje op een half uur afstands ge legen, rukte op de eerste tjjding on middellyk uit en kwam met bekwamen spoed aangesneld. Aller krachten concentreerden zich op de mandenmakerjj van den heer Van Tuyl, die doo. al het licht-out- vlambare materiaal, dat in het gebouw aanwezig was, een vreeselyk gevaar opleverde. Dank zjj het kranig werken der spuitgasten, slaagde men er in dit gebouw te behouden. Voortdurend ook richtten de spuitgasten hun stralen op de boomen, teneinde te beletten, dat de vlammen vandaat naar den anderen kant zouden overslaan. De verbrande huizen zyn gedeeltelijk by de firma De Jong Co te Amsterdam, en voor de re-,t by de Tielsche Brandwaar- borgmeatsehappij verzekerd. Boel den middag kwamen van uit Zalt-Bommel en omliggende plaatsen in dichte drommen de inenschen op zetten, teneinde het terrein van den brand en de aangerichte verwoestin gen in oogenschouw te kunnen neineu. Als oorzaak van den brand be schouwt men het feit, dat van een hnisje, aan den overkant van den dyk gelegeD, vonken overwoeien naar de houtloods van den lieer Van Willigen. De eigenaar van de loods zag de vonken neervallen en bjjna op het zelfde oogenblik laaiden de vlammen reeds hoog op met het hierboven be schreven noodlottig gevolg. Een eigen aardig toeval is hot te noemen, dat Zondag, 16 Juli, de brand te Brakel, precies op hetzeltde uur ontstond als gisteren de brand te Gameren Groote brand in Stamboul- Konstsntinopel, 24 Juli. De bladen melden, dat eeu hevige brand woedde te Stambonl en een vierde gedeelte van de stad reeds in de asch legde. Een felle wind verspreidde de vlam men snel. Godsdiensttwist te Serge n. Brussel, 24 Juli. Ter gelegenheid van de inwijding vau ecu Katholiek vaandel, had in een der voorsteden van Bergen 'n heftige botsing plaats tusschen Katholieken en anti-Katho lieken. Aan weerszijden viel een groot aantal gewonden. Zes der uitgevoerde arrestaties werden gehandhaafd. Üitliii iltbtl. BsirgcrlNite Staml van Uo; s. Van 21 24 Jnli. Ie H u w e 1 jj k s a f k.23, Jacob Jobse, 23 j. jni ie Goes en Neeltje Hibels, 21 j. jd. te Kloetinge. Geboren: 21, Petrus en Jacomi- na, tweeling van Engelbertus Ver- I beem en Maria van de Pas. Overleden: 22, Anna Louisa j Maria, 10 mnd., d. v. Johan Anton I Batte8 en Louisa Maria Kints23, Jacob Zwartepoorte, 71 jr., wedn. van j I Pieternella de Kouter, Kornelia van j i der Bliek en Johanna Molio. j 'ïe!e!»mtiseh' Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 24 Juli medegedeeld door het i Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. I Hoogste barometerstand 771.4 te Horta, laagste stand 756.2 te Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 25 dezerzwakke tot matige Noord oostelijke tot Oostelijke wind, licht- bewolkt, waarschijnlijk droog weer, warmer. Rotterdam, 24 Juli. Vlasaanvoer niets. Aardappelen weinig aanvoer, geen handel, prjjs- houdend. Granen buitenlandsche zeer vast, stil. Gerst hooger. Meel f 11,75, kalm. Bouwman onveranderd, stil, noteering onveranderd. Binnenlandsche Tarwef 9,25 hf 11,50 Koolzaad - 18,- Karwyzaad - 10,25 - Mais, mixed st. - 141,- Eieren Zeeuwsche - 4,20 - 4,40 Overmaasche - 4,60 - 4,80 Varkensmarkt Rotterdam. Veeasnvoer varkens 629, 24 h 22 et. Licht soort 21 ii 20 ct., mati ge handel. Voilingsvereeniging „Zuid-Beveland". 22 Juli 1911. Oranjepruimen 18 b. 22 et., Zomer- aagt 16 ii 18 ct., Madeleine 18 a. 25 ct., Jan Ba1sj isperen 10 it 20 ctZoiner- iouwtjes 12 it 18 ct., Witte Astrakan 18 a 22 ct., lioode Actcakau 16 a '22 ct Aardappelen 2 it 3 ct. Alls per K.G. Perziken 4 ft 8 ct. per stak, Boontje s 40 ct. per mand. Afloop Aanbestedingen en Verknopingen. Colijnsplaat. Vrijdag werden in het hótel „de Patrjjs" alhier, ten overstaan van not. Pilaar te Goes publiek ver kocht vruchten te velde, waarvoor de volgende prijzen werden besteed Suikerpeeën van 1126 tot f 148 Jaap- jespeeën van f120 tot f132; Aard appelen van f 132 tot f 183, alles per 41 aren 68 centiaren. ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Re dactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins dat de Redactie er mede instemt.) Mynheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U voor onder staande eenige ruimte in Uw blad af te staan, waarvoor ik U by voor baat dank. Nu wij in dezen drogen zomer nog niet kunnen proflteeren van de ge makken en voordeelen eener water leiding, meen ik velen van dienst te kunnen zyn, hun een eenvoudig en goedkoop middel aan te geven om de schraalheid van bet vest- of wel water weg te nemen, waardoor het tevens gefilterd wordt. Men neemt een stuk fijn linnen of een dicht geweven linnen zak, waarop men wat hontasch doet, wat men by bakkers, welke hout stoken, waar schijnlijk gratis kan bekomen, en legt dit over een emmer of knip Daarop giet men het water of nog beter vermengt men eerst do asch met het water, opdat de potasch meer tijd zal hebben om op te lossen, en doet bet dan op het linneD. Het water heeft dan zyn hardheid verloren, waarna het gebruikt kan worden voor het wassohen van goede ren, vaatwerk, enzwaarbjj men tevens ook minder zeep noodig heeft. Hoogachtend, J. OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente Goes op Donderdag 27 Juli 1911, des namiddags 8 uur. Goes, 22 Juli 1911. De Burgemeester, D. D. VAN DEN BOUT, 1. b. Punten van behandeling Vaststelling notulen der laatste twee vergaderingen. 1. Ingekomen stnkken. 2. Voorstel inzake de aan P. Ver burg te stellen voorwaarden in verband met een hem te ver- leenen uitweg voor zyn perceel aau den 's-Heer Hendrikskin- derendjjk. 3. Aanvragen om afschrijving van belasting. 4. Aanvulling der verordening op het openbaar middelbaar ouder- wy'B voor jongens. 5. Benoeming van den Heer J. B. de Beaufort, Burgemeester dezer gemeente, tot ambtenaar van den burgerlijken stand. 6. Benoeming van een lid in de commissie tot wering van school- ,-ij verzuim „vacature J. Fransen van de Putte". Aanbevolen worden: 1. C. Oranje. 2. J. de Kruyter. 7. Onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen leden van den ge meenteraad. 8. Wijziging der verordening rege lende de heffing van marktgcld. 9. Rekening van het gasthuisbestuur over 1910. 10. Rekening van het burgerlijk ai m- bestuur over 1910. 11. Aanbieding der gemeente tv ko ning over 1910. Heden overleed te Nijmegen onze geliefde broeder en zwager, de heer JAN ELIZA VAN CLEEF. F. VAN CLEEF. A. VAN CLEEF— VAN OoSTERWIJK. Heinkenszand, 21 Jnli 1911. Heden overleed ons eenig ge liefd dochtertje MARIA CORNELIA, in den leeftjjd van slechts tien weken. C. J. KRIJGER. J. A. KRIJGER—dek. Krabbendyke, 21 Juli 1911. Tot onze diepe droefheid over leed heden, na een smartelijk, doch geduldig gedragen ljjden, onze ge liefde Echtgenoot enTante, mejuffrouw PIETERNELLA VAN ZWEDEN, in den ouderdom van 64 jaar en 3 maanden. Dat haar leven Christus was en haar sterven gewin, lenigt eenigszins onze diepe Bmirt. Namens de familie M. v. d. HAGE. S. GANSE.VIAN—BAAS. A. P. GANSEMAN. Kapelle, 21 Jnli 1911. Heden overleed na een langdurig lyden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader J. ZWARTEPOORTE, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Namens de familie P. ZWARTEPOORTE. Antwerpen, Helmond, Goes, Maasslnis, 23 Jnli 1911. Voor de vele bewjjzen van deelne ming en belangstelling, ontvangen by het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder CORNELIA REMIJN, weduwe van Jaoobds Boonman Dz., wordt by deze hartelijk dank gezegd door Hare Kinderen, Behuwd-, Klein en Achterkleinkinderen. Heinkenszand, 22 Juli 1911. V Jhr. eu Vrouwe STORM VAN 's GRAVE3ANDE zeggen hartelyk dank voor de vele bewyzen van be langstelling bjj het overlijden van hun Vader en Behuwdvader. Maastriebt, 20 Juli 1911. v I. D. FRAN SEN VAN DE PUT- TE zegt ook namens de overige Zusters, Broer en Zwagers hartelijk dank voor de vele bewyzen van deel neming bij het overlijden van den heer J. FRANSEN VAN DE PUTTE ont vangen. Goes, 24 Juli 1911. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den heer A. M. C. de Jonge Mulock Houwer, gewoond hebbende te Goes en aldaar overleden 19 Mei 1911, worden ver zocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den notaris E. C. VAN DISSEL te Goes vóór of op den 1 Augustus 1911. Hun, die iets te vorderen heb ben van- of verschuldigd zjjn aan dhr. A. JACOBS, Aannemer te Goes, wordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van No taris PILAAR, te Goes, vóór den 1 Augustus a.s. gevraagd voor vast werk. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven met opgave van verlangd loon onder letter S., aan den boek handel P. A. H. PIETERMAN, Goes. G O L S. van alle voorhanden zynde met groote korting. een 1 '/Harige gemerkt in het rechter oor. Tegen belooning terug te bezorgen bjj L. OPPEN EER, te Vlake. rek. 1 September. Te bevragen by JOH. VAN FKAAS- SEN, Kloetinge.

Goessche Courant | 1911 | | pagina 3